صفحه 358 از 544 نخستنخست ... 258308348356357358359360368408458 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,571 به 3,580 از 5436

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

keivan75 آواتار ها
    2,762 بار در 1,293 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 300 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad heydari نمایش پست ها
    در یک باشگاه بدنسازی پس از اضافه کردن 5 کیلوگرم به رکورد قبلی ورزشکاری از او خواستند که رکورد جدیدی را برای خود ثبت کند, اما او موفق به این کار نشد.
    سپس از او خواستند وزنه ای را که 5 کیلوگرم از رکوردش کمتر است را امتحان کند, این دفعه او به راحتی وزنه را بلند کرد...

این مسئله برای ورزشکار جوان و دوستانش امری کاملاً طبیعی بود اما برای طراحان این آزمایش جالب و هیجان انگیز بود...
    چراکه آنها اطلاعات غلط داده بودند. او در مرحله اول از عهده بلند کردن وزنه ای برنیامده بود که درواقع 5 کیلو گرم از رکوردش کمتر بوده است، و درحرکت دوم ناخودآگاه بهبود رکوردش به میزان 5 کیلوگرم شده بود...
    او در حالی با این باور وزنه را بلند کرده بود که خود را قادر به انجام آن میدانست.

این آزمایش من رو یاد تکه ای از فیلم ماتریکس 1999 انداخت
    اونجاش که نئو به مورفیوس میگه : پیشگو بهم گفت که متاسفانه تو برگزیده نیستی !!
    مورفیوس در جواب گفت :پیشگو اون چیزی رو دقیقا بهت گفت که نیاز داشتی بشنوی..
    (یعنی تو در عمل قبول نداشتی که برگزیده ای و پیشگو با گفتن اینکه برگزیده نیستی باعث شد که به خودت بیای و تواناییتو باور کنی)
    و بعدش دیدیم که نئو چه ها که نکرد..

این باور های مثبت و اصیل انسان چه کار هایی که نمیتونه بکنه .

موفق باشید
    عالی ممنون بابت اشتراک گذاری

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از keivan75 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    5,971 بار در 707 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    با سلام خدمت دوستان عزیز و محترم
    یک سری پیام ها مرتبط با مباحث روانشناسی در تاپیک تمرین سیستم ها قرار داده شد توسط برخی دوستان و بنده که مناسب بود ادامه میاحثه ما در تاپیک روانشناسی باشه
    و این پست ها در کل مرتبط با این پرسش یکی از دوستان عزیز بود که بیان کردند:
    برای چی اینقدر مساله روانشناسی تواین بازار اهمیت پیدا کرده

در ادامه موضوعات صحبت شده :
    بنده نظرم رو میگم و دوستان اشکالات رو برطرف کنند

بحث روانشناسی در شرایطی رخ میده که ما در حد زیادی به کاری که انجام میدیم مسلط نباشیم یا زمانی که تحت تاثیر زیاد احساسات باشیم
    به طور مثال تمام کودکان مقطع دبستان برای درس املا دچار اضطراب یا استرس ممکن است بشوند اما یک محصل دانشگاه رشته ادبیات هرگز برای امتحان املا دبستان استرسی ندارد چون تسلط بسیار بالایی دارد

همچنین سرنوشت ساز بودن یک موضوع بشدت باعث به چالش کشیده شدن ذهن ما و درگیری ما با مسائل روانشناسی میشود به طور مثال حتی اگر یک فرد بسیار بسیار در یک کار مسلط باشد اما اگر این کار بر روی مرگ یا زندگی وی باشد ممکن است با مسائل روانشناسی رو به رو شود

اما زمانی که فردی به شدت مسلط باشد و درگیر احساساتی همچون هیجان یا ترس شدید نباشد عملا چالش روانشناسی وجود ندارد

در پایان بنده هم با نظر یکی از دوستان که بیان کردند :
    فکر می کنم شما هرچقدر دانشتون رو نسبت به بازاری که توش معامله می کنین افزایش بدین خودبخود بسیاری از مسایل روانشناسی هم حل میشه. به نظر من بسیاری از ضررها ریشه در عدم شناخت ما از بازار داره.

با این نظر موافق هستم که زمانی که یک تریدر به شدت روی مسائل ترید مسلط باشه مثلا به فرض میگم وقتی شخصی مثله استاد امینو با تحلیل زمانی هم میتونه ترید کنه و محل بازگشت قیمت رو در زمان دقیقش هم میتونه متوجه بشه عملا دیگه روانشناسی و چالش های روانی برای استاد معنایی نداره

اما یک تریدر که در اوایل کار هست یا کاملا تسلط نداره و فقط با سیستم های استاتیک و غیر صد در صد ترید میزنه با چالش های روانی روبه رو میشود

4. 9 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز استاد در وبینار گفتن که در زمان ترید نباید هیچ کار دیگه ای انحام بدیم و فقط به نمودار نگاه کنیم که خودش یک جور تمرینه ولی این مورد ذهن من رو درگیر کرده
    من مثلا وقتی میبینم قیمت تا رسیدن به شرایط چک لیستم خیلی فاصله داره یک الارم میزارم و کارهای دیگم رو انجام میدن از جمله کتاب خوندن_فایل دیدن_مقاله خوندن و ... و حتی کارهایی که هیج ربطی به بازارهای مالی ندارن
    و شاید هم هر نیم ساعتی یه نگاهی به چارت بندازم

استاد امروز این رو گفتن فکر کردم شابد کارم اشتباه هستش گفتم اینجا این موضوع رو مطرح کنم دوستان نظرشون رو بگن و استاد رو هم منشن کنم که اگه صلاح دونستن نظرشون رو بگن @amino
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    بنده نظرم رو میگم:
    استاد در پاسخ به یکی از دوستان که گفتند در زمان انتظار برای سیگنال دادن سیستمشون وارد شبکه های اجتماعی اینستا و ...میشوند و از این بابت احساس میکنند وقتشون به بطالب میگذره بیان کردند که در زمان ترید مشغول به ترید باشید و کارهای نامربوط انجام ندید
    فکر نمیکنم منظور ایشون این بود که شما نتونید مطالعه در جهت ترید نکنید یا کاره مفید دیگه ای انجام ندید
    خلاصه اینکه بحث سر انجام کارهای غیرمفید بود مثل وب گردی بدون هدف در انترنت و گشت و گذار در شبکات اجتماعی برای گذران وقت
    امیدوارم که مفید باشه
    لطفا اشکالات بنده رو اصلاح کنید
    سپاس

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_a نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    کتاب دعوت به تمرین ذن رو تهیه کردم تقریبا نصف کتاب رو مطالعه کردم و احساس میکنم کتاب خیلی پیچیده صحبت میکنه چون از مطالعه درکی که باعث تفکر بشه در من ایجاد نشده
    نمیدونم این بخاطر کلمات جدیدی هست که گفته شده یا بخاطر اینکه نمیدونم دقیقا دارم چی از این کتاب یاد میگیرم!
    این کتاب داره چه مفهومی رو میگه میشه ی کم توضیح بدین ؟ همون مفهوم ساده نیروی حال نیست !
    کلا از مطالعه این کتاب لذت نمیبرم چون هیچی یاد نمیگیرم
    سلام دوست عزیز وقتتون به خیر
    امیدوارم که احساس خوبی داشته باشید
    بنده هم نظرم رو میگم امیدوارم مفید باشه
    من هم اولین بار این کتاب رو طبق توصیه استاد در اموزش های پرایس اکشن تهیه کردم و مطالعه کردم
    قبلش هم شنیده بودم که پیچیده هست
    اما باور کنید اونقدرا هم پیچیده نیست من این کتاب رو تا الان حدود 5بار مطالعه کردم و همیشه میخونمش و خب راستش خیلی هم ساده هست
    هدف کتاب این هست که ما بتونیم به بیداری برسیم
    درحالی که همه ما ازقبل بیدارهم هستیم
    این اصلن تناقض نداره به قول معروف ما همه میتونیم معرفت و شعور داشته باشیم و همه انسان ها در حالت عادی باشعور ومعرفت هستند مگر اینکه به دلایلی این رو کنار بگذارند (البته این یک مثال بود چون گفتید که یک نمایی از کتاب بیان بشه وگرنه خب مثال دقیقا تطبیق نداره)

در کل قسمت اصلی این کتاب که به ما تریدرها مرتبط میشه استفاده از یک سری توانایی ها مثله مشاهده کردن و تمرکز کردن و ...هست در جهت رسیدن به بیداری و این بیداری یعنی یک حالت کلی دیدن جهان (این عبارات شاید کلی و مجهول باشن اما همزمان ساده هم هست)
    مثلن اینکه کله جهان یکی و یگانه هست و این موضوع در ایین های مختلف هم هست
    به طور مثال خب در چارت هم تمام حرکات یک کل ثابت و در یک راستای مشخص هستند ودر فراکتال های مختلف

بنده از این کتاب از بخش نحوه مدیتیشن کردنش که راهنمایی کرده استفاده میکنم و بسیار بسیار تاثیرگذار هست به طوری که در روزهایی که من مدیتیشن کردم بدون استثنا هدف روزانه خودم رو گرفتم و خب نمیخوام بگم فقط مدیتیشن مهمه اما مهمه

همچنین به تاثیر حالات بدن در شرایط ذهنی هم اشاره داره و ...
    از نظر من این کتاب پیچیده نیست و در مرتبه اول کمی ممکنه خواننده مطالب ابتدایی کتاب رو به خوبی به هم نتونه ارتباط بده وگرنه مطالب انتهایی کتاب که خیلی ساده هست و اصلن پیچیده نیست چون درباره نحوه مدیتیشن هست و اداب و رسوم زندگی در محیط های مربوط به ذن

سپاس

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    فایل پیوست 485973
    سلام دوستان این عکس رو امروز دیدم و از دیدن این بچه خیلی لذت بردم
    با تمام وجود داره از ساده ترین بازی لذت میبره
    در زمان بچگی ما بهترین ارتباط رو با دنیای اطراف داریم از کوچکترین چیز ها لذت میبریم ،زود میبخشیم ،قضاوت نمیکنیم و با تمام وجود بازی میکنیم
    اما به مرور زمان یادمون رفت که چی بودیم و تبدیل شدیم مثلا به آدم بزرگ
    این رو میگم چون خودم به شدت درگیرش بودم
    مقصدی برای خودم تعیین کرده بودم و همیشه اعقتاد داشتم تا به نقطه مورد نظر نرسیدم حق لذت بردن از زندگی رو ندارم
    اما تا حال و احوالمون رو تغییر ندیم تا از کار و تلاشی که میکنیم لذت نبریم و مدام حال بد و عذاب بکشیم جهان چیز هایی رو سر راه ما قرار میده که به عذاب بیشتری برسیم
    دیدم که میگم
    https://irsv.upmusics.com/Downloads/...gh%20(320).mp3
    سلام اقا مهرداد
    امیدوارم که حالتون خوب باشه و در کنار عزیزانتون شاد و سلامت باشید
    چه خوب کردید این تصویر رو ارسال کردید بسیار لذت بردیم بازم ارسال کنید

استاد در اموزش های پرایس اکشن جایی هست که بیان میکنند که وقتی یک انسانی با ذهن مناسب شروع به تلاش در یک زمینه بکنه قطعا(به قید توجه کنید) قطعا و 100%بعد حداکثر 7ماه یک معجزه در اون زمنیه برای اون فرد رخ میده

نکته مهم این هست که قسمتی از ذهن مناسب برمیگرده به همین که شما بیان کردید یعنی : لذت ببرید

همیشه به خودم میگم چرا وقتی الان میتونم لبخند بزنم اما این کارو نکنم؟؟؟؟

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

3,135 بار در 392 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid394 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز و محترم
    یک سری پیام ها مرتبط با مباحث روانشناسی در تاپیک تمرین سیستم ها قرار داده شد توسط برخی دوستان و بنده که مناسب بود ادامه میاحثه ما در تاپیک روانشناسی باشه
    و این پست ها در کل مرتبط با این پرسش یکی از دوستان عزیز بود که بیان کردند:
    برای چی اینقدر مساله روانشناسی تواین بازار اهمیت پیدا کرده

در ادامه موضوعات صحبت شده :
    بنده نظرم رو میگم و دوستان اشکالات رو برطرف کنند

بحث روانشناسی در شرایطی رخ میده که ما در حد زیادی به کاری که انجام میدیم مسلط نباشیم یا زمانی که تحت تاثیر زیاد احساسات باشیم
    به طور مثال تمام کودکان مقطع دبستان برای درس املا دچار اضطراب یا استرس ممکن است بشوند اما یک محصل دانشگاه رشته ادبیات هرگز برای امتحان املا دبستان استرسی ندارد چون تسلط بسیار بالایی دارد

همچنین سرنوشت ساز بودن یک موضوع بشدت باعث به چالش کشیده شدن ذهن ما و درگیری ما با مسائل روانشناسی میشود به طور مثال حتی اگر یک فرد بسیار بسیار در یک کار مسلط باشد اما اگر این کار بر روی مرگ یا زندگی وی باشد ممکن است با مسائل روانشناسی رو به رو شود

اما زمانی که فردی به شدت مسلط باشد و درگیر احساساتی همچون هیجان یا ترس شدید نباشد عملا چالش روانشناسی وجود ندارد

در پایان بنده هم با نظر یکی از دوستان که بیان کردند :
    فکر می کنم شما هرچقدر دانشتون رو نسبت به بازاری که توش معامله می کنین افزایش بدین خودبخود بسیاری از مسایل روانشناسی هم حل میشه. به نظر من بسیاری از ضررها ریشه در عدم شناخت ما از بازار داره.

با این نظر موافق هستم که زمانی که یک تریدر به شدت روی مسائل ترید مسلط باشه مثلا به فرض میگم وقتی شخصی مثله استاد امینو با تحلیل زمانی هم میتونه ترید کنه و محل بازگشت قیمت رو در زمان دقیقش هم میتونه متوجه بشه عملا دیگه روانشناسی و چالش های روانی برای استاد معنایی نداره

اما یک تریدر که در اوایل کار هست یا کاملا تسلط نداره و فقط با سیستم های استاتیک و غیر صد در صد ترید میزنه با چالش های روانی روبه رو میشود

با احترام،
    کسی قادر نیست محل بازگشت قیمت را با زمان دقیقش با اطمینان بگه. فقط می شه احتمال داد که در یک بازه زمانی یا قیمتی خاص ممکنه چرخشی در قیمت اتفاق بیفته. لطفا اگر در این مورد سند و دلیل محکمی دارین ارایه کنین.

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از Kamran Amirgholi عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,968 بار در 2,393 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1681 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به دوستان جان
    می خوام یک تجربه از امروزم براتون بازگو کنم و ربطش بدم به بازار
    مثل خیلی از نوشته های قبلی ام این تجربه هم مرتبط میشه به رانندگی

بدون مقدمه برم سر اصل داستان
    چند وقتی بود که یک کوچه تو مسیر پر رفت و آمد و راهنمایی و رانندگی یک طرفه کرده بوده و من هر زمان که از این کوچه می رفتم دچار چالش میشدم با رانندگانی که بی توجه به تابلو عبور ممنوع مبادرت به اومدن تو مسیری که متعلق به من و امثال من بوده می کردند تا اینکه این چالش امروز به اوجش رسید
    احتمالا درست حدس زدید بله من ، اون هم یک شخصیت آروم وبا نهایت رعایت ادب(زیاد از خودم تعریف کردم) درگیر یک مجادله منجر به درگیری فیزیکی شدم
    آخرین باری که این اتفاق برام افتاده رو یادم نمیاد ولی چه میشه کرد گاهی شرایطی پیش میاد که از کنترل خارج
    طبق تعهد اخلاقی که به ورزش دارم هرگز در جهت خشونت از اون استفاده نکردم و نمیکنم(ورزش برای من ابزاریه برای کنترل سلامت جسم و روح)
    خیلی سخته یکی شروع کنه جلو روتون فحش بده لگد بزنه مشت بزنه و هر جور تحرک فیزیکی و شما تنها به فکر این باشید که آسیبی نبینید و کنترل کنید تا ضربه ای بهتون اصابت نکنه
    اعتراف میکنم در طول چند سال اخیر یکی از وقایع وحشتناک زندگی ام بود چراکه میتونست منجر به یک فاجعه بشه در صورتی که کنترلم و از دست میدادم و اقدام میکردم به زدن اون فرد ، محله محله ی اون فرد و بقیه قابل تصوره
    ختم مساله به دست دادن و لبخند و عذر خواهی طرف مقابلم منجر شد و میتونست کمی متفاوت از این حال باشه.
    حالا بریم تو مارکت
    با این فرض که شما همواره روی یک جفت ارز معامله میکنید و رفتار اون جفت ارز و توانی های خودتون از لحاط تکنیکالی و روانشناسی و میدونید و ناگهان اتفاقی بر خلاف تصور شما رخ میده اینجا پیروزی میدان با کسیه که اولویت حفظ بالانسشه نه سود
    حکایت همون داستان سرعت گیری که استاد در پرای اکش پیرامون نقاط حمایت و مقاومت و قله ها و دره ها میزنند و این اتفاق سرعتگیری بر خلاف تمام تجارب شماست
    در چنین مواقعی این شما نیستید که اقدام میکنید بلکه ناخودای تکنیکالیست شماست که چارت و میبینه اینجاست که باور های شما حباب کنان کف میکنند و روی لایه های رویی ذهن میان و به دادتون میرسند
    از این اجتناب ناپذیر ها در زندگی و مارکت وجود داره
    به نظرم تردد از خیاببونی با این همه چالش مثل ترید کردن توی ساعت اخبار میمونه و قطعا من از فردا دیگه از اون کوچه زد نمیشم چرا که راه های رسیدن به مقصد زیاده
    من قصد ندارم به بازار چیزی و یاد بدم و البته قصد ندارم به مردم هم قواعد راهنمایی و رانندگی و یاد بدم
    قصد من اینه به هدفم برسم و. مهمترین چیز اینه تو این مسیر سالم بمونم در زندگی سلامت جسم و روح و در بازار سلامت بالانس و اکوییتی ام
    شما هم اگر درسی به این تجربه میتونید اضافه کنید قطعا استفاده میکنم
    برای همتون شادمانی درونی و آرزومندم
    ویرایش توسط forexmh : 04-16-2023 در ساعت 15:12
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran Amirgholi نمایش پست ها
    با احترام،
    کسی قادر نیست محل بازگشت قیمت را با زمان دقیقش با اطمینان بگه. فقط می شه احتمال داد که در یک بازه زمانی یا قیمتی خاص ممکنه چرخشی در قیمت اتفاق بیفته. لطفا اگر در این مورد سند و دلیل محکمی دارین ارایه کنین.
    سلام و امیدوارم حالتون خوب باشه

در فایل های اموزشی استاد به پوزیشن های صددرصدی اشاره میکنند در دوره فراکتال البته بعدش هم بیان میکنند که خب دیگران این رو نمی پذیرند اما ایشون سالهاست که این نوع ترید رو انجام میده
    همچنین در سایت اکادمی قسمت ویدئوهای امینو بخش ترید تحلیل زمانی پی در پی
    همچنین در دوره جایی هست که استاد بیان میکنند که در یکی از دوره هاشون گفتند که از این نقطه قیمت میریزه و بالاتر نمیره و خیلی از دانشجویان نتنها سل نزدند بلکه بای زدند
    همچنین این ویدئوها در فضای مجازی باکمی تحقیق و جست وجو بدست میاد

فکر کنم کلن استاد امینو برای قطعیت خودشون درباره ترید بسیار مشهور هستند
    البته در ادامه بگم که خوده استاد هم بیان میکنند که تفاوت ایشون با ما در تلاش بیشتر و ایمان به دانش خودشون هست و یه چیز جادویی یا ... نیست و دوستان دیگه ای هم هستند که تریدهای قطعی میزدند از شاگردان استاد که تعدادیشون در سال 2019دانشجو بودند

سپاس

16. 4 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    سلام به دوستان جان
    می خوام یک تجربه از امروزم براتون بازگو کنم و ربطش بدم به بازار
    مثل خیلی از نوشته های قبلی ام این تجربه هم مرتبط میشه به رانندگی

بدون مقدمه برم سر اصل داستان
    چند وقتی بود که یک کوچه تو مسیر پر رفت و آمد و راهنمایی و رانندگی یک طرفه کرده بوده و من هر زمان که از این کوچه می رفتم دچار چالش میشدم با رانندگانی که بی توجه به تابلو عبور ممنوع مبادرت به اومدن تو مسیری که متعلق به من و امثال من بوده می کردند تا اینکه این چالش امروز به اوجش رسید
    احتمالا درست حدس زدید بله من ، اون هم یک شخصیت آروم وبا نهایت رعایت ادب(زیاد از خودم تعریف کردم) درگیر یک مجادله منجر به درگیری فیزیکی شدم
    آخرین باری که این اتفاق برام افتاده رو یادم نمیاد ولی چه میشه کرد گاهی شرایطی پیش میاد که از کنترل خارج
    طبق تعهد اخلاقی که به ورزش دارم هرگز در جهت خشونت از اون استفاده نکردم و نمیکنم(ورزش برای من ابزاریه برای کنترل سلامت جسم و روح)
    خیلی سخته یکی شروع کنه جلو روتون فحش بده لگد بزنه مشت بزنه و هر جور تحرک فیزیکی و شما تنها به فکر این باشید که آسیبی نبینید و کنترل کنید تا ضربه ای بهتون اصابت نکنه
    اعتراف میکنم در طول چند سال اخیر یکی از وقایع وحشتناک زندگی ام بود چراکه میتونست منجر به یک فاجعه بشه در صورتی که کنترلم و از دست میدادم و اقدام میکردم به زدن اون فرد ، محله محله ی اون فرد و بقیه قابل تصوره
    ختم مساله به دست دادن و لبخند و عذر خواهی طرف مقابلم منجر شد و میتونست کمی متفاوت از این حال باشه.
    حالا بریم تو مارکت
    با این فرض که شما همواره روی یک جفت ارز معامله میکنید و رفتار اون جفت ارز و توانی های خودتون از لحاط تکنیکالی و روانشناسی و میدونید و ناگهان اتفاقی بر خلاف تصور شما رخ میده اینجا پیروزی میدان با کسیه که اولویت حفظ بالانسشه نه سود
    حکایت همون داستان سرعت گیری که استاد در پرای اکش پیرامون نقاط حمایت و مقاومت و قله ها و دره ها میزنند و این اتفاق سرعتگیری بر خلاف تمام تجارب شماست
    در چنین مواقعی این شما نیستید که اقدام میکنید بلکه ناخودای تکنیکالیست شماست که چارت و میبینه اینجاست که باور های شما حباب کنان کف میکنند و روی لایه های رویی ذهن میان و به دادتون میرسند
    از این اجتناب ناپذیر ها در زندگی و مارکت وجود داره
    به نظرم تردد از خیاببونی با این همه چالش مثل ترید کردن توی ساعت اخبار میمونه و قطعا من از فردا دیگه از اون کوچه زد نمیشم چرا که راه های رسیدن به مقصد زیاده
    من قصد ندارم به بازار چیزی و یاد بدم و البته قصد ندارم به مردم هم قواعد راهنمایی و رانندگی و یاد بدم
    قصد من اینه به هدفم برسم و. مهمترین چیز اینه تو این مسیر سالم بمونم در زندگی سلامت جسم و روح و در بازار سلامت بالانس و اکوییتی ام
    شما هم اگر درسی به این تجربه میتونید اضافه کنید قطعا استفاده میکنم
    برای همتون شادمانی درونی و آرزومندم

مثل
    سلام و وقت به خیر
    امیدوارم همیشه شاد و سلامت در کنار عزیزانتون باشید
    پیرامون اینکه بیان کردید : ما نمیخواهیم چیزی رو به کسی ثابت کنیم(یا این رو بیان کردید یا برداشت من بود که قطعا برداشت من بوده و میتونه بیان شما هم باشه)
    چند سال پیش تو محیط کاری چندتا از همکارانم بودند که اطلاعات و تسلط نسبتا خوبی روی مسائل فلسفی و تاریخی داشتند
    اماخب بیشتر ما چون رشته خودمون مربوط به فلسفه و تاریخ نبود زیاد اطلاعاتی نداشتیم و اینکه می دیدیم دو یا یکی از همکاران ما اطلاعات خوبی دارند باعث میشد جذب صحبت های اونا بشیم و بیشتر وقت فراغت اون سال رو پای صحبت های اونا از تاریخ و فلسفه بودیم
    اما خب یک سری مسائل بودند که اون اشخاص بیان میکردند و در تضاد با باورهای فلسفی من بود و من همیشه خیلی دوست داشتم که با دلیل و منطق بهشون در جمع ثابت کنم که این طوری که من باور دارم درسته و اونا اشتباه میکنند
    روزها گذشت و با رسیدن ایام تعطیلات تصمیم گرفتم کتاب هایی در زمینه فلسفه بخونم و حتی استاد فلسفه گرفتم و شروع کردم به تحقیق درباره مسائلی که مربوط به اون قسمت از باورهای من بود تا با دلیل مدرک بتونم ازشون دفاع کنم
    مدت زمان زیادی رو صرف این کار کردم و نه تنها با یک استاد فلسفه بلکه با چندین استاد آشنا شدم به طوری که در اواخر به من توصیه میکردند که در همین زمینه ادامه بدم و حرفه خودم را رها کنم
    من بالاخره به حقیقت رسیدم و توانایی این رو داشتم که باورها و عقاید خودم رو اثبات کنم اما یک اتفاق عجیب افتاد
    از اون سال به بعد دیگه داخل اون جمع از همکاران که موقع وقت های فراغت یا حین کار دورهم صحبت میکردند نشدم و دیگه تمایلی به اثبات کردن نداشتم و داخل بحث ها اگر هم پیرامون من رخ میداد شرکت نمیکردم
    یکی از دوست های صمیمی من که باهم همکار بودیم بعد یه مدت متوجه این رفتار من شد و گفت که خیلی عوض شدی و دیگه در برابر یک سری حرف های بقیه جبهه نمیگیری و بحثی نمیکنی
    واقعا تنها چیزی که به من اضافه شده بود آگاهی بود و این ایمان رو داشتم که باورهای خودم کارآمد هستن و بقیه تا خودشون نخوان نمیشه تغییرشون داد و هیچ تمایلی به صحبت نداشتم و جالب اینکه همین کارمن باعث شدکه خیلی ها به حقیقت ها پی ببرن
    به نظر من ما فقط زمانی خیلی وقت خودمون رو صرف اثبات یه موضوع به بقیه میکنیم که داخل اون موضوع اگاهی و تسلط کافی نداشته باشیم
    چون وقتی اگاهی باشه و تسلط باشه اول اینکه خوده ما مصداق عینی همون موضوع و حقیقت هستیم و این خودش بزرگترین اثبات هست و دوم اینکه در حد دویا سه جمله توانایی این رو داریم که حقیقت رو شفاف بیان کنیم به طور مثال من از اون موقع به بعد اگر سوالی هم
    ازم پرسیده میشد کلا سه جمله جواب میدادم اول نظر خودم رو میگفتم و دوم منبع و سند حرفم رو ارجاع میدادم به یک کتاب یا یک واقعه تاریخی و در جمله اخر میگفتم میتونید برید شما هم این منابع رو مطالعه کنید
    و دیگه کاری نداشتم و واقعا روح و روانم در ارامش بود
    امیدوارم که اصل منظورم رو رسونده باشم

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

865 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_Javan نمایش پست ها
    سلام محمد جان امیدوارم حال خوبی داشته باشید.
    این کتاب یک کتاب بسیار انتزاعی هستش. یک کتاب آموزشی مطلق با مطالب آموزشی کاملا مشخص نیست که بگیم مثلا در این کتاب 2+2 رو یاد خواهیم گرفت و آخر سر ببینیم نتیجه اش 4 هستش.
    داشتن تصویری از اینکه "این کتاب چی میخواد بگه"، شاید در ظاهر کمکی به شما بکنه ولی وقتی جلوتر رفتید و دقیقا با چیزی که در ذهنتون داشتید رو به رو نشدید، خسته و کلافه خواهید شد.
    صورت مساله اینجاست که شما این کتاب رو با یک انتظار میخونید (اگر قول بدی که چیزی از تو یاد بگیرم، تو رو میخونم). این انتظار رو کنار بگذارید (حد اقل برای 3-4 بار اول خوانش این کتاب).
    بگذارید مفاهیم از طریق جملات خودشون رو کم کم به شما نشون بدن. نه اینکه شما دنبال اونها بگردید. چون اگر گزاره و انتظاری تو ذهنتون باشه از خوندن این کتاب، قطعا چیزی عایدتون نمیشه.

ولی با تمام این اوصاف، میشه به طور بسیار سطحی و کمی آبکی، هدف نویسنده از این کتاب رو عنوان کرد:
    پذیرش زندگی اونطور که هستش و کنار آمدن با رنج زندگی بدون نیاز به عوامل بیرونی.

شما برای نزدیک شدن به این کتاب (و هر کتاب دیگه ای) باید دارای یک هدف باشید. من با هدف و نیت یادگیری مدیتیشن به این کتاب نزدیک شدم و موارد بسیار بیشتری یاد گرفتم و هنوز هم دارم یاد میگیرم. شما هم اول هدف رو از خوندن این کتاب مشخص کنید. انگیزه ای که باعث شده این کتاب رو بخرید یا شروع به مطالعه اش کنید. (تاکید میکنم هدف از خوندن کتاب. نه اینکه این کتاب چه چیزهایی رو به من آموزش خواهد داد). تفاوت هدف و انتظار در این مورد اینه که انتظار نیازمند یک بن بست زمانی هستش ولی هدف اینطور نیست. شاید شما با 10 بار خوندن این کتاب نتیجه بگیرید و شاید هم با 100 بار. ولی اگر انتظار داشته باشید که در بار اول یا دهم نتیجه بگیرید، با شکست مواجه میشید.
    سلام دوست عزیز خسته نباشید ممنون که توجه کردید و وقت گذاشتید
    بنظرم درس خوبی رو بهم دادید اینکه انتظار از یادگیری میزان یادگیری رو پایین میاره
    هدف من هم دقیقا مثل شما با مدتیشن اصولی عملی به پیشنهاد اقای Memo شروع به مطالعه کردم
    روزی که این پیام رو نوشتم به بخش تمرینی کتاب نرسیده بودم اما امروز که داشتم مطالعه میکردم و نحوه نشستن مدتیشن و نحوه انجام تمرین رو مطالعه کردم این نوع تمرین رو در یک دوره روانشناسی انجام دادم دوره روانشناسی بایجی در فراچارت موجود هست
    از تاثیر این دوره بگم خیلی فوق العاده بود حساب کنید شخصی که یک ترس از ترید کردن داشت و نمیتونست به صورت مستمر ترید بزنه خارج از اینکه مثبت یا منفی رو تبدیل کرد به یک فرد خیلی اروم و با ثبات که داره سود هم میگیره!!
    فک میکنم این کتاب هم همون مفهوم دوره رو میخاد اموزش بده چون اقای بایجی هم خیلی تمرینات مدیتیشن انجام دادن و تمریناتی که دادن احتمالا از همین مسئال بوده
    ممنون بابت انرژی که میزارید

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 35 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 35 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع