صفحه 334 از 555 نخستنخست ... 234284324332333334335336344384434 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,331 به 3,340 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

8,669 بار در 1,515 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1168 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Derakhshani نمایش پست ها
    سلام و ادب مکاتب شرقی علی رغم زیبایی دل فریب شون بعد از پوچ شدن دست مردم از عرفان های فربی و سرخ پوستی به سمت شرق رفتند . بنده 4 سال روانشناسی خوندم و تهی تر شدم . البته استفاده از ابزارهای شناخت ساز و کار انسان ها و احساس ایتکه می تونی با اونها مردم رو بشتاسی تفایش و کنترل کنی در تگاه اون سالها البته در ادم به وجود می اورد. فرم های شخصیت شناسی و دست بردن در درون ادم ها اثراتش بود . کتب اقایان انتونی رابینر و استادشون و جناب جیم ران و دیکران و علم سایکو سایبرنتیک که استاد فرمودند هم . مطالعه کردم . اما صرقا تاکید به تلقین و اینکه مرتب بگم من می تونم در حالیکه هنوز در درونم احساس پوچی می کنم به تجربه دست انسان ها رو خالی تر کرده و خالی بودن بیش از پیشش رو نشون داده . الان ملت ها به سمت شرق و یوگا و اشو ایین شینتو و بودیسم کشیده شدند که بازهم یک تجربه جدید برای بشر هست که فرصت ازمون و خطا رو خدا بهش داده و اختیار رو برای ما اختیار کرده که خیلی با شکوهه . بنده که سالها از سال 70 در طلب علم بعد از نرم ازار به روانشانسی رشد و بعد فلسقه روی آوردم و الانم دارم سالهاست ادامه میدم و درس خوندم دستم رو از ازمون و خطا و سوزوندن فرصت ها به سوی ابشخور دیگه و برتر و زلال تر و ناب و دست اولی کشونده . مکاتب دیگه با تمام احترام نتیجه الهامات و تجربه عمیق درونی و معنوی یک شخصه و فقط برای ایشون این نسخه کاربرد داره و فابلیت تعمیم و عمومی شدن رو نداره . در کل اساس نظریه ها ی مورد اشاره انسان محوری و تکیه بر قوای درون هست برای خالی نبودن عریضه یک کمی هم خدای نا شناخته وماروایی بهش اضافه کردند . اصولا روانشناسی تا حال چیزی جز رفتار شناسی بشریت نبوده و از خروجی ها ی انسان سعی داره به شناختش دست پیدا کنه و به انسان یعنی خودش سلطه پیدا کنه و دیگران رو هم تحت تسلط خودش در بیاره و از کارکرد درون این موجود و نظام پیچیده و باهوش و زنده و متحرک و هدفمندش بیخبره . مثل اینکه بگن ماشین چیه بگن : چیزه که راه میره . این خروجییش نه تعریفش اما اینها عطش روزافزون بشر و به ارامش و معنا ومعنویت و ساحل امن و امنیت فرو ننشانده .با تمام تواضعم و ایتکه در ترید فقط 4 ماهه که وارد شدم حدودا و در دور دوم تمرین هستم و در فراوانی روز 146 ام و کادفترچه هم از همون سالها داشتم و دارم و خیلی نوشنم به صورت هدفمند . اما به فرمایش استاد 21 روز انجام دادم د این زمینه شاگردم فقط . فضیلت یعنی زیادی . گاهی خوبه گاهی بد . زیادی علمی در انسان وقتی بهش احتیاج داره میشه مفید و وقتی براش زیادیه میشه فضل یعنی زیادی که اگر فایده نداشته باشه براش وباله و میشه آماس و ورم و تورم مثل کسی که چربی شکم داره و علمش براش سودمند نبوده . مونده به استفاده و جهت گیزی شخص /. از باب کمک و محبت قلمی کردم . از اساتیدم تشکر می کنم . خدا به دلها مون برکت و وسعت و بزرگی بده و در دیدمون هم بتونیم زوم درست رو انتخاب کنیم
    اط نظزات عزیزاتم استفاده میکنم و در معرض تقد کاملتر میشیم ان شالله . ممنونم
    amino@ @amino academywave@
    academywave@

عارفان را شمع و شاهد نیست از بیرون خویش / خون انگوری نخورده باده شان هم خون خویش
    هر کسی اندر جهان مجنون لیلایی شدند / عارفان لیلای خویش و دم به دم مجنون خویش
    ساعتی میزان آنی ساعتی موزون این / بعد از این میزان خود شو تا شوی موزون خویش
    مولوی
    ویرایش توسط Peace : 02-24-2023 در ساعت 16:10

2. 19 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

1,100 بار در 147 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mir Tohid نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

دوره هایی دارن که تو یوتیوب میتونید ببینید و دوتا کتاب ازشون هست که بنظرم بهتر از ویدئوها دارن راجب مدیتیشن و متددش صحبت میکنن.

کتاب 1 : نیروی حال

کتاب 2 : تمرین نیروی حال
    سلام مجدد. ممنون از لطف تون.

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از Actrade عزیز تشکر کرده اند:

Mir Tohid آواتار ها
    36,989 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 319 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام و ادب مکاتب شرقی علی رغم زیبایی دل فریب شون بعد از پوچ شدن دست مردم از عرفان های غربی و سرخ پوستی به سمت شرق رفتند . بنده 4 سال روانشناسی خوندم و تهی تر شدم . البته استفاده از ابزارهای شناخت ساز و کار انسان ها و احساس ایتکه می تونی با اونها مردم رو بشتاسی تفایش و کنترل کنی در تگاه اون سالها البته در ادم به وجود می اورد. فرم های شخصیت شناسی و دست بردن در درون ادم ها اثراتش بود . کتب اقایان انتونی رابینر و استادشون و جناب جیم ران و دیکران و علم سایکو سایبرنتیک که استاد فرمودند هم . مطالعه کردم . اما صرقا تاکید به تلقین و اینکه مرتب بگم من می تونم در حالیکه هنوز در درونم احساس پوچی می کنم به تجربه دست انسان ها رو خالی تر کرده و خالی بودن بیش از پیشش رو نشون داده . الان ملت ها به سمت شرق و یوگا و اشو ایین شینتو و بودیسم کشیده شدند که بازهم یک تجربه جدید برای بشر هست که فرصت ازمون و خطا رو خدا بهش داده و اختیار رو برای ما اختیار کرده که خیلی با شکوهه . بنده که سالها از سال 70 در طلب علم بعد از نرم ازار به روانشانسی رشد و بعد فلسقه روی آوردم و الانم دارم سالهاست ادامه میدم و درس خوندم دستم رو از ازمون و خطا و سوزوندن فرصت ها به سوی ابشخور دیگه و برتر و زلال تر و ناب و دست اولی کشونده . مکاتب دیگه با تمام احترام نتیجه الهامات و تجربه عمیق درونی و معنوی یک شخصه و فقط برای ایشون این نسخه کاربرد داره و فابلیت تعمیم و عمومی شدن رو نداره . در کل اساس نظریه ها ی مورد اشاره انسان محوری و تکیه بر قوای درون هست برای خالی نبودن عریضه یک کمی هم خدای نا شناخته وماروایی بهش اضافه کردند . اصولا روانشناسی تا حال چیزی جز رفتار شناسی بشریت نبوده و از خروجی ها ی انسان سعی داره به شناختش دست پیدا کنه و به انسان یعنی خودش سلطه پیدا کنه و دیگران رو هم تحت تسلط خودش در بیاره و از کارکرد درون این موجود و نظام پیچیده و باهوش و زنده و متحرک و هدفمندش بیخبره . مثل اینکه بگن ماشین چیه بگن : چیزه که راه میره . این خروجییش نه تعریفش اما اینها عطش روزافزون بشر و به ارامش و معنا ومعنویت و ساحل امن و امنیت فرو ننشانده .با تمام تواضعم و ایتکه در ترید فقط 4 ماهه که وارد شدم و هیج اطلاعاتی نداشنم و در دور دوم تمرین هستم روی درآوردن درصد اصلاحی و فایل اصلاحی دوم هستم و در فراوانی روز 146 ام و دفترچه هم از همون سالها داشتم و دارم و خیلی نوشنم به صورت هدفمند . اما به فرمایش استاد 21 روز انجام دادم در این زمینه شاگردم فقط . فضیلت یعنی زیادی . گاهی خوبه گاهی بد . زیادی علمی در انسان وقتی بهش احتیاج داره میشه مفید و وقتی براش زیادیه میشه فضل یعنی زیادی که اگر فایده نداشته باشه براش وباله و میشه آماس و ورم و تورم مثل کسی که چربی شکم داره و علمش براش سودمند نبوده . مونده به استفاده و جهت گیزی شخص /. از باب کمک و محبت قلمی کردم . از اساتیدم تشکر می کنم . خدا به دلها مون برکت و وسعت و بزرگی بده و در دیدمون هم بتونیم زوم درست رو انتخاب کنیم
    academywave@

سلام دوست عزیز

همون جمله کلیشه ای و تکراری که میگه به تعداد هر انسان راه هست برای رسیدن به خدا ( آگاهی ، انرژی ، تائو ، یا هرچی که اسمش میگذاره فرد )
    هرچی بود و هست و خواهد بود در دل همین ظرف بزرگ قرار داره نه فراتر ازش.

روانشناسی میاد از نگاه ذهنی و فکری نگاه میکنه اما عرفان یا معنویت ( نه به معنی دینی ) میاد خوده فکر رو یک ابزار میبینه در خدمت من، مثل مابقی اعضای بدن.
    روانشناسی از عزت نفس و تله های شخصیتی صحبت میکنه و اونهارو تقسیم بندی میکنه و مجدد راه حل های فکری و ذهنی میده برای حل کردنشون اما عرفان میگه فکر
    که یک ابزار هستش نمیتونه خودش حل کننده باشه وقتی خودش سازنده و ایجاد کننده اون مشکل هستش. این ابزار اگر خودش کنترل کننده و هدایت کننده باشه نتایج فاجع باری
    در سطوح مختلفی میتونه بوبجود بیاره و هدف عرفان یا معنویت تحت کنترل گرفتن این فکر هستش. البته روانشناسی هم داره اینکارو میکنه اما با راه حل های فکری.

تعبیر و قالب بندی دنیا با تمام محتوایتش به اندازه وسعت دانش ذهنی هستش. ذهنی که خودش متولد شده هستش.

چیزی که عرفان و معنویت و حتی روانشناسی دنبالش هستند اینکه انسان اسیب هاشو بشناسه و مدیریت یا رفعشون کنه.

عرض بالایی رو با این جمله تموم میکنم: ما ( ذهن ) درحاله خلق جهانیم یا کشف و شناخت جهان ( از سطح زیر اتمی تا فرا کهکشانی )؟!

فرق کسی که اسیر ذهنشه و کسی که ذهنش رو میتونه ببینه و خاموش و روشنش بکنه:
    69w8bkvxpul11.jpg

_______ برنده ، بازنده ای است که یک بار دیگر هم تلاش کرده
    _______

6. 19 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,749 بار در 2,332 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1643 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوست خوب من
    عجله داشتید در نوشتن ها
    من به این شناخت نرسیدم که فضیلت و گاهی خوب بدونم گاهی بد
    فضیلت برف و بارون نیست که برای بی خانمان بد و برای دو معشوقه زیر بارش لطف
    فضیلت آتش نیست که برای یکی خانمان سوز و برای یکی شور و حرارت و گرما
    فضیلت هم خانواده افضل هست و از برتری میاد
    از شایستگی میاد
    از سرچشمه خوبی میاد
    فضیلت اگه اگه در بارونه سبب فراوونی اگر در اتشه ل سباب گرما و آفرینش و...
    اصولا هر وازه متعلق به فرهنگ آیین یا مسلکیه
    در آیین ما یا در واژگان ما تا اینجایی که من دیدم شنیدم و آموختم سرچشمه خوبی ها بوده

سلام و ادب مکاتب شرقی علی رغم زیبایی دل فریب شون بعد از پوچ شدن دست مردم از عرفان های غربی و سرخ پوستی به سمت شرق رفتند . بنده 4 سال روانشناسی خوندم و تهی تر شدم . البته استفاده از ابزارهای شناخت ساز و کار انسان ها و احساس ایتکه می تونی با اونها مردم رو بشتاسی تفایش و کنترل کنی در تگاه اون سالها البته در ادم به وجود می اورد. فرم های شخصیت شناسی و دست بردن در درون ادم ها اثراتش بود . کتب اقایان انتونی رابینر و استادشون و جناب جیم ران و دیکران و علم سایکو سایبرنتیک که استاد فرمودند هم . مطالعه کردم . اما صرقا تاکید به تلقین و اینکه مرتب بگم من می تونم در حالیکه هنوز در درونم احساس پوچی می کنم به تجربه دست انسان ها رو خالی تر کرده و خالی بودن بیش از پیشش رو نشون داده . الان ملت ها به سمت شرق و یوگا و اشو ایین شینتو و بودیسم کشیده شدند که بازهم یک تجربه جدید برای بشر هست که فرصت ازمون و خطا رو خدا بهش داده و اختیار رو برای ما اختیار کرده که خیلی با شکوهه . بنده که سالها از سال 70 در طلب علم بعد از نرم ازار به روانشانسی رشد و بعد فلسقه روی آوردم و الانم دارم سالهاست ادامه میدم و درس خوندم دستم رو از ازمون و خطا و سوزوندن فرصت ها به سوی ابشخور دیگه و برتر و زلال تر و ناب و دست اولی کشونده . مکاتب دیگه با تمام احترام نتیجه الهامات و تجربه عمیق درونی و معنوی یک شخصه و فقط برای ایشون این نسخه کاربرد داره و فابلیت تعمیم و عمومی شدن رو نداره . در کل اساس نظریه ها ی مورد اشاره انسان محوری و تکیه بر قوای درون هست برای خالی نبودن عریضه یک کمی هم خدای نا شناخته وماروایی بهش اضافه کردند . اصولا روانشناسی تا حال چیزی جز رفتار شناسی بشریت نبوده و از خروجی ها ی انسان سعی داره به شناختش دست پیدا کنه و به انسان یعنی خودش سلطه پیدا کنه و دیگران رو هم تحت تسلط خودش در بیاره و از کارکرد درون این موجود و نظام پیچیده و باهوش و زنده و متحرک و هدفمندش بیخبره . مثل اینکه بگن ماشین چیه بگن : چیزه که راه میره . این خروجییش نه تعریفش اما اینها عطش روزافزون بشر و به ارامش و معنا ومعنویت و ساحل امن و امنیت فرو ننشانده .با تمام تواضعم و ایتکه در ترید فقط 4 ماهه که وارد شدم و هیج اطلاعاتی نداشنم و در دور دوم تمرین هستم روی درآوردن درصد اصلاحی و فایل اصلاحی دوم هستم و در فراوانی روز 146 ام و دفترچه هم از همون سالها داشتم و دارم و خیلی نوشنم به صورت هدفمند . اما به فرمایش استاد 21 روز انجام دادم در این زمینه شاگردم فقط . فضیلت یعنی زیادی . گاهی خوبه گاهی بد . زیادی علمی در انسان وقتی بهش احتیاج داره میشه مفید و وقتی براش زیادیه میشه فضل یعنی زیادی که اگر فایده نداشته باشه براش وباله و میشه آماس و ورم و تورم مثل کسی که چربی شکم داره و علمش براش سودمند نبوده . مونده به استفاده و جهت گیزی شخص /. از باب کمک و محبت قلمی کردم . از اساتیدم تشکر می کنم . خدا به دلها مون برکت و وسعت و بزرگی بده و در دیدمون هم بتونیم زوم درست رو انتخاب کنیم
    academywave@

هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

mojtaba.k94 آواتار ها
    8,680 بار در 792 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوستان

معنا و مفهوم کلمه فضیلت یعنی چه؟
    معنی دایره المعارف نه ..فلسفه ی پشت فضیلت یعنی چه؟
    به چه شخصی میگویند که این شخص دارای فضیلت هست؟ @amino @Mir Tohid @Ali97

پررو بازیه ولی ای کاش تاپیک روانشناسی هم یک ادمین داشت که سوالاتمون رو پاسخ میداد (من میگم بریم یه روانشناس ما دانشجوها بیاریم خودمون هم حقوقشو بدیم )

ممنون موفق باشید
    سلام و درود
    "افلاطون فضیلت رو علم به خیر و عمل بدان تعریف کرده است.
    ارسطو این تعریف رو کامل کرد؛ فضیلت عبارت است از قریحۀ طبیعی یا اکتسابی ای که آدمی را به انجام عملی مطابق با خیر رهنمون می شود ."
    در هر دو نظر کلمه "خیر" مورد اشارس ، در اول باید "خیر" معنی پیدا کند و بعد طبق آن عمل کنی تا به فضیلت برسی
    فضیلت در انجام یک عملی به وجود می آید.
    فضیلت یک دکتر نجات انسان است ----> خیر = نجات دادن انسان ، عمل به این "خیر" میشه فضیلت
    فضیلت یه سرباز کشتن دشمن است----> خیر = حفاظت از دارایی و جان خود ، عمل به این "خیر" میشه فضیلت
    فضیلت یک معلم آموختن درس است ---> خیر =آموزش درس ،عمل به ای "خیر" میشه فضیلت
    و ...
    به نظر من فضیلت کلی رو قرآن خیلی خوب تعریف میکنه ، در آیه ای هست که میگه اگر میخواهید از نیکوکاران باشید "از آنچه بیشتر دوست می دارید ببخشید".بهترین فضیلت اینه فکر کنم
    اینا نظرات من بود ، بحث خوبی بود گفتم شرکت کنم.
    اهمیت هرچیز نه به خاطر ما که به خاطر خود اوست، ای کاش نگاه تو همان باشد که به آن می نگری. ناتانائیل! ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری...

10. 12 کاربر برای این پست سودمند از mojtaba.k94 عزیز تشکر کرده اند:

2,467 بار در 196 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز
    فیلم سینمایی "یک ذهن زیبا" رو حتما مشاهده کنید.
    مرتبط با قدرت ذهن و اینکه بعد از مشاهده ذهن تا چه حد کنترل زندگی فرد به دست خودش میافته.(شاید خوب بیان نکردم و ارزش دیدن داره)
    a-beautiful-mind-2001.jpg
    لینک وب سایت دانلود فیلم
    سپاس

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از fxshahab عزیز تشکر کرده اند:

3,370 بار در 514 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mir Tohid نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر باشه

کتاب نیروی حال اکهارت توله رو تهیه کردم بعنوان اولین کتاب برای خوندن!
    قبلا از اشنا شدن با بحث ترید مطالعه و مطالبی که در حوزه خودشناسی هستن رو سروکار نداشتم باهاشون.

این کتاب نیروی حال رو هم نصفه و نیمه خوندم و نمیتونستم بفهممش.

بعد توجه ام رو یسری مطالب دیگه ای جلب کردن. مثل دوره ای از اقای هدایت محمودی
    بعد اقای محمد جعفر مصفا بعدا اقای باب پراکتور بعدش اقای جو دیسپنزا بعد دوره داندا پانی
    و بعد مشاهده وبینارهای از یوتیوب از اشو ، کریشنا مورتی ، سادگورو ، اکهارت و لائوتسه.

هر بار که داشتم از یک مطلب و دوره و کتاب میرفت
    م سمت مطلب دیگه ای ، میگفتم: اه ، دوره
    قبلی که چیز زیادی نداشت! ( در اشتباه بودم ) درحالی که بنسبت ذهن خودم اونارو طی نمیکردم
    نمیتونستم بهره ای ببرم از بیان و توضیحات افرادی مثل اکهارت و لائوتسه و اشو.

با این عرایض بالایی ، میخوام شمارو متوجه این نقطه بکنم که ، ممکنه شما همین الانشم با متد تمرینی
    و توضیحات اکهارت و لائوتسه و اشو و این قبیل افراد بتونید ارتباط بگیرید برعکس منکه این توان رو
    نداشتم. مسیری که طی شده به این شکل بوده. و البته به یک جایی هم نمیرسیم که بگیم دیگه بسه و حاکم مطلق ذهن و
    احساس هستیم. مثل ترید توی حساب دمو و حساب ریل و مسیری که طی میشه ببینید.

راجب مدیتیشن از مدیتشن تصویری و اهنگ و موزیک و اینها که طی طریق کردم ، رسیدم به تمرین های مدیتیشنی که
    اقای اکهارت دارن میگن.
    (از اثرات پیاده کردن تمرینات اکهارت مثلا قبلا باید 8 ساعت میخوابیدم حداقل ، الان این شده 4 الی 5 ساعت ولی با کیفیت بسیار متفاوتی از قبل!
    مشاهده افکار و احساس و برخوردها با چالش ها و مشکلات و تسلط رو خودمم بشکل کاملا واضحی دارم میبینم تفاوت بنسبت قبل رو)

مدیتیشن خودش بتنهای تمام کننده نیست. باید در طول زندگی 24 ساعته امون هم متد مدیتیشن رو پیاده کنیم توی کارهای
    روزمره و تکراریمون. ( منظورم کارهایی هست که اقای اکهارت داره میگه )

شما دوست عزیزمون هم بنظرم با یکی از این افراد و مطالبشون شروع کنید ، بعدا خود بخود مسیری که باید طی کنید رو
    خواهید دید.
    خیلی ممنون از توضیحات مفصل شما. یه چنتا سوال و خواهش دارم. اینکه پیشنهاد شما برای شرو کدومه؟ چون اصن نمیدونم مدیتیشن چی هست...
    و اینکه کتاب نیروی حال مدیتیشن رو اموزش میده یا صرفا درمورد مدیتیشن نیست؟
    ویرایش توسط mahdi.k : 02-25-2023 در ساعت 00:12

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از mahdi.k عزیز تشکر کرده اند:

amir.t.forex آواتار ها
    2,745 بار در 409 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام.
    دوستان من احتیاج به راهنمایی برای ارتقا خودم در زمینه روانشناسی بازار دارم.
    کمی در مورد گذشته و مشکلات فعلی خودم توضیح میدم و ممنون می شم کسی که می تونه راهنماییم کنه.

در مورد گذشته که باید بگم هر رفتاری و خصلتی که باعث بشه یک نفر در بازار نتونه موفق بشه را فکر می کنم من داشتم. حاضر به هزینه کردن برای آموزش نبودم. کاملا احساسی پوزیشن باز می کردم. مثل همه وقتی پوزیشن را باز میکردم کف دستام عرق می کرد. مدام حد سود و ضرر را جابجا می کردم. ترس خیلی زیادی از استاپ خوردن حتی در یک اکانت تمرینی داشتم که فکر می کنم ترس از شکست بود و به جای تمرین و بررسی موقعیت می خواستم اونجا هم استیتمنت خوب داشته باشم و... که خودتون کاملا آگاهید و با آموزشهای استاد، مقالات و چند تا کتاب مخصوصا معامله گر منضبط در حال حاضر موارد فوق خوشبختانه برطرف شدن و مشکلات فعلیم را بیان می کنم و طبعا در حال حاضر خودم نمی دونم چطور باید رفعشون کنم.

1- برای گرفتن یک معامله می تونم حدود 2 تا نهایتا 3 روز و هر روز 8 ساعت پای چارت بشینم و اگر در این مدت فرصت مناسبی نداشته باشم وارد معاملاتی می شم که مطابق چک لیستم نیستن. البته این مشکل بیشتر تو پرایس بود که موقعیت کم می دیدم و در فراکتالی تا حالا پیش نیومده ولی اصالت مشکل چون وجود داره می خوام روش کار کنم.
    2- وقتی می خوام تو چند جفت ارز دنبال موقعیت بگردم به شدت ذهنم بهم می ریزه و مجبور می شم نیم ساعت از پای چارت بلند شم و دوباره برگردم. یجورایی تمرکزم را از دست می دم. نمی دونم دقیقا چرا ولی امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید.
    3- با مدیتیشن اصلا آشنا نیستم. کتاب دعوت به تمرین ذن را خریداری کردم ولی یک آموزش جدی و مناسب می خوام برای شروع مثلا یک استاد که بصورت آنلاین کار کنه. اگر سراغ دارید لطفا معرفی کنید یا هر روش دیگه ای. فکر نمیکنم کتاب برام کافی باشه.

از دوستانی که راهنمایی می کنن واقعا سپاسگزارم.

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از amir.t.forex عزیز تشکر کرده اند:

amirahmdyi آواتار ها
    490 بار در 47 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.t.forex نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من احتیاج به راهنمایی برای ارتقا خودم در زمینه روانشناسی بازار دارم.
    کمی در مورد گذشته و مشکلات فعلی خودم توضیح میدم و ممنون می شم کسی که می تونه راهنماییم کنه.

در مورد گذشته که باید بگم هر رفتاری و خصلتی که باعث بشه یک نفر در بازار نتونه موفق بشه را فکر می کنم من داشتم. حاضر به هزینه کردن برای آموزش نبودم. کاملا احساسی پوزیشن باز می کردم. مثل همه وقتی پوزیشن را باز میکردم کف دستام عرق می کرد. مدام حد سود و ضرر را جابجا می کردم. ترس خیلی زیادی از استاپ خوردن حتی در یک اکانت تمرینی داشتم که فکر می کنم ترس از شکست بود و به جای تمرین و بررسی موقعیت می خواستم اونجا هم استیتمنت خوب داشته باشم و... که خودتون کاملا آگاهید و با آموزشهای استاد، مقالات و چند تا کتاب مخصوصا معامله گر منضبط در حال حاضر موارد فوق خوشبختانه برطرف شدن و مشکلات فعلیم را بیان می کنم و طبعا در حال حاضر خودم نمی دونم چطور باید رفعشون کنم.

1- برای گرفتن یک معامله می تونم حدود 2 تا نهایتا 3 روز و هر روز 8 ساعت پای چارت بشینم و اگر در این مدت فرصت مناسبی نداشته باشم وارد معاملاتی می شم که مطابق چک لیستم نیستن. البته این مشکل بیشتر تو پرایس بود که موقعیت کم می دیدم و در فراکتالی تا حالا پیش نیومده ولی اصالت مشکل چون وجود داره می خوام روش کار کنم.
    2- وقتی می خوام تو چند جفت ارز دنبال موقعیت بگردم به شدت ذهنم بهم می ریزه و مجبور می شم نیم ساعت از پای چارت بلند شم و دوباره برگردم. یجورایی تمرکزم را از دست می دم. نمی دونم دقیقا چرا ولی امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید.
    3- با مدیتیشن اصلا آشنا نیستم. کتاب دعوت به تمرین ذن را خریداری کردم ولی یک آموزش جدی و مناسب می خوام برای شروع مثلا یک استاد که بصورت آنلاین کار کنه. اگر سراغ دارید لطفا معرفی کنید یا هر روش دیگه ای. فکر نمیکنم کتاب برام کافی باشه.

از دوستانی که راهنمایی می کنن واقعا سپاسگزارم.
    سلام امیرجان ، عجب اسم قشنگی داری ؛
    1-شما یه جورایی دچار فومو یا ترس از دست دادن شدین که وقتی میبینید که در طول این چند روز چک لیستتون بهتون اجازه ورود نداده شاید حس میکنید که کم کاری کردید یا کار مفید انجام ندادید چون ترید نزدید درحالی که بعضی مواقع ترید نکردن و حفاظت از بالانس مفید ترین کار ممکنه . برای این مشکل پیشنهاد میکنم مقاله fomo رو از بخش مقالات مطالعه کنید
    2-هدفتون از انتخاب و زیر نظر داشتن چند جفت ارز چیه؟ جز اینه که میخواین اگه یکیشون موقعیت نداد برید سراغ بعدی ؟ پس وقتی شما از این روش استفاده میکنید وظیفتون به عنوان یه تریدر قانونمند اینه که وقتی دارین جفت ارزها رو بررسی میکنید مثلا رفتید سراغ یورو-دلار ، دو حالت بیشتر نداره دیگه، یا کلا بر اساس چک لیست شما نیست و شما اونو میزاری کنار و نگاهشم نمیکنی یا طبق چک لیست شما و در مسیر تشکیل موارد چک لیست شماتست که خب میاید و اون رو انتخاب میکنید و صبر میکنید برای ورود اصولی طبق چک لیست و دیگه نباید برید سراغ جفت ارزهای دیگه چون شما شکار رو پیدا کردی حالا باید کمین کنی صبور باشی تا پول آماده یشه و بری شکارش کنی پس قاعدتا دچار سردرگمی نخواهید شد ( مشکل اصلیتون احتمالا تحلیل و زیرنظر داشتن چند جفت ارز به طور همزمانه)
    3-در این مورد اطلاعات چندانی ندارم و مدیتیشنی که انجام میدم همون روشی هست که استاد در یکی از مقالات بهش اشاره کردن چون با همین روش به هدفم از مدتیتشن که زندگی در لحظه حال هستش میرسم و ذهنم آرومه
    اوقات به کام
    عظمت باید در نگاه تو باشد ، نه در چیزی که به آن مینگری

18. 10 کاربر برای این پست سودمند از amirahmdyi عزیز تشکر کرده اند:

amir.t.forex آواتار ها
    2,745 بار در 409 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام امیر اقا

1: پرایس اکشن و اهمیت سطوح ساپورت رسیستنس (8 فایل ابتدایی دوره فراکتال واقعا یک گنجینه اس )

2:روی یک جفت ارز کار کنید ..باور کنید موقعیت بیشتری میبینید

3:در مورد مدیتیشن من استادی سراغ ندارم ولی میتونید توی یوتیوب یا گوگل سرچ کنید

موفق باشید
    سلام. خیلی ممنون که پاسخ دادید.
    شاید خیلی خوب بیان نکردم.
    اصل مشکلم یجور عدم تمرکز و بهم ریختگی ذهنیه که چند روز یکبار میاد سراغم و در هر صورت می خوام روش کار کنم. البته این را هم بگم که من چون پوزیشنهای کمتر از یک به یک را وارد نمی شم شاید به همین دلیل کمتر از بقیه می تونم وارد ترید بشم.
    توی اینترنت هم جستجو کردم. افراد و مراکزی وجود دارن. دنبال یک شخص معتبر بودم. مثل همین حالتی که ما استاد را پیدا کردیم در حالی که خیلی های دیگه هم هستن اما...
    مثلا بعد از یک استاپ خوردن تریدر بهم می ریزه. می خوام این زمان را کوتاه کنم. یا برای شروع ترید به یک تمرکز نیاز دارم که می خوام این تمرکز را در کمترین زمان بدست بیارم.
    اگر شما یا شخص دیگه ای اینها را تجربه کرده ازش راهنمایی می خوام. باز هم ممنون.

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از amir.t.forex عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 68 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 68 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع