صفحه 237 از 556 نخستنخست ... 137187227235236237238239247287337 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,361 به 2,370 از 5556

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

ZARA80 آواتار ها
    549 بار در 110 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر دوست عزیز تا یک دوسالی یا شاید چند سالی با چارت زندگی نکنید نمیتونید متوجه حرکاتش شید و احتمال چه حرکتی رو باید داشته باشید( احتمال )

اتفاقا مسیر رو دارید درست میرید مثل صحبت استاد شما وقتی بخواید یه حوض رو تمیز کنید بهمش که بزنید تازه اون آشغالا و لجنا میاد بالا بعد میتونید تمیز کنیدش
    انسان هم همینطور تا که بخواد خودشو تغییر بده و پا توی مسیر جدید بزاره کل زندگیش و حالش عوض میشه و شرایط بدتر میشه

بستگی داره چه هدفی برای خودتون تعیین کردید / هدف باید منطقی باشه خب مثلا بگید من پرایس اکشن امینو رو خریدم 6 ماه دیگه خب یه ماشین میخوام / اون قرض رو صاف کنم/ واسه خودم فلان کار رو کنم و ...

خب ببینید یه هدف منطقی پیدا کنید و اون هدف هارو بزارید برای چند وقت بعدش

سوددهی مستمر با اون چیزی که فکر میکنند متفاوته در راه حتما ضرر وجود داره اما تعداد سود ها و مقدار اونها بیشتر از ضررهاست این میشه مستمر سود

در مورد تریدر ازتون در نمیاد : سه ماه اومدید توی دوره بعد این حرف رو میزنید؟ بزارید حداقل یکی دوسال بشه بعد حالا میشه یچیزی گفت(مثلا طبق نقشه راه نرفته / به صحبت یکی دیگه گوش داده و...)

نکته اخر : همه تخم مرغاتون رو توی یه سبد نزارید در حال حاضر یعنی اگر در حال حاضر شغلی دارید اونو ول نکنید بزارید در کنار یادگیریتون درامد هم باشه / اگر همه فکرتون این باشه که فقط با فارکس و بقیه نیازهای روزمره رو که الان درآمدی دارید قطع کنید و نتونید برطرف کنید قطعا به مشکل میخورید که انسان اولین هدفش بقا هست و شما بقا رو در خطر بندازید دیگه ذهن براش مهم نیست که چقدر پول توی این مارکت خوابیده اون فقط میخواد خودشو نجات بده و شمارو تحت فشار میزاره + ممکنه کلا ببوسید بزارید کنار
    این مارکت نه هوش میخواد و نه سحر و جادو فقط پشتکار و روان آروم و دید بلند مدت میخواد وگرنه اون مطالبی رو که شما دارید یاد میگیرید منم دارم یاد میگیرم و چند هزار نفر دیگم دارند یاد میگیرند تنها کسی موفق میشه که اون چند عامل رو تقویت کنه

در اخر : برای هیشکی مهم نیست در نهایت شما در چارت سود میکنید یا ضرر ما فقط در تاپیک ها میتونیم کمکتون کنیم در تکنیکال و روانشناسی تا طرف خودش قبول نکنه که باید تغییر کنه کاری نمیشه کرد(ذات طبیعت و مارکت همینه که اصلا براش مهم نیست شما چقدر تحت فشارید اون کار خودشو میکنه مثل زندگی که براش مهم نیست ما چقدر عزیزانمون رو دوست داریم هرموقع که زمانش برسه اونا نیستند دیگه )

فیلم ماتریکس رو اگر دیده باشید اون بنده خدا نیو رو تا دم در میبره و میگه من تا اینجا میتونم کمکت کنم رفتن از این در و بقیه چیزا به خودت بستگی داره و شما هم همینطور به خودتون بستگی داره امینو و بقیه دوستان فقط مسیر رو نشون میدن و شما باید امادگی داشته باشید

چه اشک ها و لبخندها پای این مارکت ریختیم و خواهیم ریخت

موفق باشید
    مممنونم از وقتی ک گذاشتید
    در خود بطلب!! هرآنچه خواهی که "تویی" ...(:

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از ZARA80 عزیز تشکر کرده اند:

Armin Rajabi آواتار ها
    224 بار در 47 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان وقت بخیر

دوستان من میخوام مدیتیشن انجام بدم ولی نمیدونم چطوره انجامش بدم،رفتم تحقیق کردم در مورد مدیتیشن ولی راستش رو بخواین بیشتر گیج شدم

مدیتیشن انواع مختلفی داره و نمیدونم کدومش بهتره برای ترید.لطفا در این مورد کمکم کنید که چه نوع مدیتیشنی رو باید انجام بدم و اگر کتابی یا دوره ی اموزشی میشناسید ممنون میشم بهم بگید

باتشکر relaxeagle
    موفقیت و شکست دو روی یک سکه و در دوجهت مخالف هم نیستند.بلکه موفقیت و شکست هردو در یک جهت و همسو هستند این به شما بستگی دارد که به کدام یک توجه کنید.

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از Armin Rajabi عزیز تشکر کرده اند:

Adeli Trader آواتار ها
    568 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    https://www.youtube.com/watch?v=7ahvZx-QdXc

شبتون بخیر دوستان / داشتم توی یوتیوب میچرخیدم به تمرین مدیتیشن ایوان بایجی رسیدم

برای اون دسته از دوستانی که دوست دارند مدیتیشن کنند ولی نمیدونند چطوری مدیتیشن کنند(اونایی هم که کتاب دعوت به تمرین ذن خوندن این میتونه یه تمرین عملی با یک آموزگار خوب باشه)

خیلی ها پرسیدند مدیتیشن چه حسی میده اگر صحیح انجام شه
    امروز داشتم کتاب دعوت به تمرین ذن رو برای چندمیم بار میخوندم و خب دقیقا همینطوریه

مثل بیرون از شهر رفتن که یکدفعه یه حسی عجیبی شما رو فرا میگیره فکر میکنید هیچ حد و مرزی وجود نداره
    یا
    وقتی موسیقی گوش میدید یکدفعه یه حس خوبی شما رو فرا میگیره
    یا
    این قسمتشو من تجربه نکردم : مثل زمانی که عاشق یک شخص میشوید ( صفحه 43 )

موفق باشید
    سلام مدتیه اینترنت برای ما قطعه و فقط اینترانت داریم یعنی اینترنت داخلی . اگر فایل را دارید امکانش هست لینک از سایت های داخلی بدید که دانلود کنیم ؟ چون فعلا با این اوضاع نمیشه وارد یوتیوب بشم . از شما تشکر میکنم
    شادی سلامت ثروت

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از Adeli Trader عزیز تشکر کرده اند:

Adeli Trader آواتار ها
    568 بار در 105 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان عزیز وقتتون بخیر
    توی وبینار شماره 73 فروردین 1401 یک از دوستان به فایل افزایش آگاهی و فایل بهانه تراشی اشاره کردند . این فایل ها رو از چه قسمتی باید دانلود کنم ؟ راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
    شادی سلامت ثروت

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از Adeli Trader عزیز تشکر کرده اند:

hassan47 آواتار ها
    3,047 بار در 721 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 18 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    وقت بخیر دوستان

آیا کتابی رو میشناسید بهم معرفی کنید در مورد نحوه گفت و گو / پوشش / بادی لنگوییج و کلا همه این موارد برای پیشرفت در یک حرفه مثلا یه فروشنده (البته شغل من فروشندگی نیست مثل فروشنده لباس یا ویزیتور بودن/ یه نوع از معامله گری هست و خب خیلی کمک میکنه اگر تجاربی از بزرگان باشه در مورد سر زبون داشتن و پر رو بودن (که البته دیگه میدونید چقدر پرروام تازه من اینجا مراعات میکنم سلاطین :d ) ولی خب ایا کتابی میشناسید ؟ ممنون میشم معرفی کنید بهم(مثلا یکی از این کتاب ها پدر پولدار پدر فقیر بود که میگفت موقع معامله ملک و املاک زنگ میزنم از شریکم تاییدیه بگیرم و خب شریکش گربه خونگیشه میگفت این مورد خودش تاثیر زیادی توی نحوه تفکر مشتری نسبت به شما داره)

موفق باشید
    سلام مموی عزیز
    همه اینا برمیگرده به نحوه ایجاد ارتباط موثر
    به سایت آموزشی متمم سر بزنی خوبه
    یخش بررسی و پیشنهاد کتاب هم داره

https://motamem.org/

به امید آینده بهتر برای همه
    پس از هر موفقیت مدتی ساکت باش و فکر کن. موفقیت بعدی، نه با تکیه بر موفقیت قبلی،بلکه بر پایه آن سکوت و تأمل ساخته می شود.

(پیتر دراکر)

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از hassan47 عزیز تشکر کرده اند:

MhmmdReza آواتار ها
    1,351 بار در 285 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 105 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahrazarei نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت همه عزیزان
    دوستان من تازگی مدام احساسم عوض میشه
    تا سه هفته پیش خیلی حس گنگی و اشفتگی داشتم و میگفتم ک از من تریدر در نمیاد، این بازار خیلی سخته من از پسش برنمیام و...
    با این حال به اموزش و تمرین هام ادامه دادم و چند روز پیش حس بهتری داشتم
    فک میکردم دارم راه میفتم و دارم اروم اروم بازار رو میفهم
    الان دوباره همون حس اول سراغم اومده
    خیال میکنم ک سود گرفتن مستمر از بازار خیلی سخته و ممکنه من حالا حالاها بهش نرسم
    نمیدونم چطور کنار بیام با خودم
    ممنون میشم کمک کنید
    واقعا کلافه شدم
    سلام سرکار خانم امیدوارم حالتون عالی باشه
    من تمرینات شمارو تو تاپیک تمرینات دیدم و دلیلی برای کلافگی و ناامیدی نمیبینم ، شما اصول رو کاملا متوجه شدید تنها مسئله ای که از نظر من هست اینه که یک مقدار دیگه باید رو های و لوهای نرمال تمرین کنید.این مطلب رو هم کاملا مسلط بشید دیگه بقیه دوره هیییییچ کاری نداره همه ی مطالب رو های و لوها پیاده میشه
    یکمه دیگه تمرین کنید مطمئنا اینم متوجهش میشید و دیگه بقیه تمرینات براتون لذت بخش خواهد بود.دنبال فهمیدن بازار و اینجور چیزا نباشید شما تمرین کنید و همونطور که استاد میگن بدون قضاوت مشاهده کنید و واکنش بازار رو نسبت به سطوح مختلف ببینید شک نکنید بعد از تسلط فهمیدنه خودش میاد. اینجور حسو حالا دقیقا موقعی میان که جلوی پرتاب شما به سمت بالارو بگیرن ، الان دقیقا اون تایمیه ک باید بیشتر تمرین کنید و توجه نکنید بهش.بعدم اینکه شما تو بهترین جای ممکن برای یادگیری تکنیکال هستین اینجا ماها راهی جز موفق شدن نداریم
    تمریناتتون رو مرتب انجام بدین و دوستان با تجربه رو منشن کنید تا راهنماییتون کنن.در صورت تمایل روزی یک مقاله بخونید و تاپیک روانشناسی رو از اول روزی یکی دوصفحه بخونید یواش یواش بیاین جلو مطالب خیلی جالبی دوستان گزاشتن
    امیدوارم تونسته باشم کمکی بهتون بکنم
    قطعا موفق هستین و موفق تر خواهید شد

به افکار منفیتون هیچ توجهی نکنید
    درخود بطلب ، هر آنچه خواهی که "تویی"
    یک مُشت ، هزاربار

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از MhmmdReza عزیز تشکر کرده اند:

Behnambaziar آواتار ها
    3,909 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام بهنام جان

فوق العادست و ممنون از شما/ اگر تجربه ی روانشناسی ای دارید که فکر میکنید قطعا بکارمون میاد ممنون میشم در تاپیک روانشناسی فردی قرار بدید و موفق باشید همیشه
    سلام محمد جان.ممنون ازت.توی آکادمی خیلی زیادن کسایی که به سوددهی مستمر رسیدن و طبیعتا اونا خیلی بیشتر میتونن در مورد تجربیات حساب ریل صحبت کنند.من واقعا با 20 روز ترید چیز زیادی برای ارایه ندارم به غیر از اینکه بعد از هر ضرر باید سیستم رو خاموش کرد و یجوری حواس رو پرت کرد.چون ضرر ها توی حساب ریل خیلی اذیت کننده تر از چیزی هستن که به نظر میان.مخصوصا برای ما که فراکتالی ترید میزنیم و 90درصد ترید های ضرردهمون هم حتی اولش توی سود میره و بعد حد ضرر میخوره.
    من خودم بعد از ضرر میرفتم 1-2 ساعت فیلم یا سریال میدیدم تا ذهنم آروم بشه و بعد برمیگشتم پای چارت.چون بعد ضرر احتمال زیرپا گداشتن قوانین خیلی زیاد میشه.مخصوصا اگه با حجم ثابت ترید بزنی و 1ضرر راحت 1-2 تا سود رو از بین میبره و همش این فکر میاد توی ذهن آدم که وای من چجوری جبرانش کنم؟از برنامه عقب افتادم و از این جور افکار.
    یادمه توی آکادمی یه مقاله بود که بعد از ضرر کردن سعی کنید وقتتون رو با وب گردی و کار های بیهوده تلف نکنید،بجاش کتاب بخونید و فایل آموزشی نگاه کنید اما من بشخصه بعد از ضرر هیچ تمرکزی نداشتم که بخوام این کارهارو انجام بدم و با فیلم نگاه کردن خیلی راحت از این افکار فرار میکردم
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

14. 12 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

Frederick آواتار ها
    3,698 بار در 876 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط relaxeagle نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر

دوستان من میخوام مدیتیشن انجام بدم ولی نمیدونم چطوره انجامش بدم،رفتم تحقیق کردم در مورد مدیتیشن ولی راستش رو بخواین بیشتر گیج شدم

مدیتیشن انواع مختلفی داره و نمیدونم کدومش بهتره برای ترید.لطفا در این مورد کمکم کنید که چه نوع مدیتیشنی رو باید انجام بدم و اگر کتابی یا دوره ی اموزشی میشناسید ممنون میشم بهم بگید

باتشکر relaxeagle
    سلام دوست عزیز
    کتاب تمرین ذن که استاد هم تو دوره میگن و تاکید به خوندنش میکنن

16. 8 کاربر برای این پست سودمند از Frederick عزیز تشکر کرده اند:

rezaazad آواتار ها
    4,976 بار در 1,467 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1049 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام محمد جان.
    سپاس از مقاله و حضور پررنگت دراین تاپیک.
    سلامت و شاد باشی.

وقت بخیر سلاطین
    https://tradingcomposure.com/practice-presence-trading/
    مقاله امروز تحت عنوان : یه تمرین ساده برای افزایش حضور در معاملات (یعنی در لحظه حال باشید)
    من یادمه یکی از دوستان توی این تاپیک بود و میگفت حس ناخوشایند و بدبختی دارم و یک ماه بعد اومدند و با چند صد درصد رشد اکانت (تنها اتفاقی که افتاده بود این بود که در افکار گم شده بودند ولی آگاهی این شخص نجاتش داد یعنی نجاتش نداد آگاهی دست به سینه اون گوشه وایساده بود گفت تموم شد؟ خیلی تاثیر گذار بود حالا بزار من کارمو کنم چون اون میدونه تو چقدر پیشرفت کردی و چه کارهایی ازت بر میاد ولی باید فرمون رو بدی دستش )
    https://www.aparat.com/v/h1Own/%D8%A...A8%D9%88%D8%AF
    این مقاله رو بخونید و آگاهی خودتونو بسنجید مخصوصا زمان هایی که حس خوبی ندارید

موفق باشید
    پیوست: توی این مقاله the object با گوگل ترنسلیت ..شی.. ترجمه میشه اگر بزنید / میتونید بجای شی بخونید موضوع یا چیزی
    همانيم كه مدام به آن ميپردازيم ، پس تعالي ، نه عمل كه عادت است . ارسطو

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از rezaazad عزیز تشکر کرده اند:

rezaazad آواتار ها
    4,976 بار در 1,467 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1049 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان.
    این مقاله برای من بسیار جالب بود. توصیه میکنم اگر نخوندید حتما بخونید.
    بخشی از مقاله : در مدیتیشن و مراقبه می گویند تمرین و ممارست به کمال رهنمون می کند، اما کمال نباید هدف نهایی باشد. هدف نهایی باید تمرین باشد.
    برداشت من: تمرین درنهایت به کسب سود در بازار رهنمون میشود، اما کسب سود نباید هدف نهایی تمرین باشد. هدف نهایی از تمرین فقط مشاهده و تکرار است.

https://academywave.com/this-zen-sto...ss-of-trading/
    همانيم كه مدام به آن ميپردازيم ، پس تعالي ، نه عمل كه عادت است . ارسطو

20. 12 کاربر برای این پست سودمند از rezaazad عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 16 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 16 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع