صفحه 250 از 556 نخستنخست ... 150200240248249250251252260300350 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,491 به 2,500 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

716 بار در 83 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    نظر و پیشنهادتون عالی هست و خوب استاد شب و روز دارند در تمام فایلها و رادیوتیوبها و وبینار ها این جمله رو میگن به همه : بخش مقالات رو خیلی بخونید خیلی به من باشه میگم هر مقاله رو 1000 بار بخونید و نوت برداری کنید
    دوستان باید خودشون تمام فایلهای بخش مقالات رو بخونند و همشو بخونند نه گلچین ، چون تمام موارد شامل حال تمام تریدرها هست ، باز هم من هم نظرم در خصوص نظرسنجیتون مثبت هست ، به شرط اینکه باعث نشه سایر دوستان به جای مطالعه بخش مقالات صرفا اینجا منتظر جواب از ادمین باشند تا اون یک مقاله رو بخونند .
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    سلام
    وقتتون به خیر جناب علی
    من قبلا هم از شما تشکر کردم و باز هم از طرف خودم و فک میکنم اکثر دوستانی که این تاپیک رو ببینم خیلی ازت ممنونم و من خودم شخصا تقریبا تمام پست های شما رو کامل میخونم و خیلی ازتون یاد گرفتم و امیدوارم این مناعت طبع تون کماکان و همیشه مستدام باشه تا یاد بگیرم و استفاده کنم
    فک میکنم اکثر دوستان مقالات وبلاگ رو خوندن این پیشنهاد برای یادآوری مقالات هست، چون مقالات کامل و مفصل هست و اینجا این امکان نیست
    و دلیل دیگه من فک میکنم ما دانشجوییم و باید برای بدست آوردن جواب سوالمو مقداری هم سختی بکشیم (بریم توی وبلاگ روانشناسی و مقاله رو پیدا کنیم و بخونیم)
    به نظر من همونطور که توی مباحث تکنیکال یک زبان و بیان مشترک داریم برای توضیح هر حالتی توی بحث روانشناسی هم این زبان و بیان مشترک ایجاد بشه، کاربردی تر هست
    بر خیری که شخصا می توانید برسانید تمرکز کنید،
    نه بر مسایلی که باقی می ماند و یا حل شان دست شما نیست.
    پیتر سینگر (فیلسوف اخلاق )

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از SAM.T عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAM.T نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون به خیر جناب علی
    من قبلا هم از شما تشکر کردم و باز هم از طرف خودم و فک میکنم اکثر دوستانی که این تاپیک رو ببینم خیلی ازت ممنونم و من خودم شخصا تقریبا تمام پست های شما رو کامل میخونم و خیلی ازتون یاد گرفتم و امیدوارم این مناعت طبع تون کماکان و همیشه مستدام باشه تا یاد بگیرم و استفاده کنم
    فک میکنم اکثر دوستان مقالات وبلاگ رو خوندن این پیشنهاد برای یادآوری مقالات هست، چون مقالات کامل و مفصل هست و اینجا این امکان نیست
    و دلیل دیگه من فک میکنم ما دانشجوییم و باید برای بدست آوردن جواب سوالمو مقداری هم سختی بکشیم (بریم توی وبلاگ روانشناسی و مقاله رو پیدا کنیم و بخونیم)
    به نظر من همونطور که توی مباحث تکنیکال یک زبان و بیان مشترک داریم برای توضیح هر حالتی توی بحث روانشناسی هم این زبان و بیان مشترک ایجاد بشه، کاربردی تر هست
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    ابتدا من از شما و سایر دوستان تشکر میکنم و سپاسگزارم ، چون ارزشمندترین چیزی که دارید(زمان) رو میگذارید و پستهای من رو مرور میکنید و به من انرژی میدید تا در مسیر بمونم (ما همه باهم و در کنار هم موفقیم )، بیشتر جوابهایی که به دوستان داده میشه باعث میشه در ذهن من هم مطالب مرور بشه و بعضی هاش که یادم میره دوباره یادم بیفته و خودمم عملیش کنم و بیشتر این راهکارها عملی هست و خودم تجربش کردم و نتیجه گرفتم ارایه میدم خدمت دوستان ، والا من هم مثل شما و سایر دوستان دانشجو هستم و در حال یادگیری از شما دوستان و از تک تک شما عزیزان نهایت قدردانی رو دارم که اطلاعاتتون رو در اختیارمون میگذارید تا باهم رشد و پیشرفت کنیم و من و سایر دوستان هم اطلاعاتمون بالا بره
    در کل من گفتم نظرم مثبت هست با پیشنهادتون ببینیم مدیر کل انجمن نظرشون چیه
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,083 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 309 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به همگی دوستان

یه سطر قشنگ از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به اشتراک میزارم

Screenshot_1.png

و یه کلیپ کره ای از یه سریال هم لینکشو قرار میدم دانلود کنین و نگاه کنین قبلا یبار قرار داده بودم در تاپیک و ببینید در مورد موفقیت دیدگاه ها همیشه پله به پله هست نه سهمی وار
    پس کلا اینکه یساله یا دوساله به موفقیت های بزرگی برسیم رو باید از سرمون بیرون کنیم و توقع نسازیم
    آروم آروم و گام به گام ،چون وقتی پله به پله و تثبیت نشده باش با کمی لغزش از بین میرن
    به صحبت های نیاکانمون دقت کنیم تجربیات اونارو دوباره تکرار نکنیم

https://s24.picofile.com/file/8450637468/2521.mp4.html

دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن
    امیدوارم لذت ببرین از مسیری که تهش به موفقیت میرسه
    Hard takes time, impossible a little more time

6. 19 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

abolfazljafari11 آواتار ها
    8,188 بار در 1,624 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 63 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان
    یک موضوعی ذهن من رو درگیر کرده میخواستم اینجا مطرحش کنم که اگه کسی از دوستان تجربه ای داره در اختیارم قرار بده:

استاد در تمام فایل ها تاکید دارن که گام روزانه خودت(3%) را گرفتی از پای سیستم بلند شو....

اما اینجا برای من یک سوالی پیش میاد:
    اگه یک فردی باشه ک سیستم و چک لیستش به نحوی باشه ک شاید در یک روز اصلا بهش سیگنال نده و برعکس از اون طرف تو یک روز دیگه در یک روز چنتا سیگنال ورود بده...
    خب این شخص باید چجوری ترید کنه؟؟؟اگه 3% خودش رو گرفته باشه به سیگنال هایی دیگه توجهی نکنه؟؟؟
    این سوال رو بخاطر این میپرسم چون چک لیسن خودم به همین شکل بود و یک روز ک سیگنال برای ورود نمیداد و نمیتونستم ترید کنم حس عقب موندگی بهم دست میداد و تو ذهنم به خودم میگفتم امروز نتونستی بگیری توی این ماه کلا یک گام عقب افتادی چون تو روز های دیگ هم باید یک گام برمیداشتم؟؟؟؟

تو این مشکل باید چجوری برخورد کرد؟؟؟میتونیم در یک روز چنتا گام برداریم؟؟؟این باعث بروز طمع نمیشه؟؟؟

راه حلی که به ذهن خودم رسید این بود گام های خودم رو از روزانه به هفتگی تغیر بدم...بنظرتون کارسازه؟؟؟
    ممنون میشم نظر خودتون رو بگید
    بهترین اموزگاران آن هایی هستند
    که به تو نشان میدهند کجا را نگاه
    کنی اما نمیگویند چه ببینی
    <<<<<امینو>>>>

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از abolfazljafari11 عزیز تشکر کرده اند:

saharmomenzadeh آواتار ها
    714 بار در 126 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان وقت بخیر من یک مشکل دارم توی ترید کردن شاید خنده دار باشه اکثرا به منطقه خروج یا همان استاپ پایبند نیستن اما مشکل من در پایبند بودن به حد سوده همیشه سود های خودمو کوچک میکنم و وقتی بازار به حد سود من رسید حسرت اینکه چرا زود بستم میخورم
    من تلاش میکنم خدا طلاش میکنه

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از saharmomenzadeh عزیز تشکر کرده اند:

ehswn آواتار ها
    2,860 بار در 259 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط saharmomenzadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر من یک مشکل دارم توی ترید کردن شاید خنده دار باشه اکثرا به منطقه خروج یا همان استاپ پایبند نیستن اما مشکل من در پایبند بودن به حد سوده همیشه سود های خودمو کوچک میکنم و وقتی بازار به حد سود من رسید حسرت اینکه چرا زود بستم میخورم
    سلام وقت بخیر
    بعد از ست کردن استاپ و تی پی از پای چارت پاشید بعدن بیاید بررسیش کنید به مرور زمان اون اطمینان حاصل میشه

12. 11 کاربر برای این پست سودمند از ehswn عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط saharmomenzadeh نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    اگر همه چیز رو اصولی پیاده میکنید و همه چیز رو رعایت میکند و تمام روالتون اوکی هست و تنها موردتون این هست که اجازه نمیدید تی پی زده بشه و دستی میبندید ، هیچی زمان بدید ، انقدر ترید بزنید تا ایمان در درونتون شکل بگیره بعد همه چیز درست میشه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

H.A.S آواتار ها
    235 بار در 81 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط relaxeagle نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

دوستان من میخوام مدیتیشن انجام بدم ولی نمیدونم چطوره انجامش بدم،رفتم تحقیق کردم در مورد مدیتیشن ولی راستش رو بخواین بیشتر گیج شدم

مدیتیشن انواع مختلفی داره و نمیدونم کدومش بهتره برای ترید.لطفا در این مورد کمکم کنید که چه نوع مدیتیشنی رو باید انجام بدم و اگر کتابی یا دوره ی اموزشی میشناسید ممنون میشم بهم بگید

باتشکر relaxeagle
    سلام
    بنده در خدمتم ، من در حد توانم بهتون یاد میدم
    .H.A.S

16. 10 کاربر برای این پست سودمند از H.A.S عزیز تشکر کرده اند:

716 بار در 83 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط relaxeagle نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

دوستان من میخوام مدیتیشن انجام بدم ولی نمیدونم چطوره انجامش بدم،رفتم تحقیق کردم در مورد مدیتیشن ولی راستش رو بخواین بیشتر گیج شدم

مدیتیشن انواع مختلفی داره و نمیدونم کدومش بهتره برای ترید.لطفا در این مورد کمکم کنید که چه نوع مدیتیشنی رو باید انجام بدم و اگر کتابی یا دوره ی اموزشی میشناسید ممنون میشم بهم بگید

باتشکر relaxeagle
    سلام
    وقتتون به خیر

مقاله بسیار کاربردی "مدیتیشن برای موفقیت در معامله*گری فارکس" در وبلاگ روانشناسی آکادمی

برخی از نکات گفته شده در این مقاله:
    از روانشناسی معامله*گری تا علوم اعصاب
    یک تجربه
    هشدار!
    قرص جادویی؟
    مدیتیشن برای معامله*گری
    وضعیت نشستن روی صندلی
    نفس کشیدن
    تمرکز
    زمان
    فواید تمرین مدیتیشن
    و...
    بر خیری که شخصا می توانید برسانید تمرکز کنید،
    نه بر مسایلی که باقی می ماند و یا حل شان دست شما نیست.
    پیتر سینگر (فیلسوف اخلاق )

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از SAM.T عزیز تشکر کرده اند:

398 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر عرفان جان امیدوارم که حالت خوب باشه

حقیقتا از کلمه نتونستن زیاد خوشم نمیاد نگو نمیتونم / همه انسان ها دارای یک سیستم عصبی اند پس اگر یک نفر فقط تونسته باشه یکاری رو کرده باشه که شما نتونستید پس قطعا شما هم میتونید

در مورد سیستمتون حتی 99% هم بشه باز 1% تهش هست که ضرر میکنید پس مشکل سیستم نیست مشکل شخص هست

در تمام مقالاتی مه میخوندم اعم از مدیریت سرمایه و روانشناسی فردی همه تریدرها از ضرر کردن خوششون نمیاد حتی یک تریدری نوشته بود من با ریسک به ریواردی که دارم مثلا 1 به 5 سودهام بسیار بیشتر از ضررهام هستند ولی ذات ضرر کلا ناخوشاینده و کسی واقعا از ضرر کردن لذت نمیبره

پس اولین کار خارج از روانشناسی فردی اینه که با مدیریت سرمایه صحیح از حساب در برابر ضرر محافظت کنیم : 1: ریسک به ریوارد خوب(اصلا زیر1-1 یا 1-2 رو نباید گرفت ) 2: حجم درست و درگیری مقدار معقولی از بالانس

حالا دلیل روانشناسی اون هم در بالا گفته شد لا به لای مدیریت سرمایه : وقتی ریوارد بیشتر از ریسک باشه حتی در صورت ضرر و ناراحت شدن ذهن انسان اون ریواردهای بیشتر از ریسک رو میبینه و ناخوداگاه اروم میشه ولی اگر ریوارد کمتر از ریسک باشه قطعا مشکل پیدا خواهد کرد تریدر هرچقدرم هم وین ریت بالا باشه در صورت ضرر چندین پوزیشن از بین خواهد رفت

در پرایس اکشن سیستم با وین ریت بسیار عالی (فوق العاده ) داده شده و با مدیریت سرمایه خوب میشه مستمر سود ولی بازهم ضرری هست که ریسک به ریوارد و حجم رعایت شه (مثل همون 2 ورود در جاهای مختلف مثلا یکیشو ریسک فری کنید یکیشو هم طبق ریوارد مختلف ببندید...مثلا ریسک فری خودش باعث میشه چندین ضرر رو جلوگیری کنید و حرکتای بزرگ رو هم بگیرید)

در نهایت شما موردی رو گفتید که اگر شخص نداشته باشه نباید وارد این حرفه شه / صبر

به نظر من ( نظر شخصی) قبلا هم گفتم (عکسشم توی بازی فراوانی گذاشتم) تریدر 5 تا ترید خوب در ماه (در هفته نه در ماه یعنی اینقدر کم / من میگم کمترینش که دیگه خودتون میدونی روزی چقدر ما میتونیم ترید بزنیم با این سیستما) برای رشد اکانت بسه

من خودم خیلی کم ترید میزنم و بیشتر تایم های بالا میزنم که خبرها / باز و بسته شدن مارکت و... تاثیری نداشته باشه روی و به بقیه کارامم میرسم/ استیتمنتی که در تاپیک ترید گذاشتم برای اینکه طبق قوانین اون تاپیک باشه 20 روز و هرروز زدم وگرنه من هفته ای 1 یا نهایت 2 تا ترید میزنم

برای فاکتور صبرت 2 راهکار هست .... ترید سیستماتیک بزنی (که پیشنهاد میکنم یک یا دوماه بزنی )

فقط 1 جفت ارز رو انتخاب کن(یورودلار مثلا) و فقط روی تایم های 1 ساعته به بالا سیگنال چک لیستتو اجرا کن
    اشکال نداره اگر در هفته فقط 1 ترید بزنی ولی خب از اونطرف هم تریدت تا 4-5 روز بازه ...توی این مدت هیچکار نکن فقط ست کن برو و 12 ساعت یا 24 ساعت یکبار نگاهش کن(من اینکارو کردم و دارم بهت میگم)

من این 2 راه رو بلدم و جواب دادند

امیدوارم که مفید واقع شه برات دوست من موفق باشی
    سلام جناب ممو عزیز.انتقاد دارم از شما.چندین بار شما از سیستم مدیریت سرمایه ۱به ۱گفتید و اصرار دارید به اینکه نباید زیر ۱به ۱رو گرفت این یعنی شما تمام آموزش های استاد رو زیر سوال میبرید.تقریبا همه تردیدهای استاد و آموزشش ها ریسک به ریوارد پایینی دارند اما چون وین ریت خوبی دارند سودده هستند.اصلا حد ضرر جدید که استاد معرفی کردند واسه همینه.حتی اون هم ریسک به ریوارد زیر ۱ داره.این درست نیست چون شما با سیستم استاندارد ۱۲۳ ترید میزنید به همه بگین فقط این سیستم خوبه.چون هر سیستم دیگه که معرفی کنید در آموزشها ریسک به ریوارد زیر ۱ دارند.یا شما داری درست میگی یا استاد؟؟تکلیف این همه دانشجو پس چی میشه که دارند با سیستم زیر ۱ ترید میزنن یعنی بیشتر پوزیشن ها زیر ۱ ریسک به ریوارد میده. اینطوری ذهن آدم مشغول میشه.

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از mohsen3368 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 47 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 47 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع