صفحه 338 از 543 نخستنخست ... 238288328336337338339340348388438 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,371 به 3,380 از 5425

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

865 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    شما الان با این سوالات دقیقا ممو سال قبل هستید
    یدونه چرا گذاشتم جلوی همه سوال هام

ایراد نداره ولی یک جواب داره و قطعا اگر دنبال جواب باشید بهش میرسید ..مثلا من خودم یک سوال مطرح کردم گفتم چطوری به یک سیستم خوب و بلند مدت و پیپ زیاد میرسم ؟ و ۱ سال دنبال جواب بودم و بهش هم رسیدم تقریبا

در مورد خودم سوال میپرسیدم و همه چیز سوال میپرسیدم و مینوشتم واقعا
    توی این کتاب آسمانی ..توی اون سایت .. اکثر ادیان الهی از اسلام گرفته تا بودایی ها و...
    تنها جوابی که بهش رسیدم یک کلمه بود : خودم

سوالاتتون رو جواب نمیدم ..رفرنس بهتون میدم و با توجه به ظرفیتتون برداشت میکنید
    ببینید برخی سوالات یا مباحث فقط شخص خودش باید بره بررسی کنه
    مثلا امینو عزیز تمام اون خمیر بازی هارو داده بهمون از روانشناسی گرفته تا تکنیکال و ... حال من تریدر با توجه به زیربنایی که دارم میتونم بهره ببرم
    مثلا شما خیلی ساده فرمودید گذشته و اینده نیاز نداریم ..کی گفته نیاز نداریم؟
    شما در مارکت گذشته رو بررسی نمیکنید برای پیشبینی قطعی اینده؟
    حالا یکی میگه قطعیت وجود نداره ولی من میگم ۱۰۰٪ وجود داره چون اگر اصولی بزنی و رخ نده باعث تعجبه مثل این میمونه شما رژیم غذایی بگیری و اصولی رعایت کنی و وزنت کم نشه !
    خب همینو بیارید برای زندگی برید گذشته افراد رو ببینید و بررسی کنید چه نتایجی رو داشتند بهترین منبع افراد سالخورده هستند بشینید حرف بزنید و صحبت کنید
    مثلا من از مادرم پرسیدم گفتم مادر برای من جوون ۲۳.۲۴ ساله چه نصیحتی داری که به سن شما رسیدم حسرت نخورم
    گفت هیچوقت از انجام دادن کاری نترس ...و بعد رفتم موارد روانشناسیشو مطالعه کردم و رسیدم به کتاب تو همانی که می اندیشی و از جیمز آلن

ببینید سوالاتی که پرسیدید خودش چندین کتاب میطلبه و من واقعا توانایی اینو ندارم همه موارد رو بیان کنم چون علمم ناقصه در این زمینه و خب خدایی نکرده ناخواسته کم و زیاد میشه
    اون سایتی که مقاله بود منبع فوق العاده ای هست
    کتبی مثل نیروی حال.*روانشناسی تصویر ذهنی .دعوت به تمرین ذن و تائو ته چینگ

یادتون باشه این مسیر مسیری نیست که در یک کتاب یا چند صفحه پاسخ توش باشه
    یادتون باشه این ها فقط ابزاری برای شناخت هست
    یادتون باشه یک استاد میتونه تشخیص بده که چه کسی به بیداری رسیده ولی نمیتونه اونو به بیداری برسونه ..فقط ابزار رو در اختیارش قرار میده
    به طور مثال امینو عزیز میتونه بررسی کنه و در کنار دوستان رفع اشکال کنه و محیطی مثل انجمن برای رشد هر شخص نسبت به ظرفیتی که داره فراهم کنه و هرکاری که یک استاد انجام میده رو انجام بده اما هرشخص نسبت به ظرفیتو زیربنایی که داره میتونه رشد کنه چون هر شخص منحصر به فرد هست
    نوع روانشناسی شخصی و بقیه مسائلی که شخص بهشون برخورد میکنه مسیرهای مختلفی رو در اختیارشون قرار میده و حتی در این مورد از قبل هشدار هم دادند که دوست عزیز این مسیر که برید اشتباهه و فیلتر میکنند و بهترین راه رو در اختیار افراد قرار میدن به اسم نقشه راه
    حالا یکی گوش میده و عمل میکنه و میتونه موفق شه
    یکی دوست نداره عمل کنه و خودسرانه عمل میکنه و موفق نمیشه

رسیدیم به چه جوابی ؟ چند خط بالاتر گفتم : خودم

موفق باشید
    سلام مجدد
    حرفاتون ی جوری بود که مسیری جدیدی برام روشن نشد و از طرفی جا جدیدی هم برام باقی نموند!
    فکر کنم بعضی ها حرفام رو بد برداشت کردید من گفتم ما به گذشته و اینده نیازی داریم ! نه که نداریم ! دقیقا یکی از علت هایی که منم هم معتقدم نیاز داریم همین بخش هست که از گذشته درس بگیریم و رفتار خودمون رو مدیریت کنیم و اصلا بتونیم تفاوتی بین درست و غلط در یک مسیر رو بتونیم تشخیص بدیم
    بعضی از قسمت های صحبت هاتون برای من خیلی با معنی بود چندتا شو کپی میکنم دوباره

خودم
    یادتون باشه این ها فقط ابزاری برای شناخت هست
    یادتون باشه یک استاد میتونه تشخیص بده که چه کسی به بیداری رسیده ولی نمیتونه اونو به بیداری برسونه ..فقط ابزار رو در اختیارش قرار میده

اینکه میگید خودم یعنی چی ؟ ی جوری صحبت کردید انگار خودم ما مبدا همه چیز هستیم ؟
    میشه یک مسیر رو نشون بدید تا بدونم و بفهمم چ خبره ؟!
    احساس میکنم من این خودم رو درک میکنم شایدم نمیکنم !

من همش این احساس رو دارم که در ی دوره زمانی که قبلا توش بودم کامل ترین بودم بدون هیچ اموزشی بدون هیچ تمرینی بدون هیچ استادی و در اون زمان احساس میکنم هیچ نقصی وجود نداشت همه چیز ساده بود و من بهترین کار ها و رفتار ها روانجام میدادم
    و الان هرچیزی که دارم یاد میگیرم احساس میکنم قبلا بلد بودم و اون رو به صورت ناخوداگاه انجام میدادم ؟! اما چرا الان بلد نیستم ؟! چرا دارم دوباره یاد میگیرم؟! وچرا با باز کردن هر در هزار در جدید جلوم سبز میشه ؟
    چه چیزی کمه ؟! ایا خودم کمم؟! این خودم کیه چیه احساس میکنم قبلا اون رو داشتم احساس میکنم الان دارمش ولی نمیتونم درست ببینمش
    میشه بیشتر با شما حرف بزنم چون احساس میکنم شما میتونید ی چیزی به من یاد بدید که خیلی دوست دارم یادش بگیرم اما نمیدونم اون چیه

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    من رفرنس دادم بهتون محمد جان
    نه اینکه نخوام بگم ..اصلا و ابدا ... اگر قدرت بیان و توضیحشو داشتم قشنگ شرح میدادم براتون ولی برخی مسائل قابل بیان نیست و فقط شخص باید خودش تجربه کنه
    مثل این میمونه که بگم تصادف با موتور خیلی دردناک و آسیب پذیری زیادی داره و هرچقدر هم سعی کنم از احساس و ... بگم باز یه چیزی کمه که شخص باید تجربه اش کنه تا متوجه شه

لطفا کتاب دعوت به تمرین ذن رو بخونید ..در این کتاب به خیلی از سوالات شما پاسخ داده شده
    هیچ مسیر ثابتی وجود نداره که بگیم شما از این مسیر برو
    دوست عزیز شما این مسیر و ...
    اگر بپرسیم که چرا رنج میکشیم مثل این است بگوییم که چرا نفس میکشیم.. درک همین یک جمله و اهمیت کلمه رنج کشیدن میتونه خیلی کمکتون کنه
    به مسیر خودشناسی خوش اومدید
    موفق باشید
    اصلا معنی رفرنس چیه من هیچ درکی از این کلمه ندارم ؟ یعنی منبع یا مرجع؟!

احساس میکنم شما میخاید این مفهوم رو به من بگید که هر اتفاقی داره میافته و هرچیزی که وجود داره ی چیزی خیلی طبیعی و نرماله! مثلا همین مثال که زدید
    اگر بپرسیم که چرا رنج میکشیم مثل این است بگوییم که چرا نفس میکشیم..
    حتما دلایلی پشت رنج کشیدن وجود داره که ما از اون بی خبریم و میشه گفت اون دلایل اهمیتی ندارن چون ما در نهایت رنج میکشیم
    مثلا در عصر انسان های اولیه اونا نفس میکشیدن و نمیدونستن چرا نفس میکشن و اصلا چه کاربردی داره و چه فوایدی حتی همین الان که این همه پیشرفت داشتیم باز هم تمام فواید و خوبی های نفس کشیدن رو نمیدونیم اما باز هم داریم نفس میکشیم
    همچنین مثلا تازه فهمیدیم که تمرکز روی تنفس میتونه باعث اروم شدن ذهن بشه و...

میشه گفت همه چیز هیچ چیزه و ما هرچی تلاش میکنیم بیشتر بفهمیم باز به نقطه شروع مون برمیگردیم اما بار دومی که به نقطه شروع برگشتیم با دفعه اولی که بودیم خیلی فرق داره !

در مسیر خودشناسی احساس سردرگمی کردید ؟! وقتی سردرگم میشدید چیکار میکردید؟ (الان هزار جواب خودم برای این سئوالم دارم اما بازم میپرسم ) مثلا این رو به یاد میارم که استاد میگفت وقتی شما به چیزی فکر میکنید که جوابش رو در اون لحظه نمیفهمید دیگه بهش فکر نکنید بعد که بهش فکر نکردید جوابش رو پیدا میکنید و مثال هایی که از کشف هایی بزرگی از این دست گفتن و...
    یا مثلا میتونم این راه حل رو به خودم پیشنهاد بدم که روی کاغذ بیاریم سئوال ها و جواب هام رو تا دیگه از گیجی ذهن خارج بشم و...

ی جوریه انگار خودم همه چیزو میدونم و وقتی هم از کسی میپرسم چیزی رو میشنوم که خودم انتظارشو داشتم یا از قبل میدونستم!!

عجیبا قریبا
    ویرایش توسط mohammad_a : 03-17-2023 در ساعت 19:43

4. 9 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    در بحث نفس کشیدن هیچوقت به این مورد فکر کردین که آیا هوایی برای نفس کشیدن وجود داره؟ اصلا هیچوقت به ذهنتون خطور کرده که بگید خب معلوم فردا صبح هم هوایی هست برای نفس کشیدن؟
    قطعا نه ..به جاش تایم گذاشته بدنتون و از همون ابتدا اصولی نفس کشیده و روی تنفس کردن مسلط شده و حال بدون اینکه فکر کنه این رفتار رو به طور کاملا سیستمی انجام میده

یکی از فوایدی که فرمودید بله مثلا آروم شدن ذهن ولی خب نقطه دیدمون رو عوض کنیم مثل بالا فکر کنیم که این مطلب رو استاد فرمودند تو فایل آگاهی

این چی میخواد بگه؟ من سوال دارم ازتون ...این مطلب بالا چی میخواد بگه ؟

اگر به پاسخ رسیدید و درست بود که خداروشکر ..نرسیدید برید دنبال جواب ولی میخوام راهتون کوتاه کنم ..جواب توی خودتون هست ..من جواب رو اماده دارم ولی میخوام ببینم شما چی میگید

موفق باشید
    بعداز خوندن چندین باره پیام های خودم و شما و 2 بار گوش دادن مجدد فایل اگاهی

مقداری از افکار رو نوشتم در مورد بدون قضاوت نگاه کردن به موضوع و ... اما پاک کردم چون فک میکنم جواب درست این نیست
    باید مقداری از این مسئله فاصله بگیرم تا بتونم درک بهتری داشته باشم
    هر وقت احساس کردم جواب رو میدونم که به زودی خواهد بود دوباره همین پست رو نقل قول میکنم

ممنونم از توجه شما
    امیدوارم شب خیلی خوبی داشته باشید

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,896 بار در 1,165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad az نمایش پست ها
    سلام بر دوستان گرامی
    موزیک بی کلام توصیه شده توسط انجمن روانشناسی امریکا جهت رسیدن حال خوب در لحظه
    تضمینی ۱۰۰ درصد
    فایل پیوست 474896https://uupload.ir/view/13_sabzehzar_fkug.mp3/
    عرض ادب و احترام
    مهرداد جان واقعا از شما ممنونم.خیلی غافلگیر شدم.چ قدرتی داره این اهنگ
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

291 بار در 74 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان وقت شما بخیر دور سوم دیدن فایل ها و دور دوم انجام تمرینات هستم. در فایل شماره47 با عنوان وبینار شنبه21فروردین یکی از دوستان در ساعت2و دقیقه35سوالی از استاد درباره سیستم معاملاتی پرسیدن بنده چندین بار اون قسمت دیدم و متوجه نشدم ممنون میشم خودشون یا سایر دوستان با ذکر مثال توضیح بفرمایید باتشکر

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از sram1373 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط lakihossein نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر دوستان
    در مورد مسئله ای که در ادامه مطرح میکنم نیاز به کمک دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
    نقطه شکست من در این آکادمی کجاست ؟ یعنی کجا باید قبول کنم من در ترید موفق نمیشم و برم کنار
    شاید اینطوری به خودم فرصت بدم برم کار شغل یا استعداد دیگه ای رو پیدا کنم
    از همه دوستان و استاد ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    این یک تقاضا برای کمک گرفتنه @amino
    سلام دوست عزیز
    در این اکادمی شکستی وجود نداره این تعریف شما هست پس میتونید خیلی راحت تغییر بدید
    اولین نکته اینکه شما روی یک شغل درجه بالا در این دنیا دست گذاشتید پس توقع نداشته باشید راحت باشه
    درجه بالا بودنش بخاطر خودشناسیه شما هرچی بیشتر خودتو بشناسی بیشتر موفق میشی در این مارکت و اگه احساس میکنی موفق نشدی یا نمیشی فقط بخاطر اینکه خودتو درست نمیشناسی
    اگه توی مارکت موفق بشی توی هر شغل دیگه بری موفق میشی هر شغلی به معنای واقعی هر شغلی چون توی مارکت همه چیزو یاد میگیری به معنای واقعی همه چیزو
    اما اگه احساس میکنی کم اوردی رفیق شاید واقعا بخاطر اینکه نمیخای توی مارکت موفق بشی و انسان حق انتخاب داره میتونی بری معمولی زندگی کنی معمولی هم بمیری مثل اون 95 درصد

موفق باشی البته میدونم که هستی

12. 15 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر دوستان
    در مورد مسئله ای که در ادامه مطرح میکنم نیاز به کمک دارم ممنون میشم راهنمایی کنید
    نقطه شکست من در این آکادمی کجاست ؟ یعنی کجا باید قبول کنم من در ترید موفق نمیشم و برم کنار
    شاید اینطوری به خودم فرصت بدم برم کار شغل یا استعداد دیگه ای رو پیدا کنم
    از همه دوستان و استاد ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
    این یک تقاضا برای کمک گرفتنه @amino
    سلام حسین جان
    این سوال بازی زيرکانه ذهن شماست دقیقا در لحظه ای که قراره اوج بگیرید
    و معمولا بعد چند اصلاح مسیر ذهن شروع میکنه بازی کردن:
    (دیدی این همه رفتی نشد دیگه وقتشه بیخیال بشی و برگردی سراغ زندگی معمولی)
    اما نقطه شکست دقیقا جایی هست که اون هدفی که دارید رو فراموش کنید و بزارید کنار و بگی دیگه نشد ولش کن در غیر این صورت وقتی در مسیر باشید واقعا شکستی نداریم فقط مسیرتون اصلاح میشه اصلاح میشه اصلاح میشه تا به هدف برسی
    در گیر ظاهر اتفاقات نشو دوست من شاید ظاهر قشنگ نباشه اما در دلش درسی هست و قطعا و صدر صد امینویی به صلاح شماست
    یه خاطره کوچیک بگم
    یادم میاد قبل از اکادمی بعد چند سال تلاش و بالا پایین پریدن انواع اموزش ها و سیستم ها رو تست کردن یه روز گفتم دیگه بسه خودت و زندگی رو داری از بین میبری این مسیرت نیست ولش کن
    همون روز به ناوگان اسنپ پیوستم
    روز ۴ یا ۵ بود یه تریدر موفق رو سوار کردم بدون اینکه چیزی بگم شروع کرد نصیحت کردن من:
    چرا خودت رو درگیر اسنپ کردی؟این همه کار خوب هست .اگه بلدی با کامپیوتر کار کنی بیا به شغلی بهت معرفی کنم رندگیت رو عوض میکنه.
    خلاصه شروع کرد از خودش و سیستمش که با مکدی بود توضیح میداد منم هاج و واج فقط گوش میدادم
    وقتی پیاده شد گفتم با خودم بیا اینم نشونه که باید برگردی توی مسیر خودت و بعدش هم با آکادمی آشنا شدم
    توصیه ای برادرانه دارم سعی کن حالت رو خوب کنی با هر کاری که میکنی این رو از ته دل به شما و به تمام دوستان نازنین میگم
    قسم میخورم مینویسم و امضا میکنم تا زمانی که روی حال و احوالت کار نکنی هیچ پیشرفتی حاصل نمیشه
    این مسیری که شما داخلش قرار گرفتی مسیر آدم معمولی ها نیست
    قطعا خاص هستی که اینجایی پس برو به چیزی که حقته برس و تا زمانی که نرسیدی دست نکش
    ببین روزی رو که آینده سینه سپر کردی توی آینه نگاه میکنی و میگی من بودم که انجامش دادم

14. 19 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    پست موقت

سلام مهرداد جان
    ✔✔✔✔✔

دم عیدی چسبید حاجی
    همانا شما و بقیه دوستان را به استفاده از حرکات ریز گردن توصیه می نمایم
    در حدی که خطری برای اسلام نداشته باشد
    باشد که رستگار شوید

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Behnambaziar آواتار ها
    3,909 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    زورم به این ذهنیت نمیرسه چند سال این ذهنیت رو ساختم
    فایل پیوست 475381
    سلام.من عادت ندارم امید الکی بدم و همیشه همه چیز رو مثبت ببینم.خودم هم اکانت های ریل زیادی رو هم قبل از این آکادمی و هم بعد از دیدن این آموزش ها کال کردم که مسؤولیتش 100درصد با خودم بوده و اگر حد ضرری برداشته نمیشد هیچ اکانتی از دست نمیرفت.پس فک نکن که نتیجه گرفتم و الان دارم اینو میگم.نه خودم درگیری زیادی با مسایل روانشناسی دارم.
    خیلی رک میخوام بهت بگم اگر ذهنیتت اینه و تلاش کردی و نتونستی تغییرش بدی،همینجا نقطه ی شکستته.با این ذهنیت معامله کردن توی این مارکت چیزی بجز زجر نصیبت نمیشه.خودت رو بیشتر از این اذیت نکن و این مارکت رو بزار کنار عزیز.
    هر وقت تونستی ذهنیت ترید 100درصدی رو بزاری کنار و ضرر هاتو قبول کردی برگرد رو این مارکت.کسی که مفهوم ریسک پذیری رو در این مارکت درک کنه،در بلند مدت شکستی براش وجود نخواهد داشت.برای شروع،برو کتاب های مارک داگلاس رو درک کن،انقد بخون و انقد باهاشون کشتی بگیر که ذهنیتت رو شکل بدن.
    اما اگر در نهایت به هر دلیلی نتونستی،وقتت رو الکی رو این بازار تلف نکن.توی همین مارکت خودمون خیلی وقتا موندن با پوزیشن ضررده و اشتباه باعث از دست رفتن کل حسابمون میشه.شاید این مارکت برای تو،همون معامله ی اشتباه زندگیت باشه و موندن باهاش و ادامه دادنش باعث از دست رفتن کل زندگیت بشه(زمان از دست رفته هیچ وقت برنمیگرده)
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

18. 15 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,474 بار در 2,526 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

تشکر و قدردانی از استاد و دوستان و تبریک سال موفقیت هممون یعنی 1402

سلام و وقتتون بخیر دوستان
    باور دارم که عالی هستید
    علاوه بر اینکه باور دارم عالی هستید ، باور دارم که یک سال بسیار عالی رو تموم کردید و یک سال بسیار شگفت انگیز با کلی اتفاقات و خبرهای خوب و نتایج شگفت انگیز همراه با سلامتی و شادی و در کنار خانواده در انتظارتون هست
    ابتدا از استاد تشکر میکنم که این آکادمی رو راه اندازی کردند تا بتونیم در کنار انسانهای موفق و محیط تریدری باشیم و با کمک هم پیش بریم و تشکر ویژه کنم که مارو دوباره از هر لحاظی ساختند و مسیر زندگی خودمون و خانوادمون و انسانهای اطرافمون رو عوض کردند و معنی زندگی کردن رو یاد دادند ، خدا شمارو برای ما حفظ کنه و همیشه سایتون بالا سر ما باشه (دوستون دارم استاد )
    خدارو شکر امسال هم زنده بودم تا در این لحظه این پست رو بگذارم و همانند سالهای قبل سالی بسیار نیکو براتون آرزو کنم همراه با ادامه دار بودن موفقیتهاتون و از همتون تشکر کنم در طی این یک سال گذشته در کنارم بودید و هر کدومتون به نحوی با راهکارها و جملات و فایلها و ... که گذاشتید کمک کردید و راهنماییم کردید تا رشدم ادامه دار باشه و این مسیر سخت رو در کنارتون پیش بیام و پیشرفت کنم و میدونم که سال بعد هم این اطلاعات و کمکهاتون رو از من دریغ نمیکنید

مثل آب باشید
    هنگامی که به رودخانه میرسید و سعی میکنید آب را در داخل دستانتان نگه دارید ، آن را از دست میدهید . آب از دستانتان فرار میکند مگر اینکه از گرفتن آن دست بکشید و دست خود را آرام در آن قرار دهید ، یعنی شما به طوری تناقض آمیز با رها ساختن آب ، آن را بدست می آورید .

سه ویژگی اصلی آب:
    1- با تسلیم شدن ، بر شرایط دشوار و سخت زندگی خود غلبه کنید . با به کارگیری شیوه ای آرام همچون جریان آرام آب یا چک چک یک نواخت و منظم می توان بر سختی ها غلبه کرد . بنابراین آرام باشید و خود را تسلیم کنید تا شاهد از بین رفتن سختی و دشواری باشید .
    2- آب چیزی است که ظاهرا می توان به راحتی بر آن غلبه کرد . با این وجود ، آنقدر انعطاف پذیر است که اگر آن را از مسیرش خارج سازیم راهی در زیر چیزهایی سخت و قوی برای خود می یابد و صبورانه به جایی که هیچ چیزی نتواند راهش را مسدود کند وارد میشود . از موانع عبور میکند و خاکریزهایی ایجاد میکند . با گذر زمان آب با انعطاف پذیری خود بر همه چیز غلبه میکند .
    3- آب آنقدر نرم و آرام است که نمیتوان به آن صدمه ای وارد آورد یا آن را نابود ساخت . به راحتی به سوی سرچشمه خود باز میگردد تا دوباره مورد استفاده قرار گیرد . اگر آب را بجوشانید بخار میشود و در نهایت باز میگردد .
    شما نیز اگر با آرامی ، سختی را پشت سر بگذارید ماندگار میمانید . چیزی آرامتر از آب در دنیا وجود ندارد و چیزی به غیر از آب برای غلبه بر سختی نمی توان یافت .

بعد از دعوایی سخت ، خشم به جای میماند
    با این خشم چه میتوان کرد ؟
    قناعت در برابر آنچه دارید همواره بهترین راه است .
    کسی باید خطر کند و آزردگی را با مهر پاسخ بگوید
    در غیر اینصورت ، دشمنی هرگز به حسن نیت تبدیل نمیشود
    بدین گونه است که خردورزان همواره اعطا میکنند بدون هیچ توقعی
    آنکه دارای فضیلتی راستین است
    همواره طریقی برای بخشیدن میجوید
    آنکه فاقد فضیلتی راستین است
    همواره طریقی برای بدست آوردن میجوید
    برای بخشنده ، غنای زندگی ظاهر میشود
    برای گیرنده ، فقط دستهای خالی میماند

بدون وابستگی به آنچه در اختیار دارید از آن لذت ببرید
    سعی کنید ماهیت زندگی خویش را از روی دارایی ها و موفقیتهایتان نشناسید . در عوض از کاری که انجام میدهید و آن نیرویی که در زندگیتان جریان میابد لذت ببرید . شما واقعا صاحب هیچ چیز و هیچ فردی نیستید : هر آنچه به وجود آمده است ازبین میرود و هر آنچه از آن شماست در اختیار فرد دیگری قرار میگیرد . بنابر این کمی به عقب بازگردید و این دنیای ظاهری را مشاهده کنید . اگر شاهد بی طرفی باشید ، رستگار و خوشبخت میشوید و دیگر احساس نمیکنید که صاحب اموال و دارایی های خود هستید .

سال نو همگیتون پیشاپیش مبارک

موفق باشید که قطعا میدونم موفق هستید (امینو) @amino

بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در همه جهان ها
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 24 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 44 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 44 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع