صفحه 177 از 555 نخستنخست ... 77127167175176177178179187227277 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,761 به 1,770 از 5547

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

2,009 بار در 639 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    درود
    امیدوارم حالتون عالی باشع
    دوستان با یک مشکل بسیار بدی برخورد کرده ام
    وقتی برنامه ریزی میکنم که یک کاری رو در تایمی که در نظرم هست تمام کنم _ چه هفته بعد چه ماه بعد و چه سال بعد و چه ساعت بعد
    انگار تمام کائنات باهم یکی میشن تا من نتونم به هدفم برسم
    مثلا قرار بود من ۲۰ ام این ماه یک مرور کلی داشته لاشم رو دوره ولی هرچی اتفاق بد بود برام افتاد تا نتونم تمومش کنم
    این رو تمام کارهای زندگیم هم کشونده شده
    کلا دیگه اشکم در اومده
    اینو باید حلش کنم وگرنه اون ۳ درصد که قراره هدف بزارم روزانه اونم میشه معکوسش و کلا همه چیز
    خوش به حال دوستانی که به توانایی ای رسیدن که دارن با ناخودآگاه همراه میشن و مایی که تازه داریم با ناخودآگاه دشمن میشم
    منتظر نظرات عزیزان هستم
    به رسم چند نفر از دوستان رو منشن میکنم و از دوستان با تجربه دیگه که تجربه یا دانشی در این حوضه دارن منتظر راهنمایی هستم @azade @Ali97 @tarokh @MEMO @mehrsa @sara.sat @KingMilad @ @Helix @Brian @amino @mohammad-zrm و ما بقی دوستان
    لطفا شرکت کنین
    با نزدیک شدن به تعالی و نبوغ ذاتی
    مغز باستانی(ناخوداگاه) شروع به فعالیت میکند و باعث میشود ما به منابع هواس پرتی یعنی گوشی تلویزیون تفریح زیاد و هرچیزی که ما را از هدف دور کند پناه ببریم و همه چیز را خراب میکند
    و ما باید به این اگاهی داشته باشیم و با ان بجنگیم تا این مرحله سخت رد بشه

منبع:کتاب باشگاه پنج صبحی ها

2. 12 کاربر برای این پست سودمند از om!d عزیز تشکر کرده اند:

mehrsa آواتار ها
    2,167 بار در 466 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 24 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر خیلی ممنون از جواب خوبتون

این تمرین هارو از کجا میشه اموزش دید ؟ منابع شما چی بود؟ ممنون
    سلام روزتون بخیر و شادی
    راستش یه منبع وجود نداشته آشنایی من با مدیتیشن برمیگرده به ده سال پیش که کلاس یوگا میرفتم و بعد یوگا مدیتیشن میکردیم و میتونم بگم بهترین دوران و لذت بخش ترین دوران زندگی من بوده ...یوگا ورزشی هستش که بدن رو منعطف میکنه در نتیجه اش مراکز انرژی منعطف میشه و بالانس انرژی راحتتر اتفاق میفته و خیلی مهمه که مراکز انرژی بدنمون در تعادل باشن،مربی یوگا میگفتن وقتی مثلا زیادی فکر میکنی یا کسانیکه زیاد درس خوندن هاله سرشون بزرگتر از بقیه بدنشون میشه و ایشون به شدت روی تنفس ها تاکید داشتن و خب انواع تنفس ها رو توی اون کلاس یاد گرفته بودم و بعد که کلاس یوگا با ایشون رو نرفتم یعنی شرایط باشگاه رفتن نداشتم توی خونه حتما انجام میدادم و مدیتیشن هم برام فقط تنفس هاش بود و کمی تمرکز کردن و رفتن تو فضایی که مربیمون میساخت،اما کاملا نامنظم ،ولی مطالب مرتبط رو هرجایی که میدیدم میخوندم تا اینکه اینجا یکی از دوستان مدیتیشن دکتر جو دیسپنزا رو معرفی کردن و تقریبا چند ماهه که مدیتیشن های ایشون رو انجام میدم و خیلی خوب باهاش ارتباط برقرار کردم ،بنظرم خیلی اموزش دیدنی نیس بیشتر اینه که منظم انجام بدین تا دریافت کنید حالا هر مدیتیشنی که راحت بودین باهاش ،اگر فایل های دکتر دیسپنزا رو هم خواستین بفرمایید.
    "زندگیمون با تمام عوامل محدود کننده اش به عهده ماست"

4. 10 کاربر برای این پست سودمند از mehrsa عزیز تشکر کرده اند:

3,813 بار در 411 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود
    وقتی برنامه ریزی میکنم که یک کاری رو در تایمی که در نظرم هست تمام کنم _ چه هفته بعد چه ماه بعد و چه سال بعد و چه ساعت بعد
    مثلا قرار بود من ۲۰ ام این ماه یک مرور کلی داشته لاشم رو دوره ولی هرچی اتفاق بد بود برام افتاد تا نتونم تمومش کنم
    کلا دیگه اشکم در اومده
    اینو باید حلش کنم وگرنه اون ۳ درصد که قراره هدف بزارم روزانه اونم میشه معکوسش و کلا همه چیز
    خوش به حال دوستانی که به توانایی ای رسیدن که دارن با ناخودآگاه همراه میشن و مایی که تازه داریم با ناخودآگاه دشمن میشم
    منتظر نظرات عزیزان هستم
    به رسم چند نفر از دوستان رو منشن میکنم و از دوستان با تجربه دیگه که تجربه یا دانشی در این حوضه دارن منتظر راهنمایی هستم @azade @Ali97 @tarokh @MEMO @mehrsa @sara.sat @KingMilad @ @Helix @Brian @amino @mohammad-zrm و ما بقی دوستان
    لطفا شرکت کنین
    سلام دوست عزیز
    بحث ضمیر ناخودآگاه یکم مفصله ولی سعی میکنم خلاصه ش کنم امیدوارم دیدتون راجب دشمنی اون با شما براتون حل بشه:
    ضمیر ناخودآگاه غیر از سیستم های ضروری برای ادامه حیات شما مثل تنفس گوارش سیستم خون رسانی و ... عبارتست از همه افکار ایده ها علایق و سلایق و باورهای ناخودآگاه شما که از 3 منبع تغذیه میشه: اول روح هست که مربوط به زندگیهای قبلی شما میشه و ممکنه همراه روح به این زندگیتون وارد شده باشه دوم ژنتیک هست که از آبا و اجدادتون بهتون ارث رسیده و سوم باورهایی هست از اول این زندگیتون و محیط، والدین، معلمین و بقیه اطرافیانتون به شما قبولونده شده که این باورهای اخیر که حاصل تجربه زندگی الآنتونه میتونه بحدی عمیق باشه که خودش هم در سطح روح و ژنتیک وارد بشه و در اون قالب به زندگیهای آینده شما وارد بشه.
    این ضمیر فوق العاده هوشمنده اما در عین حال هیچ قضاوتی نمیکنه و هر چیزی برخلاف باورهایی که درش وجود داره وارد زندگی شما بشه فکر میکنه که جون شما در خطره و سریعا دفعش می کنه و اصلا فکر نمیکنه که شما یا خودآگاهتون چی میخواید فقط بر اساس برنامه و باورهایی که در اون نصب شده کار میکنه. مثلا اگر شما یک غذای مسموم رو میل کنید بمحض تشخیصش باعث میشه شما اسهال و استفراغ کنید تا سموم از بدنتون خارج بشن. بهمین شکل اگر شما باور مخرب و محدود کننده ای در مورد پول داشته باشین بمحض ورود پول به زندگیتون ضمیر ناخودآگاه همه کائنات رو بسیج میکنه که اون پول از زندگی شما خارج بشه چون فکر میکنه داره از جونتون محافظت می کنه پس موقعیتهایی رو پیش میاره که یا ضرر کنید یا سر راه کلاهبرداران قرار میگیرید یا حتی باعث میشه اون پول رو گم کنید. پس نه تنها دشمن شما نیست بلکه از همه کائنات کمک میگیره که در راستای باورهاتون از شما محافظت کنه.
    حالا چیکار کنیم که راستای خواسته های ما عمل کنه؟ بایستی هر آنچه در ضمیر ناخودآگاه من جمله باورها درش وجود داره رو از نو برنامه نویسی کنیم تا براساس باورهای مثبتی که واردش میشه همه کائنات رو بسیج کنه که به خواسته هامون برسیم فقط اول باید اون باورهای منفی و محدود کننده رو خارج کنیم. همچنانکه امینو (خاطرم نیست در کدوم وبینار) گفتن توی زمینی که پر از علف های هرزه نمیشه حتی با پاشیدن دونه های جدید محصول خوبی بدست آورد و همونجا راهکارهایی برای برنامه نویسی مجدد ضمیر ناخودآگاه میدن که باید انجامشون بدید تا به مرور زمان ضمیر ناخوآگاه رو با خواسته های خودآگاهتون هم مسیر کنید.
    موفق باشید.

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از KazM عزیز تشکر کرده اند:

afaran آواتار ها
    574 بار در 61 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ichi.trader98 نمایش پست ها
    "آزمون قمار"

✍️من یک اسکناس ٢٠ دلاری دارم. آن را به هر قیمتی که بخواهید به شما می*فروشم.
    فقط دقت کنید هر مبلغی را بگویید باید پرداخت کنید
    ✍️پیشنهادها از یک دلار شروع می*شود و با گام های یک دلاری بالا می رود، ولی نکته*ای كه وجود دارد این است که افراد دیگر هم می*توانند روی این اسکناس ٢٠ دلاری پیشنهاد قیمت دهند و اگر کسی توانست قیمت بالاتری از شما پیشنهاد داده و شما را شکست دهد شما همچنان باید به اندازه پیشنهاد آخرتان به من پول بدهید و در ازای آن چیزی دریافت نخواهید کرد..!
    ✍️افراد در ابتدا از اینکه می*توانند یک اسکناس بیست دلاری را ۲ یا ۵ یا ۱۰ دلار بخرند هیجان* زده می*شوند،پول مفت است، ولی در قیمت*های ۱۷ و ۱۸ دلار یک جنگ تمام عیار بین پیشنهادهای دو نفر که می*فهمند ممکن است در انتها مجبور شوند پول خیلی زیادی را برای هیچ پرداخت کنند در می*گیرد. آن*ها برای آنکه نبازند پشت سر هم پیشنهادهای بالاتری می*دهند.
    ✍️ناگهان یکی برای یک اسکناس ۲۰ دلاری ۲۱ دلار پیشنهاد می*دهد که در حقیقت منطقي است چون در این قیمت برنده ۱ دلار می*بازد (با احتساب بیست دلاری که در یافت میکند) در حالی که بازنده ۲۰ دلار خواهد باخت.
    ✍️از اینجا همه چیز بالا می*گیرد.
    جنگ برای برد تبدیل می*شود به جنگ برای کمتر باختن، و باعث می*شود تا پیشنهادها برای یک اسکناس ۲۰ دلاری به طور کاذب بالا برود.
    ✍️استاد مدیریت دانشگاه وارتون آدام گرنت (Adam Grant) که در جلسات مشاوره از این بازی استفاده می*کند می*گوید که یک افسر ارتش یک بار حدود ۵۰۰ دلار برای یک اسکناس ۲۰ دلاری پرداخت. استاد مدرسه کسب و کار هاروارد مکس بیزرمن (Max Bazerman) ادعا می*کند که حدود ۱۷۰۰۰ دلار از به مزایده گذاشتن یک اسکناس ۲۰ دلاری بین دانشجویانش بدست آورده است و حداقل یک دانشجو بوده است که ۲۰۴ دلار برای یک اسکناس ۲۰ دلاری پرداخت کرده است.
    ✍️طبق دانسته های روانشناسان، افراد بیشتر از آنکه از بردن لذت ببرند از باختن متنفرند. به این نکته «بیزاری از باخت» گفته می*شود که یکی از عوامل اصلی ضرر در بورس و سایر بازارهای مالی است. شما هنگامی که در یک معامله سود می کنید به سرعت پوزیشن خود را می بندید و به آن اجازه رشد بیشتر نمیدهید و برعکس وقتی در ضرر هستید به آن اجازه رشد و بزرگ شدن می دهید چون ناخوداگاه ذهن شما از ضرر متنفر است و البته همین بیزاری از باخت عامل اصلی حباب قیمتی نیز هست.
    واکنش فروشندگان و خریداران در دوره ی رکود نیز با همین آزمون قابل توصیف است.
    سلام . فوق العاده بود. ممنون

8. 10 کاربر برای این پست سودمند از afaran عزیز تشکر کرده اند:

Brian آواتار ها
    25,066 بار در 6,327 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4930 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    درود
    کلا دیگه اشکم در اومده
    منتظر نظرات عزیزان هستم
    لطفا شرکت کنین
    با سلام احسان عزیز امیدوارم مثل همیشه عالی باشید ، برای انجام دادن یک کار فقط یک دلیل وجود دارد : خواستن ..! و برای انجام ندادن یک کار ذهن به دنبال دهها دلیل گوناگون میگردد تا هر طور که شده آنها را با موضوع مرتبط کند .
    گفته شده فرمول ریاضی وجود دارد که هنوز هیچ کسی نتوانسته آن را حل کند . سوال : این فرمول ریاضی چگونه ساخته شده که تا کنون کسی پاسخ آن را نتوانسته پیدا کند ؟ جواب : فرمول ریاضی توسط ذهن انسان ساخته شده و هنوز خود ذهن نتونسته جواب آن را کشف کند . نتیجه گیری : ذهن این قدرت و توانایی را دارد که بتواند مسائلی را بوجود بیاورد که خودش هم از حل آن عاجز بماند . برای اینکه سخن طولانی نشه پیشنهاد میکنم فایل پیوست را مطالعه بفرمایید . شاد و موفق باشید دوست بسیار خوبم
    فايل هاي پيوست شده فايل هاي پيوست شده

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از Brian عزیز تشکر کرده اند:

Shayanrahimi آواتار ها
    1,667 بار در 265 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    سلام خدمت شما دوستان عزیز
    موضوعی مدت های زیادی هست که ذهن من رو مشغول کرده و راجع بهش کنجکاو و هیجان زده ام و اون هم بی نیازی مالی هست.چون من دور و ور خودم ادم پولدار دیدم.ادم خیلی پولدار هم دیدم ولی ادمی که از نظر مالی بی نیاز باشه ندیدم.(پولدار با بی نیاز زمین تا اسمون فرقشه)
    دوست دارم بدونم ادم وقتی به بی نیازی مالی میرسه چه طرز فکر و جهان بینی رو داره؟شما وقتی هرکاری که دلت میخواد رو میتونی انجام بدی تا یه تایمی به نظر من خوش میگذرونی و کارای باحال میکنی ولی بعد از یک تایمی به نظر من ادم ها 2 دسته میشن.دسته اول کسایی که تو همون لذت و خوشی و خوش گذروندن غرق میشن و بعد تایمی خسته میشن.گروه دوم کسایی هستند که تازه اون موقع ایده های جدید و بکر به ذهنشون خطور میکنه و کارهای عجیب غریبی میتونن انجام بدن.
    به نظرم شما وقتی به بی نیازی میرسی مفهوم زمان و مکان هم برای شما تغییر میکنه.چون به سرعت میتونی هرکاری میخوای بکنی و از نظر مکانی هم شما محدودیتی نداری(الان ونکووری هوس میکنی بری نیجریه.محدودیتی نداری)
    از نظر من کسی که به بی نیازی مالی نرسیده نمیتونه اون موقعیت رو درک کنه و یا تصویرسازی کنه حتی چون به نظر من ماورای چیزی هست که ذهن من الان بتونه تصور کنه.(البته من منظورم اینه که شما قصد خرید کارخونه چند میلیارد دلاری و بکنی و فردا بری بخری.در حد کشتی و هواپیما و خونه و جزیره اینا اوکیه)
    حس میکنم ادم ها دو دسته شدنشون قطعی هست.عده ای به نبوغ میرسن و عده ای به پوچی.
    خیلی موضوع مهمی هست و جزو مباحثی هست که اصلا راجع بهش صحبت نشده و ادم های زیادی در دنیا نیستند که بدین شکل باشند و کسایی که بهش رسیدن هم به دلایل مختلفی نیومدن راجع بهش حرف بزنن.به نظرم میتونیم نظر هامون رو در مورد بی نیاز شدن مالی بگیم و راجع بهش بحث کنیم تا بتونیم تصویر سازی بهتری داشته باشیم و با تصویر سازی بهتر انگیزه بیشتری به کار و تمرین بگیریم.
    خوشحال میشم نظراتتون رو بشنوم و باعث افتخارم هست که استاد عزیز هم به عنوان کسی که به این سطح رسیدن نظر خودشون رو بگن. @amino
    @Milad-Trader @sayone @Brian @Ali_FX @Radmehr @MEMO @Ha Khani @benxa @khoshroomahdi @Behnambaziar @Amiranak @Helix @azade @Nami.Trader @Sara.k @Amirhoseinfji @rezaalsz @farshadshahri1370 @mohammad-zrm @Reza_Ryzer @Mr.jason @Mahdiwwe4 @Mohammadgoodarzi @kamanche @Shayanrahimi @Ali97 @ali.nou
    به نظر من بینیازی مالی بزرگ ترین نعمتیه که یه انسان میتونه داشته باشه اما نکتش اینه که به این بی نیازی با تلاش و کوشش خودش برسه اون زمانه ک شخصیت و کلا همه چیه اون فرد رشد میکنه و به نبوغ میرسه
    کسی که به بینیازی مالی برسه بدون اینکه خودش توش دخیل باشه یا تلاشی کرده بشه اون به پوچی میرسه. نمونش هم برنده شدن لاتاری ک بیش از 80 درصد برنگان لاتاری بعدش یا معتاد شدن یا خودکشی کردن
    ممنون
    live your dreams

12. 8 کاربر برای این پست سودمند از Shayanrahimi عزیز تشکر کرده اند:

saman1345 آواتار ها
    8,169 بار در 1,107 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 36 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Brian نمایش پست ها
    با سلام احسان عزیز امیدوارم مثل همیشه عالی باشید ، برای انجام دادن یک کار فقط یک دلیل وجود دارد : خواستن ..! و برای انجام ندادن یک کار ذهن به دنبال دهها دلیل گوناگون میگردد تا هر طور که شده آنها را با موضوع مرتبط کند .
    گفته شده فرمول ریاضی وجود دارد که هنوز هیچ کسی نتوانسته آن را حل کند . سوال : این فرمول ریاضی چگونه ساخته شده که تا کنون کسی پاسخ آن را نتوانسته پیدا کند ؟ جواب : فرمول ریاضی توسط ذهن انسان ساخته شده و هنوز خود ذهن نتونسته جواب آن را کشف کند . نتیجه گیری : ذهن این قدرت و توانایی را دارد که بتواند مسائلی را بوجود بیاورد که خودش هم از حل آن عاجز بماند . برای اینکه سخن طولانی نشه پیشنهاد میکنم فایل پیوست را مطالعه بفرمایید . شاد و موفق باشید دوست بسیار خوبم
    با سلام به برایان عزیز ممنون از جواب کامل شما. سپاس

14. 6 کاربر برای این پست سودمند از saman1345 عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,358 بار در 726 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    موزیک میتونه کمک کننده باشه و هم میتونه ضرر داشته باشه ولی تجربیات شما درست بوده تبریک میگم.
    اما مراقب باشید ذهنتون شمارو فریب نده به سمتی که "هرچی من میخوام میشه به هرچی من میخوام باید بشه" تبدیل نشه
    زمانیکه انسان از درون آرامش داشته باشه شرایط بیرون هرچند از نظر بقیه خوب نباشه از نظر شخص خوبه
    سلام و درود فراوان بر شما استاد بزرگوار
    امیدوارم حالتون مثل همیشه عالی باشه
    خیلی حس خوبی داره وقتی رو پست کسی ریپلای میزنید. به خصوص برای خود اون شخص
    اکادمی نورانی شد با این چنتا پستی که در تاپیک ها ارسال کردید.
    استاد در مورد صحبت ابتدا تون اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشم اینه که به موزیک عادت میکنیم و بدون اون سخت میشه هر کار ذهنی؟ منظورتون از ضرر داشتن موزیک این بوده یا اینکه فایلهای سابیلیمال و تاثیر در ناخوداگاه رو فرمودین؟
    جمله اخرتون هم که دیگه نور الانور. خیلی عالی بود، مهم و قابل تامل

بسیار بسیار سپاسگذارم از الطاف شما نسبت به ما
    ویرایش توسط Saman01 : 07-01-2022 در ساعت 12:00
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

16. 8 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    درود
    کلا دیگه اشکم در اومده
    منتظر نظرات عزیزان هستم
    لطفا شرکت کنین
    سلام ارادت
    من دقیقا برعکس تو هستم عرفان الان.همه چیز به بهترین شکل داره کنار هم قرار میگیره تو زندگیم.
    نمیدونم ولی(یعنی علم الان من قد نمیده)که من تو چه مرحله ای هستم و تو توی چه مرحله ای.
    راجع به سوالت هم راستیت تجربه ای نداشتم نمیدونم.ولی چیزی که میدونم اینه که تو برنامه ریزی دقیق و ساعت به ساعت و اینا میکنی.استاد هم یکبار میگفت زمانی که انسان برنامه ریزی دقیق میکنه کائنات بهش لبخند میزنه میگه باشه.
    مشکل به نظر من از تو یا ناخوداگاهت نیستید.برنامه ریزی کردنته.
    in all chaos there is calculation

18. 9 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

9,864 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام درود خدمت میرحسام عزیز

دمت گرم عالی بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط miRHesam نمایش پست ها
    درود بر همگی امیددارم که شاداب هستید
    تقدیم به خانواده اکادمی ویو

این پادکست خیلی مرتبط به حال وهوای این روزای خودم هست و با دوستای خوبم در انجمن به اشتراک بگذارم
    ادامه بده اکادمی ویو
    @Milad-Trader

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 25 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 24 مهمان ها)

1. Ma2ta

کلمات کلیدی این موضوع