صفحه 250 از 544 نخستنخست ... 150200240248249250251252260300350 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,491 به 2,500 از 5434

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Snow_Trader آواتار ها
    8,133 بار در 856 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 321 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amiranak نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز . یک سوال دارم . اگر ما بخواهیم بر اساس فراکتالی ترید بزنیم طبق عکس زیر 4 روز باید پای چارت بشینیم و در روز چهارم یک موقعیت تردی به ما میدهد. اگر اون موقع پای چارت باشیم میتونیم یک ترید بزنی در تایم پایین تر
    فایل پیوست 409053
    فایل پیوست 409059
    همین امر باعث میشه دنبال سودهای بزرگ باشیم دنبال قدم های بزرگ باشیم و .... میشه لطفا راهنمایی کنید

سلام

شما باید طبق سیستمی که انتخاب میکنین و پتانسیل سودسازی که داره روانتون رو باهاش هماهنگ کنین
    شما نمیتونی از یه سیستم مولتی تایم که هفته ای 1 الی 2 موقعیت بهتون میده توقع داشته باشین که عین سیستم اسکلپ کلی موقعیت بهتون بده
    این توقع و طلبکار بودن چیز بیهوده ای اول برین بک تست بگیرین ببنید چقد سیستم موقعیت میده بهتون در طول روز هفته ماه و سال
    بعد ببینید ایا این روش و این سیستم با شخصیت و روان شما سازگار یا نه !!
    ینی ینفر با همین روش مولتی تایم با 3 درصد درگیری بالانس در هر ترید میتونه با توجه به نتایجی که بصورت عدد ورقم در بک تست بلند مدت 100 الی 500 ترید در دستش داره
    طی چند سال اکانتشو رشد بده و به هدف هاش برسه
    قرار نیست ما طلبکار باشیم از مارکت!!!
    شما اول هدفتو مشخص کن ببین چقد پول میخای بعد بیا ببین سیستمت چقد پتانسیل داره!!
    توقعت باید در حد و توان سیستمت باش نه اینکه برای خودت برنامه بچینی که حتما من باید هفته ای فلان قد سود کنم!
    شما هدفتو مشخص کردی بعد میای میگی من یه سیستم 70 درصدی دارم تو طول هفته هم اینقد پتانسیل سود سازی داره خب ایا هدفی که دارم با این ابزار بهش میرسم یا باید هدفم کوچیک تر کنم یا اینکه ابزارمو باید تغییر بدم!شما شاید بتونی با چاقو پیچ رو بعضی اوقات باز کنی ولی ایا این باز کردن پیچ با چاقو خطرناک تر و پرریسک نیست؟هدفتون باز کردن پیچ ولی ابزارتون اصلا هماهنگ و مناسب هدفتون نیست و حتی اگه موفق بشین پیچ باز کنین ایا دفعه بعدی ریسک استفاده از چاقو رو مدنظر قرار میدی یا کلا فک میکنی با همین چاقو همه پیچ هارو میتونی باز کنی!!تهش اینه میزنی با چاقو دست و پای خودتو زخمی میکنی چون ابزارت مناسب هدفت نیست ..سیستمت باید با هدفت هماهنگ باش
    وقتی سیستمت توان این سودسازی در این زمان نداره خب یا باید هدفتو ریز ریز کنیو زمانتو طولانی تر کنی یا اینکه قدم هاتو بزرگ کنی که بشدت سخته در اوایل یک حرفه یک تازه کار بتونه
    قدم های بزرگ متوالی رو برداره !!
    ولی چرا بعد از چندسال و با تجربه شدن و قدم های ریز ریز برداشتن و کسب موفقیت هایی میشه مسافت قدم هارو کمی بلند تر کرد ولی در اوایل کار قدم های بزرگ برداشتن در هیچ کاری به هیچ کسی توصیه نمیشه
    چون نمیتونه طرف پیوسته این قدم های بزرگ برداره و وقتی پیوسته نباش این قدم ها خب چه فایده ای داره شما یروز 100 درصد سود کنی فرداش 10 درصدم نتونی سود کنی!!! این طرز کار کردن بدرد نمیخوره
    باید قدم ها طوری برداشته بشه که یکی بزرگ یکی کوتاه نباش یه حد فاصلی که طرف در توان خودش و دانشی که در اختیار داره بتونه محقق کنه ..
    مهم نیست چقد یکی میتونه هفته ای 100 درصد بازدهی پیوسته داشته باش یکی 10 یکی 1 درصد ..مهم اون پیوستگی کار که عین یه لاک پشت پیش بری جلو
    وگرنه کسایی که هفته ای 0.5 درصد ولی بشرط پیوستگی سود کنن در مارکت از افرادی که روزانه 1000 درصد افزایش بالانس میدن ولی نمیتونن پیوسته انجامش بدن جلوتر هستن شاید روزها و هفته ها و ماه های اول هیچ تفاوتی بین قدم های این دو تریدر دیده نشه و همه اون تریدر 0.5 درصدی رو مدنظر قرار ندن ولی بعد از یمدت اون تریدری که نمیتونه پیوسته قدم برداره از لخاظ روانی بهم میریزه و خیلی راحتتر در معرض کارهایی قرار میگیره که میتونه حسابش به باد بده ولی این تریدر 0.5 درصدی بعد از این مدت هم ایمانش قوی تر شده به قدم هاش هم فشار زیادی بخودش نمیاره و اون موقع تفاوت های این دو تریدر خیلی خیلی به چشم میان و کسایی رو داریم که 10 سال در این مارکت هستن و هنوز هیچ بازدهی مشخص حتی ماهیانه 5 درصد بصورت مستمر نداشتن و هیچ کسب درامدی هم نکردن در عوض کلی هم پول و مهم تر ازهمه وقت در مارکت ازدست دادن و نتیجه ای نگرفتن ...اگر ماهم میخایم که اصولی بریم جلو و به نتایج این افراد شکست خورده منتهی نشیم باید به اصل پیوستگی دقت کنیم و یه بازدهی که در حد و توان روانی خودمون و دانشو سیستمی که داریم پیش بریم و اصلا مهم نیست اون درصد 1 درصد یا 100 مهم اون قدم های متوالی و رو به جلو رفتن و بعد از چند سال میتونیم به هدف های مدنظرمون برسیم و تریدر سودمستمر بگیر باشیم ...شما برید حساب کنین با ماهی ده درصد بازدهی طی سه سال چقد بازدهی خوبی میتونین ثبت کنین و مهم تر از هر چیزی شما یه تریدری شدین که میتونه بطور مستمر نه موقتی و تصادفی بازدهی 10 درصد ماهانه داشته باشین و خب بعد این سه سال تثبیت مهارت هاتون میتونین با مبالغ بزرگتری در مارکت فعالیت کنین
    ولی اول یک حرفه شما نیمتونی عین مسی همه رو دریبل بزنی و گل بزنی نمیتونی!! حتی اگه بری شاگرد خود مسی بشی و تکنیک هاشو بهت یاد بده نمیتونی عین اون گل بزنی باید طی سالیان و تکرار کردن و تقویت روانشناسی و تکنیک ها و تثبیت مهارت ها اروم اروم عین مسی یا حتی به فوتبالیستی بهتر از مسی تبدیل بشین
    مسی هم اول کار نمیاد بگه که باید حتما در هر بازی گل بزنی نه میگه این تکنیک یه پا دوپا رو تو بازی بعدی صحیح انجام بده فقط ..بعد میگه کاشته زدن این شکلی ..بعد پنالتی بعد گل زدن موقعیت های تک به تک با دروازبان...ولی اول کار شاید در هر بازی شما فقط یه موقعیت گیرت بیاد یا فقط یبار بتونی موقعیت تک تک با دروازبان داشته باشی!!ولی ایا قرار همون روزای اول همه تک به تک هارو گل کنیم مثل مسی؟!! ایا باید عین مسی برای خودت برنامه بچینی که خب باید تلاش کنم توپ طلا ببرم !! یا نه اینکه هدف های تو باید باش مثلا از هر شوتی که به سمت دروازه میزنی درصد اینکه شوت هات در چارچوب باشن افزایش بدی؟
    باید هدف هامونو طبق سطح و لولی که قرار داریم تعیین کنیم وگرنه من فوتبالیست اماتور هم میتونم هدف بزارم خب من میخام توپ طلا ببرم امسال ولی ایا اصلا من در حد واندازه و شرایط اینو دارم که به این هدفم برسم !!!غیرممکن طی یک سال من از فرش به عرش برسم باید مهارت هامو تقویت کنم طی سالیان مونده به تلاشم یکی 10 ساله میرسه یکی 5 ساله ولی هیچ کس یساله نشده مسی و رونالدو!!اینو قبول کنیم و طلبکار نباشیم از مارکت که حتما بایستی هر هفته برایندم مثبت باش و به هدفم برسم!!! قرار نیست همه ترید هامون سود بدن قرار نیست همه پنالتی هامون در اوایل دوران مهارت اموزی به گل ختم بشه ..شما فقط تلاش کن اول پنالتی هارو تو چارچوب بزن بدون دروازبان تمرین کن بعد مرحله بعدی...شما اول با همین سیستم ها اروم اروم بیا جلو و گام هاتو در حد توان بردار به اینده چیکار داری تو قدم الانتو فقط تمرکز کن بهش آینده خودش ثمره همین قدم های ریز ریز تو رو با پیشرفت های بزرگ نشونت میده درحالیکه تو فک میکنی فایده نداشته باش این قدم های ریز ریز ولی همین قدم های ریز ریز تو رو به جاهایی میرسونه ک تصورشم نمیکنی ..شما ماهی 20 درصد ماهی 10 درصد مستمر بگیر بمدت حداقل یسال الی دوسال بعد اون دیدگاهت با الان فرق خواهد کرد و میدونی که باقی راه باید چیکار کنی الان ماموریت تو اینه عین چک لیست ترید بزنی ایا تونستی 100 تا یا 1000 تا معامله تا الان طبق چک لیست بزنی !! قدم اول تو سود کردن نیست مهم پیاده سازی اصول چک لیستت بعد اون میری مرحله بعد

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم و منظورمو رسونده باشم
    لاک پشت همیشه برندس.
    موفق باشید
    ویرایش توسط Snow_Trader : 10-25-2022 در ساعت 20:50
    Hard takes time, impossible a little more time

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

Mehdik_ آواتار ها
    264 بار در 62 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz.s نمایش پست ها
    چه بی اندازه آرومم کرد و مثل چراغ قوه توی یه جاده تاریک، برام نور انداخت.
    بی نهایت ممنونم ازتون. قکر کنم هر صبح قبل شروع کار، این متن رو بخونم تا حالم خوب بشه.
    ممنونم رفیق خوب.
    خیلی خوشحالم آرزوی موفقیت می کنم براتون
    توی این کار چون آزادی مطلق داریم و کسی مجبورمون نمیکنه که چکار کنیم چکار نکنیم همه مسئولیت ها به دوش خودمونه و این باعث میشه با چالش های زیادی مواجه بشیم. باید خودمون همه مسائل رو حل کنیم.
    در نهایت چه فکر کنید موفق میشید و چه فکر کنید موفق نمیشید، در هر صورت درست فکر کردید و به همون نتیجه می رسید. پس به اون چیزی که می خواهید فکر کنید.
    یک زندگی که در چشم انداز آن اثری از مرگ نباشد چیزی جز به تعویق انداختن های بی پایان نخواهد بود

4. 12 کاربر برای این پست سودمند از Mehdik_ عزیز تشکر کرده اند:

Amiranak آواتار ها
    1,925 بار در 602 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام

شما باید طبق سیستمی که انتخاب میکنین و پتانسیل سودسازی که داره روانتون رو باهاش هماهنگ کنین
    شما نمیتونی از یه سیستم مولتی تایم که هفته ای 1 الی 2 موقعیت بهتون میده توقع داشته باشین که عین سیستم اسکلپ کلی موقعیت بهتون بده
    این توقع و طلبکار بودن چیز بیهوده ای اول برین بک تست بگیرین ببنید چقد سیستم موقعیت میده بهتون در طول روز هفته ماه و سال
    بعد ببینید ایا این روش و این سیستم با شخصیت و روان شما سازگار یا نه !!
    ینی ینفر با همین روش مولتی تایم با 3 درصد درگیری بالانس در هر ترید میتونه با توجه به نتایجی که بصورت عدد ورقم در بک تست بلند مدت 100 الی 500 ترید در دستش داره
    طی چند سال اکانتشو رشد بده و به هدف هاش برسه
    قرار نیست ما طلبکار باشیم از مارکت!!!
    شما اول هدفتو مشخص کن ببین چقد پول میخای بعد بیا ببین سیستمت چقد پتانسیل داره!!
    توقعت باید در حد و توان سیستمت باش نه اینکه برای خودت برنامه بچینی که حتما من باید هفته ای فلان قد سود کنم!
    شما هدفتو مشخص کردی بعد میای میگی من یه سیستم 70 درصدی دارم تو طول هفته هم اینقد پتانسیل سود سازی داره خب ایا هدفی که دارم با این ابزار بهش میرسم یا باید هدفم کوچیک تر کنم یا اینکه ابزارمو باید تغییر بدم!شما شاید بتونی با چاقو پیچ رو بعضی اوقات باز کنی ولی ایا این باز کردن پیچ با چاقو خطرناک تر و پرریسک نیست؟هدفتون باز کردن پیچ ولی ابزارتون اصلا هماهنگ و مناسب هدفتون نیست و حتی اگه موفق بشین پیچ باز کنین ایا دفعه بعدی ریسک استفاده از چاقو رو مدنظر قرار میدی یا کلا فک میکنی با همین چاقو همه پیچ هارو میتونی باز کنی!!تهش اینه میزنی با چاقو دست و پای خودتو زخمی میکنی چون ابزارت مناسب هدفت نیست ..سیستمت باید با هدفت هماهنگ باش
    وقتی سیستمت توان این سودسازی در این زمان نداره خب یا باید هدفتو ریز ریز کنیو زمانتو طولانی تر کنی یا اینکه قدم هاتو بزرگ کنی که بشدت سخته در اوایل یک حرفه یک تازه کار بتونه
    قدم های بزرگ متوالی رو برداره !!
    ولی چرا بعد از چندسال و با تجربه شدن و قدم های ریز ریز برداشتن و کسب موفقیت هایی میشه مسافت قدم هارو کمی بلند تر کرد ولی در اوایل کار قدم های بزرگ برداشتن در هیچ کاری به هیچ کسی توصیه نمیشه
    چون نمیتونه طرف پیوسته این قدم های بزرگ برداره و وقتی پیوسته نباش این قدم ها خب چه فایده ای داره شما یروز 100 درصد سود کنی فرداش 10 درصدم نتونی سود کنی!!! این طرز کار کردن بدرد نمیخوره
    باید قدم ها طوری برداشته بشه که یکی بزرگ یکی کوتاه نباش یه حد فاصلی که طرف در توان خودش و دانشی که در اختیار داره بتونه محقق کنه ..
    مهم نیست چقد یکی میتونه هفته ای 100 درصد بازدهی پیوسته داشته باش یکی 10 یکی 1 درصد ..مهم اون پیوستگی کار که عین یه لاک پشت پیش بری جلو
    وگرنه کسایی که هفته ای 0.5 درصد ولی بشرط پیوستگی سود کنن در مارکت از افرادی که روزانه 1000 درصد افزایش بالانس میدن ولی نمیتونن پیوسته انجامش بدن جلوتر هستن شاید روزها و هفته ها و ماه های اول هیچ تفاوتی بین قدم های این دو تریدر دیده نشه و همه اون تریدر 0.5 درصدی رو مدنظر قرار ندن ولی بعد از یمدت اون تریدری که نمیتونه پیوسته قدم برداره از لخاظ روانی بهم میریزه و خیلی راحتتر در معرض کارهایی قرار میگیره که میتونه حسابش به باد بده ولی این تریدر 0.5 درصدی بعد از این مدت هم ایمانش قوی تر شده به قدم هاش هم فشار زیادی بخودش نمیاره و اون موقع تفاوت های این دو تریدر خیلی خیلی به چشم میان و کسایی رو داریم که 10 سال در این مارکت هستن و هنوز هیچ بازدهی مشخص حتی ماهیانه 5 درصد بصورت مستمر نداشتن و هیچ کسب درامدی هم نکردن در عوض کلی هم پول و مهم تر ازهمه وقت در مارکت ازدست دادن و نتیجه ای نگرفتن ...اگر ماهم میخایم که اصولی بریم جلو و به نتایج این افراد شکست خورده منتهی نشیم باید به اصل پیستگی دقت کنیم و یه بازدهی که در حد و توان روانی خودمون و دانشو سیستمی که داریم پیش بریم و اصلا مهم نیست اون درصد 1 درصد یا 100 مهم اون قدم های متوالی و رو به جلو رفتن و بعد از چند سال میتونیم به هدف های مدنظرمون برسیم و تریدر سودمستمر بگیر باشیم ...شما برید حساب کنین با ماهی ده درصد بازدهی طی سه سال چقد بازدهی خوبی میتونین ثبت کنین و مهم تر از هر چیزی شما یه تریدری شدین که میتونه بطور مستمر نه موقتی و تصادفی بازدهی 10 درصد ماهانه داشته باشین و خب بعد این سه سال تثبیت مهارت هاتون میتونین با مبالغ بزرگتری در مارکت فعالیت کنین
    ولی اول یک حرفه شما نیمتونی عین مسی همه رو دریبل بزنی و گل بزنی نمیتونی!! حتی اگه بری شاگرد خود مسی بشی و تکنیک هاشو بهت یاد بده نمیتونی عین اون گل بزنی باید طی سالیان و تکرار کردن و تقویت روانشناسی و تکنیک ها و تثبیت مهارت ها اروم اروم عین مسی یا حتی به فوتبالیستی بهتر از مسی تبدیل بشین
    مسی هم اول کار نمیاد بگه که باید حتما در هر بازی گل بزنی نه میگه این تکنیک یه پا دوپا رو تو بازی بعدی صحیح انجام بده فقط ..بعد میگه کاشته زدن این شکلی ..بعد پنالتی بعد گل زدن موقعیت های تک به تک با دروازبان...ولی اول کار شاید در هر بازی شما فقط یه موقعیت گیرت بیاد یا فقط یبار بتونی موقعیت تک تک با دروازبان داشته باشی!!ولی ایا قرار همون روزای اول همه تک به تک هارو گل کنیم مثل مسی؟!! ایا باید عین مسی برای خودت برنامه بچینی که خب باید تلاش کنم توپ طلا ببرم !! یا نه اینکه هدف های تو باید باش مثلا از هر شوتی که به سمت دروازه میزنی درصد اینکه شوت هات در چارچوب باشن افزایش بدی؟
    باید هدف هامونو طبق سطح و لولی که قرار داریم تعیین کنیم وگرنه من فوتبالیست اماتور هم میتونم هدف بزارم خب من میخام توپ طلا ببرم امسال ولی ایا اصلا من در حد واندازه و شرایط اینو دارم که به این هدفم برسم !!!غیرممکن طی یک سال من از فرش به عرش برسم باید مهارت هامو تقویت کنم طی سالیان مونده به تلاشم یکی 10 ساله میرسه یکی 5 ساله ولی هیچ کس یساله نشده مسی و رونالدو!!اینو قبول کنیم و طلبکار نباشیم از مارکت که حتما بایستی هر هفته برایندم مثبت باش و به هدفم برسم!!! قرار نیست همه ترید هامون سود بدن قرار نیست همه پنالتی هامون در اوایل دوران مهارت اموزی به گل ختم بشه ..شما فقط تلاش کن اول پنالتی هارو تو چارچوب بزن بدون دروازبان تمرین کن بعد مرحله بعدی...شما اول با همین سیستم ها اروم اروم بیا جلو و گام هاتو در حد توان بردار به اینده چیکار داری تو قدم الانتو فقط تمرکز کن بهش آینده خودش ثمره همین قدم های ریز ریز تو رو با پیشرفت های بزرگ نشونت میده درحالیکه تو فک میکنی فایده نداشته باش این قدم های ریز ریز ولی همین قدم های ریز ریز تو رو به جاهایی میرسونه ک تصورشم نمیکنی ..شما ماهی 20 درصد ماهی 10 درصد مستمر بگیر بمدت حداقل یسال الی دوسال بعد اون دیدگاهت با الان فرق خواهد کرد و میدونی که باقی راه باید چیکار کنی الان ماموریت تو اینه عین چک لیست ترید بزنی ایا تونستی 100 تا یا 1000 تا معامله تا الان طبق چک لیست بزنی !! قدم اول تو سود کردن نیست مهم پیاده سازی اصول چک لیستت بعد اون میری مرحله بعد

امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم و منظورمو رسونده باشم
    لاک پشت همیشه برندس.
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز ممنون بابت توضیح خوبتون . بسیار جامع و کامل بود
    آرام حرکت کردن سریع ترین راه رسیدن به هدف است.

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از Amiranak عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,507 بار در 2,539 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3622 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتو بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    خیلی از دوستان سوال میپرسن که صبح زود بیدار شدن چه فوایدی میتونه داشته باشه و من امروز کوچکترینش رو باهاتون به اشتراک میگذارم تا باهم لذت ببریم و ببینیم چطور میتونه تاثیر داشته باشه
    20221026_064112.jpg
    وقتی شما این تصوی رو میبینید بیشتر افراد در خوابند و محروم از این لحظه زیبای طلوع آفتاب ، شما با دیدنش لذت میبرید و لبخند میزنید و خدارو شکر میکنید بابت این زیبایی و اینکه امروز هم زنده هستید و تونستید این زیبایی رو ببینید و درک میکنید یک چرخه تازه شروع شد و فارغ از اتفاقهای دیروز امروز یک روز تازه هست با کلی اتفاقهای خوب ، بعد این حس رو به خانوادتون انتقال میدید و انها هم یک روز عالی رو استارت میزنن با انرژی بسیار بالا و بعد میرید سر کارتون به اطرافیانتون انتقال میدید این شادی و انرژی رو و اونها هم ناخودآگاه با تمام وجود تلاش میکنند تا تمام خواسته های شمارو برآورده کنند و هر کاری از دستشون بر بیاد در حق شما انجام بدن تا شما موفق بشید و بعد این همکاران و اطرافیان این انرژی و شادی و لبخند رو با دیگران و خانواده هاشون شریک میشن و یک روز عالی رو سپری میکنند و کم کم این در کل جامعه نشر پیدا میکنه
    حالا متوجه شدید کوچکترین کار شما که بیدار شدن صبح زود و مشاهده تصویر زیبای طلوع آفتاب بود چطور تونست در یک جامعه تاثیر مثبت بگذاره و همه رو مجاب کنه که به شما کمک کنند
    پس کوچکترین چیزها و ساده ترین چیزها میتونند تاثیرات بسیار شگفت انگیزی داشته باشند
    از قدرت عظیم کارهای ساده غافل نشید
    خواستم این زیبایی و انرژی رو امروز باهاتون به اشتراک بگذارم
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 19 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

644 بار در 106 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

شما "فکر می کنید" که ربطی ندارد ...

سلام وقت بخیر، امیدوارم حال همه ی دوستان عالی باشد.

با توجه به اینکه کمی وقت آزاد پیدا کرده ام این مطلب را برای شما می نگارم. موضوعی که در این پست مطرح می کنم میتواند مقدمه ای برای پست بعدی نیز باشد.

خیلی مشاهده می کنم که دوستان مشکلات روانشناسی شان در معامله گری را مطرح می کنند و پاسخ های دوستان در رابطه با تکنیک هایی است که در زمان معامله یا در مورد معامله میتوانیم بکار ببریم تا آن مشکلات رفع شود. طبق صحبت بزرگان روانشناسی بازار و همچنین استاد، مشکلات روانشناسی صرفا در معامله ها یا در پای چارت گریبان معامله گران را نمیگیرند، بلکه این مشکلات در بطن زندگی بسیاری از انسان ها از جمله معامله گران جاری اند که در زمان معامله خودشان را به بهترین وجه "نشان" میدهند. در اینجا روی فعل "نشان دادن" تاکید می کنم زیرا مشکلات روانی در حالت عادیِ زندگیِ ما، در درونمان وجود دارند اما چون لزوما خیلی با آن ها درگیر نیستیم و مشکل خاصی برایمان بوجود نمی آورند شاید حتی متوجه حضورشان هم نشویم. اما در پای چارت هرکدام از آن مسائلی که دیده نمیشوند یا کمتر دیده میشوند مستقیما با کار ما در ارتباط قرار می گیرند و وجود آن ها علی رقم وجودشان در بطن زندگی مان مارا دچار آشفتگی و ضررهای مالی و روانی می کند. چقدر خوب بود که اگر در زندگی روزمره مان نیز بانداشتن یک سری از ویژگی های روانی پول از دست میدادیم..! در آن زمان احتمالا تلاش بیشتری برای توسعه ی فردی در زندگی مان میکردیم!. در واقع این مسائل در پای چارت "به وجود" نمی آیند، بلکه خود را "نشان" می دهند. بنابراین میتوان نتیجه گرفت که که برای رفع آن ها نه تنها در پای چارت بلکه در همه ی مسائل زندگی مان باید به دنبال حل این مشکلات باشیم و وقتی به سمت بهبودی در این زمینه می رویم می بینیم که چقدر در زندگی شخصی مان نیز این مشکلات روانشناسی آسیب زننده بوده اند و ما نمی دانستیم. بعبارت دیگر وقتی آن ها ما را احاطه کرده اند چون این اتفاق به تدریج افتاده است ما به آن ها عادت کرده و آن ها را یا نمی بینیم و یا آن ها را یک امر عادی تلقی می کنیم. اما وقتی از میان می روند می بینیم که حقیقتا چقدر ترمز های قوی ای بوده اند و چقدر ما را از زندگی ای سالم تر و حرکت بسوی موفقیت بازمیداشته اند. پس اولین کار در رابطه با بهبودی جنبه ی روانشناسی در بازار و پای چارت، درواقع شناسایی آن در بطن زندگی و بهبود آن مشکلات است. در یکی از مقاله های روانشناسی داخل وبلاگ اشاره کوچکی به این موضوع یعنی ارتباط تنگاتنگ روانشناسی در معامله گری و روانشناسی در زندگی شده بود. بنابراین از امروز سعی کنید نمود های مشکلات روانشناسی در چارت را در زندگی تان پیدا کنید و آن ها را در "زندگی" و نه صرفا در "پای چارت" بهبود دهید.

اجازه بدهید یک مثال بزنم: از مشکلات روانشناسی بسیار شایع در روانشناسی بازار عدم صبر است و معمولا راه حل های غالبی که برای آن تریدرها بصورت تجربی عنوان کرده اند راهکارهایی مانند تقسیم کردن حجم معاملات و ورود پله ای، بستن پنجره ی toolbox، انجام مدیتیشن قبل از نشستن پای چارت، تغذیه ی مناسب در قبل از پای چارت نشستن، تخلیه ی هیجانات از طریق فعالیت های بدنی مانند ورزش و غیره است. اما باید توجه داشته باشیم که اگر در زمان معامله دچار عدم صبر می شویم این عدم صبر طبق صحبت های قبلی مان صرفا در زمان پای چارت نشستن نیست که در درون ما وجود دارد، بلکه عدم صبر بصورت کلی در درونمان وجود داشته اما در پای چارت خودش را "نشان" داده است. ابتدا باید با یک دیدِ کاملا مشاهده گر و بدون قضاوت به زندگی روزمره خود نگاه کنید و نمودهای بی صبری را که تا قبل از آن نمی دیدید پیدا کنید و وقتی متوجه آن شدید، در همان زمینه ها و موضوعات شروع به کار کردن روی خود کنید و بی صبری را در آن زمینه ها بهبود دهید. اگر توانستید با قدم های کوچک و مطمئن در طی یک مدت زمان معقول عادت صبوری را در زندگی خود جا بیندازید، بدانید که معامله گر صبوری نیز خواهید شد. و اگر آن زمان تکنیک های افزایش صبر در مورد بازار همانطور که مثال هایش در بالا ذکر شد را انجام دهید نتیجه می دهد. دلیل اینکه بسیاری از معامله گران از تکنیک های روانشناسی در پای چارت نتیجه نمیگیرند و درمانده می شوند این است که آن تکنیک ها را در زندگی شخصی خود پیاده نکرده اند. یک معامله گر صبور، یک انسان صبور نیز هست. صحبت استاد در دوره ی پرایس اکشن را نقل می کنم که امیدوارم همیشه آن را مدنظر داشته باشید: شما "فکر می کنید" که ربطی ندارد ...

موفق باشید

10. 21 کاربر برای این پست سودمند از Farhan عزیز تشکر کرده اند:

644 بار در 106 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر، امیدارم که حال همه ی دوستان عالی باشد.

موضوعی در این تاپیک در حدود صد صفحه قبلی عنوان شده بود و دوستان لطف کرده بودند و دیدگاه هایشان را نوشته بودند من نیز با توجه به اینکه مطلبی داشتم خواستم که به آن پاسخ دهم. اگر اشتباه نکنم جناب Erfanalk بودند که موضوع را مطرح کردند اما چون مطمئن نیستم ایشان را تگ نمی کنم. این صحبت ها نتیجه ی تجربه و تحقیقات بنده است که وظیفه ی خود می دانم با شما در میان بگذارم اما اگر هر قسمتی را دور از شان ادب، اخلاق و یا اهداف آکادمی ویو در رابطه با بازارهای مالی دانستید به بنده، ادمین ها و یا استاد اطلاع دهید تا پست حذف شود. لطفا اگر نظر، پیشنهاد و یا اصلاحیه ای دارید در همین تاپیک یا در پیام خصوصی برای بنده بنویسید.
    بدلیل اینکه مطلب از تخمینی که زده بودم زیادتر شد آن را بصورت جداگانه در یک فایل PDF تقدیم میکنم. موضوع توضیحاتی درباره ی خودارضایی جنسی و در نهایت ارتباطش با معامله گری است.

موفق باشید.
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده
    ویرایش توسط Farhan : 10-27-2022 در ساعت 10:42

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از Farhan عزیز تشکر کرده اند:

ZARA80 آواتار ها
    549 بار در 110 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام شب همه عزیزان بخیر
    یه سوال داشتم
    چند ساعت پیش با یکی از دوستان که چند ساله به صورت جسته گریخته توی بازاز فارکس کار و تمرین میکنن صحبت کردم
    ایشون چیزی گفتن که ته دل من رو خالی و یه جورایی نا امید و نگران کردن
    ایشون گفتن که تا حالا و توی این چند سال تریدری رو ندیدن ک منبع درامدش فقط فارکس و ترید باشه
    و نطرشون این بود فارکس باید فقط شغل دوم حساب بشه نه تنها راه درامد
    و من الان حس خیلی بدی دارم
    ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید
    در خود بطلب!! هرآنچه خواهی که "تویی" ...(:

14. 10 کاربر برای این پست سودمند از ZARA80 عزیز تشکر کرده اند:

8,676 بار در 1,515 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1175 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahrazarei نمایش پست ها
    سلام شب همه عزیزان بخیر
    یه سوال داشتم
    چند ساعت پیش با یکی از دوستان که چند ساله به صورت جسته گریخته توی بازاز فارکس کار و تمرین میکنن صحبت کردم
    ایشون چیزی گفتن که ته دل من رو خالی و یه جورایی نا امید و نگران کردن
    ایشون گفتن که تا حالا و توی این چند سال تریدری رو ندیدن ک منبع درامدش فقط فارکس و ترید باشه
    و نطرشون این بود فارکس باید فقط شغل دوم حساب بشه نه تنها راه درامد
    و من الان حس خیلی بدی دارم
    ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید
    درود بر شما سرکار خانم زهرا، امیدوارم حالتون عالی باشه، ببینید پاسخ به سوال شما برمیگرده به اینکه شخص در وهله اول چقدر حاضره هزینه بده؟ جناب امینو در وبینار جناب علی اون دقایق آخر صحبت هایی رو میفرمایند که همیشه میتونه امیدبخش باشه برای دوستانی که وسط راه ممکنه حس یاس و ناامیدی داشته باشند، حالا بگذریم از اینکه ایشون چقدر هزینه سنگینی رو برای اینکار دادند، یکی از بچه ها میاد سوال میپرسه که استاد سود گرفتن در این بازار، پایبند بودن به چک لیست و نشستن پایه چارت برای مدت مثلا هفت، هشت ساعت کاره سختیه، جناب امینو میفرمایند "بله سود گرفتن در این بازار بسیار سخته، نیاز به نظم و انضباط فوق العاده زیاد داره، وبینار اول گفتیم چقدر حاضری هزینه بدی" این پاسخ جناب امینو بود، خیلی ها در این بازار، متاسفانه از همون روز اول با یه ذهنیت غلط وارد میشند و با همون دیدگاه تا انتها جلو میرند که بله فارکس کلا کلاه برداریه، نمیشه سود بیشتر از مثلا n مقدار کرد در ماه، هر کی بیشتر از n درصد داره سود میکنه نهایتا سه ماهه کال میکنه حساب رو، و از این جور مسائل، بنده برای قوت قلب گرفتن شما دوست عزیزم، شما رو ارجاع میدم به رادیوتیوب ها و انجمن لذت تلاش فرکتالی، مهمتر از این دو، بیست دقیقه، ربع ساعت اول همه وبینار های فرکتالی هست، که جناب امینو میفرمایند از کل دوره مهم تره، مسائل روانشناسی و خودشناسی، اصلا اجازه ندید یاس و نا امیدی در شما شکل بگیره، با تمام قدرت، عزمتون رو جزم کنید و طبق نقشه راه، منظم و با قاعده پیش بیاید، شک نداشته باشید که موفق میشید، گرچه فارکس میتونه شغل دوم شما محسوب بشه، اما درآمد بالقوه بیشتری نسبت به شغل اصلی شما داره، امیدوارم در مسیر یادگیری این حرفه موفق و پیروز باشید، اصلا خودتون رو درگیر این حواشی نکنید، تمرکز شما در حال حاضر باید فعلا یادگیری مطالب و مسلط شدن روی اونها باشه، امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم، سلامت و شاد باشید.
    ویرایش توسط Peace : 10-27-2022 در ساعت 08:59

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

ZARA80 آواتار ها
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peace نمایش پست ها
    درود بر شما سرکار خانم زهرا، امیدوارم حالتون عالی باشه، ببینید پاسخ به سوال شما برمیگرده به اینکه شخص در وهله اول چقدر حاضره هزینه بده؟ جناب امینو در وبینار جناب علی اون دقایق آخر صحبت هایی رو میفرمایند که همیشه میتونه امیدبخش باشه برای دوستانی که وسط راه ممکنه حس یاس و ناامیدی داشته باشند، حالا بگذریم از اینکه ایشون چقدر هزینه سنگینی رو برای اینکار دادند، یکی از بچه ها میاد سوال میپرسه که استاد سود گرفتن در این بازار، پایبند بودن به چک لیست و نشستن پایه چارت برای مدت مثلا هفت، هشت ساعت کاره سختیه، جناب امینو میفرمایند "بله سود گرفتن در این بازار بسیار سخته، نیاز به نظم و انضباط فوق العاده زیاد داره، وبینار اول گفتیم چقدر حاضری هزینه بدی" این پاسخ جناب امینو بود، خیلی ها در این بازار، متاسفانه از همون روز اول با یه ذهنیت غلط وارد میشند و با همون دیدگاه تا انتها جلو میرند که بله فارکس کلا کلاه برداریه، نمیشه سود بیشتر از مثلا n مقدار کرد در ماه، هر کی بیشتر از n درصدر داره سود میکنه نهایتا سه ماهه کال میکنه حساب رو، و از این جور مسائل، بنده برای قوت قلب گرفتن شما دوست عزیزم، شما رو ارجاع میدم به رادیوتیوب ها و انجمن لذت تلاش فرکتالی، مهمتر از این دو، بیست دقیقه، ربع ساعت اول همه وبینار های فرکتالی هست، که جناب امینو میفرمایند از کل دوره مهم تره، مسائل روانشناسی و خودشناسی، اصلا اجازه ندید یاس و نا امیدی در شما شکل بگیره، با تمام قدرت، عزمتون رو جزم کنید و طبق نقشه راه، منظم و با قاعده پیش بیاید، شک نداشته باشید که موفق میشید، گرچه فارکس میتونه شغل دوم شما محسوب بشه، اما درآمد بالقوه بیشتری نسبت به شغل اصلی شما داره، امیدوارم در مسیر یادگیری این حرفه موفق و پیروز باشید، اصلا خودتون رو درگیر این حواشی نکنید، تمرکز شما در حال حاضر باید فعلا یادگیری مطالب و مسلط شدن روی اونها باشه، امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم، سلامت و شاد باشید.
    سلا و عرض ادب
    متشکرم از شما دوست عزیزم
    لطف کردید

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از ZARA80 عزیز تشکر کرده اند:

ZARA80 آواتار ها
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر امین جان
    همچنین وقت بخیر زهرا عزیز امیدوارم که حال هر 2 خوب باشه

استاد هر قشنگی میزنه توی وبینار فراکتالی .. میگه چی میخوای اومدی اینجا / هدف همه از اومدن توی این مارکت قطعا پوله اگر کسی بگه نه من اومدم فقط خودمو بشناسم و چارت رو از زمان کودکی دوست داشتم یا مثلا من ریاضی خیلی خوب بودم و خب حالا اومدم اینجا همه اینا برای جواب ندادن به این سوال و صادق بودن با خود هست .... همه اینجا جمع شدیم که پول در بیاریم نه کم ..خیلی زیاد اونقدر زیاد که کیف کنیم
    من پول رو خیلی دوست دارم و همیشه هم قدردان خدا بودم که پول رو بوجود اورد چون یکی از بهترین موارد برای اعتماد به نفس داشتنه / شاید این حرفارو یجا بزنم بگن ببین چقدر پول رو بالا میبره و دیگه شروع میشه به بد کردن پول در دید خودشون

یه جمله ای که قبلا مد شده بود و نمیدونم هنوز هم مد هست : آرامشی که ما داریم پولدارا ندارن / نه اتفاقا یه آرامش قشنگی داره که لذت میبری
    ببین زهرا جان خودمونی باهم حرف میزنیم : هیشکی دوست نداره تو موفق شی چون موفقیت شخص به دیگران حس بدی رو انتقال میده

قطعا همه مون توی زندگی موفقیت های جزیی یا کلان رو تجربه کردیم مثل مثلا یه مسابقه والیبال بین دوستان / اگر شما برنده شید حس فوق العاده خوبی دارید(موفق شدید) دقیقا همین حس رو برعکس کنید طرف مقابلتون همون اندازه از شما متنفر خواهد شد (این یه حس طبیعیه چون همه میخوان بهترین خودشون باشن )

به همین دلیل من میگم در مورد فارکس با عزیزترین شخص زندگیت هم صحبت نکن

ما توی این آکادمی یه بانو داریم با 2 فرزند البته تگشون نمیکنم اگر پست رو دیدند میتونند خودشون استیتمنت بزارند و شما ببینید (دیدن کی بود مانند شنیدن) ولی خب چون من به خودم این اجازه رو نمیدم استیتمنت ایشون رو بزارم اگر خواستند و صلاح دیدند میزارند

حتی دوستی رو داریم روزی 200 درصد و کمترینش روزی 100% داره میگیره (ولی خب استاد دلیل داشتند برای 3% و گفتند که مثلا فلان تریدر میگه 40% سالیانه ایا نمیتونه بیشتر بگیره ؟ قطعا میتونه ولی دلیلشو گفتند چرا ) و این دوستان هم روزانه میزنند و برداشت میکنند فرداش روز از نو روزی از نو

اول با خودت بشین حساب کن روزی چقدر میخوام ماهی چقدر میخوام ..چند ماه ترید بزنم تا اینطوری شه و...
    به قول امین اقا هرچیزی هزینه داره یا بهتر بگم هرچقدر پول بدی همونقدر اش میخوری

اینا که تموم شد و رفت

یه تجربه شخصی من 2 هفته پیش داشتم : من کسی نمیدونه که تریدرم به جز خانواده ام و اگر توجه کنید هیچ عکسی توی هیچ مکانی و هیچ نشانی و چیزی و از من وجود نداره حتی چندتا از اعضای آکادمی که شخصا دیدمشون ولی نمیدونند که اون شخص من بودم
    خب چرا من اینکارو کردم ؟ برای آرامش و دور بودن از هرگونه تاثیر منفی افراد و گفتم که حسابداری انجام میدم
    ص هفته پیش به طور اتفاقی لپتاپ من سرکار روشن بود و پلتفرمم باز بود یه ویزیتور اومده بود و دید متاتریدر رو و دیگه شروع کرد که آره این تحلیل من نسبت به این چارت الانت این سیگنال و ورودم اینجا و ... خلاصه نشد بپیچونمش گفتم خیلی خوبه استاد و منتورتون کیه و انجمنی دارید / گفت هیشکی من یوتیوب دیدم چنتا فیلم و تلگرام همه آموزشا هست چرا پول الکی بدم
    1000 دلار بی زبون رو به راحتی کال کرده بودند (البته من خیلی مبدتیانه رفتار کردم که دست از سرمون برداره )

شما هم همینطور : یا به کسی نگید یا کلا برید تو لاک خودتون و به غیر از این انجمن اصلا نیازی نیست کسی بدونه شما فارکس کار میکنید / حرفه ای باشید

من قبلا چند ماه پیش این صحبت رو در این انجمن کردم دو سال(شایدم کمتر) دیگه شاگردای امین دهقان ایران رو منفجر میکنن / بودن هیشکی اینجا اتفاقی نیست مثل مارکت که تصادفی نیست @zahrazarei
    موفق باشید
    خیلی حرفاتون قشنگ بود و ارامش بخش
    ممنونم ازتون
    خیلی خیلی ممنونم بابت وقتی ک گذاشتید

20. 13 کاربر برای این پست سودمند از ZARA80 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 47 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 47 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع