صفحه 283 از 543 نخستنخست ... 183233273281282283284285293333383 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,821 به 2,830 از 5424

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

2,328 بار در 233 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazljafari11 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون اره واقعا من خودم تو تمام تریدام حد ضرر میزاشتم تو این ترید روز قبلش داشتم فایل های استاد گوش میدادم که گفتن ما میتونیم پوزیشن رو مدیریت کنیم تا در صفر یا ضرر کم اونو ببنیدم منم اومدم همینکارو کنم که متاسفانه همچی بهم ریخت
    به نظرم مدیریت پوزیشن به درد سیستم صد درصدی میخوره و حتی اگر سیستم 99 درصد هم داشته باشی باید حد ضرر بذاری چون همون یه درصده ممکنه تمام تلاش های اون 99 درصد رو از بین ببره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    بستگی داره چطور رفتار کنیم با حد ضرر

خیلیا حد ضرر نمیزارن به جاش هج میکنند
    یا اینکه کلی تاییدیه برای معامله داریم و مطعنیم که مارکت میخواد چیکار کنه / فراکتالی هستیم داریم میبینیم رفتار همه ی مارکت رو / خب چرا منی که میدونم مارکت میخواد چیکار کنه بیام حدضررمو اینقدر کوچیک کنم که بیاد بزنه بعد در جهت تحلیل حرکت کنه

خودمون بارها دید مثلا اون فرمت انتهای روند اتفاق افتاده(با مولتی تایم کار کردن) بعد اینقدر ادا بازی در اورد مثلا هی ساید شد بعد یه مقدار رفت توی ضرر اون سقف یا کف رو زد بعد حرکت کرد رفت به سمت تحلیل

البته امیرجان دوتا تریدر با روحیات متفاوت هستیم قطعا یک شخص روحیه متفاوتی داره و یه شخص دیگه یه جور دیگه من این مباحث فقط بابت این گفتم که فرمودید ارزش نداره ...چون بروکر از من نمیپرسه حدضرر بزاری پولتو میدم
    ارزش رو تریدر مشخص میکنه
    موفق باشید
    هج کردن تکنیک خوبیه ولی تسلط روانی خیلی بالایی میخواد ولی به نظرم نذاشتن حد ضرر به خاطر اینکه تاییدیه از تایم بالا داریم جواب نمیده چون وقتی تو مثلا یک دقیقه حرکتی که ما میخواستیم نیفتاد و ضد ما حرکت کرد و تاییدیه های یک دقیقه ما از بین رفت ما تمام امیدمون به تاییدیه های دیگه(تایم بالا) میره و از کجا معلوم که اون تاییدیه ها هم از بین نرن؟ اونوقت ما میمونیم و حسابی که کاملا نابود شده چون مثلا ما تو یک دقیقه tp ده پیپی میخواستیم و stop ما هم مثلا 10 پیپ بوده ولی به امید تاییدیه های دیگمون همینجور ضرر رو تحمل کردیم و با از بین رفتن اون تاییدیه ها همه حساب هم از بین میره.

نذاشتن استاپ به نظر من به درد وقتی میخوره که مطمین باشیم یه منطقه باید تاچ بشه در غیر این صورت داریم قمار بزرگی میکنیم.

ولی در آخر همونطور که گفتی روحیات تریدر ها متفاوته و بودن کسایی که تو دنیا با راه رفتن روی لبه دیوار موفق شدن پس شاید حق با شما هم باشه .

شاد و پیروز باشید.
    چک لیست:
    1) مساعد بودن از لحاظ روانی.
    2) چک کردن اخبار.
    3) کشیدن خطوط روند و سطوح حمایت و مقاومت در تایم 5 برابر.
    4) در تایم 5 برابر مکدی دیفالت زیر صفر یا بالای صفر و استوک به صورت حالت تیر و کمان و كراس K% و D%. (مکدی دایورجنس نداده باشه)
    5) ورود به تایم یک پنجم و مکدی زیر صفر یا بالای صفر و استوک در حالت هیدن.
    6) ورود زیر مقاومت یا حمایت و tp سقف یا کف قبل و sl هم سقف یا کف قبل. ورود تنها يك پوزيشن.

هر کس که فکر میکند تقدیر آینده اش را تعیین کرده است در حقیقت به ضعف اراده خویش اعترف کرده.

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از Amirhossein_Nas عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,094 بار در 1,614 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر ابولفضل جان
    باور دارم که عالی هستید
    تبریک میگم که تونستید جایی که مورد دارو رو پیدا کنید ، ولی از روش سطحی نگذرید ، والا همونطور که گفتید این چرخه مدام تکرار میشه
    شما گفتید از حد ضرر استفاده میکنید و اکانت رو رشد میدید و در انتها یک روز حد ضرر رو بر میدارید و اکانت کال میشه
    حالا اینجا هممون میدونیم که اگر حد ضرر رو دست نزنید و حد ضرر رو بگذارید اکانت کال نمیشه و مشکل حل میشه
    اما خودتون گفتید چندین بار تکرار شده ، پس همون قضیه دونستن و تونستن پیش میاد ، شما میدونید ، اما آیا میتونید ؟ میدونید باید حد ضرر بگذارید و دست نزنید ، اما آیا میتونید تو اون یک پوزیشن هم حد ضرر بگذارید و دست نزنید ؟
    کاری که حتما باید انجام بدید :
    علت رو پیدا کنید
    دقیقا بنشینید و پوزیشن اون روزتون رو و شب قبل و تمام روزش رو از هر لحاظ بررسی کنید
    از لحاظ روحی در چه وضعیتی بودید ؟
    پوزیشنهای قبلیتون چطور بود ؟
    چه کارهایی در اون روز انجام دادید ؟
    چه کارهایی برای پوزیشن گیریتون باید انجام میدادید که ندادید؟
    به چک لیستتون رجوع کنید و ببینید تیک حد ضرر گذاشتن رو زدید ؟
    چرا نمیخواید پوزیشن ضررده داشته باشید ؟ گراف ، دراوداون،وین ریت
    در انتها :
    روی بخش نظم و دیسیپلینتون و پایبندی به قوانینتون کار کنید
    این جمله بالارو تو زندگی شخصیتون و کارهای روزانتون درست کنید ، تاثیرش رو در بازار میبینید و مشکلتون حل میشه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هردو جهان

عالی بود مرسی
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

4. 3 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

2,328 بار در 233 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    ولی به نظر من سیستم 100 درصدی اگر بود که اکسپرت میشد بازار هم درو میشد منو شما اینجا نبودیم

صددرصد همون تریدره با روانشناسی و مدیریت سرمایه شخصیش / من حدودا 4 ماه پیش توی همین تاپیک @hamoon عزیز رو تگ کردم و در مورد مدیریت سرمایه پرسیدم ازشون و فرمودند کلا شخصیه و برای هر فرد متفاوته
    الان بعد از اون همه وقت من متوجه شدم چی میگن هامون جان

در مورد تاییدیه ها و از بین رفتن و ... همه اینها بر میگرده به نسبت ایمانی که به چک لیست و سیستممون داریم

ما یا ایمان داریم مارکت طبق اصول ثابت حرکت میکنه یا نداریم دیگه بالاتر از این نیست دیگه؟

یه تریدر داره و پوزیشن هاشو مدیریت میکنه

البته بخوایم موضوع رو باز کنیم خودش وبینار میخواد و خارج از حوصله اس و این رفتار با یک جفت ارز همراه بودن حاصل میشه چون دیگه میدونی میخواد چیکار کنه چون همه تایم هاشو چک میکنی
    در اخر همون صحبت شماست روحیات مقتفاوت و میزان چارت بیی با اصول ثابت و مهمتر از همه پرایس اکشن
    موفق باشید
    باشد که ایمان بیاوریم

امیدوارم روز پرسودی داشته باشید
    چک لیست:
    1) مساعد بودن از لحاظ روانی.
    2) چک کردن اخبار.
    3) کشیدن خطوط روند و سطوح حمایت و مقاومت در تایم 5 برابر.
    4) در تایم 5 برابر مکدی دیفالت زیر صفر یا بالای صفر و استوک به صورت حالت تیر و کمان و كراس K% و D%. (مکدی دایورجنس نداده باشه)
    5) ورود به تایم یک پنجم و مکدی زیر صفر یا بالای صفر و استوک در حالت هیدن.
    6) ورود زیر مقاومت یا حمایت و tp سقف یا کف قبل و sl هم سقف یا کف قبل. ورود تنها يك پوزيشن.

هر کس که فکر میکند تقدیر آینده اش را تعیین کرده است در حقیقت به ضعف اراده خویش اعترف کرده.

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از Amirhossein_Nas عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Hashemi آواتار ها
    2,701 بار در 655 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 87 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    بسیار سپاسگذارم علی جان خیلی خوشحالم که در جمعی هستم که برای موفق نشدن باید یه دلیل قانع کننده داشته باشی تقریبا تمام مسایل روانشناسی که در دوره بود رو برام خلاصه کردید واقعا اینقدر اطلاعات دوره زیاده که ادم گیج و سردرگم میشه مثلا من بارها از استاد شنیده بودم که هدف باید یه چیز مشخص و واضح باشه ولی باز هم در تعیین هدف به این موضوع دقت نکردم و یک هدف کلی قرار دادم.اگر بگم هدف من کسب ... پول هست و راه رسیدن به اون هم شناخت مارکت هست که با حضور در یک محیط اموزشی دوستانه و تمرین و تکرار با ذهنیت خالی و راهنماییهای دوستان و اصلاح مسیر انجام میشه و من میخوام با روزانه 3 درصد به این هدف برسم چطوره؟این هدف خیلی واضح تر از هدف قبلیه ولی بازم نمیدونم چه مبلغی رو باید اونجا بنویسم یعنی نمیدونم توانایی من چقدره چون در ابتدای مسیر هستم و یه کوچولو تصور این همه پول برام سخته ولی میدونم که شدنیه چون استاد و احتمالا تعدادی از دوستان به اون رسیدن.اشتیاق سوزان هم میشه اون دو تا تصویری که برام ساختین
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور
    دارم که عالی هستید
    خواستم یک مقدار اگر تونستم بیشتر راهنماییتون بکنم تا موفق که هستید ،از این هم موفقتر بشید
    پاسخ به مورد 1 شما :
    شما نوشتید هدفم پولدار شدن هست ، ولی به نظر من اگر به این شکل کلی بگیم پولادار شدن درست نباشه اونوقت پول یک ابزار هست برای تحقق اهداف و خودش هدف نیست ، حالا احتمالا میپرسید چرا ؟ اولا برا این خاطر که پولدار شدن خودش هدف نیست ولی اینطور میتونه هدف باشه من هدفم کسب 10 میلیارد دلار پول هست ، یعنی باید میزان دقیقش مشخص باشه اون موقع 10 میلیارد دلار میشه هدف نهاییتون و بعد کارهایی و مسیری که طراحی میکنید برای رسیدن به این مبلغ میشه هدف های میانیتون که انجام کارها و رسیدن به این اهداف میانی ، باعث تحقق هدف نهایی یعنی 10 میلیارد دلار میشه
    و بعد در ادامه نوشتید درست کردن یک زندگی خوب برای خودم و خانواده ام و اطرافیانم ، حالا اینجا این میتونه هدفتون باشه ولی بازم کلی هست، وقتی شما از خودتون سوال کنید که چرا میخوام پولدار بشم ؟ جواب میشه : میخوام بهترین زندگی رو برا خودم و خانوادم و اطرافیانم درست کنم ، حالا در این بخش باید کاملا دقیق و واضح زندگی خوب رو بتونید ریز به ریز بنویسید ، که منظورتون از زندگی خوب چی هست ؟ چه اتفاقی بیفته میگید زندگی خوب ؟ یا چه شرایطی باشه میگید زندگی خوب ؟ و باید کاملا دقیق و واضح و روشن و ریز به ریز برا خودتون و ذهنتون مشخص کنید و رو کاغذ مکتوب باشه ، به هیچ عنوان یک هدف کلی و گنگ برا خودتون قرار ندین ، هدفتون رو و مسیرش رو باید به نحوی بنویسید که اگر کاغذ رو بدید دست یک کودک 10ساله با خوندنش دقیقا بدونه که چه مسیر رو باید طی کنه و در هر مرحله چه کارهایی رو انجام بده و در نهایت به کجا میخواد برسه و کاملا با خوندنش مسیر یک جاده که در تاریکی بود ، چراغهاش روشن بشه و کل مسیر رو ببینه و انتهای مسیر رو هم بتونه ببینه که به کجا میخواد ختم بشه
    حالا میرسیم به بخش اشتیاق سوزانی که فرمودید نمیدونید چی هست ؟
    علت اینکه نمیتونید اشتیاق سوزانتون رو پیدا کنید این میتونه باشه که طراحی هدف و مسیرتون درست نبود
    حالا برای پیدا کردن اشتیاق سوزانتون این دو تصویر رو در ذهنتون تجسم کنید :
    1- به اون میزان پولی که هدفتون بود رسیدید و اون زندگی خوبی که مد نظرتون بود رو ساختید و همه رو در اون زندگی خوب ببینید و کاملا احساسات خودتون و احساسات اطرافیانتون و شادی و لذت و زندگی راحت و آسایش و... رو تصور کنید .
    2- در این تصویر ذهنی تصور کنید که به اون پول نرسیدید حالا به هر نحو و اتفاقی و درست در همین لحظه تصور کنید که خودتون و خانوادتون در چه اوضاعی ناراحت کننده ای هستند و احساسات و ناراحتی ها و مشکلات و .... رو ببینید .
    حالا اون انرژی یا حسی که باعث میشه شما باقدرت بع تصویر ذهنی که در شماره 2 ساختید و بگید نه من نمیخوام و نمیذارم این اتفاق بیفته میتونه اشتیاق سوزانه شما باشه ، که هر لحظه که به مشکل برخوردید یا کم آوردید سریع این دوتا تصویر ذهنی رو دوباره در ذهنتون مرور کنید و باعث بشه دوباره با قدرت و اشتیاق بلند بشید و با وجود زخمی شدن و خستگی باز هم این مسیر رو ادامه بدید تا اون چیزی رو که میخواید بدست بیارید .
    پاسخ به مورد 2 شما :
    اگر هدف و مسیرتون رو درست و اصولی تعیین کنید و دیتای درست بدید به ناخودآگاهتون و مدام تصویر سازیش بکنید و باورهای قبلیتون رو عوض کنید و باورهای جدید جاگذاری کنید و همه چیز اوکی باشه و ناخودآگاهتون بتونه قبول کنه این دیتا هارو ، بله شمارو در مسیر قرار میده و راهنماییتون میکنه تا درست ترین کارهارو انجام بدید یا در درست ترین زمان و مکان باشیدیا در کنار درست ترین افراد باشید ...... تا به اون هدفتون برسید ، در واقع ذهن ناخودآگاهتون نمیگه که تو عمل نکن من خودم همه کارهارو انجام میدم ، ذهن ناخودآگاهتون مسیر رو نشونتون میده و کمکتون میکنه تا خیلی چیزهارو ببینید و بشنوید و ... اما نتیجه ای نمیگیرید تا مانی که خودتون وارد عمل بشید و دیتاهایی رو که میده بهتون عملیش کنید و این اعمال باعث نتایج و تحقق اهدافتون بشند .
    پاسخ به سوال 3 شما :
    در سوال 1 راهنمایی ارایه شد
    پاسخ به سوال 4 شما :
    قطعا و 100% به اشتیاق سوزان نیاز دارید ، خوب خدارو شکر که تا اینجا متوقف نشدید و عالی پیش اومدید ، اما مسیر سخته و شما هنوز در پای کوه هستید و برای رسیدن به نوک قله کوه به گذشت زمان نیاز دارید و تجربه کردن اتفاقاتی که اصلا به ذهنتون هم نمیاد ، چون این بازار همانند آیننه تمام مشکلاتی که از بدو تولد در ما بوده یا بوجود اومده رو آشکار میکنه و تریدری موفق خواهد بود که کلا یک انسان متفاوت بشه و تمام اونهارو رفع کنه و تازه بعد از اون میتونه رو سود مستمر از بازار حساب کنه .
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون ، در هر دور جهان

هوش و استعداد خاصی لازم نیست تا به یک معامله گر سوداور در بلندمدت تبدیل شوید.هیچ ابزار خاصی به جز ذهنی رام و متعادل نیاز نیست.

8. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Hashemi عزیز تشکر کرده اند:

4,522 بار در 486 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود
    به عنوان یه دانشجوی اکادمی که بیش از 2 ساله تو دوره هستم یکسری تجربیات شخصی که به روانشناسی هم مربوط میشه رو با شما به اشتراک میزارم و امیدوارم مفید واقع بشه
    بهترین و زیباترین و کاملترین جمله از استاد تو فایلهای روانشناسی که اول اموزشات فراکتالی صحبت میکردن برام به شخصه اون مثال ماشین هدفجو که مغز انسانه و اون شلیک اژدر و سیستم هدفجوش که برگرفته از سیستم مغز انسانهاست ساخته شده برام جالب بود و همیشه به این مثله دقت وتفکر خاصی داشتم و معتقد بودم اصول پرایس اکشن رو مدام ترسیم کن تو چارت و خوراک ماشین هدفجو رو بهش بدم و تلاش کنم برای ثتبیت این اصول و از سیتم فراکتالی و اندیکاتورها در جهت پرایس تایید بگیرم و این برنامه سیستم هدفجو رو تکرار و تکرار و تکرار کردم
    الان به تثبیت رسیده و خداروشکر به نتیجه دلخواه رسیدم
    درگیر تایم و زمان برای یادگیری نشید و بر مسند مقایسه خود با افراد دیگه هم نشید اینها به غیر از اختلال و نویز برای سیستم هدفجوتون کاره دیگه انجام نمیده و فقط اختلال در سیستم و باگ درست میشه براتون
    چون این سیستم اتوماتیک باید داده بگیره و تثبیت بشه داده ها براش این وسط واژه یادگیری و درک برای سیستمها مختلف و متفاوت است( منظور مدت زمان یادگیری هست ) ولی در نهایت و خوشبختانه خروجی یکی خواهد شد
    قدیمیا میگن کار نیکو کردن از پر کردن است چون این مطالب رو کسی نمیدونسته و نگفته بوده حالا یهشخصی پیدا شده که مطالب رو علمی و موشکافانه توضیح میده و خروجی هر دو گفته یکی و صحیح است اما نسبت به دوره و زمان خودش
    امیدوارم که همه به موفقیت برسیم

10. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ensan عزیز تشکر کرده اند:

858 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط soroush bozorgi نمایش پست ها
    سلام محمد جان ، این سوال برای منم پیش اومده بود قبلا و با دیدن یکی از رادیوتیوب ها ، جواب رو پیدا کردم .
    استاد گفتند که یکی از مهم ترین مسائل روانشناسی کنترل احساسات هست نه قطع کردن اون . وقتی یک فرد میگه که من احساسی نیستم منطورش این نیست که هیچ احساسی نداره ، منظورشون این هست که نمیزارند احساساتشون رویه تصمیماتشون تاثیر بزاره. و یک مورد دیگه مهم در روانشناسی این هست که رفتارامون رو کنترل کنید مثلا اگر یک روز ضرر کردیم احساس بد پیدا نکینم یه روز سود کردیم خیلی خوشحال نشیم اگر تو یک روز دوتا استاپ خوردیم پوزیشن بعدی رو نیایم ریسک بیشتری کنیم و... همه این ها در دسته روانشناسی هست .
    (اگر مطرح شده که ۶۰درصد روانشناسی باعث موفقیت میشه و استراتژی ۱۵ درصد بخاطر اینکه اجرای تکنیکال کار سختی نیست بلکه کنترل رفتار خودمون و رو برو شدن با خودمون هست که کار یه خورده سختی هست)
    امیدوارم تونسته باشم جواب سوالتون رو بدم ، براتون رزوی بهترین ها رو دارم
    سلام ممنون بابت توجه شما
    دقیقا منظور منم همین بود شاید بد توضیحش دادم
    قسمت روانشناسی دوره محمدمهربان رو میدیم راجب هوش هیجانی یا eq توضیح میده که میگه هر چی هوش هیجانی بالا تر باشه یعنی همون روانشاسی قوی تر توی ترید و توضیحاتی راجب هوش هیجانی دادند که کاملا مطابق با صحبت شماست (یعنی مثال ایشون این بود که فرض کنید دارید رانندگی میکنید و ی ادم پرخاشگر هی بوق و چراغ میزنه و بعد که میاد کنار شما چهار تا بد و بیراهم میگه بهتون اینجا شما اگر هوش هیجانی پایینی داشته باشید میرید دنبال و مثل خودش رفتار میکنه و ممکنه کار به جاهای باریک هم بکشه !! اما اگر اگاهی داشته باشید نسبت به عصبانیت خودتون میگید بزار بره اینم دیونه بود و حرفای ایشون رو به خودتون نمیگیرید و حداقل این هست که ادامه روزتون رو راحت میگذورنید .)
    حالا حرف من این بود که ایا اگر فقط به ترس یا طمع یا هر احساس دیگه ای اجازه تاثیرگذاری در استراتژی مون نمیدیم دیگه بخش دیگه ای وجود داره ؟؟ مثلا بخاطر ترس از معامله زود خارج نشیم یا بخاطر ترس معامله ای که طبق استراژی هست رو از دست ندیم یا بخاطر طمع حد سود رو بزرگ تراز اصول استراتژی نکنیم یا و...
    اگر احساس ذر نتیجه استراتژی تاثیری نزاره ایا بخش دیگه ای میمونه که جلو سود ده شدن تریدر رو بگیره؟؟
    (تریدر در این بخش که توضیح میدم استراتژی داره و قوانین مدیریت سرمایه و ورود و خروج دقیق داره ) ایا چیز دیگه ای میمونه ؟

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

Soroush bozorgi آواتار ها
    1,069 بار در 233 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_a نمایش پست ها
    سلام ممنون بابت توجه شما
    دقیقا منظور منم همین بود شاید بد توضیحش دادم
    قسمت روانشناسی دوره محمدمهربان رو میدیم راجب هوش هیجانی یا eq توضیح میده که میگه هر چی هوش هیجانی بالا تر باشه یعنی همون روانشاسی قوی تر توی ترید و توضیحاتی راجب هوش هیجانی دادند که کاملا مطابق با صحبت شماست (یعنی مثال ایشون این بود که فرض کنید دارید رانندگی میکنید و ی ادم پرخاشگر هی بوق و چراغ میزنه و بعد که میاد کنار شما چهار تا بد و بیراهم میگه بهتون اینجا شما اگر هوش هیجانی پایینی داشته باشید میرید دنبال و مثل خودش رفتار میکنه و ممکنه کار به جاهای باریک هم بکشه !! اما اگر اگاهی داشته باشید نسبت به عصبانیت خودتون میگید بزار بره اینم دیونه بود و حرفای ایشون رو به خودتون نمیگیرید و حداقل این هست که ادامه روزتون رو راحت میگذورنید .)
    حالا حرف من این بود که ایا اگر فقط به ترس یا طمع یا هر احساس دیگه ای اجازه تاثیرگذاری در استراتژی مون نمیدیم دیگه بخش دیگه ای وجود داره ؟؟ مثلا بخاطر ترس از معامله زود خارج نشیم یا بخاطر ترس معامله ای که طبق استراژی هست رو از دست ندیم یا بخاطر طمع حد سود رو بزرگ تراز اصول استراتژی نکنیم یا و...
    اگر احساس ذر نتیجه استراتژی تاثیری نزاره ایا بخش دیگه ای میمونه که جلو سود ده شدن تریدر رو بگیره؟؟
    (تریدر در این بخش که توضیح میدم استراتژی داره و قوانین مدیریت سرمایه و ورود و خروج دقیق داره ) ایا چیز دیگه ای میمونه ؟
    درود ، وقتتون بخیر
    تریدر موفق کیه ؟!
    تریدری که بر روانشاسی مسلط باشه .۵۵٪
    تربدری که به مدیریت سرمایه اش پایبند باشه . ۳۰٪
    تریدری که استراتژی سوده داشته باشه و به اون مسلط باشه ۱۵٪ .
    یه نکته : اگر می خواید تو این بازار موفق باشید نیازی نیست که استراتژی شما ۱۰۰ درصد سوده باشه حتی اگر ۶۰ درصد هم سوده باشه شما موفق خواهید بود.
    در اصل مجموع این ۳ مورد هست که تریدر رو موفق میکنه ، منظورم از موفق چیه ؟!
    شخصی که بتواند از بازار سود مستمر کسب کنه بدون درگیر شدن احساسات ترس ، طمع و....
    به غیر این موراد چیز دیگه از نظر من وجود نذاره برای اینکه این ها رو کسب کنید نیاز به ۳ تا ۵ سال زمان هست .
    موفق و پیروز باشید .
    ترید کردن 90%صبر هست و 10% عمل ،روز بدون ترید بهتر از روز معامله با ضرر هست ،تریدر های حرفه ای پیش بینی نمی کنند بلکه واکنش نشون میدن

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از Soroush bozorgi عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز ، امیدوارم حالتون عالی باشه .
    https://esanj.ir/schutte-self-report...elligence-test
    این لینک تست هوش هیجانی( eq) هست میتونید با تست دادن از ۱۰۰ درصد ببینید که در چه وضعیتی هستید.
    ترید کردن 90%صبر هست و 10% عمل ،روز بدون ترید بهتر از روز معامله با ضرر هست ،تریدر های حرفه ای پیش بینی نمی کنند بلکه واکنش نشون میدن

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از Soroush bozorgi عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ensan نمایش پست ها
    درود
    به عنوان یه دانشجوی اکادمی که بیش از 2 ساله تو دوره هستم یکسری تجربیات شخصی که به روانشناسی هم مربوط میشه رو با شما به اشتراک میزارم و امیدوارم مفید واقع بشه
    بهترین و زیباترین و کاملترین جمله از استاد تو فایلهای روانشناسی که اول اموزشات فراکتالی صحبت میکردن برام به شخصه اون مثال ماشین هدفجو که مغز انسانه و اون شلیک اژدر و سیستم هدفجوش که برگرفته از سیستم مغز انسانهاست ساخته شده برام جالب بود و همیشه به این مثله دقت وتفکر خاصی داشتم و معتقد بودم اصول پرایس اکشن رو مدام ترسیم کن تو چارت و خوراک ماشین هدفجو رو بهش بدم و تلاش کنم برای ثتبیت این اصول و از سیتم فراکتالی و اندیکاتورها در جهت پرایس تایید بگیرم و این برنامه سیستم هدفجو رو تکرار و تکرار و تکرار کردم
    الان به تثبیت رسیده و خداروشکر به نتیجه دلخواه رسیدم
    درگیر تایم و زمان برای یادگیری نشید و بر مسند مقایسه خود با افراد دیگه هم نشید اینها به غیر از اختلال و نویز برای سیستم هدفجوتون کاره دیگه انجام نمیده و فقط اختلال در سیستم و باگ درست میشه براتون
    چون این سیستم اتوماتیک باید داده بگیره و تثبیت بشه داده ها براش این وسط واژه یادگیری و درک برای سیستمها مختلف و متفاوت است( منظور مدت زمان یادگیری هست ) ولی در نهایت و خوشبختانه خروجی یکی خواهد شد
    قدیمیا میگن کار نیکو کردن از پر کردن است چون این مطالب رو کسی نمیدونسته و نگفته بوده حالا یهشخصی پیدا شده که مطالب رو علمی و موشکافانه توضیح میده و خروجی هر دو گفته یکی و صحیح است اما نسبت به دوره و زمان خودش
    امیدوارم که همه به موفقیت برسیم
    سلام دوست عزیز ، امیدوارم حالت عالی باشه.
    خیلی ممنونم از اشتراک گذاری تجربیاتتون و دقیقا موضوع اینکه خودمون رو با دیگران مقایسه نکنیم یه مسئله ای هست که قبلا خود من رو یه مقدار زیادی اذیت میکرد و دقیقا تو مسیر برام سنگ اندازی میکرد اما خب به این نتیجه رسیدم که این کار درستی نیست .
    براتون آرزو بهترین ها رو دارم .

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از Soroush bozorgi عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3552 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Hashemi نمایش پست ها
    بسیار سپاسگذارم علی جان خیلی خوشحالم که در جمعی هستم که برای موفق نشدن باید یه دلیل قانع کننده داشته باشی تقریبا تمام مسایل روانشناسی که در دوره بود رو برام خلاصه کردید واقعا اینقدر اطلاعات دوره زیاده که ادم گیج و سردرگم میشه مثلا من بارها از استاد شنیده بودم که هدف باید یه چیز مشخص و واضح باشه ولی باز هم در تعیین هدف به این موضوع دقت نکردم و یک هدف کلی قرار دادم.اگر بگم هدف من کسب ... پول هست و راه رسیدن به اون هم شناخت مارکت هست که با حضور در یک محیط اموزشی دوستانه و تمرین و تکرار با ذهنیت خالی و راهنماییهای دوستان و اصلاح مسیر انجام میشه و من میخوام با روزانه 3 درصد به این هدف برسم چطوره؟این هدف خیلی واضح تر از هدف قبلیه ولی بازم نمیدونم چه مبلغی رو باید اونجا بنویسم یعنی نمیدونم توانایی من چقدره چون در ابتدای مسیر هستم و یه کوچولو تصور این همه پول برام سخته ولی میدونم که شدنیه چون استاد و احتمالا تعدادی از دوستان به اون رسیدن.اشتیاق سوزان هم میشه اون دو تا تصویری که برام ساختین
    سلام مجدد خدمت شما محمدجان
    باور دارم که عالی هستید
    یک مثال میزنم خدمتتون
    مثلا هدف من رسیدن به 1 میلیارد تومان در مدت زمان 10 ماه هست که تقریبا میشه 27000 دلار
    حالا باید برگردم به ابتدای مسیر ببینم کجا هستم یعنی با توجه به این هدف چقدر موجودی دارم : من میگم 1000 دلار موجودی دارم
    حالا باید مسیر بین این رو یعنی مبدا 1000 دلار و مقصد 27000 دلار رو طراحی کنم
    این رو با توجه به تعداد روز و ماه کاری یک سالمون در فارکس برنامه ریزی میکنم
    هر ماه 20 روز کاری دارم و تعداد ماه 10 ماه کاری
    حالا باید محاسبه کنم با این موجودی 1000 دلار و مدت زمان 200 روز کاری من در هر گام یا روز چند درصد افزایش بالانس داشته باشم در انتهای ماه دهم میتونم 27000 دلار موجودی بدست بیارم و هدفم رو بدست بیارم
    اگر شما روزی یا در هر گام1.7% افزایش بالانس داشته باشید با موجودی اولیه 1000 دلار ، شما در روز 197 به بالانس 27221 دلار میرسید و هدفتون رو بدست میارید
    و این میشه یک برنامه و هدف و طراحی مسیر
    توشتید نمیدونم توانایی من چقدره ، من میتونم بگم بهتون توانایی های شما و تمامی انسانها نا محدوده حتی در میزان پولی که میتونید هدفتون قرار بدید ، فقط ذهنمون محدوده که نمیتونه باور کنه و میتونید با انجام بازی فراوانی این محدودیت ذهنی رو کمتر کنید و در مرور زمان برداریدش
    نوشتید تصورش برام سخته ، پس باید حتما روش کار کنید چون اگر در ذهنتون نمیتونید این رو متصور بشید در واقعیت هم اجازه این کار رو بهتون نخواهد داد و میتونید کتاب تصویر سازی ذهنی رو مطالعه کنید و روی ناخودآگاهتون و باورهاتون و تصاویر ذهنیتون کار کنید
    موفقیت شما قطعا موجب موفقیت من و سایر دوستان خواهد شد
    بهترینهارو ارزو دارم برا هممون ، در هردو جهان
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 6 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 6 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 6 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع