صفحه 26 از 545 نخستنخست ... 1624252627283676126526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 5444

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Javadi1 آواتار ها
    6,787 بار در 763 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    با سلام
    در این تاپیک مباحث مربوط به روانشناسی از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می گیرد
    1-روانشناسی بازار
    2-روانشناسی فردی
    بنظر شما این دو مقوله چقدر در موفقیت یک تریدر می توانند تاثیر داشته باشند؟

امینو
    با سلام و تبریک سال نو به استاد جناب دهقان
    در صورت تمایل اگه امکانش هسته رکورد های اقای گن که توسط جناب امین دهقان زده شده است تو انجمن روان شناسی بازار و فردی بزارین تا ما و اعضا و اکادمی ویو رکورد های جناب دهقان بزنیم.<چالش>
    با سپاس فراوان
    جوادی

2. 29 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

Ryan_FX آواتار ها
    141 بار در 5 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Usef-khezri نمایش پست ها
    سلام همه دوستان عزیز

مدتی هست دوست داشتم تو این تاپیک فعالیت کنم اما وقت کمم اجازه نمیداد اما مطالب عالی شما ها رو خوندم و استفاده کردم و به عنوان عضو کوچکی دراین خانواده دوست داشتم اظهار نظری کنم

مطالب عالی و جالبی بیان شده تشکر میکنم از همه رفقا بابت ایجاد این فضا من که خیلی استفاده کردم شاید بعضی هاش هم منطبق با پست اول و دلیل ایجاد این تاپیک نباشه اما به نظر من شبیه به مقیاس بسیار کوچکی از دید های مختلف جامعه هست که سعی در رسیدن به یک هدف جمعی داره
    مطمعنا "همه" کتاب خوندن و ایجاد اگاهی و دانش رو دوست دارند خصوصا که این مدت اخیر بحث قوانین انگیزشی و جذب و ارتعاش تو حیطه موفقیت های فردی هم داغه داغه ولی این "همه" تو این راه چه نتیجه هایی میگیرن؟؟

اصلا علم نماینده ای داره؟ کسی میتونه ادعا کنه من نماینده علم هستم؟ حرفی که من میزنم و فلان مبحث علمی که میگم اول و اخرش اینه و بس - !!!
    خود علم هم حتی خودش رو نقض میکنه ، میشکافه و جلو میره و دایم در حرکته و چقدر جالبه که در تاریخ اکثر مطالب نوین علمی ابتدا با نهی و سرکوب و اعتراض روبه رو میشن
    من خیلی دقت کردم اکثرا جبهه گیری افراد مختلف هم تو موضوعات مختلف از یه جایی به بعد اثبات خودشون هست نه مبحث منطقی اون علم یا اون بحث ( نمونه کوچک به بحث بین پرسپولیسی ها و استقلالی دقت کنید اخرش به کجا میکشه و نتیجه چیه)

علم روانشناسی هم تو دهه های اخیر رشد فوق العاده ای داشته
    من علاقه بسیار زیادی به این حوزه دارم و نتیجه ای که من با سوادم ناقصم تو این حوزه گرفتم احتیاط وبررسی هست که سعی در انتقالش با این پست دارم چون مرید یک بحث یا کتاب شدن صرفا به دلیل فروش بالا یا جذابیتش برای من جالب نیست (به رشد قارچ گونه کانال های انگیزشی و جذب دقت کنید)

انسان ها اگه بخوان چیزی رو اثبات کنند از چه ابزاری استفاده میکنند؟
    معمولا- 1-علم 2-مذهب و ادیان 3-منطق

جالب اینجاست تو اکثر شاخه های روانشناسی و موفقیت تمام این 3 ابزار به اندازه کافی چه در جهت پاسخ مثبت یا منفی به این شیوه ها وجود داره که راحت بتونیم مسیر درست رو از غلط تشخیص بدیم امــــا منابع و ورودی های ما از کجاست؟ فیلتری این وسط صورت میگیره یا نه؟
    با این وجود باز هم چقدر از این ابزار به نفع خودشون استفاده میکنند - چه سمینارها و کتابها و صحبت هایی که حتی از ایه های قران هم به نفع خودشون تفسیر میکنند و شنونده هم به به و چه چه میکنه بدون هیچ ارتباط منطقی و صحیحی

خلاصه کنم صحبت من تفکر انتقادی تو این حوزه نیست بلکه بیان نظر شخصیم هست که میتونه درست باشه یا غلط و بیان کردم تا جرقه ای باشه

برای مثال اسم قانون جذب رو اوردم
    من بعنوان یک قانون قبولش ندارم - این قانون از کجا اومده !! کجا لغب قانون گرفته؟؟ من بهش میگم نظریه اما قانون ؟ مطمعن نیستم
    خصوصا روی صحبت من با این موضوع تو ایرانه وگرنه این مباحث از منابع اصلی بسیار هم نکات عالی و اصولی داره
    بله کلی نکات مثبت و خوب درش نهفته اما توهماتی بهش چسبیده هم داره که باهاش اشنایید (پیدا شدن جا پارک برای ماشین و نفوذ به دیگران و ...)

گفتم نفوذ به دیگران یادم اومد این اواخر تو یه سمینار اون سخنران انگیزشی بحث تاثیر روی افراد رو شروع کرد من سوال کردم پس چرا گروهی جمع نمیشن تا مثلا ترامپ تو انتخابات رای بیاره یا نیاره فقط نگاهم کرد . . . بهش فکر کنید واقعا چرا؟
    جالبه که اسم ورژن بعدی این رویه رو قانون ارتعاش گذاشتند و زیر مجموعه هایی که چسبوندن بهش ( قانون قطبیت - لانه باوری - باور فراوانی - فرکانس ها بتا و الفا و . . .)
    همه این ها عالی و درسته ولی قانون ازلی ایشون نیست منظورم اینه این نکات عالی رو به نفع جذب و ارتعاش تموم نکنیم که اون خرافات هم بتونن لابه لای اینها در ما نفوذ کنند
    سر فصل های یک پکیج رو دیدم که هر چیز خوبی رو از جایی برداشته بود و قاطی کرده بود به اسم ارتعاش تسلا و کهکشانی همچین اسمایی میفروخت از علم مدیتیشن بگیر تا نرون های مغزی و ایمان و عشق و داستان های افراد موفق و ...

یک نمونه میگم که سیر شخصی خودمه
    من روز های اولی که ورود کرده بودم به این مباحث ارتعاش و جذب و تمرین ها رو انجام میدادم حالم عالی بود خیلی خوش اخلاق و اتفاقات بهتری هم می افتاد و راضی و خوشنود ادامه میدادم - کم کم متوجه شدم این حال خوب شاید دلیل های دیگه ای داره
    بله من متفاوت فکر میکردم، متفاوت میدیدم که باعث میشد متفاوت عمل کنم و این عمل کردن باعث ایجاد عادت جدید میشد و عادت جدید نتیجه جدید برای من داشت

بعد از مطالعه وقت گذاشتن و بررسی عقیده های مخالف و موافق متوجه شدم که آموزش و آگاهی و رشد هست که داره زندگی من رو عوض میکنه نه جذب و ارتعاش ( یا هر اسم دیگه )

بله قوانین فوق العاده ای وجود دارد مثل انرژِی مثبت و منفی - بحث فراوانی بحث تنظیم سکان توجه و ... اما اینها رو قاطی با اون بخش های غیر منطقی هم نمیکنم و بصورت بسته بندی یا پکیج بخوام همه رو با هم قبول کنم و بگم این دیگه اخرشه
    لازمه بگم که برخی از همین قوانین اثبات شده علم و برخی دقیقا ضد علم هست یک نمونه مقالات یکی از پژوهشکران گابریل اوتینگن رو میتونید مطالعه کنید

اگه بخوام جمع بندی داشته باشم قصد و نیت خیلی از این افراد هم خیر و خوب هست و گاهی هم بعضی افراد رو لازمه از کانالی که علاقه نشون میده راهنمایی کنی تا براشون شروعی باشه اما لازمه که درجا زده نشه و اون رشد و اگاهی ادامه پیدا کنه و همه به اسم یک نظریه و قانون تموم نشه

این قانون جذب رو مثال زدم امیدوارم کمکی کنه چون به نظرم خیلی ها باهاش درگیرند و میشه این دست تفکرات رو جزء اون فاکتور روانشناسی فردی در نظر گرفت که نه تنها تو مارکت های مالی بلکه تو کل زندگی میتونه کمک کنه با دید باز و بررسی اگاهانه جلو رفت
    من رو ببخشید اگه طولانی شد امیدوارم جالب بوده باشه براتون- موفق باشید
    سلام.عزیزم راحت تر شک کن.شک کردن روش دانشمندانه.اگر کسی تعریف کلمه ی قانون رو بدونه می فهمه که جذب اصلا نمی تونه قانون باشه...هر گفته ای که شامل "قانون جذب" اشتباهه.تعاریف کلمات علمی کاملا مشخصه و قطعا قطعا قطعا چیزی به اسم قانون جذب علمی نیست.علم یه فیلتره برای ادعا ها.و چنین ادعای از هیچ فیلتری عبور نکرده.همین طور درمورد ارتعاشات...هر دانش آموز رشته ی ریاضی می دونه که هم ارتعاش شدن یعنی پدیده ی تشدید یعنی رزونانس یعنی نابودی.ولی عده ای از ناآگاهی عموم سواستفاده می کنن و با گفتن کلمات قلمبه گولشون می زنن.وایبریشن وایبریشن می کنن ولی مغز حرفشون پوکه
    هر دو مقوله از لحاظ علمی رد هستن...
    جهد کن جهد که وقت من و تو در گذر است////سعی کن سعی که این عمر بسی مختصر است

4. 28 کاربر برای این پست سودمند از Ryan_FX عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,012 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

Samurai And The fly

نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    با سلام
    در این تاپیک مباحث مربوط به روانشناسی از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می گیرد
    1-روانشناسی بازار
    2-روانشناسی فردی
    بنظر شما این دو مقوله چقدر در موفقیت یک تریدر می توانند تاثیر داشته باشند؟

امینو
    سلام
    درمورد روانشناسی فردیش
    انیمیشن( سامورایی و مگس) خیلی جالب توضیح داد که چرا تلاش برای حذف احساسات و افکار یک کار بیهوده است
    واقعا یکی از مشکلات عمده معامله گرها این نیست که احساس اظطراب ترس و ضرر رو تجربه میکنند مشکلشون اینه میخوان باهاش بجنگن به خاطر همین استاپ لاس عقب میکشند ترید برای جبران ضرر انجام میدن و ... کلید معامله گرهای حرفه ای هم این نیست که دیگه این احساسات رو تجربه نمیکنند اونا فقط یاد گرفتند با این احساسات کنار بیاین تمام .... واقعا این مطلب 80 درصد مشکلات من رو با بخش روانشناسی حذف کرد
    هربار هم بخاطر این احساسات تلاش های ناموفقی برای کنترلشون میکنیم مثل ترید با حجم بالا ورود بدون چک لیست درواقع داریم یک ببر کوچک(احساس ترس یا..) رو تغذیه میکنیم که هربار به سراغ ما میاد غرش میکنه بهش غذا میدیم اما باهربار غذا دادن به این ببر اون رو بزرگتر میکنیم و دیگه کنترلش برامون سخت میشه تو این مثال سامورایی هم توضیح داد
    بعد این احساسات فقط اون گفتگوی بی پایان مغز هستند که اصلا واقعی نیستند فقط ما چون خیلی به مغزمون اعتماد داریم بهشون گوش میکنیم فکر میکنیم واقعیت هست اون کاری نباید رو انجام بدیم درواقع همون مثال هست که از دشمن فرضی شکست خوردیم
    هیج راهی هم بجز پذیرش این احساسات نیست حالا روش های مختلفی هم درموردش هست اما فلسفه کار پذیرش این احساسات هست
    اما یک مطلب علمی هم درمورد این مورد هست:
    ا​​​​​​​پژوهش*های روانشناختی نشان می*دهند که سرکوب افکار مزاحم کارآیی ندارد، بلکه موجب افزایش دفعه*های تکرار آنها در ذهن می*شود.
    دکتر دانیل وگنر (Daniel Wegner)، روانشناس آمریکایی، پژوهش*های گسترده*ای در باره افکار مزاحم انجام داده و به این نتیجه دست یافته است که گریز از افکار مزاحم به پایداری آن در ذهن دامن می*زند. به عبارت دیگر هر چقدر تلاش بیشتری برای فراموشی یا سرکوب افکار ناخوشایند انجام گیرد، تردد آن افکار در ذهن بیشتر می*شود.
    برای مثال تلاش برای نگه داشتن یک راز باعث می*شود بیشتر به آن فکر کنیم و همین تلاش ما را بیشتر به بازگو کردن آن وسوسه می*کند. این همان سازوکاری (مکانیزمی) است که در برخی از افرادی که رژیم غذایی لاغری را شروع کرده*اند عمل می*کند و آنها را به فکر کردن مدام به خوراکی*ها و شکستن رژیم لاغری وامی*دارد.
    ویرایش توسط yashar_saheb : 04-04-2021 در ساعت 18:36
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

6. 43 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام
    درمورد روانشناسی فردیش
    انیمیشن(سامورایی و مگس) خیلی جالب توضیح داد که چرا تلاش برای حذف احساسات و افکار یک کار بیهوده است
    واقعا یکی از مشکلات عمده معامله گرها این نیست که احساس اظطراب ترس و ضرر رو تجربه میکنند مشکلشون اینه میخوان باهاش بجنگن به خاطر همین استاپ لاس عقب میکشند ترید برای جبران ضرر انجام میدن و ... کلید معامله گرهای حرفه ای هم این نیست که دیگه این احساسات رو تجربه نمیکنند اونا فقط یاد گرفتند با این احساسات کنار بیاین تمام .... واقعا این مطلب 80 درصد مشکلات من رو با بخش روانشناسی حذف کرد
    هربار هم بخاطر این احساسات تلاش های ناموفقی برای کنترلشون میکنیم مثل ترید با حجم بالا ورود بدون چک لیست درواقع داریم یک ببر کوچک(احساس ترس یا..) رو تغذیه میکنیم که هربار به سراغ ما میاد غرش میکنه بهش غذا میدیم اما باهربار غذا دادن به این ببر اون رو بزرگتر میکنیم و دیگه کنترلش برامون سخت میشه تو این مثال سامورایی هم توضیح داد
    بعد این احساسات فقط اون گفتگوی بی پایان مغز هستند که اصلا واقعی نیستند فقط ما چون خیلی به مغزمون اعتماد داریم بهشون گوش میکنیم فکر میکنیم واقعیت هست اون کاری نباید رو انجام بدیم درواقع همون مثال هست که از دشمن فرضی شکست خوردیم
    هیج راهی هم بجز پذیرش این احساسات نیست حالا روش های مختلفی هم درموردش هست اما فلسفه کار پذیرش این احساسات هست
    اما یک مطلب علمی هم درمورد این مورد هست:
    ا​​​​​​​پژوهش*های روانشناختی نشان می*دهند که سرکوب افکار مزاحم کارآیی ندارد، بلکه موجب افزایش دفعه*های تکرار آنها در ذهن می*شود.
    دکتر دانیل وگنر (Daniel Wegner)، روانشناس آمریکایی، پژوهش*های گسترده*ای در باره افکار مزاحم انجام داده و به این نتیجه دست یافته است که گریز از افکار مزاحم به پایداری آن در ذهن دامن می*زند. به عبارت دیگر هر چقدر تلاش بیشتری برای فراموشی یا سرکوب افکار ناخوشایند انجام گیرد، تردد آن افکار در ذهن بیشتر می*شود.
    برای مثال تلاش برای نگه داشتن یک راز باعث می*شود بیشتر به آن فکر کنیم و همین تلاش ما را بیشتر به بازگو کردن آن وسوسه می*کند. این همان سازوکاری (مکانیزمی) است که در برخی از افرادی که رژیم غذایی لاغری را شروع کرده*اند عمل می*کند و آنها را به فکر کردن مدام به خوراکی*ها و شکستن رژیم لاغری وامی*دارد.
    با سلام پست بسیار عالی بود
    میخواستم بدونم درست متوجه شدم
    سوال:
    پست شما داره درمورد جمله معروف به فیل قرمز فکر نکن یعنی اینکه دقیقا به فیل قرمز فکر کن؟

جوادی

8. 31 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiri0072 نمایش پست ها
    با سلام پست بسیار عالی بود
    میخواستم بدونم درست متوجه شدم
    سوال:
    پست شما داره درمورد جمله معروف به فیل قرمز فکر نکن یعنی اینکه دقیقا به فیل قرمز فکر کن؟

جوادی
    سلام در واقع هدف ما حذف این احساسات افکار نیست هدف ما اینه که تمرکزمون رو بحث معاملاتمون پیش ببریم
    ما فقط اینجا پذیرش میکنیم که این فیل قرمز وجود داره بعد تمرکزمون رو بذاریم روی مثلا فیل ابی
    تمام تمرین های مدیتیشن خوداگاهی نوشتن و تمام این موارد به همین خاطر هست ما افکارو بپذیریم که وجود دارند
    وقتی اینارو بپذیریم خودشون از بین میرند
    بعد بازی افکار هم بازی تفریق نیست بازی جمع هست مثلا شما وقتی ترس میگیرد یا فکر بدی دارید میتونید به یک چیز دیگه توجه جلب کنید یعنی فکر دیگه ای ایجاد کنید مثلا یک ساحل زیبا رو تصور کنید یا هرچیزی دیگه ای که دوست دارید مثال هایی که در بحث های موفقیت عنوان میشه در مواقع سخت به هدفتون فکر کنید و به راهتون ادامه بدید درواقع ما تمرکزمون رو چیز های خوب میذاریم توبحث ترید میتونیم به معامله توجه کنیم البته قدم اول ااگاه شدن به اون افکار هست
    تو بحث عادت هم همینه اگه شما عادت به سیگار کشیدن رو ترک کنید اما عادت مخالفش رو پرورش ندید حالا مثلا خوردن اسموتی(مثاله حالا برای هر کس فرق داره) اون عادت سیگار کشیدن برمیگرده شما هی سعی کنید عادت اینستاگرام رو ترک کنید بدون اینکه عادت کتاب خوندن رو پرورش بدید دوباره اون عادت بر میگرده
    حالا شما قبل ترید یک مدیتیشن کنید باعث میشه به افکار بیشتر اگاه باشید اونارو نظاره کنید بعد فکرتون روی بحث دیگه ای متمرکز کنید که میشه یا مثلا وقتی ضرری میکنید به احساس ضرر اگاه باشید و تمرکزتون رو بذارید روی برایندکلی حسابتون یا فقط حرکات بازار(اینا مثال هستن اصلیاش تو دوره های گفته شده)
    اگر بخوایم همینجور با توجه به این افکار معامله کنیم مثل اینه
    دستهامون رو داخل هم حلقه کنیم بذاریم رو به روی چشم هامون میتونیم ببینیم اما حواس ما بیشتر به چین و چروک های دستمون هست تا دیدن اشیا دیگه

Tony Robbins

10. 42 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام در واقع هدف ما حذف این احساسات افکار نیست هدف ما اینه که تمرکزمون رو بحث معاملاتمون پیش ببریم
    ما فقط اینجا پذیرش میکنیم که این فیل قرمز وجود داره بعد تمرکزمون رو بذاریم روی مثلا فیل ابی
    تمام تمرین های مدیتیشن خوداگاهی نوشتن و تمام این موارد به همین خاطر هست ما افکارو بپذیریم که وجود دارند
    وقتی اینارو بپذیریم خودشون از بین میرند
    بعد بازی افکار هم بازی تفریق نیست بازی جمع هست مثلا شما وقتی ترس میگیرد یا فکر بدی دارید میتونید به یک چیز دیگه توجه جلب کنید یعنی فکر دیگه ای ایجاد کنید مثلا یک ساحل زیبا رو تصور کنید یا هرچیزی دیگه ای که دوست دارید مثال هایی که در بحث های موفقیت عنوان میشه در مواقع سخت به هدفتون فکر کنید و به راهتون ادامه بدید درواقع ما تمرکزمون رو چیز های خوب میذاریم توبحث ترید میتونیم به معامله توجه کنیم البته قدم اول ااگاه شدن به اون افکار هست
    تو بحث عادت هم همینه اگه شما عادت به سیگار کشیدن رو ترک کنید اما عادت مخالفش رو پرورش ندید حالا مثلا خوردن اسموتی(مثاله حالا برای هر کس فرق داره) اون عادت سیگار کشیدن برمیگرده شما هی سعی کنید عادت اینستاگرام رو ترک کنید بدون اینکه عادت کتاب خوندن رو پرورش بدید دوباره اون عادت بر میگرده
    حالا شما قبل ترید یک مدیتیشن کنید باعث میشه به افکار بیشتر اگاه باشید اونارو نظاره کنید بعد فکرتون روی بحث دیگه ای متمرکز کنید که میشه یا مثلا وقتی ضرری میکنید به احساس ضرر اگاه باشید و تمرکزتون رو بذارید روی برایندکلی حسابتون یا فقط حرکات بازار(اینا مثال هستن اصلیاش تو دوره های گفته شده)
    اگر بخوایم همینجور با توجه به این افکار معامله کنیم مثل اینه
    دستهامون رو داخل هم حلقه کنیم بذاریم رو به روی چشم هامون میتونیم ببینیم اما حواس ما بیشتر به چین و چروک های دستمون هست تا دیدن اشیا دیگه

بسیار هم عالی
    بررسی کنید درست متوجه شدم
    حالا فیله سرجا خودشه من کافیه تمرکزم ببرم روی چیزای میخوام؟
    جوادی

12. 28 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    بسیار هم عالی
    بررسی کنید درست متوجه شدم
    حالا فیله سرجا خودشه من کافیه تمرکزم ببرم روی چیزای میخوام؟
    جوادی
    بله درست متوجه شدید فقط توضیح کامل رو بهتون دادم
    بله مثلا تمرکز رو بذارید رو برنامه هدف روزانه

Tony Robbins

14. 30 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Javadi1 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    بله درست متوجه شدید فقط توضیح کامل رو بهتون دادم
    بله مثلا تمرکز رو بذارید رو برنامه هدف روزانه

عالیه من عادت نکردم تمرکز بزارم روی کارهای روزانه چون دارم فکر میکنم .
    حواسم میره پیش اقا فیله از مسیر جدا مشیم.< ذهن بی تعهد>
    متعهد به برنامه شخصی نیستم بر میگرده به گذشته ام حالا حواسم میره پیش اقا فیله چکار میتونم بکنم ؟
    چطوری خودمو متعهد بسازم برم بیرون پشت چراغ قرمز وایستم.
    چکاررررررکنم؟
    من عادت کردم به بی تعهدی میخوام خودمو اصلاح کنم مجبورم خودمو اصلاح کنم در غیر این صورت دیگران منو اصلاح میکنن.
    راهش چیه علمشو ندارم چطوری این مسله رو حل کنم
    جوادی

16. 23 کاربر برای این پست سودمند از Javadi1 عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    عالیه من عادت نکردم تمرکز بزارم روی کارهای روزانه چون دارم فکر میکنم .
    حواسم میره پیش اقا فیله از مسیر جدا مشیم.< ذهن بی تعهد>
    متعهد به برنامه شخصی نیستم بر میگرده به گذشته ام حالا حواسم میره پیش اقا فیله چکار میتونم بکنم ؟
    چطوری خودمو متعهد بسازم برم بیرون پشت چراغ قرمز وایستم.
    چکاررررررکنم؟
    من عادت کردم به بی تعهدی میخوام خودمو اصلاح کنم مجبورم خودمو اصلاح کنم در غیر این صورت دیگران منو اصلاح میکنن.
    راهش چیه علمشو ندارم چطوری این مسله رو حل کنم
    جوادی
    متعهد شدن بیشتر باالفعل هست ی
    فرمول مشخصی براش وجود نداره شما خودتون باید برید دنبالش مثال جالبش اینه مثلا یک نفر میخواد متعهد به کتاب خوندن بشه اول چون مثلا با پول حساسه میره هزینه میکنه یا مثلا کسی که مادرش خیلی براش مهم هست برای مادرش مثلا میره دانشگاه یا....
    فایل های اقای امینو درمورد اشتیاق سوزان هم این قضیه رو توضیح داده
    درمورد اقا فیله هم شما مدیتیشن کنید چند مدت متوجه تغییراتش مشیید
    درمورد نظم شخصی من5 نکته میگم خیلی شاید مفید باشه
    1-حذف کردن تمام وسوسه های مثلا شما میخواید برید پیاده روی کفش رو قبلش اماده کنید که یکدفعه وسوسه نشید بگیرید بخوابید یا مثلا درمورد گوشی اگه گوشی شما همیشه جلو دست باشه اینستاگرام نصب باشه طبیعی میرید سمتش قدم اول حذف ههست
    2-هیچ وقت حال مناسب رو پیدا نمیکنید پس خودتون رو با سختی وفق بدید
    3-همیشه وقتی کارو درست انجام میدید به خودتون جایزه بدید مثلا اگر یک هفته کامل ورزش کردید اخر هفته لیافت یک شام خوشمزه رو دارید
    4-halt وقتی شما در یکی از چهار وضعیت هستید نمیتونید درست تصمیم بگیرید من کلی میگم چون بحثش زیاده
    h: گشنگی اگر گشنه هستید حتما یک چیزی بخورید
    a:عصبانیت سعی کنید ارامش خودتون رو حفظ کنید
    l:احساس تنهایی برید سراغ یک جمع خوبی
    t:خستگی یکمی استراحت کنید یا حداقل عوامل خستگی تون رفع کنید
    5-دراخر خودتون بابت کارهای اشتباه ببخشید اگر یک روز خواب موندید درست بیدار نشدید اگر احساس گناه داشته باشید بدتر میشه
    و در اخر شما باید خودتون رو کشف کنید و به مسیرتون ادامه بدید
    مثلا شما مشکل علم عادت رو دارید خوب کتاب های زیادی درمورد این توی انجمن کتابخوانی هست یکی رو بخونید
    دارن هاردی هست
    چارلز داهیگ هست
    جیمز کلیر هست
    اینارو بگیرید بخونید کتاب هاشون رو مشکلتون رو برطرف کنید
    افراد متعهد چهار عنصر اصلی دارند
    1-غرق کار شون هست محمد علی کلی یک حرف خوبی زد خیلی معروفه ازش پرسیدن چندتاشنا درروز میری میگه من از وقتی ماهیجه هام درد میگیره شروع به شمردن میکنم
    2-اونا به کارشون شبیه یک وظیفه نگاه میکنند یک سرباز وظیفه اش تیراندازی نیست وظیفه ای که اون رو مجاب کرده حفاظت از میهنش هست
    3-اونا 100 توان منابع رو صرف اونکار کنند مثل مادر پدری که 100 توانش برای فرزندش میذار
    4-اونا به کارشون به شکل یک فضیلت اخلاقی نگاه میکنند اونا کتاب میخونن چون اگر کتاب خوندن رو کنار بذارند هویتشون از بین میره پوچ میشند ورزشکارا به خوردن غذای خوب عادت دارند چون اگه غذای بد بخورند هیکلشون که کل زندگیشون هست از هم میپاشه شخصیتشون به اونکار وابسته هست
    ویرایش توسط yashar_saheb : 04-04-2021 در ساعت 21:05

Tony Robbins

18. 44 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

ehsanm65 آواتار ها
    25,060 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    سلام دوستان وقتتون به خیر و کامیابی

محققی فرانسوی به نام رنه پئوک با استفاده از جوجه های از تخم در آمده ، قدرت نیت را نشان داده است.وقتی جوجه از تخم در می آید، معمولا از مادر خود نقش میپیذیرد و از او پیروی میکنند و اما اگر در زمان بیرون آمدن جوجه از تخم ، مادر آنجا نباشد ، جوجه ها از اولین شیء متحرکی که ببینند، نقش خواهند پذیرفت.برای مثال، اگر جوجه ای انسانی را ببیند ، به دنبال او راه خواهد افتاد. پئوک برای تحقیق خود نوعی تولید کننده ی رویداد تصادفی ساخته بود.رباتی کامپیوتری که در حین حرکت بصورت تصادفی مسیرش را عوض میکرد و 50 درصد اوقات به سمت راست و 50 درصد اوقات به سمت چپ میچرخید . او بعنوان شاهد این تحقیق ابتدا مسیر حرکت ربات را در محوطه بدون حضور جوجه ها ثبت کرد. او متوجه شد که به مرور زمان ، ربات بیشتر محوطه را بصورت برابر پوشش میدهد.
    پئوک سپس ربات را به جوجه های تازه به دنیا آمده نشان داد.همانطورکه انتظار میرفت، آن ها از ربات نقش پذیرفته و به تصور اینکه مادرشان است ، در محوطه به دنبال او راه افتادند. پس ازز اینکه جوجه ها از ربات نقش پذیرفتند ، او آنها را از محوطه خارج و در قفسی قرار داد که از داخل آن میتوانستند ربات را ببینند ، اما نمیتوانستند به طرفش بروند.
    مسیر تولید کننده رویداد تصادفی در آزمایش رنه پئوک
    الف: آزمایش شاهد ، قفس خالی است.
    Capture1.PNG
    ب:آزمایش نیت، جوجه هایی که از تولید کننده رویداد تصادفی نقش پذیرفته بودند ، در قفس قرار داده شدند.
    Capture2.PNG
    تصویر الف حرکت تولید کننده رویداد تصادفی را در زمان خالی بودن قفس نشان میدهد.
    تصویر ب حرکت تولید کننده ی رویداد تصادفی را پس از قرار دادن جوجه ها در قفس سمت راست محوطه نشان میدهد.
    اتفاق بعدی حیرت آور بود - نیت جوجه ها برای نزدیک بودن به آن چیزی که مادر خود میدانستند(در اینجا ربات مورد ازمایش)در عمل بر حرکات تصادفی ربات اثر گذاشت.این ربات دیگر به تمام نقاط محوطه نمیرفت بلکه بیشتر در آن نیمه ای از محوطه میماند که به جوجه ها نزدیک بود.
    اگر نیت جوجه ها بتواند بر حرکت یک ربات کامپیوتری اثر بگذارد ، آنگاه تصور کنید که شما چگونه میتوانید آینده ی مورد نظرتان را به سمت خودد بکشانید.

کتاب ماورا طبیعی شدن( دکتر جو دیسپنزا)
    ویرایش توسط ehsanm65 : 04-05-2021 در ساعت 21:28
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

20. 54 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 63 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 63 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع