صفحه 157 از 556 نخستنخست ... 57107147155156157158159167207257 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,561 به 1,570 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

tarokh آواتار ها
    6,088 بار در 951 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEMO نمایش پست ها
    وقت بخیر تارخ عزیز اگر بر اساس ناحیه ورود میکنید که حد سود و ضرر مشخصه و ناحیه هم مشخصه مثلا ناحیه ی 50% موج اصلاحی

ورود حد ضرر و حد سود دیگه ولش کنید یا میره ضرر میشه یا سود

یه جمله خیلی قشنگ نوشتم توی چک لیستم ..صحبت ادمین تاپیک سوالات و استاد:خیلی راحت مواردی رو که طبق چک لیست نیست بزارید کنار ...زمانی موفق میشید که جایی که مطابق با چک لیستتون نیست خیلی راحت بزارید کنار

موفق باشید
    سلام محمد عزيز مرسي.
    دقيقا اون جمله رو من دارم تجربه ميكنم.
    اميدوارم كه سربلند بيام بيرون از اين چالش.
    in all chaos there is calculation

2. 5 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Behnambaziar نمایش پست ها
    سلام تارخ جان.خوبی؟
    چرا صبر نمیکنی؟اگر چک لیست مشخص داری و بک تست ازش گرفتی که خب مشخصه کجا باید ورود کنی دیگه.شاید ایمان به چک لیستت نداری یا بک تست خوبی نگرفتی ازش.
    اما خب راهی که من خودم باهاش نتیجه گرفتم استفاده از اوردر های لیمیت بود.یعنی مثلا در 1 دقیقه که منتظرم 123 بده و در جهت تایم بالا وارد بشم،صبر میکنم کف/سقف b شکسته بشه و ازش رد شه کامل،بعد یه لیمیت روش میزارم میشینم چارتو نگاه میکنم،اگه تو همون شکست بدون اینکه برگرده رفت تا 50 درصد لیمیت رو برمیدارم،اگر هم برگشت که خب استفاده میکنم ازش.
    اما بعضی جاها هست که با اختلاف 2-3 پوینت اوردرت فعال نمیشه و قیمت میره تی پی میزنه.اینجا دقیقا همونجاییه که رشد میکنی.چون به یه اصل ثابت پایبند موندی و باعث افزایش تعهد و صبرت میشه.اگر 1-2 ماه اینجوری بتونی خودتو کنترل کنی و فقط حرکت قیمت رو تماشا کنی،این مشکلات حل میشن.
    (به نظر من اوردر گذاشتن و از پای چارت بلند شدن هیچ کمکی به صبر و تعهد تریدر نمیکنه،چون در اون تایم شما خودت رو سرگرم کار دیگه ای میکنی.اگر تریدر اوردر و تی پی و استاپش رو ست کنه،بعد بشینه پای چارت بدون این که به موس دست بزنه حرکات مارکت رو فقط تماشا کنه رشد میکنه)
    سلام اقا بهنام عزيز
    ما ها مثل سنگ هايي بوديم كه تيكه هاي تيز داشتيم و اروم اروم خودمون داريم چكش ميزنيم و خودمون رو صيغل ميديم.اين صيغل هاي اخره ديگه.رنج و درد داره.
    در اين مسير با قسمت هايي از خودم اشنا شدم كه نميدونستم اصلا اين قسمت ها هست يا در اينجاها ضعف دارم.
    اينا هم دونه دونه دارم درست ميكنم.
    دمت گرم بهنام مرسي از راهنماييت

4. 9 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

9,866 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام درود خدمت عزیزان دل امیدوارم حالتون خوب باشه

دوستان مسله ای ذهن بنده رو درگیر کرده خیلی وقت روش فکر کردم خودم اما نتیجه و جواب مشخصی براش دریافت نکردم امیدوارم دوستان عزیز کمکی در حق بنده بکنن خوشحال میشم

سوال: در این مبدا که الان من هستم میخوام چک لیستمو ارتقا بدم (پرایس اکشن خالی بدون اندیکاتور) میرسیم به بک تست اون. حال استاد در فایل فرمودن که پرایس اکشن سیستم نیست یک نوع مهارته که به مرور زمان یاد میگیریم با تمرین بررسی چارت و غیره.....

منم هرچی فکر میکنم بک تست بگیرم وسط یه دو راهی میفتم چرا چون سیستماتیک نیست چک لیست مثل 123 استاندارد که بگم فقط موارد خاصی رو باید بررسی کنم از طرف دیگر اگه بک تست هم بگیرم من جاهایی رو انتخاب میکنم که سود ده بوده ناخوداگاه یا خوداگاه. به نظرم هر چیزی در مارکت جواب میده اما من نوعی منطقه دقیق رو نمیدونم یا اشتباه تشخیص میدم. به عنوان مثال اگه مکانیکی هم عمل کنیم یک 123 رو انتهای روند بدون بررسی تایم بالا در امار sl/tp حساب کنیم اگه تی پی 100 موج اصلاحی مدنظر باشه و نخورده باشه میدونیم علت چی بوده از تایم فریم های بالا اینم بگم منظورم این نیست که هرجای مارکت وارد بشیم خب حالا اگه بگیم اره ما هرجای مارکت وارد نمیشیم به عنوان مثال 123 هایی رو میگیرم که ابتدای روند باشه خب زمانی که مولتی تایم بررسی میکنیم شرایط عوض میشه فرضا اگه همون 123 انتهای روند باشه تایم مبدا هم 5 دقیقه باشه میتونیم بریم تیک چارت بازهم یک قسمت با احتمال سود ده بودن بالارو ازش انتخاب کنیم. از طرفی دیگه سیتماتیک نیست تو 123 استاندارد ما برای *خود پترن* یک فیلتر نقطه 2 گذاشتیم اما در حالت تحلیلی من چیزی به ذهنم نمیاد برای پرایس خالی مگر اینکه اندیکاتوری رو باهاش ترکیب کنم و موارد خاصی رو بررسی کنم که دیگه پرایس نیست فقط در این حد میدونم که باید حرکات قیمت رو درک کنیم مولتی تایم که همش استاد در فایل ها تمریناتش رو دادن

(اگه پرایس اکشن یک سیستم نیست پس بک تست میخواد چیکار!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟.خلاصه من موندم پرایس اکشن خالی بک تست میخواد یا نه نزدیک 2 ماه هی فکر میکنم اما جوابی براش پیدا نکردم)

فیلتر خاصی برای چک لیستم ندارم (فقط در جهت روند باشه یا 2 تایم تاییدیه بده و در اصالت منطقه به مقاومت یا حمایت رسیده باشه/ یا 3 تایم همون صحبت استاد عزیز میشه که یک اصلاح در یک اصلاح در یک اصلاح)

عذر خواهی میکنم بابت سوال اگه به تاپیک ربط نداره نمیدونستم کدوم تاپیک قرار بدم و همین طور وقت شما دوستان گرامی رو میگیرم

آرزوی بهترین هارو براتون دارم

6. 12 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    قانون میتوز چیست ؟
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان گل آکادمی
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    ممنون میشم امروز از وقت ارزشمندتون بگذارید و این پست من رو همراه با فایلش مشاهده کنید
    این پست بیشترین کاراییش برای دوستانی خواهد بود که صبر ندارند و عجله میکنند و با دیدن و خوندن این پست قطعا و 100*100 دیدگاهشون تغییر خواهد کرد ، پس لطفا با من همراه باشید
    میتوز یا رشتمان از مراحل چرخه سلولی هست ، درواقع میتوز تقسیم هسته یک سلول به دو هسته مشابه و روشی برای تکثیر سلولی هست .
    قانون میتوز در علم ثروتمند شدن معني و مفهوم بسيار مهم و جذابي دارد و مي*توان با استفاده از اين قانون بارها به درآمد و ثروت خود افزود. قانون ميتوز در علم زيست*شناسي نوعي تقسيم سلولي است كه با نام تقسيم دوتايي نيز شناخته مي*شود. زماني كه يك سلول شروع به تقسيم شدن مي*كند طي مراحلي تبديل به دو سلول كاملاً شبيه به سلول اوليه مي*شود. در نظر بگيريد يك سلول تبديل به دو سلول با همان ويژگي*ها، خاصيت و شكل و اندازه مي*شود. اين*يك قانون قدرتمند در آفرينش است. قانوني كه طي آن جهان آفريده*شده و وسعت يافته است.
    يكي از مهم*ترين قوانيني كه مي*توان در كنار قانون ميتوز به آن اشاره* كرده قانون تكامل است. قانون تكامل همان قانوني است كه در اطرافمان آن را مي*بينيم. همه*چيز در حال كامل شدن است. مثبت يا منفي، فرقي نمي*كند سمت*وسو را ما تعيين مي*كنيم؛ بنابراين سعي كنيد به سمت مثبت هر چيز قدرت داده و آن را كامل كنيد. دقيقاً مانند جورچين به*هم*ريخته كه به*مرور آن را كامل مي*كنيم. چه اين جورچين تصوير فقر باشد و چه ثروت، فرقي نمي*كند اين را ما تعيين مي*كنيم
    لطفا فایل زیر رو تماشا کنید بعد ادامه پست رو باهم طی کنیم

https://s25.picofile.com/d/845094445...9%88%D8%B2.mp4
    ممنونم که فایل رو نگاه کردید الان جرقه های خوبی تو ذهنتون شکل گرفته و اکثریتمون هم متوجه شدید قرار چه اتفاقی بیفته
    ما در این دوره در حال آموزش کسب 3% در هر گام هستیم که میتونه در هر روز باشه یا ... بنا به شرایط هر شخص متفاوت هست
    ما در فارکس در هر ماه 20 روز کاری داریم که اگر در هر روز فقط 3% بالانسمون رو رشد بدیم در انتهای ماه نزدیک 100% افزایش بالانس رو خواهیم داشت
    و در بعد بزرگتر در هر سال 10 ماه کاری فارکس رو داریم
    ما گر روزی 3% بالانسمون رو رشد بدیم و در هر سال 10 ماه کاری این کار رو تکرار کنیم ببنید در انتهای سال اول و سال دوم با توجه به قانون میتوز و آموزش استاد عزیز امینو چه رقمی در انتظارمون خواهد بود و فکر نمیکنم هیچ کس با دیدن این رقم و مراحل تعیین شده بخواد روزی کل بازار رو ترید کنه ، چون میدونه که حتی اگر در روز یک پوزیشن بزنه و سود کنه در انتهای دو سال بینیاز مالی هست
    بیشتر این عجله کردنها از سمت ذهن و مغزمون هست که نمیتونه قبول کنه این موضوع رو اما با نوشتن دستی بهش نشون میدیم که قابل دستیابی هست

فایل پیوست 328077

بعد از دو سال و روز 3% و هر ماه افزایش 100% بالانس و هر سال 10 ماه کاری در انتهای دوسال ما با مبلغ 31.457.820.000.000 ریال روبه رو هستیم
    امیدوارم این مقاله و پست براتون مفید باشه و اندکی از بار و فشار روانی کم کنه که نمیتونیم روزانه درصدهای بالایی از مارکت بگیریم و مسیر و هدف نهایی دیده بشه که قرار هست کجا برسیم
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    سلام دوباره علي اقا
    من اين رو چندين بار دستي حتي حساب كردم.
    بايد من اين بست رو قاب كنم بزنم جلوي مانيتورم اصلا

8. 9 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad7575 نمایش پست ها
    سلام وقت بخیردوست عزیز راه کار من برای این موضع اینه که الارت میزارم روی سطوحی که باید برسی کنم برای ترید و ستاپم بش نزدیکه و میرم بکار هایی دیگم میرسم البته اینم بهتون بگم که راهکار هر کدوممون بر اساس تیپ شخصیتی ترید کردنمون هست من خودم بعد از خیلی از روش ها و ستاپ هایی که رفتم با اکانت ریل و دیدم اون چیزی که میخام نیست به این نتیجه رسیدم که در کل روز حق یک ترید رو دارم و این موضع باعث شد که خیلی صبر کنم و در بهترین موقعیت وارد بشم البته که امینو بزرگ این موضع رو هزار بار گفتن که فک کنید اخرین ترید کل سالتونه ولی متاسفانه من تا خودم سرم به سنگ نخورد متوجه اهمیت این جمله نشدم (خدا روشکر الان درکش میکنم ) امید وارم شما هم بزودی پی به این موضع ببرید و صبر کنید
    سلام اقا ممد عزيز
    دمت گرم من خودمم فكر ميكنم نسبت به شخصيت من اين خيلي برام سازگار هست.
    من الان سرم درحال خوردن به سنگ هست

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Snow_Trader نمایش پست ها
    سلام اقا تارخ عزیز
    روزت بخیر

برا این کار تو همین اکانت ریل میشینی پشت سیستم یه هفته فقط چارت نگا میکنی ...دست به موس نمیزنی حتی بهترین موقعیت طبق چک لیستتم دیدی نمیزنی ...ماها فک میکنیم بازار نمخاد حرکت کنه همین یکی دوتا حرکت و سیگنالی که الان میده و اگه نزنینم دیگ نمیتونیم هدفمونو بگیریم ولی در هفته کلی حرکت میکنه بازار و کلیم موقعیت های خیلی واضح میده ولی ما انقد عین مسلسل میوفتیم به جون مارکت که دیگ تیر تموم میکنیم بعد میبینیم عه چه سیگنال هایی چه حرکت هایی ..خود منم همین مشکل رو مواجه شدم تا اینکه الان فقط وایمیستم جایی ترید میزنم که اگه بهت نشون بدم روهوا میگی اره این 123 امینو اینم ورود ...چرا میخای همه مارکت رو بگیری؟؟؟ اصلا قرار نیس ده تا ترید تو روز بزنی شما فقط بخشی از حرکت مارکت رو تشخیص بدی و همونو بزنی و هدفتو بگیری نگا نکن خیلیا میان نشون میدن اکثر موج های مارکت رو میگیرن بازار یقه اینارو میگیره اینجور تریدرها طمع کار وحریص میشن و یجا مارکت گیرش میندازه انقدی میزنه خون بالا بیاره من انقد گیر مارکت افتادم زده که کل چش و دماغم پر خون شده الان باز بعضیا اینو میخونن میگن نمیخاد اینقد سخت بگیری بازار اینقدم سختگیر نیسو فلان اختیار با خودشونه ولی مارکت سخت گیر...منظورم این نیست شدو به شد کار کنی نه اشتباه برداشت نکن ما شاگردای امینو هسیم بهمون گفته دید منطقه ای خیلی بهتر منم همین رو مدنظر دارم ولی همین دید منطقه ای این نیس به همین راحتیا بازار هم بهت میخاد سود بده نخیر ازین خبرا نیس ...نوستالژی 2 یا 3 تو یوتیوب که امینو یه خاطره از دوستش که شاکی بوده و میگفته تو همش وایمیستی بهترین مناطق ترید میکنی و اینا نگا کردی؟؟؟ مال 2016 ...اونو حتما نگا کن نمخاد کل مارکت چپ راست بزنی ریلکس باش مشتی چیزی نیس دنبال خودت بگرد تو مارکت کی گفتم اینارو بهت ولی تو هنوز کار خودتو میکنی هنوز میخای امینو بشی فلان تریدر بشی فلان تریدر چجوری ترید میکنه منم عین اون بزنم مگه قرار تارخ بشه یه کس دیگ؟؟؟ تو هنوز سردرگمی در مارکت چون تو پیام بعدی که به عرفان گفتی سیستماتیک ترید بزنم و اینا ...هنوز تکلیف خودت مشخص نکردی ...زود میخای شرایط رو تغییر بدی خودت نمخای تغییر کنی تغییر کن سخته اره کی گفته راحته اگه وافعا مخای تریدر بشی همه سختیاشو بجون بخر دنبال حرف من و امثال من نباش همه جوابا پیش خودته تو به یه منبع بی نهایت وصلی ولی داری در حد یه لامپ ازش بهره میبری ظرفیتت رو ببر بالا خیلیا رو زبونشون فقط میگن مطالب 100 درصدیه و فلان امار صدتایی نشون داده 100 درصد تی پی فلان تاچ میشه ولی در عمل میای میبینی دهمین ترید کال مارجین میگی پس چیشد !!جواب منطقی و درستی نداره بگه میگ خبر بود فراکتال بالا فلان بود اشتباه بررسی کردم اونروز حالم خوب نبود صبر نکردم .وکلی چیز دیگ ...میدونی مطالب 100 درصدیه ولی هنوز 20 درصدشو فهمید و خودشو 100 درنظر میگیره وهمین باعث میشه اشتباه کنه روانشناسی مهم نمیگم مهم نیس ولی تکنیکالی اوک شو تا بتونی از پس مراحل روانشناسی بگزری وقتی پله اول نرفتی بالا چجوری از دومین پله داری میری بالا؟؟؟ بهت گفتم اگه یادت باش وقتی تو دمو ترید میزدی گفتم تو داری با همه 123 های یورودلار سل وبای میری و سودم میکنی ولی این عادت که میسازی برا خودت تو ریل اذیتت میکنه تریدر تک تیرانداز شو یمدت تک تیرانداز شو چرا اینو امحان نمیکنی؟؟ تو دموهاااا ریل تک تیر انداز نشی ..تو دمو یماه تک تیرانداز باش بببین این چجوریه خوبه بده!!! بیخیال بقیه که دارن روزی 1000 برابر میکنن بالانس هاشونو و هر موج از بازار بای وسل میزننن نوش جونشون بزار تو یه روز اونا پولدار شن ما اومدیم طی پنج شیش سال از لحاظ مالی استقلال پیدا کنیم پس دنبال همچین چیزی نیستیم تو راه خودتو بگیر برو جلو همون موفقت میکنه ....
    سرت داره به سنگ میخوره ازین شکست ها نترسیاااا اینا یه تریدر خوب ازت میسازه اگه به راه خوبی هدایت کنی خودتو ...این شکست های 10 دلاری میلیاردها دلار ارزش داره دوسشون داشته باش ...سردرگم نشو بزار بازار حرکت کنه این هفته بزار تک تک موقعیت ها جلو چشمت حرکت کنه و تو تریدشون نکن فقط نگاه کن با هر منطقه ترید واضحی که دیدی یدونه نیشگون از خودت بگیر یا اروم بزن پشت دستت بگو دیگ قول میدم صبور باشم ..من خودم کال کرده بودم بعد هفته بعدش که سیگنال های مشابه اون ترید که کالم کرده بود میدیدم باز منو ترغیب میکرد ترید کنم میگفتم غلط کردی مجید دست به کلیک موس نمیزنی و زود جفت ارز رو عوض میکردم و کلا حذف کردم اون مناطق رو وفقط مناطق خیلی واضح زدم ...البته خشونت ندارم بخودمااا ولی با کلماتی میگم که بدونه جدی دارم میگم بخودم راحت نمیگیرم که اونم بگه حالا یباره ترید کن نه یجوری برخورد میکنم دفه بعدی جرعت نکنه ترغیبم کنه ....من خودمو این شکلی تربیت کردم برای صبر و ترید توام نمیگم حتما عین من باید کنی نه توام بگرد ببین با چی تربیت میشی شاید با تشویق تربیت شدی یا یجور دیگ اون رو دیگ تو باید پیدا کنی ...

اگه تا اینجای پیام رو خوندی خیلی عالیه ممنونم ازت
    امیدوارم برات مفید واقع بشه
    سلام اقا مجيد گل
    حرفات جدي و تلخ ولي مهم و اصوليه.واقعا چندين بار ميخونم حرفاتو.
    تو اون تايمي كه ميگي ماركت ميزنه خون بالا بياري رو گذروندي من در حال گذروندنشم.
    خيلي لذت بردم و استفاده كردم.
    به دوستان هم گفتم:با مشكلاتي از خودم دارم اشنا ميشم كه نميدونستم اين مشكلات هست.با قسمت هايي از خودم دارم اشنا ميشم كه اصلا نميدونستم اين قسمتا وجود داره.
    اين مرحله با درد و رنج همراهه ولي يا درد اين مرحله رو قبول ميكنيم يا درد موفق نشدن رو...
    من گزينه اول رو انتخاب كردم.

12. 9 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,929 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    قانون میتوز چیست ؟
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان گل آکادمی
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    ممنون میشم امروز از وقت ارزشمندتون بگذارید و این پست من رو همراه با فایلش مشاهده کنید
    این پست بیشترین کاراییش برای دوستانی خواهد بود که صبر ندارند و عجله میکنند و با دیدن و خوندن این پست قطعا و 100*100 دیدگاهشون تغییر خواهد کرد ، پس لطفا با من همراه باشید
    میتوز یا رشتمان از مراحل چرخه سلولی هست ، درواقع میتوز تقسیم هسته یک سلول به دو هسته مشابه و روشی برای تکثیر سلولی هست .
    قانون میتوز در علم ثروتمند شدن معني و مفهوم بسيار مهم و جذابي دارد و مي*توان با استفاده از اين قانون بارها به درآمد و ثروت خود افزود. قانون ميتوز در علم زيست*شناسي نوعي تقسيم سلولي است كه با نام تقسيم دوتايي نيز شناخته مي*شود. زماني كه يك سلول شروع به تقسيم شدن مي*كند طي مراحلي تبديل به دو سلول كاملاً شبيه به سلول اوليه مي*شود. در نظر بگيريد يك سلول تبديل به دو سلول با همان ويژگي*ها، خاصيت و شكل و اندازه مي*شود. اين*يك قانون قدرتمند در آفرينش است. قانوني كه طي آن جهان آفريده*شده و وسعت يافته است.
    يكي از مهم*ترين قوانيني كه مي*توان در كنار قانون ميتوز به آن اشاره* كرده قانون تكامل است. قانون تكامل همان قانوني است كه در اطرافمان آن را مي*بينيم. همه*چيز در حال كامل شدن است. مثبت يا منفي، فرقي نمي*كند سمت*وسو را ما تعيين مي*كنيم؛ بنابراين سعي كنيد به سمت مثبت هر چيز قدرت داده و آن را كامل كنيد. دقيقاً مانند جورچين به*هم*ريخته كه به*مرور آن را كامل مي*كنيم. چه اين جورچين تصوير فقر باشد و چه ثروت، فرقي نمي*كند اين را ما تعيين مي*كنيم
    لطفا فایل زیر رو تماشا کنید بعد ادامه پست رو باهم طی کنیم

https://s25.picofile.com/d/845094445...9%88%D8%B2.mp4
    ممنونم که فایل رو نگاه کردید الان جرقه های خوبی تو ذهنتون شکل گرفته و اکثریتمون هم متوجه شدید قرار چه اتفاقی بیفته
    ما در این دوره در حال آموزش کسب 3% در هر گام هستیم که میتونه در هر روز باشه یا ... بنا به شرایط هر شخص متفاوت هست
    ما در فارکس در هر ماه 20 روز کاری داریم که اگر در هر روز فقط 3% بالانسمون رو رشد بدیم در انتهای ماه نزدیک 100% افزایش بالانس رو خواهیم داشت
    و در بعد بزرگتر در هر سال 10 ماه کاری فارکس رو داریم
    ما گر روزی 3% بالانسمون رو رشد بدیم و در هر سال 10 ماه کاری این کار رو تکرار کنیم ببنید در انتهای سال اول و سال دوم با توجه به قانون میتوز و آموزش استاد عزیز امینو چه رقمی در انتظارمون خواهد بود و فکر نمیکنم هیچ کس با دیدن این رقم و مراحل تعیین شده بخواد روزی کل بازار رو ترید کنه ، چون میدونه که حتی اگر در روز یک پوزیشن بزنه و سود کنه در انتهای دو سال بینیاز مالی هست
    بیشتر این عجله کردنها از سمت ذهن و مغزمون هست که نمیتونه قبول کنه این موضوع رو اما با نوشتن دستی بهش نشون میدیم که قابل دستیابی هست

فایل پیوست 328077

بعد از دو سال و روز 3% و هر ماه افزایش 100% بالانس و هر سال 10 ماه کاری در انتهای دوسال ما با مبلغ 31.457.820.000.000 ریال روبه رو هستیم
    امیدوارم این مقاله و پست براتون مفید باشه و اندکی از بار و فشار روانی کم کنه که نمیتونیم روزانه درصدهای بالایی از مارکت بگیریم و مسیر و هدف نهایی دیده بشه که قرار هست کجا برسیم
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    سلام علی جان
    عالی بود ممنونم
    یه مشکل یا پیشنهاد یا هرچیزی که من قراربود انجام بدم اینه که ابتدا در اولین سود اونو خرج کنم
    بعد در دومین اونو بردارم در سومین هر بار با توجه به افزایش بالانس مقداری از اونوبردارم
    مثلا فکر کن پولم در طی 1 سال رسیده به 400 میلیون حالا سد ذهنی من شاید 1 میلیارد باشه بنابراین الان که دوباره 400 میلیون رو تو یک ماه کردم 800 میلیون برای مثال 600 میلیون از اونو برداشت میکنم تا با 200میلیون در 3 ماه اونو با هر ماه افزایش 100 درصدی اگه بتونم برسونم به 1میلیارد و 200 میلیون و یهو با 400 میلیون و کل بالانس ریسک نکنم
    حالا نظر شما چیه؟
    به ترتیب اینا میتونن سد های ذهنی باشن 100میلیون
    1 میلیارد
    10 میلیارد
    100 میلیارد
    1000میلیارد
    و ...
    کلا با صفرا مشکل دارم
    و در این صورت قانون میتوز عمل نمیکنه
    ممنون میشم نظر بقیه رو هم داشته باشم و مخصوصا خود علی جان
    در ضمن علی جان ویدیو واسه من صدا نداشت _ ایا کلا صدا نداشت ویدیو؟
    ویرایش توسط Erfanalk : 06-16-2022 در ساعت 14:37

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,929 بار در 2,793 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2126 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط tarokh نمایش پست ها
    سلام اقا مجيد گل
    حرفات جدي و تلخ ولي مهم و اصوليه.واقعا چندين بار ميخونم حرفاتو.
    تو اون تايمي كه ميگي ماركت ميزنه خون بالا بياري رو گذروندي من در حال گذروندنشم.
    خيلي لذت بردم و استفاده كردم.
    به دوستان هم گفتم:با مشكلاتي از خودم دارم اشنا ميشم كه نميدونستم اين مشكلات هست.با قسمت هايي از خودم دارم اشنا ميشم كه اصلا نميدونستم اين قسمتا وجود داره.
    اين مرحله با درد و رنج همراهه ولي يا درد اين مرحله رو قبول ميكنيم يا درد موفق نشدن رو...
    من گزينه اول رو انتخاب كردم.
    خداروشکر که گزینه اول رو انتخاب کردین
    در این انجمن با کمک استاد و دوستان تمام مراحل رو میگذرونیم به امید خدا
    سخته و خیلی سخته _ اینو تو تکنیکالش درک کردم _ زمانی که درگیر تناسبات بودم و تو های و لو نرمال مشکل داشتم و 3 روز پشت سرهم خواب به چشام نیومد و افکار کل بدنمو گرفته بود که قراره چیکار کنم _ خیلی سست شده بودم و مثل یه بدن بی روح و جان داشتم فقط تمرین میکردم و نمیدونستم چیکار کنم _ اما در اخر با کمک دوستان و مخصوصا عزیز برادر @Soroosham تونستم رد کنم این مرحله رو
    مابقی مراحل هم به این صورت هست _ قراره گریه کنیم _ قراره نا امید بشیم _ قراره یه مدت دلسرد بشیم _ قرار شکست بخوریم _ قراره بهم بریزیم اما تسلیم نشیم در اخر میتونیم به هدفمون برسیم

داریم کنار هم با یک طناب از دریاچه خروشان میگذریم که خداروشکر تهیه کننده این طناب امینو هست و مطمین هستیم که اگر از گروه جدا نشیم (کنار همدیگه و انجمن) و طناب رو که سفت وسخت هست رو ول نکنیم (امینو) از دریاچه عبور میکنیم

شاد باشید و پیروز برادر گلم

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

tarokh آواتار ها
    یاد شده
    در 187 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    خداروشکر که گزینه اول رو انتخاب کردین
    در این انجمن با کمک استاد و دوستان تمام مراحل رو میگذرونیم به امید خدا
    سخته و خیلی سخته _ اینو تو تکنیکالش درک کردم _ زمانی که درگیر تناسبات بودم و تو های و لو نرمال مشکل داشتم و 3 روز پشت سرهم خواب به چشام نیومد و افکار کل بدنمو گرفته بود که قراره چیکار کنم _ خیلی سست شده بودم و مثل یه بدن بی روح و جان داشتم فقط تمرین میکردم و نمیدونستم چیکار کنم _ اما در اخر با کمک دوستان و مخصوصا عزیز برادر @Soroosham تونستم رد کنم این مرحله رو
    مابقی مراحل هم به این صورت هست _ قراره گریه کنیم _ قراره نا امید بشیم _ قراره یه مدت دلسرد بشیم _ قرار شکست بخوریم _ قراره بهم بریزیم اما تسلیم نشیم در اخر میتونیم به هدفمون برسیم

داریم کنار هم با یک طناب از دریاچه خروشان میگذریم که خداروشکر تهیه کننده این طناب امینو هست و مطمین هستیم که اگر از گروه جدا نشیم (کنار همدیگه و انجمن) و طناب رو که سفت وسخت هست رو ول نکنیم (امینو) از دریاچه عبور میکنیم

شاد باشید و پیروز برادر گلم
    دقيقا همينه عرفان.
    مثل يك الك ميمونه زندگي.هر سختي مثل يك الك هست كه يك سري هارو جدا ميكنه.
    همه مون موفق ميشيم شك ندارم.

18. 10 کاربر برای این پست سودمند از tarokh عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,849 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin_a1a نمایش پست ها
    سلام درود خدمت عزیزان دل امیدوارم حالتون خوب باشه

دوستان مسله ای ذهن بنده رو درگیر کرده خیلی وقت روش فکر کردم خودم اما نتیجه و جواب مشخصی براش دریافت نکردم امیدوارم دوستان عزیز کمکی در حق بنده بکنن خوشحال میشم

سوال: در این مبدا که الان من هستم میخوام چک لیستمو ارتقا بدم (پرایس اکشن خالی بدون اندیکاتور) میرسیم به بک تست اون. حال استاد در فایل فرمودن که پرایس اکشن سیستم نیست یک نوع مهارته که به مرور زمان یاد میگیریم با تمرین بررسی چارت و غیره.....

منم هرچی فکر میکنم بک تست بگیرم وسط یه دو راهی میفتم چرا چون سیستماتیک نیست چک لیست مثل 123 استاندارد که بگم فقط موارد خاصی رو باید بررسی کنم از طرف دیگر اگه بک تست هم بگیرم من جاهایی رو انتخاب میکنم که سود ده بوده ناخوداگاه یا خوداگاه. به نظرم هر چیزی در مارکت جواب میده اما من نوعی منطقه دقیق رو نمیدونم یا اشتباه تشخیص میدم. به عنوان مثال اگه مکانیکی هم عمل کنیم یک 123 رو انتهای روند بدون بررسی تایم بالا در امار sl/tp حساب کنیم اگه تی پی 100 موج اصلاحی مدنظر باشه و نخورده باشه میدونیم علت چی بوده از تایم فریم های بالا اینم بگم منظورم این نیست که هرجای مارکت وارد بشیم خب حالا اگه بگیم اره ما هرجای مارکت وارد نمیشیم به عنوان مثال 123 هایی رو میگیرم که ابتدای روند باشه خب زمانی که مولتی تایم بررسی میکنیم شرایط عوض میشه فرضا اگه همون 123 انتهای روند باشه تایم مبدا هم 5 دقیقه باشه میتونیم بریم تیک چارت بازهم یک قسمت با احتمال سود ده بودن بالارو ازش انتخاب کنیم. از طرفی دیگه سیتماتیک نیست تو 123 استاندارد ما برای *خود پترن* یک فیلتر نقطه 2 گذاشتیم اما در حالت تحلیلی من چیزی به ذهنم نمیاد برای پرایس خالی مگر اینکه اندیکاتوری رو باهاش ترکیب کنم و موارد خاصی رو بررسی کنم که دیگه پرایس نیست فقط در این حد میدونم که باید حرکات قیمت رو درک کنیم مولتی تایم که همش استاد در فایل ها تمریناتش رو دادن

(اگه پرایس اکشن یک سیستم نیست پس بک تست میخواد چیکار!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟.خلاصه من موندم پرایس اکشن خالی بک تست میخواد یا نه نزدیک 2 ماه هی فکر میکنم اما جوابی براش پیدا نکردم)

فیلتر خاصی برای چک لیستم ندارم (فقط در جهت روند باشه یا 2 تایم تاییدیه بده و در اصالت منطقه به مقاومت یا حمایت رسیده باشه/ یا 3 تایم همون صحبت استاد عزیز میشه که یک اصلاح در یک اصلاح در یک اصلاح)

عذر خواهی میکنم بابت سوال اگه به تاپیک ربط نداره نمیدونستم کدوم تاپیک قرار بدم و همین طور وقت شما دوستان گرامی رو میگیرم

آرزوی بهترین هارو براتون دارم
    سلام دوست عزیزم
    موردی که من متوجه شدم از صحبت هاتون اینه که ذهن شما داره مقاومت میکنه در مقابل کاری که کاملا درسته
    و مهم ترین دلیل این مسئله میتونه باورها یا عادت های قدیمی شما باشه
    من خودم دقیقا به این مشکل برخوردم ابتدای دوره
    و کاملا ذهنم مخالفت میکرد با حرف استاد در مورد نقشه راه و میگفتم که باید طبق اصول و تفکر خودم حرکت کنم
    اما یه جمله استاد عین چک بود توی گوشم که چشمام رو باز کرد
    (اگه کارهای قبلی رو انجام بدی همون نتایج قبلی رو میگیری)
    برو ببین اگه با بک تست نگرفتن به سود مستمر رسیدی که همون رو ادامه بده وگرنه روش کارت رو عوض کن
    میگی دوماهه دارم فکر میکنم بک تست بگیرم
    میتونستی این زمان رو صرف بک تست و ارتقا سیستمت کنی
    اینم بگم ما همون اول همه چیز دستمون نمیاد
    یه چک لیست ابتدایی بنویس برو توی دمو لایو ترید بزن (فقط و فقط طبق چک لیست)
    خود به خود ایراداتت در میاد

موفق و پیروز باشی که قطعا هستی

20. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 53 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 53 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع