صفحه 289 از 556 نخستنخست ... 189239279287288289290291299339389 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,881 به 2,890 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

9,864 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام علی عزیز وقتت بخیر امیدوارم حالت خوب باشه

میدونی این عبارت تاکیدی(باور دارم که عالی هستی) که این مدت ازش استفاده کردی تو پست خیلی رو من تاثیر میذاره هربار میبینمش یه لبخندی میزنم . با اجازت ما هم از این به بعد ازش استفاده میکنیم در پست ها. سپاس

در رابطه با پستت هم با اجازه شما یه سری موضوعات به ذهنم رسید که میخواستم مطرحش کنم

اعمالی توسط والدین ما انجام شده و شاید ریشه اون احساس ترس بوده در واقع اگه قضیه رو جور دیگری نگاه کنیم متفاوت چون اونا مسیولیت داشتن هر عمل و تصمیمی که انجام دادن بر مابقی افراد خانواده تاثیر داشته بنابراین حق داشتن که احساس ترس کنن
    از طرف دیگه همون جمله معروف (بخواهید تا به شما داده شود) اونا نخواستن و این چیز بدی نیست که اونا نخواستن شرایط رو تغییر بدن(دلایل خودشون رو دارن) .زندگی یک ادم فقیر هم نمیشه برچسب بد روش گذاشت چون اونام زمان خودشون از زندگی نهایت لذت رو بردن با این تفاوت که افراد ثروتمند به قول استاد عزیز بلدن چطور رنج بکشن مدام سختی رو تحمل میکنن که به لول های بالاتر برسن همه چیز در این دنیا زیباست بنا به زاویه دید ما

اما ترس شما علی جان شما با ترک کردن کارتون اونو شدید تر کردید چه بخواید چه نخواید شما فرزند دارید (انشالاه در پناه حق موفق باشند جوری که باعث سربلندی شما بشن) اومدید هم تو بازار حساب ریل دارید خب به نظرت ایا انتظار دارید که عملکردی کاملا صحیح داشته باشید نه چون مدام اون ترس از ضرر تو ذهن تریدر میاد حالا ریشه هرچی باشه من بنا به این پست شما علت هاش رو میگم.
    یادته استاد میگفتند که اگه شغل قبلی رو رها کردید اومدید تو مارکت کار اشتباهی چرا چون اون خودش یه نوع ایجاد ترس میکنه این بازار بازار پول کم کم 10 دلار نداشته باشی بروکر راهت نمیده بیای تو اونایی تو بانک دارن کار میکنن یا وضیعیت مالی خوبی دارن پول زیاد دارن میصرفه طرف میاد با 10 هزار دلار کم کمش ماهی 40 درصد بگیره

صحبت های خودتون رو یه بار دیگه بخونید من الان نزدیک 2 تا 3 سال میشه که پا رو ترسم گذاشتم و از زندگی کارمندی خارج شدم و با ترسهام دارم مقابله میکنم ولی هنوز زور و قدرت اون بیشتره و با این ترس هنوز اجازه رشد اکانت نمیده بهم و افکارات اجازه شکوفایی نمیده بهم)
    به نظر شما ایا الان ناخواگاه شما مگه اوضاع اوکیه بریم با احساس ارام و راحت ترید بزنیم ؟!
    به نظرت اگه الان 10 هزار دلار داشته باشی باهاش یه حساب 100 دلاری باز کنی اون پولم اصلا اضافه بر سازمان تو حساب داشته باشی احساس ترس استرس میاد سراغت من خودم باشم میگم نه چون اگه از دستش بدم بازم هست

یادته خود من بهت پیام میدادم میگفتم زمانی حساب هارو افزایش میدم ترس دارم انقد حساب کال کردم دیگه بی حس شدم حالا ریشه اون ترس من چی بود زمان. میگفتم که نه آرمین تو باید 1 سال تمام کمال دوره هارو تموم کنی خب وقتی از یک سال گذشت چی شد یه 2 هفته گیج بودم خب چطور شد اوضاع تغییر کرد من تونستم دیدگاهمو تغییر بدم گفتم این مسیر مسیر منه نه کس دیگه نیومدم رقابت کنم غرور ندارم خودمو به اطرافیانم ثابت کنم پس مدت زمان بی نهایت میزارم براش گیرم 10 سال زمان برد به من چه این دنیای من نه کس دیگه خودم ازش لذت میبرم ==> پس علت ترس دیدگاه محدودیت زمان داشتن
    حالا شماهم به نظرم از نظر مالی یا چیز دیگری(که شاید شخصی باشه) تحت فشار قرار گرفتی

میتونی درد رنج بسیاری بکشی که دیگه برات عادی بشه یا اینکه منطقی اوضاع جوری تغییر بدی که از این طرف جنبه تریدر بودت رو اوکی کنه(خانواده هم یادت نره چون هر تصمیمی بگیری روی اونام تاثیر میذاره)
    ادم باید با خیال تخت راحت ترید بزنه خودتم باید شرایط رو مهیا کنی نمیشه بری تو خیابون عمل جراحی کنی اونیم که تصادف میکنه حالش بده یه راست میبرنش بیمارستان تو محیط خودش که شرایش اوکی باشه

باور دارم که موفق میشی .
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستی مرد
    محمدجان خدایی نکرده سوء تفاهم نشه من اصلا با شخص و یا سمت خاصی موردی نداشتم و هدفم فقط مسیر جامعه بود تا حواسمون یکم بیشتر باشه که چه اتفاقی میفته ، و الا مادر خودم هم بازنشسته فرهنگی هستند
    حالا محمدجان با اجازت یک بحث روانشناسی هم تو پست شما باز شد که من بدجوری درگیرش هستم و اونم موضوع ترس هست .
    همونطور که گفتید میبینید : پدر و مادرهامون هم که منبع تامین و تغذیه روحی و عاطفی ما بودند به خاطر ترس بازرس و ... و ا زدست دادن کار و عدم توانایی در تامین مخارج زندگی خیلی چیزهارو به زور قبول کردند و نتونستند خودشون رو رها کنند و برن دنبال اهداف و آرزو هاشون و این ترس هم در ما نهادینه شده و هنوز با این سن درگیر چیزی به نام توهم و ترس هستیم ، اونها با اینکه میدونستن اشتباه میکردند همچنان اون رو ادامه میدادند
    من خودم رو مثال میزنم :
    حالا میبینید در گذشته چه اتفاقی افتاده ؟
    پدر و مادرهامون به خاطر ترس خیلی چیزهارو قبول کردن و نادیده گرفتن و تکرار کردن
    مادر من نتونسته به خاطر ترس از بی پولی و ترس از بیکاری و ترس از عدم توانایی در اداره زندگی با قدرت از انجام یک کار اشتباه خارج بشه با اینکه میدونستن اشتباهه ولی با این وجود قبولش کردند و ادامش دادند و الان من نمیتونم کارهای اشتباهم رو تو مارکت ترک کنم با اینکه میدونم اشتباهه این باعث شده الان من درگیر این حس ترس هستم و 7 ماه نتونستم یک اکانت 100 دلاری رو بالا بیارم ، من الان نزدیک 2 تا 3 سال میشه که پا رو ترسم گذاشتم و از زندگی کارمندی خارج شدم و با ترسهام دارم مقابله میکنم ولی هنوز زور و قدرت اون بیشتره و با این ترس هنوز اجازه رشد اکانت نمیده بهم و افکارات اجازه شکوفایی نمیده بهم
    اگر در اون زمان مادر یا پدرم با قدرت می ایستادند و و میدیدند کار اشتباهی هست و ازش خارج میشدند من و یا سایر دوستان الان زیاد درگیر این موضوعات روانشناسی نبودیم و هم خودشون اعتماد به نفس و عزت نفس داشتن و هم ما فرزندانشون ، علت همه چیز در گذشتمون هست
    ولی به قول استاد یک خبر خوب هم دارم و اونم اینه که همشون قابل تغییر هستند و میشه دوباره برنامه ریزیشون کرد ولی زمان میخواد
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دو جهان
    از رها کردن چیزهای خوب ، برای بدست آورد چیزهای عالی ، نترس
    ویرایش توسط ARMIN-FX : 12-19-2022 در ساعت 11:15

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

9,864 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام درود خدمت مجید و محمد عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه

تو این مورد بازی های کامپیوتری به اندازه عدد کاربران اکادمی من بازی کردم بازی رو تا انتها چندین بار بردم یه مدت همه بهم میگفتن اگه پول اینهمه بازی کردنتو پس انداز میکردی قشنگ یه خونه شیک میخریدی (دیگه بنا به شرایطی که داشتم من بازی میکردم چون نزدیک 150 نفر دوست اشنا داشتم یهو محل زندگیمون تغییر کرد منم تنها شدم فقط اون بود که پرش میکرد اون موقع اگاهی الان رو نداشتم نزدیک 6 الی 7 سال کلا دور گیم رو خط کشیدم و دیگه رفت برا خودش)

من هم موافقم هم مخالف (هم دیدم تریدر گیمر باشه هم گیمر نباشه هردوتاشون هم توی ریل میلیون دلاری پول درمیارن)

یه مثال
    بازی call of duty warzone صد نفر میندازه تو یک محیط هرکی همه رو کشت اول میشه اوکی دقیقه به دقیقه این بازی میتونه احساس ترس استرس داشته باشه هر لحظه ممکنه یکی از پشت سرت بیاد حذفت کنه اخرشم اگه دوم بشی که دیگه عصبانیت شدید تر میشه حالا قبلا بازی ها انلاین نبودن بهتر بود ادم ازش لذت میبرد الان کلا شده رقابتی یا مابقی بازی های دیگر کاری ندارم چجوری سبکش چیه

کلا بازی کامیپوتری واکنش طرف رو نسبت به اتفاقات اطرفش رو سریعتر میکنه اما قدرت فکر کردن با ذهنی آروم رو ازش میگیره یعنی چی: اگه یه موضوعی رو برات توضیح بدن خیلی وقت میبره تا درکش کنی ماهیتشو بگیری به سپاری به مغزت احساس گیج بودن داری تمرکز رو ازت میگیره ولی اگه فرضا تو اتوبان رانندگی کنی یهو یه چیزی بپره وسط جاده خیلی سریع واکنش نشون میدی

به نظرم فعلا تو دوران تریدری کنار گذاشته بشه بهتره به این دلایل :1- از چشم و مغز استفاده میکنی که تو ترید هم از اون استفاده میکنیم پس بهتره این دوتا تا حد امکان سالم باشن -2-عوارض رو گفتم بالاتر که ممکنه تاثیر بزاره تو ترید -3-طرف رو از اجتماع دور میکنه

اما اگه ماهی یه بار یا هفته ای یه بار با دوستان برید گیم نت 2 الی 3 ساعت اوکی

باور دارم که موفق میشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام مجید جان خیلی هم عالی

موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام محمد عزیز
    صبحت بخیر
    خارجشون کنیم

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

amin habibi آواتار ها
    815 بار در 302 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان امیدوارم که حالتون عالی باشه
    https://www.connectedbreath.co/
    این آدرس یه وبسایت هستش برای مدیتیشن 60ثانیه قبل از تمرین یا قبل از تحلیل هاتون خیلی به کارتون میاد امیدوارم که کمکی کرده باشم
    موفق و پیروز باشید

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از amin habibi عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,081 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 309 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام مجید جان خیلی هم عالی

با احترام اما مخالفم با نظرات شما دوست من .. اعتیاد با برنامه ریزی و مدیریت و حفظ تعادل بسیار متفاوت هست ..به طور مثال اعتیاد به ترید کردن بسیار مضر هست پس استاد راهکار دادند روزانه x درصد و تا روز بعد ..این مورد باعث بی نیازی شخص خواهد شد
    و حتی بازی های کامپیوتری چند وقت پیش یک مقاله تحت عنوان فواید بازی های کامپیوتری میخوندم در مورد تقویت ذهن و فواید حل مسایل مختلف و .... رو میتونه برای شخص داشته باشه ..فکر کنم این وبسایت بود روانشناسی

خوردن غذا خیلی خوبه ولی وقتی تعادل رعایت نشه کم خوردن اون باعث ضعیف شدن فرد و زیاد خوردن اون باعث چاقی خواهد شد ..پس ما نمیتونیم بگیم غذاخوردن یک عادت بسیار بد هست برامون
    شخصی که نمیتونه تعادل رو نگه داره مشکل از شخص هست نه اون مورد
    به طور مثال شخصی که نتونه تعادل رو حفظ کنه در هر موردی که شاید حتی بسیار به پیشرفتش کمک کنه ورود کنه در صورت رعایت نکردن تعادل و نداشتن حد برای خودش اون رو بد جلوه خواهد و از دید اون شخص یک چیز مضر هست (شاید خیلی هم مفید باشه ولی چون نمیتونه متعادل باشه از دید اون شخص بسیار مضر هست / البته مقایسه سیگار با بازی های کامپیوتری یه مقدار شاید نادرست باشه چون سیگار به سلامت جسمی و کلا همه چیز ضرر میرسونه اما بازی های کامپیوتری خوب چه بسا به رشد شما کمک میکنند(مثلا بازی ای مثل سودوکو بسیار به رشد و تقویت ذهنیتون کمک میکنه)

در صحبتتون نمیدونم متوجه شدید یا خیر ..فرمودید :خیلی تلاش کردم که مثلا برسونمش به یساعت در روز یا مدیریت کردنش ولی نتوسنتم تا زمانی که تمرکزم تغییر دادم و کاملا خودبخود دیگ از چشمم افتاد و واقعا الان در شرایط خاص و مهمونی و جمع دوستانه اگه گیم باش میزنم

ببینید چون نتونستید تعادل رو در موضوعی رعایت کنید دلیل بر این نیست که اون بده چه بسا اگر متعادل بود چقدر میتونست کمک کننده باشه

این مورد در همه جا میتونه نمایان بشه البته اگر آگاهی لازم برای دیدنش رو داشته باشیم به طور مثال در ترید کردن هم همینطور / به طور مثال تریدری بدون داشتن هدف روزانه ترید میزنه ..صبح یک ترید میزنه حساب ده درصد میره توی ضرر تا ظهر میرسه به منفی دو درصد و تا عصر میشه مثبت یک درصد و شب میشه مثلا سه درصد و میگه خب من سه درصد افزایش بالانس دارم خوبه

تریدر بالا چیو رعایت کنه بهتره؟ داشتن تعادل به طور مثال به تایم ایران ساعت 12 تا 6 عصر بگه من توی این تایم باید ترید بزنم و قبل یا بعد از این تایم من نباید ترید بزنم چون زندگی دارم و باید به اون هم برسم

تریدر بالا داره برای خودش ابتدا تعادل رو میچینه و سپس هدف اون که هم به زندگی برسه هم پول در بیاره و هم به بقیه کارهاش برسه و اگر توی اون تایم موقعیتی طبقی چک لیست پیدا نکرد بره فردا بیاد چون خود زیاد نشستن پشت چارت خستگی ذهنی داره و ممکنه حسابشو کال کنه

بله باید به عادات مخرب برسیم و سعی در برطرف کردن اونها داشته باشیم اما ابتدا احتیاج هست ببینیم واقعا این عادات مخرب هستند یا طبق ذهنیت یا حتی زیاده روی ما تبدیل به عادت مخربی شده اند ؟
    خوردن قهوه خیلی خوبه ولی زیاده روی توی اون تپش قلب میاره و چه بسا شخصی که تابحال قهوه نخورده از شخصی که قبلا قهوه خور بوده اما متعادل نبوده بپرسه قهوه خوبه یا بد اون شخص بگه نه برای من تپش قلب اورده !

ببینید چقدر راحت جلوی شخص دیگری گرفته شد و اجازه فکر و عمل بهش داده نشد !

حالا بسطش بدیم به این دو دوره که مثلا رفتار اشتباهی از شخص من باعث ایجاد یک ذهنیت اشتباه در اشخاص دیگه بشه چه بسا مشکل اولیه از خود من باشه که اشتباه برداشت کردم و واقعا اون مورد عالی باشه

مثلا بیام بگم دوستان این 123 فقط خوبه بقیه 123 ها رو اصلا ترید نزنید که ضرر میکنید من خوبیتون رو میخوام که میگم اون 123 رو ترید نزنید چون به من ضرر رسوند = نتیجه جلوی عملگرایی اشخاص بسیار زیادی در این دوره گرفته خواهد شد زیرا یک شخص شاید فقط به علت اینکه پرایس اکشن یا مثلا اندیکاتورهاش یک سیگنال مخالف میدادند و میخواسته خلاف جهت بزنه بهش ضرر رسونده

امیدوارم که از صحبت های من برداشت بدی نکنید مجید جان

موفق باشید

نه بحث برداشت اشتباه کردن نیست یه بحث دوستانس شما چنین نظری به این موضوع داری و منم طبق تجربم نظر دیگه ای دارم، کاملا عادیه
    مونده به اینکه فرد باهاش راه بیاد یا نه من راه نیومدم و کلا گزاشتمش کنار
    عین همون 123 امینویی که بکار میبرم
    باقی 123 هارو کار کردم برای من خوب نبود و راه نیومدم باهاش براحتی گزاشتمش کنار و فقط تمرکزم گزاشتم روی روشی که باهاش راحتم ینی 123 امینو

تو زندگی هیچ چیز مطلقی وجود نداره تو اگه فک میکنی گیم مفید میتونه باش هم درسته ،هم منی که میگم مضر هم میتونه درست باش
    123 امینو هم میتونه روش خوبی باش، 123 های دیگم روش خوبیه

فقط زمانی که میخام به دوستان چیزی معرفی یا پیشنهاد بدم اون راهی که برای خودم خوب بوده رو بهشون معرفی میکنم همین ..تنها از دید خودم بیانش میکنم نه اینکه بگم قطعا من راست میگم و مخالفان نظر من دارند اشتباه میکنند.

هنری فورد:
    چه فکر کنی میتونی چه فکر کنی نمیتونی در هر دو صورت تو درست فکر کردی.
    Hard takes time, impossible a little more time

8. 11 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,457 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN-FX نمایش پست ها
    سلام علی عزیز وقتت بخیر امیدوارم حالت خوب باشه

میدونی این عبارت تاکیدی(باور دارم که عالی هستی) که این مدت ازش استفاده کردی تو پست خیلی رو من تاثیر میذاره هربار میبینمش یه لبخندی میزنم . با اجازت ما هم از این به بعد ازش استفاده میکنیم در پست ها. سپاس

در رابطه با پستت هم با اجازه شما یه سری موضوعات به ذهنم رسید که میخواستم مطرحش کنم

اعمالی توسط والدین ما انجام شده و شاید ریشه اون احساس ترس بوده در واقع اگه قضیه رو جور دیگری نگاه کنیم متفاوت چون اونا مسیولیت داشتن هر عمل و تصمیمی که انجام دادن بر مابقی افراد خانواده تاثیر داشته بنابراین حق داشتن که احساس ترس کنن
    از طرف دیگه همون جمله معروف (بخواهید تا به شما داده شود) اونا نخواستن و این چیز بدی نیست که اونا نخواستن شرایط رو تغییر بدن(دلایل خودشون رو دارن) .زندگی یک ادم فقیر هم نمیشه برچسب بد روش گذاشت چون اونام زمان خودشون از زندگی نهایت لذت رو بردن با این تفاوت که افراد ثروتمند به قول استاد عزیز بلدن چطور رنج بکشن مدام سختی رو تحمل میکنن که به لول های بالاتر برسن همه چیز در این دنیا زیباست بنا به زاویه دید ما

اما ترس شما علی جان شما با ترک کردن کارتون اونو شدید تر کردید چه بخواید چه نخواید شما فرزند دارید (انشالاه در پناه حق موفق باشند جوری که باعث سربلندی شما بشن) اومدید هم تو بازار حساب ریل دارید خب به نظرت ایا انتظار دارید که عملکردی کاملا صحیح داشته باشید نه چون مدام اون ترس از ضرر تو ذهن تریدر میاد حالا ریشه هرچی باشه من بنا به این پست شما علت هاش رو میگم.
    یادته استاد میگفتند که اگه شغل قبلی رو رها کردید اومدید تو مارکت کار اشتباهی چرا چون اون خودش یه نوع ایجاد ترس میکنه این بازار بازار پول کم کم 10 دلار نداشته باشی بروکر راهت نمیده بیای تو اونایی تو بانک دارن کار میکنن یا وضیعیت مالی خوبی دارن پول زیاد دارن میصرفه طرف میاد با 10 هزار دلار کم کمش ماهی 40 درصد بگیره

صحبت های خودتون رو یه بار دیگه بخونید من الان نزدیک 2 تا 3 سال میشه که پا رو ترسم گذاشتم و از زندگی کارمندی خارج شدم و با ترسهام دارم مقابله میکنم ولی هنوز زور و قدرت اون بیشتره و با این ترس هنوز اجازه رشد اکانت نمیده بهم و افکارات اجازه شکوفایی نمیده بهم)
    به نظر شما ایا الان ناخواگاه شما مگه اوضاع اوکیه بریم با احساس ارام و راحت ترید بزنیم ؟!
    به نظرت اگه الان 10 هزار دلار داشته باشی باهاش یه حساب 100 دلاری باز کنی اون پولم اصلا اضافه بر سازمان تو حساب داشته باشی احساس ترس استرس میاد سراغت من خودم باشم میگم نه چون اگه از دستش بدم بازم هست

یادته خود من بهت پیام میدادم میگفتم زمانی حساب هارو افزایش میدم ترس دارم انقد حساب کال کردم دیگه بی حس شدم حالا ریشه اون ترس من چی بود زمان. میگفتم که نه آرمین تو باید 1 سال تمام کمال دوره هارو تموم کنی خب وقتی از یک سال گذشت چی شد یه 2 هفته گیج بودم خب چطور شد اوضاع تغییر کرد من تونستم دیدگاهمو تغییر بدم گفتم این مسیر مسیر منه نه کس دیگه نیومدم رقابت کنم غرور ندارم خودمو به اطرافیانم ثابت کنم پس مدت زمان بی نهایت میزارم براش گیرم 10 سال زمان برد به من چه این دنیای من نه کس دیگه خودم ازش لذت میبرم ==> پس علت ترس دیدگاه محدودیت زمان داشتن
    حالا شماهم به نظرم از نظر مالی یا چیز دیگری(که شاید شخصی باشه) تحت فشار قرار گرفتی

میتونی درد رنج بسیاری بکشی که دیگه برات عادی بشه یا اینکه منطقی اوضاع جوری تغییر بدی که از این طرف جنبه تریدر بودت رو اوکی کنه(خانواده هم یادت نره چون هر تصمیمی بگیری روی اونام تاثیر میذاره)
    ادم باید با خیال تخت راحت ترید بزنه خودتم باید شرایط رو مهیا کنی نمیشه بری تو خیابون عمل جراحی کنی اونیم که تصادف میکنه حالش بده یه راست میبرنش بیمارستان تو محیط خودش که شرایش اوکی باشه

باور دارم که موفق میشی .
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم که عالی هستید آرمین جان
    ممنونم از خوندن پستم و همفکری که باهام کردی
    در مورد کلمه باور : ارادتمندم حاجی ، اجازه ما هم دست شماست و ما هممون در یک مسیر واحد و باهم در حال پیشروی هستیم
    در مورد ریشه ترس ، آره آرمین جان ریشه یابیش هم کردم و خیلی هم روش کار کردم و همه چیز برام آشکار شده
    علت اصلیش همون ترک کار و مشکلاتم در تامین مخارج هست و دقیقا میدونم و خیلی خیلی تاثیر گذاره روم و در تریدهام و نتایجم
    اما آرمین راهی ندارم جز ادامه

یا موفق میشم ، یا میمیرم

میخوام سدهای ذهنی رو بشکنم و نا ممکنهایی که به نظر میاد رو ممکن کنم تا راه برا سایر دوستان هم باز بشه ، درسته ، خیلی سخته ، اما من و ذهنم میتونیم و ایمان دارم ( ذهن همه چیز است )
    از همتون ممنونم که کنارم هستین و کمکم میکنید این سد ذهنی رو بشکنم و همه باهم رکوردهای جدیدی ثبت کنیم و ناممکنهارو ممکن کنیم
    ما هممون فوق العاده ایم
    ما باهم و در کنار هم موفقیم
    این کلیپ رو خیلی گذاشتم ، اما هرچقدر نگاه کنیم بازم کمه :
    https://s24.picofile.com/d/845037139...8%B4%D9%85.mp4
    ویرایش توسط Ali97 : 12-19-2022 در ساعت 15:34
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

10. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,848 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    در مورد کلمه باور : ارادتمندم حاجی ، اجازه ما هم دست شماست و ما هممون در یک مسیر واحد و باهم در حال پیشروی هستیم
    در مورد ریشه ترس ، آره آرمین جان ریشه یابیش هم کردم و خیلی هم روش کار کردم و همه چیز برام آشکار شده
    علت اصلیش همون ترک کار و مشکلاتم در تامین مخارج هست و دقیقا میدونم و خیلی خیلی تاثیر گذاره روم و در تریدهام و نتایجم

یا موفق میشم ، یا میمیرم

میخوام سدهای ذهنی رو بشکنم و نا ممکنهایی که به نظر میاد رو ممکن کنم تا راه برا سایر دوستان هم باز بشه ، درسته ، خیلی سخته ، اما من و ذهنم میتونیم و ایمان دارم ( ذهن همه چیز است )
    از همتون ممنونم که کنارم هستین و کمکم میکنید این سد ذهنی رو بشکنم و همه باهم رکوردهای جدیدی ثبت کنیم و ناممکنهارو ممکن کنیم
    ما هممون فوق العاده ایم
    تنها یک چیز می تواند تحقق یک رویا را غیر ممکن سازد "ترس از شکست"!! اگر در مسیر افسانه شخصی ات بمیری بهتر از مردن همچون میلیونها انسان است که حتی نمی دانند افسانه شخصی وجود دارد...

كيمياگر

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,929 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    نه بحث برداشت اشتباه کردن نیست یه بحث دوستانس شما چنین نظری به این موضوع داری و منم طبق تجربم نظر دیگه ای دارم، کاملا عادیه
    مونده به اینکه فرد باهاش راه بیاد یا نه من راه نیومدم و کلا گزاشتمش کنار
    عین همون 123 امینویی که بکار میبرم
    باقی 123 هارو کار کردم برای من خوب نبود و راه نیومدم باهاش براحتی گزاشتمش کنار و فقط تمرکزم گزاشتم روی روشی که باهاش راحتم ینی 123 امینو

تو زندگی هیچ چیز مطلقی وجود نداره تو اگه فک میکنی گیم مفید میتونه باش هم درسته ،هم منی که میگم مضر هم میتونه درست باش
    123 امینو هم میتونه روش خوبی باش، 123 های دیگم روش خوبیه

فقط زمانی که میخام به دوستان چیزی معرفی یا پیشنهاد بدم اون راهی که برای خودم خوب بوده رو بهشون معرفی میکنم همین ..تنها از دید خودم بیانش میکنم نه اینکه بگم قطعا من راست میگم و مخالفان نظر من دارند اشتباه میکنند.

هنری فورد:
    چه فکر کنی میتونی چه فکر کنی نمیتونی در هر دو صورت تو درست فکر کردی.
    سلام و عرض ادب
    امیدوارم حالتون عالی باشه دوستان
    در رابطه با تعادل بحثای خوبی شد اما تعادل قطعا نیاز به تسلط داره
    برای مثال تجربه خودمو میگم ؛ من قبلا تو شکبه های مجازی خیلی فعال بودم ؛ بعد تصمیم گرفتم که تایم کار با اونارو کم کنم _ ولی با وحود اینیستا و تلگرام بازم نمیتونستم کنترل کنم _ بعد اومدم اینیستارو پاک کردم از گوشی (در کتاب عادت های اتمی بخشی هست به اسم تکنیک آنرا کاملا مخفی و پنهان کنین _ دقیقا من اومدم عادتم به بررسی شبکه های مجازی رو با پاک کردن اینیستا ؛ به صورت کامل مخفی و پنهان کردم و سپس اومدم جمعه ها نصب کردم اینیستارو فقط و الان بعد از ۶ ماه تقریبا حوالی ۲ ماه هست جمعه ها هم نصب نمیکنم)(دقیقا مثل آقا مجید که اومدن بازی هارو پاک کردن)
    اما تعادل چه ربطی به تسلط داره؟
    وقتی یک شخص روی خودش و احساساتش تسلط داشته باشه میتونه تعادل رو برقرار کنه و به نظرم ماهایی که تازه کار رو خودمون رو شروع کردیم بیایم بگیم تعادل رو رعایت میکنم شاید یک راه فرار باشه
    البته تعادل یک مبحث بسیار پیچیده تر از این حرفاست و در هر بخشی معنا و مفهوم متعاوتی داره و بستگی به نیاز های طبیعی انسان داره
    مثلا ما نمیتونیم بیایم بگیم چون شکمو و پرخوری دارم کامل میام غذارو حذف میکنم _ خیر این نمیشع و اینجا نیاز به تعادل هست
    ولی در بعضی موارد واقعا نیازه که از ریشه به صورت کامل بزنی
    اینا تجربه های من بود

14. 12 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر

یا موفق میشم ، یا میمیرم

ما هممون فوق العاده ایم
    سلام به بهترین علی اقایی اکادمی

صحبت هایی بچه ها عالی بودن و نیاز به تکرار گفته ها نیست فقط راجب این پستتون یه جمله از استاد امد تویی ذهنم میخاستم یاد اوریش کنم (بزرگی و عظمت در دیدگاه و نگاه شماست نه هدف و تارگتتون ) برادر هدف شما بزرگ هست برای خودتون ولی سخت نیست اتفاقعا داریم دور هم عشق میدیم عشق میگیریم کلاس درس از این فان تر و پر بار تر من ندیدم قطعا و صدرصد موفقی من از پشت سیستم دارم مبینیم که به تمام تارگت هات رسیدی توهم نزدم واقعا دارم مبینم چند ماه پیش با هم راجب حساب ریل حرف زدیم تویی خصوصی برو بخون اون پیام ها رو ببین اون علی کجاست این علی کجاست درسته شاید حساب رشد ندادی ولی تجربه کسب کردی دو ماه دیگه باز شروع میکینم اینبار نه از صفر بلکه از تجربه هامون اره همه میگن نباید شغلتو ول کنی و بیایی تویی مارکت درست هم میگن ولی شاید قراره علی جز اولین نفراتی باشه که این کارو میکنه و موفق میشه به چینش خدا بد جوری من عتقاد دارم علی جان داره اونجوری که دوست داری برات میچیندش(من زیاد اهل صحبت نیستم و بیشتر گوش میدم ولی هروز برای من داره معجره هایی روخ میده که خودم فقط میتونم ببینمشون و بگم خدایا شکرت (چند روز پیش یکی از بچه ها فک کنم خودتون بودین راجب 4444 پست زدین اینو خوندم رفتم اینستا گرام دیدم تعداد افرادی که منو فالو کردن 4444 هست و فقط از ته دلم میخندیدم تا دور وریام گفتن چته دیونه شدی فقط گفتم خداروشکر و باز میخندیدم )) اینم یادت نره ترس برادر مرگه نترس اگه بترسی یعنی مردی (یادمه داییم که تویی جنگ بوده تعریف میکرد که تویی بعضی از عملیات ها ما حتی فرصت برای ترسیدن نداشتیم حتی فرصت برای گریه کردن برای رفیقمون نداشتم و فقط باید ادامه میدادیم تا شکست نخوریم و اون منطقه رو از دست ندیدم خیلی نکته هایی تویی این داستان هایی جنگه البته اونایش که واقعیته نه راوی حکومت باشه ....)(تویی فیلم پیکی بلایندرز تامی میگه به گریس که من ترسیدم ولی من میتونم هم بترسم هم به راهم ادامه بدم )
    ویرایش توسط mamad7575 : 12-20-2022 در ساعت 09:52

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,457 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad7575 نمایش پست ها
    سلام به بهترین علی اقایی اکادمی

صحبت هایی بچه ها عالی بودن و نیاز به تکرار گفته ها نیست فقط راجب این پستتون یه جمله از استاد امد تویی ذهنم میخاستم یاد اوریش کنم (بزرگی و عظمت در دیدگاه و نگاه شماست نه هدف و تارگتتون ) برادر هدف شما بزرگ هست برای خودتون ولی سخت نیست اتفاقعا داریم دور هم عشق میدیم عشق میگیریم کلاس درس از این فان تر و پر بار تر من ندیدم قطعا و صدرصد موفقی من از پشت سیستم دارم مبینیم که به تمام تارگت هات رسیدی توهم نزدم واقعا دارم مبینم چند ماه پیش با هم راجب حساب ریل حرف زدیم تویی خصوصی برو بخون اون پیام ها رو ببین اون علی کجاست این علی کجاست درسته شاید حساب رشد ندادی ولی تجربه کسب کردی دو ماه دیگه باز شروع میکینم اینبار نه از صفر بلکه از تجربه هامون اره همه میگن نباید شغلتو ول کنی و بیایی تویی مارکت درست هم میگن ولی شاید قراره علی جز اولین نفراتی باشه که این کارو میکنه و موفق میشه به چینش خدا بد جوری من عتقاد دارم علی جان داره اونجوری که دوست داری برات میچیندش(من زیاد اهل صحبت نیستم و بیشتر گوش میدم ولی هروز برای من داره معجره هایی روخ میده که خودم فقط میتونم ببینمشون و بگم خدایا شکرت (چند روز پیش یکی از بچه ها فک کنم خودتون بودین راجب 4444 پست زدین اینو خوندم رفتم اینستا گرام دیدم تعداد افرادی که منو فالو کردن 4444 هست و فقط از ته دلم میخندیدم تا دور وریام گفتن چته دیونه شدی فقط گفتم خداروشکر و باز میخندیدم )) اینم یادت نره ترس برادر مرگه نترس اگه بترسی یعنی مردی (یادمه داییم که تویی جنگ بوده تعریف میکرد که تویی بعضی از عملیات ها ما حتی فرصت برای ترسیدن نداشتیم حتی فرصت برای گریه کردن برای رفیقمون نداشتم و فقط باید ادامه میدادیم تا شکست نخوریم و اون منطقه رو از دست ندیدم خیلی نکته هایی تویی این داستان هایی جنگه البته اونایش که واقعیته نه راوی حکومت باشه ....)(تویی فیلم پیکی بلایندرز تامی میگه به گریس که من ترسیدم ولی من میتونم هم بترسم هم به راهم ادامه بدم )
    سلام و وقتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستید
    ممنونم از همفکری و انرژی که بهم دادی محمد جان ، بله دقیقا حرف شما بود و من یک مقدار عظمت رو داده بودم به هدف که با خوندن پستتون دوباره رفتم و فایل رو نگاه کردم و متوجه ایرادم شدم و در زیر با دوستان به اشتراک میگذارم .
    در مورد عدم رشد حساب هم دقیقا همونطوری هست که شما فرمودین ، من داشتم نیمه خالی لیوان رو میدیدم و متوجه پیشرفت و ارتقا سایر بخشها نبودم که شامل موارد زیر میشه :
    1- نگهداری یک اکانت در ریل به مدت بیش از 7 ماه (بیشترین رکوردم 3 روز بود و بعد کال )
    2-رفع اور ترید داشتن و زدن روزی یک پوزیشن .
    3- عدم معامله در تایم خبر و تبدیل کردن به عادت .
    4- اصلاح آیتمهای چک لیست و پیاده سازی و رسیدن به یک چک لیست فوق العاده و ثابت در دوره فرکتالی .
    5-رفع ایراد چند پوزیشن هم زمان .
    6-رفع حالت روانشناسی ترید با حجم بالا برای جبران پوزیشن استاپ خورده .
    7-ایجاد تعهد و صبر .
    8- از بین رفته خوشحالی و ناراحتی با پوزیشنهای مثبت و منفی و رسیدن به نقطه خنثی از لحاظ روانی و هیجانی.
    9-ترید با حجم 0.01 و فقط یک پوزیشن در روز .
    10- رسیدن به نقطه ای که فقط یک نقطه از مارکت رو همیشه ترید میزنم و از حالت تحلیلی و همه جای مارکت رو گرفتن خارج شدم .
    11-ساخته شدن باور اینکه میتونم یک حساب ریل رو نگهدارم و کارکنم و به چک لیست و نقطه ورود و خروجم ایمان بیارم .
    اینها بخشهایی از موفقیتهام بود در این 7 ماه که نمیدیدمشون و از شما و سایر دوستان ممنونم که کمکم کردید .
    سال پیش درست در همین ماه من کار با اکانت دمو رو تموم کرده بودم و برا مشاوره ارسال کردم برا استاد و نزدیک 5 ماه منتظر نتیجه از ایشون شدم و الان رسیدم به انتهای سال کاری میلادی و اینبار با موفقیتهای زیاد در حساب ریل البته نه از نوع افزایش بالانسی ، انشاله سال کاری میلادی جدید شروع به رشد اکانت بکنم و سال بعد باز هم در همین زمان پیام بزنم و پیشرفت رو بررسی کنیم و دوباره با قدرت ادامه بدیم
    گاهی وقتها خیلی خوبه مسیری رو که اومدیم بنویسم و بررسی کنیم چون خیلی جاها که انرژی کم میاریم این میتونه مارو به سمت جلو حرکت بده و این شما بودید محمد جان که به من یادآوری کردید این موضوع رو .
    در مورد انرژی که بهم دادید بازم تشکر میکنم
    در مورد رسیدنتون به اون نقطه که نشانه های فرشتگان و خدارو در کنارتون هم میبینید ، تبریک میگم بهتون ، انشالله تمام دوستان به این نقطه برسند
    لینک فایل عظمت در نگاه تو باید باشد :
    https://s24.picofile.com/d/845045546...8%A7%D9%81.mkv
    ویرایش توسط Ali97 : 12-20-2022 در ساعت 16:31
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,929 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستی مرد
    محمدجان خدایی نکرده سوء تفاهم نشه من اصلا با شخص و یا سمت خاصی موردی نداشتم و هدفم فقط مسیر جامعه بود تا حواسمون یکم بیشتر باشه که چه اتفاقی میفته ، و الا مادر خودم هم بازنشسته فرهنگی هستند
    حالا محمدجان با اجازت یک بحث روانشناسی هم تو پست شما باز شد که من بدجوری درگیرش هستم و اونم موضوع ترس هست .
    همونطور که گفتید میبینید : پدر و مادرهامون هم که منبع تامین و تغذیه روحی و عاطفی ما بودند به خاطر ترس بازرس و ... و ا زدست دادن کار و عدم توانایی در تامین مخارج زندگی خیلی چیزهارو به زور قبول کردند و نتونستند خودشون رو رها کنند و برن دنبال اهداف و آرزو هاشون و این ترس هم در ما نهادینه شده و هنوز با این سن درگیر چیزی به نام توهم و ترس هستیم ، اونها با اینکه میدونستن اشتباه میکردند همچنان اون رو ادامه میدادند
    من خودم رو مثال میزنم :
    حالا میبینید در گذشته چه اتفاقی افتاده ؟
    پدر و مادرهامون به خاطر ترس خیلی چیزهارو قبول کردن و نادیده گرفتن و تکرار کردن
    مادر من نتونسته به خاطر ترس از بی پولی و ترس از بیکاری و ترس از عدم توانایی در اداره زندگی با قدرت از انجام یک کار اشتباه خارج بشه با اینکه میدونستن اشتباهه ولی با این وجود قبولش کردند و ادامش دادند و الان من نمیتونم کارهای اشتباهم رو تو مارکت ترک کنم با اینکه میدونم اشتباهه این باعث شده الان من درگیر این حس ترس هستم و 7 ماه نتونستم یک اکانت 100 دلاری رو بالا بیارم ، من الان نزدیک 2 تا 3 سال میشه که پا رو ترسم گذاشتم و از زندگی کارمندی خارج شدم و با ترسهام دارم مقابله میکنم ولی هنوز زور و قدرت اون بیشتره و با این ترس هنوز اجازه رشد اکانت نمیده بهم و افکارات اجازه شکوفایی نمیده بهم
    اگر در اون زمان مادر یا پدرم با قدرت می ایستادند و و میدیدند کار اشتباهی هست و ازش خارج میشدند من و یا سایر دوستان الان زیاد درگیر این موضوعات روانشناسی نبودیم و هم خودشون اعتماد به نفس و عزت نفس داشتن و هم ما فرزندانشون ، علت همه چیز در گذشتمون هست
    ولی به قول استاد یک خبر خوب هم دارم و اونم اینه که همشون قابل تغییر هستند و میشه دوباره برنامه ریزیشون کرد ولی زمان میخواد
    از رها کردن چیزهای خوب ، برای بدست آورد چیزهای عالی ، نترس
    سلام آقا علی گل
    امیدوارم حالتون عالی باشع
    راستش اول اینکه نخواستم تو این شرایط بعد این همه محبتی که داشتین تنهاتون بزارم و از طرفی میبینم واقعا چیزی از دستم بر نمیاد
    راستش این روزا من خودم شخصا بیشتر حس میکنم این جمله رو که ما تریدرا تا به ثروت بزرگ برسیم تنها هستیم رو با یه مثال بهتر عرض میکنم
    پسر داییم ۱۹ سالشه و از من ۱ سال کوچک تره و پدرش که داییم میشه اتوگالری داره (بهترین اتوگالری شهرمون هست و خیلی خرید و فروش داره)
    پسرداییم تا حالا اشتباهات بزرگی داشته که پدرش در تمام این لحظات پشتش بود و با کمک پدرش تونست تک به تکشونو پشت سر بزاره و الان یکی از بهترینا تو حوضه خودش شده _ ایشون تو کار خودشون یک کمک یار واقعی داشتن و اصلا با موضوعات روانشناسی ای که ما تو بازار درگیریم درگیر نبودن و از لحاظ مالی هم خیالشون راحته که هرچقدر هم به باد بده پدرش پشتش هست و با آزمایش و خطا جلو رفت و سپس موفق شد (البته نباید بگیم تلاش خودش نبوده ؛ چون میدونیم انسان خودش نخواد هیچ چیزی برای عوض نمیشه)
    من بعد از پست شما داشتم به این موضوع فکر میکردم که واقعا جز خودمون کسیرو تو این بازار نداریم _ درسته بحث آموزشش یک گنج پشتمون است به اسم امینو که به عنوان داییم برای پسرش برای ما عمل میکنه ولی در مبحث روانشناسی که واقعا سخت ترین و سخت ترین راهشه تنها هستیم
    وقتی کال میکنم قبلا ها میخواستم همه جارو بهم بریزم بعدش گفتم خب تا کجا؟ به کی میتونم بگم اصلا؟ تنهایی دارم این روزای سخت رو میگذروندم و میگذرونم _ سخت ترین راهش هم اینه که دقیقا میدونیم یا باید موفق بشی یا اونور رو کلا خالی گذاشتی و اگه یه قدم عقب میفتی تو زندگی نرمالت گرفتار میشی و من حتی از چیزایی بخاطر این بازار زدم که همون زندگی نرمالم ندارم از این به بعد
    میدونم سخته و هرکی بگه دارم عشق میکنم با این روزایی که میکشم ؛ یعنی خودشو تو سختی قرار نداره
    چاره ای جز اصلاح مسیر های پی در پی و گذراندن این سختی ها به تنهایی و حل اونا به تنهایی نداریم _ متاسفانه ....

و اینکه آقا علی اجازه بدین یه موردم میخواستم بگم _ روانشناسی رو ماها واقعا واسه خودمون شاید یکم زیاد بولد کرده ایم و درون همین هم گرفتار شده ایم و اون طرف که تکنیکال هست رو خالی گذاشته ایم
    ما داریم دوستانی که از لحاظ تکنیکالی خیلی خوبن ولی روی روانشناسی کار نکردن و خب اینا الان درگیر اون هستن (خودم تو آکادمی میشناسم) دوستانی داریم که از لحاظ تکنیکال خیلی خیلی زحمت کشیدن و کنار اون رو روانشناسی هم کار کردن ولی نه زیاد و الان دارن واقعا پول در میارن و تعادل رو برقرار کردن ولی جنبه تکنیکالی رو سنگین تر کردن _ دوستی میشناسم که اومده طبق این استراتژی پیش رفته که میگفت در ۳ ماه اول ۱ درصد گرفتم و ۳ ماه ۲ درصد و ۳ ماه ۳ درصد _ الان ۳ ماه هم هست باز رو رو درصد روزانه ۳ درصد هست و میگه واقعا خیلی راحت میگیرم و نمیخوام بیشتر از این خودمو درگیر کنم چون ۴ درصد اذیتم میکنه
    دوستانی داریم که جنبه روانشناسی پر شدن ولی تکنیکالی زیاد کار نمیکنن و اینا هم واقعا موفق نیستن چون میبینن تکنیکالی مشکل دارن و همین تکنیکال ضعیف روانشناسی اونارو هم بهم میریزه
    واقعا تکنیکال اونجوری که فکر میکنیم آسون نیست علی آقا
    اگه اجازه بدین من میخوام بگم یکم رو تکنیکال بیشتر کار کنین _ حالا شاید اینو قبول نکنین و مثل خود من که خودمونو تو تکنیکال مسلط میدونیم وقتی میگن تکنیکال مشکل داری یکم بهم میریزیم و به غرورمون بر میخوره
    ولی یک دستی رو چک لیست و تکنیکال بکشین
    شایدم اشتباه میکنم ولی تکنیکال هرجقدر وقت بزاریم واقعا جا داره و نیازه و متاسفانه سخت ترین راه مارکت هم اینه که هم ترید بزنی و هم تکنیکال کار کنی و هم روانشناسی کار کنی و این واقعا بهم آدمو گیج میکنه و ترید رو مثلا برای مدتی بعد از این همه کار میخوای کنار بزاری تا فکرت واسه تکنیکال و روانشناسی آزاد بشه این خودش هم سخته _ ماه های ژانویه و فوریه که من به این ماه ۲ ماه طلایی میگم دارن میاد _ استادم فرمودن تو این دو ماه بهتره ترید نزنین _ دلیلیش اینه بازار رو یکم بیشتر دست کاری میکنن و استاپارو میزنن و .... ولی خب نمیتونن که مارکت رو خارج از اصول خودش حرکت بدن ... _ بنابراین میتونین ترید رو کنار بزارین و بیشتر و با فکر راحت تر رو دو جنبه تکنیکال و روانشناسی کار کنین
    ولی خب چون شرایطتونو میدونم و اگه براتون مشکل مالی وجود داشته باشه شاید نتونین فکرتونو آزاد کنین باز ...
    در کل باز میرسم به همون جمله معروف خودم که تریدرها واقعا انسان های تنهایی هستن و علی آقا بشین ببین چطور این شرایط رو میتونی بهتر و در زمان کمتر حل کنی چون مشکل همه ی ما اینجا زمان هست و مخصوصا کسانی که دارای خانواده هستن و پول آور خانواده هستن
    بعضی وقتا میشینم میگم کاش بعد از ۳ و ۴ سال که هممون در اوج ثروت هستیم یه تیم خیریه برای انجمن بزنیم و بیایم کسانی که تو شرایط سخت هستن و نه میتونن اینور کار کنن و نه میتونن اونور کار کنن رو ساپورت کنیم تو انجمن و من خودم اگه تنهایی هم باشه اینکارو میکنم با اصول و شرایط خودش تا یک فرد اگه واقعا بخواد بتونه حداقل از لحاظ مالی برای ۱ تا ۲ سالی شده مشکلی نداشته باشه و ..... (اگه استاد رو دوستان بخوان مثال بزنن که استاد هم مشکل مالی داشت ولی تونستن باید بگم که من فرمودم دوستانی که ۱)خانواده دارن و ۲) هم اینکه قطعا وضع اقتصادی ما با ۱۵ سال پیش استاد یکی نبوده .....)
    در ضمن اگه مشکلات قبلیتو اعم از چک لیست و تکنیکال و روانشناسی و ... اگه نوشتیرو برو ببینشون و وضع الانت رو ببین و مقایسه کن با گذشتت تا متوجه پیشرفتت بشی _ من تو زندگی اینو باور دارم اگه انسان موفقیت های حتی شده کوچیک رو برای خودش بلد کنه باور کنین از دم و دیوار موفقیت های بعدی میبارن _ و وقتی یه شکست رو بلد میکنی از دم و دیوار شکست میباره
    علی آقا ببینم چیکار میکنی

شاد و پیروز باشی
    ویرایش توسط Erfanalk : 12-20-2022 در ساعت 21:59

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 52 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 52 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع