صفحه 319 از 556 نخستنخست ... 219269309317318319320321329369419 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 3,181 به 3,190 از 5557

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

4,915 بار در 555 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali&sohaile9.10 نمایش پست ها
    فرمول تحول
    1-مانع بروز میکند.
    2-درک اینکه واکنش ما-رفتار و احساس ما-(نه خود مانع)دشمن حقیقی ماست
    3-سیستم واکنشی خود را خاموش میکنیم
    4-طبیعت پیش نگرانه خود را به کار میاندازیم
    تحول در مرحله 3و4 رخ میدهد
    مثال:1-دوستی ما را ازرده میکند.2-واکنش عاطفی .ناراحتی خشم وجراحت.رفتار واکنشی =سر دوست خود فریاد میزنیم وتا مدتی با او ارتباط نداریم
    درک اینکه واکنش بدترین دشمن ماست واحساسهای ازردگی وخشم و... دشمن واقعی ما است نه دوست ما
    3-سیستم واکنشی خود را خاموش و واکنشهای عاطفی را از خود دور میکنیم به جای فریاد و قطع رابطه همه چیز را در درون خود میریزیم .حتی اگر سرزنش به ما وارد نیست
    انچه اهمیت دارد تصمیم ماست.وانچه اهمیت ندارد اینکه حق با ماست یا با دوست ما
    4-طبیعت پیش نگرانه خود را در عمل نشان میدهیم
    نتایج:به طور خود بخودی احساسها و رفتارهای خوب جریان پیدا میکنندو میبینیم تغییرات مثبت در شرایط بیرونی که با ان مواجهیم رخ میدهد مثلا دوستی طوری با ما پاسخ میدهد
    که هرگز تصور نمیکردیم ویا اطلاع روشنگرانه ای در باره رابطه ما با دوستمان اشکار میشود.
    اغلب توجه ما بر روی شرایط بیرونی است-دوستی با ما بی ادبی میکند،معامله ای شکست میخورد، در رانندگی کسی به ما توهین میکندو....
    سراسر روز شرایط بیرونی در ما واکنش ایجاد میکند به جای واکنش کافیست از فرمول تحول استفاده کنیم معجزه رخ میدهد....
    99.99%رفتارهای ما زیر کنترل اتفاقات بیرونی است وحتی 100%
    و این به چیز معمول و روال زندگی شده .چرا؟چون ما تمام اطلاعات و داشته های خودمونا از همین اتفاقات بیرونی کسب کردهایم .یاد گرفته ایم وبهمون اموزش داداند(و یا حتی به صورت ارثی و زنتیکی)
    ما تمام اطلاعاتی که داریم بر اساس 5 حس که داریم برامون معنی ومفهوم پیدا میکنه.مثلا یه رنگی گفتند ابیه یه یا یک مقداری از یه جنسی یک کیلو است ویا موارد دیکه ما تو اینجا کاری با این موارد قراردادی نداریم
    ولی یک سری رفتار و واکنشها هست در مقابل اتفاقات بیرونی که ما به صورت اکتسابی به دست اوردهایم از ابتدا .حالا بسته به موقعیت اجتمایی وسطح وفرهنگ واداب ورسوم محل زندگی
    مثلا کسانی مثل من که تو ایران زندگی میکنیم اگر خدای نکرده نزذیکان کسی فوت کنه اطرافیان مشکی میپوشند وتا مدتی عزا دارند همین اتفاق در جایی دیگه مثلا سفید میپوشند ویه روز عزا دارند وهمینطور جاهای مختلف و رفتارهای مختلف
    و به تبع در بقیه امور زندکی در برابر هر اتفاق بیرونی یه واکنش انجام میدیم .که گفتیم این نوع واکنش ما بسته به موقیت ما واموزه های ما میباشد.این یه روال عادیه و99.99 مردم دنیا اینطور رفتار میکنند
    ما از قبل برای هر اتفاقی ،واکنش مخصوص به خودشا اماده داریم و حتی اکه اتفاق جدیدی تجربه کنیم ،سریعا اطرافیان ومحیط و اطلاعات خودمون نوع واکنش را برامون مشخص میکنند
    به حدی این واکنش ها نسبت به اتفاقات بیرونی تکرار وتکرار میشند که شده اند روال عادی زندکی .
    حالابرا اثبات این موضوع یه مثال میزنیم:تلفن ما رنگ میخوره واون طرف خط که مطعنا یه اشناست میگه که از کارش اخراج شده .من پیشنهاد میکنم ادامه پستا نخونید وفرض بگیرید این تلفن به شما شده وبرای یکی از اشناهای شما این اتفاق افتاده واکنش شما چیه و همه ما حال واحساس اون طرف خطا میتونیم حدس بزنیم
    به راحتی حدس میزنیم. ناراحتی تنفر انزجار و....
    یه مثال دیگه: رو لبه یه ساختمون یه نفر وایساده وقصد داره بپره تمام کسانی که اونا میبینند مطمعننا که اگه اون بپره می افته رو زمین (ممکنه بین این افراد شخصی با اطلاعات فوق دکترای فیزیک باشه که علت افتاذن پایین از نظر علمی محاسبه کنه یا یه شخص بی سواد که تا حالا کلمه قانون جازبه را نشنیده)
    این مثال زدم تا درک کنیم که چقدر رفتار واکنشی ما وتمام افراد تکراریه که مثل قانون جاذبه به طورت یه قانون در اومده و همه ما میتونیم حدس بزنیم اگه فلان اتفاق بیفتد پس فلان واکنش پاسخشه
    حالا فرض بگیرید یه شخصی تصمیم بگیره نسبت به یه اتفاق بیرونی واکنش مخصوص خودشا انجام ندد وسعی کنه رفتار پیش نگرانه(proactive) انجام بدد وبخواد تحول ایجاد کنه...
    ویرایش توسط ali&sohaile9.10 : 02-11-2023 در ساعت 11:21
    زمانی به خواسته ای میرسم که سزاواری ان را داشته باشم.واین سزاواری با عبور از چالشها بدست میاد.پس چالشهارا با اغوش باز میپزیرم

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از ali&sohaile9.10 عزیز تشکر کرده اند:

emiro آواتار ها
    967 بار در 300 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر دوستتان
    حالا بیاید این حساب رو ب سنت باز کنید و در این حین هم میتونید یه کار دیگه ایی کنید مثلا 20 دلار دارریم دو تا حساب باز میکنیم دوتا ده دلار و یکی از حساب های ده دلاریو تبدیل میکنیم به 10 تا 1 دلار و باهاش ترید میکنیم بصورت ریل
    از دست دادن وجه براتون باید مهم باشه حالا حالاتتون رو بررسی کنید
    ویدیو ضبط کنید یا یادااشت کنید جوری باشه که بعد از اتمام معامله یا کال شدنتون بدونید و ب یاد بیارید چه اتفاقی براتون افتاده و حول چه تفکراتی رفتین و احساساتی که دست داده بهتون
    قبل از ورود به معامله:
    تفکراتی که باعث ایجاد احساسات محرکه برای ورود ب بازار میشه رو بنویسید(احساسات محرکه)+احساسات باز دارنده
    در باز بودن معامله هم باز :
    تقکراتی که باعث ایجاد ا
    پحساساتی تظیر دوری و ازدست دادن میشه روبنویسید+ استرس + ترس + امید واهی ( صبر) + طمع + لج کردن با سطوح پرایس اکشنی
    بعد که دایم داریم به همین حالات احساسی جابجا میشیم
    متوجه میشیم که کاملا فریز شدیم و قدرت و توانایی تصمیم گیری نداریم و حالا تبریک میگم
    بالانس شما دراختیار مارکته و تا اونو نبلعع شما اصالا هیچ کاری نمیتونید بکنید

4. 17 کاربر برای این پست سودمند از emiro عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,047 بار در 721 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

داستان موفقیت به سبک امینو

سلام دوستان

چقدر انرژی در این تاپیک میجوشه. خسته که میشم میرم اینجا برای همه جا هست، انشاالله داستان خودمون

داستان موفقیت من به سبک امینو
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

6. 13 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,193 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان
    قانون فزونی یا فراوانی چیه و چجوری باید اون رو در خودمون بوجود بیاریم؟؟
    استاد در فایل یوتیوپ میگن:
    شما هر روز که از خواب بیدار میشید چقدر به این فکر میکنید که ایا هوایی برای تنفس هست یا ن؟؟احتمالا هیچی
    اما میتونیم برای سلامتی جسم و ذهن روی نوع تنفس خودمون تمرکز کنیم و وقت بزاریم
    به همین شکل پول نیز همیشه هست و ما نباید وقت و انرژیمون رو در این قسمت هدر بدیم ما باید روی استفاده صحیح از پول در جهت قانون قزونی وقت و انرژی بگذاریم....

اما من اصلا نمیتونم اینو درک کنم بازم

اگه میتونید یکم باز کنید برام این مسعله رو و یک راهکار عملی بهم بدید که بتونم این موضوع رو درک کنم و این بارو رو در خودم بوجود بیارم
    ممنون
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

8. 15 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

Hosseinbagheri آواتار ها
    31,113 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 147 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام وقت همگی بخیر
    امروز داشتم فکر میکردم و تمرینی به ذهنم رسید بعد از انجام دادنش به نتیجه جالبی رسیدم گفتم برای شمام به اشتراک بذارم.
    خیلی وقت پیش در کتاب اثرمرکب در مورد دایره ارتباط و افرادی که با اونها وقت میگذرونیم خوانده بودم و میگفت یک لیست تهیه کنید از دوستانتون و اونها رو تقسیم بندی کنید ، دوستانی که باید با اونها قطع ارتباط کنید ، دوستان ساعتی ، دوستان روزانه و...
    امروز لیست تمام دوستان نزدیک و دور ، کسانی که روزانه ، هفتگی و ماهانه اونها رو میبینم و باهاشون برخورد دارم رو نوشتم و اونها رو تقسیم بندی کردم . جالب این بود از بین تمام این دوستان فقط 1 نفر دوست روزانه من شد و بقیه یا باید قطع ارتباط میکردم یا ارتباطم رو کمتر میکردم.
    یک جایی مطلبی خواندم خیلی جالب بود ، میگفت
    تو به من دوستاتو نشون بده، من به تو آیندتو نشون میدم!
    .

این تمرین برای موفقیت از واجباته
    موفق باشید
    شانس هرگز کافی نیست.

10. 16 کاربر برای این پست سودمند از Hosseinbagheri عزیز تشکر کرده اند:

ali.nou آواتار ها
    2,437 بار در 490 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 47 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    فکر میکنم خوندنش خالی از لطف نباشه
    برایان ترسی در کتاب هدف موضوعی جالب رو اشاره میکنه که:
    زندگی بیشتر شبیه یک بوفه یا کافه تریاست تا اینکه شبیه به یک رستوران باشد. در رستوران غذایتان را می خورید و بعد بهای آن را می پردازید اما در بوفه یا تریا اول پول غذایتان را می دهید
    و بعد خودتان غذایتان را برمیدارید و از خوردن آن لذت می برید. بسیاری از مردم دچار این اشتباه میشوند و پس از موفقیت بهای آنرا میپردازند. آنها روبه روی بخاری زندگی می نشینند
    و میگویند ( ابتدا به من حرارت بده تا در تو هیزم بریزم .)) ...

امینو : شما باید اول انسانی موفق باشید تا بعد به تریدری موفق تر تبدیل بشید.( مقاله بهانه تراشی و عادتهای منفی در معامله گری)

برای موفقیت در بازار های مالی هم این اشتباه بزرگ در ذهن ماست که اول باید یک تریدر سوآور شد تا کل زندگیمون تغییر کنه او به انسانی موفق تبدیل شیم ...نخیر اول باید بهای اون رو بپردازیم
    ( تغییر در زندگی / عادتها / حذف خیلی از افراد /مطالعه مستمر/ورزش منظم و...) تا در گام بعدی بتونیم موفقیت رو هم در معامله گری تجربه کنیم.
    بازار هیچ رویکرد یا حالت ذهنی را ایجاد نمیکند بازار تنها مانند یک آینه آنچه درون شماست را منعکس میکند (مارک داگلاس)

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از ali.nou عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,193 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر
    این سوال رو من از استاد پرسیدم و فرمودند کتاب و منبع خاصب نداره و با تجارب و در طول سال های متمادی بهش رسیدند

اما اگر میخواید اون رو درک کنید مستندهای حیات وحش مخصوصا اون green plaet رو ببینید

در مورد فزونی با توجه به حساس بودنش به پیشنهاد استاد در تاپیک عمومی بحثی نمیکنم چون خودشون در پیام شخصی پاسخ منو دادند با اینکه سوال من در تاپیک عمومی بود
    اما فایل های دوره رو ببینید استاد در خیلی از جاها و همچنین وبینار بازی فراوانی در موردش صحبت کردند و همون صحبت ها همین ها هستند فقط کافیه چندین بار گوش بدید بهشون و برید دنبال موارد بگردید (مثل تمرین صدتایی)

موفق باشید
    سلام ممنون
    برای مستند دقیقا چی سرچ کنم؟؟تو دیجی مویز سرچ کردم نیاورد

من فایل های دوره رو تا اخر مک دی دیدم فقط ولی همین فایل یوتیوپی که استاد صحبت میکنن راجبش رو نزدیک 30 روز هر روز دارم گوش میدم و مینویسم اما یا ذهنم مقاومت داره یا هنوز اگاهی دریافتش رو ندارم چوت اصلا نمیتونم درکش کنم
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

Mahdi_Javan آواتار ها
    2,205 بار در 492 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 35 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرض ادب و احترام به تمام سروران گرامی

اگر از دوستان کسی در مورد معنی زندگی کنجکاوی یا علاقه ای داره، پیشنهاد میکنم مستند samsara ساخت سال 2011 رو ببینید. مستندی بدون حتی یک کلمه صحبت. امروز بعد از 12 سال برای بار دوم دیدمش. خیلی خوب بود.
    مشتاقِ گل از سرزنشِ خار نترسد...!

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Mahdi_Javan عزیز تشکر کرده اند:

Reza_Ryzer آواتار ها
    9,746 بار در 1,045 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    دوستان روانشناسی زرد که میگن چیه دقیقا و از کجا باید تشخیص بدیم این مطلب زرده یا نه؟
    مثل یک جنگجو تمرین کن ، نینجا شو
    هنر نینجا در تعادل ذهن و بدن است

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از Reza_Ryzer عزیز تشکر کرده اند:

Reza_Ryzer آواتار ها
    9,746 بار در 1,045 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    حبیب نور محمداف قهرمان ufc با ۲۹ پیروزی و بدون باخت
    همه میدونیم که ufc چقدر حرفه ایه و mma چقدر ورزش خطرناکیه
    حالا تو این ورزش کسی پیدا شده که حتی یه شکست هم نداشته و همه رو از دم تیغ گذرونده جالبه بدونید که مسابقات mma در سه راند ۵ دقیقه ای برگذار میشه ولی حبیب برای ۹ راند تمرین میکرده اون قهرمان چندین رشته ورزشی بوده ، چیزی که من از این آدم یاد باید بگیرم و در کارم استفاده کنم اینه که اگه سختی مارکت ۱۰۰ه من باید ده برابر سخت تر ببینمش ینی اگه مثلا استاد گفته فلان تمرین رو برو ۱۰۰ بار انجام بده من ۱۰۰۰ بار اون تمرینو انجام باید بدم (اینو عملا شروع کردم و دارم انجامش میدم تک تک تمرین های استادو)
    من یه استادی داشتم که یه آزمایش برامون انجام داد در همین راستا خدمتتون عرض میکنم یه مدادو ورداشت تو مشتت گرفت و فقط با یه انگشت اونو شکست در حالی که استادم نه رزمی کار بود نه بدن عضلانی داشت اون فقط یه چیزی میدونست که اگه بخواد اون مدادو هدف بگیره هیچ موقع نمیتونه اونو بشکنه بلکه میومد ۱۰ سانت پایین تر از اونو هدف میگرفت
    بازم مثال دیگش که همه باهاش روبرو شدم تو مدرسه میگن برای ۲۵ بخون که ۲۰ بشی برای ۲۰ بخونی ۱۷ میشی برای ۱۰ بخونی ۲ هم نمیشی
    پس چی شد اگه قراره تو این مارکت موفق بشیم
    یک ، ده برابر بیشتر از چیزی که استاد میگه انجام بدیم که دیگه اون تارگت مدنظر عملا تو مشتمونه
    مثلا به جای ۱۰۰ بار ۱۰۰۰ بار یه تمرینو انجام بدیم
    اگه تارگت اینه که بتونی یه اکانتو دو برابر کنی تارگت بذار ۲۰ برابر باید کنی
    یه چیز مهم دیگم که باید باهاش روبرو بشیم و شما خیلی خوب اشاره کردی با ضررات روبرو بشه ما باید یاد بگیریم بتونیم خوب کال کنیم اصلا تارگت بذار بگو من میخوام این اکانتو کال کنم اما با این شرایط بعدش میبینی چقد نتایج میتونه عوض بشه
    در نهایت به قول آقا محمود با اکانت سمین باید مثل چسب باشیم نشد و نمیشه و نمیتونم نداریم این مارکت اگه منو زمین میزنه میرم ده برابر قوی تر برمیگردم جوری که بشه یه روتین عادی مث غذا خوردن و اون موقع هست که چقدر شیرینه زندگی تریدری (الانشم همش لذته)
    شاد باشید پرانرژی

نقل قول نوشته اصلی توسط emiro نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر دوستتان
    حالا بیاید این حساب رو ب سنت باز کنید و در این حین هم میتونید یه کار دیگه ایی کنید مثلا 20 دلار دارریم دو تا حساب باز میکنیم دوتا ده دلار و یکی از حساب های ده دلاریو تبدیل میکنیم به 10 تا 1 دلار و باهاش ترید میکنیم بصورت ریل
    از دست دادن وجه براتون باید مهم باشه حالا حالاتتون رو بررسی کنید
    ویدیو ضبط کنید یا یادااشت کنید جوری باشه که بعد از اتمام معامله یا کال شدنتون بدونید و ب یاد بیارید چه اتفاقی براتون افتاده و حول چه تفکراتی رفتین و احساساتی که دست داده بهتون
    قبل از ورود به معامله:
    تفکراتی که باعث ایجاد احساسات محرکه برای ورود ب بازار میشه رو بنویسید(احساسات محرکه)+احساسات باز دارنده
    در باز بودن معامله هم باز :
    تقکراتی که باعث ایجاد ا
    پحساساتی تظیر دوری و ازدست دادن میشه روبنویسید+ استرس + ترس + امید واهی ( صبر) + طمع + لج کردن با سطوح پرایس اکشنی
    بعد که دایم داریم به همین حالات احساسی جابجا میشیم
    متوجه میشیم که کاملا فریز شدیم و قدرت و توانایی تصمیم گیری نداریم و حالا تبریک میگم
    بالانس شما دراختیار مارکته و تا اونو نبلعع شما اصالا هیچ کاری نمیتونید بکنید
    مثل یک جنگجو تمرین کن ، نینجا شو
    هنر نینجا در تعادل ذهن و بدن است

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Reza_Ryzer عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 28 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 28 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع