صفحه 216 از 555 نخستنخست ... 116166206214215216217218226266316 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 2,151 به 2,160 از 5547

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

shahab.gln آواتار ها
    4,524 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام محمد جان
    نه منظورم از شکست خوردن استاپ لاس نیست. همین مورد روان شناسی که درگیرشم رو یک شکست تلقی میکنم واسه خودم چون توی کنترل احساسات خودم موفق نبودم و صبر کافی نداشتم
    وقتی بقیه دوستان تونستن درصد روزانه بگیرن مطمئنا میشه که گرفت.چون اعتقاد دارم ما الگو یاد نگرفتیم ما نحوه حرکت و رفتار بازار تو این دوره یاد گرفتیم

نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر شهاب جان

بستگی داره شکست رو چی تلقی کنید .. اگر شکست به معنای استاپ لاس هست خب باید بگم هیچجوره نمیشه جلو ضرر رو گرفت و شما باید با سود و ضرر رشد بدی اکانت رو .. تریدهای استاد رو ببینید که با سود و ضرر رشد دادند اکانت رو

چیزیه که باید بپذیرید و برای هر شخص پذیرش این مورد مدت زمانش متفاوته و از دست کسی کاری ساخته نیست به قول خودتون میتونید هربلایی سر خودتون بیارید ولی تا این مورد رو نپذیرید در روانشناسی فردی و دمو باید بمونید و ریل باز نکنید

اما یه چیز رو خیلی رک بگم بهتون گفتید به یکی نیاز دارید که حقایق رو بگه این حقیقت رو هم بهتون میگم : با پرایس اکشن امینو راحت میتونید روزانه درصدتونو بگیرید اگر مدیریت سرمایه رو صحیح اجرا کنید(یعنی نه زیاد و نه کم)
    موفق باشید
    فکر، نگاه، تغییر، حرکت، حرکت...

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از shahab.gln عزیز تشکر کرده اند:

shahab.gln آواتار ها
    4,524 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 12 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    ممنونم از توضیحاتت محمد جان
    فکر میکنم بهترین راه واسه اینکه ذهن راحتتر عادت کنه و گاردش پایین بگیره اینه که سعی کنیم ترید بزنیم و بهش بفهمونیم "ببین چیزی نیست خطری نداره، اتفاقی نمیوفته، چیزیت نمیشه"

وقت بخیر شهاب جان شما تازه وارد میدون نبرد شدید طبیعیه خب یه مقدار ترس برتون داره و این شکست نیست یه حس جدید توی شماست

انواع احساس رو میتونم براتون شرح بدم ... تست یک چک لیست جدید .. تست چک لیست الانتون ...تست مدیریت سرمایه و حتی تست یک جفت ارز جدید (درحالی که هیچ فرقی ندارند باهم فقط اسمشون باهم متفاوته ولی برای ذهن اینطور نیست اون میگه نه این جدیده پس حس خطر رو فعال میکنه)

قبلا هم توی یک پست شرح دادم نمیدونم برای کدوم دوستمون بود ذهن به صورت طبیعی از قدیم الایام اولین کاری که میکنه حس خطر وحفظ بقا رو میسنجه و براش فرقی نمیکنه که شما چیکار میکنید ..این کار خوبه یا نه براش مهم نیست اون کار خودشو و وظیفه خودشو باید انجام بده و یکم که میگذره و به شرایط و محیط عادت میکنید اونم کم کم حس خطر توش کاهش پیدا میکنه و شما حس میکنید که از این مانع روانشناسی عبور کردید

هرچیز جدیدی رو که امتحان کنید این اتفاق میوفته ..مثل استاپ لاس جدید ..حد سود جدید و کلا هر چیز جدید

شما اگر سوار یه ماشین جدید بشید به طور خودکار اوایل خیلی حواستون جمعه .. من حتی میگم لباس جدید هم همینطوره خیلی حواسمون جمعه چیزی روش نریزه ولی چند روز بعد میبینیم دارن باهاش شیشه پاک میکنن و مهم نیست برامون

هرچیز جدید و محیط جدید ذهن وظیفه خودشو باید انجام بده و طبیعتا در حساب ریل هم این مورد تکرار خواهد شد بدون شک چون کار ذهن همینه و وظیفشو داره انجام میده و ما فکر میکنیم داریم شکست میخوریم

استاد حرف خوبی میزنه بستگی داره شکست رو چطور ببینید

فکر میکنم تا حدودی متوجه شدید چی میگم پس نگران نباشید و طبق چک لیستتون ترید بزنید و ذهنتون کم کم به محیط عادت میکنه و از این مانع به راحتی عبور میکنید

موفق باشید
    فکر، نگاه، تغییر، حرکت، حرکت...

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از shahab.gln عزیز تشکر کرده اند:

.Brave_Heart. آواتار ها
    16,279 بار در 1,679 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 186 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin.s.73 نمایش پست ها
    سلام به روی ماهت امیر علی جان...
    دوره روانشناسی ایوان بایجی فوق العادست..
    سلام امینه عزیزم
    بعله این دوره رو با توجه به توصیه هایه شما به بچه ها شروع کردم و از شما ممنونم امیدوارم مفید واقع بشه که البته نیاز به تمرین و ممارست داره
    طبق نقشه راه انجامش بدم نظرت چیه امین جان ؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadrezasj نمایش پست ها
    سلام امیرعلی جان
    به نظرم بیشتر انسان ها تمایل دارند یک سری موارد رو خودشون تجربه کنند درس بگیرند اصلاح شوند. مدیتیشن کاری جز آرام کردن و تمرکز ذهن انجام میده؟ فکر نمیکنم برای مثال مغرور شدن یک تریدر رو اصلاح کنه. البته این نظر من هستش.
    پایدار باشید
    سلام محمد رضای عزیز
    بعله کاملا درسته مثل اون بچه ی که از بچه گی ثروتمند به دنیا اومده و نیاز به تغییر بعضی چیز هارو نداره
    ولی محمد جان مدیتیشن درست و اصولی خیلی فرا تر از اروم کردن و تمرکز هست
    من تجربه ی حرفه ای از این عمل ندارم اما روزانه که انجام میدم بعدش احساس سبکی میکنم احساسی مثل اینکه یک جسم سخت رو تبدیل به خمیری کرده باشی که حالا به راحتی میتونی هرطور که خواستی شکلش بدی و بسازیش
    احساس تسلیم احساس بی توقع بودن خیلی خوبه محمد باید تهش و درارم و تا تهش برم البته اگر انتهای براش معیین شده باشه که نیست
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر امیر علی عزیز
    امیدوارم عالی باشی دوست من
    ه ، مثلا پیش خودت فکر میکنی نهایت 5 یا 10 دقیقه مدیتیشن کردی ولی وقتی ساعت رو چک میکنی میبینی 40 دقیقه شما تو اون بهترین حالت بودی ، مدیتیشن تمرین و ورزش مغز و ذهن هست که باعث افزایش قدرتش میشه
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    سلام علی جان ممنون
    تو فوق العاده ی
    در تلاشم برای انجامش ممنونم ازت
    نقل قول نوشته اصلی توسط forexmh نمایش پست ها
    سلام دوست من
    با کودک درونتون حرف بزنید و بهش بفهمونید شکست های امروزش بخشی از مسیر موفقیته
    ممنونم ازت چقدر زیبا توصیف کردید کاملا صحیح
    حالا به نظرتون چجور میشه مثل بچگی انقدر زیبا زندگی کرد ؟ انقدر منعطف
    In : amiralii.fx

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از .Brave_Heart. عزیز تشکر کرده اند:

16,291 بار در 1,401 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 167 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط .Brave_Heart. نمایش پست ها
    سلام امینه عزیزم
    بعله این دوره رو با توجه به توصیه هایه شما به بچه ها شروع کردم و از شما ممنونم امیدوارم مفید واقع بشه که البته نیاز به تمرین و ممارست داره

سلام محمد رضای عزیز
    بعله کاملا درسته مثل اون بچه ی که از بچه گی ثروتمند به دنیا اومده و نیاز به تغییر بعضی چیز هارو نداره
    من تجربه ی حرفه ای از این عمل ندارم اما روزانه که انجام میدم بعدش احساس سبکی میکنم احساسی مثل اینکه یک جسم سخت رو تبدیل به خمیری کرده باشی که حالا به راحتی میتونی هرطور که خواستی شکلش بدی و بسازیش
    احساس تسلیم احساس بی توقع بودن خیلی خوبه محمد باید تهش و درارم و تا تهش برم البته اگر انتهای براش معیین شده باشه که نیست

سلام علی جان ممنون
    تو فوق العاده ی

سلام مجدد امیرعلی جان..اره این دوره رو حتما طبق نقشه راه و البته حتما جزوه نویسی کنید...بسیار تاثیرگذاره....
    ذهنی آرام، شهود را پیش از ترس حس می کند.

8. 10 کاربر برای این پست سودمند از amin.s.73 عزیز تشکر کرده اند:

forexmh آواتار ها
    8,750 بار در 2,332 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1643 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    باز هم صحبتم و با یک سوال میپرسم
    چقدر با کودک ها سر و کار دارید
    فرزند تون، خواهر، برادر، خواهر زاده، برادرزاده یا هر کودکی که فرصت بازی باهاش داشته باشید
    فرصت دیدن و مطالعه کردنش رو داشته باشید
    واقعیت اینه اونها اینقدر منعطف زندگی نمیکنند بلکه فلسفه وجودی و بقای اونها اینه تا به صورت غریزی به این شیوه اقدام کنند.
    بر خلاف تصورت اونها اینقدری که من و شما فکر میکنیم زیبا زندگی نمیکنند و تعداد رنج هاشون زیاده
    به نظرم خیلی هم زیاده
    این کودک رنجور نیاز به تیمار داره
    نیاز به یک دست محبت امیز پدرانه یا مادرانه داره تا همواره بالای سرش دست بکشه و بهش امید بده نه که با اولین افتادن بهش بگه بی عرضه، بی لیاقت یا هر عنوان ناروای دیگه
    وازه هایی چون عزت نفس اعتماد به نفس و ... از همینجا ها و حرف های دروونی که شما با این کودک میزنید شروع میشه.

شما چه بپذیرید چه نپذیرید راهی جر آشتی و مدارا باهاش ندارید
    باز هم نمیگم که برید شکست بخورید
    من میگم تا میتونید شکست نخورید ولی این شکست ها مثل زمین خوردن کودک اجتناب ناپذیره
    راستش توی شروع شغل تریدری، به من یکی، امید های فراوونی داده شده بود و در باغ سبز زیادی و به من نشون داده بودن
    چرا که اگر میدونستم اینقدر سخته شاید همون اول جا میزدم
    نمیدونستم گاهی توی این راه گریه میکنی گاهی افسرده و گاهی می بری
    همه این ها راستش وجود داره
    روزهایی که هیچ چیزی شادت نمیکنه
    فقط و فقط رفتار قیمته که احساساتت رو به دست میگیره
    من همه حرف های اولی شما رو تایید میکنم و میدونم این واقعیت مسیر اولیه تریدری ماست

البته این و هم بگم یک بزرگی پیدا شده به نام @amino که با یک نقشه راه این درد و کمی کمتر کرده
    من معتقدم اگر کسی به واقعیت با نقشه راه امینو حرکت کنه ترتیبش اینطوریه
    در دور اول نقشه ما کودکی هستیم که رو شکممون مثل یه بچه نوزاد میخوابیم و فقط دست و پا میزنیم
    توی دور دوم نقشه راه خزیدن و یاد میگیریم
    توی دور سوم میتونی تاتی تاتی کنیم چاردست و پا حرکت کنیم
    دور چهارم راه میریم ولی زمین میخوریم
    دور پنجم میتونی سریع راه بریم یا بدویم ولی گاهی زمین بخوریم
    و زمانی که به دور ششم میرسیم وارد واقعیت زندگی و چالش هاش میشیم و از چالش راه رفتن و کودکی فقط عبور میکنیم
    یاد میگیریم کمتر ضرر کنیم و بیشتر سود کنیم در معاملاتمون
    چرا که هوشمندانه این مسیر و طی میکنیم
    حالا شما هم اگر مثل نقشه راه حرکت کردی غمت نباشه چرا که بیشتر سود میکنی و کمتر ضرر و برایندت در طول یک ماه همیشه مثبت پس جا برای هیچ نگرانی نیست.
    حتی اگر جناب امینو این رو عنوان نمیکرد که برای این طراحی از مشاوران خبره بهره برده از شیوش میشد انالیزش کرد که روانشناسان خبره ای خواه آکادمیک خواه غیر اکادمیک در طراحی این سیستم یاری رسوندند
    چرا که این طراحی دقیقا بر اساس پیشرفت نا خودگاه درون(کودک 4 تا 5 ساله) شکل گرفته
    نمیدونم حرف هام در جهت سوالتون بوده ی چقدر بهتون کمک میکنه
    ولی امیدوارم براتون مفید باشه
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط .Brave_Heart. نمایش پست ها
    سلام امینه عزیزم

سلام محمد رضای عزیز

سلام علی جان ممنون
    تو فوق العاده ی

هنگام نزدیک شدن به تغییر ، فقط می توانید آنچه را که از دست می دهید ، اندازه گیری کنید ، نه آنچه را که به دست خواهید آورد - به دنبال چیزی بزرگ باشید!

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از forexmh عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    6,119 بار در 1,522 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک

دوستان نمیدونم جای این پست تو این تاپیکه یا نه پس اگه نیست معذرت میخام

وبینار فایل47 (21فروردین)
    از ساعت3 و 50 دقیقه به بعد

@amino

سال خیلی خوبی داشته باشید
    مراقب خودتون باشین(برای قضیه بیماری (فکر کنم کرونا رو میگن))که چیز خاصی نیست
    مراقب باشین . مراقب خانواده تون باشین . مراقب ذهنتون باشین.
    خوب استراحت بکنید . کتاب حتما بخونید (اشاره به تاپیک کتابخوانی)
    دونه دونه کتاب هارو بخونید و یک دفعه سنگ بزرگ بر ندارید
    مطالعه داشته باشین /سبزیجات زیاد مصرف کنید /گوشت کمتر بخورید /به فکر سلامتیتون باشین
    دوستانی که از تنباکو یا توتون استفاده میکنند واقعا دارم میگم یک برنامه ریزی امسال بکنید که انشالله
    و به امید خدا امسال فکر و بدن و شش و ذهنتون از این ماده آزاد بشه خیلی بهتون کمک میکنه
    و از همه بیشتر خودتون لذت میبرین بعد ببینید اگر تو خانواده اید چقدر پدر و مادرتون لذت میبرن چقدر همسرتون برادرتون بچه هاتون لذت میبرن
    تایم کوتاهی تو این دنیا هستیم خیلی عالی که باعث بشیم یک لبخند روی لبشون بیاد و یک کم بیشتر بهمون اعتماد کنند/////

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان نمیدونم چرا ولی از دیروزه و حتی موقع خواب دوست داشتم این جملات استاد رو به اشتراک بزارم با اینکه میدونم همتون خیلی بهتر از من چندین بار گوش دادین همه مباحث رو
    بلخره
    امیدوارم آگاهی دریافتش رو همه داشته باشیم
    (برای قومی که می اندیشند)

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,455 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    1.PNG
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

14. 17 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام علی اقا یعنی چی معروف امینو
    این 20یا30 درصد یعنی چی
    20 یا 30 درصد در هر معامله ؟
    20یا30درصد در روز ؟

اینو من متوجه نشدم
    سلام مجدد محمدجان
    این 20 یا 30درصد برا هر شخص میتونه متفاوت باشه
    یک تریدر برا خودش تعیین میکنه در کل معاملات یک روزش بیشتر از 20 یا 30 درصد از دست نده
    یک تریدر دیگه در هر معامله 20 یا 30 درصد برا خودش حد ضرر تعیین میکنه
    کلیت این هست : انقدر از دست نده که نتونی با چندین معامله سود ده دیگه اکانتت رو با بالنس اولیه برگردونی ، وقتی بخش زیادی از بالانست رو از دست میدی ، ناخودآگاه چون میبینی زیاد ضرر کردی میخوای جبرانش کنی و حالا چون میبینی چندین معامله سود ده باید داشته باشی تا بتونی به اون بالانس اولیه برسی حالا ناخودآگاه حجم رو میبیری بالا تا بتونی اون رو جبران کنی و خوب در نهایت نتیجه مشخصه کال
    همیشه میگن سعی کن در یک معامله یا یک روز انقدر ضرر نکنی که نتونی با یک هفته یا یک ماه معاملات سود ده جبرانش کنی
    هدف اول بقا در بازار
    ویرایش توسط Ali97 : 09-03-2022 در ساعت 11:14
    ما
    ما یک

16. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad1400 نمایش پست ها
    سلام علی آقا
    عکس جالبی هست. اولین نکته که به ذهن متبادر میشه اینه که معامله گری یا بهتر بگم گرفتن سود مداوم از بازار(نه تفکر سودهای بزرگ و یک شبه) یک فراینده، یک مسیره و استراتژی میخواد مداومت میخواد.
    من الان دو سال بیشتره که در دوره ی پرایس اکشن شرکت کردم. علت خیلی از ضعف های امروزم رو تو این عکس میبینم. ولی خب یه عبارت بیشتر به چشمم اومد شاید چون بیشتر باش درگیرم الان. بخش مشکلات فردی.
    آیا من درست فکر میکنم؟ فکرم اینه که چون تو زندگی فردی مثلا عاداتی دارم که ناکارامده مثل کشیدن سیگار و بم احساس عذاب وجدان میده و یا مثلا تو زندگی مشترک با همسرم کمی ناسازگاری دارم؛ همین ها جلوی موفقیتمو میگیره.
    حقیقتش چند وقتیه که با شکست ها انگار به بن بست میرسم. اون اشتیاق سوزانم شعله اش کمتر شده. یه مساله که تو مسیر نگهم داشته موفقیت های دوره ایم بوده. بوده که 40 روز مستمر و طبق برنامه از بازار گرفتم ولی با درگرگونی یکباره اکانتو خراب کردم.
    سلام و وقت بخیر محمد جان
    امیدوارم عالی باشی دوست من
    ایتدا بهتون تبریک بسیار فوق العاده میگم بابت موفقیتتون در 40 روز سود مستمر ( پس شما میتونید ) و در بخش تکنیکالی تسلط کامل دارید و وارد مرحله بعد شدید تا روانشناسی رو اوکی کنید
    واقعا موفقیت در فارکس و معامله گری یک فرایند هست و تلاش زیاد یا وقت گزاشتن زیاد یا تمرین زیاد تاثیر چندانی در موفقیت سریعتر نداره و باید در مرور زمان با پشتکار و مداومت و تکرار یک تریدر همه چیز درست بشه تا در نهایت و انتهای مسیر اون نتیجه مطلوب بدست بیاد
    به جرات میتونم بگم تمام چیزهایی که از نظر ما بیتفاوت بودند واقعا در این بازار تاثیراتشون رو نشون میدند
    کوچکترین چیزی که ما اصلا براش شکر گزار هم نیستیم ، تنفس هست ، آیا تا حالا به این موضوع فکر کردید که میزان هوایی که ما تنفس میکنم و نحوه تنفسمون چه تاثیراتی در ذهن و سلامتی و آرامشمون و عملکردمون دارند ؟ چرا مدیتیشن پایه و بیسش روی همین موضوع تنفس و نحوه تنفس هست ولی ما کلا غافل از این موضوعیم ؟
    الان شما این موضوع رو بعدا بررسی کنید و مطالعه کنید در این خصوص و فکر کنید به جای اتنفس این هوای تازه و عالی که چنین تاثیراتی داره رومون به جاش دود سیگار رو وارد ریه همون میکنیم ، الان خودتون متوجه تاثی کشیدن سیگار شدین ؟
    یک سوال که یکم ناراحت کننده شاید باشه : با توجه به این که روی پاکت سیگار نوشته سیگار عامل اصلی سرطان هست و شما هر روز میخونیدش و هر روز میبینیدش و میدونید با هر سیگاری که میکشید به بدنتون آسیب میزنید ، چرا این کار رو انجام میدید ؟ جواب با خودتون
    این همون چیزیه که بیشتر تریدرها با وجود اینکه میدونند به چک لیست و حدضرر و حجم و اصولشون پایبند نباشند اکانت رو از دست میدند ، ولی باز اون کار رو انجام میدن و انقدر این کار رو تکرار میکنند که در نهایت زمینگیر میشند .
    در مورد همسر و خانواده :
    قدر همسرتون و خانوادتون رو بدونید اونها بزرگترین دلیل زندگی و موفقیتتون هستن و وجود اونها هست که به زندگی و تلاشهای شما معنی میده
    همسرتون مهمترین بخش زندگیتون هست ، پس روابتطون رو درست کنید تا مابقی موارد خودش درست بشه
    من معنی کلمه ای به نام شکست رو نوشتید متوجه نمیشم متاسفانه
    چون در لغت نامه هیچکدوم از تریدرهای موفقی که اینجا هستیم و در این آکادمی فعالیت داریم همچین کلمه ای وجود نداره ، ما فقط یک مسیر رو میریم و نتیجه ای که میخواستیم رو اگر نگرفتیم برمیگردیم با کمک استاد و سایر دوستان یک مسیر تازه طراحی میکنیم و به موفقیت میرسیم
    علت اینکه اکانتتون رو خراب کردید روی کاغذ یاداشت کنید و دیگه تکرارش نکنید با همین یک کار به نظر ساده شما یک قدم در مسیر تریدریتون به جلو پیشرفت کردید
    ویرایش توسط Ali97 : 09-03-2022 در ساعت 11:53
    ما
    ما یک

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    خیلی ممنون

خب اینا همه برمیگرده به مدیریت سرمایه و استاد گفتند مدیریت سرمایه یه بحث شناوره ..خب این شناور بودن یعنی چی؟ تاپیک مدیریت سرمایه در ترید رو هم چک کردم و اونجا هم نوشته بودن شناور

کل موارد رو که چک میکنیم میرسیم به این مورد که مدیریت سرمایه یک مبحث شناور است

مثلا تریدری در روز میخواد فقط 3% افزایش بده کارهایی که میتونه بکنه طبق سیستمش (من خودمو مثال میزنم مثلا سیستم 123 استاندارد با وین ریت 98% و حد سود 50%)
    1: 6% درگیری بالانس حد سود 3%
    2: 6 تا ترید در هر ترید 1% درگیری بالانس
    3:در هر ترید 2% درگیری بالانس مجموع سه تا ترید 1% جمع 3%
    4: در یک موقعیت سه تا ورود 1 درصدی کنه(البته من بررسی کردم روی همون منطقه ورود / ورود رو بزنیم 50% شارپ میخوره)
    5:روش های دیگه و غیره

استاد قبلا گفتند که ما مدیریت سرمایه رو در این دوره ها نداریم ...آیا این برعهده دانجشوعه دیگه یاد بگیره و شخصی سازی کنه؟ البته استاد رو من دیدم بیشتر از مورد 1 استفاده میکنه و منم از همون مورد استفاده میکنم چون به سیستمامون اعتماد لازم رو داریم تی پی و استاپ لاس هم میشه سیستماتیک باشه و میشه خود تریدر کنترل کنه (به قول استاد تریدری که به سیستمش مسلط باشه میتونه نزاره اصلا ولی خب من چند سال اول میزارم)

ببخشید بحث کشیده شد به مبحث مدیریت سرمایه چون تاپیک مدیریت سرمایه تقریبا میشه مهجور واقع شده درحالی که یکی از مهمترین رکن های معامله گره و کاش مدیریت سرمایه رو دوستان قدیمی تر یه همتی میکردند و قرار میدادند مثا اقا هامون و بقیه دوستان @hamoon @ghoolak
    محمد جان کاملا درکتون میکنم سوالاتی که در ذهنتون میچرخه و جواب واضح و دقیقی نمیتونید براش پیدا کنید
    اولین موضوع هر تریدر تعیین هدف هست
    یکی هدف و سیستمش رو تعیین میکنه بر اساس 3% سود گرفتن ( میزان پیپی که میخواد بگیره و بر اساس اون حجم تعیین میکنه ) و تریدر دیگری هدف و سیستمش رو طراحی میکنه به روی 3% ضرر کردن( میزان پیپی که میخواد اگر استاپ خورد ضرر کنه و بر اساس اون حجم تعیین میکنه )و تریدر دیگه ای اصلا با این درصد ها کاری نداره و درصد خودش رو تعیین میکنه چون به توانایی خودش و سیستمش ایمان داره و به اندازه پول در بالانسش هست که معاملش اگر خلاف جهت هم رفت هج میکنه پوزیشنش رو و مدیریت سرمایش اینطوری هست
    موارد 1 تا 5 که نوشتید مربوط میشه به سیستم و نحوه ترید و پوزیشنگیری یک تریدر که برا هر شخص باز هم متفاوت هست و بر اساس هر موقعیتی هم متفاوت هست
    مثال یک تریدر چون نقطه دقیق ورود نداره یا ترس داره که بازار حرکت کنه و اون از بازار جا بمونه به صورت پله ای 6 تا پوزیشن 1% وارد میشه ، تریدر دیگه یک پوزیشن میزنه و در نقطه درست وارد میشه و اونم همونجا یکجا 6% وارد میشه و یکی میگه من در نقطه احتمالی 2 درصد درگیر میکنم و وارد میشم و وقتی قیمت اوکیش رو داد من اون مابقی درصد موندم رو اضافه میکنم رو پوزیشن
    و تمام این ها نحوه ترید تریدرهای متفاوت هست که هزاران نوع میشه طراحی کرد
    حالا شما اول سیستمتون رو طراحی و بررسی کنید
    بعد بر اساس میزان تحملتون در گیری بالنستون رو مشخص کنید
    بعد نحوه ورود به پوزیشنتون رو مشخص کنید و بر اساس میزان حجمتون وارد بشید
    ویرایش توسط Ali97 : 09-03-2022 در ساعت 17:55
    ما
    ما یک

20. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 41 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 40 مهمان ها)

1. Ma2ta

کلمات کلیدی این موضوع