صفحه 223 از 555 نخستنخست ... 123173213221222223224225233273323 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,221 به 2,230 از 5548

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

9,864 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام حمید جان وقتت بخیر

1-باید عواملی که در محیط باعث حواس پرتی میشن رو حذف کنی (گوشی اخیار یا هرچیزی که حواستون رو پرت میکنه)
    2-حذف فضای مجازی (یه چیزی مثل اینستا مثل سم واسه ذهن مدام میزنی بالا پایین پست میبینی مغز بیا این رو ببین بیا اون رو ببین .تازه زمانی هم مردم اینکارو میکنن که خسته از سرکار برمیگردن یا سرکارن و به جای اینکه بزارن مغز بدن رو ریکاوری کنه دوباره ازش انرژی میگیرن)
    3-تمرینات ذهنی ==>A-تمرکز روی صدای های محیط هربار به مدت 1 دقیقه یا کمتر روی هر کدوم از صداهای محیط اطرافت تمرکز کن گوش بده-B- نوشتن هم میتونه کمک کنه چون به زور دهنت رو کنترل میکنی چه خوب که مطالبی در راستای هدفت رو مدام بنویسی-C-کتاب خوانی

و در آخر مدیتیشن که بهتر از همه عمل میکنه

من خودم موارد 1 و 2 رو انجام دادم تمرینات هم هر سه رو انجام میدم(تمرین A رو زمانی که برم بیرون انجام میدم تمرین B هم استاد گذاشته داخل نقشه راه تمرین c رو هم خودتون شروع کنید مرتب) مدیتیشن هم که همیشه هست اما باید حداقل 30min طول بکشه تا از نظر ذهنی فکری نیاد تو مغز شما اوایل از 10 دقیقه شروع کن که فقط بهش عادت کنی

آرزوی بهترین هارو برات دارم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid14 نمایش پست ها
    سلام دوستان روزتون بخیر
    بنده مشکلی دارم در رابطه با عدم تمرکز
    دراقع نمیتونم در حال باشم همش فکرم درگیر مسائل دیگس
    دارم کتاب میخونم ذهنم جای دیگس
    دارم ویدیوهای اموزشی استاد رو میبینم ذهنم جای دگس
    نمیتونم رو مطلبی دارم تمرین میکنم تمرکز کنم

درخواستم از دوستان اینه اگه راهکاری تمرینی میدونن بگن که بتونم رو کارام تمرکز داشنه باشم

با تشکر فراوان

2. 14 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,456 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid14 نمایش پست ها
    سلام دوستان روزتون بخیر
    بنده مشکلی دارم در رابطه با عدم تمرکز
    دراقع نمیتونم در حال باشم همش فکرم درگیر مسائل دیگس
    دارم کتاب میخونم ذهنم جای دیگس
    دارم ویدیوهای اموزشی استاد رو میبینم ذهنم جای دگس
    نمیتونم رو مطلبی دارم تمرین میکنم تمرکز کنم

درخواستم از دوستان اینه اگه راهکاری تمرینی میدونن بگن که بتونم رو کارام تمرکز داشنه باشم

با تشکر فراوان
    سلام و وقت بخیر حمید جان
    امیدوارم عالی باشی دوست من
    نگران نباش این مشکل نیست این مورد هست ، این موردی هست که اکثریت انسانها در گیرش هستند
    در پست بالا آرمین جان راهکارهای بسیار فوقالعاده ارایه دادند خدمتتون
    سعی کنید قبل از هر کاری علت اون رو پیدا کنید و ببینید چه عواملی هستند که باعث حواس پرتیتون میشن و از اطرافتون اونهارو حذفشون کنید
    یکی دو تا تکنیک دیگه هم هست که اینجا براتون میگذارم و همشون کارساز هستند فقط ببینید با کدوم راحتید و از اون استفاده کنید
    1- در زمانی که نیاز به تمرکز دارید (حتی اگر حوصلش رو داشتید کل روز هم میتونید این کار رو انجام بدید ) یک قلم و کاغذ در کنارتون باشه و هر لحظه که دیدین از مسیر خارج شدین اصلا مقابله نکنین بپذیرینش و فقط بهش گوش بدید و فقط اون فکری که تو ذهنتون داشتین بهش فکر میکردین رو رو اون کاغذ یاداشت کنید و بعد از تموم شدن اون موضوع با خودتون تو ذهنتون این جمله رو تکرار کنید : ممنونم ازت و تمام حرفهات رو شنیدم و یاداشت کردم اما الان کار مهمتری دارم که باید انجامش بدم ، و دوباره شروع کنید به فعالیتتون و در انتهای روز اون کاغذ رو مچالش کنید بندازید بره یا حتی میتونید بسوزونیدش.
    2-یک کش پول بندازید دور دستتون بالای مچ ، هر بار از مسیر خارج شدید و دیدی به یک چیز دیگه فکر میکنید به آرامی کش رو بکشید و ول کنید تا یک ضربه به دستتون و روی رگهاتون و عصبهاتون وارد کنه و دوباره شروع کنید به فعالیتتون ، این تکنیک رو علاوه بر این حالت تمرکز اگر با مشکل افکارات منفی هم مواجه بودید میتونید استفاده کنید که خیلی کارساز هست .
    هر دو تکنیک زمانبر هستند و باید به صورت مداوم تکرارشون کنید تا بعد از مدتی نتایج خودشون رو نشون بدند ، پس دنبال نتایج سریع نباشید در این مورد
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Alireza76fx آواتار ها
    700 بار در 224 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و شب خوش علیرضاجان
    امیدوارم عالی باشید
    خدارو شکر که پستهام تونستن براتون مفید باشند و این یک خبر بسیار عالی بود برای من
    میتونید این شماره پست رو مطالعه کنید ۱۳۲۳
    درود بر شما علی جان امیدوارم حالتون عالی باشه . واقعا لذت بردم همونطور که فرمودید اگه به عنوان کتاب معرفی میشد شاید کمتر کسی اون رو تهیه و مطالعه میکرد . من خودم به شخصه در تاپیک مربوط به کتاب شرکت نمیکنم چند کتاب هنوز مونده برای اتمام. بیشتر تاپیک روانشناسی میام هر روز . واقعا کتاب مفید و فوق العاده ای معرفی کردید . ممنون از این همه زحمت که هرروز یه داستان رو تایپ کردید و در اختیار ما گذاشتید که ما هم نهایت استفاده رو ببریم در محضر شما و استاد امینو و خانواده ی بزرگ اکادمی ویو بودن برام نهایت افتخاره انشالله در همه مراحل زندگی موفق باشید
    Hope is everything

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از Alireza76fx عزیز تشکر کرده اند:

Hamid14 آواتار ها
    1,028 بار در 249 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام درود خدمت دوستان
    خیلی ممنونم از @ARMIN-FX @Ali97 @MEMO
    بابت کمک و راهکار هاتون
    نکاتی که گفتید رو یاداشت کردم و قطعا این مورد رو با کمک شما درست میکنم
    ممنونم که وقت گذاشتید و این نکات باارزش رو گفتید

موفق باشید که میدونم قطعا موفق هستید (امینو)

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از Hamid14 عزیز تشکر کرده اند:

Hamid14 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام استاد یه کتاب معرفی کردند به اسم کار عمیق

راهکاری که من میتونم اینه

باید یک سری عادات خوب توی خودتون پرورش بدید

یادش بخیر قبلا توی کتاب حرفه و فن راهنمایی ما خوندیم کاشت و داشت و برداشت ...الان که توجه میکنم اکثریت به کاشت و برداشت توجه میکنن و به داشت توجهی ندارند (رویای یکشبه پولدار ..یک ماهه لاغر شدن .. دو ماهه آرنولد شدن (این مورد توی یکی دوماه مونده به محرم خیلی قابل رویت هست) یا مثلا توی دنیای کاسبی و مغازه داری ..یه مغازه میزنی یک ساله یا دوساله میخوای همه چیز داشته باشی از هر کاسب قدیمی بپرسی بهت میگه که تا یکی دوسال اول اصلا نباید به سود فکر کنی فقط باید به جا افتادن مغازت فکر کنی و اینکه دوام بیاری)
    اینجاهم همینطور کاسب قدیمی استاده و ماهم تازه مغازه باز کردیم توی فارکس ..کاسب قدیمی میگه تا یکی دوسال اول صبر کن ولی خب بعضیا صبر ندارن و خب ضررشم میبینن / کاسب قدیمی میگه ببین مثلا از فلانی بار خالی نکن(فلان مناطق رو بده به مارکت و بقیه تریدرا) ولی خب بازم گوش نمیکنن و ....

به مرحله داشت اهمیت بیشتری بدید بزارید مطالب جا بیوفته این مورد اول
    مورد دوم اون کتاب رو بخونید
    مورد سوم یه کانال براتون میزارم روزانه یکی دوتا از کلیپ هاشو ببینید و گوش بدید (کوتاهن در حد 15 دقیقه ولی برای همین 15 دقیقه میشه یه کتاب نوشت اسم کانال رو توی یوتیوب بزنید einzelganger تقریبا 1/5 میلیون فالوور و ساب داره )
    مورد چهارم بارها شده مثلا من از بیرون مارکت اعصابم بهم ریخته بود(مثلا سرکار یا مثلا یه مشکل یا بیماری یا ..) نشستم پای تمرین یا هرچیز دیگه یا ترید یا ضرر کردم یا اگر سود کردم اصلا حال نکردم و صرفا یکاری رو انجام دادم
    مورد آخر : ما هر تکنیکی بگیم تا شما خود واقعیتون رو پیدا نکنید فایده نداره مثلا من بگم شما باید روزانه 40 دقیقه دوچرخه سواری کنید تا آروم شید ولی شاید خدایی نکرده طرف مقابل کمر درد باشه ..خب این نباید موفق شه؟ در نتیجه باید دنبال یچیز دیگه باشه و خودش امتحان کرده باشه
    به قول استاد چه بهتر شخصی وقتی کسی رو راهنمایی میکنه خودش اون کار رو انجام داده باشه و بیاد بگه ببینید من اینکارو کردم و اینم نتایجش
    مدیتیشن رو که هرروز روزانه 10 دقیقه تا 15 دقیقه انجام میدم ولی هنوز بین زمین و هوا گیر کردم و یجورایی نمیدونم چیه مدیتیشن با اینکه فقط تنفس رو میشمارم و میگن به چیزی فکر نکنیم ولی نمیدونم چطوری به چیزی فکر نکنیم
    مثلا من عاشق دوچرخه سواری و موتور سواری ام و تنفر بسیار زیادی از ماشین دارم (ماشین فقط برای زمانی که چند نفریم یا مسافرت) روزانه بالای 10 یا 15 کیلومتر دوچرخه سواری میکنم پیاده روی رو دوست ندارم
    من با دوچرخه سواری (کلا هوای آزاد خوردن به سر و کلم) خیلی حال میکنم و یجورایی حس خوبی بهم میده و نتایجشم خوب بوده
    میتونید تستش کنید زمان هایی که فکرتون درگیره یا ...
    مثلا فکرتون درگیر یچی میشه پاشید برید دوچرخه سواری (من اینکارو میکنم) البته خب خداروشکر پوستمون کنده شد تا احساسات رو وارد تریدامون نکنیم و امیدوارم که به این درجه هرچه زودتر برسید

مثلا اگر تریدی ضررده شه اگر اشتباه معاملاتی باشه خب به رشدمون کمک میکنه ولی خارج از چک لیست نیست و این خیلی سخته بخوایم اینو پرورش بدیم برای من که 8 ماه طول کشید (من میگم فتح اورست آسون تر از خویشتن داریه)

موفق باشید
    محمد جان ممنون که وقت گذاشتی

ولی کانال یوتیوبی که معرفی کردی به یه زبون انگلیسی هست و من اونقدر رو انگلیسی تسط ندارم که کامل متوجه بشم چه گفته میشه
    خواستم بدونم شما به زبون اصلی گوش میدید یا راهکاری دارید براش ؟؟

10. 8 کاربر برای این پست سودمند از Hamid14 عزیز تشکر کرده اند:

Hamid14 آواتار ها
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    وقت بخیر در کلیپ زیر براتون مشخص کردم موفق باشید
    setting..subtitles...auto-translate..persian

https://uupload.ir/view/rec_0002_vpbq.mp4/
    با سلام خدمت محمد جان
    خیلی ممنون کمک کردی

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از Hamid14 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    وقت بخیر دوستان
    یه یعنی چی برام بوجود اومده با اینکه افکار مثبت خودمو دارم ولی خب میخوام کاملش کنم و شاید برای دوست دیگه ای هم مفید واقع شه

من تمام کلیپ هایی که دیدم (اعم از روانشناسان خارج از کشور و داخل کشور و مقالات و...) تاکید بسیار زیادی به مثبت اندیشی دارند

مثلا توی مقالات توجه اکیدی دارند به مثبت اندیشی و اینکه اصلا فرمت های ضررده چک لیستتون رو نبینید (چک لیستتون ضررده شده باشه ولی اشتباهات معامله گری و ... مهم اند)
    ولی خب مثبت اندیشی کلا یعنی چی؟ آیا همون فقط فرمت خوبی دیدن در همه چیز هست ؟ آیا همون معلم ساختن از همه اتفاقات خوب و بد اطرافمون هست؟

مثلا بهترین زمان برای شروع یه روز خوب اینه که صبح زود که بیدار شدیم نیم ساعتی رو به مدیتیشن بپردازیم و قبل از اون مثبت اندیشی داشته باشیم

خب این مثبت اندیشی یعنی چی؟ مثلا به چیزهایی که خیلی دوست داریم فکر کنیم؟(مثلا غذا )
    یا اینکه باید یه وقتی صرف کنیم یه تصویر ذهنی خوب درست کنیم و زمان هایی که نیاز داریم وارد اون بشیم(این یکی از تمرین های کتاب روانشناسی تصویر ذهنی بود ...خیلی دارم سعی میکنم این تصویر رو بسازم ولی هنوز موفق نشدم چنتایی ساختم ولی حال نداد)
    حالا نمیدونم چه کتابی بود ولی فکر کنم همین تصویر ذهنی بود : یه افسر جنگ ازش پرسیدند که چرا موقع جنگ استرس نداری و راحت میتونی کنار بیای با چیزها ..گفت یه تصویر ذهنی دارم زمان هایی که اوضاع سخت مشه توی ذهنم وارد اون مکان میشم و بعد از اروم شدن بر میگردم ... این خیلی خوبه حقیقتا باید انرژی بزارم بسازمش
    ممنون موفق باشید @KingMilad @Ali97 @amino

و بقیه دوستان
    سلام و وقتتون بخیر محمدجان
    امیدوارم عالی باشید
    مثبت اندیشی این نیست که منفی ها وجود ندارند ، مثبت اندیشی اینه که با وجود اونها بتونی اون دید مثبتت رو نگهداری و توجهت به بعد مثبت موضوع باشه و منفی ها تاثیری نداشته باشه برات
    مثال : صبح شما با من تماس گرفتید و من شمارو رد تماس دادم ، تو ذهنتون چه چیزهایی خطور میکنه ؟ اینجا دو دسته میشیم : یک دسته دید منفی داره به این موضوع و افکارات منفی رو میبینی و میشنوه تو ذهنش (علی دیگه ....و قطع ارتباط میکنم باهاش و ....)
    یکی دیگه در زمان بروز این کار اولین فکری که به ذهنش میرسه میگه : مطمئنا دستش بنده بعدا تماس میگیره باهم و اگر بعدا هم تماس نگرفت وارد مرحله دوم میشه و میگه خوب حتما یادش رفته تماس بگیره فردا خودم دوباره تماس میگیرم باهاش
    در مورد معاملات ضررده هم : معاملات منفی وجود دارن اما اگر ما تمام ذهنمون درگیر این معاملات منفی باشه گیر میکنیم تو چرخه باطل اما اگر با وجود معاملات منفی توجهمون روی معاملات مثبت باشه افکاراتمون مثبت میشه و انرژی داریم و موقعیتهای بهتری میبینیم و معاملات بهتری انجام میدیم ، این دید چه جوری باعث پیشرفت میشه ؟ ما قبلا چک لیستمون رو بررسی کردیم و دیدم با وجود معاملات منفی در کل در انتها سود ده هستیم پس دیگه دید و توجهمون رو میاریم روی معاملات سود ده و منفی ها تاثیری نمیگذاره رومون
    در یک جمله : همیشه نیمه پر لیوان رو ببین
    در مورد صبح بیدار شدن و افکار مثبت یک مثال دیگه میزنم :
    از فردا این موضوع رو دو روز پشت سر هم انجام بدید تا به صورت عملی نتیجش رو ببینید
    یک روز صبح بیدار میشید با این افکارات و جملاتی که در سرتون هست : اه امروزم هوا ابریه ، اه امروز چک دارم ، خدایه من وق اقساطم رسیده ، وای چیزهایی رو که دارم از دست بدم چی میشه ، امروز معاملام ضرر بشه چیکار کنم ؟
    روز بع با بیدار شدن این افکارات و جملات در سرتون هست : عجب روز ابری فوق العاده ای جون میده برا پیاده روی ، امروزم یک معامله توپ سود ده میزنم ، عجب راهکارها و ایده های ثروتسازی رو پیدا میکنم ، امروزم یک روز عالی دیگست با اتفاقهای عالی، و....
    حتی اگر انجامشون هم ندادید همین حالا که داشتین اون افکار دوتا روز رو میخوندید به شکل ظاهری صورتتون دقت کنید و حسی که در وجودتون داشت ایجاد میکرد
    تفاوتها در این چیزهای کوچیک هست که نتایج بزرگی رو بعدا میسازه
    در مورد تصویر سازی : چه چیزی بهتر از این که زندگی که آرزوش رو دارید در تصویر سازیتون زندگی کنید و خودتون رو در حالی ببینید که به تمام این اهداف و آرزوهاتون رسیدید و داریدشون و لذت میبرید
    یک نکته مهم شاید یکی دو سالی طول بکشه تا به این بخش برسید : ما در پیاده سازی اصول و چک لیست و کسب درآمد از مارکت مشکل نداریم همه اینها در عرض 1 سال اوکی میشه ، بخش اصلی ذهنیت و باورهایی هست که مانع قبول موفقیت و کسب پول و رسیدن به اهداف میشه ، ذهنی که خودش رو لایق این زندگی و آرامش و ثروت و دارایی نمیدونه ، این سخت ترین بخش کار هست
    ما
    ما یک

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Armingpr آواتار ها
    16,058 بار در 2,031 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 255 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    به نظر شما یک تریدر با دیسیپلین چجور ادمی هست؟؟
    چه ویژگی هایی در خودش نهادینه کرده که تبدیل شده ب ی تریدر با دیسیپلین
    همه میدونیم اینجوری نیست شب تصمیم بگیری از فردا با دیسیپلین باشی و دیگه همش اوکی شه
    انجام یک سری کارهای کوچیک همیشگی باعث شده اون تریدر تبدیل بشه به ی تریدر با دیسیپلین
    به نظرتون این کارها و ویژگی های کوچیک چی هستن؟؟
    ممنونم از وقتی که میگذارید
    پس تورا هر غم که پیش آید ز درد <<<>>>برکسی تهمت منه بر خویش گرد

16. 14 کاربر برای این پست سودمند از Armingpr عزیز تشکر کرده اند:

Amin22 آواتار ها
    4,778 بار در 655 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 67 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armingpr نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    همه میدونیم اینجوری نیست شب تصمیم بگیری از فردا با دیسیپلین باشی و دیگه همش اوکی شه
    انجام یک سری کارهای کوچیک همیشگی باعث شده اون تریدر تبدیل بشه به ی تریدر با دیسیپلین
    سلام ممنونم از وقتی که میگذارید و سوال زیباتون

ما موفق نمیشویم مگراینکه ابتدا از درون احساس موفقیت بکنیم اینکه بگیم وقتی موفق شدم اینطوری رفتار میکنم اونطوری رفتار میکنم درست نیست
    وقتی خودمون رو موفق بدونیم و مثل افراد موفق رفتار بکنیم مثلا سحرخیزی , مرتب کردن تخت , ورزش , مدیتیشن , تغذیه مناسب و ... اونموقعست که کم کم تغییرات خودشون رو نشون میدهند.

پس بله بنظرم یک تریدر منظم و موفق ابتدا خودش را موفق دونسته و به مرور ویژگی افراد موفق و منظم رو در خودش ایجاد کرده
    < ساده است اما آسون نیست >

18. 14 کاربر برای این پست سودمند از Amin22 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Armingpr نمایش پست ها
    سلام دوستان وقتتون بخیر
    سلام و وقت بخیر آرمین جان
    امیدوارم عالی باشید
    یک روز به استاد یک فایل مهم فرسستادم تا ببینند و نظرشون رو بدن ، جوابی که از ایشون گرفتم این بود : طبق قانون شخصیم نمیتونم در این سیستمم فایلهای ارسالی رو دانلود کنم
    حالا نظر شخصیم :
    در حقیقت ایجاد قوانین و نظم در هر چیزی و تعهد به اونها هست که باعث دیسیپلین یک شخص میشه
    مثلاهای تریدری
    عدم معامله در تایم خبر
    معامله فقط با مکدی
    ورود فقط هیدن اول
    درصد درگیری بالانس همیشه 5%
    ترید در بازار روند دار و عدم معامله در روزهای سایدوی
    بیدار شدن ساعت 5 صبح
    گرفتن رزی 3% به مدت 1 سال و بعد از گرفتن هدف خروج از بازار
    روزانه 1 ساعت ورزش
    روزانه 30دقیقه مدیتیشن
    کنترل خشم و احساسات
    و.
    .
    .
    . همه قوانینی که ما در جهت موفقیت میسازیم و متعهد میمونیم بهش در مرور زمان باعث نظم و دیسیپلین یک معامله گر میشه
    اگر شخصی نظو و دیسیپلین داره و تعهدش برای معامله با 4 مکدی هست حالا هر چقدر هم افراد دوروبرش بیان بگن با ایچیموکو ترید 100% میزنیم بیا تو هم بزن جواب اون شخص یک چیز هست : نه ممنونم من با همین 4 مکدی در حال کسب درآمدم هستم و موفقم
    یا یک شخص استفاده از نوشابه رو کنار گذاشته و در یک مهمانی اطرافیان تعارف میکنند که بخور و حتی شاید تحقیر هم بکنن این شخص رو و جواب اون شخص این هست : نه ممنونم من استفاده از نوشابه رو کنار گذاشتم
    ما
    ما یک

20. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 50 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 50 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع