صفحه 357 از 556 نخستنخست ... 257307347355356357358359367407457 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,561 به 3,570 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hassan47 آواتار ها
    3,045 بار در 721 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    فایل پیوست 485973
    سلام دوستان این عکس رو امروز دیدم و از دیدن این بچه خیلی لذت بردم
    با تمام وجود داره از ساده ترین بازی لذت میبره
    در زمان بچگی ما بهترین ارتباط رو با دنیای اطراف داریم از کوچکترین چیز ها لذت میبریم ،زود میبخشیم ،قضاوت نمیکنیم و با تمام وجود بازی میکنیم
    اما به مرور زمان یادمون رفت که چی بودیم و تبدیل شدیم مثلا به آدم بزرگ
    این رو میگم چون خودم به شدت درگیرش بودم
    مقصدی برای خودم تعیین کرده بودم و همیشه اعقتاد داشتم تا به نقطه مورد نظر نرسیدم حق لذت بردن از زندگی رو ندارم
    اما تا حال و احوالمون رو تغییر ندیم تا از کار و تلاشی که میکنیم لذت نبریم و مدام حال بد و عذاب بکشیم جهان چیز هایی رو سر راه ما قرار میده که به عذاب بیشتری برسیم
    دیدم که میگم
    https://irsv.upmusics.com/Downloads/...gh%20(320).mp3
    سلام
    عیسی مسیح هم گفته
    بگو جی گفته
    داستان عیسی و کودکان: آنگاه کودکانی را نزد او [مسیح] آوردند تا دستانِ خویش بر ایشان نهد و دعا کند؛ لیک شاگردان با آنان درشتی کردند. آنگاه عیسی گفت: «کودکان را واگذارید و ایشان را از آمدن نزد من بازمدارید؛ چه ملکوت آسمان*ها از آنِ امثال آنان است.» سپس دستان خویش بر ایشان نهاد و راه خود در پیش گرفت.(متی:19/13-15) در انجیل مُرقَس و لوقا سخن مسیح جملۀ دیگری نیز دارد:به*راستی شما را می*گویم: هرکس ملکوت خدا را چون کودک پذیرا نشود، بدان در نخواهد آمد. (مرقس:10/15)

پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Reza_Ryzer آواتار ها
    9,743 بار در 1,045 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    در یک آزمایش به ۱۲۰ معامله*گر یک سیستم معاملاتی یکسان داده شد که کارکرد آن بطور آماری طی ۱۹ سال گذشته به اثبات رسیده است. پس از یک سال که از این آزمایش گذشت، مشاهده شد که ۱۱۹ نفر از این معامله*گران با این سیستم ناموفق عمل کرده بودند، به این دلیل که تمایلات ذهنی آن*ها باعث گمراهی و سرگردانی آن*ها شده بود. یعنی به غیر از یک نفر، همگی گرفتار فرایندهای ذهنی اشتباهی بودند. «موفقیت از ذهن می*آید». سیستم معاملاتی خوب بود و ایرادی نداشت، اما مشکل از رویکرد و روانشناسی معامله*گران بود.
    مثل یک جنگجو تمرین کن ، نینجا شو
    هنر نینجا در تعادل ذهن و بدن است

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از Reza_Ryzer عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,967 بار در 1,271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نجار پیری بود که یک روز پس از سال ها کار و تلاش تصمیم به بازنشستگی گرفت ...
    وقتی صاحب کارش از این موضوع خبردار شد بسیار ناراحت شد و سعی کرد هرطورکه شده او را از این تصمیم منصرف کند !
    اما نجار تصمیمش را گرفته بود ...
    سرانجام صاحب کار با تاسف با این درخواست موافقت کرد ,اما از نجار خواست تا به عنوان آخرین کار ,ساخت خانه ای را به عهده بگیرد...
    نجار نیز چون دلش چندان به این کار خوش نبود و به آن علاقه نداشت, به سرعت مواد اولیه نامرغوبی تهیه کرد و با بی دقتی به ساختن خانه مشغول شد و کار را تمام کرد ...
    زمان تحویل کلید , صاحب کار آن را به نجار باز گرداند و گفت: این خانه هدیه ایست از طرف من به تو بخاطر سال ها همکاری با من ...!!
    نجار جا خورد و بسیار شرمنده شد..در واقع اگر او میدانست که خودش قراراست در این خانه ساکن شود لوازم و مواد بهتری برای ساخت آن به کار میبرد و با تمام دقت آن را میساخت ...

این داستان زندگی ماست ..
    گاهی ما کمترین توجهی به آنچه که هرروز میسازیم و انجام میدهیم نداریم و خبر هم نداریم که مجبوریم در همین ساخته ها زندگی کنیم ...
    اما فرصت ها از دست میروند و گاهی شاید بازسازی آنچه ساخته ایم ممکن نباشد.!
    شما نجار زندگی خود هستید و هریک روز مثل چکشی است که بر یک میخ از زندگی شما کوبیده میشود ...!
    مراقب خانه ای که برای زندگی خود میسازید باشید.
    ویرایش توسط mohamad heydari : 04-14-2023 در ساعت 16:11
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

6. 20 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,204 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad heydari نمایش پست ها
    نجار پیری بود که یک روز پس از سال ها کار و تلاش تصمیم به بازنشستگی گرفت ...
    وقتی صاحب کارش از این موضوع خبردار شد بسیار ناراحت شد و سعی کرد هرطورکه شده او را از این تصمیم منصرف کند !
    اما نجار تصمیمش را گرفته بود ...
    سرانجام صاحب کار با تاسف با این درخواست موافقت کرد ,اما از نجار خواست تا به عنوان آخرین کار ,ساخت خانه ای را به عهده بگیرد...
    نجار نیز چون دلش چندان به این کار خوش نبود و به آن علاقه نداشت, به سرعت مواد اولیه نامرغوبی تهیه کرد و با بی دقتی به ساختن خانه مشغول شد و کار را تمام کرد ...
    زمان تحویل کلید , صاحب کار آن را به نجار باز گرداند و گفت: این خانه هدیه ایست از طرف من به تو بخاطر سال ها همکاری با من ...!!
    نجار جا خورد و بسیار شرمنده شد..در واقع اگر او میدانست که خودش قراراست در این خانه ساکن شود لوازم و مواد بهتری برای ساخت آن به کار میبرد و با تمام دقت آن را میساخت ...

این داستان زندگی ماست ..
    گاهی ما کمترین توجهی به آنچه که هرروز میسازیم و انجام میدهیم نداریم و خبر هم نداریم که مجبوریم در همین ساخته ها زندگی کنیم ...
    اما فرصت ها از دست میروند و گاهی شاید بازسازی آنچه ساخته ایم ممکن نباشد.!
    شما نجار زندگی خود هستید و هریک روز مثل چکشی است که بر یک میخ از زندگی شما کوبیده میشود ...!
    مراقب خانه ای که برای زندگی خود میسازید باشید.
    هرچه کنی به خود کنی
    گر همه نیک و بد کنی

عالی بود محمد جان.
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

858 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر
    بزارید اموزش تموم شه انشالله بعد از اتمامش چشم

موفق باشید
    سلام دوست عزیز
    کتاب دعوت به تمرین ذن رو تهیه کردم تقریبا نصف کتاب رو مطالعه کردم و احساس میکنم کتاب خیلی پیچیده صحبت میکنه چون از مطالعه درکی که باعث تفکر بشه در من ایجاد نشده
    نمیدونم این بخاطر کلمات جدیدی هست که گفته شده یا بخاطر اینکه نمیدونم دقیقا دارم چی از این کتاب یاد میگیرم!
    این کتاب داره چه مفهومی رو میگه میشه ی کم توضیح بدین ؟ همون مفهوم ساده نیروی حال نیست !
    کلا از مطالعه این کتاب لذت نمیبرم چون هیچی یاد نمیگیرم

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

858 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    انشالله یک سال که خوندید متوجه میشید
    یه سوالی پرسیدید که نمیشه پاسخ داد
    خب اصلا ارزشش رو داره که بخواهم این کارو بکنم ؟
    میتونید اشاره کنید مفهومی که میخاد توضیح بده حداقل در مورد چی هست تا من بدونم حداقل قراره چه چیزی یاد بگیرم!!

12. یک کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,191 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان
    امروز استاد در وبینار گفتن که در زمان ترید نباید هیچ کار دیگه ای انحام بدیم و فقط به نمودار نگاه کنیم که خودش یک جور تمرینه ولی این مورد ذهن من رو درگیر کرده
    من مثلا وقتی میبینم قیمت تا رسیدن به شرایط چک لیستم خیلی فاصله داره یک الارم میزارم و کارهای دیگم رو انجام میدن از جمله کتاب خوندن_فایل دیدن_مقاله خوندن و ... و حتی کارهایی که هیج ربطی به بازارهای مالی ندارن
    و شاید هم هر نیم ساعتی یه نگاهی به چارت بندازم

استاد امروز این رو گفتن فکر کردم شابد کارم اشتباه هستش گفتم اینجا این موضوع رو مطرح کنم دوستان نظرشون رو بگن و استاد رو هم منشن کنم که اگه صلاح دونستن نظرشون رو بگن @amino
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    5,967 بار در 1,271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 748 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    در یک باشگاه بدنسازی پس از اضافه کردن 5 کیلوگرم به رکورد قبلی ورزشکاری از او خواستند که رکورد جدیدی را برای خود ثبت کند, اما او موفق به این کار نشد.
    سپس از او خواستند وزنه ای را که 5 کیلوگرم از رکوردش کمتر است را امتحان کند, این دفعه او به راحتی وزنه را بلند کرد...

این مسئله برای ورزشکار جوان و دوستانش امری کاملاً طبیعی بود اما برای طراحان این آزمایش جالب و هیجان انگیز بود...
    چراکه آنها اطلاعات غلط داده بودند. او در مرحله اول از عهده بلند کردن وزنه ای برنیامده بود که درواقع 5 کیلو گرم از رکوردش کمتر بوده است، و درحرکت دوم ناخودآگاه بهبود رکوردش به میزان 5 کیلوگرم شده بود...
    او در حالی با این باور وزنه را بلند کرده بود که خود را قادر به انجام آن میدانست.

این آزمایش من رو یاد تکه ای از فیلم ماتریکس 1999 انداخت
    اونجاش که نئو به مورفیوس میگه : پیشگو بهم گفت که متاسفانه تو برگزیده نیستی !!
    مورفیوس در جواب گفت :پیشگو اون چیزی رو دقیقا بهت گفت که نیاز داشتی بشنوی..
    (یعنی تو در عمل قبول نداشتی که برگزیده ای و پیشگو با گفتن اینکه برگزیده نیستی باعث شد که به خودت بیای و تواناییتو باور کنی)
    و بعدش دیدیم که نئو چه ها که نکرد..

این باور های مثبت و اصیل انسان چه کار هایی که نمیتونه بکنه .

موفق باشید
    ویرایش توسط mohamad heydari : 04-15-2023 در ساعت 19:40
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,204 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_a نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    کتاب دعوت به تمرین ذن رو تهیه کردم تقریبا نصف کتاب رو مطالعه کردم و احساس میکنم کتاب خیلی پیچیده صحبت میکنه چون از مطالعه درکی که باعث تفکر بشه در من ایجاد نشده
    نمیدونم این بخاطر کلمات جدیدی هست که گفته شده یا بخاطر اینکه نمیدونم دقیقا دارم چی از این کتاب یاد میگیرم!
    این کتاب داره چه مفهومی رو میگه میشه ی کم توضیح بدین ؟ همون مفهوم ساده نیروی حال نیست !
    کلا از مطالعه این کتاب لذت نمیبرم چون هیچی یاد نمیگیرم
    سلام محمد جان امیدوارم حال خوبی داشته باشید.
    این کتاب یک کتاب بسیار انتزاعی هستش. یک کتاب آموزشی مطلق با مطالب آموزشی کاملا مشخص نیست که بگیم مثلا در این کتاب 2+2 رو یاد خواهیم گرفت و آخر سر ببینیم نتیجه اش 4 هستش.
    داشتن تصویری از اینکه "این کتاب چی میخواد بگه"، شاید در ظاهر کمکی به شما بکنه ولی وقتی جلوتر رفتید و دقیقا با چیزی که در ذهنتون داشتید رو به رو نشدید، خسته و کلافه خواهید شد.
    صورت مساله اینجاست که شما این کتاب رو با یک انتظار میخونید (اگر قول بدی که چیزی از تو یاد بگیرم، تو رو میخونم). این انتظار رو کنار بگذارید (حد اقل برای 3-4 بار اول خوانش این کتاب).
    بگذارید مفاهیم از طریق جملات خودشون رو کم کم به شما نشون بدن. نه اینکه شما دنبال اونها بگردید. چون اگر گزاره و انتظاری تو ذهنتون باشه از خوندن این کتاب، قطعا چیزی عایدتون نمیشه.

ولی با تمام این اوصاف، میشه به طور بسیار سطحی و کمی آبکی، هدف نویسنده از این کتاب رو عنوان کرد:
    پذیرش زندگی اونطور که هستش و کنار آمدن با رنج زندگی بدون نیاز به عوامل بیرونی.

شما برای نزدیک شدن به این کتاب (و هر کتاب دیگه ای) باید دارای یک هدف باشید. من با هدف و نیت یادگیری مدیتیشن به این کتاب نزدیک شدم و موارد بسیار بیشتری یاد گرفتم و هنوز هم دارم یاد میگیرم. شما هم اول هدف رو از خوندن این کتاب مشخص کنید. انگیزه ای که باعث شده این کتاب رو بخرید یا شروع به مطالعه اش کنید. (تاکید میکنم هدف از خوندن کتاب. نه اینکه این کتاب چه چیزهایی رو به من آموزش خواهد داد). تفاوت هدف و انتظار در این مورد اینه که انتظار نیازمند یک بن بست زمانی هستش ولی هدف اینطور نیست. شاید شما با 10 بار خوندن این کتاب نتیجه بگیرید و شاید هم با 100 بار. ولی اگر انتظار داشته باشید که در بار اول یا دهم نتیجه بگیرید، با شکست مواجه میشید.
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

keivan75 آواتار ها
    2,762 بار در 1,293 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 300 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_a نمایش پست ها
    خب اصلا ارزشش رو داره که بخواهم این کارو بکنم ؟
    میتونید اشاره کنید مفهومی که میخاد توضیح بده حداقل در مورد چی هست تا من بدونم حداقل قراره چه چیزی یاد بگیرم!!
    سلام دوست عزیز
    من کتاب رو مطالعه نکردم ولی قطعا کتابی که امینوی عزیز معرفی کنه و ازش حرف بزنه بدون شک ارزشش بیشتر از صدبار خوندن داره

20. 2 کاربر برای این پست سودمند از keivan75 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 44 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 44 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع