صفحه 218 از 543 نخستنخست ... 118168208216217218219220228268318 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,171 به 2,180 از 5424

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

hamoon آواتار ها
    52,830 بار در 1,830 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 560 پست
    برچسب زده شده
    در 12 تاپیک
    با درود و وقت بخیر

عرض کنم که در مورد مدیریت سرمایه خیلی خیلی زیاد میشه صحبت کرد.
    مدیریت سرمایه به شدت تابعی از سیستم معاملاتی شماست. برای مثال انواع روش های مارتینگل، هدج، افزایش حجم های به شیوه های مختلف همه و همه بستگی دارن به اینکه شیوه سیستم معاملاتی چطور است.

مثلا شما ممکنه به سیستم معاملاتی رسیده باشید که وین ریت 40 درصد اما ریسک به ریوارد 1 به 3 داشته باشه. خب این سیستم خودش یک جور مدیریت سرمایه داره. یکی دیگه به سیستمی رسیده با وین ریت 85 درصد و ریسک به ریوارد 1 به 1. این سیستم هم یجور مدیریت سرمایه داره.

بطور کل شخصا چون سیستمم تحلیلی هست ، یه جاهایی که تحلیل ها خیلی مطمئن هستن و از تایم بالا و جاری تاییدیه های زیادی دارم خب طبیعتا یا حجم رو میبرم بالا و تو محدوده پیپ کمتر سودم رو میگیرم یا اینکه با حجم معمول، تیپی ام رو میبرم بالاتر. ولی جاهایی که تاییدیه ها کمتر هستن سعی می کنم سود روزانه ام رو در تعداد موقعیت های معاملای بیشتری بگیرم و در هر موقعیت معاملاتی که پرریسک هست، نهایت 1 تا 1.5 درصد ریسک می کنم. اینطوری احتمال خطا کمتر میشه برام.

ارادت

نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    خیلی ممنون

خب اینا همه برمیگرده به مدیریت سرمایه و استاد گفتند مدیریت سرمایه یه بحث شناوره ..خب این شناور بودن یعنی چی؟ تاپیک مدیریت سرمایه در ترید رو هم چک کردم و اونجا هم نوشته بودن شناور

کل موارد رو که چک میکنیم میرسیم به این مورد که مدیریت سرمایه یک مبحث شناور است

مثلا تریدری در روز میخواد فقط 3% افزایش بده کارهایی که میتونه بکنه طبق سیستمش (من خودمو مثال میزنم مثلا سیستم 123 استاندارد با وین ریت 98% و حد سود 50%)
    1: 6% درگیری بالانس حد سود 3%
    2: 6 تا ترید در هر ترید 1% درگیری بالانس
    3:در هر ترید 2% درگیری بالانس مجموع سه تا ترید 1% جمع 3%
    4: در یک موقعیت سه تا ورود 1 درصدی کنه(البته من بررسی کردم روی همون منطقه ورود / ورود رو بزنیم 50% شارپ میخوره)
    5:روش های دیگه و غیره

استاد قبلا گفتند که ما مدیریت سرمایه رو در این دوره ها نداریم ...آیا این برعهده دانجشوعه دیگه یاد بگیره و شخصی سازی کنه؟ البته استاد رو من دیدم بیشتر از مورد 1 استفاده میکنه و منم از همون مورد استفاده میکنم چون به سیستمامون اعتماد لازم رو داریم تی پی و استاپ لاس هم میشه سیستماتیک باشه و میشه خود تریدر کنترل کنه (به قول استاد تریدری که به سیستمش مسلط باشه میتونه نزاره اصلا ولی خب من چند سال اول میزارم)

ببخشید بحث کشیده شد به مبحث مدیریت سرمایه چون تاپیک مدیریت سرمایه تقریبا میشه مهجور واقع شده درحالی که یکی از مهمترین رکن های معامله گره و کاش مدیریت سرمایه رو دوستان قدیمی تر یه همتی میکردند و قرار میدادند مثا اقا هامون و بقیه دوستان @hamoon @ghoolak
    این جهان کوه است و فعلِ ما ندا ... سوی ما آید نداها را صدا

2. 28 کاربر برای این پست سودمند از hamoon عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3552 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    بخشی از صحبتهای روانشناسی استاد در خصوص قانون خلاء
    https://s25.picofile.com/file/845274...D8%A1.mkv.html
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    @KingMilad
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 17 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

7 بار در 1 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    saeed.png سلام دوستان چرا در این عکس خط روند حمایت نشد؟

6. 7 کاربر برای این پست سودمند از [email protected] عزیز تشکر کرده اند:

1,846 بار در 261 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان خسته نباشید این انیمیشن 9 دقیقه ای تولید سال 1350 هست واقعا زیباست حرف های زیادی داره به تک تک شکل ها و تصاویر موجود توی فیلم دقت کنید هرکدومش یه نماده که چطوری شخصیت اصلی این مسیر رو طی میکنه

https://www.aparat.com/v/dYiEB/%D9%8...A9%D8%B1%D8%AF

انکه فکر کرد انکه عمل کرد @Armingpr @mohamadrezasj

8. 16 کاربر برای این پست سودمند از mahdinorozi عزیز تشکر کرده اند:

KingMilad آواتار ها
    20,954 بار در 1,586 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 190 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    بخشی از صحبتهای روانشناسی استاد در خصوص قانون خلاء
    https://s25.picofile.com/file/845274...D8%A1.mkv.html
    @KingMilad
    علی جان سلام امیدوارم حالتون عالی باشه
    میشه بازم کمکم کنید
    دقیقه 5 این فایلی که قرار دادید استاد از باب پراکتور یه مثالی میزنن و راجبه خلا صحبت میکنند و میگن کار ما اینه که خلا رو ایجاد کنیم و طبیعت و این دنیا از جای خالی خوشش نمیاد و اونو پر میکنه سریعا
    حالا دقیقه 18:10 فایل بازی فراوانی رو ببینید :اینکه خیلیا از قانون جذب جواب نمیگیرن برای همینه که میخوان یه خلا ایجاد کنن که طبیعت پر کنه ... بزرگترین اشتباه !!؟؟
    خب این دو صحبت همدیگه رو نقض میکنه تو ظاهر یا من نمیتونم درکش کنم
    زمانیـــکه نگــرش تو درستـــه حقایـــق زندگـــی به حســـاب نمیــــان

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از KingMilad عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3552 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    علی جان سلام امیدوارم حالتون عالی باشه
    میشه بازم کمکم کنید
    دقیقه 5 این فایلی که قرار دادید استاد از باب پراکتور یه مثالی میزنن و راجبه خلا صحبت میکنند و میگن کار ما اینه که خلا رو ایجاد کنیم و طبیعت و این دنیا از جای خالی خوشش نمیاد و اونو پر میکنه سریعا
    حالا دقیقه 18:10 فایل بازی فراوانی رو ببینید :اینکه خیلیا از قانون جذب جواب نمیگیرن برای همینه که میخوان یه خلا ایجاد کنن که طبیعت پر کنه ... بزرگترین اشتباه !!؟؟
    خب این دو صحبت همدیگه رو نقض میکنه تو ظاهر یا من نمیتونم درکش کنم
    سلام و وقت بخیر میلاد جان
    امیدوارم عالی باشید
    اگر اجازه بدید چشم این دوتا فایل رو حتما با زمانهای مشخص شده بررسی میکنم و برداشتم رو هم میگم خدمتتون و اگر هم نتونستیم نتیجه ای بگیریم از استاد کمک میگیریم
    ما
    ما یک

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3552 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقت بخیر عرفان جان
    امیدوارم عالی باشید
    در مورد آهنگهای سابلیمینال سوال فرموده بودید قبلا در این دوتا پست نوشتم میتونید بررسی کنید
    امیدوارم مفید واقع بشه براتون
    ما
    ما یک

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,118 بار در 459 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط KingMilad نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیزم و نیز استاد گرانقدرمون
    امیدوارم حال دلتون عالی باشه

این پست رو صرفا برای این میزنم که شااااید پایانی باشه برای مطرح کردن هرگونه صحبتی از جانب من در مواردی این چنینی تا وقتش برسه
    چرا پایان ؟؟ چون کلا اخلاقم اینجوریه که نمیتونم نسبت به اون شخص بی تفاوت باشم و فکرم درگیرش میشه و دلم میخواد کمکش کنم و از طرفی کمک به اینگونه از دوستان نیازمند صرف وقت و انرژی خییییلی زیادیه

دیروز با یکی از دوستان داخل دوره صحبت میکردم و بهشون گفتم که تمام وقت مشغول دیدن فایل های روانشناسی هستم و این جمله رو بهشون گفتم :خداروصدهزار مرتبه شکر جواب سوالام خودشون رو به هر نحوی بهم میرسونن
    متن خیلی طولانی ای نوشته بودم براشون و از حس خوبم بخاطر دیدن این فایلهای روانشناسی(کوین ترودو و وین دایر و استر هیکس و ...) گفتم

یه عزیز دیگه ای وارد بحث شدن و بهم گفتن:

سلام و درود
    دوست عزیز یک موردی بود که دوست داشتم عنوان کنم شاید مفید و تمام مواردی که عنوان میکنم نظر شخصی من هست تحقیق و بررسی کنید
    این خیلی خوبه که برای روانشناسی وقت میگذارید فقط به یک نکته دقت کنید افرادی مثل ناپلون و مواردی که در مورد قانون جذب یا استر هیکس استاد صحبت کردن با فرشته و اجنه و شیاطین و ... هیچ جنبه علمی نداره و هیچ سازمان و نهادی که مربوط به روانشناسی باشه این موارد رو تایید نمیکنن و این افراد با طرحی قانون های من در آوردی فقط به شما حس خوب بدون راهکار درست میدن و برای خودشون ثروت کسب میکنن

منم در پاسخ گفتم:

خواستم جوابم رو در تاپیک روانشناسی بدم اما کلا بیخیال جواب دادن شدم به هر دلیلی(اصلیترین دلیل این بود که راجبه تک تک جمله هاتون چندین پاراگراف نوشته بودم و شاید اصلا مطالعه نمیشد به دلیل طولانی شدنش)
    فقط خواستم بگم اینکه میفرمایید نظر شخصیتون هست نظر شخصیتون بر چه اساسه؟؟
    این نظر شخصی شما از رسیدن به موفقیت از راهی غیر از این موارد حاصل شده ؟؟اگر جوابتون خیر هست چرا این نوع تفکر رو عوض نمیکنید تا نتایجتون تغییر کنه؟؟
    یا این نظر شخصی صرفا بازگو کردن شنیده هایی از افرادی که اونها هم از سایرین شنیدن؟؟
    فرمودید برم تحقیق و بررسی کنم که خیلی هم خوبه و در حال این کار هستم اما این صحبت هایی که مطرح کردید حاصل تحقیق و بررسی بوده از منابع معتبر علمی و اثبات شده که درست هستند؟؟؟؟

... عزیز کی گفته استر هیکس با اجنه و شیاطین و ... در ارتباطه ؟؟؟
    قانون جذب درسته اما اینکه ما به درستی درکش کردیم یا نه و درست ازش استفاده میکنیم یا نه جای بحث داره وگرنه در خوده قانون جذب بحثی نیست و استاد هم در وبینار بازی فراوانی که امیدوارم دیده باشید این موضوع رو کامل توضیح میدن
    برای این پاسخم حدود 2-3 ساعته که تایپ میکنم و ویرایش میکنم و مجدد میگم بزار اینجوری بگم تا حق مطلب درستتر ادا بشه اما باز میبینم خیلی حرف ها رو نزدم پس تصمیم گرفتم هیچی نگم!!...
    فقط ... جان امیدوارم راجبه این مطالب تحقیق و بررسی کنید از منابع درست تا به دید درست برسید

و جواب ایشون :

سلام و درود کینگ میلاد عزیز
    من به دیدگاه شما احترام میزارم و هر شخصی میتونه دیدگاه خودش رو داشته باشه چه درست چه غلط ، من بدون تعصب این موارد رو بررسی کردم نتیجه ای که بهش رسیدم ببخشید این قسمت رو رک میگم نظر شخصیم رو میگم : چرت ترین قانونی هست که تا به امروز گفته شده البته اگر اسمش رو بزاریم قانون که اصلا قانون نیست یک سری چرت و پرت هست
    بازم عذر خواهی میکنم به این صورت عنوان کردم چون جمله مناسب تری نتونستم پیدا کنم

و راستش با دیدن این پست از ادامه صحبت با ایشون صرفنظر کردم که هیچ پست های خودم رو هم در اون تاپیک مربوطه پاک کردم !؟ چون حس کردم خیییییلی جای بحث هست با این دوست عزیزمون

دلایل خیلی زیادی برای گذاشتن این پست داشتم اما اصلیترینش این بود که شاید دوستی صحبتی انجام بدن که کمک کننده به من یا این دوست عزیزمون(و شاید سایر دوستان هم نظر با ایشون)برای ادامه مسیر یا اصلاح مسسیرمون باشه

سلام و درود
    یه جای دیگه هم یه دوستی همین رو گفته بودن فک کنم توی قسمتی که استاد درباره مدیتیشن مقاله داده بودن که یه سخنران توی ایران این حرفو زده که انرژی مدیتیشن از شیطان گرفته میشه حالا سوال اینجاست شیطان انرژی داره یعنی ؟اونم این همه انرژی مثبت ...
    مطمئنم که این دوستان حتی یکبار هم مدیتیشن نکردن ،اینجا همون عدم توازن انرژی اتفاق افتاده هی من تئوری بخونم عمل نکنم سر از تئوری های عجیب قریب در میارم .
    مبحث انرژی واقعیت داره اگر اهل علم هستید برین معادلات اینشتین با اثبات رو مطالعه کنید اگر اهل دین هستید که همه ارکان دین مدیتیشن و مراقبه است اگر اهل عمل هستین یه مدت انجام بدین تا نتیجه ای که خیلی ها گرفتن رو بگیرید یا نگیرید نمیشه گفت من بدون تعصب حرف میزنم کسی که بخاد بدون تعصب حرف بزنه باید از درون هم واقعا علامت سوال باشه نه جهت گیری ..من خودم ادم بدون تعصبی نیستم همین حرفهایی که میزنم یعنی دارم جهت گیری میکنم .
    یه جایی دکتر الهی قمشه ای میگن "بیاین همه چیز رو تبدیل به یک ها کنیم "شاید خیلی راحتتر بیتونیم درست و غلط رو تشخیص بدیم.
    این نظرات شخصی من هستش میتونه درست یا غلط باشه البته که تفکر ادم هم باید صیقل بخوره تا واقعیت هویدا بشه .
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

16. 11 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

1,194 بار در 203 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام وقت دوستان عزیز بخیر. راهنمایی می خواستم در مورد دوره روانشناسی ایوان بایجی. من چندماهیه تو دمو ترید میزنم و حساب ریل ندارم. این دوره روانشناسی رو شروع کردم در حین دوره آیا فایلهای درسی استاد رو هم نباید ببینم؟
    و یک سوال دیگه ، همسرم دور دوم هستند و فقط تمرین های صدتایی رو دارند انجام میدن و ترید نمیزنند میتونه این دوره رو درکنار آموزش هاش شروع کنه؟ یا مناسب بعد از تجربه ترید زدن هست؟
    پیشاپیش ممنونم

18. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

1,194 بار در 203 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر من توی سایتشون هستم ولی دوره شون رو ندیدم ممنون میشم ادرس دوره شون رو قرار بدید موفق باشید
    وقت شما هم بخیر. چشم بفرمایید
    https://farachart.com/18674

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از Ma2ta عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع