صفحه 178 از 556 نخستنخست ... 78128168176177178179180188228278 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,771 به 1,780 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

TeenvokeR آواتار ها
    1,744 بار در 462 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 127 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    درود بر شما عالی بود
    این نقل قول خیلی جالبه :
    You didnt come This far to come this far
    این همه راهو نیومدی که فقط تا اینجا بیای ...

جا نزن!

نقل قول نوشته اصلی توسط miRHesam نمایش پست ها
    درود بر همگی امیددارم که شاداب هستید
    تقدیم به خانواده اکادمی ویو

این پادکست خیلی مرتبط به حال وهوای این روزای خودم هست و با دوستای خوبم در انجمن به اشتراک بگذارم
    ادامه بده اکادمی ویو
    @Milad-Trader
    ماهیگیر باش نه ماهیگیر !

2. 11 کاربر برای این پست سودمند از TeenvokeR عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    درود
    امیدوارم حالتون عالی باشع
    دوستان با یک مشکل بسیار بدی برخورد کرده ام
    وقتی برنامه ریزی میکنم که یک کاری رو در تایمی که در نظرم هست تمام کنم _ چه هفته بعد چه ماه بعد و چه سال بعد و چه ساعت بعد
    انگار تمام کائنات باهم یکی میشن تا من نتونم به هدفم برسم
    مثلا قرار بود من ۲۰ ام این ماه یک مرور کلی داشته لاشم رو دوره ولی هرچی اتفاق بد بود برام افتاد تا نتونم تمومش کنم
    این رو تمام کارهای زندگیم هم کشونده شده
    کلا دیگه اشکم در اومده
    اینو باید حلش کنم وگرنه اون ۳ درصد که قراره هدف بزارم روزانه اونم میشه معکوسش و کلا همه چیز
    خوش به حال دوستانی که به توانایی ای رسیدن که دارن با ناخودآگاه همراه میشن و مایی که تازه داریم با ناخودآگاه دشمن میشم
    منتظر نظرات عزیزان هستم
    به رسم چند نفر از دوستان رو منشن میکنم و از دوستان با تجربه دیگه که تجربه یا دانشی در این حوضه دارن منتظر راهنمایی هستم @azade @Ali97 @tarokh @MEMO @mehrsa @sara.sat @KingMilad @ @Helix @Brian @amino @mohammad-zrm و ما بقی دوستان
    لطفا شرکت کنین
    سلام و وقت بخیر عرفان جان
    امیدوارم عالی باشید
    برنامه ریزیتون رو خیلی ریز نکنید و در ابتدا یک مقدار برنامه منعطف طراحی کنید نه زیاد سفت و سخت
    کائنات یکی از کارهاشون این هست که چیزی رو که میخواین و درخواست میکنین براتون برآورده کنند نه مانع رسیدنتون به اون چیزی که میخواین
    مانع در درون شماست و در ناخودآگاهتون
    وقتی شما برنامه ریزی میکنید و در جهت پیشرفت حرکت میکنید ذهنتون احساس خطر میکنه چون میبینه کنترل همه چیز در دست شماست و از عهده اون خارج میشه پس تمام سعیش بر این هست شمارو برگردونه سرجای اول تا احساس امنیت بکنه
    هیچ چیزی به خودی خود نه بد هست و نه خوب ، این ما هستیم که با تجربیاتمون و احساساتمون بهش برچسب خوب یا بد میزنیم
    ذهن ناخودآگاه کارش مواظبت از شماست ، این از کودکی و تا به این سن که رسیدید با پاره ای از موارد و باورها و عقاید رشد پیدا کرده و الان شما در حال ساخت مسیر جدید هستید و اون هم نمیدونه این کاری که شما انجام میدید خوب هست یا بد و فقط میبینه در مغایرت با موارد قبلی و چندین ساله هست پس سعی میکنه ازتون محافظت کنه و برگردونتتون در مسیر و کارهای قبلی
    سخت نگیرید و عین آموزش یک کودک آرام آرام شروع به برنامه ریزی بکنید اما نه خیلی سفت و سخت و سنگین
    با کارهای بسیار ریز و کوچیک شروع کنید
    برای موفقیت در این بازار در نهایت جسمتون همان عرفان قبلی خواهد بود اما از نظر شخصیتی شاید اطرافیانتون نتونند بشناسنتون
    پس عجله نکنید مسیر سخته
    برای خودتون برنامه و هدف هفتگی بگذارید و در انتهای هر هفته بررسی کنید عملکردتون رو و در انتهای هفته اگر نتایج اوکی بود خدارو شکر ادامه بدید اگر نبود دوباره کارهایی که توش کم کاری شده رو در هفته پیش رو در برنامتون بگنجونید
    شاید این اتفاقاتی که در دید و نظر شماست از نظر من اتفاقات خوب باشه چون باعث شده یکی دیگه از مواردی که لازم هست درست بشه تا در مارکت به موفقیت برسید رو براتون آشکار کرده
    در مورد ۳ درصد که فرمودید ، لطفا در لحظه حال زندگی کنید ، مثل اکثر انسانها آینده ای که هنوز اتفاق نیفتاده پیشبینی نکنید ، اگر شما همین امروز و در این لحظه کار صحیح رو انجام بدید مطمئنا اون نتیجه ای که بر اساس کارهای قبلیتون برای آینده پیشبینی کردید اتفاق نخواهد افتاد و نتایج متفاوت خواهد بود
    باز هم میگم ناخودآگاهتون با شما دشمن نیست اون فقط کاری رو که فکر میکنه صحیح هست و بر اساس باورهای ساخته شده در طی این چندین سال هست انجام میده تا از نظر خودش از شما محافظت کرده باشه
    شما در حال ساختن و برنامه ریزی ناخودآگاهتون بر ااساس شرایط و باورهای جدید هستید و کلا متفاوت با باورهای چندین ساله پس به خودتون فرصت بدید و زیاد سخت نگیرید ، تغییرات آرام آرام و در مرور زمان اتفاق خواهد افتاد به شرط اینکه استمرار داشته باشید در اون کار
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

khoshroomahdi آواتار ها
    29,161 بار در 2,286 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

ترس یا اطمینان، احتمالات، دیدن کلاغهای سفید، گرفتن بک تست

احتمالات:
    شانس افتادن سکه برای هر طرف ۵۰ درصد است. آیا به این معنی است که اگر شما ۱۰۰ بار سکه را بیندازید از هر طرف ۵۰ بار می آید؟ قطعا خیر
    جواب صحیح در ریاضیات برای این مسيله این هست که در هر باری که شما سکه را پرتاب می کنید ۵۰ درصد احتمال دارد یک طرف سکه بیفتد. همین
    آیا با این توضیح امکان دارد هر ۱۰۰ بار به یک طرف بیفتد؟ از نظر ریاضی جواب بله است.
    بک تست:
    شاید خیلی ها به بک تست گرفتن ایراد بگیرند چون وین ریت در لایو با بک تست متفاوت است که ایراد درستی هم هست. گاهی این خطاها ناشی از خطای دید تریدر هست.
    اما یکی از اهداف بک تست گرفتن در آوردن احتمال خوردن حد سود یا حد ضرر است. مثلا وین ریت بک تست شده ۸۰ درصد
    با توجه به تعاریف بالا آیا می توانیم بگوییم از هر ۱۰۰ ترید شما ۸۰ ترید سود ده دارید؟ خیر
    ممکن است هر ۱۰۰ ترید اس ال بخورد یا هر ۱۰۰ ترید حد سود
    دیدن کلاغهای سفید:
    وقتی با برخی از بچه ها بعد از گرفتن بک تست صحبت می کنم و میگم فقط اونا که تی پی خوردند رو حالا بررسی کنید و کاری به ضرر ده ها نداشته باشید اکثرا جبهه می گیرند و میگن چرا اینکارو کنیم؟ آدم باید همه چیو ببینه؟
    اما این کار باعث ایجاد دیدن و عادت به فرمتهای سود ده در بلند مدت می شود. بعد از مدتی چشم تریدر با این تمرین به طور خودکار خیلی از مناطق رو فیلتر می کنه که شاید خود تریدر حتی ندونه انجا رو چرا ترید نکرده.

ترس یا اطمینان:
    در هر ترید دو حس ترس و امید وجود دارد. ترس از خوردن استاپ و امید به خوردن حد سود. ابتدا باید روی این احساسات کار کنیم گاهی ترس بیش از حد هست و گاهی هم امید.
    راه مقابله با ترس این هست که اعتماد به نفس داشته باشیم. چطور به وجود میاد؟ با دیدن وین ریت در بک تست. با دیدن کلاغهای سیاه. هرچی کلاغهای سیاه رو بیشتر دیده باشی در لایو بازار با اطمینان تر ترید میزنی ولی هرچی کلاغهای سفید شمرده باشی قطعا با ترس بیشتری وارد ترید میشید.

نتیجه اعتماد به نفس:
    من که بک تست گرفتم و میدونم فرمت چک لیستم زیاد در بازار شکل میگیره اگر وین ریتم ۶۰ درصد باشه و ریسک به ریواردم یک به یک باشه جرات اینو دارم که ده درصد یا بیست درصد مارجین رو درگیر کنم. چون احتمالا بعد از ۱۰۰ ترید بیست گام ( حالا هر درصدی) در سود هستم. اگر گامم سه درصد باشه میشه ۶۰ درصد سود و اگر گامم ده درصد گذاشته باشم میشه دویست درصد سود. ولی اگر بترسم هیچوقت نمیتونم حجم رو اضافه کنم چونجرات ریسک از دست دادن پول و اعتمادی که بازار همیشه موقعیت خوب میده ندارم.

با توجه به مطالب بالا احتمالا عده ای بعد از نتیجه گیری باز بگن:
    خب احتمالا ۱۰۰ تا استاپ بخوریم. طبیعی هست که اون عده هنوز باید روی احساس ترسشون کارکنند تا به تعادل برسند.
    کسی هم که کلاغهای سیاه رو شمرده میگه احتمالا ۱۰۰ تا تی پی بخورم.
    توی بازار کدوم یک موفق تر خواهند بود؟
    تفاوت آدم خوش بین با بدبین:
    آدم بد بین کسیه که فکر می کنه آدم خوش بین فردی است کم هوش ،که گمان کرده دنیا سراسر ویکپارچه نیکیست ولی آدم خوش بین فردیه که میدونه گاهی رنج و درد ،گاهی سرور و شادی و آرامش، مجموعه ای است تو امان حاصل زندگی . ولی نگاهش به وجه مثبتشه، علی رغم اینکه میدونه جنبه های ناخوبی هم ممکنه وجود داشته باشه.
    ویرایش توسط khoshroomahdi : 07-01-2022 در ساعت 17:38

6. 23 کاربر برای این پست سودمند از khoshroomahdi عزیز تشکر کرده اند:

3,813 بار در 411 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان یه تجربه شخصی رو میخواستم بگم
    هر وقت این احساسات منفی رو داشتین از جمله ناامیدی، ترس از آینده، احساس اینکه من نمیتونم، یا هر احساس منفی یا ترید ضررده داشتین یا یه روز نرسیدید تمرین کنید بشینید شروع کنید یکی از فایلهای امینو رو گوش بدید واقعا همش از بین میره و بجاش مثبت همه اون احساسات جایگزین میشه چه کردی با ما استاد. انگار یه منبع انرژیه که مثل شارژر تا بهش وصل میشم انرژیم میره بالا. گفتم مربوط به روانشناسی میشه اینجا قرار دادم. موفق باشید

8. 12 کاربر برای این پست سودمند از KazM عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,168 بار در 467 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر خیلی ممنون بابت راهنماییتون بله ممنون میشم منابع دکتر دیسپنزا رو قرار بدید
    حقیقتا فکر کنم بزرگی هاله دور سر من اندازه تانکر اب باشه و گاهی اوقات سردرد و چشم درد میشم (البته میتونه به میزان مطالب و متن هایی که میخونم و همچنین کتاب هایی که میخونم هم باشه روزی بالا 4 یا 5 ساعت فقط مقاله و کتاب میخونم و خب این انرژی بایذ از یه طرف سوختش تامین شه !)

خیلی ممنون از شما سرکار خانوم موفق باشید
    چشم حتما فقط بفرمایید چطور باید قرار بدم فایلها رو ،حدودا 20تا فایل صوتی هست.
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    درود
    امیدوارم حالتون عالی باشع
    دوستان با یک مشکل بسیار بدی برخورد کرده ام
    وقتی برنامه ریزی میکنم که یک کاری رو در تایمی که در نظرم هست تمام کنم _ چه هفته بعد چه ماه بعد و چه سال بعد و چه ساعت بعد
    انگار تمام کائنات باهم یکی میشن تا من نتونم به هدفم برسم
    مثلا قرار بود من ۲۰ ام این ماه یک مرور کلی داشته لاشم رو دوره ولی هرچی اتفاق بد بود برام افتاد تا نتونم تمومش کنم
    این رو تمام کارهای زندگیم هم کشونده شده
    کلا دیگه اشکم در اومده
    اینو باید حلش کنم وگرنه اون ۳ درصد که قراره هدف بزارم روزانه اونم میشه معکوسش و کلا همه چیز
    خوش به حال دوستانی که به توانایی ای رسیدن که دارن با ناخودآگاه همراه میشن و مایی که تازه داریم با ناخودآگاه دشمن میشم
    منتظر نظرات عزیزان هستم
    به رسم چند نفر از دوستان رو منشن میکنم و از دوستان با تجربه دیگه که تجربه یا دانشی در این حوضه دارن منتظر راهنمایی هستم @azade @Ali97 @tarokh @MEMO @mehrsa @sara.sat @KingMilad @ @Helix @Brian @amino @mohammad-zrm و ما بقی دوستان
    لطفا شرکت کنین
    سلام و درود
    راستش منم خیلی به این مسئله برخورد میکنم که برنامه ام اجرا نمیشه اولین مشکلم اینه که کمال گرایانه برنامه ریزی میکنم و محدودیت هامو نمیبینم وقتی برنامه اجرا نمیشه بنظرم حس ناامیدی یا سرزنش میتونه انرژی رو برای بقیه کارها هم کم کنه و اونارو هم بهم بریزیه و دچار بی نظمی مرکب بشیم . یه مقاله ای استاد عزیزمون اخیرا گذاشتن درباره انعطاف پذیری خیلی بهم کمک کرد واقعا ..همینطور بنظرم باید بعضی وقتا به خودمون حق بدیم که به اندازه یه اصلاح کوچیک استراحت کنیم و البته مواظب باشیم که تو روند نزولی نیفتیم

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام دوستان عزیز
    درباره تغییر عادات من همیشه 21 روز که بدون استاپ کاری که باید رو انجام بدم بعدش سردرگم میشم البته دوباره 21 روز بعدی رو شروع میکنم اما دقیقا نمیدونم تا کی باید ادامه داد که بگم این کار جزئی از شخصیت من شده؟

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    بهترین کاری که میشه کرد از نظر من آگاه بودن نسبت به اون عادته (توی یک کتاب یا مقاله متاسفانه اسمشو یادم نیست خوندم این نکته رو) چه بسا خیلی ها مدت زمان بیشتری رو وقت میزارن برای یک عادت

من فکر میکنم این مدت زمان 21 روز زمانیه برای اگاه شدن نسبت به اون عادت و بعد از به اگاهی رسیدن ذهن آگاه میتونه تغییرش بده (توی یک از وبینارها بود یا رادیوتیوب ها یادم نیست استاد گفتند 52 روز مثلا طبق یک سیستم ثابت ترید بزنید دیگه نمیتونید بدون اشتباه ترید بزنید چون روی سیستم عامل ذهن شما یک برنامه جدید نصب شده )

موفق باشید
    ممنون از پاسخگویی تون ،موفق و پیروز باشید.

16. 10 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

Hosseinbagheri آواتار ها
    31,109 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 147 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام
    تلاش برای پیدا کردن عدد درست رو رها کنید، چون اصلا هیچ عدد درستی وجود نداره. عدد درست خود شمایید و عادتی که می خواید تغییر بدید .
    مثلا ممکنه شما همین امروز به خاطر یه بیماری سختی که دچارش شدید تصمیم بگیرید که تنقلات مضر رو کلا از وعده های روزانه تون حذف کنید و انقدر هم انگیزه داشته باشید و از طرفی آدم شکمویی هم نباشید و در کنارش با تلاش و تکرار زیاد و به کار گرفتن روش های درست، بتونید توی 1 ماه و 0/5 عادت سالم خوری رو تو خودتون تقویت کنید و برای همیشه با چیپس و پفک و آب نبات و شیرینی و این چیزها خداحافظی کنید اما خواهرتون تو همون خونه بعد از 10 سال هم این پروژه سالم خوریش دائم با شکست مواجه بشه و نتونه .
    بر اساس تحقیق که تو سال 2009 انجام شده و توی ژورنال European Journal of Social Psychology امنتشر شده، من و شما برای تغییر یا شکل گیری یه عادت بین 18 تا 254 روز ممکنه زمان نیاز داشته باشیم. که به طور متوسط ممکنه 66 روز طول بکشه تا یه عادتی اتومات بشه و دیگه نیاز نباشه ما دائم برای انجام شدن و نشدنش تلاش کنیم. { حواس تون به کلمات باشه ها ؛ متوسط ؛ ممکنه ؛} پس حواس تون باشه که گرفتار این اعداد و ارقامِ اشتباه نشید و بدونید که انقدر فاکتورهای زیادی تو شکل گیری یه عادت مثبت یا ترک یه عادت منفی تاثیر دارن که واقعا نسخه پیچیدین برای همه غیر ممممممممکنه و بیشتر شبیه کار رمال ها و فالگیر ها میشه این کارمون و اصلا نمیشه یه تعداد روز مشخص تعیین کنیم و به همه بگیم که میتونن تو 21 روز هر عادتی که میخوان رو ترک کنن یا ایجاد کنن ! نشدنیه فراموش کنید…}
    شما زمانی میتونید بگید یک عادتی رو در خودتون ایجاد کردید که بدون فکر کردن اون کار رو انجام بدین.
    مطالب مربوط به عادات واقعا زیاده و در قالب یک پست نمی گنجه ، اگر دوستان اشتیاق داشتند در مورد این موضوع بیشتر صحبت می کنیم.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    درباره تغییر عادات من همیشه 21 روز که بدون استاپ کاری که باید رو انجام بدم بعدش سردرگم میشم البته دوباره 21 روز بعدی رو شروع میکنم اما دقیقا نمیدونم تا کی باید ادامه داد که بگم این کار جزئی از شخصیت من شده؟
    ویرایش توسط Hosseinbagheri : 07-02-2022 در ساعت 10:17
    شانس هرگز کافی نیست.

18. 17 کاربر برای این پست سودمند از Hosseinbagheri عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,929 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinbagheri نمایش پست ها
    سلام
    تلاش برای پیدا کردن عدد درست رو رها کنید، چون اصلا هیچ عدد درستی وجود نداره. عدد درست خود شمایید و عادتی که می خواید تغییر بدید .
    مثلا ممکنه شما همین امروز به خاطر یه بیماری سختی که دچارش شدید تصمیم بگیرید که تنقلات مضر رو کلا از وعده های روزانه تون حذف کنید و انقدر هم انگیزه داشته باشید و از طرفی آدم شکمویی هم نباشید و در کنارش با تلاش و تکرار زیاد و به کار گرفتن روش های درست، بتونید توی 1 ماه و 0/5 عادت سالم خوری رو تو خودتون تقویت کنید و برای همیشه با چیپس و پفک و آب نبات و شیرینی و این چیزها خداحافظی کنید اما خواهرتون تو همون خونه بعد از 10 سال هم این پروژه سالم خوریش دائم با شکست مواجه بشه و نتونه .
    بر اساس تحقیق که تو سال 2009 انجام شده و توی ژورنال European Journal of Social Psychology امنتشر شده، من و شما برای تغییر یا شکل گیری یه عادت بین 18 تا 254 روز ممکنه زمان نیاز داشته باشیم. که به طور متوسط ممکنه 66 روز طول بکشه تا یه عادتی اتومات بشه و دیگه نیاز نباشه ما دائم برای انجام شدن و نشدنش تلاش کنیم. { حواس تون به کلمات باشه ها ؛ متوسط ؛ ممکنه ؛} پس حواس تون باشه که گرفتار این اعداد و ارقامِ اشتباه نشید و بدونید که انقدر فاکتورهای زیادی تو شکل گیری یه عادت مثبت یا ترک یه عادت منفی تاثیر دارن که واقعا نسخه پیچیدین برای همه غیر ممممممممکنه و بیشتر شبیه کار رمال ها و فالگیر ها میشه این کارمون و اصلا نمیشه یه تعداد روز مشخص تعیین کنیم و به همه بگیم که میتونن تو 21 روز هر عادتی که میخوان رو ترک کنن یا ایجاد کنن ! نشدنیه فراموش کنید…}
    شما زمانی میتونید بگید یک عادتی رو در خودتون ایجاد کردید که بدون فکر کردن اون کار رو انجام بدین.
    مطالب مربوط به عادات واقعا زیاده و در قالب یک پست نمی گنجه ، اگر دوستان اشتیاق داشتند در مورد این موضوع بیشتر صحبت می کنیم.
    با تشکر
    سلام حسین جان امیدوارم حالتون عالی باشه
    عالی یادمه شما چند نکته هم ازکتاب عادت های اتمی چند روز قبل واسم گفتین که دقیقا یادمب ود

چند روزی بود ذهنم مشغول این بود که مثلا یک فرد سیگاری رو در نظر بگیریم _ میبینی بعد 5 سال ترک دوباره برمیگرده سمتش
    اما یکی که سیگار نکشیده به زور بکشیش هم نمیکشه و زیاد دیگه زورکنی یه نخ میکشه اما از روی اجبار ودیگه نمیره سمتش
    حالا اینجا من نمیدونم چه اتفاق جالبی تو مغز اتفاق می افته که بعد مثلا 5 سال ترک دوباره برمیگردیم سمتش و چگونه میتونیم اون تفکرات یا روحیات یک فردی که سیگاری نیست رو داشته باشیم
    چگونه میتونیم این شاهراه رو تو مغز ببندیم _ چون فکر کنم واسه هر عادتی که ایجاد میکنم رشته های عصبی ای به وجود میاریم که در ظول زمان با تکرار اون قوی تر و ضخیم تر میشن _ حالامن طرف صحبتم این که چطور میتونیم اون رشته هارو برای همیشه ببندیم
    یک فرد معتاد رو درنظر بگیرین و میشناسم فردی رو که بعد چند سال ترک دوباره برگشت اما شخصا خود من رو بکشن هم سمتش نمیرم حالا اینجا چه اتفاقی می افته که اون شخصی که تو ترک بود راحت میره سمتش اما من نه!!

و اینکه من 10 روزی بود خیلی خوب ورزش رو شروع کرده بودم و ساعت 6 صبح میرفتم ورزش هر روز و میومدم و مثل تراکتور کار میکردم اما به طرض عجیب و غیرقابل کنترلی مریض شدم _ مهمون اومد_ کار پیش اومد و.... قبول میکنم درمواردی تنبلی کردم که و زود نیومدم رو روند قبلیم ولی از امروز دوباره استارت زدم ولی خیلی عصبیم چون خالصا10 روز عقب افتادم بعد 9 ماهکاری در انجمن و این بی سابقه بوده برام و تازه داشتم 9 ماه تلاش هامو عملی میکردم و داشتم روتین عالی میساختم که همه چی بر باد رفت .... (ببخشید که نمیتونم مثبت گراینه نگاه کنم)
    در رابطه با مدیتیشن هم سوال داشتم که میخوام شروعش کنم ولی نمیدونم از کجا شروع کنم
    از همه ی دوستان تمنا میکنم که هرچی تجربه از مدیتیشن دارن رو باهام به اشتراکبزارن و استاد فکر کنم یه مقاله گذاشتن در رابطه با مدیتیشن و ایا اون کافیه؟!

برای اینکه بحث ایجاد بشه منشن نمیکنم هیچکس رو تا همه جواب بدن منتظر نظرات خوبتون هستم

شادباشید و پیروز
    ویرایش توسط Erfanalk : 07-02-2022 در ساعت 11:59

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 51 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 51 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع