صفحه 269 از 552 نخستنخست ... 169219259267268269270271279319369 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,681 به 2,690 از 5516

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Frederick آواتار ها
    3,680 بار در 873 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    در حال رانندگی، یک هو یک موضوعی نظرم و جلب کرد

من در مسیر منزل به باغ مجبورم از جاده ای عبور کنم که دو طرفه هست و خب طبیعت همچون جاده ای باریک بودن و البته چاشنی خطر رو هم باید بهش اضافه کنید
    این جاده، جاده ای هست پر رفت آمد.
    خودرو های لوکس و گرانقیمت، خودرو های مسافر بر و همینطور خورو های حمل محصولات کشاورزی و البته ادوات مخطلف کشاورزی از تراکتور و تیلر گرفته تا کمباین های عظیم و الجسه، به همه اینها گاه گاهی کامیون رو هم باید اضافه کرد. در حال تردد همیشگی هستند

من رفت و آمد توی این جاده رو خیلی دوست دارم و قطعا تمام طول شبانه روز، رانندگی توی این جاده رو تجربه کردم و باید این و بگم که این جاده کمترین علایم راهنمایی رو داره و مجهز به چراغ های خیابانی برای روشنایی هم نیست!!!

به شخصه توی دو تایم رانندگی توی این جاده رو میپسندم مثلا غروب و دوست دارم و البته این، زمان زمان پر تردد و البته پر خطر و همچنین بینهایت زیباست(این و تشبیه میکنم به ترید در ایام خبر مهم)
    شب دیر هنگام و هم به خاطر آرامشش میپسندم.
    امروز در حال رانندگی بودم که از روبرو یک خودروتوی لاین من اومد و من کماکان با سرعت مناسب در حال رانندگی بودم
    نه ترمز نه افزایش سرعت
    و توجه ام به رانندگی طرف مقابلم بود که با چه استرس و هیجانی وارد سبقت و با چه هیجان و استرسی مجدد به لاین خودش بعد سبقتش اومد
    یه لحظه خودم و در حال ترید دیدم
    دیدم توی مارکت وقتی قصد سبقت گرفتن از تارگت روزانمو دارم هم همینه

من از کسی جلو نیستم و کسی هم از من جلو نیست
    برگردیم به رانندگیم
    من یک هدف دارم حرکت از منزل و رسیدن به باغ و یک طول مسیر پر هیجان و پر چالش
    این مسیر هیچ وقت برام تکراری نمیشه چرا که آدم هاش هیچ وقت تکراری نمیشن یا اگر هم بشن به واسطه تغییر در روهیات، هیجان و احساسشون با دفعه قبلی که این مسیر و تجربه کردم متفاوتند
    من میتونم سریعتر برسم و البته مجبورم سبقت بگیرم سریع برم و همینطور ریسک بیشتری رو تجربه کنم!
    آیا ارزشش رو داره؟
    من میگم نداره
    شما بگید، داره؟!
    چرا تو بازار دوست داریم با اینکه میدونیم شبانه روز میتونیم ترید کنیم زمان ایمن و برای ترید انتخاب نمیکنیم
    میدونیم ریسکمون و ببریم بالا مثل سبقت های پیاپی خودمونو در معرض خطر قرار میدیم و پر ریسک رفتار میکنیم
    مثل رانندگی، که عدم تمرکز و یا کارهایی مثل موبایل جواب دادن، ما رو در خطر قرار میده و مبادرت به این کار میکنیم و در وضعیت مشابهش در بازار میدونیم لازمه لحظه ترید آرامش، سکوت، مدیتیشن قبل و بعد ترید هست و میایم یه آهنگ راک پر هیجان گوش میکنیم و یا...
    به نظرتون چرا
    بزارید یک خاطره دیگه بگم
    حدود ۲۰ سال قبل یادمه بستن کمربند ایمنی یک کار مسخره بود تا اینکه حدود ۱۰ سال قبل با گذاشتن جریمه برای عدم بستن کمربند حتی برای سرنشین عقب فرهنگ و عادات رانندگی دستخوش تغییر شد.
    بزار بریم قبل قانون بستن کمربند ایمنی
    من بر اساس یک عادت خوب از روز اولی که پشت فرمون نشستم کمربندمو میبندم و بار ها توسط دوستانی که کنارم تو ماشینم مینشستند به تمسخر گرفته میشدم!
    تا اینکه یک حادثه قضایا رو کمی عوض کرد
    گرگ و میش هوا بود که یک تیرچراق برق سر از وسط خیابون در آورد و متاسفانه ظاهرا تیر برقه چشم هم نداشت که منو ببینه و من نه گذاشتم نه ورداشتم از وسط رفتم توی تیر چراغ برق!!!!
    پسر خالم با 130 کیلو وزن به واسطه عدم بستن کمربند ایمنی با کله رفت توی شیشه و خب فاجعه بوجود آمده تقریبا قابل تصوره!!!
    بعد لحظه تصاف با یک ماشین تا شیشه جلو جمع شده و یک سرنشین دربو داغون(پسرخاله ام) مواجه بودم
    به آرومی کمربند ایمنی و باز کردم و با گرفتگی جزیی در ناحیه سینه و البته کمی گردن به دلیل ضربه شدید از خودرو بیرون اومدم و به کمکش رفتم و....
    بقیه داستان و دردسر های بعدیش قابل تصوره قطعا.
    از اون روز هر کسی کنارم مینشست با شنیدن این خاطره چنان با ترس سریعا کمربند ایمنیشو میبست که به هیچ وجه قابل قیاس نیست با روز های قبل تصادفم.
    بزار فکر کنن من ترسو ام(باور بفرمایید بارها این وازه رو به واسطه بستن کمربندم شنیدم)
    چرا کمربندایمنی خودمونو توی ترید نمیبندیم
    باید چقدر محکم سرمون به شیشه جلو خودرو بخوره تا درک کنیم کمربندمونو ببندیم
    کمربندی به نام حد ضرر
    کمربندی به نام حجم متناسب با بالانس و ضرر قابل تحمل!!
    شما بگید چرا؟
    تشبیه عالیییی بوود دوست خوبم واقعا هم اینجوریه
    بنظرم کلا ادما عادت کردن تا یه مسیر رو نرن تجربه نکنن ضربه نبینن حرف گوش نمیکنن و میخوان خودسر کار خودشونو پیش ببرن
    مثل همون کمربند خیلی ها میدونن ضروری هستش و در مواقع مهم محافظت میکنه از ادم ولی باز تا یه تصادف نکنن یا یه ضربه ای نبینن قبول نمیکن
    برا قضیه ترید هم اینجوریه کار خودشون رو میکنن یه ماه دوماه چند ماه بعد میبینن فایده نداره بزار حرف گوش کنیم ببینم چجوریه بعد چند ماه دیگه برمیگردن سر خونه اول
    که طبق اصول پیش برن

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از Frederick عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,842 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

شما بگید چرا؟
    ممنون از شما متن بسیار زیبایی نوشتید
    دقیقا مورد مشابهی برای من چند شب پیش اتفاق افتاد
    با همکارم حوالی ساعت 11 شب از محل کار بر می گشتیم به شدت خسته و کمی عصبی
    رسیدیم به یک خیابون یک طرفه که مسیرمون نزدیک میکرد شاید واسه 5 دقیقه
    همکارم گفت میخوام خلاف برم زود برسم
    هر چی اصرار آخرش گوش نداد
    یکی از بلند ترین خیابون های یک طرفه شهر رو برعکس رفت
    چند باری عزراِییل رو دیدم داشت دست تکون میداد ولی خدا رحم کرد
    (توی پرانتز بگم همکارم اهل مطالعه ست و روی خودش هم کمی کار کرده) اما واقع چرا اون کار رو کرد
    وقتی رسیدیم بهش گفتم اصلا فهمیدی داشتی چیکار میکردی؟
    یک لحظه به خودش اومد گفت دست خودم نبود
    اما من میدونستم چرا ؟کاملا ناخودآگاهش بود که داشت رفتارش رو کنترل میکرد
    از شدت خستگی
    توی ترید هم همینه وقتی خسته عصبانی و درگیریم بعضی اوقات کارایی میکنیم روز بعدش که نگاه میکنی میگی عجب اشتباه بچه گانه ای
    از من بعید بود
    خیلی باید دقت کرد به ناخودآگاه و به قول استاد باید مثل بچه تربیتش کرد
    به طور مثال یک شخص 25 ساله رو در نظر بگیرید
    25ضرب در 365 روز =9125
    اگر به طور میانگین یک طرز فکر مثلا (ما که فقیریم ) روزانه 3 بار براش تکرار بشه
    9125*3=27375 بار در طول زندگی یک طرز فکر تکرار شده و توی عمق ناخودآگاهش جا گرفته
    و جالب اینکه هیچ گاردی نسبت به این افکار وجود نداره و چون از جانب شخصی که قبولش داریم مثل پدر به ما میرسه کاملا قبولش میکنیم
    حالا ببینید چقدر ما کار داریم که بخواهیم اصلاحاتی روی نگرش ها و باورهامون انجام بدیم
    واسه همین بعضی ها میگن خودتون رو بمباران باور های مثبت کنید

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

محمد زندی آواتار ها
    3,068 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

من در مسیر منزل به باغ مجبورم از جاده ای عبور کنم که دو طرفه هست و خب طبیعت همچون جاده ای باریک بودن و البته چاشنی خطر رو هم باید بهش اضافه کنید
    این جاده، جاده ای هست پر رفت آمد.
    خودرو های لوکس و گرانقیمت، خودرو های مسافر بر و همینطور خورو های حمل محصولات کشاورزی و البته ادوات مخطلف کشاورزی از تراکتور و تیلر گرفته تا کمباین های عظیم و الجسه، به همه اینها گاه گاهی کامیون رو هم باید اضافه کرد. در حال تردد همیشگی هستند

من رفت و آمد توی این جاده رو خیلی دوست دارم و قطعا تمام طول شبانه روز، رانندگی توی این جاده رو تجربه کردم و باید این و بگم که این جاده کمترین علایم راهنمایی رو داره و مجهز به چراغ های خیابانی برای روشنایی هم نیست!!!

به شخصه توی دو تایم رانندگی توی این جاده رو میپسندم مثلا غروب و دوست دارم و البته این، زمان زمان پر تردد و البته پر خطر و همچنین بینهایت زیباست(این و تشبیه میکنم به ترید در ایام خبر مهم)
    شب دیر هنگام و هم به خاطر آرامشش میپسندم.
    امروز در حال رانندگی بودم که از روبرو یک خودروتوی لاین من اومد و من کماکان با سرعت مناسب در حال رانندگی بودم
    نه ترمز نه افزایش سرعت
    و توجه ام به رانندگی طرف مقابلم بود که با چه استرس و هیجانی وارد سبقت و با چه هیجان و استرسی مجدد به لاین خودش بعد سبقتش اومد
    یه لحظه خودم و در حال ترید دیدم
    دیدم توی مارکت وقتی قصد سبقت گرفتن از تارگت روزانمو دارم هم همینه

من از کسی جلو نیستم و کسی هم از من جلو نیست
    برگردیم به رانندگیم
    من یک هدف دارم حرکت از منزل و رسیدن به باغ و یک طول مسیر پر هیجان و پر چالش
    این مسیر هیچ وقت برام تکراری نمیشه چرا که آدم هاش هیچ وقت تکراری نمیشن یا اگر هم بشن به واسطه تغییر در روهیات، هیجان و احساسشون با دفعه قبلی که این مسیر و تجربه کردم متفاوتند
    من میتونم سریعتر برسم و البته مجبورم سبقت بگیرم سریع برم و همینطور ریسک بیشتری رو تجربه کنم!
    آیا ارزشش رو داره؟
    من میگم نداره
    شما بگید، داره؟!
    چرا تو بازار دوست داریم با اینکه میدونیم شبانه روز میتونیم ترید کنیم زمان ایمن و برای ترید انتخاب نمیکنیم
    میدونیم ریسکمون و ببریم بالا مثل سبقت های پیاپی خودمونو در معرض خطر قرار میدیم و پر ریسک رفتار میکنیم
    مثل رانندگی، که عدم تمرکز و یا کارهایی مثل موبایل جواب دادن، ما رو در خطر قرار میده و مبادرت به این کار میکنیم و در وضعیت مشابهش در بازار میدونیم لازمه لحظه ترید آرامش، سکوت، مدیتیشن قبل و بعد ترید هست و میایم یه آهنگ راک پر هیجان گوش میکنیم و یا...
    به نظرتون چرا
    بزارید یک خاطره دیگه بگم
    حدود ۲۰ سال قبل یادمه بستن کمربند ایمنی یک کار مسخره بود تا اینکه حدود ۱۰ سال قبل با گذاشتن جریمه برای عدم بستن کمربند حتی برای سرنشین عقب فرهنگ و عادات رانندگی دستخوش تغییر شد.
    بزار بریم قبل قانون بستن کمربند ایمنی
    من بر اساس یک عادت خوب از روز اولی که پشت فرمون نشستم کمربندمو میبندم و بار ها توسط دوستانی که کنارم تو ماشینم مینشستند به تمسخر گرفته میشدم!
    تا اینکه یک حادثه قضایا رو کمی عوض کرد
    گرگ و میش هوا بود که یک تیرچراق برق سر از وسط خیابون در آورد و متاسفانه ظاهرا تیر برقه چشم هم نداشت که منو ببینه و من نه گذاشتم نه ورداشتم از وسط رفتم توی تیر چراغ برق!!!!
    پسر خالم با 130 کیلو وزن به واسطه عدم بستن کمربند ایمنی با کله رفت توی شیشه و خب فاجعه بوجود آمده تقریبا قابل تصوره!!!
    بعد لحظه تصاف با یک ماشین تا شیشه جلو جمع شده و یک سرنشین دربو داغون(پسرخاله ام) مواجه بودم
    به آرومی کمربند ایمنی و باز کردم و با گرفتگی جزیی در ناحیه سینه و البته کمی گردن به دلیل ضربه شدید از خودرو بیرون اومدم و به کمکش رفتم و....
    بقیه داستان و دردسر های بعدیش قابل تصوره قطعا.
    از اون روز هر کسی کنارم مینشست با شنیدن این خاطره چنان با ترس سریعا کمربند ایمنیشو میبست که به هیچ وجه قابل قیاس نیست با روز های قبل تصادفم.
    بزار فکر کنن من ترسو ام(باور بفرمایید بارها این وازه رو به واسطه بستن کمربندم شنیدم)
    باید چقدر محکم سرمون به شیشه جلو خودرو بخوره تا درک کنیم کمربندمونو ببندیم
    کمربندی به نام حد ضرر
    کمربندی به نام حجم متناسب با بالانس و ضرر قابل تحمل!!
    شما بگید چرا؟

سلام
    قشنگ بود
    ممنون
    ستایش هورمزد.

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از محمد زندی عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,425 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3597 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    باور دارم عالی هستید
    دیروز با نوشتن یک جمله در این پست #3142 بهترین اتفاقات برا من رخ داد و بهترین روز زندگی شد برام که اصلا نمیتونستم فکرشم بکنم ، شما چطور ؟
    لطفا این فایل رو هم ببیند و اگر دوست داشتید سیوش کنید ، شاید جملاتش سالها بعد براتون معنی بده و شاید همین الانشم دریافتش کردید(همه چیز برمیگرده به لحظات قبل از خواب ) (متن فایل 0:42 که هر شب هر رویایی رو که دوست داشتی ببینی)
    راستی فیلمی که پس زمینش هست : فیلم تلقین هست اسمش اگر ندیدنش حتما در یک فرصت نگاهش کنید عالیه
    https://www.aparat.com/v/YmCph
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,425 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3597 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    فوق العاده بود علی جان

من یک آیه از کتاب آسمانی قرآن رو همیشه توی تنهایی بهش فکر میکنم < نحن اقرب من حبل الورید ..ما از رگ گردن بهت نزدیک تریم> خیلی جای تامل داره

من فیلم اینسپشن (تلقین ) رو حدودا فکر کنم ۳ بار دیدم قبلا تا متوجه شدم چی به چیه

کلا فیلم های کریستوفر نولان همه شون همینطوریه با ۱ با یا ۲ بار دیدن نمیتونی بفهمی

بقیه فیلم هاشم همینطوریه مثل میان ستاره (اینتراستلار) یا تنت(tenet) و..

این فیلم tenet چه از اخر به اول ببینی یا اول به اخر یکیه درست مثل اسم فیلمش

اصلا فوق العادست این کارگردان فیلم جدیدشم ۲۰۲۳ میاد که کیلیان مورفی هم توشه و همه خوبان دیگه

اتفاقا همین چند روز پیش فیلم جدید راک هم اومد black adam ..فوق العاده بود و نکات روانشناسی خوبی داشت

اونقدری من زبان انگلیسی از فیلم ها یاد گرفتم تو مدرسه یاد نگرفتم

موفق باشید و ممنون از این پست فوق العاده تون همه چیز ذهنه و همه چیز خودتی
    سلام و وقتتون بخیر جناب آقای محمد
    باور دارم که عالی هستید
    همه چیز به یک موارد اشاره دارند منتها با زبانها و علائم و شکلهای مختلف و آخرش ختم میشه به :
    قدرت انسان
    ذهن
    تصویر سازی ،تجسم،تخیل(شب قبل از خواب)
    افکار
    احساسات
    دریافت شهود
    عمل بی چون و چرا به اونها
    نتیجه : خلق هر آنچیزی که الان در نظرتون غیر ممکن هست و محال میدونیدش
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

M.T.z آواتار ها
    4,267 بار در 942 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 174 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام پنجشنبه شب همه ی دوستان عزیز بخیر و خوشی.
    الان که در حال تمرین روی گذشته چارت بودم به همچین چیزی برخوردم و نتونستم بفهمم چه جوری میشه که همچین اتفاقی بیوفته.
    ScreenHunter 46.png
    E-mail: [email protected]
    Instagram: MTz_trader

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از M.T.z عزیز تشکر کرده اند:

2,449 بار در 651 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 239 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط relaxeagle نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

دوستان من میخوام مدیتیشن انجام بدم ولی نمیدونم چطوره انجامش بدم،رفتم تحقیق کردم در مورد مدیتیشن ولی راستش رو بخواین بیشتر گیج شدم

مدیتیشن انواع مختلفی داره و نمیدونم کدومش بهتره برای ترید.لطفا در این مورد کمکم کنید که چه نوع مدیتیشنی رو باید انجام بدم و اگر کتابی یا دوره ی اموزشی میشناسید ممنون میشم بهم بگید

باتشکر relaxeagle
    سلام به شما
    پیشنهاد میدم کتابی که استاد معرفی کردن رو بخونید و کار عملی اون رو انجام بدید
    کتاب دعوت به تمرین ذن

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از sun_boy عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    وقت بخیر دوستان
    انجمنی پویا و فعال داشته باشیم
    [/COLOR]
    سلام محمد جان
    ممنونتم بابت این همه تلاش و فعالیت و انرژی ای که داری واسه انجمن میزاری
    من گله ای دارم از برادرها و خواهرای بزرگترمون(از لحاظ سابقه و دانش تریدری)
    همه میدونیم که افراد فوق العاده حرفه ای حتی در سطح جهانی توی این آکادمی هستن و اطلاعات و دانش فنی بسیار بالای دارند
    اما روی نیمکت نشستن و تماشا میکنن در مقابل افرادی با تجربه کمتر دارن بیشتر انرژی میزارن
    واقعا چرا نتونیم بهره ببریم از وجودشون
    من چند ماه پیش سوالی پرسیدم توی همین تاپیک و چند نفر از قدیمی ها رو منشن کردم انقدر زیبا و کامل جواب دادن هنوز که هنوز اون پست ها رو سیو کردم و میخونم
    خودم رو میگم تا یک جایی دانش و تجربه کوچک من جواب میده و حتی شاید راهنمایی اشتباهی بکنم اما یکی که سه سال از من جلو تر هست قطعا از زاویه ای دیگه به مطلب نگاه میکنه
    توی پست های گذشته یکی از دوستان گفت من میبینم بعضی ها اشتباه میکنن ولی چیزی نمیگم چون کسی که توی سود درک نمیکنه
    من قبول دارم این مطلب رو حتی شاید بعضی ها گارد بگیرن در مقابل راهنمایی شدن اما شما فرض کن من که دارم اون مطلب رو میخونم و راهنمایی شما رو میبینم یک جرقه باشه واسه آگاهی که از اشتباهات آینده جلو گیری کنم
    انکار نمیکنم که همیشه بودن قدیمی ها و خیلی کمک کردن و شاید یه جورایی دوران استراحت رو میگذرونن اما از استاد قدیمی تر و حرفه ای تر داریم؟هنوزم هست و انرژی میزاره دونه دونه بچه هارو زیر نظر داره
    زکات علم نشر اون هست (حضرت علی)
    خواهشی که من دارم اینه که یکم از تجربیاتشون بگن از اشتباهاتشون از دست آورد ها در حدی که مقدور هستش
    چراغی روشن کنن واسه افرادی که ابتدای راه هستند
    هر چند که استاد تمام این کار ها رو مثل یک ارتش یک تنه انجام میده
    اما بازم کمک دوستان تاثیر زیادی داره
    این مطلب رو فراموش کردم بگم
    مدتی پیش خیلی با خودم درگیر بودم سر استاپ خوردن و واقعا خودم رو سرزنش میکردم بابت این موضوع
    آقای کمانچه چند تا از ترید هاشون رو به صورت گیف میزاشتن توی تاپیک ترید
    دیدم خیلی راحت توی یکی از پوزیشن ها استاپ خوردن دوباره در جهت وارد شدن
    چنان تاثیر خوبی واسه من داشت دیدم شخصی که توی اون سطح استاپ میخوره پس واسه من قطعا عیب نیست
    یک مثال کوچکی که واسه خودم اتفاق افتاد
    ببخشید پر حرفی کردم
    آرزوی موفقیت بیشتر واسه همه تون دارم @amino@
    ویرایش توسط Mehrdad az : 11-18-2022 در ساعت 11:47

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام مهرداد جان

یک حالا اصل نگیم ولی یک رفتار هست به انجام کارهای ساده ..انجام دادنشون اسونه و انجام ندادنشون اسون تر / اگر توجه کرده باشید در تمام پست هایی که منشن میشم در تاپیک تمرینات فقط یک حرف تکراری میزنم(علاوه بر بررسی و توجه به تمرین) های و لو و روندهارو تمرین کنید ..خب یه دلیلی داشت که استاد اینو گفت و یه دلیلی دارم که این حرف رو میزنم و یه دلیلی داره بعدها 1 نفر از بین همه این نفرهایی که میگم های و لو ورندهارو تمرین کنید به نفر بعد بگه ...باید به اون نقطه اهمیت داشتن موضوع برسید تا متوجه حرف بشید

وگرنه 100% افرادی که وارد این آکادمی میشن اطلاعاتی رو که بقیه افراد دریافت میکنن رو اونا هم دریافت میکنند چرا پس بعضی ها سود میکنند و بعضی ها ضرر ؟ مشکل تو چی میتونه باشه
    یکیش میتونه روانشناسی باشه ..یکیش میتونه همون یک کلاغ چهل کلاغ باشه ... ویدیو زیر رو ببینید متوجه میشید
    https://www.aparat.com/v/2vbxw/%E2%9...DB%8C%D8%AF%21

امیدوارم که ویدیو رو دیده باشید کلا 3 دقیقه هست/ نفر اول امینو هست و نفر چهلم فرض محال منم با برداشتی اشتباه از مطالب دوره که حالا میخوام بررسی هم بکنم

به همین دلیل هست که من همیشه میگم به دوستان
    1: دید شخصی رو که داره تمرین انجام میده اصلاح نکنید
    2: اگر منشن میشید توی تمرینات از اون دوست حتما سوال بپرسید که ایا ابتدا فایل رو دیدند و در تاپیک سوالات جست و جو کردند و بعد در تاپیک تمرینات سوال میپرسند ؟
    3: آیا اون شخص تمرین کننده طبق نقشه راه حرکت میکنه؟ ایا واقعا دفتر سوالات جداگونه داره برای سوالاش؟ ایا شخصی مستقل هست که اگر به پاسخ نرسید اخرین مرحله در تاپیک تمرین بپرسه و ابتدا در فایل جست و جو کنه و بعد اگر به پاسخی نرسید در تاپیک تمرینات بزاره و حتما ادمین اون دوره تگ کنه؟(یادمه سر پترن 2b من حدود 1 هفته هم تاپیک سوالات رو میخوندم هم فایلهارو و هم یوتیوب ویدیو هاشو ترجمه میکرد نگاه میکردم تا فهمیدمش وقتی هم فهمیدمش متوجه شدم پی بود و من چی فکر میکردم ....)

همه این موارد هست مهران جان / من خودم شخصا از همون ابتدا که وارد آکادمی شدم فکر کنم روی هم رفته به 10 تا پست نرسید که توی تاپیک تمرین گذاشتم برای تمرینات (اگر هم میزاشتم فقط نمونه تمرین بود که باید میزاشتیم وگرنه مرجع من فایل و تاپیک سوالات بود یعنی از ابتدا جست و جوش کنید برای سوالتون)
    توی تاپیک سوالات هم 3/4 تا سوال پرسیدم که همه شون هم توی فایلها بود باز ولی من ندیده بودم

اگر موضوعی رو متوجه نمیشن دوستان لطفا و خواهشا در فایل و تاپیک سوالات جست و جو کنند ممکنه من موردی رو اشتباه برداشت کرده باشم و بیام به اون شخص راهنمایی کنم و اون شخص هم اشتباه بره 1 ماه اونو تمرین کنه ..ضرر اصلی به کی میخوره ؟ والا ما از سرمون باز نمیکنیم که این حرف رو از سر دلسوزی میزنیم وگرنه بررسی یه تمرین نهایت 1تا2 دقیقه از وقت منو بگیره (البته بررسی میکنیم ولی با دید خودشون نه با دید خودم)

امیدوارم که اون ویدیو بالا رو دیده باشید چون یک کلاغ چهل کلاغ خیلی بحث مفصلیه مثل چک لیست پرایس اکشن که باید مولتی تایم فریم اجرا شه / نباید بزاریم که یک برداشت شخصی از مباحث دوره باعث بشه فکر کنیم یک کلید طلایی پیدا کردیم ..خیلی خوبه ذهن باز داشتن ولی خب اونو توی دفتر بنویسیم و نیایم اینجا بزاریم

من یه مدیریت سرمایه خیلی خوب برای 123 استاندارد بستم ولی به دلایلی اونو انتشار ندادم و همچنین 1 مورد خوب برای ورود تک تایم فریم در 123 و اونم انتشار ندادم اینجا فقط به دلایل زیر
    1: اینا برداشت های من از چارته و به هر نحوی ممکنه اشتباه باشه
    2: خود استاد اجازه نمیدن چون دوره نقشه راه داره
    3: اگر به هر نحوی اون بررسی اشتباه باشه (البته جامعه اماری داشت) ضرر فقط به من میرسه چون باعث شدم وقت یکی گرفته شه
    4: این خونه پدر داره اسمشم امینو هست ما رو حرف اون حرفی نمیزنیم و فقط طبق راهی که اون جلو پامون گذاشته میریم

جدیدا خیلی پرحرف شدم ولی حرف هایی بود که خالی از لطف نیست دوستان جدید که وارد شدند بخونند و پسفردا اگر خارج از نقشه راه رفتن یا به حرف شخص خاصی گوش دادند و ضرر کردند گله به استاد یا همون شخص نکنند خودشون باعث شدند
    مثلا استاد میگن ضرر میکنید اول خودتون بررسی کنید بعد بیاید بزارید تا بقیه بررسی کنند برای همینه ...تو یچی میبینی یکی یچی دیگه اصلا ممکنه یجوری بررسی کنند که کلا دیدتو عوض کنی ولی هزارجور دید میشه داشت و همه شونم سودده مهم اینه خود شخص به جواب برسه ...شخصیتی مستقل بسازید نه متکی
    بعضی چیزها تجربیه مثلا تا صبح ما بگیم مدیریت سرمایه رو رعایت کنید ..تا سطوح تی پی بزارید(مثلا ورود کنیم چشم بسته بگیم باید بره 50% رو بزنه ولی یه سطح قبل 50% هست چشم رو ببندیم نه باید بره خب نمیره برادر اون سطح خیار که نیست مقاومته اسمش) یا ... تا شخص خودش ضرر نکنه و آگاه نشه نمیشه استفاده کرد ..اصلا دمو برای همینه باید ضرر کنی پوست بندازی بعد حالا برو ریل وگرنه اگر دمو سود نمیتونی بکنی و چنتا پوزیشن شانسی مثلا ترید میزنی یه روز میشه دو روز نمیشه خب اصلا چرا بری ریل
    موفق باشید
    صحبت هات کاملا درسته محمد عزیز
    هر کسی برداشتی داره از موضوعات دقیقا مثل نگاه به چارت و های لو هاست
    من به شخصه منظورم این نیست لقمه ها رو آماده کنید بجویید بزارید توی سینی تا بیایم برداریم
    هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد
    باید بگردیم تا پیدا کنیم و مسیر همونطوری که استاد گفتن سخته و واقعا هم سخته
    اما بعضی اوقات راهنمایی و تجربه گرفتن انسان رو چندین پله جلو میندازه
    آقا مجید که خیلی هم ارادت دارم بهشون تجربیاتش رو میاد در بحث ترید لایو و چک لیست میزاره
    خدایی هم نکاتش طلایی و بی نظیر و خیلی به خود من کمک کرده
    بعضی چیز ها رو شاید من دو سال طول بکشه تا بهش برسم اما ارائه تجربه یک نفر واقعا ممکنه من رو دوسال جلو بندازه
    البته اگر گوش شنوا داشته باشم
    اونی که بخواد برنده باشه گوش میده وگرنه رفتار های قدیمی نتایج قدیمی رو داره

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Ghaffar آواتار ها
    1,725 بار در 448 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 57 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام.دوستان وقت بخیر.یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.استاد توی فایل ۵۶(وبینار)در دقیقه ۱:۲۰:۲۵ گفتن که شرایط بیرونی هیچ نقشی نداره و همه ی ما در طول عمر از تمام داده که دریافت کردیم یه تصویر ذهنی داریم که دوستان ما و میزان درامد ما حتی وزن ماهم مشخص می کنند.گفت فقط کافیه این تصویر ذهنی عوض کنیم.نیازی به تعییر شرایط بیرون نیست.و گفتن که شرایط ذهنی و رفتار ذهنی رو بشناسیم و اونارو تربیت کنیم.و استاد گفتن من توی یک سال اینو فهمیدم.سوال اینه الان ما چجوری اینابشناسیم
    و روی اونا کار کنیم.دقیقا باید از کجا شروع کنم.ممنون میشم توضیح بدید.
    موفق باشید. @amino @oveys
    ویرایش توسط Ghaffar : 11-18-2022 در ساعت 22:50

20. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ghaffar عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 15 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 15 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع