صفحه 27 از 556 نخستنخست ... 1725262728293777127527 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 5553

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Mr.jason آواتار ها
    34,824 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm65 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون به خیر و کامیابی

محققی فرانسوی به نام رنه پئوک با استفاده از جوجه های از تخم در آمده ، قدرت نیت را نشان داده است.وقتی جوجه از تخم در می آید، معمولا از مادر خود نقش میپیذیرد و از او پیروی میکنند و اما اگر در زمان بیرون آمدن جوجه از تخم ، مادر آنجا نباشد ، جوجه ها از اولین شیء متحرکی که ببینند، نقش خواهند پذیرفت.برای مثال، اگر جوجه ای انسانی را ببیند ، به دنبال او راه خواهد افتاد. پئوک برای تحقیق خود نوعی تولید کننده ی رویداد تصادفی ساخته بود.رباتی کامپیوتری که در حین حرکت بصورت تصادفی مسیرش را عوض میکرد و 50 درصد اوقات به سمت راست و 50 درصد اوقات به سمت چپ میچرخید . او بعنوان شاهد این تحقیق ابتدا مسیر حرکت ربات را در محوطه بدون حضور جوجه ها ثبت کرد. او متوجه شد که به مرور زمان ، ربات بیشتر محوطه را بصورت برابر پوشش میدهد.
    پئوک سپس ربات را به جوجه های تازه به دنیا آمده نشان داد.همانطورکه انتظار میرفت، آن ها از ربات نقش پذیرفته و به تصور اینکه مادرشان است ، در محوطه به دنبال او راه افتادند. پس ازز اینکه جوجه ها از ربات نقش پذیرفتند ، او آنها را از محوطه خارج و در قفسی قرار داد که از داخل آن میتوانستند ربات را ببینند ، اما نمیتوانستند به طرفش بروند.
    مسیر تولید کننده رویداد تصادفی در آزمایش رنه پئوک
    الف: آزمایش شاهد ، قفس خالی است.
    فایل پیوست 85958
    ب:آزمایش نیت، جوجه هایی که از تولید کننده رویداد تصادفی نقش پذیرفته بودند ، در قفس قرار داده شدند.
    فایل پیوست 85959
    تصویر الف حرکت تولید کننده رویداد تصادفی را در زمان خالی بودن قفس نشان میدهد.
    تصویر ب حرکت تولید کننده ی رویداد تصادفی را پس از قرار دادن جوجه ها در قفس سمت راست محوطه نشان میدهد.
    اتفاق بعدی حیرت آور بود - نیت جوجه ها برای نزدیک بودن به آن چیزی که مادر خود میدانستند(در اینجا ربات مورد ازمایش)در عمل بر حرکات تصادفی ربات اثر گذاشت.این ربات دیگر به تمام نقاط محوطه نمیرفت بلکه بیشتر در آن نیمه ای از محوطه میماند که به جوجه ها نزدیک بود.
    اگر نیت جوجه ها بتواند بر حرکت یک ربات کامپیوتری اثر بگذارد ، آنگاه تصور کنید که شما چگونه میتوانید آینده ی مورد نظرتان را به سمت خودد بکشانید.

کتاب ماورا طبیعی شدن( دکتر جو دیسپنزا)
    سلام احسان جان
    خیلی هم عالی لذت بردم
    ویرایش توسط Mr.jason : 04-06-2021 در ساعت 00:52
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

2. 33 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

2,622 بار در 202 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamoon نمایش پست ها
    دوستان سلام
    استاد دو کتاب رو معرفی کردن برای مطالعه
    1. سایکوسایبرنتیک
    2. دعوت به تمرین ذن
    نسخه الکترونیکی کتاب اول رو تونستم بخرم ولی دومی رو نتونستم پیدا کنم، ممنون میشم از دوستان اگر کسی تونست جایی پیدا کنه که بتونم بخرم بهم اطلاع بده
    ممنون
    سلام و عرض ادب خدمت جناب هامون
    یک سوال داشتم ایا شما موفق به پیدا کردن کتاب دعوت به تمرین ذن شدید ممنون میشوم راهنماییم کنید

4. 27 کاربر برای این پست سودمند از alireza_no عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    6,784 بار در 763 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    با سلام و احترام
    خواهشمندم در صورت توان پاسخ بدهید.
    سوال ها
    1.صبر یعنی چی؟
    2. تکرار یعنی چی؟
    3.مسولیت یعنی چی؟
    4.هدف یعنی چی؟
    5.تعهد یعنی عهد و قسم خوردن <جواب این سوال پیدا کردم>
    6.ارزشمند یعنی چی؟
    7.انرژِی یعنی چی؟
    8.زمان یعنی چی؟
    9.موفقیت یعنی چی؟
    10.خود اصلاح گری یعنی چی؟

نکته ای هسته خواهشممندم در صورت جواب دادن خلاصه توضیح بدهید که یک فقط یک دید نرمال باشه و کسی دوست داشت بره درمورد جزییات تحقیق و بررسی کند. <مثال تعهد>
    جوادی

6. 25 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

Mehdi-mv آواتار ها
    6,339 بار در 581 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiri0072 نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    خواهشمندم در صورت توان پاسخ بدهید.
    سوال ها
    1.صبر یعنی چی؟
    2. تکرار یعنی چی؟
    3.مسولیت یعنی چی؟
    4.هدف یعنی چی؟
    5.تعهد یعنی عهد و قسم خوردن <جواب این سوال پیدا کردم>
    6.ارزشمند یعنی چی؟
    7.انرژِی یعنی چی؟
    8.زمان یعنی چی؟
    9.موفقیت یعنی چی؟
    10.خود اصلاح گری یعنی چی؟

نکته ای هسته خواهشممندم در صورت جواب دادن خلاصه توضیح بدهید که یک فقط یک دید نرمال باشه و کسی دوست داشت بره درمورد جزییات تحقیق و بررسی کند. <مثال تعهد>
    جوادی

سلام جناب جوادی عزیز

این کلمات از نظر من این معنی رو میدن

1 : صبر => انتظار برای اتفاق افتادن (موضوعات مختلف )

2 : تکرار => انجام دادن مجدد

3 : مسئولیت => تعهد در انجام کاری خاص

4 : هدف => مقصد تعیین شده

5 : تعهد => پایبند بودن

6 : ارزشمند => احساس لیاقت

7 : انرژی => قدرت ادامه دادن

8 : زمان => لحظه

9 : موفقیت => رسیدن به هدف

10:خود اصلاح گری => عامل موفقیت

این موضوع رو فکر کنم استاد تو یکی از ویدیو های با ارزش یوتیوب مطرح کردن , بسیار عالی بود ممنون از شما بخاطر مطرح کردن این چالش چون واقعا توصیف بعضی از کلمات خیلی سخته و هر کس یه نظری داره

8. 35 کاربر برای این پست سودمند از Mehdi-mv عزیز تشکر کرده اند:

Mattio آواتار ها
    2,232 بار در 131 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 14 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام علیرضا جان
    روزت به خیر
    برای تهیه کتاب "دعوت به تمرین ذن"
    با این شماره ها تماس بگیر
    انتشارات فراروان
    تلفن 66437753 و 66921378
    میفرسته برات

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_no نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت جناب هامون
    یک سوال داشتم ایا شما موفق به پیدا کردن کتاب دعوت به تمرین ذن شدید ممنون میشوم راهنماییم کنید
    تا درد نيابي،تو به درمان نرسي
    تا جان ندهي، به وصل جانان نرسي
    "مولانا"

10. 26 کاربر برای این پست سودمند از Mattio عزیز تشکر کرده اند:

Hosseinbagheri آواتار ها
    31,109 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 147 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    سوالی برام پیش اومده که اگر استاد عزیز یا سایر دوستانی که راجب این موضوع اطلاع دارند لطف کنند پاسخ بدند سپاسگذار خواهم بود.
    در مدیتیشن موضوعی هست به اسم مشاهده افکار بدون قضاوت. من درک نمیکنم که منظور از مشاهده افکار چی میتونه باشه. چون وقتی مدیتیشن میکنم اگر بخوام افکارم رو دنبال کنم و به صدای ذهنم گوش بدم مدام این افکار بیشتر و بیشتر میشن و وقتی به خودم میام میبینم درون این افکار گم شدم و تایم زیادی هم سپری شده.
    پس باید مدام ذهنم رو ساکت کنم، وقتی افکار ظاهر میشن همون ابتدا سرکوب کنم و نذارم این افکار بزرگ و بزرگ تر بشن.
    حالا این سوال مطرحه که آیا کارم صحیح هست یا باید اجازه بدم افکار کار خودشون رو انجام بدن؟ و اینکه هر چقدر بیشتر سخت میگیرم این افکار بیشتر میشن و باید راهکار دیگه ای رو امتحان کنم؟
    اصلا سوال اصلی اینه منظور از مشاهده افکار یعنی چی؟ باید چیکار کنیم؟ چجوری افکار رو مشاهده کنیم؟
    با توجه به برداشت من از مشاهده یعنی به افکار اجازه پخش بدیم و کاری باهاشون نداشته باشیم تا تموم شن که البته میدونم تمومی نداره. پس برداشتم احتمال خیلی زیاد اشتباهه
    لطفا کمی این موضوع رو باز کنید.
    با تشکر @amino
    شانس هرگز کافی نیست.

12. 37 کاربر برای این پست سودمند از Hosseinbagheri عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    150,429 بار در 1,686 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5886 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinbagheri نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    سوالی برام پیش اومده که اگر استاد عزیز یا سایر دوستانی که راجب این موضوع اطلاع دارند لطف کنند پاسخ بدند سپاسگذار خواهم بود.
    در مدیتیشن موضوعی هست به اسم مشاهده افکار بدون قضاوت. من درک نمیکنم که منظور از مشاهده افکار چی میتونه باشه. چون وقتی مدیتیشن میکنم اگر بخوام افکارم رو دنبال کنم و به صدای ذهنم گوش بدم مدام این افکار بیشتر و بیشتر میشن و وقتی به خودم میام میبینم درون این افکار گم شدم و تایم زیادی هم سپری شده.
    پس باید مدام ذهنم رو ساکت کنم، وقتی افکار ظاهر میشن همون ابتدا سرکوب کنم و نذارم این افکار بزرگ و بزرگ تر بشن.
    حالا این سوال مطرحه که آیا کارم صحیح هست یا باید اجازه بدم افکار کار خودشون رو انجام بدن؟ و اینکه هر چقدر بیشتر سخت میگیرم این افکار بیشتر میشن و باید راهکار دیگه ای رو امتحان کنم؟
    اصلا سوال اصلی اینه منظور از مشاهده افکار یعنی چی؟ باید چیکار کنیم؟ چجوری افکار رو مشاهده کنیم؟
    با توجه به برداشت من از مشاهده یعنی به افکار اجازه پخش بدیم و کاری باهاشون نداشته باشیم تا تموم شن که البته میدونم تمومی نداره. پس برداشتم احتمال خیلی زیاد اشتباهه
    با تشکر @amino
    سلام وقت بخیر
    این پست رو مطالعه کنید
    https://forum.academywave.com/showth...ll=1#post40280
    Perceive thetime , Change thelife

14. 61 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,489 بار در 1,398 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 352 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinbagheri نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    با تشکر @amino

سلام حسین آقا وقتت بخیر باشه
    در کتاب نیروی حال این موضوع رو خوب توضیح داده اگر نخوندی حتما یک نگاه بهش بنداز. کتابی هست که استاد پیشنهاد کردن.
    خود فرد از ذهن جداست، نباید خود و ذهن رو یکی بدونیم. ذهن برای بقا نیاز به زمان گذشته و آینده داره. حالا اگر بخوایم از ذهن رهایی پیدا بکنیم باید چکار کنیم؟ توجه به اکنون و زمان حال. اینکه میگید افکار تمامی ندارند تقلا ذهن برای بقا هست. در مرحله اول شما نیاز ندارید کار خاصی بکنید فقط مشاهده گر ذهن میشید، با مشاهده خود رو از ذهن جدا دونستید و این اولین گام هست و تاثیر در ناخودآگاه میذاره.
    تمرکز بر ورود و خروج اکسیژن و زیر نظر گرفتن مسیر گردش هوا در بدن کمک کننده خواهد بود. یا زمانی که هجوم افکار به خود رو دارید میتونید این سوال رو از خود بپرسید و مرتب تکرار کنید که فکر بعدی من چه خواهد بود؟
    موفق باشید
    ویرایش توسط Mohammad.Parsi : 04-19-2021 در ساعت 13:16
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

16. 37 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

ehsanm65 آواتار ها
    25,059 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    با سلام
    در این تاپیک مباحث مربوط به روانشناسی از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می گیرد
    1-روانشناسی بازار
    2-روانشناسی فردی
    بنظر شما این دو مقوله چقدر در موفقیت یک تریدر می توانند تاثیر داشته باشند؟

امینو
    سلام دوستان وقت همگی بخیر
    به نظر من روانشناسی بازار درواقع همون علم تکنیکال وشناخت بازار با در نظر گرفتن علت بوجود آمدن ها ی و لو ها و تغییرات قیمتی میباشد و روانشناسی فردی که مربوط به خود تریدر و شناختی که از خودش در مواجه با شرایط مختلف داره و میتونه خودشو ارزیابی کنه که در چه حالتهایی بیشترین راندمان و کارایی و دید صحیح رو داره و یا بلعکس در چه شرایطی نمیتونه خوب تصمیم بگیره.
    این دومقوله بسیار تاثیر گذار هستند در موفقیت تریدر.چراکه بازار بدون در نظر گرفتن احساسا ت ما حرکت میکنه واین ماییم که باید به طور صحیح بازار رو درک کنیم و با اون هماهنگ بشیم.
    یه مدت خیلی زیادی بود که مسعله ای ذهنمو درگیر کرده بود که چرا میتونیم در دمو اونقدر خوب ترید بزنیم ولی در ریل نه!با توجه به اینکه همه چیز ما یکسانه. همه چیززززز! سیستم .زمان . جفت ارز .حرکت چارت .اما...
    به مطلب جالبی بر خوردم.مهمترین عاملی که ما در دمو بهش.توجه نمیکنیم واقعا خود پوله.پول برامون واقعا مهم نیست.با توجه به صحبتهای استاد که بازار یا بهتر بگم این موجود زنده نمودار احساسات ما انسانهاست به پول پس کاملا روی قواعد خودش حرکت میکنه.چون ذهن ما هم کاملا منظم و دقیق کار میکنه.زمانیکه ما چارت رو بدون احساسمون به پول بررسی میکنیم در واقع دو احساس کلی مون رو نسبت به پول نادیده میگیریم.اول ترس که نبودش باعث میشه منطقمون خیلی بهتر تصمیم گیری کنه و بودنش معمولا خودشو در جابه جایی استپ ها یا قرار دادنشون در محل نا مناسب نشون میده و دیگری حس طمع که اونم معمولا در جا به جایی تی پی و حد سودمون خودشو نشون میده.(چند درصد معاملاتی که استپ خوردن اولش سود ده بودن؟!!)
    پس این نعمت بی نهایت خوب و بزرگ خداوند که در اختیار ماست نه تنها به زبان بلکه در دلمون هم باید تبدیل بشه نعمت و نه فقط در حد حرف.احساسمون باید به پول تغییر بکنه.همونطور که ما به کسی علا قه داریم هیچ وقت به این موضوع فکر نمیکنیم که ای کاش علاقمون بیشتر بشه.بلکه با شناخت بیشتر این احساسمون هم شدیدتر میشه.
    بازی فراوانی یک نمونه از تمرینات بی نظیریه که استاد تاکید دارن روش و باید جدی گرفته بشه.
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

18. 34 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

reza.trader آواتار ها
    6,245 بار در 264 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط emmo91 نمایش پست ها
    سلام حسین آقا وقتت بخیر باشه
    در کتاب نیروی حال این موضوع رو خب توضیح داده اگر نخوندی حتما یک نگاه بهش بنداز. کتابی هست که استاد پیشنهاد کردن.
    خود فرد از ذهن جداست، ذهن برای بقا نیاز به گذشته و آینده داره. حالا اگر بخوایم از ذهن رهایی پیدا بکنیم باید چکار کنیم؟ توجه به اکنون و زمان حال. اینکه میگید افکار تمامی ندارند تقلا ذهن برای بقا هست. در مرحله اول شما نیاز ندارید کار خاصی بکنید فقط مشاهده گر ذهن میشید، با مشاهده خود رو از ذهن جدا دونستید و این اولین گام هست و تاثیر در ناخودآگاه میذاره.
    تمرکز بر ورود و خروج اکسیژن و زیر نظر گرفتن مسیر گردش هوا در بدن کمک کننده خواهد بود. یا زمانی که هجوم افکار به خود رو دارید میتونید این سوال رو از خود بپرسید و مرتب تکرار کنید که فکر بعدی من چه خواهد بود؟
    موفق باشید
    سلام محمد جان
    وقت بخیر
    من هم همیشه این سوال دوست عزیزمون جناب باقری رو داشتم و دنبال پاسخ بودم.
    توضیحات شما و پست عالی استاد در تشریح ذن بسیار عالی و کمک کننده بود. من حتما کتاب رو تهیه و مطالعه میکنم، گرچه اصل مطلب رو فرمودید.
    سپاسگزارم
    «هدف
    پول نیست، هدف آزادیه»

20. 30 کاربر برای این پست سودمند از reza.trader عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 54 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 54 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع