صفحه 247 از 544 نخستنخست ... 147197237245246247248249257297347 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,461 به 2,470 از 5435

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

398 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر عرفان جان امیدوارم که حالت خوب باشه

حقیقتا از کلمه نتونستن زیاد خوشم نمیاد نگو نمیتونم / همه انسان ها دارای یک سیستم عصبی اند پس اگر یک نفر فقط تونسته باشه یکاری رو کرده باشه که شما نتونستید پس قطعا شما هم میتونید

در مورد سیستمتون حتی 99% هم بشه باز 1% تهش هست که ضرر میکنید پس مشکل سیستم نیست مشکل شخص هست

در تمام مقالاتی مه میخوندم اعم از مدیریت سرمایه و روانشناسی فردی همه تریدرها از ضرر کردن خوششون نمیاد حتی یک تریدری نوشته بود من با ریسک به ریواردی که دارم مثلا 1 به 5 سودهام بسیار بیشتر از ضررهام هستند ولی ذات ضرر کلا ناخوشاینده و کسی واقعا از ضرر کردن لذت نمیبره

پس اولین کار خارج از روانشناسی فردی اینه که با مدیریت سرمایه صحیح از حساب در برابر ضرر محافظت کنیم : 1: ریسک به ریوارد خوب(اصلا زیر1-1 یا 1-2 رو نباید گرفت ) 2: حجم درست و درگیری مقدار معقولی از بالانس

حالا دلیل روانشناسی اون هم در بالا گفته شد لا به لای مدیریت سرمایه : وقتی ریوارد بیشتر از ریسک باشه حتی در صورت ضرر و ناراحت شدن ذهن انسان اون ریواردهای بیشتر از ریسک رو میبینه و ناخوداگاه اروم میشه ولی اگر ریوارد کمتر از ریسک باشه قطعا مشکل پیدا خواهد کرد تریدر هرچقدرم هم وین ریت بالا باشه در صورت ضرر چندین پوزیشن از بین خواهد رفت

در پرایس اکشن سیستم با وین ریت بسیار عالی (فوق العاده ) داده شده و با مدیریت سرمایه خوب میشه مستمر سود ولی بازهم ضرری هست که ریسک به ریوارد و حجم رعایت شه (مثل همون 2 ورود در جاهای مختلف مثلا یکیشو ریسک فری کنید یکیشو هم طبق ریوارد مختلف ببندید...مثلا ریسک فری خودش باعث میشه چندین ضرر رو جلوگیری کنید و حرکتای بزرگ رو هم بگیرید)

در نهایت شما موردی رو گفتید که اگر شخص نداشته باشه نباید وارد این حرفه شه / صبر

به نظر من ( نظر شخصی) قبلا هم گفتم (عکسشم توی بازی فراوانی گذاشتم) تریدر 5 تا ترید خوب در ماه (در هفته نه در ماه یعنی اینقدر کم / من میگم کمترینش که دیگه خودتون میدونی روزی چقدر ما میتونیم ترید بزنیم با این سیستما) برای رشد اکانت بسه

من خودم خیلی کم ترید میزنم و بیشتر تایم های بالا میزنم که خبرها / باز و بسته شدن مارکت و... تاثیری نداشته باشه روی و به بقیه کارامم میرسم/ استیتمنتی که در تاپیک ترید گذاشتم برای اینکه طبق قوانین اون تاپیک باشه 20 روز و هرروز زدم وگرنه من هفته ای 1 یا نهایت 2 تا ترید میزنم

برای فاکتور صبرت 2 راهکار هست .... ترید سیستماتیک بزنی (که پیشنهاد میکنم یک یا دوماه بزنی )

فقط 1 جفت ارز رو انتخاب کن(یورودلار مثلا) و فقط روی تایم های 1 ساعته به بالا سیگنال چک لیستتو اجرا کن
    اشکال نداره اگر در هفته فقط 1 ترید بزنی ولی خب از اونطرف هم تریدت تا 4-5 روز بازه ...توی این مدت هیچکار نکن فقط ست کن برو و 12 ساعت یا 24 ساعت یکبار نگاهش کن(من اینکارو کردم و دارم بهت میگم)

من این 2 راه رو بلدم و جواب دادند

امیدوارم که مفید واقع شه برات دوست من موفق باشی
    سلام جناب ممو عزیز.انتقاد دارم از شما.چندین بار شما از سیستم مدیریت سرمایه ۱به ۱گفتید و اصرار دارید به اینکه نباید زیر ۱به ۱رو گرفت این یعنی شما تمام آموزش های استاد رو زیر سوال میبرید.تقریبا همه تردیدهای استاد و آموزشش ها ریسک به ریوارد پایینی دارند اما چون وین ریت خوبی دارند سودده هستند.اصلا حد ضرر جدید که استاد معرفی کردند واسه همینه.حتی اون هم ریسک به ریوارد زیر ۱ داره.این درست نیست چون شما با سیستم استاندارد ۱۲۳ ترید میزنید به همه بگین فقط این سیستم خوبه.چون هر سیستم دیگه که معرفی کنید در آموزشها ریسک به ریوارد زیر ۱ دارند.یا شما داری درست میگی یا استاد؟؟تکلیف این همه دانشجو پس چی میشه که دارند با سیستم زیر ۱ ترید میزنن یعنی بیشتر پوزیشن ها زیر ۱ ریسک به ریوارد میده. اینطوری ذهن آدم مشغول میشه.

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از mohsen3368 عزیز تشکر کرده اند:

rezaazad آواتار ها
    4,992 بار در 1,469 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1050 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    عرفان جان سلام.
    امیدوارم خوب باشی. من نمیدونم الان دمو کار میکنی یا حساب واقعی، ولی بخشی از مشکلت رو من هم باهاش درگیرم و فکر میکنم دلیلش اینه که دلنگران نتیجه هستی. اگر هدفت ترید اصولی باشه کمتر احساساتت درگیر میشه. ولی اگه زمان ترید مدام چشمت به بالانس هست و ذهنت درحال جمع و تفریق اعداده بدون که مشکل همینجاست. همونطور که توی مدیتیشن میگن هدف از تمرین فقط تمرینه و کمال میتونه نتیجه مدیتیشن باشه ولی نباید هدفش باشه، تو ترید هم لااقل چند ماه اول هدف باید فقط و فقط ترید اصولی باشه. سود باید نتیجه ترید اصولی باشه نه هدف ترید. این که میگم ساده است ولی آسون نیست، لااقل برای خودم حل نشده هنوز.
    یک نکته دیگه درخصوص وین ریت. وین ریت فقط یک فاکتوره، لزوما وین ریت بالاتر نتیجه اش سود بیشتر نیست. برای سادگی، اگه وین ریت tp 50= 96% و وین ریت tp100=80% باشه، سود تارگت 100 میتونه بالاتر باشه.
    مثلا تو پترن 123
    r/r=1
    sl=20
    tp50=10
    tp100=20
    سود تارگت 50 میشه 880=(4*20)-(96*10)
    سود تارگت 100 میشه 1200=(20*20)-(80*20)

حالا اگه r/r=2 باشه
    sl=40
    tp50=10
    tp100=20
    سود تارگت 50 میشه 800=(4*40)-(96*10)
    سود تارگت 100 میشه 800=(20*40)-(80*20)
    موفق باشی دوست من
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیزم
    امیدوارم حالتون عالی باشه

چند تا مشکل روانشناسی داشتم
    راجع به حل کردنشون هر پیشنهادی دارین ممنون میشم

1)هنگام ضرر و سود در معاملاتم احساساتم خیلی high میشن و نمیتونم کنترل کنم (مخصوصا ضرر رو اصلا نمیتونم کنترل کنم حتی اگر طبق چک لیست باشه) ( شاید بگین از چک لیستت بک تست نگرفتی ولی بک تست دارم و حوالی 80 تا 85 درصد وین ریت داره)(به این خاطر از ضرر ناراحت میشم که بک تست هام بدون توجه به اصالت حوالی 80 تا 85 بود و من با درگیری اصالت منطقه یه جورایی میخوام به بالای 95 برسم)

2)صبر اصلا ندارم
    ویرایش توسط rezaazad : 10-23-2022 در ساعت 20:21
    همانيم كه مدام به آن ميپردازيم ، پس تعالي ، نه عمل كه عادت است . ارسطو

4. 12 کاربر برای این پست سودمند از rezaazad عزیز تشکر کرده اند:

mari6 آواتار ها
    734 بار در 174 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان و ادمین های محترم
    من تقریبا دوساله که با دوره های استاد امینو اشنا شدم و یه بار کل دوره ها رو دیدم و دوبار دیگه هم خیلی کامل دوره پرایس رو نگاه کردم، اما تو این مدت اصن نتونستم هیچ اکانتی رو رشد بدم و همشونو از دست دادم، با اینکه احساس میکردم که دوره رو کامل یاد گرفتم و درک کردم اما موفقیتی حاصل نشده برام، سوالم اینه که من این مشکل رو دارم طبیعیه یا بعد دو سال غیر طبیعیه که نتونستم هیچ اکانتی رو رشد بدم؟ و اینکه چه کاری باید انجام بدم؟

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از mari6 عزیز تشکر کرده اند:

8,676 بار در 1,515 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1175 پست
    برچسب زده شده
    در 24 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mari6 نمایش پست ها
    من تقریبا دوساله که با دوره های استاد امینو اشنا شدم و یه بار کل دوره ها رو دیدم و دوبار دیگه هم خیلی کامل دوره پرایس رو نگاه کردم، اما تو این مدت اصن نتونستم هیچ اکانتی رو رشد بدم و همشونو از دست دادم، با اینکه احساس میکردم که دوره رو کامل یاد گرفتم و درک کردم اما موفقیتی حاصل نشده برام، سوالم اینه که من این مشکل رو دارم طبیعیه یا بعد دو سال غیر طبیعیه که نتونستم هیچ اکانتی رو رشد بدم؟ و اینکه چه کاری باید انجام بدم؟
    درود بر شما دوست عزیزم، ببینید گرفتن سود مستمر یه چیز ذهنی هست و کاملا به روانشناسی فردی و روانشناسی بازار بستگی داره، اگر حتی سیستم خیلی خوبی هم داشته باشید ولی روانشناسیتون ضعیف باشه سیستم برای شما ناکارآمد میشه، چطور میتونید با این مشکل مقابله کنید؟ چک لیست، در بخش سیستم های شخصی دوستانی هستند که چک لیست خودشون رو قرار دادند، بعضی از دوستان در تاپیک فرکتالی چک لیست خودشون رو قرار دادند، شما با استفاده از چک لیست، حالا چه خودتون بنویسید، که خب بهتره که این کار رو خودتون انجام بدید تا به قول جناب امینو اون منش تریدری خودتون رو پیدا کنید و با سیستم شخصی خودتون قطعا راحت تر خواهید بود، در دمو شش ماه ترید کنید طبق اون چک لیست شخصی خودتون و در همین حین هی چک لیست اصلاح میشه و مسیر هموار تر خواهد شد، توصیه میکنم دقایق اول وبینار های فرکتالی رو چندین بار ببینید و یادداشت برداری کنید، دوستانی بودند که با داشتن چک لیست ساده اولیه شروع کردند و الان حتی یه دونه پوزیشن ضرر ده هم ندارند طبق چک لیستشون، یعنی به یه چک لیست صد در صد رسیدند، میتونید نتایج این عزیزان رو در تاپیک لذت تلاش فرکتالی مشاهده کنید، امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم، موفق و شاد باشید دوست گرامی.

8. 15 کاربر برای این پست سودمند از Peace عزیز تشکر کرده اند:

865 بار در 133 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود
    سئوالی دارم که فکر میکنم اینجا میتونم جوابش رو توسط دوستان با تجربه ای مثل شما پیدا کنم

خیلی از تریدر ها خیلی ترید میکنند و بهشون پیشنهاد میشه روزی یک یا دو تا ترید بیشتر انجام ندن و...
    من مشکل ترید نکردن دارم اینجوری که مثلا ی ترید میکنم اصلا مهم نیست سود بشه یا ضرر دیگه تا حداقل هفته اینده تریدی نمیکنم (دقیقا نمیدونم چرا این اتفاق میافته ) و این برای من مشکل بزرگی شده چون اجازه نمیده نتیجه خودم رو در بلند مدت ببینم
    خیلی موقعه ها احساس میکنم هیچ کدوم از رفتار ها دست خودم نبوده و قدرت انتخاب نداشتم و همیشه در گذشته و اینده هستم اصلا در حال زندگی نمیکنم یا دارم تصمیم هایی برای تغییر خودم میگیرم که نمیتونم عملیشون کنم یا درحال بررسی رفتار های گذشته خودمم !!

خیلی دارم تلاش میکنم تغییرات رو ایجاد کنم اما اصلا نمیتونم انگار شرایط و دنیا ی جوری پیش میره که نتونم و واقعا متوجه نمیشم چرا ؟ (اما میدونم که این ی چالش هست و حل میشه )

خیلی خوشحال میشم نظرتون راجب این متن بدونم و بهم پیشنهاد بدید چون واقعا فک میکنم داره وقتم به صورت دوره های تکراری تلف میشه و منم وقتی میگذره متوجه میشم (زمان زیادی رو اینجوری تلف کردم و ی جورایی سیر شدم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید )

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از mohammad_a عزیز تشکر کرده اند:

rezaazad آواتار ها
    4,992 بار در 1,469 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1050 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام و عرض ادب.
    اگه درست فهمیده باشم شما ۳ دور دوره رو دیدید. طبق چیزی که مدرس و صاحب دوره میگه شما هنوز به تاپیک ترید نرسیدین. مشکلی که ورود به ترید قبل از تسلط درتمرین داره اینه که دیگه ذهنتون درتمرین معطوف به نتیجه میشه و نمیتونید فقط مشاهده و بررسی کنید. به نظرم مطابق نقشه راه پیش برید، این راهیه که تعداد زیادی ازدوستان رفتن ونتیجه گرفتن، پس من و شما هم میتونیم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط rezaazad : 10-24-2022 در ساعت 02:14
    همانيم كه مدام به آن ميپردازيم ، پس تعالي ، نه عمل كه عادت است . ارسطو

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از rezaazad عزیز تشکر کرده اند:

Frederick آواتار ها
    3,704 بار در 876 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_a نمایش پست ها
    درود
    سئوالی دارم که فکر میکنم اینجا میتونم جوابش رو توسط دوستان با تجربه ای مثل شما پیدا کنم

خیلی از تریدر ها خیلی ترید میکنند و بهشون پیشنهاد میشه روزی یک یا دو تا ترید بیشتر انجام ندن و...
    من مشکل ترید نکردن دارم اینجوری که مثلا ی ترید میکنم اصلا مهم نیست سود بشه یا ضرر دیگه تا حداقل هفته اینده تریدی نمیکنم (دقیقا نمیدونم چرا این اتفاق میافته ) و این برای من مشکل بزرگی شده چون اجازه نمیده نتیجه خودم رو در بلند مدت ببینم
    خیلی موقعه ها احساس میکنم هیچ کدوم از رفتار ها دست خودم نبوده و قدرت انتخاب نداشتم و همیشه در گذشته و اینده هستم اصلا در حال زندگی نمیکنم یا دارم تصمیم هایی برای تغییر خودم میگیرم که نمیتونم عملیشون کنم یا درحال بررسی رفتار های گذشته خودمم !!

خیلی دارم تلاش میکنم تغییرات رو ایجاد کنم اما اصلا نمیتونم انگار شرایط و دنیا ی جوری پیش میره که نتونم و واقعا متوجه نمیشم چرا ؟ (اما میدونم که این ی چالش هست و حل میشه )

خیلی خوشحال میشم نظرتون راجب این متن بدونم و بهم پیشنهاد بدید چون واقعا فک میکنم داره وقتم به صورت دوره های تکراری تلف میشه و منم وقتی میگذره متوجه میشم (زمان زیادی رو اینجوری تلف کردم و ی جورایی سیر شدم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید )
    سلام دوست عزیز کتاب نیروی حال رو مطالعه کنید خیلی تاثیر گذاره
    به چیزی که تو ذهنتون میگذره نگاه کنید فقط مشاهده نه قضاوتش کنید نه مورد تجزیه تحلیل قرار بدیدن(در کتاب نیروی حال خیلی جامع و کامل توضیح داده شده )
    چیزهایی که بهش فکر میکینید رو یادداشت کنید
    رفتارهایی که میگین دست خودتون نبوده ببینید اونموقع چه حسی داشتید نامیدی نگرانی خستگی ترس هیجان
    یه حرف قشنگی memo جان زد گفت واژه نمیتونم یه جور اب سرد ریختنه شما نباید بزارید ذهنتون براتون تصمیم بگیره و تو یه چهارشنبه با امینو یکی از دوستان همین چیز رو گفته بودن که هر برنامه ریزی انجام میدم نمیشه
    استاد گفتند سه تا کار رو برا خودتون مشخص کنید و حتما هر روز انجام بدید بدون اینکه استثنایی قایِل بشید و موقع انجام کارها بهش فکر نکنید مثلا صبح زود میخواید بیدار بشید به محضی که ساعت زنگ خور بلند بشید بهش فکر نکنید که ذهن بیاد بهونه تراشی کنه به مرور زمان عادت های خوب برای خودتون ایجاد کنید
    شماهر وقت بخواید عادت های قبلی رو از بین ببرید ذهن احساس خطر میکنه و هرکاری میکنه برابقا
    مثلا من برا بیدار شدن صبح ساعت پنج ونیم فقط همین که تصمیم گرفتم صبح زود بلند بشم شبش خوابم نمیبرد مهمون میومد شب تو خواب پرش خواب داشتم هزار ویک دلیل که تو خسته ای یا خواب کافی نداشتی باید بخوابی طبق گفته استاد عمل کردم و موقع بیدار شدن دیگه فکر نمیکردم که دیشب مهمون اومد یا بد خوابیدم زود بیدار میشدم بعد یه ماه شد عادت در حدی که الان بدون اینکه ساعت تنظیم کنم قبل این تایم بیدارم

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از Frederick عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,507 بار در 2,539 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3621 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    شما 3 دور فقط دوره هارو دیدید ، پس تمرین کردن و تسلط روی مباحث رو چیکار کردین ؟
    شما تزه تا دور سوم و چهارم دارید دیتا دریافت میکنید که میشه همون دانش و حالا باید انقدر روی اون مطالب کار منید که تبدیل بشه به آگاهی
    استاد نقشه راه طراحی کردند که 5 دور هست و اگر انجام میدادید اون نتیجه ای که مد نظر استاد بود میگرفتید ، اما شما همون کاری که خودتون خواستید انجام دادید ، پس مطمینا همون نتیجه ای که میخواستید رو کسب کردید نه چیزی رو که مد نظر استاد و آموزش بوده
    دوباره دوره رو طبق نقشه راه طی کنید و درست و اصولی آموزش ببینید
    موفق باشید
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

2,420 بار در 632 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیزم
    اول اینکه عذرخواهی میکنم بابت اینکه سوالم مربوط به موضوعات اصلی نیست منتها من رو خیلی درگیر کرده
    من تا حدود 1 ماه پیش روزی تا 8 ساعت پای سیستم بودم.فایل هارو میدیدم و تمرین میکردم. خیلی قوی داشتم پیش میرفتم. منتها با شروع یکسری مسايل اجتماعی، هم فکرم هم بدنم قفل شده شدید. چون خودم هم سابقه ای دارم در این زمینه به شدت پنیک میکنم . یا بدن درد مداوم دارم یا بدنم قابلیت خوابیدن تا 17 18 ساعت در طول روز رو هم داره. دچار دوبینی هم میشم گاهی.
    و خیلی دلم میسوزه از اینکه از اول سال خیلی خوب پیش رفتم و الان دارم رو به زوال میرم.
    پیشنهاد اینکه اخبار رو دنبال نکن هم روی من جواب نمیده چون من به نحوی گره خوردم در مورد این موضوعات و سالهاست مداوم مطالعه و فعالیت دارم.
    به همفکری تک تک شما نیاز دارم. نمیخوام تمام زحمت های شبانه روزیم به باد بره.

18. 13 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,507 بار در 2,539 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3621 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaazad نمایش پست ها
    عرفان جان سلام.
    امیدوارم خوب باشی. من نمیدونم الان دمو کار میکنی یا حساب واقعی، ولی بخشی از مشکلت رو من هم باهاش درگیرم و فکر میکنم دلیلش اینه که دلنگران نتیجه هستی. اگر هدفت ترید اصولی باشه کمتر احساساتت درگیر میشه. ولی اگه زمان ترید مدام چشمت به بالانس هست و ذهنت درحال جمع و تفریق اعداده بدون که مشکل همینجاست. همونطور که توی مدیتیشن میگن هدف از تمرین فقط تمرینه و کمال میتونه نتیجه مدیتیشن باشه ولی نباید هدفش باشه، تو ترید هم لااقل چند ماه اول هدف باید فقط و فقط ترید اصولی باشه. سود باید نتیجه ترید اصولی باشه نه هدف ترید. این که میگم ساده است ولی آسون نیست، لااقل برای خودم حل نشده هنوز.
    یک نکته دیگه درخصوص وین ریت. وین ریت فقط یک فاکتوره، لزوما وین ریت بالاتر نتیجه اش سود بیشتر نیست. برای سادگی، اگه وین ریت tp 50= 96% و وین ریت tp100=80% باشه، سود تارگت 100 میتونه بالاتر باشه.
    مثلا تو پترن 123
    r/r=1
    sl=20
    tp50=10
    tp100=20
    سود تارگت 50 میشه 880=(4*20)-(96*10)
    سود تارگت 100 میشه 1200=(20*20)-(80*20)

حالا اگه r/r=2 باشه
    sl=40
    tp50=10
    tp100=20
    سود تارگت 50 میشه 800=(4*40)-(96*10)
    سود تارگت 100 میشه 800=(20*40)-(80*20)
    موفق باشی دوست من
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    خیلی ممنونم از اشتراک گذاری محاسبات ریسک به ریوارد
    نظری که من داشتم نسبت به پستتون و مثالتون به این شکل هست و ممنون میشم از شما و سایر دوستان اگر ایرادی در این پستم بود راهنماییم کنند تا رفع ایراد بشه
    موردی که هست این رو مد نظر داشته باشین که در محاسبه ریسک به ریوارد باید محل تیپی سیستم مشخص باشه
    مثلا در مثال اول شما اگر سیستم و جک لیستتون تیپی 50% است ریسک به ریوارد شما 1 به 1 نمیشه و برعکس میشه 2 به 1 یعنی در قبال 2 واحد ضرر 1 واحد سود میکنید و محاسبتون هم به این شکل میشه
    سود تارگیت 50% : 10*96=960
    ضرر تارگیت 50% : 20*4=80
    اگر سیستم و تیپی بر اساس 100% باشه :
    سود تارگیت 100% : 80*20=1600
    ضرر تارگیت 100% : 20*20 = 400
    حالا در مثال دومتون گفتید ریسک به ریوارد 2 یعنی 2 واحد سود در مقابل 1 واحد ضرر
    ولی در اعدادی که نوشتید برای استاپ و تیپی 50% میشه گفت ریسک به ریواردتون به این شکله که 1 واحد سود در مقابل 3 واحد ضرر (چون 40 استاپتون هست و 10 تیپیتون )
    و اعدا مثالتون باید به این شکل بشه با میزان استاپی که نوشتید و 40 تعیین کردید باید تیپی هاتونم تغییر بدید

40=sl
    20=tp50
    40=tp100
    و باز هم باید سیستممتون مشخص باشه تیپیش 50 رو مد نظر هست یا 100 رو چون اگر 50 رو مد نظر داشته باشید در این مثال ریسک به ریوارد شما میشه 2 واحد ضرر در مقابل 1 واحد سود
    سود تارگیت 50%: 20*96= 1920
    زیان تارگیت 50% : 4*40 = 160
    اگر سیستم و تیپی بر اساس 100% باشه :
    سود تارگیت 100% : 80*40 = 3200
    زیان تارگت 100% : 20*40 = 800
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 32 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 32 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع