صفحه 185 از 555 نخستنخست ... 85135175183184185186187195235285 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,841 به 1,850 از 5549

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

3,241 بار در 909 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 151 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariya نمایش پست ها
    سلام عرفان جان عزیزم
    پیشکسوت ما
    عرفان جان بنده چون دانشجوام تقریبا میشه گفت سبک زندگیم به 2 قسمت تبدیل میشه
    1=موقعی که دانشگاه ها تعطیله(فول تایم)
    2=موقعی که دانشگاه ها بازه
    من الان مورد 1 رو خدمتتون عرض میکنم و به ترتیب میرم پایین
    1=بین ساعت 8تا9 صبح از خواب بیدار میشم
    2=بلافاصله پس از بیدار شدن بازار رو یک فست چک میکنم(اگر تحلیلی داشته باشم تحلیل رو چک میکنم)
    3=خوردن یک صبحانه خیلی سبک
    4=انجام دادن حرکات کششی
    5=درست کردن قهوه برای نوشیدن حین کار
    6=در تایم درست شدن قهوه مدیتیشن میکنم تا تمرکز خودم رو به دست بیارم
    7=باز کردن صفحه اکادمی ویو و پاسخ دادن به سوالات دوستان(و دوره کردن برای خودم)
    8=یک تمرین کلی روی اصول اولیه و دیدن پترن های 123 و کشیدن خط روند نرمال(برای تقویت بیشتر چشمم)
    9=(ساعت 11)مشاهده بورس ایران
    10=شروع کرن به خواندن یک مقاله و نکته برداری
    11=بازی فراوانی
    12=چک کردن صفحات مجازیم
    13=پاسخ دوباره به سوالات دوستان
    14=استراحت میکنم تا ساعت3 بعداز ظهر
    15=بررسی بازار و امادگی برای تایم اخبار ها و مدیریت پوزیشن ها
    16=استراحت تا ساعت 5یا6 بعداز ظهر
    17=دیگه از ساعت 6بعداز ظهر تا 2 نصف شب فقط 3تا کار میکنم(بررسی بازار-ورود یا مدیریت پوزیشن-پاسخ به دوستان-تفریح یا پیاده روی و بعضی روزها ورزشی که بهش مشغولم-بازی های کامپیوتری)
    18=قبل از خواب خواندن کتاب و مدیتیشن
    19=بررسی بازار
    20=نوشتم ژورنال های ترید هام و درس هایی که گرفتم
    21=خواب(2 شب)
    (در طول شبانه روز بدنم با 6ساعت خوا هم اوکیه ولی میخوام استراحتم رو بیشتر کنم ببینم ایا تاثیری داره یا خیر که در 2 سانس تقسیمش کردم)
    برنامه ایه که هم تایم استراحتم توش رعایت شده و هم خوب میتونم بازار رو زیر نظر داشته باشم چون قبلا خیلی کارم بیشتر بود واقعا میتونم بگم افسردگی گرفته بودم
    سلاام
    ترم تابستونی هم بگیرین عالی میشه
    اتفاقا فعالیتتون بیشتر بود
    NEVER GIVE UP

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از S@ra عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان ارادت
    دیشب اولین عکس از تلسکوپ جیمز وب منتشر شد که متعلق به 13.5 میلیارد سال پیشه و در این عکس کهکشان هایی رو میبینیم که خیلیاشون ممکنه الان وجود نداشته باشن و این عکس نگاه به گذشته است.خواستم بگم که به نظرم مشاهده و خوندن راجع به مسائل نجومی میتونه دید ما رو به عنوان انسان به انسان و جهان و تمام چیزی که میشناسیم عوض کنه.اتفاقات و ابعاد و زیبایی که در نجوم هست بی نظیره.
    در این عکس سیاه چاله و بلعیده شدن چندین کهکشان توسط سیاه چاله های مختلف رو میبینید که افق رویدادشون مشخصه.این ابعاد وقتی جالب میشن که بدونین تمام چیزی که ما به عنوان انسان میدونیم یا تجربه میکنیم روی این کره خاکی هست که جزو منظومه شمسی هست و منظومه شمسی خودش یکی از کوچک ترین منظومه های خوشه های کوچک کهکشان راه شیری است.و در این عکس چندین کهکشان مختلف رو تقریبا 300 میلیون سال بعد از بیگ بنگ داریم مشاهده میکنیم.
    main_image_deep_field_smacs0723-5mb.jpg

فقط چند ثانیه به عکس در سایت زیر در ابعاد و کیفیت اصلی نگاه کنید و تفکر کنید.
    https://cdn01.zoomit.ir/2022/7/webb-...deep-field.jpg
    ویرایش توسط tarokh : 07-12-2022 در ساعت 10:35
    in all chaos there is calculation

4. 18 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر تارخ جان

یادمه قبلا حدود 20-30 تا پیج نجوم فالو میکردم ولی از زمانی که ترک عادت کردم منابعی رو ندارم

ممنون میشم سایت های جیمز وب رو بهم بدید ..البته سایت ناسا رو دنبال میکنم و هر از چند گاهی عبور ایستگاه فضایی رو اگر شب باشه مشاهده میکنم(اگر مشاهده نکردید حتما مشاهده کنید خیلی خوبه و یه حس عجیبی داره)

موفق باشید
    سلام
    والا من خود ناسا رو دنبال میکنم و پیج اینستاگرام skygravity
    https://www.nasa.gov/

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,167 بار در 466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    سلام دوستان ارادت
    دیشب اولین عکس از تلسکوپ جیمز وب منتشر شد که متعلق به 13.5 میلیارد سال پیشه و در این عکس کهکشان هایی رو میبینیم که خیلیاشون ممکنه الان وجود نداشته باشن و این عکس نگاه به گذشته است.خواستم بگم که به نظرم مشاهده و خوندن راجع به مسائل نجومی میتونه دید ما رو به عنوان انسان به انسان و جهان و تمام چیزی که میشناسیم عوض کنه.اتفاقات و ابعاد و زیبایی که در نجوم هست بی نظیره.
    در این عکس سیاه چاله و بلعیده شدن چندین کهکشان توسط سیاه چاله های مختلف رو میبینید که افق رویدادشون مشخصه.این ابعاد وقتی جالب میشن که بدونین تمام چیزی که ما به عنوان انسان میدونیم یا تجربه میکنیم روی این کره خاکی هست که جزو منظومه شمسی هست و منظومه شمسی خودش یکی از کوچک ترین منظومه های خوشه های کوچک کهکشان راه شیری است.و در این عکس چندین کهکشان مختلف رو تقریبا 300 میلیون سال بعد از بیگ بنگ داریم مشاهده میکنیم.

بسیار زیبا ،ممنون ازتون
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

saman1345 آواتار ها
    8,169 بار در 1,107 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 36 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    بسیار زیبا ،ممنون ازتون
    واقعا زیبا سپاسگزارم

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از saman1345 عزیز تشکر کرده اند:

3,813 بار در 411 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    موفقیت در ترید ۸۰ درصد روانشناسی و مدیریت سرمایه است و تنها ۲۰ درصد به روشهای معامله گری اعم از تکنیکال و فاندامنتال بستگی دارد.
    شما می توانید با یک دانش متوسط در تحلیلگری در صورتی که کنترل روحی و روانی خود را از دست ندهید، در بازار سود کنید.
    و برعکس حتی اگر بهترین و بزرگترین سیستم معاملاتی را داشته باشید اما کنترل روحی و روانی نداشته باشید، در بازار ضرر می کنید.

"مارک داگلاس"

12. 18 کاربر برای این پست سودمند از KazM عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,917 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    ارادت
    امیدوارم حالتون عالی باشه

از سری فرمت های جدید هم اندیشی که دوستان ایجاد کردند میخواستم بریم سراغ روتین روزانه دوستان عزیز که برمیگرده به تاپیک عادت های تریدهای موفق ولی چون فعلا به سوددهی نرسیدیم دیگه نخواستم بحث بکشه به اون تاپیک

۱) روتین روزانه خودتون رو به صورت کامل و منطقی بنویسین
    به شکل زیر

عرفان هستم

فول تایم تریدر هستم یا نیستم

ساعت .... بیدار میشم (مجموع تایم خوابم .... هست در طول شبانه روز)
    اینکارارو در طول روز انجام میدم .......

ساعت ....شب میخوابم

فرمت به شکل بالا هست
    هیچ یک از دوستان منشن نمیشه تا مشارکت حداکثری داشته باشیم

شادباشید و پیروز
    تشکر از دوستان بابت شرکت
    من عرفان هستم
    فول تایم تریدر هستم
    ساعت 6 صبح از خواب بیدار میشم
    از ساعت 6 تا 7 پیاده روی و دو تند میکنم
    از 7 تا 7.30 دوش میگیریم
    7.30 تا 8 بازی فراوانی رو انجام میدم و خلاصه کارهایی که دیروز تک به تک انجام دادم رو تو یه دفترچه که شامل تایم مفید و تایم تمرین و تایم ورزش هست جمعبندی میکنم و اخر هر ماه دوباره یک جمع کلی به دست میارم تا ببینم نسبت به هفته قبل و ماه قبل پیشرفت داشته ام یا پسرفت که 2 ما هست در سیر کاملا نزولی قرار گرفته ام و این ماه هم دیگه کاملانزولی بود (حس میکنم خط روند شکستم و اخرین لو رو هم زدم ولی دیگه اواخرشه و فروشنده هارو پیاده کردم و خریداران دارن کم کم پیدا میشن و امااده میشم برای حرکت دوباره صعودی که خود یک موج اصلی از حرکت صعودی هست که قراره تا روز مرگم فراکتال بالا کاملا صعودی باشه_ البته شکستن پام هم خالی از لطف نبود) بگذریم ...
    8 تا 8.40 تاپیک سوالات چک میشه
    9 صبحانه تا 9.30
    9.30 شروع تمرین سفت و سخت تا 12
    12 تا 1 یا فایل دیده میشه یا کتاب
    1تا3 دوباره تمرین
    3تا5 نهار و استراحت
    5تا 8.30 تمرین سفت و سخت
    8.30 تا 9 مقاله
    9 تا 10 یوتیوب استاد
    0 تا 11 کتاب
    برنامه سختیه اما دوسش دارم

ممنون ک همگی شرکت کردین
    هرکی هم دوست داشت دوباره میتونه شرکت کنه
    ممنون از اریا جان بابت بنده نوزای @ariya
    شادباشید و پیروز @sajad253
    ویرایش توسط Erfanalk : 07-13-2022 در ساعت 13:36

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

oveys آواتار ها
    28,681 بار در 9,825 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8379 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط elnaz.s نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز.
    یک موضوعی هست که هرازچندگاهی برای من اتفاق می افته و راه حلی براش پیدا نمیکنم.به همین جهت خواستم با شما مطرح کنم. البتته نمیدونم جای درستی رو انتخاب کردم یا خیر.
    بعضی روز ها ، ممکنه در هفته یک روز یا ده روز یک بار، از روزهایی که مختص تمرین و بررسی دوره پرایس هست ، من به قدری تمرکزم پایین میاد که برام غیر قابل باوره. شاید یک فایل رو برای بار چهارم ببینم و باز وسط فایل متوجه میشم حواسم پرت شده و این مشکل دقیقا تا شب ادامه داره. راه حل نوشتن موضوعاتی که باعث حواس پرتیم میشه رو امتحان کردم ولی کارساز نبوده.از اون جمله آدم هایی هم نیستم که هرموقع اینطوری شدم سعی کنم از فضا دور شم چون قطعا به اضطرابم اضافه میشه.یعنی ترجیحم اینه هرطور میتونم به حالت نرمالم برگردم. شده با اضافه کردن لیوان های چای و قهوه. شده نیم ساعت نپ کردن. (ولی خب اکثر موارد هیچ کدوم نتیجه نمیده)
    و در نهایت چون روز مفیدی نداشتم می افتم روی دور باطل خودسرزنشی و اضطراب . ( چون آدم به شدت کمالگرایی هم هستم این موضوع به مشکل قبلی هم مجدد دامن میزنه)
    اگر راه حلی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید
    به رسم همیشه یک سری دوستان رو تگ میکنم ولی خوشحال میشم از تجربیات همه شما عزیزان بهر ببرم. @ariya @erfanlak @oveys @Brian @Milad-Trader @miRHesam
    سلام و وقت بخیر سرکار خانم.
    این مشکلات رو اکثر ما داریم. اما جواب ها بینهایت ساده هستند.
    مشکل حواس پرتی، عواملش رو پیدا کنین و حذفشون کنین. برای مثال خود من در طول دیدن یک فایل یهویی یادم میاد که باید به کسی زنگ میزدم، در همون لحظه روی یک کاغذ یادداشت میکنم و به محض اتمام فایل در تایم استراحت، تماسم رو میگیرم. الان از شب قبل نسبت به کارهایی که باید در طول روز بعد انجام بدم یک لیست تهیه میکنم و با برنامه زمان بندی مشخص در طول روز انجامش میدم.
    عدم تمرکز، یک هدف کوچیک برای خودتون مشخص کنین و تا رسیدن بهش توقف نکنین، اما بعدش استراحت کنین، اکثر ما چون دوست داریم سریع پولدار بشیم، در یک بازه کوتاه به خودمون فشار میاریم و ضمیر ناهشیارمون چون مارو خیلی دوست داره نمیتونه فشار زیاد و ناراحتی مارو تحمل کنه پس سعی در ایجاد اختلال داره. پس از رسیدن به هدفتون برای تشویق خودتون یک تایم رو استراحت کنین. بقول استاد این بازار قبل از ما بوده و خواهد بود.
    کمال گرایی، من از جملتون که میگین روز خوبی نداشتم و باعث سرزنش و اضطرابتون میشه اینطور برداشت میکنم که توقعتون از خودتون زیاده. در اوایل من خودم توقع داشتم که چون فول تایم تریدر هستم حتما روزی 12 ساعت پای سیستم باشم که در ادامه کلی اذیت شدم و یک تایمی رو بعد از تعطیلات نوروز اصلا نمیتونستم بشینم پای سیستم، ابتدا سعی کنین عادت های مفید کوچک خلق کنین و ساعت کاریتون هم کم باشه و در طول زمان این ساعت هارو زیاد کنینو این ساعات رو توی یک دفتر یادداشت کنین. هم متوجه تلاشتون میشین، هم متوجه زمانی که صرف کردین میشین.
    باید بدونین تنها کسی که باهاش رقابت میکنین خودتون هستین و اینکه هر روزتون بهتر از دیروزتون بشین که قطعا با تمرین و تلاش این اتفاق میفته. پس نمیشه گفت که تلاش و تمرین کردم اما روز مفیدی نداشتم. مفید بوده اما به اندازه توقع شما نبوده، شاید توقعتون کمی زیادیه و باید تجدید نظر کنین.
    حتما در طول روز یا ورزش کنین یا پیاده روی. روی روحیه شما خیلی تاثیر میزاره. موفق و پیروز باشین
    بنام خداوند رنگین کمان
    استمرار، رمز موفقیت
    بدلیل کمبود وقت، سعی میکنم تنها سوالات را پاسخ بدهم. تمرین تمامی دوستانی که بنده را تگ میکنن، بررسی میکنم.

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از oveys عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,358 بار در 726 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام دوستان ارادت

سلام آقا تارخ عزیز و گل
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    بسیار عالی و زیبا و با ابهت
    بنده هم عاشق ستارگان، فضا کهکشان و در کل جهان خارج از زمین هستم و منتظر تصاویر کیهان توسط جیمز وب بودم اما منبعی ندارم که پیگیر بشم ( تو اینستاگرام فالو کرده بودم اما الان دیگه حذفش کردم منبعی ندارم)
    همیشه یسری تصاویر دارم تو سیستمم در این رابطه:

(حتی در مواقع تصویر سازی ذهنی هم بسیار بسیار لذت بخش هستند)
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    ویرایش توسط Saman01 : 07-12-2022 در ساعت 20:14
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

18. 14 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام دوستان ارادت

سلام دوستان در ادامه این عکس امروز 3 عکس دیگه منتشر شد که دریچه جدیدی به روی بشریت باز شد و چیزهایی رو فهمید دمیدونه که تا الان نمیدونست.عکس اولی اولین عکس از مرگ یک ستاره هست.دومی 5قلوی استفان هست(5کهکشان مختلف)سومی محل تولد ستارگان هست.
    main_image_stellar_death_s_ring_miri_nircam_sidebyside-5mb.jpg

main_image_galaxies_stephans_quintet_sq_nircam_miri_final-5mb.jpg

main_image_star-forming_region_carina_nircam_final-5mb.jpg

برای دیدن متن خبرها و عکس های با کیفیت به سایت خود ناسا مراجعه کنید.
    https://www.nasa.gov/image-feature/g...-of-star-birth
    https://www.nasa.gov/image-feature/g...in-fine-detail
    https://www.nasa.gov/image-feature/g...on-black-holes

20. 14 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 63 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 63 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع