صفحه 171 از 554 نخستنخست ... 71121161169170171172173181221271 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,701 به 1,710 از 5531

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

mamad7575 آواتار ها
    2,650 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan_rasouli نمایش پست ها
    سلام عرض ادب
    من چند ماهی هست به مشکلی برخوردم و هر چقدر تلاش کردم با دانسته های خودم و مطالبی که استاد در زمینه روانشناسی در ویدیو های اموزشی و وبینار ها مطرح کردن این مشکل رو برطرف کنم، موفق نبودم
    از دوستان و استاد عزیز خواهش می کنم اگه تجربه ای در این مورد دارن لطفا بنده را راهنمایی کنند
    مشکل بنده به این شرح است که یک حساب را طی مدتی حدود یک ماه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد رشد میدم با رعایت تمام اصول و قواعد(تاپیک ترید دوره پرایس اکشن رو پشت سر گذاشتم) ولی به یک باره در یک ترید یا یک روز کل حساب از بین می رود
    در همه ترید ها سعی می کنم مدیریت سرمایه را رعایت کنم و طبق چک لیست ترید می زنم اما در آن روز نمی توانم به هیچ کدام از اصولم از جمله(هدف روزانه ، مدیریت سرمایه) پایبند باشم و شروع به ترید هیجانی می کنم و حساب از بین می رود.
    حالا از تمام دوستان خواهش می کنم در زمینه پایبندی به سیستم و کنترل هیجانات در هر شرایطی در زمان ترید به مواردی که دست پیدا کرده اند با بنده به اشتراک بگذارند.
    با تشکر
    سلام عزیز وقتت بخیر باشه پست هایی 1207 و 1173 این تاپیک رو مطالعه کن و جواب هایی که دوستان بهم دادن امید وارم مشکلت رو حل کنن بازم سوالی بود بپرس اینجا هر مشکلی با کمک خانواده اکادمی ویو حل میشه موفق باشی

2. 10 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

Yaser.kh آواتار ها
    5,577 بار در 358 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام عرض ادب
    من چند ماهی هست به مشکلی برخوردم و هر چقدر تلاش کردم با دانسته های خودم و مطالبی که استاد در زمینه روانشناسی در ویدیو های اموزشی و وبینار ها مطرح کردن این مشکل رو برطرف کنم، موفق نبودم
    از دوستان و استاد عزیز خواهش می کنم اگه تجربه ای در این مورد دارن لطفا بنده را راهنمایی کنند
    مشکل بنده به این شرح است که یک حساب را طی مدتی حدود یک ماه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ درصد رشد میدم با رعایت تمام اصول و قواعد(تاپیک ترید دوره پرایس اکشن رو پشت سر گذاشتم) ولی به یک باره در یک ترید یا یک روز کل حساب از بین می رود
    در همه ترید ها سعی می کنم مدیریت سرمایه را رعایت کنم و طبق چک لیست ترید می زنم اما در آن روز نمی توانم به هیچ کدام از اصولم از جمله(هدف روزانه ، مدیریت سرمایه) پایبند باشم و شروع به ترید هیجانی می کنم و حساب از بین می رود.
    حالا از تمام دوستان خواهش می کنم در زمینه پایبندی به سیستم و کنترل هیجانات در هر شرایطی در زمان ترید به مواردی که دست پیدا کرده اند با بنده به اشتراک بگذارند.
    با تشکر
    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
    مواردی رو خدمتتون عرض میکنم امیدوارم بتونید مشکلتون از بین اونها پیدا کنید.
    -یکی اینکه اگه در ریل هستید سعی کنید هر روز برداشت بزنید اما به صورت متفاوت.مثلا اگر گام های 3% در روز دارید ، هر روز 2% رو برداشت بزنید و 1% رو بزارید در حساب بمونه. اینجوری ذهن و بالانس تون کم کم باهم رشد میکنن. حالا خودتون میتونید به شیوه متفاوت عمل کنید ولی حتما برداشت داشته باشید.
    -نکته بعدی این هست که اون روزهایی که حسابتون اینجوری خراب میشه ، به احتمال بالا دارید از یک الگوی مشابه پیروی میکنید.تمام شرایط اون روزها رو بررسی کنید .احساساتتون ، شرایط خونواده ، عجله برای زود گرفتن موقعیت بعلت پیش اومدن کاری ، خبرهای مهم مارکت اون روز هست و شما میخواید سریع از بازار سود بگیرید و خارج بشید و کلی موارد دیگه.این موارد رو چک لیست کنید و در هر ترید تیک بزنید تا موارد اصولی وارد ناخودآگاه بشن.
    -خودتون هم میگید که به چک لیست نمیتونم پایبند باشم. اینو بگم که در این مورد کسی نمیتونه کمکتون کنه خودتون باید بخواید و متعهد بشید که نسبت به چک لیست پایبند باشید. اگر حجم بالا میزنید در اون مواقع میتونید با حد ضرر محافظت کنید. اگر حد ضرر خوردید و اعصابتون به هم خورد ، میتونید تا روز بعدش یا چند ساعت بعد ترید نزنید. اگه در تی پی طمع میکنید ، ریشه اش رو پیدا کنید( ببینید مشکل مالی دارید و فشار مالی روی شما هست. در زندگیتون از ابتدا طمع کار بودید یا نه و ...)- اگر در ورود عجله میکنید این مورد رو در کل زندگیتون بررسی کنید. طرز ترید شما تغییر نمیکنه مگر اینکه نحوه زندگیتون ، افکارتون و باورهاتون تغییر پیدا بکنه
    تشکر و سپاس
    -
    " سرنوشت اون چیزیه که شما با سرتون مینویسید و شما میتونید بهترین نویسنده برای زندگی خودتون باشید " (امینو)

4. 13 کاربر برای این پست سودمند از Yaser.kh عزیز تشکر کرده اند:

259 بار در 60 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    به نظر من موردتون عدم رشدتون نسبت به بالانستون هست و مورد دیگه نداشتن برنامه و هدف مشخص ، خوب 100% افزایش بالانس در یک ماه فوق العادست پس برداشتش کنید و دوباره شروع کنید
    برای درک بهتر رادیوتیوب آقای کوثری رو ببینید
    بهترینهارو آرزو دارم براتون
    سلام ممنونم از پاسختون
    بله رادیوتیوب آقای کوثری رو بارها دیدم و بسیار عالی بود
    این رشد بالانس رو تو اکانت دمو دادم که نمیشه برداشت زد
    برنامه و هدف دارم ولی یه موقع هایی هست مثال می زنم ،مثلا به هدف روزانه رسیدم باید ترید رو ببندم ولی نمی بندم در نهایت استاپ ممکنه بخورم و بعدش شروع به ترید های احساسی
    یا ممکنه یک موقعیت خیلی عالی ببینم و مدیریت سرمایه را فراموش کنم بعد دیگه نتونم پوزیشن رو مدیریت کنم یا گاهی اوقات استاپ ست نکنم و بازار به شدت حرکت کنه و بعد ترید های احساسی
    یه نمونه را که عکس گرفتم براتون میزارم
    در این پوزیشن من قبلش سود روزانه را خیلی بیشتر گرفته بودم و نباید ترید می کرد بعد پوزیشنی که گرفتم طبق چک لیست بوده و مدیریت سرمایه توش رعایت شده خیلی عالی هم سود داده ولی با این که سیگنال های خروج خوبی هم داشتم نتونستم خارج بشم و در نهایت استاپ خوردم و بعدش یه سل احساسی زدم و بازار به شدت صعودی شده

۱.png 2.png 4.png

تو عکس بعدی تو نقطه ۲ چندتا سیگنال خوب برا خروج داشتم

5.png

در این عکس استاپ خوردم و یه سل احساسی که طبق چک لیست نبوده و بعد بازار به شدت صعودی شد و استاپ رو کنسل کردم بعدش اضافه کردن حجم و این داستان ها

6.png

حالا سوالم اینه چجوری تو همچین مواقعی بتونیم به احساساتمون مسلط باشیم و به سیستم و چکلیستمون پایبند باشیم؟
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست / در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی (مولانا)

6. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ehsan_rasouli عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    دوستان سلام
    به یک مشکلی برخوردم که از نظر روانی خیلی بهم ریخته من رو در این چندوقته(اقایون درک میکنن این استرس رو)و اون هم سربازی هست.بنده الان کنکور ارشد دارم و اگر به هر دلیلی قبول نشم مشمول به سربازی میشم در شهریور.میدونم که ربطی به اینجا نداره ولی گفتم شاید دوستان دیگه ای هم باشند که این مشکل رو دارند و در اینجا به یک جمع بندی ای برسیم که مفید باشه.
    سوالی که دارم از شما دوستان عزیز اینه که این مرحله سخت و غیرقابل تغییر رو چطور میتونیم بگذرونیم؟چون من هدف اصلی و برنامه زندگیم ترید و تریدر شدن هست.
    ممنون میشم اگر راهکار یا توصیه و یا تجربه ای دارید ذکر کنید.
    @Erfanalk @Brian @MEMO @Hfada @Milad-Trader @benxa @Snow_Trader @mohammad-zrm @rezaalsz @Amiranak @Mohammadgoodarzi @sayone @Nimaa @kamanche @Nami.Trader @Ali97 @Behnambaziar @khoshroomahdi @oveys @Soroosham @ariya @.Brave_Heart.
    سلام دوست گرامی
    سربازی رو به چشم مشکل نبینین به شکل مسئله ببینین ک اگه حلش کنین خودتون و اعتماد بنفستون خیلی رشد میکنین.
    چه برین چ نرین بهترین فرصت هایی که میتونین ازش بدست بیارین رو تصور کنین.و اینکه چطور مسائل رو حل کنین.
    نگین مرحله ی سخت و غیر قابل تغییر ؛ وقتی شما سخت بدونین قطعا براتون سخت میگذره غیر قابل تغییر هم میشه.
    اول از همه توکلتون به خدا باشه وهمه چیز رو بدست خدا بسپارین(کتاب 4اثر فلورانس اسکاول شین رو گوش کنین) و خواسته هاتون رو به خدا بگین(به این صورت هرروز تکرار کنین و بشنوین (حتی صدای خودتون رو ضبط کنین و همیشه گوش کنین(فقط مراقب نوع گفتن جملات باشین(کتاب راهنمای درون استر هیکس)))و خواسته هاتون رو بنویسین (دست خدارو توی اینکه بهترین ها براتون رقم بخوره رو باز بزارین): ک خدایا میخوام تریدر موفقی بشم.دوست دارم از زمانم بهترین بهره رو ببرم، خدایا میخوام دوستان و استادانی همچون امینوی بیشتر سد راه من قرار بدی، خدایا میخوام بهترین ها برای من رقم بخوره، هر اتفاقی بیافته قطعا به نفع من خواهد بود، من لایق عالی ترین ها هستم، من همواره در زمان درست و مکان درست قرار دارم و ...) و بعد سپاسگزاری جملاتتون(خدایا شکرت ک از زمانم بهترین بهره رو میبرم و...)
    قطعا خدا بهترین هارو سد راهتون قرار میده. همونطور ک دوستان بزرگوار گفتن رفتن و نرفتنش هر دو میتونه مسئله افرین باشه.
    مهم نوع برخورد شما با مسئله هست ،هر اتفاقی بیوفته قطعا به نفع شما خواهد بود، اگر با توکل باشه. شاید بهترین پیشرفت ها براتون توی سربازی رقم بخوره شاید هم در نرفتن؛ پس از خدا بخواین ک کمکتون کنه و شما رو به راه ایمان وپیشرفت و موفقیت و ثروت هدایت کنه.
    احساستون رو همیشه خوب نگه دارین احساس خوب = اتفاقای خوب

همواره موفق باشین
    ویرایش توسط Sahar69830 : 06-26-2022 در ساعت 11:13
    ​مثل من و تو آفریده نشده و نمیشه، اثر انگشتمون مختص خودمونه... ما منحصر به فردیم

8. 13 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ichimoku نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
    مواردی رو خدمتتون عرض میکنم امیدوارم بتونید مشکلتون از بین اونها پیدا کنید.
    -یکی اینکه اگه در ریل هستید سعی کنید هر روز برداشت بزنید اما به صورت متفاوت.مثلا اگر گام های 3% در روز دارید ، هر روز 2% رو برداشت بزنید و 1% رو بزارید در حساب بمونه. اینجوری ذهن و بالانس تون کم کم باهم رشد میکنن. حالا خودتون میتونید به شیوه متفاوت عمل کنید ولی حتما برداشت داشته باشید.
    -نکته بعدی این هست که اون روزهایی که حسابتون اینجوری خراب میشه ، به احتمال بالا دارید از یک الگوی مشابه پیروی میکنید.تمام شرایط اون روزها رو بررسی کنید .احساساتتون ، شرایط خونواده ، عجله برای زود گرفتن موقعیت بعلت پیش اومدن کاری ، خبرهای مهم مارکت اون روز هست و شما میخواید سریع از بازار سود بگیرید و خارج بشید و کلی موارد دیگه.این موارد رو چک لیست کنید و در هر ترید تیک بزنید تا موارد اصولی وارد ناخودآگاه بشن.
    -خودتون هم میگید که به چک لیست نمیتونم پایبند باشم. اینو بگم که در این مورد کسی نمیتونه کمکتون کنه خودتون باید بخواید و متعهد بشید که نسبت به چک لیست پایبند باشید. اگر حجم بالا میزنید در اون مواقع میتونید با حد ضرر محافظت کنید. اگر حد ضرر خوردید و اعصابتون به هم خورد ، میتونید تا روز بعدش یا چند ساعت بعد ترید نزنید. اگه در تی پی طمع میکنید ، ریشه اش رو پیدا کنید( ببینید مشکل مالی دارید و فشار مالی روی شما هست. در زندگیتون از ابتدا طمع کار بودید یا نه و ...)- اگر در ورود عجله میکنید این مورد رو در کل زندگیتون بررسی کنید. طرز ترید شما تغییر نمیکنه مگر اینکه نحوه زندگیتون ، افکارتون و باورهاتون تغییر پیدا بکنه
    تشکر و سپاس
    -
    سلام پاسختون بسیار عالی بود مچکرم خیلی لطف کردید
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست / در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی (مولانا)

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ehsan_rasouli عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ariyan نمایش پست ها
    درود تارخ جان
    امیدوارم عالی باشی
    بنده با اجازتون نظرم رو میگم
    به ندای قلبتون گوش بدید ببینید اون چی میگه ! چه کاری رو انجام بدید اون آروم میگیره و راضیه !
    این مانعی هست که بالاخره باید از سر راهتون برش دارید ، من نمیدونم که کی میفروشن سربازی رو اما اگه نفروشن تا مدت ها دیگه چطور ؟ زمانی که من رفتم سربازی ۲۶ سالم بود و با یکی از دوستانم با هم اقدام کردیم اما اون نیومد و گفت من میخرم و تا ۱ میلیارد هم حاضر بود هزینه کنه ، خلاصه که الان که ۳۲ سالمون هست ، اون نتونسته بخره هنوز و یک کار بسیار عالی بهش پیشنهاد شده دوبی که نمیتونه بره و الان داره دکترا میگیره تو رشته خودش اما بخاطر سن بالا و مدرکی که داره براش سخته که سربازی بره و خیلی پشیمونه که اون سال چرا سربازی نرفته .
    شما اگه سربازی برید میتونید کنارش این کارتون رو هم ادامه بدید در ساعتهای بعد سربازی ، اما فکرش رو بکنید ۲ یا ۳ سال دیگه که توی این کار حرفه ای بشید و نیاز باشه برید یک کشور دیگه اونموفع چقدر از زمان با ارزشتون که باید میوه های این درختی که کاشتید رو بچینید تلف میشه . من کلا به این تز خیلی اعتقاد دارم که باید جوری زندگی کنیم که جلوی، ای کاش و اما و اگر ها رو در زندگیمون بگیریم و طوری نباشه که جلوی پیشرفتمون رو در آینده بگیریم .
    من شخصا سربازی که رفتم تو سری نخوردم و خیلی خاطرات خوبی دارم و بهم خوش گذشت ، بهر حال زمانی که میتونیم کارهای خیلی بدرد بخور برای آیندمون بکنیم از دست میره ولی توی سن بالا و برای دوستانی که هدف دارند هرچی دیرتر بشه سخت تره .
    « هر کاری از دور و تا زمانی که انجامش ندادیم سخته و به محض اینکه شروع به انجامش میکنیم آسون میشه » این جمله واقعیت این دنیاست .
    موفق باشید .
    سلام ارادت
    خیلی مفید بود صحبتت.والا من به دید یه چالش بهش نگاه میکنم.از اینکه خودمو تو سختی بزارم لذت میبرم تا خودمو بسنجم ولی مشکلی که با سربازی دارم اتلاف وقت خیلی زیادیه که داره
    در هر صورت ممنونم ازت اریان عزیز
    in all chaos there is calculation

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,435 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3601 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    سلام ممنونم از پاسختون
    بله رادیوتیوب آقای کوثری رو بارها دیدم و بسیار عالی بود
    این رشد بالانس رو تو اکانت دمو دادم که نمیشه برداشت زد
    برنامه و هدف دارم ولی یه موقع هایی هست مثال می زنم ،مثلا به هدف روزانه رسیدم باید ترید رو ببندم ولی نمی بندم در نهایت استاپ ممکنه بخورم و بعدش شروع به ترید های احساسی
    یا ممکنه یک موقعیت خیلی عالی ببینم و مدیریت سرمایه را فراموش کنم بعد دیگه نتونم پوزیشن رو مدیریت کنم یا گاهی اوقات استاپ ست نکنم و بازار به شدت حرکت کنه و بعد ترید های احساسی
    یه نمونه را که عکس گرفتم براتون میزارم
    در این پوزیشن من قبلش سود روزانه را خیلی بیشتر گرفته بودم و نباید ترید می کرد بعد پوزیشنی که گرفتم طبق چک لیست بوده و مدیریت سرمایه توش رعایت شده خیلی عالی هم سود داده ولی با این که سیگنال های خروج خوبی هم داشتم نتونستم خارج بشم و در نهایت استاپ خوردم و بعدش یه سل احساسی زدم و بازار به شدت صعودی شده

۱.png 2.png 4.png

تو عکس بعدی تو نقطه ۲ چندتا سیگنال خوب برا خروج داشتم

5.png

در این عکس استاپ خوردم و یه سل احساسی که طبق چک لیست نبوده و بعد بازار به شدت صعودی شد و استاپ رو کنسل کردم بعدش اضافه کردن حجم و این داستان ها

6.png

حالا سوالم اینه چجوری تو همچین مواقعی بتونیم به احساساتمون مسلط باشیم و به سیستم و چکلیستمون پایبند باشیم؟
    سلام مجدد
    خوب خدارو شکر که حساب دمو بوده
    با بحث تکنیکالتون کاری ندارم اما در بحث سوالتون در خصوص روانشناسی
    ما همگی دارای عادتهایی در زندگی هستیم و در ترید کردن هم عادتهایی داریم که نتایج نشون میدن که عادتهای خوب هستند یا بد ، خوب الان شما از عادتهای بدتون گفتید و ایراد کارتون رو پیدا کردید ، کارها و رفتارهای جدید و صحیح رو بنویسید و در مورور زمان تکرار کنید تا اون هم تبدیل به عادت بشه و نتایج دلبخواه رو بدست بیارین
    شما باید برای موفق شدن در مارکت نظم و دیسیپلین و قانون داشته باشید برای خودتون
    اگر شما قانونتون تعریف شده هست و روزی 3% پس باید به قوانینتون احترام بگذارید و الا همین نتایج به همین شکل تکرار خواهد شد
    قدرت یک انسان در انجام ندادن کار هست نه در انجام دادن اون
    فکر نکنید در مدت زمان کم این موارد حل خواهند شد باید ایرادات کار رو همینجور شناسایی کنید و یکی یکی اصلاحشون کنید
    شما میگید برنامه و هدف دارم اما چه فایده که نمیتونید بهش عمل کنید ، وقتی برنامه و هدف نوشتید به خودتون و به وقتتون ارزش قایل باشید چون اگر به خودتون ارزش قائل نباشید و بهش عمل نکنید و قوانینتون رو زیر پا بگذارید مارکت هم هیج ارزشی برای شما قائل نخواهد شد و هیچ سودی به شما نخواهد داد
    شما باید طمع نکنید در مارکت برای خودتون قوانین سفت و سخت وضع کنید و پایبند به قوانینتون باشید ، هیچکس به غیر از خودتون نمیتونه کمکی بهتون بکنه تنها شخص خودتون هستید
    به این فکر کنید و اینجور رفتار کنید که به جای دمو حساب واقعی هست آیا اینجوری پولتون رو تقدیم مارکت میکنید ؟
    لطفا تمام مقاله های بخش وبلاگ رو روزی حداقل یک مقاله بخونید و عمل کنید
    این مقاله رو مطالعه کنید که استاد تازه چند روزه گذاشتند https://academywave.com/strengthenin...lock-endeavor/
    نظو و قوانین ایجاد کنید
    کمربند ایمنی رو ببندید حتی اگر شب هست و پلیسی نیست
    ساعت خواب و بیداری مشخصی داشته باشید و بهش پایبند بمونید
    هر شب قبل از خواب یک لیوان آب بخورید
    هر روز بعد از اتمام کارتون میزتون رو تمیز کنید
    و هزاران کار کوچیک دیگه میتونید طراحی کنید و برا خودتون قوانین وضع کنید و تلاش کنید که نظو و تعهد رو با این کارها در خودتون به وجود بیارید تا در مارکت هم خودش رو نشون بده
    بهترینهارو آرزو دارم برا هممون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

14. 11 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Behnambaziar آواتار ها
    3,907 بار در 640 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 49 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دوستان سلام
    به یک مشکلی برخوردم که از نظر روانی خیلی بهم ریخته من رو در این چندوقته(اقایون درک میکنن این استرس رو)و اون هم سربازی هست.بنده الان کنکور ارشد دارم و اگر به هر دلیلی قبول نشم مشمول به سربازی میشم در شهریور.میدونم که ربطی به اینجا نداره ولی گفتم شاید دوستان دیگه ای هم باشند که این مشکل رو دارند و در اینجا به یک جمع بندی ای برسیم که مفید باشه.
    سوالی که دارم از شما دوستان عزیز اینه که این مرحله سخت و غیرقابل تغییر رو چطور میتونیم بگذرونیم؟چون من هدف اصلی و برنامه زندگیم ترید و تریدر شدن هست.
    @Erfanalk @Brian @MEMO @Hfada @Milad-Trader @benxa @Snow_Trader @mohammad-zrm @rezaalsz @Amiranak @Mohammadgoodarzi @sayone @Nimaa @kamanche @Nami.Trader @Ali97 @Behnambaziar @khoshroomahdi @oveys @Soroosham @ariya @.Brave_Heart.
    تارخ جان عذر میخوام بابت تاخیر.چند روزی به سیستم دسترسی نداشتم.این مرحله سخت خیلی فاکتور های مختلفی توش دخیل هستند.شاید برای بعضیا اصلا سخت نگذره.من خودم خیلی به شانس اعتقادی ندارم،اما خب تو خدمت چیزی به اسم شانس وجود داره(شما هر اسمی رو میتونی روش بزاری).این که تو کدوم ارگان خدمت کنی،کدوم یگان،فرمانده هات کیا باشن،هم خدمتی هات کیا باشن و خیلی موارد دیگه که همش توی نوع خدمتت و حس و حالت خیلی تاثیر میزاره.حتی زمان ما به بعضی لیساتسه ها افسری هم میدادن که باز هم اونجا فاکتور شانس دخیل بود و کسایی که افسر میشدن به هرحال راحت تر خدمت میکردن.من به شخصه هیچ نظر خاصی در این زمینه نمیتونم بدم چون توی خدمت انقد فراز و نشیب داشتم و انقد سختی کشیدم مخصوصا 6 ماه اولش که هیچ جوره نتونستم حس و حال خوبی توش داشته باشم و 2 سال از عمرم با تنفر از خودم،زندگیم و اطرافیانم گذشت.شاید تنها چیزی که بتونم بگم همینه که بالاخره میگذره دیگه.هر اتفاقی هم توش بیفته ادامه دار نیست و یه جایی تموم میشه.
    به قول استاد نگران اتفاقی که هنوز نیفتاده نباش،کنکورتو بده و به سربازی فک نکن.در لحظه ی حال زندگی کن نزار این افکار،تمرکزی که باید روی کنکور بزاری رو ازت بگیرن
    بیرون ز تو نیست هر چه در عالم هست،،،در خود بطلب هر آنچه خواهی که توئی

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از Behnambaziar عزیز تشکر کرده اند:

sina.hp آواتار ها
    2,074 بار در 357 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 55 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    دوستان سلام

سلام آقاي تارخ
    اميدوارم عالي باشي
    شرايط و احساسي كه شما دارين رو منم داشتم. چون منم زندگيم رو روي شغل تريدري بنا كردم و خب هميشه از بابت سربازي فكرم درگير بود
    من اولش دنبال اين بودم كه با يسري شرايط معاف شم اما نشد همين باعث شد از نظر فكري بهم بريزم.
    اما خب هرجوري كه بود باهاش كنار اومدم و تصميم گرفتم برم سربازي.. در حال حاضر احساس بهتري دارم و حتي بهتر تريد ميزنم و فقط بخاطر اينه كه بجاي فرار ازش، پذيرفتمش...
    البته دنبال شرايطي هستم كه دوران خدمت رو راحت تر بگذرونم...

شما ميگي "مرحله سخت و غيرقابل باور" - استاد هميشه ميگه اتفاقات به خودي خود خنثي هستن اين ما هستيم كه بهشون جنبه مثبت و منفي ميديم. پس ذهنتون رو جوي تنظيم كنين كه بهش به عنوان يه تجربه و چالش جديد نگاه كنه نه يه اتفاق خيلي بزرگ و غيرقابل باور
    ذهن ما عادت داره مسائل رو بيش از حد بزرگ ميكنه، به سربازي به چشم چيزي كه هست نگاه كنين نه بيشتر (خدمت مسئله مرگ و زندگي كه نيست فقط يه چالشه)

به اين فكر كنين كه يه زماني هم نگران دوران دانشجويي و خوابگاه و... بودين ولي خب الان پشت سر گذاشتين و خاطرات خوب و بدش هر دو واستون به يه اندازه ارزش داره.

فقط سعي كنين ذهنتتون رو عوض كنين بقيه ش خودش درست ميشه

موفق باشين
    یه نگاه به خودت
    یه نگاه به طرز فکرت بکن
    دلیل اینجا ایستادنته

18. 11 کاربر برای این پست سودمند از sina.hp عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    مچکرم عالی بود

20. 4 کاربر برای این پست سودمند از Ehsan_rasouli عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 18 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 18 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع