صفحه 257 از 555 نخستنخست ... 157207247255256257258259267307357 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,561 به 2,570 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

8,669 بار در 1,515 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1168 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshadhlm نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم حال همگی خوب باشه.
    یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید .
    چرا پرایس اکشن جناب امینو اینقدر سخته ؟
    چرا چند روز سود می کنیم چند روز ضرر و تعداد ضرر ها کل حساب رو از بالانس اولیه کمتر میکنه
    چرا جناب امینو همرا با این دوره پرایس اکشن یه سیستم با اندیکاتور ارایه نداده که کمکی باشه
    چرا من نمی دونم عیب کارم از کجاست
    چرامن نزدیک 2 سوال هست در انجمن هستم دوره ی پرایس اکشن و لی دو هفته یک حساب رو نتونستم توی سود نگه دارم
    چرا دوستان با تجربه کمک نمی کنند
    چرا اینقدر پول در اوردن سخته حداقل واسه من
    از کجا بدونم چه راهکاری وجود داره لطفا راهنمایی کنید برای حل این مشکلات للطفا
    درود بر شما دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، سوالات زیادی مطرح کردید که جواب همشون تقریبا یکیه و همشون هم بخوایم جدا جدا کامل توضیح بدیم باید یه متن بلند بالایی بنویسیم که خب خیلی طولانی میشه، اکثر سوالات حضرتعالی هم تقریبا یه مضمون دارند، ببینید یه سری ارکان در این بازار وجود داره که برای موفقیت و گرفتن سود مسمتر حیاتیه، ببینید نه ضروری، نه لازم، نه کافی، بلکه حیاتی، یعنی سود و ضرر شما وابسته به این اصول و ارکان هست که در بازار هستند، و تمام افرادی که در ضرر هستند، همین چندتا اشتباه کوچک رو هی تکرار میکنند، اولین اصل مدیریت سرمایه هست، رکن دوم، روانشناسی بازار و روانشناسی فردی هست، رکن سوم داشتن یه چک لیست شخصی هست که حاصل ژورنال نویسی شخصی و پیدا کردن یه سیستم شخصی سازی شده ترید هستش که ریسک به ریوارد و وین ریت قابل قبولی داشته باشه، رعایت نکردن این سه اصل باعث میشه شما هی ضرر کنید، در دوره پرایس اکشن، چک لیست بر اساس 123 استاندارد امینو کاملا توضیح داده شده، وین ریت فوقالعاده بالا همراه با ریسک به ریوارد های نجومی داره، اینکه چرا از اندیکاتور استفاده نمیشه، خب اون کلا یه دوره جدا داره ( دوره فرکتالی همراه با اندیکاتور هست) موجوده، دوستان باتجربه هم که خب دائما در انجمن فعالیت دارند و برای قوت قلب دوستان پست میگذارند، برای انگیزه گرفتن به شما دوست عزیزم، پیشنهاد میکنم حتما رادیوتیوب ها و تاپیک لذت تلاش فرکتالی رو ببینید، طبق نقشه راه حتما جلو بیایید و حتما حتما اون سه رکن اساسی رو رعایت بفرمایید ایشالله که موفق میشید، امیدوارم سلامت و شاد باشید دوست گرامی.
    ویرایش توسط Peace : 10-28-2022 در ساعت 20:02

2. 13 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,848 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان امیدوارم حال همگی خوب باشه.
    یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید .
    چرا پرایس اکشن جناب امینو اینقدر سخته ؟
    چرا چند روز سود می کنیم چند روز ضرر و تعداد ضرر ها کل حساب رو از بالانس اولیه کمتر میکنه
    چرا جناب امینو همرا با این دوره پرایس اکشن یه سیستم با اندیکاتور ارایه نداده که کمکی باشه
    چرا من نمی دونم عیب کارم از کجاست
    چرامن نزدیک 2 سوال هست در انجمن هستم دوره ی پرایس اکشن و لی دو هفته یک حساب رو نتونستم توی سود نگه دارم
    چرا دوستان با تجربه کمک نمی کنند
    چرا اینقدر پول در اوردن سخته حداقل واسه من
    از کجا بدونم چه راهکاری وجود داره لطفا راهنمایی کنید برای حل این مشکلات للطفا
    فرشاد عزیز
    بحث تکنیکال و مباحث فنی رو من کاری ندارم دوستان بسیار با تجربه هستند که راهنمایی کنند
    حال و هوای شما رو بنده به شدت درک میکنم روزهایی بوده که از شدت فشار مشت به در و دیوار میزدم و توی سرم هزاران چرا میچرخید و هیچ جوابی رو پیدا نمیکردم
    تنها یک دلیل داشت
    یکی از دوستانم حرف قشنگی بهم زد گفت توی جایی که پر از شلوغی و دعواست هیچ وقت کسی نمیاد بهت پیشنهادات میلیاردی بده
    دیدم ذهن من شده همون محله ای که توش پر از دعوا و جنگ و درگیری هستش
    پس قطعا راه حل و راهکاری نمیتونم با این ذهنیت پیدا کنم
    شاید یک سری راهکار ها انقدر تکرار شده توی آکادمی به نظر ما کلیشه ای میاد
    ولی واقعا راهکارهای درستی هستن که قطعا دوستان ارائه میدن
    در آخر هم یک پاراگراف از کتاب معامله گر منضبط

یادگیری یعنی تغییر
    چه در حال تغییر دانشی باشیم که اکنون می دانیم یا مطلبی کاملا جدید یاد میگیریم
    اگر نپذیریم که درون را تغییر دهیم چیزی برای تجربه ای متفاوت از محیط بیرون نمی آموزیم
    اگر تغییر درونی رخ ندهد متوجه تغییری در بیرون نمی شویم و به دنبال آن گرفتار چرخه های درد و نارضایتی می مانیم علاوه بر این آنقدر رنج میکشیم تا درد چنان شدید شود که گزینه دیگری جز بازنگری در نحوه مدیریت زندگی مان نداریم
    یعنی مجبور می شویم باور های خود را باز نگری کنیم

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

2,612 بار در 794 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    فرشاد عزیز
    بحث تکنیکال و مباحث فنی رو من کاری ندارم دوستان بسیار با تجربه هستند که راهنمایی کنند
    حال و هوای شما رو بنده به شدت درک میکنم روزهایی بوده که از شدت فشار مشت به در و دیوار میزدم و توی سرم هزاران چرا میچرخید و هیچ جوابی رو پیدا نمیکردم
    تنها یک دلیل داشت
    یکی از دوستانم حرف قشنگی بهم زد گفت توی جایی که پر از شلوغی و دعواست هیچ وقت کسی نمیاد بهت پیشنهادات میلیاردی بده
    دیدم ذهن من شده همون محله ای که توش پر از دعوا و جنگ و درگیری هستش
    پس قطعا راه حل و راهکاری نمیتونم با این ذهنیت پیدا کنم
    شاید یک سری راهکار ها انقدر تکرار شده توی آکادمی به نظر ما کلیشه ای میاد
    ولی واقعا راهکارهای درستی هستن که قطعا دوستان ارائه میدن
    در آخر هم یک پاراگراف از کتاب معامله گر منضبط

یادگیری یعنی تغییر
    چه در حال تغییر دانشی باشیم که اکنون می دانیم یا مطلبی کاملا جدید یاد میگیریم
    اگر نپذیریم که درون را تغییر دهیم چیزی برای تجربه ای متفاوت از محیط بیرون نمی آموزیم
    اگر تغییر درونی رخ ندهد متوجه تغییری در بیرون نمی شویم و به دنبال آن گرفتار چرخه های درد و نارضایتی می مانیم علاوه بر این آنقدر رنج میکشیم تا درد چنان شدید شود که گزینه دیگری جز بازنگری در نحوه مدیریت زندگی مان نداریم
    یعنی مجبور می شویم باور های خود را باز نگری کنیم
    مچکر از پاسخ شما
    جواب شما خیلی کلی بود اگر بشه دقیقتر یا واضح تر بگید ممنون میشم
    یادمه استاد می گفت که مارکت با یک اصول ثابت داره حرکت می کنه اصلا کاری به احساسات ما نداره - پس من یا اشتباه متوجه شدم جمله رو از استاد یا ... شما میگید تغییر این خیلی کلیه - چه تغییری ؟ از کجا بدونم چی باید تغییر کنه
    من مطالب استاد رو هم زیاد گوش دادم (روان شناسی) استاد خودشم رویه مبحث تغییر زیاد صحبت می کنن . شما گفتید تغییر باورها یعنی کسی که باور درستا نداره ولی اصول مارکت خوب بلده و بقیه موارد مربوط به مارکت نمیتونه از بازار سود بگیره ؟
    ویرایش توسط farshadhlm : 10-28-2022 در ساعت 20:20

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از farshadhlm عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peace نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، سوالات زیادی مطرح کردید که جواب همشون تقریبا یکیه و همشون هم بخوایم جدا جدا کامل توضیح بدیم باید یه متن بلند بالایی بنویسیم که خب خیلی طولانی میشه، اکثر سوالات حضرتعالی هم تقریبا یه مضمون دارند، ببینید یه سری ارکان در این بازار وجود داره که برای موفقیت و گرفتن سود مسمتر حیاتیه، ببینید نه ضروری، نه لازم، نه کافی، بلکه حیاتی، یعنی سود و ضرر شما وابسته به این اصول و ارکان هست که در بازار هستند، و تمام افرادی که در ضرر هستند، همین چندتا اشتباه کوچک رو هی تکرار میکنند، اولین اصل مدیریت سرمایه هست، رکن دوم، روانشناسی بازار و روانشناسی فردی هست، رکن سوم داشتن یه چک لیست شخصی هست که حاصل ژورنال نویسی شخصی و پیدا کردن یه سیستم شخصی سازی شده ترید هستش که ریسک به ریوارد و وین ریت قابل قبولی داشته باشه، رعایت نکردن این سه اصل باعث میشه شما هی ضرر کنید، در دوره پرایس اکشن، چک لیست بر اساس 123 استاندارد امینو کاملا توضیح داده شده، وین ریت فوقالعاده بالا همراه با ریسک به ریوارد های نجومی داره، اینکه چرا از اندیکاتور استفاده نمیشه، خب اون کلا یه دوره جدا داره ( دوره فرکتالی همراه با اندیکاتور هست) موجوده، دوستان باتجربه هم که خب دائما در انجمن فعالیت دارند و برای قوت قلب دوستان پست میگذارند، برای انگیزه گرفتن به شما دوست عزیزم، پیشنهاد میکنم حتما رادیوتیوب ها و تاپیک لذت تلاش فرکتالی رو ببینید، طبق نقشه راه حتما جلو بیایید و حتما حتما اون سه رکن اساسی رو رعایت بفرمایید ایشالله که موفق میشید، امیدوارم سلامت و شاد باشید دوست گرامی.
    مچکر از شما
    ژورنال چطوری تهیه میشه و چه کاربردی داره ؟
    من طبق نقشه راه پیش رفتم تا به الان و هنوز هم که دارم فایلهارو به دقت گوش می کنم
    روان شناسی کلی هست دقیق تر بگید - میتونه چه مشکلاتی از روان شناسی وجود داشته باشه در من و چطوری میتونم پیداشون کنم

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از farshadhlm عزیز تشکر کرده اند:

8,669 بار در 1,515 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1168 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    مچکر از شما
    ژورنال چطوری تهیه میشه و چه کاربردی داره ؟
    من طبق نقشه راه پیش رفتم تا به الان و هنوز هم که دارم فایلهارو به دقت گوش می کنم
    روان شناسی کلی هست دقیق تر بگید - میتونه چه مشکلاتی از روان شناسی وجود داشته باشه در من و چطوری میتونم پیداشون کنم
    درود دوباره دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، ببینید ژورنال نویسی میشه نوشتن هر چیزی که مربوط به معاملاتتون میشه، علل سود و ضرر، اینکه آیا مثلا در فلان پوزیشن که ضرر کردید، اگر صبر میکردید جایه بهتری میتونستید وارد بشید، یا اینکه جایی سود میکنید حتما بنویسید که اینجا به عنوان مثال کاملا طبق چک لیست جلو اومدم، نوشتن اینا باعث میشه هم چک لیستتون قوی تر و بهینه تر بشه، هم اعتمادتون به چک لیستتون بالاتر بره، این مستلزم ترید در دمو هست، و قرار دادن تقریبا شش ماه وقت، برای رسیدن به یه چک لیست عالی قبلش کلی باید یادداشت برداری کرده باشید، ژورنال نویسی یعنی همون یادداشت برداری و نکته برداری از روی ترید هاتون، نوشتن علت های سود و ضرر، برنامه های مختلفی وجود داره برای گوشی و ویندوز واسه ژورنال نویسی، البته جناب امینو تاکید میکنند، که دستی توی یه دفتر اینکار رو انجام بدید، ببینید روانشناسی فردی هم یه بخش بزرگش برمیگرده به همین مدیریت سرمایه و چک لیست شما، اگر یه چک لیست داشته باشید با وین ریت بالا و مدیریت سرمایه رو هم رعایت بفرمایید، خود به خود آرامش بهتری دارید هنگام ترید، تصمیمات احساسی و هیجانی نمیگیرید، این روانشناسی و مدیریت سرمایه و چک لیست همه به همدیگه وابسته هستند، امیدوارم سالم و ثروتمند باشید دوست گرامی.

10. 12 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peace نمایش پست ها
    درود دوباره دوست عزیزم، امیدوارم حالتون عالی باشه، ببینید ژورنال نویسی میشه نوشتن هر چیزی که مربوط به معاملاتتون میشه، علل سود و ضرر، اینکه آیا مثلا در فلان پوزیشن که ضرر کردید، اگر صبر میکردید جایه بهتری میتونستید وارد بشید، یا اینکه جایی سود میکنید حتما بنویسید که اینجا به عنوان مثال کاملا طبق چک لیست جلو اومدم، نوشتن اینا باعث میشه هم چک لیستتون قوی تر و بهینه تر بشه، هم اعتمادتون به چک لیستتون بالاتر بره، این مستلزم ترید در دمو هست، و قرار دادن تقریبا شش ماه وقت، برای رسیدن به یه چک لیست عالی قبلش کلی باید یادداشت برداری کرده باشید، ژورنال نویسی یعنی همون یادداشت برداری و نکته برداری از روی ترید هاتون، نوشتن علت های سود و ضرر، برنامه های مختلفی وجود داره برای گوشی و ویندوز واسه ژورنال نویسی، البته جناب امینو تاکید میکنند، که دستی توی یه دفتر اینکار رو انجام بدید، ببینید روانشناسی فردی هم یه بخش بزرگش برمیگرده به همین مدیریت سرمایه و چک لیست شما، اگر یه چک لیست داشته باشید با وین ریت بالا و مدیریت سرمایه رو هم رعایت بفرمایید، خود به خود آرامش بهتری دارید هنگام ترید، تصمیمات احساسی و هیجانی نمیگیرید، این روانشناسی و مدیریت سرمایه و چک لیست همه به همدیگه وابسته هستند، امیدوارم سالم و ثروتمند باشید دوست گرامی.
    تشکر از راهنماییتون

12. 7 کاربر برای این پست سودمند از farshadhlm عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    مچکر از پاسخ شما
    جواب شما خیلی کلی بود اگر بشه دقیقتر یا واضح تر بگید ممنون میشم
    یادمه استاد می گفت که مارکت با یک اصاول ثابت داره حرکت می کنه اصلا کاری به احساسات ما نداره - پس من یا اشتباه متوجه شدم جمله رو از استاد یا ... شما میگید تغییر این خیلی کلیه - چه تغییری ؟ از کجا بدونم چی باید تغییر کنه
    من مطالب استاد رو هم زیاد گوش دادم (روان شناسی) استاد خودشم رویه مبحث تغییر زیاد صحبت می کنن . شما گفتید تغییر باورها یعنی کسی که باور درستا نداره ولی اصول مارکت خوب بلده و بقیه موارد مربوط به مارکت نمیتونه از بازار سود بگیره ؟
    فرمایش استاد کاملا درسته شما فرض کنید که بازار صعودی هست و ما خلاف جهت پوزیشن زدیم
    احساس بسیار خوبی داریم و به امید سود صبر میکنیم اما در نهایت چی میشه؟
    ضرر میکنیم
    منظور من صرفا احساسات نیست
    تغییرات کلی در زمینه نگرش درست به زندگی ؛ ذهنیت آرام ؛باور های مثبت وسازنده و...
    که برای تمام این موارد راهکار هم داده شده مدیتیشن؛ شکرگذاری ؛ای اف تی؛سابلیمینال ؛نوشتن تکرار و تمرین و...
    شما ببینید درچه زمینه ای نتیجه نمیگیرید به نسبت اون برید تغییرات لازم رو انجام بدید
    دوستمون هم گفتن یک سری مسایل رعایتشون حیاتیه
    برای فهمیدن تغییر هم به قول استاد بهترین منبع روانشناسی واسه تریدر هیستوری معاملاتشه برید پوزیشن های ضرر ده رو بررسی کنید ببینید چی توی اون ها مشترک هست که باعث شده شما ضرر کنید چه تکنیکالی چه روانی

وقتی ما ذهن نا آرومی داشته باشیم حتی اگر سیستم ۱۰۰ درصدی تست شده هم به ما بدن بازم ضرر ده خواهیم بود
    چون نمیتونیم از سیستم در جهت درست استفاده کنیم
    انگار یه چاقو رو برعکس گرفته باشیم دستمون
    چاقو همون چاقوعه ولی ما نمیتونیم ازش استفاده کنیم

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    فرمایش استاد کاملا درسته شما فرض کنید که بازار صعودی هست و ما خلاف جهت پوزیشن زدیم
    احساس بسیار خوبی داریم و به امید سود صبر میکنیم اما در نهایت چی میشه؟
    ضرر میکنیم
    منظور من صرفا احساسات نیست
    تغییرات کلی در زمینه نگرش درست به زندگی ؛ ذهنیت آرام ؛باور های مثبت وسازنده و...
    که برای تمام این موارد راهکار هم داده شده مدیتیشن؛ شکرگذاری ؛ای اف تی؛سابلیمینال ؛نوشتن تکرار و تمرین و...
    شما ببینید درچه زمینه ای نتیجه نمیگیرید به نسبت اون برید تغییرات لازم رو انجام بدید
    دوستمون هم گفتن یک سری مسایل رعایتشون حیاتیه
    برای فهمیدن تغییر هم به قول استاد بهترین منبع روانشناسی واسه تریدر هیستوری معاملاتشه برید پوزیشن های ضرر ده رو بررسی کنید ببینید چی توی اون ها مشترک هست که باعث شده شما ضرر کنید چه تکنیکالی چه روانی

وقتی ما ذهن نا آرومی داشته باشیم حتی اگر سیستم ۱۰۰ درصدی تست شده هم به ما بدن بازم ضرر ده خواهیم بود
    چون نمیتونیم از سیستم در جهت درست استفاده کنیم
    انگار یه چاقو رو برعکس گرفته باشیم دستمون
    چاقو همون چاقوعه ولی ما نمیتونیم ازش استفاده کنیم
    تشکر ممنون از راهنماییتون

16. 7 کاربر برای این پست سودمند از farshadhlm عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    تشکر ممنون از راهنماییتون
    خواهش میکنم
    پیشنهاد میکنم هفته آینده رو کلا استراحت کنید بزارید ذهنتون آزاد بشه
    حتی شده یه مسافرت کوتاه مدت برید و کلا از فضای بازار و آکادمی فاصله بگیرید
    بعد ادامه مسیر رو شروع کنید
    هر کمکی هم از دست بنده و سایر دوستان بر بیاد قطعا و۱۰۰درصد دریغ نمیکنیم

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,037 بار در 716 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

جدیدترین تعریف «یونسکو» علم با عمل معنا می شود.

با سلام
    دلتون پر امید

جدیدترین تعریف

علم با عمل معنا می شود.
    بااین حال و به تازگی «یونسکو» یک بار دیگر در تعریف سواد تغییر ایجاد کرد. در این تعریف جدید، توانایی ایجاد تغییر، ملاک باسوادی قرارگرفته است یعنی شخصی باسواد تلقی می شود که بتواند با استفاده از خوانده ها و آموخته های خود، تغییری در زندگی خود ایجاد کند. درواقع این تعریف مکمل تعریف قبلی است زیرا صرفاً دانستن یک موضوع به معنای عمل به آن نیست. درصورتی که مهارت ها و دانش آموخته شده باعث ایجاد تغییر معنادار در زندگی شود، آنگاه می توان گفت این فرد انسانی باسواد است.
    چرا سوادمان باعث تغییر در زندگی مان نمی شود؟
    جالب است بدانید که یادگیری در متون روان شناسی، به صورت ایجاد تغییر پایدار در رفتار تعریف می شود. پس ایجاد تغییر در رفتار، مهم ترین مؤلفه باسواد بودن است.
    ویرایش توسط hassan47 : 10-28-2022 در ساعت 21:01 دلیل: تمیز کاری
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

20. 17 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 44 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 44 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع