صفحه 297 از 555 نخستنخست ... 197247287295296297298299307347397 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,961 به 2,970 از 5542

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

858 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستید
    بله محمد جان در ابتدای تاپیک دوستانی بودند که در این خصوص پستهایی زده بودند ، اما بعد دیگه ادامه ندادند این موضوع رو و من هم پیگیر این موضوع هستم و روش کار میکنم و در کل میتونم بگم چیز عجیب و غریبی نیست و این قدرت و ابزار از ابتدا در بدن تمام انسانها هست ، اما انقدر انسان به واسطه اطلاعات دریافتی از جامعه به حاشیه کشیده شده که کلا این جور موضوعهارو به شکل معجزه میبینه ، در صورتی که یک بخش بسیار کوچکی از قدرتهای اعضا بدن انسان هست ، علت این موضوع هم که انسانها خیلی چیزهارو معجزه میدونند و یا کارهای خیلی بزگ و ناممکن اینه که متاسفانه انسانها اونقدری که از موارد بیرونی اطلاعات دارند ، از اعضاء بدنشون و نحوه کارشون هیچ اطلاعی ندارند و نمیدونند هر کدوم از اعضاء بدنشون کارش چیه و چطور میتونند عملکردش رو بهتر یا بدتر بکنند ، مثالش دقیقا میشه مثل اینکه ماها هممون ماشین روندن بلد هستیم ، اما افراد بسیار کمی هستند که میدونند تک به تک اعضاء خودروشون چه عملکردی دارند و هر کدوم در هر بخش چه نقشی رو ایفا میکنند ، مثلا در نظر بگیرید موتور خودرو رو خوب بعضی افراد میدونند ماشین با قدرت موتور داره به کارش ادامه میده و به وسیله اون نیروی لازم جهت حرکت تولید میشه و بعضی ها هستند که اون رو هم نمیدونند ، وافرادی هم هستند که انقدر تخصصی میدونند در داخل موتور چه اتفاقهایی میفته که تبدیل میشه به نیرو و ماشین رو به حرکت در میاره ، حالا اینجا افرادی داریم که در 3 سطح از آگاهی عملکرد موتور ماشین هستن و در بین این افراد یک دسته هستند که تخصصی میدونند نحوه عملکرد اعضا داخل موتور به چه شکل هست و چطور این نیرو تولید میشه ، حالا این افراد به راحتی میتونند با کمی فکر کردن و دستکاری بخشهایی از موتور یا اضافه کردن مواردی به بخش موتور باعث افزایش عملکرد و تولید قدرت و سرعت بیشتر در همون ماشین بشن
    در اینجا هیچ چیزی تغییر نکرد و ماشین همون ماشینی بود که همه دارنش ، اما این شخص هست که درک عمیقی از نحوه عملکرد اعضا ماشینش داره و میدونه هرکدوم چه نقشی دارند و چطور میتونه باعث افزایش عمر و عملکردشون بشه .
    دقیقا این بحثهای امواج مغزی و بحث چاکراها ، هیچ چیز خاصی نیست و همیشه در بدن تمام انسانها بوده و هست و خواهد بود ، فقط انسانهای ازش استفاده خواهند کرد که آگاهیش رو داشته باشند و وقت بگذارند و روی اعضاء بدنشون کار کنند تا واقعا بدونند هر کدوم از اعضاء بدنشون چه کارهایی انجام میده و چطور میتونه افزایش راندمان بده و نتایج عالیتری بگیره
    در مورد اینکه دوستان در ابتدای تاپیک فعال بودند و بعدا ادامه ندادند این موضوع رو میتونه این باشه که هرچقدر که در مورد این مسایل جلوتر میری انقدر حجم اطلاعات داره افزایش پیدا میکنه و ریز به ریز میشه و تمامشونم به هم پیوسته که واقعا خیلی سخته بتونی همش رو یکجا جمع کنی و در قالب یک پست ارایش بدی ، اگر دقت کنید من هم در پستی که روش پست زدید نوشتم که( اگر تونستم ) چون واقعا رفته رفته حجم اطلاعات انقدر داره بالا میره که من خودمم نمیتونم جمعش کنم ، خیلی جاها انقدر ریز میشه تا میره میرسه به اتم و الکترون و بعضی جاها انقدر بزرگ میشه که میاد کل دنیارو پوشش میده و واقعا چیزهایی هست که کلمات نمیتونه معنیش رو برسونه .
    در مورد سوال ایتدای پستتون هم ، من فکر میکنم استاد در مورد امواج مغزی صحبت کردند نه امواج ذهنی ، تک تک کلمات بسیار مهم هستند و معانی و عملکردهای متفاومت
    در ورد آقای میرزایی من هم چندین بار پرسیدم و جواب یک جمله بوده : که ایشون هنوز وقت ندارن و صلاح ندونستند که دوره بزارن و اگر خودشون صلاح دونستند دوره رو میگذارند . و آموزش ایشون هم مربوط به ای اف تی درمانی بود و باورسازی در مورد پول
    در مورد منبع برا این موارد :
    من خودم با استاد حرف زدم ، متاسفانه گفتند من هیچ منبعی ندارم برا معرفی و خودتون میتونید پیدا کنید
    من خودمم بیشتر اطلاعاتی که کسب کردم از اینترنت و کتابها و مقالات بوده و در این مسیر رسیدم به چندتا دوره که در سایت رویال مایند ارایه شده ، دوره ماورا طبیعی شدن ، دوره متد سیلوا ، دوره پارادایم شیفت و تا حالا تو این 3 دوره شرکت کردم که شاید نیاز باشی یک سالای کار کنم روشون و بعد برم دنبال دوره ها و اطلاعات دیگه و شاید هم دیگه اینجا به اون چیزهایی که باید میرسیدم برسم نمیدونم
    این دوتا عکس هم بخش بسیار کوچکی از دوره ماورا طبیعی شدن هست و بعضی وقتها از این عکسها یا پستها میگذارم تا دوستانی که آگاهیش رو داشتند ببینند و برن دنبالش
    شما هم پیگیر باشیند و کار کننین با نتایج عالی میرسین.
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون در هر دو جهان
    عرض ادب اقا علی
    من پیگیر هستم و سعی میکنم درک کنم مواردی رو اما شاید به اندازه دیگر دوستان وقت پیگیری این موضوع رو نداشته باشم چون اهداف وارزوهای بزرگی دارم که منتظر من هستند اما در کل ماجرا علاقه دارم این اطلاعات رو به صورت عملی اجرا کنم تا بیشتر جنبه تئوری داشته باشه مثال شما خیلی فوق العاده بود در مورد ماشین و اجرای سازنده اون میشه مثال شما رو اینطوری هم گفت که همه میدونن موتور ماشین مولد حرکت خودرو هست و باعث ایجاد نیرو میشه اما نمیدونن که دقیقا چه اتفاقی میوفته که نیرو تولید میشه حتی خود من هم نمیدونم اگر بدونید چه عاملی و چه اتفاقاتی باعث ایجاد نیرو میشه میتونید به راحتی با تغییر در اون به قول شما راندمان کار رو بالا برد
    مثلا همه میدونند مدیتشن باعث ایجاد ارامش میشه اما همه نمیدونند دقیقا چه اتفاقی میافته که اینجوری میشه اما با انجام دادنش میتونید ارامش به دست بیارید من دقیقا انجام میدم و ارامش میگیرم و بقیه موراد تکمیل میشه
    یا مثال همون استادی که روی امواج و اب در دریا کار میکرده و کسی که در دریا قایق سواری میکرده!! اگر شما هزارتا فرمول درمورد شنا کردن بلد باشی و عملا نتونی شنا کنی انگار هیچ کاری نکردی و هیچ چیز نمیدونی
    من دنبال بخش عملی امواج مغزی هستم
    امواج ذهنی با امواج مغزی چه فرقی داره؟؟ ذهن جزئی از مغز نیست مگه؟؟
    ممنون بابت ارزو تون ولی ما بیشتر از دو جهان داریم قطعا!

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

amirahmdyi آواتار ها
    490 بار در 47 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام اقا تارخ عزیز
    روزت بخیر

برا این کار تو همین اکانت ریل میشینی پشت سیستم یه هفته فقط چارت نگا میکنی ...دست به موس نمیزنی حتی بهترین موقعیت طبق چک لیستتم دیدی نمیزنی ...ماها فک میکنیم بازار نمخاد حرکت کنه همین یکی دوتا حرکت و سیگنالی که الان میده و اگه نزنینم دیگ نمیتونیم هدفمونو بگیریم ولی در هفته کلی حرکت میکنه بازار و کلیم موقعیت های خیلی واضح میده ولی ما انقد عین مسلسل میوفتیم به جون مارکت که دیگ تیر تموم میکنیم بعد میبینیم عه چه سیگنال هایی چه حرکت هایی ..خود منم همین مشکل رو مواجه شدم تا اینکه الان فقط وایمیستم جایی ترید میزنم که اگه بهت نشون بدم روهوا میگی اره این 123 امینو اینم ورود ...چرا میخای همه مارکت رو بگیری؟؟؟ اصلا قرار نیس ده تا ترید تو روز بزنی شما فقط بخشی از حرکت مارکت رو تشخیص بدی و همونو بزنی و هدفتو بگیری نگا نکن خیلیا میان نشون میدن اکثر موج های مارکت رو میگیرن بازار یقه اینارو میگیره اینجور تریدرها طمع کار وحریص میشن و یجا مارکت گیرش میندازه انقدی میزنه خون بالا بیاره من انقد گیر مارکت افتادم زده که کل چش و دماغم پر خون شده الان باز بعضیا اینو میخونن میگن نمیخاد اینقد سخت بگیری بازار اینقدم سختگیر نیسو فلان اختیار با خودشونه ولی مارکت سخت گیر...منظورم این نیست شدو به شد کار کنی نه اشتباه برداشت نکن ما شاگردای امینو هسیم بهمون گفته دید منطقه ای خیلی بهتر منم همین رو مدنظر دارم ولی همین دید منطقه ای این نیس به همین راحتیا بازار هم بهت میخاد سود بده نخیر ازین خبرا نیس ...نوستالژی 2 یا 3 تو یوتیوب که امینو یه خاطره از دوستش که شاکی بوده و میگفته تو همش وایمیستی بهترین مناطق ترید میکنی و اینا نگا کردی؟؟؟ مال 2016 ...اونو حتما نگا کن نمخاد کل مارکت چپ راست بزنی ریلکس باش مشتی چیزی نیس دنبال خودت بگرد تو مارکت کی گفتم اینارو بهت ولی تو هنوز کار خودتو میکنی هنوز میخای امینو بشی فلان تریدر بشی فلان تریدر چجوری ترید میکنه منم عین اون بزنم مگه قرار تارخ بشه یه کس دیگ؟؟؟ تو هنوز سردرگمی در مارکت چون تو پیام بعدی که به عرفان گفتی سیستماتیک ترید بزنم و اینا ...هنوز تکلیف خودت مشخص نکردی ...زود میخای شرایط رو تغییر بدی خودت نمخای تغییر کنی تغییر کن سخته اره کی گفته راحته اگه وافعا مخای تریدر بشی همه سختیاشو بجون بخر دنبال حرف من و امثال من نباش همه جوابا پیش خودته تو به یه منبع بی نهایت وصلی ولی داری در حد یه لامپ ازش بهره میبری ظرفیتت رو ببر بالا خیلیا رو زبونشون فقط میگن مطالب 100 درصدیه و فلان امار صدتایی نشون داده 100 درصد تی پی فلان تاچ میشه ولی در عمل میای میبینی دهمین ترید کال مارجین میگی پس چیشد !!جواب منطقی و درستی نداره بگه میگ خبر بود فراکتال بالا فلان بود اشتباه بررسی کردم اونروز حالم خوب نبود صبر نکردم .وکلی چیز دیگ ...میدونی مطالب 100 درصدیه ولی هنوز 20 درصدشو فهمید و خودشو 100 درنظر میگیره وهمین باعث میشه اشتباه کنه روانشناسی مهم نمیگم مهم نیس ولی تکنیکالی اوک شو تا بتونی از پس مراحل روانشناسی بگزری وقتی پله اول نرفتی بالا چجوری از دومین پله داری میری بالا؟؟؟ بهت گفتم اگه یادت باش وقتی تو دمو ترید میزدی گفتم تو داری با همه 123 های یورودلار سل وبای میری و سودم میکنی ولی این عادت که میسازی برا خودت تو ریل اذیتت میکنه تریدر تک تیرانداز شو یمدت تک تیرانداز شو چرا اینو امحان نمیکنی؟؟ تو دموهاااا ریل تک تیر انداز نشی ..تو دمو یماه تک تیرانداز باش بببین این چجوریه خوبه بده!!! بیخیال بقیه که دارن روزی 1000 برابر میکنن بالانس هاشونو و هر موج از بازار بای وسل میزننن نوش جونشون بزار تو یه روز اونا پولدار شن ما اومدیم طی پنج شیش سال از لحاظ مالی استقلال پیدا کنیم پس دنبال همچین چیزی نیستیم تو راه خودتو بگیر برو جلو همون موفقت میکنه ....
    سرت داره به سنگ میخوره ازین شکست ها نترسیاااا اینا یه تریدر خوب ازت میسازه اگه به راه خوبی هدایت کنی خودتو ...این شکست های 10 دلاری میلیاردها دلار ارزش داره دوسشون داشته باش ...سردرگم نشو بزار بازار حرکت کنه این هفته بزار تک تک موقعیت ها جلو چشمت حرکت کنه و تو تریدشون نکن فقط نگاه کن با هر منطقه ترید واضحی که دیدی یدونه نیشگون از خودت بگیر یا اروم بزن پشت دستت بگو دیگ قول میدم صبور باشم ..من خودم کال کرده بودم بعد هفته بعدش که سیگنال های مشابه اون ترید که کالم کرده بود میدیدم باز منو ترغیب میکرد ترید کنم میگفتم غلط کردی مجید دست به کلیک موس نمیزنی و زود جفت ارز رو عوض میکردم و کلا حذف کردم اون مناطق رو وفقط مناطق خیلی واضح زدم ...البته خشونت ندارم بخودمااا ولی با کلماتی میگم که بدونه جدی دارم میگم بخودم راحت نمیگیرم که اونم بگه حالا یباره ترید کن نه یجوری برخورد میکنم دفه بعدی جرعت نکنه ترغیبم کنه ....من خودمو این شکلی تربیت کردم برای صبر و ترید توام نمیگم حتما عین من باید کنی نه توام بگرد ببین با چی تربیت میشی شاید با تشویق تربیت شدی یا یجور دیگ اون رو دیگ تو باید پیدا کنی ...

اگه تا اینجای پیام رو خوندی خیلی عالیه ممنونم ازت
    امیدوارم برات مفید واقع بشه
    با عرض سلام خدمت همه ی دوستان عزیز و استاد عزیزتر از جان ، و تشکر ویژه از مجید خان بابت این پست و بقیه ی پست هاشون در این تاپیک ، داشتم پست هارو میخوندم که به این پست رسیدم ، واقعاً حیفم اومد که هم تشکر کلامی نکنم و هم با بقیه دوستان به اشتراک نزارم این نکات رو ، امیدوارم نهایت استفاده رو ببرید.
    یه پیشنهادی که به عنوان برادر کوچک میتونم خدمتتون عرض کنم اینه که یه دفتر بردارید (با علاقه و میل و اشتیاق) بشینید از اول پست های این تاپیکو بخونید و نکته برداری کنید ، باور کنید یه انقلاب روانشناسی منتظرتونه اگه انجامش بدین ، نمیخواد همه رو سریع بخونید تموم شه ، هر شب و یا هرروز فقط چند صفحه رو بخونید و نکاتش رو یادداشت کنید ، به قول استاد ، تریدری موفق میشه که به صورت هماهنگو متعادل بالانس اکانتش و بُعد روانشناسی و شخصیتش رو افزایش و پرورش بده (وبینار جناب کوثری) . تو این تاپیک نکاتی هستش که واقعاً میتونه خیلی از ما رو راهنمایی کنه و از لحاظ روانشناسی پرورش بده . ممنون از وقتی که برای خوندن این پست گذاشتید، اوقات به کام
    ویرایش توسط amirahmdyi : 01-01-2023 در ساعت 21:44
    عظمت باید در نگاه تو باشد ، نه در چیزی که به آن مینگری

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از amirahmdyi عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    6,119 بار در 1,522 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام اقا تارخ عزیز
    روزت بخیر

برا این کار تو همین اکانت ریل میشینی پشت سیستم یه هفته فقط چارت نگا میکنی ...دست به موس نمیزنی حتی بهترین موقعیت طبق چک لیستتم دیدی نمیزنی ...ماها فک میکنیم بازار نمخاد حرکت کنه همین یکی دوتا حرکت و سیگنالی که الان میده و اگه نزنینم دیگ نمیتونیم هدفمونو بگیریم ولی در هفته کلی حرکت میکنه بازار و کلیم موقعیت های خیلی واضح میده ولی ما انقد عین مسلسل میوفتیم به جون مارکت که دیگ تیر تموم میکنیم بعد میبینیم عه چه سیگنال هایی چه حرکت هایی ..خود منم همین مشکل رو مواجه شدم تا اینکه الان فقط وایمیستم جایی ترید میزنم که اگه بهت نشون بدم روهوا میگی اره این 123 امینو اینم ورود ...چرا میخای همه مارکت رو بگیری؟؟؟ اصلا قرار نیس ده تا ترید تو روز بزنی شما فقط بخشی از حرکت مارکت رو تشخیص بدی و همونو بزنی و هدفتو بگیری نگا نکن خیلیا میان نشون میدن اکثر موج های مارکت رو میگیرن بازار یقه اینارو میگیره اینجور تریدرها طمع کار وحریص میشن و یجا مارکت گیرش میندازه انقدی میزنه خون بالا بیاره من انقد گیر مارکت افتادم زده که کل چش و دماغم پر خون شده الان باز بعضیا اینو میخونن میگن نمیخاد اینقد سخت بگیری بازار اینقدم سختگیر نیسو فلان اختیار با خودشونه ولی مارکت سخت گیر...منظورم این نیست شدو به شد کار کنی نه اشتباه برداشت نکن ما شاگردای امینو هسیم بهمون گفته دید منطقه ای خیلی بهتر منم همین رو مدنظر دارم ولی همین دید منطقه ای این نیس به همین راحتیا بازار هم بهت میخاد سود بده نخیر ازین خبرا نیس ...نوستالژی 2 یا 3 تو یوتیوب که امینو یه خاطره از دوستش که شاکی بوده و میگفته تو همش وایمیستی بهترین مناطق ترید میکنی و اینا نگا کردی؟؟؟ مال 2016 ...اونو حتما نگا کن نمخاد کل مارکت چپ راست بزنی ریلکس باش مشتی چیزی نیس دنبال خودت بگرد تو مارکت کی گفتم اینارو بهت ولی تو هنوز کار خودتو میکنی هنوز میخای امینو بشی فلان تریدر بشی فلان تریدر چجوری ترید میکنه منم عین اون بزنم مگه قرار تارخ بشه یه کس دیگ؟؟؟ تو هنوز سردرگمی در مارکت چون تو پیام بعدی که به عرفان گفتی سیستماتیک ترید بزنم و اینا ...هنوز تکلیف خودت مشخص نکردی ...زود میخای شرایط رو تغییر بدی خودت نمخای تغییر کنی تغییر کن سخته اره کی گفته راحته اگه وافعا مخای تریدر بشی همه سختیاشو بجون بخر دنبال حرف من و امثال من نباش همه جوابا پیش خودته تو به یه منبع بی نهایت وصلی ولی داری در حد یه لامپ ازش بهره میبری ظرفیتت رو ببر بالا خیلیا رو زبونشون فقط میگن مطالب 100 درصدیه و فلان امار صدتایی نشون داده 100 درصد تی پی فلان تاچ میشه ولی در عمل میای میبینی دهمین ترید کال مارجین میگی پس چیشد !!جواب منطقی و درستی نداره بگه میگ خبر بود فراکتال بالا فلان بود اشتباه بررسی کردم اونروز حالم خوب نبود صبر نکردم .وکلی چیز دیگ ...میدونی مطالب 100 درصدیه ولی هنوز 20 درصدشو فهمید و خودشو 100 درنظر میگیره وهمین باعث میشه اشتباه کنه روانشناسی مهم نمیگم مهم نیس ولی تکنیکالی اوک شو تا بتونی از پس مراحل روانشناسی بگزری وقتی پله اول نرفتی بالا چجوری از دومین پله داری میری بالا؟؟؟ بهت گفتم اگه یادت باش وقتی تو دمو ترید میزدی گفتم تو داری با همه 123 های یورودلار سل وبای میری و سودم میکنی ولی این عادت که میسازی برا خودت تو ریل اذیتت میکنه تریدر تک تیرانداز شو یمدت تک تیرانداز شو چرا اینو امحان نمیکنی؟؟ تو دموهاااا ریل تک تیر انداز نشی ..تو دمو یماه تک تیرانداز باش بببین این چجوریه خوبه بده!!! بیخیال بقیه که دارن روزی 1000 برابر میکنن بالانس هاشونو و هر موج از بازار بای وسل میزننن نوش جونشون بزار تو یه روز اونا پولدار شن ما اومدیم طی پنج شیش سال از لحاظ مالی استقلال پیدا کنیم پس دنبال همچین چیزی نیستیم تو راه خودتو بگیر برو جلو همون موفقت میکنه ....
    سرت داره به سنگ میخوره ازین شکست ها نترسیاااا اینا یه تریدر خوب ازت میسازه اگه به راه خوبی هدایت کنی خودتو ...این شکست های 10 دلاری میلیاردها دلار ارزش داره دوسشون داشته باش ...سردرگم نشو بزار بازار حرکت کنه این هفته بزار تک تک موقعیت ها جلو چشمت حرکت کنه و تو تریدشون نکن فقط نگاه کن با هر منطقه ترید واضحی که دیدی یدونه نیشگون از خودت بگیر یا اروم بزن پشت دستت بگو دیگ قول میدم صبور باشم ..من خودم کال کرده بودم بعد هفته بعدش که سیگنال های مشابه اون ترید که کالم کرده بود میدیدم باز منو ترغیب میکرد ترید کنم میگفتم غلط کردی مجید دست به کلیک موس نمیزنی و زود جفت ارز رو عوض میکردم و کلا حذف کردم اون مناطق رو وفقط مناطق خیلی واضح زدم ...البته خشونت ندارم بخودمااا ولی با کلماتی میگم که بدونه جدی دارم میگم بخودم راحت نمیگیرم که اونم بگه حالا یباره ترید کن نه یجوری برخورد میکنم دفه بعدی جرعت نکنه ترغیبم کنه ....من خودمو این شکلی تربیت کردم برای صبر و ترید توام نمیگم حتما عین من باید کنی نه توام بگرد ببین با چی تربیت میشی شاید با تشویق تربیت شدی یا یجور دیگ اون رو دیگ تو باید پیدا کنی ...

اگه تا اینجای پیام رو خوندی خیلی عالیه ممنونم ازت
    امیدوارم برات مفید واقع بشه
    مجید جان خیلی خیلی لذت بردم از پستتون
    کاملا مشخص بود از صمیم قلب بود پستتون
    شاد باشید

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_a نمایش پست ها
    عرض ادب اقا علی
    من پیگیر هستم و سعی میکنم درک کنم مواردی رو اما شاید به اندازه دیگر دوستان وقت پیگیری این موضوع رو نداشته باشم چون اهداف وارزوهای بزرگی دارم که منتظر من هستند اما در کل ماجرا علاقه دارم این اطلاعات رو به صورت عملی اجرا کنم تا بیشتر جنبه تئوری داشته باشه مثال شما خیلی فوق العاده بود در مورد ماشین و اجرای سازنده اون میشه مثال شما رو اینطوری هم گفت که همه میدونن موتور ماشین مولد حرکت خودرو هست و باعث ایجاد نیرو میشه اما نمیدونن که دقیقا چه اتفاقی میوفته که نیرو تولید میشه حتی خود من هم نمیدونم اگر بدونید چه عاملی و چه اتفاقاتی باعث ایجاد نیرو میشه میتونید به راحتی با تغییر در اون به قول شما راندمان کار رو بالا برد
    مثلا همه میدونند مدیتشن باعث ایجاد ارامش میشه اما همه نمیدونند دقیقا چه اتفاقی میافته که اینجوری میشه اما با انجام دادنش میتونید ارامش به دست بیارید من دقیقا انجام میدم و ارامش میگیرم و بقیه موراد تکمیل میشه
    یا مثال همون استادی که روی امواج و اب در دریا کار میکرده و کسی که در دریا قایق سواری میکرده!! اگر شما هزارتا فرمول درمورد شنا کردن بلد باشی و عملا نتونی شنا کنی انگار هیچ کاری نکردی و هیچ چیز نمیدونی
    من دنبال بخش عملی امواج مغزی هستم
    امواج ذهنی با امواج مغزی چه فرقی داره؟؟ ذهن جزئی از مغز نیست مگه؟؟
    ممنون بابت ارزو تون ولی ما بیشتر از دو جهان داریم قطعا!
    باور دارم که عالی هستید
    اگر بخواید موفق بشید و به چیزی که علاقه دارید بهش برسید باید بهاش رو پرداخت کنید و این میتونه زمان باشه ، پول باشه،ترک آسایش و راحتی باشه و یا هر چیزی..... نمیشه بگید من به چیزی علاقه دارم ولی وقتش رو ندارم
    در مورد سوالی که فرمودید من هم به اندازه زیادی تسلط ندارم که بتونم موشکافانه و با جزئیات تفاوتهای مغز و ذهن رو بگم چون خیلی نزدیک به هم هستن و به هرکسی بگی ذهن چیه دقیا تصویر مغز میاد جلو چشمش ، من در خصوص امواج ذهنی هیچ اطلاعی ندارم و حتی نمیدونم اصلا چیزی به اسم امواج ذهنی هست یا نه ولی در مورد مغز میدونم امواج داره برا همین در پست بالا نوشتم که استاد هم در مورد امواج مغزی صحبت کردند و نه ذهنی .
    در مورد مغز و ذهن هم میتونید به این شکل در نظر بگیرید که مغز همون بخش فیزیکی بدن هست و ذهن فضای اطراف اون که شامل احساسات و غیره میشه شاید به این شکل بهتر بشه متصور شد این دو بخش رو
    این متن پاین هم از یک سایت براتون گذاشتم تا شاید قابل درکتر باشه
    به طور کلی، تفاوت ذهن و مغز در این است که مغز ارگانی است که از یک شبکه پیچیده نزدیک به ۱۰۰ میلیارد نورون تشکیل شده است، اما ذهن محصول آگاهانه آن نورونهای شلیک شده در مغز است. مغز مکانی فیزیکی است که ذهن در آن ساکن است که در آن انگیزه های الکترونیکی ایجاد فکر می کنند. در حالی که ذهن فرآیندی خود سازمانی است، چه تجسم یافته و چه رابطه ای، که انرژی و جریان اطلاعات را در مغز ما تنظیم می کند.
    با مغز، حرکت ها، ارگانیسم، فعالیت های خود را هماهنگ و تکانه ها را منتقل می کنید. شما برای فکر کردن از ذهن استفاده می کنید. ذهن مظاهر اندیشه، ادراک، احساسات، عزم، حافظه و تخیل است که در مغز اتفاق می افتد. ذهن اغلب برای اشاره به فرآیندهای فکری استفاده می شود. ذهن، شناخت از آگاهی است که ما می دانیم، توانایی کنترل آنچه را که انجام می دهیم و درک آنچه را که انجام نمی دهیم است.
    این که تعامل بین ذهن و مغز وجود دارد ممکن است غیرقابل توجیه به نظر برسد. از این گذشته، ذهن به طور کلی مترادف با افکار، احساسات، خاطرات و باورهای ما و منشأ رفتارهای ما تلقی میشود. این بخش از ماده ساخته نشده است، اما ما درباره آن فکر میکنیم و میدانیم کاملاً قدرتمند است
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    ویرایش توسط Ali97 : 01-02-2023 در ساعت 11:23
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2123 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    باور دارم که عالی هستید
    اگر بخواید موفق بشید و به چیزی که علاقه دارید بهش برسید باید بهاش رو پرداخت کنید و این میتونه زمان باشه ، پول باشه،ترک آسایش و راحتی باشه و یا هر چیزی..... نمیشه بگید من به چیزی علاقه دارم ولی وقتش رو ندارم
    در مورد سوالی که فرمودید من هم به اندازه زیادی تسلط ندارم که بتونم موشکافانه و با جزئیات تفاوتهای مغز و ذهن رو بگم چون خیلی نزدیک به هم هستن و به هرکسی بگی ذهن چیه دقیا تصویر مغز میاد جلو چشمش ، من در خصوص امواج ذهنی هیچ اطلاعی ندارم و حتی نمیدونم اصلا چیزی به اسم امواج ذهنی هست یا نه ولی در مورد مغز میدونم امواج داره برا همین در پست بالا نوشتم که استاد هم در مورد امواج مغزی صحبت کردند و نه ذهنی .
    در مورد مغز و ذهن هم میتونید به این شکل در نظر بگیرید که مغز همون بخش فیزیکی بدن هست و ذهن فضای اطراف اون که شامل احساسات و غیره میشه شاید به این شکل بهتر بشه متصور شد این دو بخش رو
    این متن پاین هم از یک سایت براتون گذاشتم تا شاید قابل درکتر باشه
    به طور کلی، تفاوت ذهن و مغز در این است که مغز ارگانی است که از یک شبکه پیچیده نزدیک به ۱۰۰ میلیارد نورون تشکیل شده است، اما ذهن محصول آگاهانه آن نورونهای شلیک شده در مغز است. مغز مکانی فیزیکی است که ذهن در آن ساکن است که در آن انگیزه های الکترونیکی ایجاد فکر می کنند. در حالی که ذهن فرآیندی خود سازمانی است، چه تجسم یافته و چه رابطه ای، که انرژی و جریان اطلاعات را در مغز ما تنظیم می کند.
    با مغز، حرکت ها، ارگانیسم، فعالیت های خود را هماهنگ و تکانه ها را منتقل می کنید. شما برای فکر کردن از ذهن استفاده می کنید. ذهن مظاهر اندیشه، ادراک، احساسات، عزم، حافظه و تخیل است که در مغز اتفاق می افتد. ذهن اغلب برای اشاره به فرآیندهای فکری استفاده می شود. ذهن، شناخت از آگاهی است که ما می دانیم، توانایی کنترل آنچه را که انجام می دهیم و درک آنچه را که انجام نمی دهیم است.
    این که تعامل بین ذهن و مغز وجود دارد ممکن است غیرقابل توجیه به نظر برسد. از این گذشته، ذهن به طور کلی مترادف با افکار، احساسات، خاطرات و باورهای ما و منشأ رفتارهای ما تلقی میشود. این بخش از ماده ساخته نشده است، اما ما درباره آن فکر میکنیم و میدانیم کاملاً قدرتمند است
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    سلام و عرض ادب
    ارادت
    در تکمیل صحبت های آقا علی ما یک ذهن نیمه هوشیار هم داریم که متشکل از مغز و دستگاه عصبی هست _ بنابراین میتوانیم بگوییم ما مغز و ذهن و ذهن نیمه هوشیار داریم _ با این تفاوت که هنوز ما یک ذهن داریم و همین ذهن نیمه هوشیار در جهت ذهن ما کار میکنه .....

توضیحات تکمیلی

20230102_120419.jpg

مثال انیشتین که میگه هرچقدر عمیق تر میشدم با رمز و رازهای زیادتری آشنا میشدم و باید به دنبال کشف اونا راهی میشدم

مخصوصا این دنیای نااتمام متافیزیک

شاد باشید و پیروز

10. 15 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2123 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    ارادت

عزیزان استاد در فایل یوتیوب که میشه گفت یکی از مهم تریناست (البته همشون مهمن و در جهت هم ارائه شدن) و یکی از مفهومی ترین صحبتای استاد هست که باید خیلی خیلی گوش داده بشه و کار بشه روش تا درک کنیم

لطفا حداقل ۵ بار ببینید _ بعد بیاید در رابطه باهاش بحث کنیم چون استاد یک جایی از این فایل تحت عنوان جملات زیر خیلی بسته صحبت میکنه و ممنون میشم دیدگاه شما عزیزان رو هم داشته باشم

سوال دوست استاد : یعنی چی پول هست یعنی ما نباید هیچ کاری کنیم؟! پاسخ استاد : این سوال دقیقا نقطه عطف و ضربه نهایی ما به ذهن هست _ همیشه به شما گفته ام که طوری ذهن مارو برنامه ریزی کردن که جای اشتباه داریم انرژی میگذاریم و فعالیت میکنیم _ شما هر روز صبح که از خواب بیدار میشید به این فکر میکنید که آیا هوایی برای تنفس هست و از کجا هوا و اکسیژن پیدا کنم؟! _ اصلا تا به حال به آن فکر نکرده اید _*** اما شما برای سلامتی ذهن و جسمتون میتوانید روی ((نوع)) تنفس و نفس کشیدنتان وقت بگذارید و تمرین کنید _ بخش مهم :: ((پس پول همیشه هست و زیادهم هست ما نباید انرژی مان را در این قسمت هدر دهیم که پول در آوردن راحت هست (نمیدونم منظور استاد این جمله هم بود یا نه : و اینکه چگونه پول در بیاریم _چون در مثال اکسیژن گفتند چگونه اکسیژن پیدا کنیم ))_ ما باید برای استفاده صحیح از پول در جهت قانون فزونی وقت و انرژی بگذاریم
    معنای قانون فزونی که در کامنتا در پاسخ به یکی از دوستان پیدا کردم : قانون فزونی یعنی وجود شما باعث زیاد شدن خیر و نعمت در جهان بشه

حالا سوال : اکسیژن واقعا هست ولی الان پول واقعا نیست !!!
    سوال دوم : استاد بازی فراوانی رو در این ویدیو مثال زدن در تکمیل همین صحبتا و گفتند که پول همیشه هست و ما باید فقط خرج کنیم _ اما این بازی در جهت این بود که اون مرز های ذهن مارو بازتر کنه و اون پول رو برای خودمان خرج میکردیم اما چطور میتوانیم با خرج کردن پول برای خودمان باعث فزونی و خیر و نعمت در جهان بشیم؟! _( البته این میشه از این باور گرفته بشه که وقتی ما چیزی نبخشیم به دیگران و .... _ و فقط برای خودمان وقت بگذاریم و برای خودمان خرج کنیم ؛ یک آدم خوبی نیستیم یا حداقل برای این دنیا کاری نکرده ایم که اینو همین الان متوجه شدم)

دوستان لطفا کمی با دقت ببینید فایل رو و پاسخ های احساساتی ندین

https://youtu.be/aN8NdUlLZDM

لینک ویدیو در یوتیوب

شاد و پیروز باشید
    ویرایش توسط Erfanalk : 01-02-2023 در ساعت 12:30

12. 12 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

914 بار در 192 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_a نمایش پست ها
    سلام اقا علی خوبین
    میشه منبع این مطلب رو به اشتراک بزارید
    همچنین قبلا ی پیام گذاشتم و کسی جوابی نداد استاد توی ی وبینار درمورد امواج ذهنی صحبت میکردند و گفتند لازمه اینکه شما بتویند امواج ذهنی تون رو تغییر بدید باید اون فیلتر های ذهنی رو از بین ببرید و طرز تفکر های سالم به وجود بیارید و اشاره کردن که ی استادی به نام اقای میرزایی اگر دوره گذاشتند خبر میدند میخاستم بدونم شما خبری ندارید ؟؟
    همچنین علاوه بر شما ی دوستی بودن که خیلی در این زمینه تحقیق کردن و پست های خیلی خوبی میزاشتن ابتدای شروع تایپک اما خیلی وقت هست خبری ازشون نیست و پست نمیزارن ایدیشون فک کنم مستر جانسون بود mr.janson
    در کل بسیار علاقمندم به این امواج و انرژی ها و فک میکنم حالت اگاهی رو درک کردم که موج مغزی اون الفا هست و میتونم به صورت خوداگاه وارد اون بشم البته فکر میکنم و نمیدونم حتی درست هست یا ن
    ممنون میشم تجربه هاتون رو به اشتراک بزارید
    سلام وقت بخیر دوست عزیز
    دکتر جو دیسپنزا چندین دوره دارند در مورد همین امواج مغزی و همینطور آقای گرگ بریدن
    سایت رویال مایند دوره های ایشون رو دارند در این کانال تلگرامی هم دوره های آقای دیسپنزا وجود داره که بدون اجازه رویال مایند گذاشته
    t.me/dispenza_2021
    من دوره گرگ بریدن بنام ماتریکس الهی رو دارم میبینم ولی یخورده درک دوره برام سخته اگر برداشتتون از این دوره هارو به اشتراک بزارید بسیار عالی میشه
    موفق باشید.
    Jacob Riis:وقتی فکر میکنم هیچ چیز به من کمک نمیکند،میروم و به سنگ تراشی نگاه میکنم که پتک را روی سنگ فرود می آورد،شاید صدبار ضربه بزند بدون این که ترکی روی آن ظاهر شود. با این حال با ضربه صدویکم سنگ دونیم میشود و من میدانم که صرفا آخرین ضربه کارساز نبوده است -بلکه تمام ضربات پیشین هم تاثیر خود را گذاشته اند.

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از JaVa:D عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,847 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    ارادت

عزیزان استاد در فایل یوتیوب که میشه گفت یکی از مهم تریناست (البته همشون مهمن و در جهت هم ارائه شدن) و یکی از مفهومی ترین صحبتای استاد هست که باید خیلی خیلی گوش داده بشه و کار بشه روش تا درک کنیم

لطفا حداقل ۵ بار ببینید _ بعد بیاید در رابطه باهاش بحث کنیم چون استاد یک جایی از این فایل تحت عنوان جملات زیر خیلی بسته صحبت میکنه و ممنون میشم دیدگاه شما عزیزان رو هم داشته باشم

سوال دوست استاد : یعنی چی پول هست یعنی ما نباید هیچ کاری کنیم؟! پاسخ استاد : این سوال دقیقا نقطه عطف و ضربه نهایی ما به ذهن هست _ همیشه به شما گفته ام که طوری ذهن مارو برنامه ریزی کردن که جای اشتباه داریم انرژی میگذاریم و فعالیت میکنیم _ شما هر روز صبح که از خواب بیدار میشید به این فکر میکنید که آیا هوایی برای تنفس هست و از کجا هوا و اکسیژن پیدا کنم؟! _ اصلا تا به حال به آن فکر نکرده اید _*** اما شما برای سلامتی ذهن و جسمتون میتوانید روی ((نوع)) تنفس و نفس کشیدنتان وقت بگذارید و تمرین کنید _ بخش مهم :: ((پس پول همیشه هست و زیادهم هست ما نباید انرژی مان را در این قسمت هدر دهیم که پول در آوردن راحت هست (نمیدونم منظور استاد این جمله هم بود یا نه : و اینکه چگونه پول در بیاریم _چون در مثال اکسیژن گفتند چگونه اکسیژن پیدا کنیم ))_ ما باید برای استفاده صحیح از پول در جهت قانون فزونی وقت و انرژی بگذاریم
    معنای قانون فزونی که در کامنتا در پاسخ به یکی از دوستان پیدا کردم : قانون فزونی یعنی وجود شما باعث زیاد شدن خیر و نعمت در جهان بشه

حالا سوال : اکسیژن واقعا هست ولی الان پول واقعا نیست !!!
    سوال دوم : استاد بازی فراوانی رو در این ویدیو مثال زدن در تکمیل همین صحبتا و گفتند که پول همیشه هست و ما باید فقط خرج کنیم _ اما این بازی در جهت این بود که اون مرز های ذهن مارو بازتر کنه و اون پول رو برای خودمان خرج میکردیم اما چطور میتوانیم با خرج کردن پول برای خودمان باعث فزونی و خیر و نعمت در جهان بشیم؟! _( البته این میشه از این باور گرفته بشه که وقتی ما چیزی نبخشیم به دیگران و .... _ و فقط برای خودمان وقت بگذاریم و برای خودمان خرج کنیم ؛ یک آدم خوبی نیستیم یا حداقل برای این دنیا کاری نکرده ایم که اینو همین الان متوجه شدم)

دوستان لطفا کمی با دقت ببینید فایل رو و پاسخ های احساساتی ندین

https://youtu.be/aN8NdUlLZDM

لینک ویدیو در یوتیوب

شاد و پیروز باشید
    سلام به عرفان عزیز
    بیشتر سوالات شما بر میگرده به معنی قانون فزونی که به گفته استاد قانون طبیعی دنیاست
    تعریف دوستمون که در کامنت ها گفته بودن تا حدودی درسته اما فرض کنید خدایی نکرده وجود ما نباشه یا ما تلاشی نکنیم در این جهت آیا خیر و خوبی در جهان افزایش پیدا نمیکنه؟
    دنیا در حالت طبیعی خودش رو به رشد هست (مثال درختان که یک دانه در حالت طبیعی تبدیل به یک درخت میشه)و این معنی بهتری برای قانون فزونی میتونه باشه
    گفته شما:
    اکسیژن واقعا هست ولی الان پول واقعا نیست
    این باوری هست که از طریق هزاران ابزار مختلف برای ما ساخته شده و متاسفانه کاملا موفق بودن تا این تفکرات رو به خورد جامعه بدن
    خوب شاید بپرسید من وقتی میبینم حساب بانکیم خالیه چطور بگم پول هست وقتی نیست مشخصه که نیست دیگه
    این همون قسمت سخت ماجراست که باید دست بزاریم روی باور های ریشه ای و عمیق که داریم و کم کم تغییرات رو شروع کنیم
    برای درک بهتر فرض کنیم که اکسیژن هست و همه قبول داریم حالا دستت رو بزار جلوی بینی و دهانت چی میشه؟
    راهی برای ورود اکسیژن نیست آیا میتونیم بگیم اکسیژن نیست؟
    خیر ما جلوی ورود اکسِیژن به بدن رو گرفتیم و اکسیژن هست
    ما هم همینطور هستیم جلوی ورودی های نعمت و ثروت رو گرفتیم و معتقدیم که نیست و انقدر تکرار و تکرار و تکرارش کردیم شده یک برنامه و وارد ناخودآگاه شده و چون باور شما شده شرایط فیزیکی طوری پیش میاد که این باور رو به شما اثبات کنه
    من زمانی وضعیت مالی خیلی بدی داشتم و از فشار رفتم علاوه بر کار خودم اسنپ هم کار میکردم هر چقدر در میاوردم بعدش یا تصادف می کردم یا ماشینم خراب میشد و دقیقا درونم داشت بهم اثبات میکرد باورهایی که اون زمان داشتم
    اما برداشت اشتباهی هم نباید داشته باشیم
    تغییر باور به این معنی نیست ک به طرز معجزه آسایی از فردا میلیارد میلیارد به حساب شما واریز میشه
    وقتی باور و طرز فکرت رو عوض میکنی یک سری ایده و الهام و مسیر های جدیدی باز میشه که شما رو هدایت میکنه به مسیر پول درآوردن(برو فکر کن چه باوری داشتی که هدایت شدی به این آکادمی)

جمله بعدی شما
    اما این بازی در جهت این بود که اون مرز های ذهن مارو بازتر کنه و اون پول رو برای خودمان خرج میکردیم اما چطور میتوانیم با خرج کردن پول برای خودمان باعث فزونی و خیر و نعمت در جهان بشیم؟! _( البته این میشه از این باور گرفته بشه که وقتی ما چیزی نبخشیم به دیگران و .... _ و فقط برای خودمان وقت بگذاریم و برای خودمان خرج کنیم ؛ یک آدم خوبی نیستیم یا حداقل برای این دنیا کاری نکرده ایم که اینو همین الان متوجه شدم)

دقیقه پاسخ شما رو استاد در فایل گفتن
    مهم ترین کاری که این بازی میکنه به شما یاد میده که پول هست و تمرکزت رو از پول درآوردن به پول داشتن تغییر میده
    وقتی برای خودت پول خرج میکنی یعنی چی؟یعنی من یک مقداری پول دارم که برای خودم دارم خرج میکنم و این دقیقا مهم ترین نکته این بازی هستش
    در مورد بخشش به دیگران اگه در حد و اندازه خودش باشه خوبه
    و تا جایی که ممکنه در بازی فراوانی باید برای خودمون خرج کنیم و چیز هایی که علاقه داریم بخریم
    دقیقا ما باید سعی کنیم بیشتر به خودمون بپردازیم
    این یعنی که من خودم رو دوست دارم و برای خودم اهمیت قائل هستم
    این اصلا اصلا اشتباه نیست
    خاطره ای برات بگم و سرت رو درد نیارم
    روبروی دانشگاه ما یه مغازه خیلی کوچولو شاید کمتر از یک زیر پله بود
    و یک نفر اونجا بود با زن و بچه اش کاسبی میکرد
    یک روز من و دوستان کنار هم زمان استراحت بین کلاسی بیرون دانشگاه ایستاده بودیم و یک نفر توی جمع ما بود به اسم سهیل از ما بزرگتر بود و وضعیت مالی به شدت خوبی داشت
    بحث افتاد در مورد این مغازه دار و هر کس یه چیزی گفت
    یکی گفت من اگه پولدار بشم چند صد میلیون به این آدم کمک میکنم چون خیلی زحمت میکشه
    سهیل گفت میدونید چند تا مولتی میلیاردر توی این شهر زندگی میکنه؟
    واسه خدا کاری داره یکی رو بفرسته کمک این آدم؟
    این شخص فعلا اندازه اش همینقدره

من با خودم گفتم عجب آدمیه ها و کلی قضاوتش کردم
    اما بعد از چند سال فهمیدم که چی گفت بهمون
    داستان کمک به دیگران هم همینطور میتونه باشه
    ممکنه ما بیش از حد اون آدم بهش کمک کنیم و باعث بشیم که بهش آسیب وارد بشه
    توی تاپیک بازی فراوانی هر ازگاهی من سر میزنم و میبینم بعضی دوستان میگن مثلا امروز تمام پولم رو بخشیدم به فلان خیریه
    این اشتباهه اول خودتون بعد خانوادتون بعد بقیه اون هم نه اینکه که کامل ببخشید اینجا ذهن داره خیلی زیرکانه با پول مقاومت میکنه و نمیزاره برای خودتون هزینه کنید
    به گفته حضرت علی بهترین کمکی که میشه به فقرا کرد اینه که اینه که ما فقیر نباشیم
    وقتی شما رشد کنی دوستت رشد میکنه ، وقتی دوستت رشد کنه همسرش رشد میکنه ،وقتی همسرش رشد کنه خانواده ایشون کنارش رشد میکنه و زنجیره وار این تغییرات اتفاق میفته و شما با رشد خودت بزرگ ترین لطف رو در حق همه شون کردن
    با عشق

16. 19 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mir Tohid آواتار ها
    36,987 بار در 1,076 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 319 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام وقت همگی عزیزان بخیر و سلامتی.

بعنوان تریدر و کسانی که در مسیر تریدر شدن هستیم عمده کار ما نه در بخش فرایند یادگیری تکنیک ها بلکه در کنکاش و مشاهده و مدیریت درونمون هستش.
    این بخش از فرایند حرفه ای شدن رو یا بتنهایی یا با کمک مطالبی باید طی کنیم. این اتفاق بیک باره رخ نمیده و شبیه ایجاد یک باغ میوه هستش.
    تعدادی باغ رو با نهال دو ساله شروع میکنن چون از قبل اگاهانه یا نااگاهانه چنین پرورش پیدا کردن
    و
    تعدادی باغ رو با دانه های هر نوع درخت شروع میکنند و نهال دو ساله ای در کار نیست.

با این مقدمه کوتاه میخوام مطلبی رو به اشتراک بگذارم. تفسیر و نگاهی متفاوت به فیلم کوتاه اتاق 8 .

لینک فیلم: برای تماشا کلیک کنید

حتما فیلم رو ببینید و بعدا ادامه متن رو بخونید.

توضیح راجب فیلم از نگاه مکتب لائوتسه

نوشته ای کوتاه از: حمید

درباره فیلم کوتاه Room 8تحلیلهای بسیاری نوشته شده که برای نوشتن تحلیل خودم هیچ یک را عامدانه نخواندم! در
    این متن تصمیم دارم از زاویه معنویت شرقی درباره این فیلم بنویسم و ذکر این نکته را مهم می دانم که اولا در تحلیل از
    ضمیر اول شخص مفرد "من" اسنتفاده می کنم تا هم اخلاقا و هم تحقیقا اشاره کرده باشم که آنچه در ذیل می آید صرفا
    تحلیل خودم است که البته کاملا متاثر از مکتب تائوئیسم است ثانیا برای انتقال بهتر مطلب مجبورم کلماتی را برای توصیف
    ذهن به کار ببرم که در معنای دقیق درست و کامل نیستند اما چون هدفم انتقال یک موضوع اساسی است در نتیجه تدقیق
    کامل را فدای انتقال مطلب می کنم و ثالثا برعکس نوشته های سابق، اینبار با ادبیاتی رسمی می نویسم که به این تحلیل
    وجاهت رسمی بدهد وگرنه از عدم پایبندی من به زبان رسمی و ادبیات پاکیزه آگاهید!
    عادت به مهمل گویی ندارم و مستقیم به سراغ اصل مطلبم می روم! معنویت تائوئیستی از این فیلم چه می فهمد؟ ادموند
    هوسرل پدر مکتب پدیدارشناسی برای اولین بار از خاصیت و ساختاری درباره ذهن و آگاهی پرده برداری می کند که
    پیشتر به آن توجه مجزایی نشده بود. هوسرل فیلسوف آلمانی به تاثیر از استاد خود فرانتس برنتانو، متوجه می شود که
    یک خاصیتی از ذهن که همواره در طول تاریخ فلسفه بدان توجه نشده و می بایست مورد توجه اصلی قرار بگیرد این است
    که آگاهی همواره آگاهی "از" چیزی یا کسی است! محتوای ذهن و آگاهی هیچ وقت تهی نیست! و نباید آن را به گونه ای
    جدا از محتوایش تحلیل کرد! ترس همواره ترس از چیزی یا کسی است! تنفر یا عشق همواره تنفر یا عشق نسبت به کسی
    یا چیزی است! ذهن همواره رو به سمت بیرون از خود دارد! این البته به این معنا نیست که ذهن فقط رو به سمت امور
    عینی محسوس دارد بلکه به این معناست که محتوی ذهن هیچوقت در درون خودش نیست و حتما یک رابطه دوسویه ای
    در کار است! از نظر هوسرل ما هم می توانیم به اژدهای هفت سر فکر کنیم و هم به یک درختی که هم اکنون در خیابان
    است و در حال نظاره کردن آن هستیم! در هر حال آنچه مسلم است محتوای ذهن رو به سمت بیرون دارد! هوسرل این
    خاصیت را روی آورندگی یا حیث التفاتی( )Intentionalityنام نهاد! به این معنا که آگاهی همواره روی به سمت چیزی
    یا کسی دارد!
    به چه می خواهم برسم؟ به نظر می رسد این خاصیت ذاتی ذهن همواره به لحاظ کاملا خودکار، ذهن را به سمت بیرون
    می کشاند! ذهن پیرو همین خاصیتش عادت می کند که همواره برای بررسی و برون رفت از بحران یا مشکلی باید به
    چیزی یا کسی یا تمرینی یا دارویی یا تکنیکی یا شیوه ای متوسل شود! چرا؟ چون ایستا بودن را نمی فهمد و اساسا عادت
    کرده در فعالیت و تکاپو باشد! اینطور به نظر می رسد که خاصیت روی آورندگی فقط یک ویژگی نیست بلکه رفتار ذهن را
    هم تحت تاثیر قرار داده! ذهن اینطور عادت کرده که باید در تکاپو باشد باید به جهش درآید و برای رسیدن به مقصود باید
    کاری کرد! باید شیوه ای باشد! باید تکنیکی در کار باشد! باید راهی باشد! باید چاره ای باشد!!! از این حیث سکون و سکوت
    را دو عنصر کاملا مزخرف و بی فایده می داند! ذهن آنجایی خوشحال است که در تب و تاب باشد! آنگاه که خبری از چیزی
    نیست آنگاه که همه چیز در سکوت و سکون است برای ذهن خوشایند نیست و حتی منزجرکننده است! روی آورندگی
    خاصیتی است که ذهن را به جلو می اندازد! ذهنی که خود را گرفتار در بند می بیند همواره به دنبال این است که به
    چیزی یا کسی فکر کند تا از بند رهایی یابد!
    Room 8 اما
    در فیلم نیز می بینیم شخصی که جدید به بند اضافه شده به آنی که متوجه می شود آن جعبه رازآلود می تواند مجالی
    برای فرارش باشد بی هیچ اتلاف وقتی و بدون ذره ای درنگ به سراغ آن می رود تا از آن بند فرار کند! این خاصیت
    همیشگی ذهن است که اگر بفهمد چیزی یا کسی می تواند وی را از آزردگی رها کند با ذوق و شوق از آن استقبال می
    کند! این ویژگی را می توان در افرادی که به سمت سرکتاب یا جادو یا فال یا حتی علوم پزشکی مدرن به شکل افراطی
    کشانده می شوند نیز دید! آنها که امیدی به بهبود وضع خود ندارند از هر راهی ولو غیرمنطقی هم استفبال می کنند! ذهن
    آنجا که وضع فعلی را نمی پسندد و در رنج است همه کار می کند تا فرار کند! فرد زندانی در این فیلم نیز همینگونه است!
    وی به سرعت می بیند که فضای اتاق با محتوای جعبه یکیست و به سرعت هم متوجه می شود که با باز شدن در جعه
    سقف زندان هم باز می شود! چه بهتر از این برای ذهنی که هیچ امیدی به فرار نمی بیند! چه بهتر از رهایی بدون اندک
    درد؟! او از جعبه خارج می شود اما نه تنها به مقصود نمی رسد که اینبار در قوطی کبریت گرفتار می شود!
    ذهن می پندارد(می توانید به جای این قعل از هر فعل دیگری استفاده کنید اما برای کمی مهیج تر کردن تحلیلم از این
    فعل برای ذهن استفاده میکنم گویی ذهن نیز توان پنداشتن دارد!)!! باید "کاری" کرد! باید قدم گذاشت و برای جدایی از
    این وضع اسف بار "کاری" کردً! اینجاست که لائوتسه به میان می آید! لائوتسه می گوید راه رهایی به هیچ وحه در بیرون
    نیست! هیچ قدم گذاشتنی در بیرون نمی تواند شما را رها کند! و اینکه باید همواری "کاری" کرد عادت همیشگی ذهن و
    بازی ظریف ذهن است برای اینکه نشان دهد همواره در تبو تاب است! اما اگر راه در بیرون نیست پس دقیقا رهایی کجاست؟
    لائوتسه می گوید سکون و سکوت دو رکنی است که باید کشف شود و زندگی شود! لائوتسه همواره می گوید که در ساکن
    ترین بخش وجودی ما رهایی عظیمی در کار است! و لازمه ورود به این فضا سکوت کامل ذهن است! یعنی اتقافا آنجا که
    ذهن خاموش است بعد دیگری در کار است که زمینه رهایی را فراهم می سازد! آنجا که جلوی تمام بهم ریختگی و پریشان
    احوالی ذهن گرفته می شود آنجا که ذهن ساکت است و فقط می بینید آنجا سطحی ساکن در وجود ما در کار است که
    منشا تمام انرژی ها و راه حل هاست! اینجاست که لائوتسه مثال می زند که آنچه یک چرخ را به حرکت در می آورد مرکز
    چرخ است و مرکزی ترین نقطه چرخ خودش نمی چرخد! اصلی ترین بخش کوزه و اتفاقا آنچه که کوزه را مفید می کند
    همان بعد خالی آن است! این بعد ساکن در درون ما همان بعد خالی است که به واسطه هزاران هزار انگاره ذهنی پر شده
    و ما عادت کرده ایم با آنها و به مدد آنها بحران های زندگی را حل کنیم! ذهن خود ابزار است! آنجا که ذهن پادشاهی می
    کند آنجا که ذهن را که خود ابزار است هدف و راه حل می پنداریم به خطا می رویم!(البته که سروکار ما آنجا که با ذهن
    ناخودآگاه است این داستان و تحلیل را بسیار پیچیده می کند)! توهم خروج، این ایده را در ذهن می نشاند که باید کاری
    کرد! باید کمک کننده ای باشد! لائوتسه می گوید جایی که این سئوالها نباشد آنجا که هیچ فکری هیچ صدایی نیست
    زمین روح است! اینجا معبد واقعی درون است! زندانی در این فیلم از جعبه بیرون می آید وضع بهتر که نمی شود بدتر می
    شود! ذهن در طوفانهای اساسی زندگی هزارن راه حل می یابد و شما سوار بر قایق سوراخ ذهن به دل این بحران می زنید!
    وضع که بهتر نمیشود هیچ! بدتر هم می شود! در مقابل طوفان این روح است که بهترین و عالیترین رقیب این وضع است
    نه ذهن شکننده و ترسان! لائوتسه می گوید ای بسا جلو رفتنهایی که در واقع افتادن از پشت است!!! مطمئنیم همواره در
    زندگی رو به سمت پیشرفتیم؟ آیا پسرفت نمی تواند خود را در ابتدا در ظاهر پیشرفت نشان دهد؟ او از جعبه بیرون آمد
    اما از ندان چطور؟ او به جلو رفت اما واقعا پیشرفت کرد؟ این سئوال را نیز می توانیم از خودمان بپرسیم؟ از بحران بیرون
    آمده ایم؟ یا هنوز سرگرم خواندن کتابهای مختلف و راه حلهای پوچ هستیم؟ چرا در دوره ای هستیم که بحرانهای درونی
    ما حل نمی شود بلکه می رود و می آید؟ چرا راه حلها شدیدا کوتاه مدتند؟ چرا مجبور شده ایم که فلان بحران را تا ابد در
    زندگیمان بپذیریم؟!
    به نظر می رسد انتخاب عدد 8برای این اتاق نیز تداعی و طعنه ای است به بینهایت در ریاضی! گویی انتهایی در این اتاق
    نیست! این اتاق بینهایت در هم پیچیده ای است که تا ابد هم ادامه دارد! خاصیت ذهن هم همین است! هیچ وقت انتها
    ندارد هیچوقت لالمونی ندارد! ذهن بخاطر همان خاصیت روی آورندگی و جهندگی، بینهایت فکر و صدا را تولید و بازتولید
    می کند و بارها ادامه می دهد تا جایی که دیگر شما در این دنیای فانی نباشید!

زمستان 1401

_______ برنده ، بازنده ای است که یک بار دیگر هم تلاش کرده
    _______

18. 29 کاربر برای این پست سودمند از Mir Tohid عزیز تشکر کرده اند:

1,847 بار در 261 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به همه

.......< افراد در یک نقطه به جایی میرسند که راهی ندارند جز اینکه باور کنند اگر این برنامه برای فلان ادم که اون گوشه اتاق نشسته جواب داده است برای من هم موثر خواهد بود. تجربه مشترک در یک گروه چیزی واقعا ارزشمند است. وقتی افراد تنها باشند ممکن است به توانایی شان برای تغیر و موفقیت شک کنند ولی یک گروه ان هارا متقاعد میکند که شک و بی اعتمادی را از خود دور کنند . یک جمعیت میتواند در کنار هم "باور" خلق کنند>

20. 15 کاربر برای این پست سودمند از mahdinorozi عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 35 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 35 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع