صفحه 298 از 543 نخستنخست ... 198248288296297298299300308348398 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,971 به 2,980 از 5427

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

502 بار در 110 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    درست متوجه شدید
    البته این ساده ترین شیوه هست و دست یافتنی
    بعد ها شما میتونید تمرینتون و در هر شماره به این ترتیب دنبال کنید
    دم، مکث و حبس نفس در سینه، بازدم و سپس در مرحله چهارم مجدد مکث در وضعیت خالی ریه ها
    این چرخه چهار مرحله ای مربوط به یک شماره هسات
    در واقع اپر قراره 15 تنفس رو تجربه کنید 15 مرحله چهار تایی رو تجربه میکنید
    ممنون ازتون .لطف کردی

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از alireza1983 عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,194 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان
    داشتم به نحوی ترید کردنم و مواردی که طبق قوانبنم عمل کردم و مواردی که عمل نکردم فکر میکردم و به این نتیجه رسیدم من زمانی از قوانین خودم پیروی نمیکنم که مثلا زمان زیادی رو برای ورود به معامله صبر کردم(مثلا یک هفته)
    در اینجور مواقع من میومدم حد ضرر جابجا میکردم و پیش خودم میگفتم اگه این تی پی نخوره شاید مجبور شم یک هفته دیگه صبر کنم تا موقعیت پیش بیاد و ....
    و از اونجایی که چک لیستم به این شکله که برای پیش اومدن ان باید زیاد صبر کنم این مورد زیاد پیش میاد
    حالا بنظرتون من باید این مشکل رو حل کنم یا بهتره برم سراغ یک چک لیست دیگه که بیشتر پیش بیاد ولی وین ریتش پایین تر باشه و با مدبریت سرمایه این موضوع رو کنترل کنم؟؟؟
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,893 بار در 2,378 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1671 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نمیدونم هدف روزانتون چند درصده ولی در طول هفته لا اقل سه روز پر از موقعیت های ورود به معاملاته و شما با موندن در یک پزیشن از انجام معاملات به مراتب بهتر جا میمونید
    مشکل شما نه چک لیسته نه مدیریت سرمایه!!
    به نظرم شما مثل خیلی از دوستان دوست نداری معاملات ضرر ده رو ببینی و دوست داری استیتمنت خط کش با وین ریت 100 یا درادان صفر داشته باشی
    خیلی وقته بزرگترین معلم من چارته!!
    گاهی بالا گاهی پایین گاهی ساید و مهم اینجا روند های کوتاه نیست
    مهم نواخت یک چارت هست که صعودی باشه
    منظورم بالانستونه
    به قول استاد که مثل یک مویینگ اوریج معاملاتم و نتایجش رفتار میکرد
    مگر اینکه تحلیل های شما دیلی یا اچ 4 باشه که اون بحث دیگه ایه ولی اگر توی اچ 1 یا 15 دقیقه ترید میکنید و 1 هفته منتظر مینشینید و میزارید تریدتون به هفته دوم برسه باید به طور کامل تجدید نظر کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    داشتم به نحوی ترید کردنم و مواردی که طبق قوانبنم عمل کردم و مواردی که عمل نکردم فکر میکردم و به این نتیجه رسیدم من زمانی از قوانین خودم پیروی نمیکنم که مثلا زمان زیادی رو برای ورود به معامله صبر کردم(مثلا یک هفته)
    در اینجور مواقع من میومدم حد ضرر جابجا میکردم و پیش خودم میگفتم اگه این تی پی نخوره شاید مجبور شم یک هفته دیگه صبر کنم تا موقعیت پیش بیاد و ....
    و از اونجایی که چک لیستم به این شکله که برای پیش اومدن ان باید زیاد صبر کنم این مورد زیاد پیش میاد
    حالا بنظرتون من باید این مشکل رو حل کنم یا بهتره برم سراغ یک چک لیست دیگه که بیشتر پیش بیاد ولی وین ریتش پایین تر باشه و با مدبریت سرمایه این موضوع رو کنترل کنم؟؟؟
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نمیدونم هدف روزانتون چند درصده ولی در طول هفته لا اقل سه روز پر از موقعیت های ورود به معاملاته و شما با موندن در یک پزیشن از انجام معاملات به مراتب بهتر جا میمونید
    مشکل شما نه چک لیسته نه مدیریت سرمایه!!
    به نظرم شما مثل خیلی از دوستان دوست نداری معاملات ضرر ده رو ببینی و دوست داری استیتمنت خط کش با وین ریت 100 یا درادان صفر داشته باشی
    خیلی وقته بزرگترین معلم من چارته!!
    گاهی بالا گاهی پایین گاهی ساید و مهم اینجا روند های کوتاه نیست
    مهم نواخت یک چارت هست که صعودی باشه
    منظورم بالانستونه
    به قول استاد که مثل یک مویینگ اوریج معاملاتم و نتایجش رفتار میکرد
    مگر اینکه تحلیل های شما دیلی یا اچ 4 باشه که اون بحث دیگه ایه ولی اگر توی اچ 1 یا 15 دقیقه ترید میکنید و 1 هفته منتظر مینشینید و میزارید تریدتون به هفته دوم برسه باید به طور کامل تجدید نظر کنید

سلام
    ممنون از پاسختون
    من خودم فکر میکنم مشکل از چک لیست هستش...
    من از اون دسته دانشجو هایی هستم که با دوره پرایس شروع کردم ینی دوره رو تموم کردم و بعدش با چک لیست 123 استاندار امینو شروع به ترید کردم و نزدیک 6 ماه در دمو ترید میکردم و الان نزدیک 6 ماه است که دوره فراکتال رو شروع کردم و اصلا هم وارد مک دی نشده بودم تا 2هفته پیش
    و چک لیستم هم به این شکل بود که میزاشتم در تایمم 15 دقیقه 123 شکل بگیره و اگه هیدن بود وارد شم که در 50 درصد موارد اولین موج اصلاحی در این دید هیدن نیست(فقط با مک دی دیفالت)اگه برید بررسی کنید خیلی کم پیش میاد این مورد و کاملا عادی که مثلا 2-3 روز اصلا شکل نگیره همچین موردی
    اما از وقتی وارد مک دی شدم دارم میفهمم که اصلا من اولین هیدن رو نمیگرفتم و اون هیدنی رو میگرفتم که استفاده میکنیم ازش برای تغیر روند
    البته تقصیر منم نبوده من چیزی رو که اموزش دیدم رو اجرا میکردم....
    الان وقتی فایل های مک دی رو میبینم و با دید مولتی تایم فریم مویینگ ها و مک دی ها اره در روز حداقل یک هیدن اول روند میتونیم داشته باشیم...

من سوال اصلیم اینه با توجه به سوال بالام و شناختی که از خودم پیدا کردم بهتره که یک روی یک سیستم با وین ریت بالا و تعداد کم کار کنم یا یک سیستم با وین ریت پایین تر اما تعدا بیشتر؟؟؟
    <<<<<امینو>>>>

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    یاد شده
    در 1671 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با چک لیست سابقتون که 6 ماه ترید کردید میتونستید روزس 1 تا 3 درصد بگیرید؟
    اگر اره چه نیازی به تغییر داره
    حد ضررتون روی چن درصد ست میشه و از هر پزیشن چه میزان سود و یا ضرر میبرید
    به بالانستون اجازه میدید چقدر ضرر کنه مثلا 5 10 یا شاید بالای 20
    شما باید اینها رو بررسی کنید
    اگرسود میانگین معاملاتتون در هر پزیشن 1 درصد باشه ببینید هر چند معامله سود ده یک معامله ضرر ده دارید
    اگر ضرر میکنید چند درصده ایا سود چند یا چندین معامله رو میبره
    شما اول به اینها باید پاسخ بدید و بعد به دنبال تغییر چک لیست باشد
    اگر همه شرایط بالا که گفتم اوکی هست چه نیاز به تغییر چک لیست
    در این صورت نیازه خودتونو تغییر بدید
    ولی اگر میزار ضرر ها بزرگتر از سود هاست بحث فرق میکنه و چک لیستتون نیاز به تغییر داره
    سلام
    ممنون از پاسختون
    من خودم فکر میکنم مشکل از چک لیست هستش...
    من از اون دسته دانشجو هایی هستم که با دوره پرایس شروع کردم ینی دوره رو تموم کردم و بعدش با چک لیست 123 استاندار امینو شروع به ترید کردم و نزدیک 6 ماه در دمو ترید میکردم و الان نزدیک 6 ماه است که دوره فراکتال رو شروع کردم و اصلا هم وارد مک دی نشده بودم تا 2هفته پیش
    و چک لیستم هم به این شکل بود که میزاشتم در تایمم 15 دقیقه 123 شکل بگیره و اگه هیدن بود وارد شم که در 50 درصد موارد اولین موج اصلاحی در این دید هیدن نیست(فقط با مک دی دیفالت)اگه برید بررسی کنید خیلی کم پیش میاد این مورد و کاملا عادی که مثلا 2-3 روز اصلا شکل نگیره همچین موردی
    اما از وقتی وارد مک دی شدم دارم میفهمم که اصلا من اولین هیدن رو نمیگرفتم و اون هیدنی رو میگرفتم که استفاده میکنیم ازش برای تغیر روند
    البته تقصیر منم نبوده من چیزی رو که اموزش دیدم رو اجرا میکردم....
    الان وقتی فایل های مک دی رو میبینم و با دید مولتی تایم فریم مویینگ ها و مک دی ها اره در روز حداقل یک هیدن اول روند میتونیم داشته باشیم...

من سوال اصلیم اینه با توجه به سوال بالام و شناختی که از خودم پیدا کردم بهتره که یک روی یک سیستم با وین ریت بالا و تعداد کم کار کنم یا یک سیستم با وین ریت پایین تر اما تعدا بیشتر؟؟؟
    هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با چک لیست سابقتون که 6 ماه ترید کردید میتونستید روزس 1 تا 3 درصد بگیرید؟
    اگر اره چه نیازی به تغییر داره
    حد ضررتون روی چن درصد ست میشه و از هر پزیشن چه میزان سود و یا ضرر میبرید
    به بالانستون اجازه میدید چقدر ضرر کنه مثلا 5 10 یا شاید بالای 20
    شما باید اینها رو بررسی کنید
    اگرسود میانگین معاملاتتون در هر پزیشن 1 درصد باشه ببینید هر چند معامله سود ده یک معامله ضرر ده دارید
    اگر ضرر میکنید چند درصده ایا سود چند یا چندین معامله رو میبره
    شما اول به اینها باید پاسخ بدید و بعد به دنبال تغییر چک لیست باشد
    اگر همه شرایط بالا که گفتم اوکی هست چه نیاز به تغییر چک لیست
    در این صورت نیازه خودتونو تغییر بدید
    ولی اگر میزار ضرر ها بزرگتر از سود هاست بحث فرق میکنه و چک لیستتون نیاز به تغییر داره

سلام مجدد
    این 6 ماه تمرین بوده توی دمو دو ماه ترید کردم که نتیجشو گذاشتم در همین تاپیک که نمیدونم چطوری باید پست رو بیارم براتون شماره پست هستش:3548

راجب 3 درصد روزانه هم خیر چون هر روز نداشتم طبق چک لیست مواردی اومدم هدفم رو هفتگی در نظر گرفتم

در یک پست یگه کامل وین ریت های چک لیستم رو به اقای علی گفتم که شماره پست این پست هستش:3562

گفتم اینارو بگم بهتر بتونید راهنماییم کنید و مشکل کار رو متوجه بشم که باید چک لیستو عوض کنم یا ن
    البته منطورم از تغیر چک لیست تغیر دیدم نسبت به هیدن اول روند هستش وگرنه قوانین کلی رو تغیر نمیدم
    <<<<<امینو>>>>

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط S2.R. نمایش پست ها
    سلام ایام ب کام
    چند روزیست سوالی ذهنم رو مشغول کرده .و دیدم شما یک پست درموردش قرار دادین.
    این صحبت ها در واقعِ مصداق «همه ی جهان در درون شماست » و «هر پاسخی در درون شماست »
    اگر سوالی در ذهتنون ایجاد شده باشه چه زمانی این سوال رو از خودتون می*پرسید
    چطوری می*پرسین؟!
    ایا این متنی که قرار دادین از منبع خاصی بوده ؟! @Ali97
    @memo @Mehrdad az
    متشکرم.
    سلام دوست عزیز چه سوال خوبی پرسیدین تبریک میگم به قول استاد یک سطح از آگاهی داره اطراف شما میچرخه و کافیه مسیر رو ادامه بدید تا دریافتش کنید
    کاملا درسته جواب تمام سوال ها و در کل تمام علوم درون ما قرار داده شده
    قطعا پیش اومده کتابی رو خوندیم و متوجه شدیم انگار چند سال هست این مطلب رو میدونستیم و فقط مرور شد و فراموشش کرده بودیم
    خداوند الکی این القاب رو به ما نداده:
    اشرف مخلوقات
    جانشین من در زمین
    خیلی باید فکر کرد در این مورد کوچک ترین برداشت که میشه داشت اینه که ما صفات خدا گونه داریم و یکی هم از صفات خداوند علم هست که درون ما قرار داده شده
    اما چطور میشه رسید به سطحی که از این علوم استفاده کرد و چرا تا الان نتونستیم؟
    که بر میگرده به سوال درست شما
    باب پراکتور میگه الهامات زمانی سراغ شما میان که در آرامش قرار داشته باشید
    وقتی ما آرامش ذهنی داریم بعدروحانی ما به یک جهان معنوی متصل میشه واون جایی هست که جواب سوالات بهترین تصمیم ها و مسیر درست به شما داده میشه
    شاید شنیدید بزرگترین اکتشافات و اختراعات بشر در زمان خواب یا خلصه به دانشمندان الهام شده مثل فرمول بنزین یا جدول مندلیف چرخ خیاطی و الهام لقب شهریار شاعر کشور خودمون و ...
    یک دانشمند که نامش رو فراموش کردم گفتن من سوالاتم رو روی یک برگه سفید مینویسم و در یک اتاق ساکت میشینم و خود جواب روی کاغذ نوشته میشه(منظور اینه که الهام میشه بهشون)
    و خیلی زیاد از این مثال ها
    این توضیحات رو دادم که متوجه منظورم بشید
    ما باید در آرامش و صلح باشیم درگیر مسئله نباشیم تا از لحاظ آگاهی ارتقا پیدا کنیم و خود به خود سوالات حل میشن

14. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    یاد شده
    در 1671 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    اندیکاتور مدیریت سرمایه رو روی متا نصب کنید
    فایل های انتهایی دوره پرایس و نحوه مدیریت سرمایه رو مجدد مشاهده کنید
    پاسخ سوال های دیگتون توی همین پستتون خودتون دادید
    عوض اینکه بعد ورود به پزیشن مجبور و محکوم به صبر باشید سعی کنید روی خودتون کار کنید تا قبل از ورود کمی صبر کنید و با کمی تاخیر ورود کنید
    ابتدا به دنبال موقعیت استاندارد باشید و به دنبال ترید تحلیلی نگردید
    کمی بیشتر روی پرایس وقت بزارید و اگر احساس میکنید هنوز نمیتونید موقعیت های خوبی پیدا کنید شهامت این و به خودتون بدید که مجدد یک بار تمامی آموزش هاتونو مرور کنید
    سلام دوستان من یک پست در تاپیک تمرین پرسیدم و چون بچهای در این تاپیک هم فعالن و کمک میکنن گفتم اینجا هم بزارم این پست رو:

سلام دوستانمن تقریبا دو ماه در دمو ترید کردم و وین ریت ترید هام برابر 71درصد بود اما سود زیادی نکردم!!!!سود من از این تریدها 10 درصد بودوقتی به بررسی ژورنال خودم پرداختم متوجه یک موضوعی شدم که من چک لیست در جهت روند من وین ریت 95درصد داشته و اکثر ترید های ضررده من مربوط میشده به چک لیست خلاف جهت روند که تصمیم گرفتم در مرحله ی بعدی فقط در جهت روند ترید کنم...در بررسی های خودم به یک نتیجه دیگه هم رسیدم و اون این بود که payoff ratio سیستم من برابر 0.58 بوده و این ینی میانگین هر ضرر من خیلی بیشتر از هر سود من هست و بنظر خودم دلیل سود نکردم زیاد سیستم من همین مورد بوده:برای این موضوع چه پیشنهاد و راهکاری به من میتونید پیشنهاد بدید؟؟؟فکری که به ذهن خودم رسید این بود که معاملات خودم رو فیلتر کنم و معاملاتی رو وارد شم که ریسک به ریوارد 1به1 یا بالاتر رو داشته باشنممنون میشم راهنماییم کنید و تجربه هاتون رو در اختیارم بگذاریددرضمن من تقریبا هیچی راجب مدبریت سرمایه نمیدونم به جز فایل اقای سروشم اگه نکته ای راجب مدیریت سرمایه هم میتونه کمکم کنه لطفا راهنمایییم کنیدممنون

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    یاد شده
    در 1671 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    بیشتر مشکل شما روانشناسیه
    اگر هنوز دمو ترید میکنید صبور باشید و به ترید هاتون ادامه بدید و هر ماه نتایج و بررسی کنید
    بکشیدشون روی چارت
    آمار بزرگیه 25 درصد عدم پایبندی به پک لیست!!!!!!
    اگر در طول 1 ماه ترید میشد 1 مورد دردش خوردنی بود و با مدیریت سرمایه میشد کاریش کرد
    ولی 25 درصد نیاز به نظم و دیسپلین داره
    رو خودتون کار کنید
    تمرین فایل اول پرایس و انجام بدید( ساعت در دست مخالف پوشیدن شلوار و کفش پای مخالف و یا مسواک با دست مخالف)
    من خودم بعضی متن هامو با دست مخالف مینویسم و عادت به غذا خوردنم کلا با دست مخاف شده
    و بازی فراوانی رو جددی بگیرید
    من توصیه تکنیکالی نمیتونم به شما کنم چرا که استاد امینو به ساده ترین و شیرین ترین بیام اصول و فرمودند
    اینها هم فقط تکرار نصایح ایشونه

عدم پایبندی مساله بزررگیه و باید با خودتون کنار بیایید چرا که در دنیای واقعی و ریل مارکت با شما شوخی نداره و اولین اشتباه میتونه اخرین اشتباه شما باشه
    سلام علی جان ممنون از راهنماییت
    اره کاملا امار رو حساب کردم که به این شکله:
    چک لیست در جهت روند(hd):
    وین ریت ورود با هیدن در تایم پایین:100%
    وین ریت ورود با مثلث انتهای روند در تایمم پایین:89%

چک لیست خلاف جهت روند(مثلث انتهای روند):
    وین ریت ورود با هیدن در تایم پایین:0%
    وین ریت ورود با مثلث انتهای روند در تایمم پایین:50%

البته در 25 درصد تریدام خلاف چگ لیست بوده که 33 درصد تی پی خورده 66 درصد استاپ خورده...
    اگه راجب این موضوع عدم تعهد به چک لیست تجربه ای دارید بهم بگید و راهنماییم کنید
    البته اینم بگم توی 3ماه گذشته خیلی رو این موضوع کار کردم و در چک لیست قبلیم 70 درصد خلاف چک لیست وارد میشدم و الان کاهش پیدا کرده به25 درصد که بنظرم هنور بابد بهتر بشه

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    بیشتر مشکل شما روانشناسیه
    اگر هنوز دمو ترید میکنید صبور باشید و به ترید هاتون ادامه بدید و هر ماه نتایج و بررسی کنید
    بکشیدشون روی چارت
    آمار بزرگیه 25 درصد عدم پایبندی به پک لیست!!!!!!
    اگر در طول 1 ماه ترید میشد 1 مورد دردش خوردنی بود و با مدیریت سرمایه میشد کاریش کرد
    ولی 25 درصد نیاز به نظم و دیسپلین داره
    رو خودتون کار کنید
    تمرین فایل اول پرایس و انجام بدید( ساعت در دست مخالف پوشیدن شلوار و کفش پای مخالف و یا مسواک با دست مخالف)
    من خودم بعضی متن هامو با دست مخالف مینویسم و عادت به غذا خوردنم کلا با دست مخاف شده
    و بازی فراوانی رو جددی بگیرید
    من توصیه تکنیکالی نمیتونم به شما کنم چرا که استاد امینو به ساده ترین و شیرین ترین بیام اصول و فرمودند
    اینها هم فقط تکرار نصایح ایشونه

عدم پایبندی مساله بزررگیه و باید با خودتون کنار بیایید چرا که در دنیای واقعی و ریل مارکت با شما شوخی نداره و اولین اشتباه میتونه اخرین اشتباه شما باشه

سلام مجدد
    ممنون
    اگه پست اولم رو بخونبد متوجه میشید یا اینجوری بگم خودم اینجوری فکر میکنم که مشکلم برمیگرده به همون موضوع ینی من یک هفته صبر میکنم بعد دیگه میگم ولش کن اگه همه موارد رو هم نداشت ترید میکنم و بعدا که بررسی میکنم میبینم خلاف چک لیست بوده.....

شما خودتون مشکلی در عدم تعهد در چک لیست در ترید لایو ندارید؟؟؟
    <<<<<امینو>>>>

20. 7 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 22 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 22 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع