صفحه 230 از 552 نخستنخست ... 130180220228229230231232240280330 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,291 به 2,300 از 5513

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

ehsan1hzq آواتار ها
    2,693 بار در 648 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 30 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر احسان جان
    امیدوارم عالی باشی
    دوستان توضیحات و راهنمایی های خوبی انجام دادند و مهرداد عزیز هم خیلی خوب به موضوع چرایی اشاره کردند ،
    فقط من میخوام نظر شخصیم و یک تجربه رو بگم بهتون شاید نتونید قبولشش هم بکنید ، میتونید خودتون بررسی کنید شاید من اشتباه میگم و اشتباه متوجه شدم بعضی موارد رو در مورد تصویر سازی ذهنی
    این مورد در خود من چند مدتی به وجود اومد و دقیقا زمانی بود که هر روز تصویر سازی ذهنی آیندم رو انجام میدادم و میدیدم که همه اون چیزهارو دارم ، اینجا دقیقا جایی بود که مشکلاتم شروع شدم و رفتم سراغش ، ذهن و مغز انسان تفاوت واقعی بودن و تصویری بودن اون چیزهایی رو که ما تصویر سازی میکنیم رو نمیدونه و فکر میکنه که الان دارتشون و این باعث میشه اون انگیزه و راندمان کم کم کاهش پیدا کنه چون الان دیگه ذهن و مغز فکر میکنه که اون چیزهارو واقعا داره پس باعث میشه تلاشی برای رسیدن بهشون انجام نده یا راندمانمون کم بشه و یکم انگیزه و اشتیاق پاییین بیاد ، یک بنده خودایی یک تکنیک جالبی گفت و اونم این بود که وقتی تصویر سازی ذهنی انجام میدید شما درواقع اون تصاویر رو دارید از چشمان خودتون میبینید و برای اینکه ذهن و مغزتون قول نخوره که بهش رسیده و از فعالیتهاش کم نکنه ، در زمان تصویر سازی هر چند دقیقه در موقعیتهای مختلف تصویر سازی ذهنیتون که هستید یک لحظه در اون حالت در حد 2 ت 3 ثانیه از بیرون خودتون رو ببینید که در اون مکان یا اون شرایط هستید و دوباره برگردید و تصاویر رو از داخل چشمانتون ببینید ، و ایشون میگفت با این حرکت باعث میشید یک تلنگری به ذهن و مغزتون زده بشه که همه لینها درسته داری تصویر سازی میکنه اما ببین تو هنوز بدستشون نیاوردی و باید تلاش کنی و از طریق راهکارهای عملی به اینها بررسی
    ، یک مثال میزنم تا شفافتر بشه براتون
    شما در تصویر سازی ذهنیتون الان در حال رانندگی با ماشین دلخواهتون هستید ، در این شرایط الان شما داخل ماشین هستید و با چشمانتون از درونتون دارید فرمان و شیشه و جاده رو و مناظر رو میبینید ، درست در همین لحظه 2 تا 3 ثانیه از وجودتون بیاید بیرون و از بالا خودتون رو ببینید که در داخل اون ماشین نشستید و دارید رانندگی میکنید و خودتون رو با جزئیات کامل ببینید که پشت فرمون هستید
    امیدوارم تونسته باش راهنماییتون کنم
    به نظرم این یکی از مواردی هست که در تصویر سازی شاید بهش اهمیت داده بشه
    بازم میگم این تجربه و نظر شخصی من هست میتونید خودتون هم بررسی کنید
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    سلام علی آقای عزیز وقتت بخیر. امیدوارم همیشه حالت خوب باشه.
    به نکته ای که همیشه ذهنمو در مورد تصویرسازی درگیر کرده بود، اشاره کردی. این تکرار بنظر خود منم باعث افت انگیزه شاید بشه.شما هم پس تجربش کردید. چه راهکار ساده و عالی ارائه دادی حتما امتحانش میکنم. خیلی ممنونم بابت پاسخ کاملت و واقعا بودن در جمع شما دوستان و این خانواده، باعث افتخارمه.
    "کسی که در زندگی اش چرایی برای انجام دادن دارد، میتواند از پس هر چگونگی بربیاید" نیچه

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از ehsan1hzq عزیز تشکر کرده اند:

rezaazad آواتار ها
    4,965 بار در 1,466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1047 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام و سپاس آریان عزیز.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ariyan نمایش پست ها
    درود دوستان عزیز
    خیلی هامون به توانایی خوبی در تسلط به تکنیکال رسیدیم اما با این حال گاهی که وارد ترید میشیم ضرر میکنیم و زمانی که بدنبال ریشه این ضرر می گردیم می بینیم بر می گرده به عدم تسلط درست و پایبندی به روانمون و رعایت چک لیستی که مدت ها براش تلاش کردیم و نداشتن دیسیپلین
    در ویدیویی که قرار میدم نحوه داشتن دیسیپلین و اهمیت اجراش رو توضیح میده .
    How to Build Self-Discipline
    موفق باشید .

همانيم كه مدام به آن ميپردازيم ، پس تعالي ، نه عمل كه عادت است . ارسطو

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از rezaazad عزیز تشکر کرده اند:

richman آواتار ها
    693 بار در 157 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    به نام خدا
    سلام به همه دوستان
    نمیدونم این سوال رو باید اینجا میپرسیدم یا نه ؟
    من ماه پیش حساب ریل 100 دلاری رسید به 400 دلار ، بعدش 1 هفته مریض شدم و کلا عادت های تریدریم ریخت بهم، 1 هفته بعدش هم ترید نزدم ( اگر هم بوده بدون چک لیست بوده و با حجم 0.01 و بدون سود و ضرر و در آخر متوجه دلیل اشتباهم شدم.) . اعتراف کنم که من تا دور2 دوره پرایس اکشن را انجام دادم و به یک اعتماد به نفسی رسیدم.در حد یک جمله که : من میتونم. بعلاوه داداشم من رو قانع کرد که شروع کنم به ترید ریل. قبل از ورود به آکادمی 350 دلارم رفته بود .

این هفته هم fomc هست و تریدی نزدم . یه جورایی حس ترید زدن نداشتم بدنبال این هستم که دوباره عادت های تریدریم ایجاد بشه .
    سوال ها :
    1+ اینکه 3 هفته ترید نزنیم مسئله ای نیست ؟
    2+ چک لیست 1 هفته سیگنالی نده
    مسئله ای نیست ؟
    3+ چه دلیل یا راه حلی پیش نهاد میدین برای وقتی که چک لیست سیگنال میده و ورود نمیزنم ؟
    4+ من برنامه ام به این صورت هست که به خودم میگم از ساعت 7 صبح تا 7 عصر اگر سیگنالی بود وارد میشم . این طرز فکر
    مسئله ای نداره ؟
    من ماه پیش که ترید میزدم اصلا نگران این نبودم که چرا سیگنالی رو نگرفتم اما دوباره این حس برگشته و شروع کردم به کتاب خوندن یکم بهتر شدم.
    ماه پیش که ترید میزدم با خیال راحت تری ترید میزدم و sl میزاشتم ولی نگران sl نبودم ، الان یکم حس برگشته .

دوستان برای این 2 موضوع بالا هم اگر نظری دارین بهم بگین ممنون میشم . @amino @MEMO @Ali97 @hamoon
    ویرایش توسط richman : 09-21-2022 در ساعت 07:55
    Perceive the time , Change the life :
    آینده خوب از گذشته خوب میاد ،چطور؟ برای ساختن گذشته باید زمان حال را ساخت .
    آینده به حال پيوست خورده و حال به گذشته میپیوندد .
    گذشته ، آینده را میسازد .
    RICHMAN

6. 10 کاربر برای این پست سودمند از richman عزیز تشکر کرده اند:

richman آواتار ها
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر

1: اگر 3 هفته چک لیستتون شکل نگرفته نه چه اشکالی تعهدتونو نشون میده
    2: مورد بالا گفتم خدمتتون
    3:ببینید ما توی دمو یا اوایل ریل دیگه اینقدر تمرین کردیم که دیگه اون مورد چک لیستمون شکل میگیره بدون فکر انجامش میدیم ..بدون فکر انجام دادن یعنی شما طبق یه اصل ورود میکنید حالا میتونه هرچی باشه ولی اگر یکی باشه در نهایت شما بدون فکر انجامش میدید چون فقط یچیو میبینید و دیگه ببینید هم نمیتونید ورود نکنید
    4: از 7 صبح تا 7 شب چطوریه؟ یعنی از 7 صبح تا 7 شب مارکت رو نگاه میکنید ؟ این بستگی به تایم مبداتون داره و تعداد جفت ارزهایی که چک میکنید / اگر تایم مبداتون 1 ساعته هست و در تمام جفت ارزهاتون چیزی ندیدید خب نیازی نیست تا 3 یا 4 ساعت دیگه نگاه کنید مارکت رو ..نه چه مشکلی هست خودتون بهتر میدونید چی مشکله و چی مشکل نیست

مثلا من الان یک هفتست که عصرها دارم میخوابم در حالی که چند ماه بود خواب عصر رو ترک کرده بودم ولی خب خسته بودم / مهمونی بودم و بالاخره نمیشد که بیدار موند ...این از نظر من مشکلی نداره ولی اگر این مورد در یه جای عمومی مطرح شه خب هرکسی یه نظری میده و در نهایت خود شخص بهتر میدونه

یه داستان کوچیک میگم ولی منظور از اون موردی که مطرح میشه خود منم چندین ماه پیش :

یه روز یه الاغه بود توی جنگل داشت پیش لاکپشت شکوه و شکایت میکرد که چرا من اینقدر کار میکنم و از بوق صبح تا عصر بار میبرم ولی هیچ پیشرفتی نمیبینم و همش خسته ام ولی بجاش شیر رو نگاه کنید همش یجا نشسته تنها کاری که میکنه فقط اگر شکاری باشه به خودش زحمت میده یه تکونی میخوره

لاکپشت گفت :فرق تو و شیر همینه

امیدوارم که آگاهی دریافت داستان بالا رو داشته باشید

موفق باشید
    ممنونم از راهنماییتون بعلاوه داستانی که گفتین .
    RICHMAN

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از richman عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    7,947 بار در 838 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 301 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط richman نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام به همه دوستان
    من ماه پیش حساب ریل 100 دلاری رسید به 400 دلار ، بعدش 1 هفته مریض شدم و کلا عادت های تریدریم ریخت بهم، 1 هفته بعدش هم ترید نزدم ( اگر هم بوده بدون چک لیست بوده و با حجم 0.01 و بدون سود و ضرر و در آخر متوجه دلیل اشتباهم شدم.) . اعتراف کنم که من تا دور2 دوره پرایس اکشن را انجام دادم و به یک اعتماد به نفسی رسیدم.در حد یک جمله که : من میتونم. بعلاوه داداشم من رو قانع کرد که شروع کنم به ترید ریل. قبل از ورود به آکادمی 350 دلارم رفته بود .

این هفته هم fomc هست و تریدی نزدم . یه جورایی حس ترید زدن نداشتم بدنبال این هستم که دوباره عادت های تریدریم ایجاد بشه .
    سوال ها :
    مسئله ای نیست ؟
    3+ چه دلیل یا راه حلی پیش نهاد میدین برای وقتی که چک لیست سیگنال میده و ورود نمیزنم ؟
    4+ من برنامه ام به این صورت هست که به خودم میگم از ساعت 7 صبح تا 7 عصر اگر سیگنالی بود وارد میشم . این طرز فکر
    مسئله ای نداره ؟
    من ماه پیش که ترید میزدم اصلا نگران این نبودم که چرا سیگنالی رو نگرفتم اما دوباره این حس برگشته و شروع کردم به کتاب خوندن یکم بهتر شدم.
    ماه پیش که ترید میزدم با خیال راحت تری ترید میزدم و sl میزاشتم ولی نگران sl نبودم ، الان یکم حس برگشته .

دوستان برای این 2 موضوع بالا هم اگر نظری دارین بهم بگین ممنون میشم . @amino @MEMO @Ali97 @hamoon

سلام
    وقتتون بخیر
    بهتون تبریک میگم بابت پیشرفت و تجربه رشد اکانت ریل تون
    تجربه خودم میگم در ریل بعد از یماه تازه مشکلات روانی پررنگ میشن برای تریدر تا قبل اون خیلی کمرنگ چون بعد از یماه همچی میخاد عادی بشه دیگ اون شوروشوق اول کار که تو همه کاری هس فروکش کرده دیگ یه بی رمقی و حس تکراری بودن میاد سراغ تریدر که چی مثلا فقط طبق یه چک لیست بزنم !!! بزار یکم هیجان بدم یا یکم تغییراتی تو چک لیستم بدم از چک یستم تخطی کنم تا اون دوپامین و سرخوشی و شورو هیجان او کارم باز بتونم تجربه کنم این ها همش ذهنتمون که میخاد اون شورو هیجان رو برا خودش بدست بیاره و یجور غذای ذهن وقتایی که شما خیلی ناراحت میشین یا هیجان زیادی دارین و می پرین بالا و پایین اون موقع ذهن در حال خوردن غذا و سیر شدن و وقتی شما در حالت عادی و تکراری قرار میگیرین چون عادت کرده به این چرخه باز شمارو وادار میکنه همچین حس هایی رو رقم بزنین ...باید تربیت کنیم ذهنمونو که در حالت عادی و تکراری غذای خودشو پیدا کنه و نزاریم مارو وادار به کارایی که نباید کنیم بکنه ...
    مسئله دوم عادیه کلا این تجربه همس من با بچه های دیگم که ریل کار کردن صحبت کردم بعد از یمدتی چشم تریدر کور میشه چک لیستشو نمیتونه ببینه رو چارت سیگنال پیدا نمیکنه
    این ها از روان نشات میگیره نه از بازار و نمودار ...شما با روانی اروم چک لیستتون میبینید ولی وقتی ذهنتون در حالت نرمال نباش چشمتون دیگ نمیتونه سیگنال هارو ببینه
    دیگ استاپ براتون قرمز تر میشه و هی نگران استاپ شدن معاملاتتون میشین
    تنها دلیلش بنظرم روانتون ..این یه هفته رو دنبال ارامش ذهنی تون باشید و عیبی نداره خارج از چک لیست یکی دوتا ترید بزنید در این شکل هفته ها ولی با ریسک کم کم 0.01 بزنید و استاپ و تی پی مشخص کنین و ببندین سیستم یجور باش که نه تی پی بخوره چیز انچنانی باش نه ضرر بشه ...یه ترید تخلیه روانی هست
    و اروم اروم هفته به هفته بلد میشین رو روانتون کنترل داشته باشین و این روال براتون دیگ خیلی کم میوفته ولی اوایل کار من همین کار میکنم تا هفته بعدش ذهنم راحت تر باش چون ترد نزدن اونم یه هفته فشار روانی رو تریدر میاره البته اگر چک لیستتون در یماه قبل هر هفته حداقل یدونه رو میداد باید این هفته هم میداده و اگه نمیده مشکل از بازار نیست چون بازار در کل هفته کلی حرکت میکنه و اگر تایم های پایین کار میکنین امکان نداره بهتون سیگنالی نده ولی اگه تایم بالا مثلا 4 ساعته یا 1 ساعته کار میکنین عادیه که هفته هایی سیگنال نداشته باشین

تجربیات شخصیه منه رو اکانت ریل گفتم درمیون بزارم و امیدوارم براتون مفید واقع بشه

ولی بخودتون افتخار کنین و حتما برداشت کنین از سوداتون و برا خودتون چیزی بخرین و حالنونو خوب کنین حداقل یه کبلو انجیر خشکی اجیلی چیزی بخرین با پولش و لذت ببرین از درامدتون ...
    اقا من شیکومو نیستم

براتون هفته های پرسود ارزومندم
    ویرایش توسط Snow_Trader : 09-21-2022 در ساعت 09:19
    Hard takes time, impossible a little more time

10. 16 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

richman آواتار ها
    یاد شده
    در 3 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر
    بهتون تبریک میگم بابت پیشرفت و تجربه رشد اکانت ریل تون
    تجربه خودم میگم در ریل بعد از یماه تازه مشکلات روانی پررنگ میشن برای تریدر تا قبل اون خیلی کمرنگ چون بعد از یماه همچی میخاد عادی بشه دیگ اون شوروشوق اول کار که تو همه کاری هس فروکش کرده دیگ یه بی رمقی و حس تکراری بودن میاد سراغ تریدر که چی مثلا فقط طبق یه چک لیست بزنم !!! بزار یکم هیجان بدم یا یکم تغییراتی تو چک لیستم بدم از چک یستم تخطی کنم تا اون دوپامین و سرخوشی و شورو هیجان او کارم باز بتونم تجربه کنم این ها همش ذهنتمون که میخاد اون شورو هیجان رو برا خودش بدست بیاره و یجور غذای ذهن وقتایی که شما خیلی ناراحت میشین یا هیجان زیادی دارین و می پرین بالا و پایین اون موقع ذهن در حال خوردن غذا و سیر شدن و وقتی شما در حالت عادی و تکراری قرار میگیرین چون عادت کرده به این چرخه باز شمارو وادار میکنه همچین حس هایی رو رقم بزنین ...باید تربیت کنیم ذهنمونو که در حالت عادی و تکراری غذای خودشو پیدا کنه و نزاریم مارو وادار به کارایی که نباید کنیم بکنه ...
    مسئله دوم عادیه کلا این تجربه همس من با بچه های دیگم که ریل کار کردن صحبت کردم بعد از یمدتی چشم تریدر کور میشه چک لیستشو نمیتونه ببینه رو چارت سیگنال پیدا نمیکنه
    این ها از روان نشات میگیره نه از بازار و نمودار ...شما با روانی اروم چک لیستتون میبینید ولی وقتی ذهنتون در حالت نرمال نباش چشمتون دیگ نمیتونه سیگنال هارو ببینه
    دیگ استاپ براتون قرمز تر میشه و هی نگران استاپ شدن معاملاتتون میشین
    تنها دلیلش بنظرم روانتون ..این یه هفته رو دنبال ارامش ذهنی تون باشید و عیبی نداره خارج از چک لیست یکی دوتا ترید بزنید در این شکل هفته ها ولی با ریسک کم کم 0.01 بزنید و استاپ و تی پی مشخص کنین و ببندین سیستم یجور باش که نه تی پی بخوره چیز انچنانی باش نه ضرر بشه ...یه ترید تخلیه روانی هست
    و اروم اروم هفته به هفته بلد میشین رو روانتون کنترل داشته باشین و این روال براتون دیگ خیلی کم میوفته ولی اوایل کار من همین کار میکنم تا هفته بعدش ذهنم راحت تر باش چون ترد نزدن اونم یه هفته فشار روانی رو تریدر میاره البته اگر چک لیستتون در یماه قبل هر هفته حداقل یدونه رو میداد باید این هفته هم میداده و اگه نمیده مشکل از بازار نیست چون بازار در کل هفته کلی حرکت میکنه و اگر تایم های پایین کار میکنین امکان نداره بهتون سیگنالی نده ولی اگه تایم بالا مثلا 4 ساعته یا 1 ساعته کار میکنین عادیه که هفته هایی سیگنال نداشته باشین

تجربیات شخصیه منه رو اکانت ریل گفتم درمیون بزارم و امیدوارم براتون مفید واقع بشه

ولی بخودتون افتخار کنین و حتما برداشت کنین از سوداتون و برا خودتون چیزی بخرین و حالنونو خوب کنین حداقل یه کبلو انجیر خشکی اجیلی چیزی بخرین با پولش و لذت ببرین از درامدتون ...
    اقا من شیکومو نیستم

براتون هفته های پرسود ارزومندم
    خواهش میکنم

فقط توصیه اکید دارم توی این چند روز حتما و حتما sl رو ست کنید خدایی نکرده اینترنت قطع شد دیگه اتفاقی نیوفته

من خودم دیروز دوساعتی اینترنتم قطع بود و همچنین بعد از ظهر

از دلیل قطع شدنش هم صحبتی نمیکنم چون خارج از بحث این آکادمیه

ولی لطفا همه دوستان استاپ لاس رو ست کنند توی این چند روز مخصوصا دوستانی که ریل هستند

موفق باشید
    به نام خدا
    سلام دوباره به همه دوستان
    خداروشکر میکنم که همچین دوستانی هستن که تجربیات شون رو در اختیار بقیه میزارن + از استاد نیز ممنون هستم.
    بله واقعا بخشی از تجربه شما را در رابطه با اینکه sl رو بیشتر حس میکنم هم دارم . تصمیم دارم این هفته رو ترید نکنم. یه جورایی حس میکنم برای بار اولم هست میخوام ترید بزنم دلیلش هم که همون 3 هفته ترید نزدنم هست.
    2 3 تا سیگنال بود اما مریض بودم یا خسته بودم . بله در تایم های 1 ساعته ترید میزنم. این 1 ماه بیشتر اومدم توی انجمن و تاپیک ها را میبینم و متوجه شدم چقدر تاپیک های خوب و مفیدی وجود داره و دوستانی گل مثل شما مطالب بسیارعالی به اشتراک میزارن . بله سرعت اینترنت هم که خیلی کند شده .
    در حد آدمی نیستم که نصیحت کنم ولی این تجربه خوب این ماه من هست :
    سلامتی همانند پرایس اکشن پایه و اساس همه سیستم ها و نعمت ها هست ، وقتی آدم سالم و سلامت باشه میتونه از بقیه نعمت ها استفاده کنه : نعمت خواب راحت + کتاب خواندن + پول درآوردن + راحت زمان رو سپری کردن + +++++
    ویرایش توسط richman : 09-21-2022 در ساعت 10:29
    RICHMAN

12. 14 کاربر برای این پست سودمند از richman عزیز تشکر کرده اند:

Frederick آواتار ها
    3,680 بار در 873 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام فردریک عزیز

ببینید لحظه حال یعنی چی؟

یعنی الان رو لذت ببرید / الان رو درست انجام بدید آینده تون خود به خود درست انجام میشه

اینطوری نمیشه که شما همش فکر اینده باشید و لحظه حال رو بیخیال شید

یه مقاله دیروز گذاشتم بخونید / نوشته بود تریدرایی که تمرکز اصلیشون روی پوله هیچوقت به اون پولی که میخوان نمیرسن چون یا درگیر گذشته ان یا در گیر اینده ولی لحظه حال رو درست انجام نمیدن

خب امروز ضرر کردم باید امروز جبران شه وگرنه گرافم خراب میشه ! خب این یعنی چی؟ یعنی تریدر توی گذشته و اینده گیر کرده و حال رو ول کرده و میخواد هرطور شده اینو جبران کنه حالا با چک لیست یا بی چک لیست
    خب امروز x دلار ضرر کردم امروز باید جبران شه چون هدف ماهیانه ام شاید کمتر بهش برسم

چه بهتر طرز تفکر رو از سود روزانه بیارید به طبق چک لیست ترید زدن

مثلا امروز چشمتونو باز کردید یا دیشب قبل خواب مرور میکنید

بگید : امروز یا فردا که موقع تریدم هست میخوام طبق چک لیست ترید بزنم فارغ از نتیجه چون اسم سود کنارش میاد ناخوداگاه ذهنیت میره سمت باید سود کنم ولی وقتی بگید میخوام طبق چک لیست ترید بزنم دیگه اوکیه

مارکت تصادفیه و هیچ دو پوزیشنی یا دو منطقه ای یا هرچی که شما فکر کنید دقیقا و 100% شبیه به هم نیست و شما نمیتونید بگید این پوزیشن 100% سودده میشه

من خودم پنجره متاتریدرم همیشه بسته هست و فقط به فرایند معاملاتیم میپردازم تا سود و ضررش

ذهنیت رو بیارید به سمت لحظه حال یعنی فرایند معاملاتی و همچنین طبق چک لیست ترید زدن فارغ از نتیجه چون چک لیست شما در گذشته جوابشو پس داده فقط در لایو مارکت یه مقدار صبر میخواد
    1: صبر برای شکل گیری اون فرمتتون
    2: صبر برای انجام کار توسط مارکت فارغ از نتیجه (یه نمومنش میشه ترید سیستماتیک)

موفق باشید
    ممنونم ممو جان بابت وقتی که گذاشتی خوب اگه تصویر ذهنی غیر از چارت بخوایم داشته باشیم هم نباید مالی باشه مثلا به مدل ماشینی که دوست داریم و غیره... دیروزم یکی از دوستان سوال پرسیده بودن گفتن که کل کارها رو انجام میدادم تصویر ذهنی مدیتیشن و غیره ولی الان انگیزشون کمتر شده علی جان گفتن احتمال داره بخاطر این باشه که مثلا شما تصویر ذهنی که ساختید از هرچی مثلا خودتون تو ماشین دلبخواهتون تصور کردید و همه چیزهای داخل تصویر ذهنی رو فکر کردید الان دارید بخاطر همین ذهن فرق واقعی و غیر واقعی بودن رو نمیدونه و تلاش نمیکنه الان تصویر ذهنی داشته باشیم یا نداشته باشیم با این اوصاف ؟؟
    اگه آره فقط در مورد مارکت باشه تصویر ذهنی؟؟؟ اینکه به طور مثال خودتون گفتید تصویر ذهنی که طبق چک لیست عمل کنم (من دور سوم هستم ودر حال تمرین هنوز به مبحث چک لیست نرسیدم) یا میشه درموردکارهایی که دوست داریم انجام بدیم یا چیزهایی که دوست داریم داشته باشیم باشه؟؟
    ویرایش توسط Frederick : 09-21-2022 در ساعت 12:28

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از Frederick عزیز تشکر کرده اند:

Momii آواتار ها
    2,978 بار در 830 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 427 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    ببخشید امروز من خیلی پست زدم توی این تاپیک و چندین بار مزاحمتون شدم ولی ایشالا این آخریشه

https://tradingcomposure.com/stoic-trader-seneca/
    مقاله امروز
    پیشنهاد من به هر تریدر توی این آکادمی (دوستانی که به ترید در دمو یا ریل رسیدند)
    خوندن حداقل دوبار این مقاله هست

کمترین حرفی رو که میتونم بزنم همینه
    از هر استاد (واقعا استاد) پیشنهاد میشه تمرینات رواقی گری رو انجام بدیم
    مثل بودا(دعوت به تمرین ذن استاد)
    مارکوس اورلیوس (فوق العادست)
    اپیکتتوس
    و ...
    هیچ چیز پایدار و همیشگی نیست / ذهن خودتونو آماده کنید برای طوفان ها
    همین
    موفق باشید
    درود ممو جان

خیلی خیلی ممنونم بابت به اشتراک گذاشتن این مقاله
    من با اجازت فهمی که از این مطلب داشتم رو در ادامه براتون آوردم :

مقاله در ارتباط با تمرین ذهنی ما در مواجه با مسائل مختلفی که نه تنها در بحث ترید ، که در زندگی با آنها روبرو هستیم صحبت میکرد

این که ما متوجه باشیم که قرار نیست هرباری که ترید میکنیم بهترین اتفاق ها بیفته .
    این که ما در انتهای یک هفته بشینیم با خودمون فکر کنیم که اگر در هفته پیش رو نظم و دیسیپلین خودمون رو از دست بدیم یا دچار ضررهای پشت سر هم بشیم چیکار باید بکنیم.

درواقع در مواقع امنیت و راحتی ، ما با تمرین روی ذهن و افکارمون ، تمام سناریو های محتمل رو بسنجیم. تا اگر بنا به هر دلیل اون اتفاق ناگوار رخ داد ، زیاد از حد ناراحت نشیم و بهم نریزیم.

از قبل روی خودمون کار کردیم و برای وقوع اون اتفاق آماده سازی لازم رو انجام دادیم.(یکی از مسلک های رواقیون)

( مهمترین چیز تمرین است تا به سبک زندگی تبدیل شود و دانستن این مطالب به تنهایی راه به جایی نخواهد برد)

در ادامه مولف به این نکته هم اذعان دارند که : این کار تمرین اظطراب ، شکست و ناامیدی نیست که این خودش باعث نتایج عکس میشود . درواقع ما با این تمرین سعی میکنیم خردورزی ، خونسردی و متانت خودمون رو در مواجه با هر اتفاقی ارتقا بدیم

آقا محمد دمت گرم خداییش .
    هم به خاطر معرفی استاد ایوان بایجی که واقعا مطالب روان شناسی عالیی داشت و هم به خاطر معرفی این سایت خوب
    ویرایش توسط Momii : 09-21-2022 در ساعت 16:51
    “I find that the harder I work, the more luck I seem to have.”

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از Momii عزیز تشکر کرده اند:

Momii آواتار ها
    2,978 بار در 830 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 427 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیزم

بعد از دیدن سه باره فایل های آموزشی ، تصمیم گرفتم که تمرین 21 روزه نوشتن عادات رو شروع کنم
    در ابتدای این کار اومدم تمرین 21 روز نوشتن با دست چپ رو انجام بدم و این پست تجربه من از 21 روز نوشتن با دست چپه :

برام خیلی خیلی جالب بود که روزهای اول دستم خیلی درد میگرفت و لرزش دستم رو اصلا نمیتونستم کنترل کنم . هر کلمه که مینوشتم باید کلی دقت و فکر میکردم که درست بنویسم برای همین کلمات رو خیلی کند مینوشتم .
    ولی در روزهای بعدی هرچقدر که این تمرین رو انجام میدادم از شدت این خستگی و لرزش و فکر کاسته میشد.
    تا جایی که روزهای آخر ، واقعا راحت مینوشتم و این کار برام خیلی لذت بخش بود .
    (من هم به فارسی مینوشتم و هم به آلمانی )

تجربه ایی که من از این تمرین داشتم و احساسش کردم این بود که پایه ریزی یک عادت جدید همیشه با سختی و مشقت زیادی شروع میشه ولی رفته رفته با تمرین و تکرار این سختی کم و کمتر میشه .
    از طرفی ، وقتی دیدم چقدر خوب میتونم یه عادت جدید رو به زندگیم راه بدم ، یه انگیزه و اشتیاق خیلی موثر درم شکل گرفت که هر عادت خوب دیگه ایی رو هم که بخوام به همین طریق میتونم ایجاد کنم . عادت هایی مثل سبک غذایی ، ساعت خواب ، کتاب خوندن بیشتر ، اعتیاد به سیگار ووو

جدا از همه این حرف ها : این که آدم بتونه با هر دو دستش به راحتی بنویسه ، به نظرم یه ویژگی فوق العاده ست که هرکسی نداره :دی
    خلاصه که پیشنهاد میکنم شما هم انجامش بدید

در ادامه عکس دست خطم رو در روزهای اول و روزهای پایانی باهاتون به اشتراک میگذارم
    امیدوارم که این تجربه براتون مفید بوده باشه

روز اول تا ششم :
    CamScanner 09-21-2022 17.12_4.jpgCamScanner 09-21-2022 17.12_2.jpg

روز هفده تا بیست و دوم :
    CamScanner 09-21-2022 17.12_3.jpgCamScanner 09-21-2022 17.12_1.jpg

من همچنان نوشتن با دست چپ رو هرروزه دارم انجام میدم و متن های جدیدی رو مینویسم . به نظرم واقعا کار لذتبخشیه

چاکس
    “I find that the harder I work, the more luck I seem to have.”

18. 13 کاربر برای این پست سودمند از Momii عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,419 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3597 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط richman نمایش پست ها
    به نام خدا
    سلام به همه دوستان

سوال ها :
    مسئله ای نیست ؟
    مسئله ای نداره ؟

سلام وقت بخیر جواب این مورد رو به دوستانی که علمشون توی این زمینه بالاتر از من هست میسپارم چون حقیقتا این موردی رو که گفتید نمیدونم و چه بهتر جوابی الکی ندم اگر چیزی رو واقعا نمیدونم ( یا شایدم مغزم قفل کرده باید روی این سوال خیلی فکر کنم تا بتونم بیانش کنم یه چیزایی هست واقعا بیانشون سخته ..مثل چطوری مدیتیشن کردن) @Ali97 @amino
    سلام و وقتتون بخیر دوستان
    امیدوارم عالی باشید
    ببخشید که دیر جواب میدم یکم درگیر دوره های نظام مهندسی هستم و کلاس دارم تا 1 ماه که باعث مختل شدن فعالیتم شده
    محمد عزیز و ریچ من عزیز با اجازتون با توجه به منشن شدن استاد در پیامهاتون درست نیست که من هم جواب بدم و همگی باهم منتظر میمونیم برای راهنمایی استاد و تجربیات زیباشون و افزایش سطح اطلاعات و آگاهیمون
    امیدوارم به دل نگیرید
    چون باید تا الان متوجه این موضوع شده باشید که خاطر تک تکتون برام عزیز هست و ارادتمند تک تکتون هستم
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 10 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 10 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع