صفحه 339 از 556 نخستنخست ... 239289329337338339340341349389439 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,381 به 3,390 از 5556

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Snow_Trader آواتار ها
    8,084 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 310 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    گزیده ای از فصل تکانش در کتاب "اثر مرکب"

اگر فیزیک دوره ی دبیرستان را یادتان باشد.قانون اول نیوتون را به یاد می آورید که به آن قانون اینرسی هم گفته می شود؛ اجسام ساکن، تمایل به سکون دارند؛مگر اینکه نیرویی خارجی بر آنها اعمال شود.
    اجسام متحرک تمایل به ادامه حرکتشان دارند؛ مگر اینکه چیزی مانع حرکت آنها شود.

آیا تا بحال شگفت زده نشده اید که چرا افراد موفق،به موفقیت های بیشتری می رسند؟
    ثروتمندان،دارای ثروت بیشتر می شوند.
    آدم های خوشحال،خوشحال تر می شوند؟
    بله آنها تکانش را یافته اند.وقتی به تکانش برسید بی وقفه شمارا جلو میبرد،اما تکانش هم می تواند به نفع شما و هم علیه تان باشد.
    موشک در چند دقیقه اول پرواز از سوخت بیشتری نسبت به زمانی که در حرکت است،استفاده میکند.چرا؟
    زیرا باید از جاذبه زمین جدا شود و برآن غلبه کند.
    قسمت سخت کدام است؟ از زمین بلند شدن.
    جاذبه را بشکنید.همه چیز می خواهد شمارا از حرکت باز دارد.شما به انرژی زیادی نیاز دارید تا جاذبه را بشکنید و به سمت موفقیت پیش بروید. اما زمانی که حرکت کنید،متوقف کردن شما سخت خواهد بود.
    Hard takes time, impossible a little more time

2. 24 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,782 بار در 2,344 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1648 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوست من
    پاسخ شما خیلی خیلی خیلی ساده است
    وقتی تمام اصول آموزش داده شده در آکادمی توسط استاد و مو به مو رعایت کردید و احساس کردید موفقیتتون در این مارکت نا ممکنه!
    در این شرایط یا ایراد از آموزش و سیستمه که این نیست چرا که هرکی رعایت کرده بی استثنا موفق شده یا ایراد از شماست که می باید بررسی کنید و خودتونو اصلاح کنید
    چه بعد روانشناسی و مدیریت سرمایه چه بابعا تکنیکالی
    نقل قول نوشته اصلی توسط lakihossein نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر دوستان
    در مورد مسئله ای که در ادامه مطرح میکنم نیاز به کمک دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
    نقطه شکست من در این آکادمی کجاست ؟ یعنی کجا باید قبول کنم من در ترید موفق نمیشم و برم کنار
    شاید اینطوری به خودم فرصت بدم برم کار شغل یا استعداد دیگه ای رو پیدا کنم
    از همه دوستان و استاد ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    این یک تقاضا برای کمک گرفتنه @amino
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

4. 11 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

amirahmdyi آواتار ها
    495 بار در 48 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma.forex نمایش پست ها
    سلام
    امروز روز آخر سال داخل اداره یک حرکت زشت از مدیریت دیدم خیلی عصبانی شدم جلوی اون چیزی نگفتم و خودم کنترل کردم وقتی رفت اینقدر عصبی بودم جا مدادی روی میزم شکستم و کلی با خودم درگیر شدم
    حالا سوالم اینه در این مواقع چه کار میکنید ؟
    سلام دوست عزیز، سال نو رو هم پیشاپیش تبریک میگم ، تا الان ۳ بار پیامم رو نوشتم و پاک کردم چون دیدم هیچکدوم نمیتونن مثل منبعشون اون مطلب اصلی رو ارائه بدن ، فایل یوتیوب استاد درمورد آگاهی رو حتماً مشاهده کنید ، اگه قبلا مشاهده کردین ، پیشنهاد میکنم دوباره ببینید چون درکی که بعد از این اتفاق خواهید داشت بسیار کامل تر از دفعات قبلیه ، به عنوان برادر کوچکتر هم پیشنهاد میکنم که اجازه ندید شرایط بیرون و صحبت های آدم های اطراف به خصوص افراد سمی روی شما تأثیری بذاره ، اوقات به کام
    عظمت باید در نگاه تو باشد ، نه در چیزی که به آن مینگری

6. 19 کاربر برای این پست سودمند از amirahmdyi عزیز تشکر کرده اند:

865 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    در بحث نفس کشیدن هیچوقت به این مورد فکر کردین که آیا هوایی برای نفس کشیدن وجود داره؟ اصلا هیچوقت به ذهنتون خطور کرده که بگید خب معلوم فردا صبح هم هوایی هست برای نفس کشیدن؟
    قطعا نه ..به جاش تایم گذاشته بدنتون و از همون ابتدا اصولی نفس کشیده و روی تنفس کردن مسلط شده و حال بدون اینکه فکر کنه این رفتار رو به طور کاملا سیستمی انجام میده

یکی از فوایدی که فرمودید بله مثلا آروم شدن ذهن ولی خب نقطه دیدمون رو عوض کنیم مثل بالا فکر کنیم که این مطلب رو استاد فرمودند تو فایل آگاهی

این چی میخواد بگه؟ من سوال دارم ازتون ...این مطلب بالا چی میخواد بگه ؟

اگر به پاسخ رسیدید و درست بود که خداروشکر ..نرسیدید برید دنبال جواب ولی میخوام راهتون کوتاه کنم ..جواب توی خودتون هست ..من جواب رو اماده دارم ولی میخوام ببینم شما چی میگید

موفق باشید
    بیرون ز تو نیست هرچه در عالم هست ... در خورد بطلب هرآنچه خواهی که تویی

سلام برادر
    امیدوارم روز خیلی خوبی بوده باشه برات
    فک کنم فهمیدم منظورت چیه و فک کنم فهمیدم من قبلا چطوری بودم که همه چیز خوب بوده
    یادمه ی زمانی فشار خیلی خیلی شدید روانی داشتم(اون موقعه اصلا با بازار و اموزش اینا هیچ ارتباطی نداشتم سنمم خیلی کم بود) به حدی باعث شده بود دائما فکر کنم به همه چیز و همه کس و ...
    در صورتی که قبلش اصلا فکر نمیکردم و اصلا دقت نمیکردم دارم چیکار میکنم بعد از اون فشار روانی که باعث من شروع به فکر کردن بکنم
    سئوالات بدون جواب خیلی زیادی برام مطرح شد که اگه بگم از حوصله خارج ولی برای نمونه
    من کیم ؟ اینجا کجاست ؟ چرا من اینجاست ؟ چطوری دارم فکر میکنم ؟ و سئوالی از همه برام مبهم بود اینکه چرا من که میدونستم نباید فلان کار رو انجام میدادم انجام دادم!!!
    بعدش به خودم میگفتم مگه تو نگفته بودی که این کارو انجام نمیدی؟ پس چرا انجامش دادی گیج شده بودم که چرا این اتفاق میافته
    میگفتم مگه شخص دیگه ای وجود داره که منو کنترل میکنه ؟! مگه من از روی اجبار اون کارو انجام میدم ؟! پس چرا انجامش میدم
    ی مدت بدون پاسخ به همون شیوه قدیمی رفتار میکردم تا ی روز در حین انجام اون کار ی حالتی برام به وجود اومد انگار همون کسی که قبلا گفته بود دیگه نباید اون کار انجام بدی اومد اونجا داشت همه چیزو میدید
    خیلی برام عجیب بود توی همون لحظه من اون کارو متوقف کردم و رفتم از اون مکان بعد دوباره فکر چی شد ؟
    این مثل جرقه ای بود برای شروع که در حین انجام کار هام اون شخص رو بیدار کن مثل این حالت بود که تازه بیدار میشدم و چیزای جدیدی میدیدم مسائل رو جوری دیگه از بررسی میکردم و راه حل های خیلی متفاوت تری هم براشون پیدا میکردم
    نمیدونستم خوداگاهی چیه نمیدونم ناخوداگاهی چیه نمیدونم ایگو چیه نمیدونم لحظه حال چیه هیچی نمیدونستم اما داشتم همه این موارد رو رعایت میکردم و در موقعی که باید خودمو اگاه میکردم
    این خیلی خوب بود دیگه برام چیز بدی وجود نداشت دردی وجود نداشت حین تمرین های وقتی به عضلاتم فشار میومدم ناخوداگاهم میگفت کافیه دیگه خسته شدم
    اما همون لحظه اگاه میشدم و این گفتگو ها از بین میرفت و چیزی رو میشنیدم که اگاهی میگفت چیزی که واقعی بود و اون سکوت حرفای ناخوداگاه بود
    حالا بعداز کلی تلاش برای یک تریدر موفق شدن متوجه شدم من فقط به همون حالت اگاهی نیاز دارم که قبلا تجربه ش کردم
    الان واقعا احساس میکنم معنی کلمه خود رو درک میکنم
    شما خوب گفتید نمیشه با کلمات به خوبی توضیحش داد
    همه چیز ی چیز سادس که باید درک و تجربه بشه

ممنونم از کلمات شما که باعث شد من در این مسیر قدم هایی بردارم و این قدم ها به تجربه و درک دوباره ختم بشه

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

mari6 آواتار ها
    731 بار در 173 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    من دارم کمکت میکنم اون گره رو باز کنی چون خودم توی اون شرایطی که بودی بودم

نه تنها من یه آکادمی پشت یه شخص هست وقتی بخواد کاری کنه ولی یادتون باشه هرزمان شخص بخواد و تصمیم به تغییر بگیره ما میتونیم کمکش کنیم

موفق باشید
    سلام memo جان مرسی برای صحبتهای قشنگ امروز و دیشبت، من که جای دوستمون کلی انرژی گرفتم از حرفهات
    الهی که همیشه همینطور حال دلت خوب باشه و دوستمون هم به نتیجه خوبی برسه
    یه سوال چرا من این تاپیک ایده ها که گفتی رو من نمیبینم، ممنون میشم ازت اگر بشه لینکشو برام بفرستی

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از mari6 عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,047 بار در 721 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط lakihossein نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر دوستان
    در مورد مسئله ای که در ادامه مطرح میکنم نیاز به کمک دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
    نقطه شکست من در این آکادمی کجاست ؟ یعنی کجا باید قبول کنم من در ترید موفق نمیشم و برم کنار
    شاید اینطوری به خودم فرصت بدم برم کار شغل یا استعداد دیگه ای رو پیدا کنم
    از همه دوستان و استاد ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    این یک تقاضا برای کمک گرفتنه @amino

سلام عزیز
    در فیلم ماتریکس 3 یه دیالوگی هست. مهم واساسی و مورد علاقه منه.
    کدهای امید و درماندگی خیلی بهم شبیه اند.(ماتریکس)
    چندین سال پیش پسرم تازه راه افتاده بود می بردمش پارک، وقتی زمین می خورد حتی وقتی زخمی می شد وگریه می کرد کنارش می نشستم و بلند شدن و پاک کردن اشک وخاک روبهش می گفتم.گاهی هم خورده شن رواز روی پوستش برمی داشتم.(زیر بار نگاه وشماتت اطرافیان) نیم ساعت بعد وقتی زمین میخورد بدون گریه بلند میشد.بدون اینکه به عقب برگرده و وقتش روتلف کنه دستشو از خاک پاک میکرد و فورا ادمه میداد. بعدا یاد گرفت مراقب مسیرش هم باشه.
    موفقیت یه مرحله بعد از زمین خوردنیه که بعدش بلند می شی.
    فقط برای یادگیری حق داریم به عقب نگاه کنیم نه برای حصرت خوردن
    این آغاز تغییر است.آغاز امید
    خودتو بشناس و از روی زمین بلند شو.به قله که برسی میبینی پای همه تاول داره، عین پای خودت.5-4-3-2-1
    ساده است اما آسان نیست.در هر حالت اختیار با شما عالیجناب هست.

موفقی همینکه اینجایی

پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

12. 22 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma.forex نمایش پست ها
    سلام
    امروز روز آخر سال داخل اداره یک حرکت زشت از مدیریت دیدم خیلی عصبانی شدم جلوی اون چیزی نگفتم و خودم کنترل کردم وقتی رفت اینقدر عصبی بودم جا مدادی روی میزم شکستم و کلی با خودم درگیر شدم
    حالا سوالم اینه در این مواقع چه کار میکنید ؟
    سلام
    آرام بودن در این هنگام نشانه قدرت است
    بعضی آدما سنی بزرگ شدن نه از درون. هستی بهش درس میده. منم یه چایی برای خودم میارم.الان میچسیه.
    دارم پیام نوزوزی پرفسور علی اکبر جلالی رو گوش میدم .سالی 1 پست میزاره اینستا drjalali_ict
    مثلا پرفسور فن آوری و اطلاعات و....
    ویرایش توسط hassan47 : 03-19-2023 در ساعت 20:24
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

M.T.z آواتار ها
    4,325 بار در 950 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 174 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام و درود به همه ی دوستان پر تلاشم
    داشتم تمرین های فایل 52 رو انجام میدادم تا جامعه اماری این فایل رو انجام بدم،دیدم که باز اون انرژی یا بی قراری که چند وقته درونم ایجاد شده نمیزاره اروم بشینم یه جا و توچارت بچرخم و این حس و بی قراری که درونم ایجاد شده درست از زمانی هست که در نحوه تمرین کردن خودم پیشرفت احساس کردم واحساس میکنم داره ذهنم اماده میشه تا درکش بیشتر بشه نسبت به ساختار مارکت و یک سری چیز ها رو بالاخره دارم متوجه میشم و درکل حس و حال مثبتی درونم ایجاد شده که امید وارم توهم نباشه.
    از دوران دبیرستان همین طوری بودم که وقتی مطالب سنگین زیست،فیزیک،شیمی رو میفهمیدم و درکشون میکردم،انرژی درونم بالا میرفت و نمیزاشت اروم باشم
    یک جور بی قراری و بیتابی که من مجبور میکنه بلند شم.و با پیاده روی و دوچرخه سواری دارم کنترلش میکنم.
    امروز باز وقتی این حس سراغم اومد تصمیم گرفتم در دفتری که دردودلام و احساساتم رو مینویسم،شروع کنم به نوشتن و توصیف این حال و هوای خودم که بخشی از اون رو با شما به اشتراک میزارم

آخ که چقدر بیقرارم...انگار میخوام بپرم اسمون و پرواز کنم ولی پویا جان خودت میدونی که هنوز زوده و بال های تو خیلی کویچک وضعیفه که بخواد این کار رو برای تو انجام بده و درضمن همیشه که هوا صاف و انقدر خوب نیست،باد و طوفان هم داره.
    این یک انرژی هست که تورو اروم نمیزاره بشین با خودت فکر کن که علت چی هست که اینجوره شده؟شاید فکر های زیادی و صبر نداشتنت باشه،بیصبری که زود تر به یک چیز فوق العاده برسی و داعما در حال کیف کردن باشی ولی این طرزه فکر اشتباه هست،نه این که اون روز نخواهد امد نه،بلکه داری حال رو از دست میدی و باید از همین لحظات لذت ببری که داری در مسر حرکت میکنی و این مسر درست هست،اون بیرون رو نگاه کن ببین مردم دارن برای همین حرفه چه راه های اشتباهی میرن اون وقت تو،تو بهترین انجمن دنیا برای این حرفه هستی واین همه دوست خوب داری،یک استاد عالی و تاپ،وکلی امکانات،نونت گرمه ابت خنکه جاتم نرمه.نه خرجی و مسولیت خانواده ای به دوشت هست و نه بی پولی که بمونی تو زندگیت.
    اگه تریدر شدن رو مقصد بدونیم و اون رو به شمال تشبیه کنیم،باید قبلش از جاده چالوس حرکت کنی البته اگه نخوای از سمت فیروز کوه بری،واین مسیر دقبقا همون جاده چالوس هست که پر از زیبایی و سرسبزی هست و باید این جمله رو واقعا درک و بعد حس کرد.
    نباید چشمت رو ببندی و فقط منتظر شمال باشی،جاده چالوس رو فعلا بچسب و کیفشو ببر،از پنجره بیرون رو نگاه کن و لذت ببر.
    مقصدم به موقع میرسی نگران نباش،فکر نکن که زمان داره میره و تو جامانده ای،خیر،تو هم داری همزمان با زمان حرکت میکنی به سمت جلو.
    پویاجان،عزیزم توخیلی بهتر شدی از چند وقت پیش که هیچی متوجه نمیشدی و وقتی به چارت نگاه میکردی گیج میشدی ولی الان دیگه اون جوری نیست ولی به خودت مغرور نشیا افرین پسر خوب تو هنوز خیلی راه داری و این تازه شروعش هست و چالش های کوچیک و بزرگ زیادی سر راهت هست.
    به نظرم تو داری الان رو از دست میدی پس نزار دیر بشه و از همین زمان الانت لذت ببر.
    خیال پردازی خیلی خوبه ولی در اینده غرق نشو که حالت رو از دست بدی.
    میدونم که الان تنها هستی و کسی نیست کنارت که ارومت کنه ولی تو خدارو داری و اونه که سرچشمه همه خوبی هاعلم ودانش،ثروت و معرفت هست،ازش بخواه و ارتباطت رو باهاش قوی تر کن.
    پویا جان درنهایت بهت بگم که جاده چالوس هم چیزی کم نداره از شمال و و لبه ساحل و بخشی از سفر هست اونم میتونه بخشی از لذت سفر و رسیدن به مقصد باشه و همون قدر که رسیدن به شمال و لبه دریا لذت بخشه،عبور از جاده ای که تو رو به اون مقصد میرسونه نیز لذت بخش هست.پس اگاه باش،بیدار باش،هوشیار باش و طرزه فکرت رو تغیر بده عزیزم.
    الان و حال مال توست،با اون همراه شو و باهم حرکت کنید این جوری صبرتم از دست نمیدی.
    این بود بخشی از نوشته خودم به خودم که بعد از نوشتن اون به صورت حیرت انگیزی اروم شدم.
    نوشتن معجزه میکنه.

ممنونم از دوستان خوب و دلسوزم که میشه همراهم بودن به خصوص @Ali97 و @Erfanalk که همیشه با حرفای پر مهرشون حال خوبشون رو به من هم منتقل کردند
    ویرایش توسط M.T.z : 03-19-2023 در ساعت 20:25
    E-mail: [email protected]
    Instagram: MTz_trader

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از M.T.z عزیز تشکر کرده اند:

mari6 آواتار ها
    731 بار در 173 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام ارادت درس پس میدیم مریم جان

مرتبط با دوره فراکتاله

موفق باشید
    ای بابا چه حیف، طفلی پرایس البته چون تو فراکتال اندیکاتورها معرفی میشن ایده براش زیاده دیگه
    ای کاش تو پرایس اکشن هم یه تاپیک برای دوستانی که اکانتشون رو رشد دادند باشه که هم سیستمشون هم استیتمنتشون و هم برنامه تریدشون رو خیلی مختصر وکلی توضیح بدن، همین میتونه ایده های خوبی برای گروه پرایس باشه، بچه ها تو تاپیک ترید تحلیلی استیتمنت میذارن اما تو پستها گم میشه و سخته دیدنشون

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از mari6 عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام عمو حسن
    خیلی پستاتون خوب و قشنگه ...یکم از این تجربیات زندگی رو به ما بچه ها هم بدید ... ما که هنوز اول زندگی هستیم

راستی عکس پروفایلتون هم خیلی قشنگه

موفق باشید
    سلام چشات قشنگه می بینه گلم
    رویای دارم بدون جنگ، در صلح وحاضرم براش بجنگم
    آرزوی کمال و بی نیازی دارم برای اونایی که صلاحیت اش رو دارن
    از تیک مقدماتی ام تیک بی نیازی مالی از طریق تریده بعدش خیلی کار داریم
    صبر و توکل علت اصلی شادی و آرامشه منه
    نگاهم به آینده دست و دلم به حال بنده . سخت بود الان نیست .رشد زمان می خواد.
    سپاس
    ویرایش توسط hassan47 : 03-19-2023 در ساعت 23:31

(پیتر دراکر)

20. 12 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 33 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 32 مهمان ها)

1. امیر رضا

کلمات کلیدی این موضوع