صفحه 322 از 543 نخستنخست ... 222272312320321322323324332372422 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,211 به 3,220 از 5425

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

31,944 بار در 9,935 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8500 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.T.z نمایش پست ها
    سلام به همه ی دوستان عزیزم در انجمن امید وارم حالتون با این اتفاقات عجیب و غریب این روزگار و حتی ناخوشایند خوب باشه.
    بیشتر از 111 روز هست که از عضویت در این انجمن و شرکت در دوره های پرایس و فراکتال میگذره و تا الان تونستم به دور سوم پرایس فایل 42 برسم با 10 ساعت کار در روز،این پست 600 من هست و با این پست چهار ستاره میشم و باعث افتقخار منه.
    در این مدت با دوستانی خوبی اشنا شدم که همیشه من رو راهنمایی کردند و بهم خیلی لطف داشتند،اگر از نظر روحی حالم خوب نبود یا انرژیم افت کرده بود با حرفای دلنشین و پر انرژی شون من رو دلگرم کردند به ادامه مسیرم که هرگز تموم نمیشه و من تا اخر عمرم در حال گذر از این مسیر و نقطه های مختلف اون هستم و پایانی برای خودم در این راه نمیبینم.
    خدارو شکر که اکثر دوستانم تریدر هستن و در این جمع حضور دارند که من همیشه ازشون چیزهایی بتونم یاد بگیرم،دست تک تک شون رو میبوسم و همیشه برای هممون سلامتی ،خیرومغرفت،حس خوب،ثروت،رستگاری و هر چیز خوبه دیگه ای که یک انسان باید داشته باشه طلب میکنم از خدای مهربان.انشالله این جمع و خانواده تا ابد باقی بمونه وسرچشمه علمودانش در این حرفه باشه و شاهد درخشش تک تکمون باشیم در جهان.
    و از استاد عزیزمون هم تشکر میکنم که این خانواده رو ایجاد کرد که خونه ی امنی برای تمامی کسانی باشد که خودشون رو وقف موفقیت و کارشون کردند و تمام تلاششون رو میکند برای موفقیت در این حرفه،انسان هایی که قبل از این شاید به شدت ضربه خودند از افراد سود جو و قربانی پکیج فروشان بیسواد شدند،از شور وشوقی که داشتند سوع استفاده شد برای پر کردن جیب بی انصافان این حرفه ولی الان به بهترین انجمن دنیا برای تریدر ها اومدن و همه به هم کمک میکندد.
    من خودم رو همیشه مدیون استادم @amino میدونم که به زندگیم جهت داد و باعث ایجاد نگرش خوب و مفیدی در من شدند،تونستم خیلی از عادت های منفی خودم رو کنار بزارم و اصلاح کنم و اون هایی هم که هنوز موندند رو در حال کار روشون هستم.من تمام عمرم دنبال همچین جایی بودم که بتونم از تمامی ابعاد رشد کنم و به پیشرفت و تعالی برسم و میشه گفت این خوش شانسی من بود که تونستم در این مجموعه شرکت کنم. خدارو شکر
    خواستم در ششصدمین پستم این حس خوب رو به اشتراک بزارم با همه ی دوستان خوبم و بگم اگر بریدین یا دلتون شکسته و اصلا حالتون خوب نیست برید گریه کنید،فریاد بزنید،خدارو بلند صدا بزنید و خودتون رو خالی کنید از بغض ها و غم هاتون و برگردین، همین کاری که خود من دیشب انجام دادم و به کلی ریفرش شدم.
    قطعا در اینده با چالش های بسیاری مواجه خواهم شد که به توکل به خداوند و تکیه بر توانای های خودم و کمک استادم و دوستان عزیزم در این انجمن بر همه ی ان ها پیروز میشم و از خدا میخوام به همه مون انرژی بده برای ادامه راه،ازش یه گونی دلار نمیخوام که یهو از اسمون برامون بندازه پایین و فقط اون انرژی و ارامشی رو که خودش تمام سرچشمه اون هست میخوام که وصلمون کنه به اون سرچشمه و فکر نمیکنم خواسته زیادی باشه.
    در ادامه از تمامی دوستانی که همواره من رو راهنمایی کردند تشکر میکنم و در پایین قرار میدم ایدی هاشون رو،اگر دوستی از قلم جاافتاده به بزرگی خودش ببخشه حواس پرتی من رو و به حساب قدرنشناسی نزاره.
    سلامت و موفق باشید.
    پویاامینی
    @salar @oveys @Erfanalk @mohammad-zrm @MEMO @MohsenBjp @fxhadi @mudabber @forexmh @Soroosham @Mir Tohid @DR-ali @hamedzamani @hamoon @ichi.trader98 @kamanche @KingMilad @mohamad heydari @Peace @za piri
    @Ali97 @benxa @ariya @OmidPouyaan @Brian @Ali97
    سلام پویا جان عزیز
    تبریک میگم 4 ستاره شدنتون رو
    ما دوست داریم برادر
    امیدوارم که همه مون رو روی قله موقیت ببینیم
    معامله گری فرایندی برای کشف خود است

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از ariya عزیز تشکر کرده اند:

benxa آواتار ها
    9,848 بار در 1,916 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1981 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام به همه ی دوستان عزیزم در انجمن امید وارم حالتون با این اتفاقات عجیب و غریب این روزگار و حتی ناخوشایند خوب باشه.
    بیشتر از 111 روز هست که از عضویت در این انجمن و شرکت در دوره های پرایس و فراکتال میگذره و تا الان تونستم به دور سوم پرایس فایل 42 برسم با 10 ساعت کار در روز،این پست 600 من هست و با این پست چهار ستاره میشم و باعث افتقخار منه.
    در این مدت با دوستانی خوبی اشنا شدم که همیشه من رو راهنمایی کردند و بهم خیلی لطف داشتند،اگر از نظر روحی حالم خوب نبود یا انرژیم افت کرده بود با حرفای دلنشین و پر انرژی شون من رو دلگرم کردند به ادامه مسیرم که هرگز تموم نمیشه و من تا اخر عمرم در حال گذر از این مسیر و نقطه های مختلف اون هستم و پایانی برای خودم در این راه نمیبینم.
    خدارو شکر که اکثر دوستانم تریدر هستن و در این جمع حضور دارند که من همیشه ازشون چیزهایی بتونم یاد بگیرم،دست تک تک شون رو میبوسم و همیشه برای هممون سلامتی ،خیرومغرفت،حس خوب،ثروت،رستگاری و هر چیز خوبه دیگه ای که یک انسان باید داشته باشه طلب میکنم از خدای مهربان.انشالله این جمع و خانواده تا ابد باقی بمونه وسرچشمه علمودانش در این حرفه باشه و شاهد درخشش تک تکمون باشیم در جهان.
    و از استاد عزیزمون هم تشکر میکنم که این خانواده رو ایجاد کرد که خونه ی امنی برای تمامی کسانی باشد که خودشون رو وقف موفقیت و کارشون کردند و تمام تلاششون رو میکند برای موفقیت در این حرفه،انسان هایی که قبل از این شاید به شدت ضربه خودند از افراد سود جو و قربانی پکیج فروشان بیسواد شدند،از شور وشوقی که داشتند سوع استفاده شد برای پر کردن جیب بی انصافان این حرفه ولی الان به بهترین انجمن دنیا برای تریدر ها اومدن و همه به هم کمک میکندد.
    من خودم رو همیشه مدیون استادم @amino میدونم که به زندگیم جهت داد و باعث ایجاد نگرش خوب و مفیدی در من شدند،تونستم خیلی از عادت های منفی خودم رو کنار بزارم و اصلاح کنم و اون هایی هم که هنوز موندند رو در حال کار روشون هستم.من تمام عمرم دنبال همچین جایی بودم که بتونم از تمامی ابعاد رشد کنم و به پیشرفت و تعالی برسم و میشه گفت این خوش شانسی من بود که تونستم در این مجموعه شرکت کنم. خدارو شکر
    خواستم در ششصدمین پستم این حس خوب رو به اشتراک بزارم با همه ی دوستان خوبم و بگم اگر بریدین یا دلتون شکسته و اصلا حالتون خوب نیست برید گریه کنید،فریاد بزنید،خدارو بلند صدا بزنید و خودتون رو خالی کنید از بغض ها و غم هاتون و برگردین، همین کاری که خود من دیشب انجام دادم و به کلی ریفرش شدم.
    قطعا در اینده با چالش های بسیاری مواجه خواهم شد که به توکل به خداوند و تکیه بر توانای های خودم و کمک استادم و دوستان عزیزم در این انجمن بر همه ی ان ها پیروز میشم و از خدا میخوام به همه مون انرژی بده برای ادامه راه،ازش یه گونی دلار نمیخوام که یهو از اسمون برامون بندازه پایین و فقط اون انرژی و ارامشی رو که خودش تمام سرچشمه اون هست میخوام که وصلمون کنه به اون سرچشمه و فکر نمیکنم خواسته زیادی باشه.
    در ادامه از تمامی دوستانی که همواره من رو راهنمایی کردند تشکر میکنم و در پایین قرار میدم ایدی هاشون رو،اگر دوستی از قلم جاافتاده به بزرگی خودش ببخشه حواس پرتی من رو و به حساب قدرنشناسی نزاره.
    سلامت و موفق باشید.
    پویاامینی
    @salar @oveys @Erfanalk @mohammad-zrm @MEMO @MohsenBjp @fxhadi @mudabber @forexmh @Soroosham @Mir Tohid @DR-ali @hamedzamani @hamoon @ichi.trader98 @kamanche @KingMilad @mohamad heydari @Peace @za piri
    سلام دوست موفق من ، خوشحالم که حالت خوبه ، شما یکی از بهترینها هستند ، تمریناتتون رو میبینم ولی به عت شلوغ نشدن تاپیک به دکمه تشکر بسنده میکنم ، جزو دوستان پرتلاش و با پشتکار هستید و قطعا نتایج زحماتتون رو میبینید ، خوشحالم در کنار شما هستم و بیشتر این خوشحالم میکنه که منو جزو دوستانتون دونستید ، ، شاید باور نکنید ولی ازتون یاد میگیرم
    All the pieces fall to his wish

4. 11 کاربر برای این پست سودمند از benxa عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,477 بار در 2,526 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3611 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلامت و موفق باشید.
    پویاامینی
    موفق باشی پویا جان که هستی
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به دوستان عزیزم
    با توجه به اینکه جمع حاضر در آکادمی در حال کسب ثروت هستند یا اینکه به زودی این مسیر رو شروع می کنند
    عادت پس*انداز رو باید بسیار بهش توجه کنند که یکی از تاکید های استاد هم در بین آموزش ها بوده و متاسفانه کم پیش میاد این عادت توسط خانواده یا اطرافیان آموزش داده بشه .اگر دارای فرزند هستید حتما اون ها رو از سنین پایین با پس انداز آشنا کنید.
    در ادامه قسمتی از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید از ناپلئون هیل رو قرار میدم امیدوارم استفاده کنید
    اصولا این دیدگاهی است که تمام جهان نسبت به افرادی که پس انداز می کنند، دارند
    افرادی که با پس انداز به استقلال مالی دست پیدا میکنند معمولا مسیر خود را با یک حساب پس انداز ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلاری آغاز میکنند چند سال پیش مخترعی جوان وسیله ای خانگی اختراع کرد که بسیار کاربردی و منحصر به فرد بود او نیز مانند اغلب مخترعان سرمایه کافی برای بازاریابی اختراعش را نداشت علاوه بر این از آنجایی که عادت پس انداز را در خود توسعه نداده
    بود، قرض گرفتن پول از منابع بانکی نیز برای او غیر ممکن بود.
    هم اتاقی او یک مکانیک جوان بود که ۲۰۰ دلار پس انداز کرده بود او با سرمایه اندک خود به کمک مخترع جوان آمد و مخترع توانست کار خود را آغاز کند و چند نمونه اولیه از دستگاه بسازد. آنها خانه به خانه به سراغ مشتریهای بالقوه ،رفتند تا توانستند سری اول تولید را به فروش برسانند. سپس یکبار دیگر تولید کردند و آن را نیز ،فروختند آنها به همین ترتیب ادامه دادند تا در نهایت توانستند ۱۰۰۰ دلار سرمایه انباشت .کنند با استفاده از این پول و اعتباری که به دست آورده بودند، توانستند ابزار لازم برای تولید انبوه دستگاه خود را خریداری کنند.
    مکانیک جوان شش سال بعد سهم خود را با قیمت ۲۵۰ هزار دلار فروخت. اگر او عادت پس انداز
    را در خود توسعه نداده بود تا پایان عمر خود نیز نمیتوانست چنین ثروتی به دست آورد.
    داستان فوق هزاران بار در نقاط مختلف جهان تکرار شده است تنها ممکن است جزئیات این
    داستانها کمی با هم تفاوت داشته باشد. بسیاری از ثروتهایی که در ایلات متحده انباشته شده اند
    یا در حال انباشت شدن هستند در ابتدا به این شکل شروع شده اند.
    ممکن است این عبارت تلخ و ناراحت کننده ،باشد اما حقیقت دارد که اگر پولی نداشته باشید و عادت پس انداز را نیز در خودتان توسعه نداده باشید شما هیچ شانسی برای ثروتمند شدن ندارید چون فرصتهای کسب ثروت هرگز در دسترس شما قرار نخواهند گرفت.
    هیچ اشکالی ندارد که یک بار دیگر تکرار کنیم که در واقع این حقیقت باید بارها و بارها تکرار شود تمام ثروتها چه کم چه ،زیاد با شکل دهی به عادت پس انداز آغاز میشوند.
    این اصل را به خوبی در ذهنتان تثبیت کنید تا در مسیر دستیابی به استقلال مالی قرار بگیرید.
    بسیار ناراحت کننده است که فردی را ببینید که در سنین بالای عمر خود قرار دارد و مجبور است هر روز برای ساعاتی طولانی به سختی کار کند تنها به این دلیل که عادت پس انداز را نادیده گرفته است. اما میلیونها نفر از چنین افرادی هم اکنون در ایالات متحده زندگی می کنند. مهمترین چیز در زندگی آزادی است
    بدون استقلال ،مالی دستیابی به آزادی حقیقی غیر ممکن است واقعا وحشتناک است که فردی مجبور باشد در تمام طول عمر خود هر روز در یک مکان مشخص وظایف مشخصی را انجام دهد (خصوصا اگر این فرد هیچ علاقه ای به این کار نداشته باشد. این شیوه زندگی مانند زندانی بودن است، زیرا قدرت انتخاب این فرد بسیار محدود است. این نوع زندگی کردن تفاوتی با زندانی
    بودن ندارد حتی میتوان گفت از برخی لحاظ فرد زندانی شرایط بهتری دارد، زیرا او مجبور نیست
    مسکن خوراک و پوشاک تامین کند.
    تنها راه برون رفت از این رنج و سختی که آزادی را از دسترس فرد خارج می کند، توسعه دادن عادت پس انداز و زندگی بر اساس آن است.

ناپلئون هیل
    بیندیشید و ثروتمند شوید

8. 18 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

1,100 بار در 147 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط memo نمایش پست ها
    وقت بخیر دوست عزیز
    کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید هم فوق العاده عالیه (چه صوتی و چه مکتوب)
    من صوتیشو شاید بالای 20 بار گوش کرده باشم و هر سری هم نکته و مطلب جدید پیدا میکنم ...پیشنهاد میکنم حین رانندگی کتاب صوتی گوش بدید و از زمانتون عالی استفاده کنید
    کتاب های دیگه هم هستند مثل تو همانی که می اندیشی جیمز آلن و...

ولی جدا کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید از جلمه کتاب هایی هست که هرچقدر بیشتر خوانده بشه و عمل کنید بهش فکر نمیکنم به کتاب بیشتری برای موفقیت فردی احتیاج پیدا کنید
    کتاب فوق العاده کامل هست و یجور مرجع هست و بقیه کتاب ها مثل اثر مرکب و ... از اصول این کتاب برگرفته شدند

موفق باشید
    سلام جناب memo وقت بخیر. میشه لطف کنید لینک دانلود نسخه صوتی کتاب رو اینجا قرار بدید. و ترجمه کتاب آیا کامل هست و مطالب اساسیش حذف نشده؟

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از Actrade عزیز تشکر کرده اند:

oveys آواتار ها
    28,788 بار در 9,832 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8399 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلامت و موفق باشید.
    پویاامینی
    سلام و وقت بخیر پویای عزیز.
    بهت تبریک میگم. با قدرت ادامه بده، در این مسیر بارها ممکن دلسرد بشی، اما همیشه چشمت رو هدفت باشه تا انگیزه بگیری. خدا هست و به شدت کافیست. موفق و پیروز باشی
    بنام خداوند رنگین کمان
    استمرار، رمز موفقیت
    بدلیل کمبود وقت، سعی میکنم تنها سوالات را پاسخ بدهم. تمرین تمامی دوستانی که بنده را تگ میکنن، بررسی میکنم.

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از oveys عزیز تشکر کرده اند:

865 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان برام خیلی جالبه که هر موقع دارم روی موضوعی تمرکز میکنم اطلاعات مرتبط به صورت ناخوداگاه به طرف من جذب میشن
    تقریبا میشه گفت با خوندن کتاب نیروی حال اغاز شد یه درکی خیلی سطحی نسبتا به لحظه حال و سکوت ذهن اصلا دائمی نبود و فقط زمانی بود که کتاب نیروی حال رو یا میخوندم یا میدیم یا اسمی از کلمه حال یا لحظه به گوشم میخورد
    این رویه گذشت تا من با ی حادثه بد که عملا هیچ اتفاقی نیفتاده بود اما من از درون خیلی متلاشی شده بودم رو به رو شدم نمیدونم چطوری و چرا اما این گفتگو و تصویر به من رسید که من نمیتونم به اهداف و ارزوهام برسم و این خیلی منو به هم ریخت
    انگار کسی به من این رو گفته بود که اگر با این عملکرد پیش برم هیچ اتفاقی نمیافته و علاوه بر اینکه بهتر نمیشه بدتر میشه این موضوع من رو به مدت 2 روز قفل کرد ی جور بودن در لحظه جوری که ذهنم دیگه صدایی نداشت ولی شدیدا احساساتی شده بودم
    با بودن توی لحظه حال و لذت بردن از همین چیزی که بود ی کم بهتر شدم در این مدت تنها بودم و تنها صدا هایی که میشنیدم صدا های طبیعی بود ن موبایل ن صدای ادم نه متنی میخوندم فقط صدای هایی بی معنی که میشنیدم ولی قشنگ بودن
    بعد از 2 روز تقریبا که به جمع ادما برگشتم دوباره ذهنم شروع کرد به صحبت کردن و تصویری سازی هایی بیخود در مورد گذشته و اینده که عملا هیچ اهمیتی ندارن و احتمال افتادنشون0.00000000000000000000000000001 درصد هست
    این من رو خیلی عصبی میکرد تا اینکه یاد این جمله از کتاب نیروی حال افتادم که میگفت با چیزی که توی ذهنتون میاد نجنگید فقط ببینیدشون منم همین کار رو کردم
    همین چند دقیقه پیش داشتم اخرین مقاله اکادمی رو میخوندم که باز خیلی مرتبط بود به همین موضوع : من این بودن رو تجربه کردم چ در معاملاتم چ در زندگی و برخورد در برابر شرایط و الان اهمیتش رو میفهمم
    اما موضوعی که هست من همیشه نمیتونم در حال باشم و خیلی از اوقات ذهنم من رو به بازی میگیره و من نتونستم به صورت مداوم در کنار ادم های اطرافم در لحظه حال باشم
    همچنین خیلی از چیزایی که ذهنم به من نشون میده رو بیخود میدونم انگار ی جوری بازی خیالی هست

الان 2 چیز هست که ممنون میشم اگر دوستان اطلاعاتی دارن به من هدیه بدن تا مثل خودشون غنی بشم
    1. چطور میتونم همیشه در لحظه حال باشم ؟ اصلا ایا همیشه در لحظه حال بودن مفید هست ؟ یا شاید بعضی موقعه ها ذهن ما رو کنترل کنه بهتره !
    2.چطور میتونم ذهنم رو خالی کنم و دوباره با اطلاعاتی که خودم میخام پر کنم ؟ چطوری ی ذهنی که سمی بزرگ شده رو میشه سم زدایی که و دوباره پرورشش داد ؟

ممنونم که مطالعه کردید امیدوارم هرروز غنی تر از دیروز باشید

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

khoshroomahdi آواتار ها
    29,163 بار در 2,287 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    ما باور کرده و پذیرفته ایم عملکرد درجه یک ، محصول ده هزار ساعت تمرین است . اما این باور اشتباه است. عملکرد درجه یک ، محصول ده هزار ساعت تمرین سنجیده،۱۲۵۰۰ ساعت استراحت سنجیده ،و ۳۰هزار ساعت خواب است.

16. 26 کاربر برای این پست سودمند از khoshroomahdi عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,206 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_a نمایش پست ها
    سلام دوستان برام خیلی جالبه که هر موقع دارم روی موضوعی تمرکز میکنم اطلاعات مرتبط به صورت ناخوداگاه به طرف من جذب میشن
    تقریبا میشه گفت با خوندن کتاب نیروی حال اغاز شد یه درکی خیلی سطحی نسبتا به لحظه حال و سکوت ذهن اصلا دائمی نبود و فقط زمانی بود که کتاب نیروی حال رو یا میخوندم یا میدیم یا اسمی از کلمه حال یا لحظه به گوشم میخورد
    این رویه گذشت تا من با ی حادثه بد که عملا هیچ اتفاقی نیفتاده بود اما من از درون خیلی متلاشی شده بودم رو به رو شدم نمیدونم چطوری و چرا اما این گفتگو و تصویر به من رسید که من نمیتونم به اهداف و ارزوهام برسم و این خیلی منو به هم ریخت
    انگار کسی به من این رو گفته بود که اگر با این عملکرد پیش برم هیچ اتفاقی نمیافته و علاوه بر اینکه بهتر نمیشه بدتر میشه این موضوع من رو به مدت 2 روز قفل کرد ی جور بودن در لحظه جوری که ذهنم دیگه صدایی نداشت ولی شدیدا احساساتی شده بودم
    با بودن توی لحظه حال و لذت بردن از همین چیزی که بود ی کم بهتر شدم در این مدت تنها بودم و تنها صدا هایی که میشنیدم صدا های طبیعی بود ن موبایل ن صدای ادم نه متنی میخوندم فقط صدای هایی بی معنی که میشنیدم ولی قشنگ بودن
    بعد از 2 روز تقریبا که به جمع ادما برگشتم دوباره ذهنم شروع کرد به صحبت کردن و تصویری سازی هایی بیخود در مورد گذشته و اینده که عملا هیچ اهمیتی ندارن و احتمال افتادنشون0.00000000000000000000000000001 درصد هست
    این من رو خیلی عصبی میکرد تا اینکه یاد این جمله از کتاب نیروی حال افتادم که میگفت با چیزی که توی ذهنتون میاد نجنگید فقط ببینیدشون منم همین کار رو کردم
    همین چند دقیقه پیش داشتم اخرین مقاله اکادمی رو میخوندم که باز خیلی مرتبط بود به همین موضوع : من این بودن رو تجربه کردم چ در معاملاتم چ در زندگی و برخورد در برابر شرایط و الان اهمیتش رو میفهمم
    اما موضوعی که هست من همیشه نمیتونم در حال باشم و خیلی از اوقات ذهنم من رو به بازی میگیره و من نتونستم به صورت مداوم در کنار ادم های اطرافم در لحظه حال باشم
    همچنین خیلی از چیزایی که ذهنم به من نشون میده رو بیخود میدونم انگار ی جوری بازی خیالی هست

الان 2 چیز هست که ممنون میشم اگر دوستان اطلاعاتی دارن به من هدیه بدن تا مثل خودشون غنی بشم
    1. چطور میتونم همیشه در لحظه حال باشم ؟ اصلا ایا همیشه در لحظه حال بودن مفید هست ؟ یا شاید بعضی موقعه ها ذهن ما رو کنترل کنه بهتره !
    2.چطور میتونم ذهنم رو خالی کنم و دوباره با اطلاعاتی که خودم میخام پر کنم ؟ چطوری ی ذهنی که سمی بزرگ شده رو میشه سم زدایی که و دوباره پرورشش داد ؟

ممنونم که مطالعه کردید امیدوارم هرروز غنی تر از دیروز باشید
    سلام دوست من امیدوارم حال خوبی داشته باشید. کتاب خیلی خوبی رو خوندید و حالات خیلی خوبی رو هم تجربه کردید.

این چیزی که شما دنبالش هستید فکر کنم فقط برای خود بودا باز شده بود و واسه بقیه قفله
    همیشه در لحظه ی حال بودن برای ماها که تقریبا هر روز تحت بمباران اطلاعاتی هستیم، اگر غیر ممکن نباشه، بسیار بسیار بسیار سخته. ولی میتونیم میزان و کیفیت حضورمون رو به مرور زمان بهبود بدیم. کارهایی که که میتونید انجام بدید در این باره، چندین موردش اینه:
    1- ترک کردن شبکه های اجتماعی و دوری از بمباران اطلاعاتی عمدی (اینستاگرام، کانال های تلگرام و واتساپ، فیسبوک، تیک تاک و ...).
    2- ورزش کردن مخصوصا کمی ورزش های استقامتی (هنرهای رزمی).
    3- کتاب خوندن و توجه آگاهانه و دقیق به معنی کتاب.
    4- نوشتن عباراتی مثل "من نسبت به احساساتم و دلیل تشکیل اون احساسات در ذهنم، آگاه و مطلع هستم"، به طور روزانه در دفتر با خودکار.
    5- کمتر موسیقی گوش دادن (مخصوصا برای کسانی که بدون موسیقی نمیتونن هیچ کاری کنن).
    6- عدم اعتیاد به هرگونه مواد یا فعالیت اعتیاد آور.
    7- مهمترین قضیه، مدیتیشن.
    و ...

این مبحث رو باید از دو جبهه جلو برد:
    1- مطالعه در مورد اینکه هیچ چیزی مطلق نیست و همه چیز قراردادی هستش. شما باید در این باره جستجو کنید که ارزش ها، باورها، نحوه ی تربیت و هر نوع تعاملی که شما در معرضش قرار گرفتید از بدو تولد، اصلا مطلق نیست و شاید مثلا در خانواده و شهر ما یه چیز خوب تلقی بشه، ولی در یه جای دیگه ی دنیا یه چیز خیلی بد. این اصل به تمامی اعتقادات، باورها، مکاتب فکری و احساسات بشر قابل تعمیم هستش. همه چیز نسبی و منحصر به فرد (یا جمع) هستش. اعتقادات من و شما هم از این قاعده مستثنی نیست. آگاهی داشتن به این اصل، باعث میشه که ذهن شما اصطلاحا در رو به روی خودش نبنده و همیشه مشتاق به قرار گرفتن در معرض اطلاعات متفاوت باشه. و اینکه به طور آگاهانه باید خودتون رو در معرض جبهه ی مخالفی نسبت به اطلاعات قبلیتون قرار بدید و سعی کنید اونها و کاراییشون رو درک کنید و خودتون رو در اون موقعیت تصور کنید و قرار بدید.

2- باز هم مدیتیشن. یک جمله ای منصوب به بودا هستش که مشخص نیست واقعا گفته ی خودشه یا نه. ولی جمله ی خوبه:
    مراقبه (مدیتیشن - ذن)، عقل به بار می آورد. نبود مراقبه، جهالت باقی میگذارد. بدان چه چیزی تو را به سوی جلو پیش میبرد و چه چیزی تو را به عقب میراند، و راهی را که به عقلانیت ختم میشود انتخاب کن.
    مدیتیشن باعث میشه که تعصب ناخودآگاهی که نسبت به اطلاعات گذشته تون دارید کم کم سست بشه و به مرور زمان فرو بریزه و در این صورت آمادگیه مطلوبی برای جذب اطلاعات جدید خواهید داشت دوست من.

شاد و پیروز باشید.
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

18. 16 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,194 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان
    داشتم ترید های قبلیم رو بررسی میکردم یک ترید رو فقط نقظه ورودش رو خط انداختم و شروع کردم به بررسیش
    در گذشته مارکت داشتم تحلیلش میکردم گفتم به به چه ترید خوبی زدم و چه سل خوبی گرفتم تو ابن ترید همه چی طبق چک لیسته
    اما وقتی دقیق شدم دیدم من بای زده بودم و مغزم سوت کشید واقعا
    اصلا نمیدونم در لایو مارکت چرا من اونجا رو بای زدم وقتی اینفد واضح الان دارم در گذشنه میبینم باید سل باید میزدم
    دلیلش چبه که ادم در لایو مارکت نمیتونه ببینه؟؟؟چه تمرینی باید انجام بدم برای این موضوع
    اگه به تمرین های 100 تایی و تمرین های دوره باشه من هرکدوم رو به جای 100 مورد 1000 مورد انجام دادم واقعا نمیدونم دیگ باید چه تمرینی انجام بدم
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 48 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 48 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع