صفحه 253 از 556 نخستنخست ... 153203243251252253254255263303353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,521 به 2,530 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mari6 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم بابت راهنمایی مفید و خوبتون، میشه لطفا لینک نقشه راه رو اینجا برای من بذارین، قبلا یکی از ادمینها تو اینستا برام فرستادن، اینستا هم که قطعه، الان هم دنبالش گشتم تو سایت اما پیدا نکردم، باز هم ممنون و سپاسگزارم
    خدمت شما : https://file.academywave.com/Movie/p...ethodprice.mp4
    موفق باشید
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedyari نمایش پست ها
    سلام دوستان به راهنماییتون احتیاج دارم

برای بار سوم لیکوئید شدم همش هم برای یک اشتباه لطفا بخونید و راهنماییم کنید

من حدود 3 سال میشه که ابتدا در بورس ایران بودم و بعد با فارکس آشنا شدم و شروع کردم به ترید نم نم سود های خوبی میکردم اما چون استاپ لاس نمیذاشتم معامله میرفت تو ضرر هی ریز ریز حجم اضافه میکردم تا یه شارپ زد توی چند روز حساب لیکوئید شد
    بعد یک ماه به خودم گفتم دیگه با استاپ کار میکنم باز یه مدت سودای خوبی میکردم و همه چی خوب بود اما تا باز همین اشتباه رو کردم و حساب صفر شد
    3 بار این اشتباه رو انجام دادم و در آخر داشت بهم ثابت میشد این بازار دروغی بیش نیست اما میدونم که خودم مقصرم
    این هم هست که بزرگای بازار ما رو طعمه قرار میدن اما اشتباه از من بود که استاپ نمیذاشتم و وقتی معامله میره تو ضرر همش حجم اضافه میکردم
    ذهنم این رو به خودش قبول کرده بود که این روش خوبیه و جنبه بستن معامله با ضرر را نداشتم چون زیاد از این راه سود کردم و یه جور عادت ویژه شده بود برام حتی دفعه سوم که میدونستم این کار اشتباه اما باز انجام دادم و الان شدم یه آدم مات و مبهوت که نمیدونه چیکار کنه
    باز میتونم پول جور کنم و وارد بازار بشم اما میترسم باز این اشتباه رو کنم و زحمت این مدت که کار کردم پول جور کردم از بین بره

نمیدونم چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید
    سلام دوست عزیز
    اولین کاری که باید انجام بدید معامله با پول واقعی رو بزارید کنار
    دوم اگر مقدور هست براتون دوره های استاد رو تهیه کنید

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

96 بار در 14 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اولین کاری که باید انجام بدید معامله با پول واقعی رو بزارید کنار
    دوم اگر مقدور هست براتون دوره های استاد رو تهیه کنید
    سلام
    آخه با حساب دمو اون حس اصلی معامله گری رو بهم نمیده

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از hamedyari عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,083 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 309 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک

من حدود 3 سال میشه که ابتدا در بورس ایران بودم و بعد با فارکس آشنا شدم و شروع کردم به ترید نم نم سود های خوبی میکردم اما چون استاپ لاس نمیذاشتم معامله میرفت تو ضرر هی ریز ریز حجم اضافه میکردم تا یه شارپ زد توی چند روز حساب لیکوئید شد
    بعد یک ماه به خودم گفتم دیگه با استاپ کار میکنم باز یه مدت سودای خوبی میکردم و همه چی خوب بود اما تا باز همین اشتباه رو کردم و حساب صفر شد
    3 بار این اشتباه رو انجام دادم و در آخر داشت بهم ثابت میشد این بازار دروغی بیش نیست اما میدونم که خودم مقصرم
    این هم هست که بزرگای بازار ما رو طعمه قرار میدن اما اشتباه از من بود که استاپ نمیذاشتم و وقتی معامله میره تو ضرر همش حجم اضافه میکردم
    ذهنم این رو به خودش قبول کرده بود که این روش خوبیه و جنبه بستن معامله با ضرر را نداشتم چون زیاد از این راه سود کردم و یه جور عادت ویژه شده بود برام حتی دفعه سوم که میدونستم این کار اشتباه اما باز انجام دادم و الان شدم یه آدم مات و مبهوت که نمیدونه چیکار کنه
    باز میتونم پول جور کنم و وارد بازار بشم اما میترسم باز این اشتباه رو کنم و زحمت این مدت که کار کردم پول جور کردم از بین بره

سلام
    وقتتون بخیر

وقتی شما یه شونه تخم مرغ دستتون و دارین دونه دونه تخم مرغ هارو در فاصله یک متری به سمت زمین رها میکنین !!وقتی اولی شکست دومی باز شکست خب بقیشم میشکنه
    فارکس سرگرمی یا گیم نیست ...اول اینو بپذیرین این یک بیزینس عین یه شرکت میمونه ولی فقط ینفر داره که باید اون شرکت رو مدیریت کنه که باید هم ابدارچی شرکت خودش باش هم رییس هم کارمند هم کارشناس هم باربر و.....کلی مسئولیت داره و شما وقتی میاین بدون رعایت اصول قوانین این مارکت هیجانی وارد عمل میشین و حرص و طمع و انتقام وارد کارتون میکنین خب کاملا نتایجی که بدست میارین موقتی خواهد بود و دیر یا زود فردا یا یماه دیگ همه سودهاتون بعلاوه سرمایه اولیه خودتون دو دستی تقدیم مارکت میکنین.
    اینجا جای همش سود کردن نیست همه استاپ میخورن باید عین یه حساب با دیدگاه سرمایه گزاری بهش نگا کنین یه سرمایه گزار همش سود نمیکنه یوقتایی با رکود و زمستون هایی مواجه میشه و باید بتونه کنترل کنه اوضاع رو و به راهش ادامه بده چون زمستون همیشگی نیست بهار در پیش ..
    حداقل موفقیت در این مارکت و تبدیل شدن به یه تریدر موفق 3 الی 7 سال طول میکشه و توقع اینکه من الان یه سیستم با هر وین ریت و ریسک به ریواردی که دارم میتونم کلی ازش سود کنم بریزید دور
    مقالات روانشناسی در سایت رو دونه دونه بشینین گوش بدین تا بفهمین مارکت تریدر تکنیکالی 100% نیاز نداره یه تریدر منظم و مرتب و بااخلاق و صبور میخاد ...شما باید ذهنتون تربیت کنین و رفتارهاتونو که طی عمری که تا الان برا خودتون شکل دادین تغییر بدین به نگرش یه تریدر و تاجر ...

برای موفق شدن در مارکت نیازی نیست بدون استاپ کار کنین
    برای موفقیت در مارکت سیستم 100% داشتن لازم نیست
    برای موفقیت در مارکت ریسک های بزرگ برای بدست اوردن سود های بزرگ یهویی لازم نیست
    کلا سود های یهویی خارج از برنامه هدفتون کاملا مضر و نباید دنبال سودهای سراب گونه باشین
    شما باید قدم هاتونو ریز ریز بردارین و طی سالیان به هدفتون برسین
    و در اخر همون یه جمله از کتاب" بندیشید و ثروتمند شوید" اشاره میکنم:

Screenshot_1.png

پس کلا ذهنیت یساله دوساله موفق شدن بندازین دور
    چون کلا دووم نمیارن این موفقیت ها
    ویرایش توسط Snow_Trader : 10-25-2022 در ساعت 12:17
    Hard takes time, impossible a little more time

8. 15 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک

سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    ابتدا طرز فکرتون در مورد بازار رو کاملا تغییر بدید و تا زمانی که اون رو تغییر ندید نتایج همینی که هست خواهد بود
    هیچ بزرگی در مارکت به فکر چند صد یا هزار دلار ما نیست شاید درک کاملی از بازاری که توش فعالیت میکنید ندارید
    بازار فارکس تا به این لحظه جزو اولین و بزرگترین و درجه یک ترین و سخت ترین بازارهای مالی هست که تمام بانکهای بزرگ دنیا و تریدرهای درجه یک دنیا در اون در حال معامله گری هستن ، پس اگر میخواین موفق بشین باید بدونید در کنار چه اشخاصی در این بازار در حال معامله گری هستید و باید در چه سطح و لولی باشید .
    در مورد سوالتون : شما عادت کردید به این نحوه انجام ترید و پوزیشنگیری و از همه بدتر چون خیلی این کار رو کردید و ناخودآگاهتون دیده که موفق شدید و حس خوشحالی در شما به وجود اومده پس هی داره این کار رو تکرار میکنه تا اون حس خوشحالی رو دوباره تجربه کنید
    پیشنهاد : حساب ریل رو تعطیل کنید و یک حساب دمو به میزان بالانس حساب ریلی که قرار هست دوباره کار کنید باهاش باز کنید و اصولی و طبق چک لیست ترید بزنید و عادت جدید رو با اون عادت اشتباه قبلی جایگزین کنید و انقدر این کار رو در حساب دمو انجام بدید تا در ناخودآگاهتون ثبت بشه و تبدیل به یک عادت جدید بشه با عادت اشتباه قبلی جایگزین بشه ، در این حساب در هر کجای معاملتتون هم که متوجه شدید خارج از اصولتون ترید زدید و دوباره چند پوزیشن باز دارید و اضافه کردید روش ، درست در لحظه ای که متوجه این موضوع شدید تمام پوزیشنهاتون رو دستی ببندید بدون هیچ چون و چرایی و بدون هیچ مکثی و بدون هیچ فکری ، فقط کار درست رو انجام بدید و پوزیشنهارو دستی ببندید تا کم کم ناخودآگاهتون بدونه که شوخی در کار نیست و آموزش صحیح رو یادش بدید تا براتون کار کنه
    مهرداد جان هم دقیقا این موضوع رو براتون مطرح کردن ، متاسفانه تا این مورد رو حل نکنید حسابهای زیادی رو کال خواهید کرد ، پس لطفا وارد حساب ریل نشید تا کار از اینی که هست بدتر نشه چون کم کم با از دست دادن پول واقعی ترسهایی به وجود خواهد اومد که بعدا چندین ماه باید روی اون کار کنید تا دوباره بتونید سرپا وایستید
    بهترینهارو آرزو دارم برا همممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Amiranak آواتار ها
    1,914 بار در 599 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر

وقتی شما یه شونه تخم مرغ دستتون و دارین دونه دونه تخم مرغ هارو در فاصله یک متری به سمت زمین رها میکنین !!وقتی اولی شکست دومی باز شکست خب بقیشم میشکنه
    فارکس سرگرمی یا گیم نیست ...اول اینو بپذیرین این یک بیزینس عین یه شرکت میمونه ولی فقط ینفر داره که باید اون شرکت رو مدیریت کنه که باید هم ابدارچی شرکت خودش باش هم رییس هم کارمند هم کارشناس هم باربر و.....کلی مسئولیت داره و شما وقتی میاین بدون رعایت اصول قوانین این مارکت هیجانی وارد عمل میشین و حرص و طمع و انتقام وارد کارتون میکنین خب کاملا نتایجی که بدست میارین موقتی خواهد بود و دیر یا زود فردا یا یماه دیگ همه سودهاتون بعلاوه سرمایه اولیه خودتون دو دستی تقدیم مارکت میکنین.
    اینجا جای همش سود کردن نیست همه استاپ میخورن باید عین یه حساب با دیدگاه سرمایه گزاری بهش نگا کنین یه سرمایه گزار همش سود نمیکنه یوقتایی با رکود و زمستون هایی مواجه میشه و باید بتونه کنترل کنه اوضاع رو و به راهش ادامه بده چون زمستون همیشگی نیست بهار در پیش ..
    حداقل موفقیت در این مارکت و تبدیل شدن به یه تریدر موفق 3 الی 7 سال طول میکشه و توقع اینکه من الان یه سیستم با هر وین ریت و ریسک به ریواردی که دارم میتونم کلی ازش سود کنم بریزید دور
    مقالات روانشناسی در سایت رو دونه دونه بشینین گوش بدین تا بفهمین مارکت تریدر تکنیکالی 100% نیاز نداره یه تریدر منظم و مرتب و بااخلاق و صبور میخاد ...شما باید ذهنتون تربیت کنین و رفتارهاتونو که طی عمری که تا الان برا خودتون شکل دادین تغییر بدین به نگرش یه تریدر و تاجر ...

برای موفق شدن در مارکت نیازی نیست بدون استاپ کار کنین
    برای موفقیت در مارکت سیستم 100% داشتن لازم نیست
    برای موفقیت در مارکت ریسک های بزرگ برای بدست اوردن سود های بزرگ یهویی لازم نیست
    کلا سود های یهویی خارج از برنامه هدفتون کاملا مضر و نباید دنبال سودهای سراب گونه داشته باشین
    شما باید قدم هاتونو ریز ریز بردارین و طی سالیان به هدفتون برسین
    و در اخر همون یه جمله از کتاب" بندیشید و ثروتمند شوید" اشاره میکنم:

Screenshot_1.png

پس کلا ذهنیت یساله دوساله موفق شدن بندازین دور
    چون کلا دووم نمیارن این موفقیت ها
    سلام دوست عزیز . یک سوال دارم . اگر ما بخواهیم بر اساس فراکتالی ترید بزنیم طبق عکس زیر 4 روز باید پای چارت بشینیم و در روز چهارم یک موقعیت تردی به ما میدهد. اگر اون موقع پای چارت باشیم میتونیم یک ترید بزنی در تایم پایین تر
    489.png
    490.png
    همین امر باعث میشه دنبال سودهای بزرگ باشیم دنبال قدم های بزرگ باشیم و .... میشه لطفا راهنمایی کنید
    ویرایش توسط Amiranak : 10-25-2022 در ساعت 11:50
    آرام حرکت کردن سریع ترین راه رسیدن به هدف است.

12. 13 کاربر برای این پست سودمند از Amiranak عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

سلام دوست عزیز اومید وارم حالت خوب باشه

چون خودم تویی این حس و حال مبهوت بودم کاری که خودم انجام دادم رو بهتون میگم شاید بدردتون خورد اول نمیدونم شما دانشجو استاد امینو هستین یا خیر چون من روش تریبد ایشونو دیدم دانشجوش شدم و با روش ایشون ترید میزدم بعد از اتمام دوره و موفق بودم ولی تا جایی که معامله تویی ضرر نمیرفت اگه میرفت تویی ضرر من نمیدوستم چیکار باید بکنم و حقیقتا جنبه بستن معامله دستی رو نداشتم الانم ندارم پس مثل شما یک حساب به خوبی رشد میکرد ولی با اولین اشتباه که بهردلیلی ممکنه از دست میرفت (الببته استاد گفتن که بعد از چندین سال تجربه اینجوری بدون استاپ معامله میکنن ولی خوب گوش ما خریدار نیست اون چیزی که خودمون دوست داریم رو میشنویم فقط )بماند یه مدت فاض قطعا و صدرصد برداشتم خخخ خب راهکار من این بود که معامله باز بشود تی پی و اس ال ست شود و سیستم خاموش چون نمیتونستم خودمو کنترل کنم و این استاپ گزاشتن باعث شد درصد مشخص کنم بعد درصد ضرر که مشخص میکردم دیگه از یه درصد مشخصی در روز حق معامله باز کردن نداشتم و این قانون که ایجاد و رعایت شد از تصمیم هایی هیجانی جلو گیری شد و دید بلند مدت ایجاد شد (ببین من همه اینا رو همون موقعه که استاپ سط نمیکردم میدونستم ولی رعایت نمیکردم پس چند تا قانون گزاشتم که در دل اون قوانین این مساعل رو رعایت کنم خلاصه اینجا اونجایی که بازز باید با پرویی تمام بشینی پایی کار و جا نزنی در دوره شرکت کن با دمو شروع کن بعدا خودت به ترید ها و رفتارت تویی مارکت خندت میگره که چرا واقعا بعد از چند بار کال شدن باز حساب شارژمیکردم
    موفق باشی و شاد

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

2,409 بار در 631 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdik_ نمایش پست ها
    <br>

سلام دوست عزیز وقت شما هم بخیر
    این اتفاق برای من هم میوفته. وقتی یک مدت خیلی زیاد کار میکنم بدنم نمیکشه و ناخودآگاه زمان سرگرمی و استراحتم بیشتر میشه تا اینکه دوباره به خودم میام و دوباره وارد عمل میشم.

اما در مورد اخبار، دو احساسی که اخبار به طور کلی و مخصوصا اخبار این روزها به ما منتقل می کنن احساس ترس و خشم هست. هر دو این احساسات وقتی به احساسات دائم و غالب ما تبدیل بشن ما رو به سمت شکست، فقر، بیماری، خستگی، کسالت و چیزهای منفی سوق میدن. اما به طور لحظه ای خیلی هم احساسات مفیدی هستن. به ما کمک می کنن بفهمیم چه چیزی رو نمی خواهیم تا بتونیم روی چیزی که میخواهیم متمرکز بشیم و اون رو به دست بیاریم. اول درمورد ترید مثال می زنم، استرس از دست دادن پول و خشم استاپ خوردن باعث میشه تا روی اصول و چک لیست متمرکز بشی و به یک تریدر موفق تبدیل بشی. اما درمورد اخبار، وقتی اوضاع خوب نیست مثل الان مهمترین مزیتش اینه که می تونیم خواسته مون رو شفاف کنیم. یعنی بگیم این وضع رو نمیخوایم پس متضادش رو میخوایم. تمرکز ما باید روی اون چیزی باشه که می خواییم نه اون چیزی که نمیخواییم. تمرکزمون اگه روی حد ضرر باشه قطعا حد ضرر می خوریم. شما باید از انرژی خشم و ترس استفاده کنید و روی چیزی که می خواید تمرکز کنید. باید از فکر کردن به اخبار هم احساس خوبی پیدا کنید. مثلا باید بگیم میخواهیم کشورمون پیشرفت و توسعه پیدا کنه، آباد و شاد باشه و مردم خوشبخت و آزاد باشن کسب و کارها رونق داشته باشه و ما هم بتونیم بدون دردسر به ترید کردن بپردازیم. اگر اکثر مردم به اتفاقات اینجوری فکر کنن حتما محقق میشه. اما اگه روی شرایط بد تمرکز کنن این شرایط بیشتر میشه.

من هم با بی توجهی کامل به اخبار موافق نیستم. اما ذات سازمان های خبری اینه که بتونن مخاطبان رو در وضعیت استرس و آشوب نگه دارن تا اخبار رو با حرص بیشتری دنبال کنن (مثل کارگزاری ها که می خوان معامله گران همیشه یا درحالت ترس یا طمع باشن). این چیز بدی نیست، البته اگه اراده و اختیار خودمون رو از دست ندیم و مقاومت کنیم و همونطوری که گفتم از این احساسات استفاده کنیم. چون هر فکری وقتی با یک احساس همراه بشه به ناخودآگاه انسان القا میشه و به واقعیت تبدیل میشه. احساسات منفی بدون نیاز به تلاش خودشون رو با بیشتر افکار همراه می کنن. فکر کردن به ترید باید بهتون احساس خوبی بده. به تمرین کردن و نگاه کردن به چارت و بک تست گرفتن باید یک احساس خوب بچسبونید. اگه این کارها با حس ترس از فقر، ترس از شکست خوردن و ضرر کردن و .. همراه باشه قطعا نتیجه نمیده.
    پس اولین کاری که باید بکنید قبل از انجام هر کاری(تمرین کردن، ترید زدن و حتی اخبار خوندن) اینه که احساستون رو خیلی سریع خوب کنید
    از تکنیک EFT استفاده کنید یا موسیقی شاد یا آرام بخش گوش کنید یا مدیتیشن کنید یا تصویرسازی خلاق انجام بدید یا هر روش دیگه ای که می تونید به کار بگیرید تا احساس خوبی داشته باشید.

چه بی اندازه آرومم کرد و مثل چراغ قوه توی یه جاده تاریک، برام نور انداخت.
    بی نهایت ممنونم ازتون. قکر کنم هر صبح قبل شروع کار، این متن رو بخونم تا حالم خوب بشه.
    ممنونم رفیق خوب.

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

2,409 بار در 631 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    1-هیچ روند صعودی همیشگی نیست (حتی در مارکت و بازارهای مالی) از این اصلاح پیش روتون استفاده کنید تا با قدرت یک موج صعودی دیگه رو شروع کنید .
    2-مسایل بیرونی هیچ قدرت و تاثیری ندارند ، شرایط درونیتون رو درست کنید تا مسایل بیرونی خودشون حل بشن .
    3-اینی که نوشتید رو به زوال من معنیش رو نمیدونم و تو لغت نامم نیست ولی این تو لغت نامم هست ( اصلاح و استراحت و فرصتی برای جمع کردن انرژی برای استارت پرقدرت دوباره)
    4-از خودتون تشکر کنین بابت تمام زحمات و تلاشهایی که در طی این 1 سال کردید .
    5-در مورد جملتون در خصوص دنبال نکردن اخبار : شبیه این میمونه که میدونید و همه بهتون میگن که اینجای مارکت با این حجم وارد بشی کال میشی و شما میگید لطفا این حرف رو نگید من نمیتونم وارد نشم به این پوزیشن (پس اخبار رو بگذارید کنار )
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون

با سلام و ممنون از شما
    این نکات برام طلایی بود:
    هیچ روند صعودی همیشگی نیست (حتی در مارکت و بازارهای مالی) از این اصلاح پیش روتون استفاده کنید تا با قدرت یک موج صعودی دیگه رو شروع کنید .
    اینی که نوشتید رو به زوال من معنیش رو نمیدونم و تو لغت نامم نیست ولی این تو لغت نامم هست ( اصلاح و استراحت و فرصتی برای جمع کردن انرژی برای استارت پرقدرت دوباره)
    از خودتون تشکر کنین بابت تمام زحمات و تلاشهایی که در طی این 1 سال کردید .

ممنونم از دلگرمی و محبتتون.

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,083 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 309 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amiranak نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز . یک سوال دارم . اگر ما بخواهیم بر اساس فراکتالی ترید بزنیم طبق عکس زیر 4 روز باید پای چارت بشینیم و در روز چهارم یک موقعیت تردی به ما میدهد. اگر اون موقع پای چارت باشیم میتونیم یک ترید بزنی در تایم پایین تر
    489.png
    490.png
    همین امر باعث میشه دنبال سودهای بزرگ باشیم دنبال قدم های بزرگ باشیم و .... میشه لطفا راهنمایی کنید

سلام

شما باید طبق سیستمی که انتخاب میکنین و پتانسیل سودسازی که داره روانتون رو باهاش هماهنگ کنین
    شما نمیتونی از یه سیستم مولتی تایم که هفته ای 1 الی 2 موقعیت بهتون میده توقع داشته باشین که عین سیستم اسکلپ کلی موقعیت بهتون بده
    این توقع و طلبکار بودن چیز بیهوده ای اول برین بک تست بگیرین ببنید چقد سیستم موقعیت میده بهتون در طول روز هفته ماه و سال
    بعد ببینید ایا این روش و این سیستم با شخصیت و روان شما سازگار یا نه !!
    ینی ینفر با همین روش مولتی تایم با 3 درصد درگیری بالانس در هر ترید میتونه با توجه به نتایجی که بصورت عدد ورقم در بک تست بلند مدت 100 الی 500 ترید در دستش داره
    طی چند سال اکانتشو رشد بده و به هدف هاش برسه
    قرار نیست ما طلبکار باشیم از مارکت!!!
    شما اول هدفتو مشخص کن ببین چقد پول میخای بعد بیا ببین سیستمت چقد پتانسیل داره!!
    توقعت باید در حد و توان سیستمت باش نه اینکه برای خودت برنامه بچینی که حتما من باید هفته ای فلان قد سود کنم!
    شما هدفتو مشخص کردی بعد میای میگی من یه سیستم 70 درصدی دارم تو طول هفته هم اینقد پتانسیل سود سازی داره خب ایا هدفی که دارم با این ابزار بهش میرسم یا باید هدفم کوچیک تر کنم یا اینکه ابزارمو باید تغییر بدم!شما شاید بتونی با چاقو پیچ رو بعضی اوقات باز کنی ولی ایا این باز کردن پیچ با چاقو خطرناک تر و پرریسک نیست؟هدفتون باز کردن پیچ ولی ابزارتون اصلا هماهنگ و مناسب هدفتون نیست و حتی اگه موفق بشین پیچ باز کنین ایا دفعه بعدی ریسک استفاده از چاقو رو مدنظر قرار میدی یا کلا فک میکنی با همین چاقو همه پیچ هارو میتونی باز کنی!!تهش اینه میزنی با چاقو دست و پای خودتو زخمی میکنی چون ابزارت مناسب هدفت نیست ..سیستمت باید با هدفت هماهنگ باش
    وقتی سیستمت توان این سودسازی در این زمان نداره خب یا باید هدفتو ریز ریز کنیو زمانتو طولانی تر کنی یا اینکه قدم هاتو بزرگ کنی که بشدت سخته در اوایل یک حرفه یک تازه کار بتونه
    قدم های بزرگ متوالی رو برداره !!
    ولی چرا بعد از چندسال و با تجربه شدن و قدم های ریز ریز برداشتن و کسب موفقیت هایی میشه مسافت قدم هارو کمی بلند تر کرد ولی در اوایل کار قدم های بزرگ برداشتن در هیچ کاری به هیچ کسی توصیه نمیشه
    چون نمیتونه طرف پیوسته این قدم های بزرگ برداره و وقتی پیوسته نباش این قدم ها خب چه فایده ای داره شما یروز 100 درصد سود کنی فرداش 10 درصدم نتونی سود کنی!!! این طرز کار کردن بدرد نمیخوره
    باید قدم ها طوری برداشته بشه که یکی بزرگ یکی کوتاه نباش یه حد فاصلی که طرف در توان خودش و دانشی که در اختیار داره بتونه محقق کنه ..
    مهم نیست چقد یکی میتونه هفته ای 100 درصد بازدهی پیوسته داشته باش یکی 10 یکی 1 درصد ..مهم اون پیوستگی کار که عین یه لاک پشت پیش بری جلو
    وگرنه کسایی که هفته ای 0.5 درصد ولی بشرط پیوستگی سود کنن در مارکت از افرادی که روزانه 1000 درصد افزایش بالانس میدن ولی نمیتونن پیوسته انجامش بدن جلوتر هستن شاید روزها و هفته ها و ماه های اول هیچ تفاوتی بین قدم های این دو تریدر دیده نشه و همه اون تریدر 0.5 درصدی رو مدنظر قرار ندن ولی بعد از یمدت اون تریدری که نمیتونه پیوسته قدم برداره از لخاظ روانی بهم میریزه و خیلی راحتتر در معرض کارهایی قرار میگیره که میتونه حسابش به باد بده ولی این تریدر 0.5 درصدی بعد از این مدت هم ایمانش قوی تر شده به قدم هاش هم فشار زیادی بخودش نمیاره و اون موقع تفاوت های این دو تریدر خیلی خیلی به چشم میان و کسایی رو داریم که 10 سال در این مارکت هستن و هنوز هیچ بازدهی مشخص حتی ماهیانه 5 درصد بصورت مستمر نداشتن و هیچ کسب درامدی هم نکردن در عوض کلی هم پول و مهم تر ازهمه وقت در مارکت ازدست دادن و نتیجه ای نگرفتن ...اگر ماهم میخایم که اصولی بریم جلو و به نتایج این افراد شکست خورده منتهی نشیم باید به اصل پیوستگی دقت کنیم و یه بازدهی که در حد و توان روانی خودمون و دانشو سیستمی که داریم پیش بریم و اصلا مهم نیست اون درصد 1 درصد یا 100 مهم اون قدم های متوالی و رو به جلو رفتن و بعد از چند سال میتونیم به هدف های مدنظرمون برسیم و تریدر سودمستمر بگیر باشیم ...شما برید حساب کنین با ماهی ده درصد بازدهی طی سه سال چقد بازدهی خوبی میتونین ثبت کنین و مهم تر از هر چیزی شما یه تریدری شدین که میتونه بطور مستمر نه موقتی و تصادفی بازدهی 10 درصد ماهانه داشته باشین و خب بعد این سه سال تثبیت مهارت هاتون میتونین با مبالغ بزرگتری در مارکت فعالیت کنین
    ولی اول یک حرفه شما نیمتونی عین مسی همه رو دریبل بزنی و گل بزنی نمیتونی!! حتی اگه بری شاگرد خود مسی بشی و تکنیک هاشو بهت یاد بده نمیتونی عین اون گل بزنی باید طی سالیان و تکرار کردن و تقویت روانشناسی و تکنیک ها و تثبیت مهارت ها اروم اروم عین مسی یا حتی به فوتبالیستی بهتر از مسی تبدیل بشین
    مسی هم اول کار نمیاد بگه که باید حتما در هر بازی گل بزنی نه میگه این تکنیک یه پا دوپا رو تو بازی بعدی صحیح انجام بده فقط ..بعد میگه کاشته زدن این شکلی ..بعد پنالتی بعد گل زدن موقعیت های تک به تک با دروازبان...ولی اول کار شاید در هر بازی شما فقط یه موقعیت گیرت بیاد یا فقط یبار بتونی موقعیت تک تک با دروازبان داشته باشی!!ولی ایا قرار همون روزای اول همه تک به تک هارو گل کنیم مثل مسی؟!! ایا باید عین مسی برای خودت برنامه بچینی که خب باید تلاش کنم توپ طلا ببرم !! یا نه اینکه هدف های تو باید باش مثلا از هر شوتی که به سمت دروازه میزنی درصد اینکه شوت هات در چارچوب باشن افزایش بدی؟
    باید هدف هامونو طبق سطح و لولی که قرار داریم تعیین کنیم وگرنه من فوتبالیست اماتور هم میتونم هدف بزارم خب من میخام توپ طلا ببرم امسال ولی ایا اصلا من در حد واندازه و شرایط اینو دارم که به این هدفم برسم !!!غیرممکن طی یک سال من از فرش به عرش برسم باید مهارت هامو تقویت کنم طی سالیان مونده به تلاشم یکی 10 ساله میرسه یکی 5 ساله ولی هیچ کس یساله نشده مسی و رونالدو!!اینو قبول کنیم و طلبکار نباشیم از مارکت که حتما بایستی هر هفته برایندم مثبت باش و به هدفم برسم!!! قرار نیست همه ترید هامون سود بدن قرار نیست همه پنالتی هامون در اوایل دوران مهارت اموزی به گل ختم بشه ..شما فقط تلاش کن اول پنالتی هارو تو چارچوب بزن بدون دروازبان تمرین کن بعد مرحله بعدی...شما اول با همین سیستم ها اروم اروم بیا جلو و گام هاتو در حد توان بردار به اینده چیکار داری تو قدم الانتو فقط تمرکز کن بهش آینده خودش ثمره همین قدم های ریز ریز تو رو با پیشرفت های بزرگ نشونت میده درحالیکه تو فک میکنی فایده نداشته باش این قدم های ریز ریز ولی همین قدم های ریز ریز تو رو به جاهایی میرسونه ک تصورشم نمیکنی ..شما ماهی 20 درصد ماهی 10 درصد مستمر بگیر بمدت حداقل یسال الی دوسال بعد اون دیدگاهت با الان فرق خواهد کرد و میدونی که باقی راه باید چیکار کنی الان ماموریت تو اینه عین چک لیست ترید بزنی ایا تونستی 100 تا یا 1000 تا معامله تا الان طبق چک لیست بزنی !! قدم اول تو سود کردن نیست مهم پیاده سازی اصول چک لیستت بعد اون میری مرحله بعد

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم و منظورمو رسونده باشم
    لاک پشت همیشه برندس.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Snow_Trader : 10-25-2022 در ساعت 20:50
    Hard takes time, impossible a little more time

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 53 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 53 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع