صفحه 184 از 555 نخستنخست ... 84134174182183184185186194234284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,831 به 1,840 از 5546

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

saman1345 آواتار ها
    8,166 بار در 1,107 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 36 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad-Trader نمایش پست ها
    درود بر شما،

اول از همه باید بگم این مشکل رو بنده به شخصه نیز داشته ام و دارم. روان آدم هم دارای یک سیکل فراز و فرود هست. در زمانهای خاصی بدون دلیل ذهن هیچ تمرکزی یا انگیزه ای برای انجام کاری که ما از آن میخواهیم را ندارد. من به شخصه راه حلی رو تست کردم و جواب داد و فلسفه پشتش هم این هست که معمولا کارهایی که به شدت فکری هستند، سوختشون رو از کارهای از جنسی مخالف تامین میکنند. مثلا اگر حس بی انگیزگی یا عدم تمرکز داریم نباید بریم کتاب بخونیم یا فیلم ببینیم چون همه این فعالیت ها باز هم از یک دسته هستند. به جای آن بهتره یک ماده غذایی جدید بخوریم یا یک کار فیزیکی متفاوت انجام بدیم. من به شخصه به محض حس چنین حالتی ورزش میکنم. سکون زیاد لازم برای انجام فعالیت های لازم برای این حرفه به نحوی حرکت خون در بدن رو به شدت کاهش میده و تنها راه ایجاد کاردیو برای قلب هست. یعنی ضربان قلب به نحوی باید بالا بره چه با ورزش چه با یک عمل هیجانی و ... این کار باعث ریشارژ شدن سیستم سروتونین بدن میشه و ناخواسته حس میکنید انرژی بازگشتن به مسیر رو پیدا کردید.

پس به صورت خلاصه:

شارژر فعالیت فکری و نشستنی = یک عمل فیزیکی یا هیجانی با افزایش ضربان قلب

مورد بعدی اشاره شما به کمالگرایی هست. این مورد هم که اکثرا با آن مواجه هستیم با یک راه ساده میتونه برطرف بشه. هدفتون رو کمترین کار ممکن در لحظه قرار بدید. مثلا به جای اینکه بگید کل فایل بعدی رو ببینم، بگید میخوام ۱۰ دقیقه از این فایل ببینم و بعدش ببینم چی میشه. این شیوه خیلی ساده باعث درگیر کردن سیستم پاداش در سیر کار میشه و کار رو برای ادامه دادن ساده تر میکنه.

پاداش های کوچک = انگیزه برای ادامه

یک پیشنهاد دیگر که دارم انجام مدیتیشین در کمترین زمان ممکن (۱۰ دقیقه در روز) هست. این کار به قدری برای این کار نیازه که چندین کتاب روانشناسی معامله گری بر مبنای همین فعالیت هست. اگر بتونید بدون اینکه خودتون رو سرزنش کنید از روزانه فرضا ۱ دقیقه شروع به انجام مدیتیشیتن و تمرکز روی تنفس شروع کنید، کم کم منایجی میگیرید که به نظر شاید عجیب باشند. این مورد رو به شدت توصیه میکنم. من به مدت ۳ ماه متوالی و منظم این کار رو انجام میدادم اما اشتباهی که کردم این بود که روزانه به عدد زمان این کار اضافه کردم. این فعالیت هم اگر آهسنه و پیوسته باشه بسیار عالی هست. دوباره شروع به این فعالیت کردم اما به مدت نهایتا ۱۰ دقیقه در روز اما مداوم. این عادت نه تنها در این مشکلاتی که فرمودید بلکه در آینده در زمان ترید یکی از مهمترین فعالیت های یک تریدر است.

امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم.

یک پیشنهاد هم دارم که پاسخ های دوستان رو در یک پست جدا با لینک به هر پاسخ جمع بندی کنید که میتونه برای خودتون و بقیه بسیار مفید باشه.

ارادتمند - میلاد
    با سلام به اقا میلاد عزیز . پاسخ شما چقدر عالی بود لذت بردم

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از saman1345 عزیز تشکر کرده اند:

2,405 بار در 631 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر سرکار خانم الناز
    امیدوارم عالی باشید
    ابتدا باید ریشه موضوع رو پیدا کنید و این یک کار عملی هست و باید خودتون با خودتون رو راست باشید و هر افکاری که به ذهنتون میاد روی کاغذ بنویسید و بررسیش کنید تا علت رو پیدا کنید
    پیشنهادات :
    1) خواندن کتاب ذهن خود را پاک سازی کنید (مهمترین و اصلی ترین پیشنهاد )
    2) مدیتیشن و توجه به تنفس
    3) پیاده روی تند روزی نیم ساعت
    4)زندگی در لحظه حال (نه ترس از آینده داشته باشین نه حسرت گذشته رو بخورید)
    5)مقایسه خودتون با دیروز خودتون نه مقایسه خودتون با اشخاص دیگه
    6)از پیام رسانها دوری کنید
    7)اخبار و رسانه رو کنار بگذارید
    8)هر لباس و کفش و... اضافی که در خونه دارید به نیازمندان ببخشید و تنها لباس و کفشها و وسایلی رو که استفاده میکنید نگهدارید نه اونهایی رو که شاید روزی استفاده کنم یااونهایی که بهش علاقه دارید اما استفاده نمیکنید.
    9)کنارتون و در کیفتون هر لحظه یک قلم و کاغذ داشته باشید تمام افکارات ریز و درشتی که به ذهنتون خطور میکنه قبولش کنید (پذیرش ) و مقابله نکنید باهاش و فقط روی برگه یاداشت کنید و در انتهای روز این کاغذ رو بخونید مواردی که مفید بود رو جای دیگه یاداشت کنید برای اقدام و اون کاغذ قبلی در حالی که به خودتون این جمله رو میگید مچالش کنید یا بسوزونید و با خودتون این جمله رو تکرار کنید : (ذهن من ، من تمام صحبتهایی رو که میگفتی شنیدم و الان وقت اینه اجازه بدی کاری رو که خودم میخوام انجام بدم )
    10)مصرف قهوه رو کم کم بیارید پایین اون خودش یکی از مواردی هست که این کار رو تشدید میکنه به جاش روزی یک لیوان دمنوش گل گاو زبان استفاده کنید .(برا من این تاثیرو داشت برا شما شاید متفاوت باشه)
    11)اگر کتاب نیمه کاره مونده دارید حتما ادامه بدید و تمومش کنید یا اگر کار نیمه کاره در خونه دارید انجامش بدید و تمومش کنید .
    12)در هنگام ورود افکارات منفی به ذهنتون سریع روی کاغذ بنویسیدش و پشت سر اون اون جمله مثبت و متضاد اون رو روبه روی اون جمله بنویسید و با خود تکرار کنید در مرور زمان باعث خواهد شد افکارات مثبت رو به جای منفی ها جاگذاری کنید
    13)در هنگام آموزش موبایلتون رو در اتاق دیگه ای قرار بدید و ایترنت کامپیوترتون رو هم خاموش کنید .
    شاید این کارها براتون خیلی خنده دار و بی اثر جلوه بشه ، اما لطفا انجامشون بدید تا در مرور زمان نتایج خودشون رو نشون بدن
    هیچ گذشته و آینده ای وجود نداره و فقط لحظه حال هست و انسان با تعریف بعد زمان برای جلوگیری از سردرگمی خودش زمان رو به وجود آورده اگر در این لحظه بهترین عملکرد رو داشته باشیم فردا که شد ( یعنی همون آینده) ، امروز میشه گذشته
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون

سلام بزرگوار.
    خیلی ممنونم از زمان و حوصله ای که گذاشتید برای من. فکر میکنم ممکنه هر روز لازم باشه این نکات خیلی مفیدی که فرمودید رو برای خودم مرور و مطالعه کنم. یک دنیا سپاس از همراهی و همدلی.

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ariya نمایش پست ها
    سلام سرکار خانم الناز
    جوابتون خیلی سادس
    1=به خودتون استراحت نمیدین و نان استاپ کار میکنید(اینجا مسابقه نمیدیم با کسی)
    2=تمرین و پیشرفت خودتون رو زیر نظر ندارید دوستعزیز
    اگر شما عکس های اولیه تون رو باعکس های اخری تون بشینید و مقایسه کنید خودتون پیشرفت خودتون رو میبینید و سرزنش نمیکیند خودتون رو
    راهکار ها=میدیتیشن-کتاب-گوش دادن به موزیک های ارامش بخش
    (مدیتیشن رو خیلی جدی بگیرید)
    اگر هم جایی شاغل نیستید در طول روز ورزش کنید ویا فعالیت داشته باشید به کمال گرایی تون خیلی کمک میکنه

چشم . مچکرم جناب آریای عزیز. من هرجای این انجمن که ممکن باشه باید از شما راهنمایی بگیرم.فرقی نداره کجا ممنونم مجدد.

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 11 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Milad-Trader نمایش پست ها
    درود بر شما،

اول از همه باید بگم این مشکل رو بنده به شخصه نیز داشته ام و دارم. روان آدم هم دارای یک سیکل فراز و فرود هست. در زمانهای خاصی بدون دلیل ذهن هیچ تمرکزی یا انگیزه ای برای انجام کاری که ما از آن میخواهیم را ندارد. من به شخصه راه حلی رو تست کردم و جواب داد و فلسفه پشتش هم این هست که معمولا کارهایی که به شدت فکری هستند، سوختشون رو از کارهای از جنسی مخالف تامین میکنند. مثلا اگر حس بی انگیزگی یا عدم تمرکز داریم نباید بریم کتاب بخونیم یا فیلم ببینیم چون همه این فعالیت ها باز هم از یک دسته هستند. به جای آن بهتره یک ماده غذایی جدید بخوریم یا یک کار فیزیکی متفاوت انجام بدیم. من به شخصه به محض حس چنین حالتی ورزش میکنم. سکون زیاد لازم برای انجام فعالیت های لازم برای این حرفه به نحوی حرکت خون در بدن رو به شدت کاهش میده و تنها راه ایجاد کاردیو برای قلب هست. یعنی ضربان قلب به نحوی باید بالا بره چه با ورزش چه با یک عمل هیجانی و ... این کار باعث ریشارژ شدن سیستم سروتونین بدن میشه و ناخواسته حس میکنید انرژی بازگشتن به مسیر رو پیدا کردید.

پس به صورت خلاصه:

شارژر فعالیت فکری و نشستنی = یک عمل فیزیکی یا هیجانی با افزایش ضربان قلب

مورد بعدی اشاره شما به کمالگرایی هست. این مورد هم که اکثرا با آن مواجه هستیم با یک راه ساده میتونه برطرف بشه. هدفتون رو کمترین کار ممکن در لحظه قرار بدید. مثلا به جای اینکه بگید کل فایل بعدی رو ببینم، بگید میخوام ۱۰ دقیقه از این فایل ببینم و بعدش ببینم چی میشه. این شیوه خیلی ساده باعث درگیر کردن سیستم پاداش در سیر کار میشه و کار رو برای ادامه دادن ساده تر میکنه.

پاداش های کوچک = انگیزه برای ادامه

یک پیشنهاد دیگر که دارم انجام مدیتیشین در کمترین زمان ممکن (۱۰ دقیقه در روز) هست. این کار به قدری برای این کار نیازه که چندین کتاب روانشناسی معامله گری بر مبنای همین فعالیت هست. اگر بتونید بدون اینکه خودتون رو سرزنش کنید از روزانه فرضا ۱ دقیقه شروع به انجام مدیتیشیتن و تمرکز روی تنفس شروع کنید، کم کم منایجی میگیرید که به نظر شاید عجیب باشند. این مورد رو به شدت توصیه میکنم. من به مدت ۳ ماه متوالی و منظم این کار رو انجام میدادم اما اشتباهی که کردم این بود که روزانه به عدد زمان این کار اضافه کردم. این فعالیت هم اگر آهسنه و پیوسته باشه بسیار عالی هست. دوباره شروع به این فعالیت کردم اما به مدت نهایتا ۱۰ دقیقه در روز اما مداوم. این عادت نه تنها در این مشکلاتی که فرمودید بلکه در آینده در زمان ترید یکی از مهمترین فعالیت های یک تریدر است.

امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم.

یک پیشنهاد هم دارم که پاسخ های دوستان رو در یک پست جدا با لینک به هر پاسخ جمع بندی کنید که میتونه برای خودتون و بقیه بسیار مفید باشه.

ارادتمند - میلاد

سلام جناب میلاد بزرگوار. خیلی مچکرم از توضیحات کاملتون. با اینکه سال هاست ورزش در برنامه زندگیم هست منتها هیچ وقت سمت مدیتیشن نرفتم چون هیچ وقت بهش باور نداشتم. ولی اینکه اینجا انقدر بهش تاکید میشه جای تامل داره. حتما در موردش تحقیق میکنم و سعی میکنم اجرا کنم و بهش پایبند باشم. باقی مواردی هم که ذکر کردید رو در گوشه ذهنم گذاشتم تا بتونم ازشون کمک بگیرم.
    یک دنیا سپاس.

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از elnaz.s عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    ارادت
    امیدوارم حالتون عالی باشه

از سری فرمت های جدید هم اندیشی که دوستان ایجاد کردند میخواستم بریم سراغ روتین روزانه دوستان عزیز که برمیگرده به تاپیک عادت های تریدهای موفق ولی چون فعلا به سوددهی نرسیدیم دیگه نخواستم بحث بکشه به اون تاپیک

۱) روتین روزانه خودتون رو به صورت کامل و منطقی بنویسین
    به شکل زیر

عرفان هستم

فول تایم تریدر هستم یا نیستم

ساعت .... بیدار میشم (مجموع تایم خوابم .... هست در طول شبانه روز)
    اینکارارو در طول روز انجام میدم .......

ساعت ....شب میخوابم

فرمت به شکل بالا هست
    هیچ یک از دوستان منشن نمیشه تا مشارکت حداکثری داشته باشیم

شادباشید و پیروز
    سلام ارادت
    من تارخم.فول تایم تریدر هستم.صبح ها 8 بیدار میشم.توضیحات کامل رو در این پست دادم.نوشتنش دوباره کاریه دیگه.
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post220232
    in all chaos there is calculation

10. 11 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Snow_Trader آواتار ها
    8,077 بار در 852 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 308 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    باید همیشه منشن کنیم @ariya @Brian @miladtrader @tarokh @mohammad-zrm @oveys @Snow_Trader @armin_a1a @Armingpr @azade @kamanche @Rezaaslz
    تشکر از meno جان بابت شرکت خودجوش

سلام عرفان عزیز

من دیده بودم پیامتو خاستم وقتی سرم خلوت جواب بدم

من فول تایم تریدر نیستم
    من صب ساعت 6 بلند میشم
    مسواک
    ورزش
    بازی فراوانی + تمرینات شکرگزاری
    این ها تا ساعت 7 صبح طول میکشه بعدش صبحونه و اینا بعد سر کارم تا عصر ساعت 5
    اصولا وقت داشته باشم سر کار بیس صفحه کتابمو میخونم
    عصر بعد از کار سیستم روشن میکنم و چارت رو بررسی میکنم و تا شب مشغول مارکت هسم و 11 هم خوابم
    Hard takes time, impossible a little more time

12. 17 کاربر برای این پست سودمند از Snow_Trader عزیز تشکر کرده اند:

TeenvokeR آواتار ها
    1,744 بار در 462 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 127 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    امیدوارم حالتون عالی باشید

حجت هستم

فول تایم تریدر هستم

ساعت 8 بیدار میشم (مجموع تایم خوابم 6.5 الی 7 ساعت هست در طول شبانه روز)

ساعت 1 الی 2 شب میخوابم

برنامه روزم از شب قبل نوشته شده اس

بیدارشدن مسواک صبحانه

پای چارت 3درصد روزانه رو میگیرم (برای روزهایی که مارکت باز هست ساعت 10 تا 14 ترید میکنم )

مثلا امروز که 19 تیرماه هست (امروز مارکت تعطیل هست ) برنامه این شکلی بوده

ادامه ی فایل مارک داگلاس رو ببینم / فایل چارلی بورتون رو ببینم

ناهار

باشگاه ساعت 4 بعد از ظهر تا 6 / وعده ی بعد از باشگاه

فعالیت در آکادمی کمک به جدیدتر ها /مطالعه ی مقالات آکادمی

خواندن ادامه کتاب (یک فصل یا 10/20 صفحه)

شام

نوشتن برنامه فردا / مسواک

دیدن یه قسمت سریال

خواب

شادباشید و پیروز
    ویرایش توسط TeenvokeR : 07-10-2022 در ساعت 18:25
    ماهیگیر باش نه ماهیگیر !

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از TeenvokeR عزیز تشکر کرده اند:

Amir_i70 آواتار ها
    742 بار در 165 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 186 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط TeenvokeR نمایش پست ها
    امیدوارم حالتون عالی باشید

حجت هستم

فول تایم تریدر هستم

ساعت 8 بیدار میشم (مجموع تایم خوابم 6.5 الی 7 ساعت هست در طول شبانه روز)

ساعت 1 الی 2 شب میخوابم

برنامه روزم از شب قبل نوشته شده اس

بیدارشدن مسواک صبحانه

پای چارت 3درصد روزانه رو میگیرم (برای روزهایی که مارکت باز هست ساعت 10 تا 14 ترید میکنم )

مثلا امروز که 19 تیرماه هست (امروز مارکت تعطیل هست ) برنامه این شکلی بوده

ادامه ی فایل مارک داگلاس رو ببینم / فایل چارلی بورتون رو ببینم

ناهار

باشگاه ساعت 4 بعد از ظهر تا 6 / وعده ی بعد از باشگاه

فعالیت در آکادمی کمک به جدیدتر ها /مطالعه ی مقالات آکادمی

خواندن ادامه کتاب (یک فصل یا 10/20 صفحه)

شام

نوشتن برنامه فردا / مسواک

دیدن یه قسمت سریال

خواب

شادباشید و پیروز
    به به چقدر زیبا این نوع بحث ها خیلی ب بقیه میتونه کمک کنه ممنون از ب اشتراک گذاشتنش حجت جان

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از Amir_i70 عزیز تشکر کرده اند:

sajad253 آواتار ها
    63 بار در 9 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرفان جان کارت چیه؟

18. 5 کاربر برای این پست سودمند از sajad253 عزیز تشکر کرده اند:

31,817 بار در 9,935 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 8495 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    ارادت
    امیدوارم حالتون عالی باشه

از سری فرمت های جدید هم اندیشی که دوستان ایجاد کردند میخواستم بریم سراغ روتین روزانه دوستان عزیز که برمیگرده به تاپیک عادت های تریدهای موفق ولی چون فعلا به سوددهی نرسیدیم دیگه نخواستم بحث بکشه به اون تاپیک

۱) روتین روزانه خودتون رو به صورت کامل و منطقی بنویسین
    به شکل زیر

عرفان هستم

فول تایم تریدر هستم یا نیستم

ساعت .... بیدار میشم (مجموع تایم خوابم .... هست در طول شبانه روز)
    اینکارارو در طول روز انجام میدم .......

ساعت ....شب میخوابم

فرمت به شکل بالا هست
    هیچ یک از دوستان منشن نمیشه تا مشارکت حداکثری داشته باشیم

شادباشید و پیروز
    سلام عرفان جان عزیزم
    پیشکسوت ما
    عرفان جان بنده چون دانشجوام تقریبا میشه گفت سبک زندگیم به 2 قسمت تبدیل میشه
    1=موقعی که دانشگاه ها تعطیله(فول تایم)
    2=موقعی که دانشگاه ها بازه
    من الان مورد 1 رو خدمتتون عرض میکنم و به ترتیب میرم پایین
    1=بین ساعت 8تا9 صبح از خواب بیدار میشم
    2=بلافاصله پس از بیدار شدن بازار رو یک فست چک میکنم(اگر تحلیلی داشته باشم تحلیل رو چک میکنم)
    3=خوردن یک صبحانه خیلی سبک
    4=انجام دادن حرکات کششی
    5=درست کردن قهوه برای نوشیدن حین کار
    6=در تایم درست شدن قهوه مدیتیشن میکنم تا تمرکز خودم رو به دست بیارم
    7=باز کردن صفحه اکادمی ویو و پاسخ دادن به سوالات دوستان(و دوره کردن برای خودم)
    8=یک تمرین کلی روی اصول اولیه و دیدن پترن های 123 و کشیدن خط روند نرمال(برای تقویت بیشتر چشمم)
    9=(ساعت 11)مشاهده بورس ایران
    10=شروع کرن به خواندن یک مقاله و نکته برداری
    11=بازی فراوانی
    12=چک کردن صفحات مجازیم
    13=پاسخ دوباره به سوالات دوستان
    14=استراحت میکنم تا ساعت3 بعداز ظهر
    15=بررسی بازار و امادگی برای تایم اخبار ها و مدیریت پوزیشن ها
    16=استراحت تا ساعت 5یا6 بعداز ظهر
    17=دیگه از ساعت 6بعداز ظهر تا 2 نصف شب فقط 3تا کار میکنم(بررسی بازار-ورود یا مدیریت پوزیشن-پاسخ به دوستان-تفریح یا پیاده روی و بعضی روزها ورزشی که بهش مشغولم-بازی های کامپیوتری)
    18=قبل از خواب خواندن کتاب و مدیتیشن
    19=بررسی بازار
    20=نوشتم ژورنال های ترید هام و درس هایی که گرفتم
    21=خواب(2 شب)
    (در طول شبانه روز بدنم با 6ساعت خوا هم اوکیه ولی میخوام استراحتم رو بیشتر کنم ببینم ایا تاثیری داره یا خیر که در 2 سانس تقسیمش کردم)
    برنامه ایه که هم تایم استراحتم توش رعایت شده و هم خوب میتونم بازار رو زیر نظر داشته باشم چون قبلا خیلی کارم بیشتر بود واقعا میتونم بگم افسردگی گرفته بودم
    معامله گری فرایندی برای کشف خود است

20. 10 کاربر برای این پست سودمند از ariya عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 72 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 72 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع