صفحه 350 از 548 نخستنخست ... 250300340348349350351352360400450 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,491 به 3,500 از 5480

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hassan47 آواتار ها
    3,141 بار در 747 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 21 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

Post *رقیب اصلی من کیست!؟*

دکتر امیرعباس زینت بخش
    *نشر:* گاهنامه مدیر
    ■”…در واقع کسانی که خود را در حال مسابقه با دیگران می*بینند، به این امر توجه ندارند که زمانی که عده*ای با هم مسابقه می*دهند در لحظه*ای که سوت داور به صدا در می*آید در یک مکان ایستاده*اند؛ و در واقع مسابقه*ها، به این معنا مسابقه*اند که آغاز مسابقه، هم به لحاظ زمانی، و هم به لحاظ مکانی از یك جا شروع شود.
    □به عنوان مثال اگر فرض کنیم که در مسابقه*ای شخصی صد متر جلوتر ایستاده باشد و شخص دیگری یک کیلومتر عقبتر، این که مسابقه نمی*شود؛ و مسئله بر سر این است که ما انسانها زمانی که بدنیا می*آییم در یک جایگاه نایستاده*ایم. ما نه به لحاظ جسمانی در شرایط واحدی بدنیا می*آییم و نه به لحاظ ذهنی در شرایط واحدی بدنیا می*آییم و نه به لحاظ روانی. بنابراین هر گاه من خود را با شما مقایسه کنم، چون در بدو تولد در یک نقطه نایستاده بوده*ایم، نتیجه مسابقه هر چه باشد به ضرر من خواهد بود؛ و دلیل این امر این است كه اگر من خودم را با شما مقایسه كنم و شما از لحاظ موقعیتی از من عقبتر باشید، جلوتر بودن خود را حمل بر تلاش و كوششم تلقی خواهم كرد، كه نادرست است و از طرف دیگر هم، اگر در هنگام مقایسه من از شما عقبتر باشم، عقب*ماندگی خود را بر اثر كاهلی خود می*گذارم، كه این هم نادرست است.
    ●انسانهایی كه از لحاظ جسمانی، ذهنی و روانی در یك مختصات قرار نگرفته*اند، نمی*توانند خود را با دیگران مقایسه كنند، و نكته در اینجا است كه هیچ دو انسانی در مختصات جسمانی، ذهنی، روانی یكسان یافت نمی*شود. بنابراین تنها انسانی كه می*توانیم با خودمان مقایسه كنیم خودمان است. بدین ترتیب كه در هر لحظه به خودمان بگوییم، آیا می*توانم از این موقعیتی كه در آن قرار دارم و از این چیزی كه هستم، جلوتر و بهتر باشم یا نه، و اگر می*توانم به آن سمت حركت كنم.”👤استاد مصطفی ملکیان
    ○پس می توان گفت که این “رقابت با خود” نه “با دیگران” است که رمز “بهبود مستمر” در حال و روز انسان می باشد:
    I am in competition with no one. I run my own race. I have no desire to play the game of being better than anyone, in any way, shape or form. I just aim to improve, to be better than I was before. That’s me and I am free.👤Jenny G. Perry
    من در رقابت با هیچکس نیستم. من با خودم مسابقه میدهم! من به “بازی بهتر بودن از دیگران” به هر فرم و شکلی که باشد، هیچ علاقه ای ندارم. هدف من فقط بهبود و بهتر بودن از گذشته ام است. این منم و من آزادم!
    ■بیل گیتس هم مقایسه خود با دیگران؛ که ریشه رقابت با آنهاست را توهین به خود می داند:
    Don’t compare yourself with anyone in this world…if you do so, you are insulting yourself!
    و در ادامه می گوید:
    I am not in competition with anyone but myself. My goal is to improve myself continuously.
    من با هیچکس جز خودم در رقابت نیستم! هدفم بهبود مستمر خودم می باشد!
    □و در نظر مارک تواین؛ مقایسه خود با دیگران یعنی مرگ لذت!
    Comparison is the death of joy!
    ●علاوه بر همه، خوب میدانیم اوّل کسی که خودش را با دیگری مقایسه کرد و به رقابت پرداخت؛ شیطان بود که گفت: من از آتش خلق شده ام و انسان از گِلی لجن…من بر او سجده نمیکنم!
    کار پاکان را قیاس از خود مگیر
    گرچه باشد در نبشتن شیر و شیر
    مولانا
    ○بنابراین وقتی مردان خدا می گفتند:
    One whose two days are equal is a loser!
    هرکس دو روزش مساوی باشد، کلاه سرش رفته؛ اصل رقابت را میان انسان و خود او می دانسته اند! پس رقیب اصلی من؛ خود دیروزی من است!
    ■و سخن آخر اینکه انسان های فوق العاده موفق؛ با تمرکز روی شناخت درست از استعدادها و ظرفیت های خود، و صرفه جویی در هدر دادن انرژی برای رقابت و مسابقه با دیگران، حسادت، خود بزرگ بینی و یا خود کم بینی؛ همیشه با خود دیروزشان در رقابت بوده و بهترین هایشان را به نمایش می گذارند.
    Always remember that you are absolutely unique! Just like everyone else!👤Margaret Mead
    منبع: کانال تلگرامی اندیشه و حرکت

(پیتر دراکر)

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,854 بار در 513 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidr761 نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه
    بنده دوساله توی دوره هستم تایپک ترید هم پشت سر گذاشتم دوره پرایس و فراکتالی رو هم هر کدوم طبق نقشه راه رفتم و وارد حساب ریل شدم
    بعد از اینکه تونستم چند باری حسابمو رشد بدم به علت نداشتن حد ضرر چند بار کال شدم
    دیگه ترید نزدم و به خودم قول دادم ترید نزنم تا وقتی به سیستم واضح و وین ریت واضح و حد ضرر واضح برسم

الان واقعا مشکل ریسک به ریوارد منو اذیت میکنه و یجورایی منو افسرده کرده چند هفته ای هست فقط دارم مینویسم و دور سرخودم میچرخم واقعا نمیدونم باید چیکار کنم
    مشکلات اصلیمو روی کاغذ نوشتم و زدم جلوم تاراهی براش پیدا کنم

1.حدضرر و منطقه خروج مشخص
    2.سیستم معاملاتی با وین ریت 80 درصد
    3.مشکل ریسک به ریوارد اکثر معاملاتم ریسک2 به ریوارد یک دارن

دوستان اگه نظری و پیشنهادی دارن ممنون میشم راهنماییم کنن
    سلام دوست عزیز
    ترید ها رو بزارید هم از لحاظ پرایس اکشن هم از لحاظ مباحث دوره فراکتال دوستان بررسی میکنن و قطعا راهنمایی های خوبی میکنند
    اگر وین ریت بالا دارید زیاد درگیر ریسک به ریوارد نباشید ترید کنید و نتیجه رو بر اساس یک سیستم ثابت و مشخص ببینید
    شما الان یک گنجینه عالی از ترید های گذشته دارید و اتفاق هایی که منجر به کال شدن شما شده در اون هست جواب مسئله خیلی ساده هستش
    کارهایی که باعث کال شدن شما شده رو انجام ندید
    اون ها رو تک به تک شناسایی کنید روی کاغذ بیارید مدتی حتی جلوی چشمتون باشه تا بدونید چی باعث این اتفاق شده تا انجامشون ندید
    سعی کنید قبل از این بررسی هایی که گفتم حتما چند روزی فاصله بگیرید حتی آکادمی هم سر نزنید تا ذهنتون باز بشه
    وقتی ذهن رها باشه کم کم راه حل ها سر و کله شون پیدا میشه

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

vahid394 آواتار ها
    5,980 بار در 707 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 13 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان..در تکمیل این پست

ابتدا یک عذرخواهی میکنم از طرف زیرنویس فارسی که یوتیوب به طور خودکار انجام میده و بجاش بزارید حرف بیهوده
    https://uupload.ir/view/سواد_علمی_j0mo.mp4/

این 14 ثانیه فوق العاده در یک جمله عمقی مطلب رو میرسونه و کوتاه تر شده این جمله بله حق با شماست

بهتر بگم در خیلی از مواقعی ما هیچکاری نکنیم و از بحث دوری کنیم آسیب نخواهیم دید هیچگاه و چه بسا اتفاقا خوشحال هم میشید

یک جمله خوب بود میگفت: هرگز با یک نادان(حالا اون عبارت نامناسب رو نمیگم) بحث نکنید..زیرا آنها ابتدا شما را تا سطح خودشان پایین میکشند و سپس با تجربه ای که یک عمر در آن سطح دارند شما را شکست خواهند داد

موفق باشید
    سلام جناب محمد
    وقت به خیر
    سپاس بابت پست های ارزشمند
    بعد خواندن پست های شما به یاد کتاب (تو نمی توانی روزم را خراب کنی)) از اقای آلن کلاین افتادم

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از vahid394 عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    6,064 بار در 1,289 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 761 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    یک پیرزن چینی دوکوزۀ آب داشت که آنها را به دو سر چوبی که روی دوشش می گذاشت ، آویخته بود و از این کوزه ها برای آوردن آب از جویبار استفاده می کرد
    یکی از این کوزه ها ترک داشت ، در حالی که کوزه دیگر بی عیب و سالم بود و همۀ آب را در خود نگه می داشت .
    هر بار که زن پس از پرکردن کوزه ها ، راه دراز جویبار تا خانه را می پیمود ، آب از کوزه ای که ترک داشت چکه می کرد و زمانی که زن به خانه می رسید ، کوزه نیمه پر بود....................
    دو سال تمام ، هر روز زن این کار را انجام می داد و همیشه کوزه ای که ترک داشت ، نیمی از آبش را در راه از دست می داد .
    البته کوزۀ سالم و بدون ترک خیلی به خودش می بالید.
    ولی بیچاره کوزۀ ترک دار از خودش خجالت می کشید ، از عیبی که داشت و از این که تنها نیمی از وظیفه ای را که برایش در نظر گرفته بودند ، می توانست انجام دهد

پس از دوسال سرانجام روزی کوزۀ ترک دار در کنار جویبار به زن گفت :
    من از خویشتن شرمسارم . زیرا این شکافی که در پهلوی من است ، سبب نشت آب می شود و زمانی که تو به خانه می رسی ، من نیمه پر هستم .
    پیرزن لبخندی زد و به کوزۀ ترک دار گفت :
    آیا تو به گل هائی که در این سوی راه ، یعنی سوئی که تو هستی ، توجه کرده ای ؟ می بینی که در سوی دیگر راه گلی نروئیده است .
    من همیشه از کاستی و نقص تو آگاه بودم ، و برای همین در کنار راه تخم گل کاشتم تا هر روز که از جویبار به خانه بر می گردم تو آنها را آب بدهی.
    دو سال تمام ، من از گل هائی که اینجا روئیده اند چیده ام و خانه ام را با آنها آراسته ام .
    اگر تو این ترک را نداشتی ، هرگز این گل ها و زیبائی آنها به خانۀ من راه نمی یافت

هر یک از ما عیب ها و کاستی های خود را داریم
    ولی همین کاستی ها و عیب هاست که زندگی
    ما را دلپذیر و شیرین می سازد
    ما باید انسان ها را همان جور که هستند بپذیریم و خوبی را که در آنهاست ببینیم

برای همۀ شما کوزه های ترک برداشته آرزوی خوشی می کنم و یادتان باشد که گل هائی را که در سمت شما روئیده اند ببوئید
    از کاستی های خود نهراسیم
    زیرا خداوند در راه زندگی ما
    گل هائی کاشته است
    که کاستی های ما آنها را می رویاند.
    نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

8. 17 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

ALI-KT آواتار ها
    4,073 بار در 772 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 148 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid394 نمایش پست ها
    سلام و وقت به خیر
    من هم قبلا چنین مسئله ای مانند مسئله شماداشتم
    اماخب از ریشه من این مسائل رو برای خودم حل کردم
    ببینید یک تضادی هست در انسان ها که باید دقیق بهش ادم فکرکنه و بالاخره این تضاد و تناقض رو یجوری حتی اگه رفع نمیکنه در عوض مدیریت کنه
    در کتاب دعوت به تمرین ذن هم بهش اشاره میشه و یکی از عوامل سردرگمی انسان ها شناخته شده
    این تضاد چیه؟ این هست که ما یک سری موقعیت ها برای خودمون میخواهیم و بعد یک سری موقعیت های دیگه هم میخواهیم که در تقابل با موقعیت های خواسته شده اول هستند
    توکتاب دعوت به تمرین ذن بیان میکنه که انسان ها تمایل به برتر بودن و دیده شدن در راس مجموعه رو دارن(خب هرکسی دوست داره که تک باشه و خاص)
    بعد میگه باز در کنار این تمایل اینم دوست دارن که در جمع باشن و در گروه پذیرفته بشن
    اگر به قضیه نخواهیم به صورت زنجیره وار نگاه کنیم این یک تضاد و تناقض هست (منظورم از زنجیره وار این هست که خب یک نفر در یک گروهی به عنوان رئیس هست و همزمان در گروهی دیگر با رئیس های دیگه همگروه)
    حالا ریشه این مسئله که هم من داشتم و هم شما و ریشه بسیاری از مسائل دیگه همین هست
    این هست که ما میخواهیم که یک انسان موفق باشیم خب انسان موفق یکی از ویژگی هاش انعطاف پذیری هست همونطور که استاد هم در قسمت های روانشناسی اشاره میکنه که خیلی موفق میشدیم وقتی مثل اب نرم و انعطاف پذیر بودم و متناسب با شرایط خودمون رو وفق میدادیم
    اما از یه طرف باز خوده ما میخواهیم که یک دوره زمانی رو کاملا موفق طی کنیم یعنی عملا یک انسان خشک و پایبند به چارچوب معین باشیم که اگه اون چارچوب شکل نگرفت دیگه ما ادامه نمیدیم مثلا اگه از اول روز درست و حسابی کارامو انجام ندادم دیگه اون روز رو کلا از دست میدم
    خب این خواسته ما در تضاد با خواسته قبلی هست که انسان موفق باشیم
    این تضاد ها ریشه خیلی از مسئله های انسان ها هست از اعتقادات گرفته تا قوانین اجتماعی و...
    و تازمانی که وجود دارند اجازه نمیدهند که شما بالاخره به یک سمت مشخص حرکت کنی چرا که مدام شما براثر این نیروهای متضاد در یک سیکل مدور بدون حرکت مستقیم به سمت هدف مشخص میچرخی
    اما راه حل چیه؟
    خودت رو به یکی از سمت هایی که هدفت هست خیلی خیلی نزدیک کن
    یعنی یا واقعا یه کاری کن که ادمه آن تایمی بشی و هیچ روزی رو از دست ندی(کاملا شدنی هست هرچیزی تو دنیا شدنی هست مگر تغییر در امر تولد چون ما قبل تولد نبودیم البته اگر فرض کنیم که نبودیم)
    یا کاری کن که بتونی در هر نقطه ای استارت بزنی و حتی اگه 23ساعت از روز رو از دست دادی اون یک ساعت رو بتونی استفاده کنی
    اما راه حل چیه؟؟؟
    خوراک ذهن
    یه مثال بزنم:خیلی از چیزها واقعی نبودن و نیستند به طور مثال ما الان میدونیم که مجسمه های از سنگ و خاک ابدا ارزش این رو ندارند که معبود باشند اما در زمانی که این مجسمه ها به عنوان معبود پرستیده میشدند افراد وقتی به این ها قسم میخوردند کاملا براشون واقعی نتیجه داشت
    خب الان هم باید از توانایی ذهن استفاده کنی
    به مدت زمان مشخصی (من با 70روز تونستم به خودم بقبولونم یا بهتره بگم باورش کنم و ایمان بیارم) بشین و اون چیزی که میخوای باشی رو بنویس و در ذهنت تجسم کن روزانه بین 30تا60دقیقه زمان میخواد
    اما بعد این مدت زمان که ممکنه مدتش برای هرکسی متفاوت باشه اما قطعا یک مدت زمان محدوده بعد این مدت زمان شما کاملا عوض خواهی شد
    به طور مثال من خودم همواره دوست داشتم انسان الگو و بزرگتر و راهنما جمع باشم اما خودمم نمیدونستم که در عین حال خیلی انسان متواضع و غیراجتماعی و ساکتی هستم و وقتی که با خودم گفتم که انسانی که قراره بزرگتر و راهنمای یک جمع باشه باید بتونه واضح بگه که :شمایی که من بزرگتر وراهنمای شما هستم باید این کارو کنید من نمی تونستم این رو بگم تصمیم گرفتم یا دیگه هدفم بزرگتر بودن نباشه یا بتونم که رهبری کنم
    حالا شما هم یک تصمیم بگیر
    ایا میخوای انسان به موقع وخیلی خط کشی شده و با چارچوب خشک و مشخص باشی؟
    یا میخوای منعطف و شکل پذیر باشی و از هر فرصتی استفاده کنی؟
    هرکدوم رو که میخوای به اندازه مدت زمانی مشخص که بعدش حس کنی ذهنت قبول کرده اون ویژگی رو بنویس و خودتو همون شکل تصورکن
    در این صورت اگر بخوای منعطف باشی بعد این مدت ذهنت باور کرده که خب حتی یک روزو اگه 23ساعتم ازش گذشته باشه میشه یک ساعت اخرشو تلاش کرد
    اگرم انسان خط کشی شده و خشک و خیلی چارچوب دار بشی اون موقع ذهنت اصلا اجازه نمیده که روزی رو ازدست بدی و قطعا به هرنحوی شده از تمام روز مطابق چارچوب خودت استفاده میکنه همونطور که وقتی چیزی توگلوی ما میپره ریه و شش های ما به هرنحوی که شده اون رو با سرفه کردن خارج میکنن و امکان نداره که چیزی داخل گلوی شما بپره اما ریه وشش های شما بدون عکس العمل باشن
    امیدوارم که همیشه موفق باشید
    درود
    ممنون از همه دوستانی که پاسخ دادند همه رو مطالعه کردم و در برنامم حتما استفاده میکنم
    وحیدجان این مطلبی که نوشتی شما باید مقاله بشه تا یک پست عادی در تاپیک !!!
    حقیقتا ذوق کردم از اگاهی شما و طرز بیان عالی با مثال کاملا ادراکی . من قبلا فکر میکردم اگه بین تفکر خطی و منعطف یکی رو انتخاب کنم در اصل دارم تفکر خطی رو انتخاب میکنم که یا خطی یا منعطف ینی دارم با خودم قبل اینکه انتخاب کنم دارم تفکر خطی به خرج میدم میگم یا ایین یا اوون.اما
    زدی تو خال . دقیقا بحث من همینه . من شخصیتمو بررسی میکردم و به یه نتیجه ای رسیدم که جنبه رفتار منعطف داشتن رو ندارم یا بهتر بگم دیدم نمیتونم خودمو کنترل کنم اگه رفتار منعطف رو انتخاب کنم ،*یعنی بهتر بگم مثلا من وقتی کار میکنم گوشیمو میزارم رو حالت هواپیما و دیگه هیچ حواس پرتی ای رو نمیخوام اطرافم داشته باشم تقریبا به هر قیمتی نمیخوام ، چون شاید یکی کار واجب داشته باشه طول روز شاید خیلیا که باهاشون در ارتباطیم اینطوری از اینکه چار پنج ساعت باعاشون در ارتباط باشیم ناراحت شن ولی مجبور شدم این رفتارو بکنم چون وقتی میدیدم گوشی دم دستم باشه ناخوداگاه ذهنم پرت میشه میرم یهو یساعت تلگرام الکی میچرخم بعد اصلا نمیتونم تمرکز کنم رو کارم و ... چون همیشه اینطوری بودم که نیمتونستم چندتا کار رو باهم همزمان به نحو احسن کنم ینی نمیتونم دستم گوشی باشه و عمیق شم رو کارم و مجبور شدم گوشیو بزارم کلا کنار هر چندساعت یک بار بیام با خودم میگفتم اینطوری یعنی من نمیتونم خودمو کنترل کنم و دارم از بیخ یچیزیو حذف میکنم ؟؟؟ دیدم که دقیقا همینه من دارم حذفش میکنم چون هنوز اونقدر به خودم مسلط نیستم رو خودم کنترل ندارم که حواسم پرت نشه و عمیق شم ... دقیقا همینه من به این رسیدم که حداقل فعلا تفکر خطی میخوام فعلا مجبورم خطی و سفتوسخت برخورد کنم تا زمانی که کنترلم رو خودم زیاد شه و عادتای اتمیمو به اصطلاح بسازم و دیدم حذف کردن اتفاقا کار درسته اما دقیقا دیگه نمیتونم وقتی از صبح زود کار نکنم ساعت اخر روز رو استفاده کنم دقیییقا حرف شما درسته و الان میفهمم که این از نتایج انتخاب منه و باید قبولش کنم و پله پله که بمست انعطاف رفتم این رو هم درست کنم .البته این نداشتن انعطاف فقط تو این مورد کارکردن خودش رو نشون نمیده مثلا با دوستی میرم بیرون واوایل زمانی که میبینمش خوب پیشنره خیلی سخته برام که بتونم روز خوبی رو باهاش داشته باشم یجورایی همه اینارو میشه تشبیه کرد به کامبک زدن تو فوتبال وقتی که قراری خوب پیش نمیره ، وقتی که کار انجام نشده تا غروب و . . . کامبک زدن هم انعطاف میخاد که تو روش سخت و خشک خطی نیست .. حس میکنم برای اشخاصی مثل من راه حل همون محدودیت و حذفی هست که خودمون باید برای خودمون بکنیم اینجوری کنترلمون که بره بالا در مرحله بعد انعطافو باید زیاد کنیم ، اتفاقا استاد تو یکی از وبینار ها بود فکر کنم که گفتن تفکر باید منعطف باشه و ... من اصلا نمیتونستم درک کنم چون عقیدم اینبود که اگرهم درست باشه برای من الان نیست
    و درسته راه حل برای من دقیقا اینه که خیلی سریع و بی درنگ حذف کنم چیزی رو که بخواد منو از برنامم عقب بنداره خیلی جدی اینکارو کنم ...
    اینکه گفتی باید بین اینا یکیش رو انتخاب کنی خب من الان جفتش رو میخوام ولی به این نتیجه رسیدم و الان هم برام تایید شد بیشتر که باید اول یکی از روشارو انتخاب کردو باهاش یمدت کار کرد و بعد روش بعدی رو مخلوطش کرد که من حس میکنم برای شخصیت من این درست باشه که اول خطی بعد منعطف و قطعا انعطاف تو زندگی و مارکت نیازه و قدرت پذیرش موضوعات و جلوگیری از کمال گرایی و عالی بودن همه چی مارو از پا درمیاره بعد یمدت چون زندگی و مارکت بنظر من خشکو خطی وو عالی حرکت نمیکنند (*مثلا اینکه دوست داریم پوزیشن منفی حتی یک دلار هم نداشته باشیم تو هیستوری شاید عدم انعطاف و کمال گرایی و ... باشه و مثال های دیگه ...) وباید آروم آروم این قسمت هم تقویت شه .
    بی نهایت سپاااس

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از ALI-KT عزیز تشکر کرده اند:

mohamad heydari آواتار ها
    6,064 بار در 1,289 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 761 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام و وقت بخیر دوستان عزیزم امیدوارم حال دلتون عالی باشه و روز خوبی رو سپری کرده باشید

مقاله ای رواقی گری تحت عنوان نگرانی های ما برای آینده ای که واقعی نیست!!

https://einzelganger.co/the-future-i...sick-about-it/
    آینده واقعی نیست. با این حال، ما نگران آن هستیم

موفق باشید

نیمه ای از قلب من در بهشت بَرین است.(♥️)

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از mohamad heydari عزیز تشکر کرده اند:

emiro آواتار ها
    970 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان
    وقت بخیر
    منابعی رو میخواستم راجب ذهن و آشنایی با اصول تغییر دیدگاه و کنترل ذهن
    چون من هفته قبلی کل معاملاتم پر سود بود و این هفته باز بازگشت به تنظیمات کارخونم فعال شد و برگشتم سر پله اول وجالب قیافه بازار بود

ممنون میشم منابعی رو بگید

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از emiro عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط emiro نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت بخیر
    منابعی رو میخواستم راجب ذهن و آشنایی با اصول تغییر دیدگاه و کنترل ذهن
    چون من هفته قبلی کل معاملاتم پر سود بود و این هفته باز بازگشت به تنظیمات کارخونم فعال شد و برگشتم سر پله اول وجالب قیافه بازار بود

ممنون میشم منابعی رو بگید
    سلام دوست عزیزم
    اول تکنیکال بررسی کنید ببینید شرایط بازار نشبت به هفته گذشته به چه صورتی بوده ؟آیا مثلا درگیر یک ساید بودید که استاپ های شما فعال شده یا نه ؟
    بعد اگر اطمینان پیدا کردید که کاملا مربوط به روانشناسی شما میشه
    بهتره که از ابتدایی ترین و معمولی ترین عادت ها شروع کنید به تغییر کردن و زیاد دنبال مسایل پیچیده و متافیزیک نباشید که در انتها چیزی عایدتون نمیشه
    روی ساعت خواب ،نوع و میزان خوراک،نظم در میزکار و کمد لباس ،اتوی لباس و ادکلن زدن و از این قبیل موارد خودتون رو بررسی کنید و تغییرات در جهت مثبت انجام بدید

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

emiro آواتار ها
    970 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    روی تکنیکال تا حدودی ب درک خاصی رسیدم ولی اون روز موقعیت مناسبی رو بخاطر ترس از ورود وارد نشدم
    بعد دم ظهر که از چرت زدن بیدار شدم سریع پریدم وسط جاده بدون تفکر خاصی اکانتو به باد دادم و اصلا هیچ قدرت تصمیم گیری خاصی نداشتم
    با ایکه چک لیست دارم و هفته گذشته کاملا طبق اون عمل کردم و اوکی بودم
    اومدم بیخودی پریدم وسط بازار و این هفته من اصلا قرار نبود وارد بازار شم بخاطر شرایط هیجانی که تو هفته nfp داریم
    مدیریت سرمایه خاصی داشتم که اصلا اونو ندیدم و چک لیستم اصلا انگار نه انگار
    فقط یه تکنیک دیدم بدون فکر وارد شدم

اون وسط خودمو دیدم وقیافه بازار رو که طبق عادت من دارم چجوری عمل میکنم و بازارو دنیا هم داره طبق عادات خودشونچجوری میرن
    من کجا دارم میرم اونا کجا دارن میرن
    بیشتر میتونه ناشی از اون دوره سوده بودن باشه که داشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم
    اول تکنیکال بررسی کنید ببینید شرایط بازار نشبت به هفته گذشته به چه صورتی بوده ؟آیا مثلا درگیر یک ساید بودید که استاپ های شما فعال شده یا نه ؟
    بعد اگر اطمینان پیدا کردید که کاملا مربوط به روانشناسی شما میشه
    بهتره که از ابتدایی ترین و معمولی ترین عادت ها شروع کنید به تغییر کردن و زیاد دنبال مسایل پیچیده و متافیزیک نباشید که در انتها چیزی عایدتون نمیشه
    روی ساعت خواب ،نوع و میزان خوراک،نظم در میزکار و کمد لباس ،اتوی لباس و ادکلن زدن و از این قبیل موارد خودتون رو بررسی کنید و تغییرات در جهت مثبت انجام بدید

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از emiro عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    آرزو دلیل بر استعداد است

https://www.aparat.com/v/ZgOqT

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 66 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 66 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع