صفحه 138 از 555 نخستنخست ... 3888128136137138139140148188238 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,371 به 1,380 از 5541

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

MTZ1996 آواتار ها
    657 بار در 153 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 25 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر خدمت تک تک دوستان
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    با اجازتون چندتا از فایلهای روانشناسی استاد رو در یوتیوب لینک میگذارم تا مرور دوباره ای برا هممون باشه که خالی از لطف نیست ، چون با دیدن مجدد هر فایل با توجه به افزایش سطح آگاهی که بدست آوردیم اطلاعات بیشتری کسب میکنیم
    https://www.youtube.com/watch?v=dVy-1svw2gU&t=515s
    https://www.youtube.com/watch?v=2XDzI81AQ6U&t=60s
    https://www.youtube.com/watch?v=or9F0REOdNo
    https://www.youtube.com/watch?v=NhNIDNL1T_8&t=416s
    @Mehrdad az @kamal @MTZ1996 @Saman01 @میلاد
    دوست عزیز MTZ1996 شما رو بابت پستتون در تاپیک ترید که در حساب ریل به مشکل برخورده بودین منشن کردم
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    سلام.
    خیلی ممنونم. خدا خیرت بده کاکا. خیلی لطف کردی.
    مکانیزم موفقیت خود را با استفاده از قوه تخیل و توانایی تصور کردن، هدایت کنید.

2. 8 کاربر برای این پست سودمند از MTZ1996 عزیز تشکر کرده اند:

Milad-Trader آواتار ها
    7,638 بار در 2,182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان عزیزم،

مدتی هست که با توجه به تاکید های استاد در مورد قوانین متافیزیکی، مطالعاتم رو شروع کردم. دوست داشتم بخشی از این مطالعاتم رو با شما درمیون بزارم.
    این بخش از کشفیات رو ارجاع میدم به کتاب «تمرکز سه بعدی، نوشته: محمد حسین پدیده» من به صورت کاملا اتفاقی با این کتاب آشنا شدم و بعد از مدتی خواندن کتاب به آگاهی نویسنده پی بردم.

R.png

تمام امور مربوط به انسان در ۳ دسته بندی قرار میگیرند:
    ۱.ذهن
    ۲.احساس
    ۳.حس(تنه)

مورد ۲ با ۳ کاملا متفاوت هستند. احساس یعنی شادی، غم، ترس و ...
    اما حس یا تن رابطه عمیقی با جسم داره. یعنی زمانی که ورزش میکنید یا به کاری فیزیکی می پردازید.
    این نکته برام جالب بود که چه شباهت هایی بین گفته نویسنده با گفته های استاد وجود دارند. برای من که دنبال حل پازل ها هستم، به نظر میاد یک بخش مفقود دیگه پیدا شد.
    در این کتاب بنا بر گفته نویسنده، عالم هستی بر اساس عدد ۳ شکل گرفته. یعنی هرجایی دیدید اجزای تشکیل دهنده یک هویت، دارای ۱ یا دو بخش هست، باید دنبال مورد سوم بگردید.
    من این مورد رو قبلاً در مورد هویت انسان شنیده بودم. انسان از نگاه اسلام دارای ۳ بخش هست: جسم خاکی، روح، جسم برزخی
    نویسنده کتاب معتقده که همیشه ۲ قطب از این ۳ مثبت و منفی و یکی از این اجزا پیوند دهنده است.
    به عنوان مثال در انسان روح پیوند دهنده است. در بازار خودمون هم چنین چیزی هست، اما من هنوز نتونستم پیوند دهنده در بازار مالی رو پیدا کنم (شاید نقاط تعادلی)
    حالا اگر همان جسم خاکی انسان اجزایی داشته باشد باید ۳ بخش باشند، یعنی
    ذهن، احساس، حس
    حالا چرا این کتاب پازل های ذهن من رو از زمان شروع مطالعاتم به هم وصل کرد؟ بماند که رسیدن این کتاب به من عجیب بود؛
    نویسنده کتاب معتقده که قدرت واقعی انسان تنها در صورت فعال شدن همزمان این ۳ حوزه با هم، فعال میشود. دلیل انتخاب عنوان کتاب هم همین بوده. اما چرا این موضوع برای شخص بنده خیلی جالب بود؟
    همه ما شاهد معرفی کتاب های زیادی توسط استاد بودیم، کمی به دسته* بندی این کتاب ها فکر کنید.
    کتابهایی نظیر:
    سایکو سایبرنتیک، دعوت به تمرین ذن، نیروی حال = ذهن
    انگشتان ثروت ساز، شفای درون = احساس
    اثر مرکب، عادت های اتمی، ثروتمند ترین مرد بابل = حس یا تن

حالا کمی به کاربرد این موضوع برسیم. این به من ثابت کرد که باید در طول روز به تمام این فعالیت ها اهمیت بدم تا در حالت ایده آل با راندمان بالا بمانم. از قبل به یاد دارم هر بار روی یک حوزه تمرکز کرده بودم، بعد از مدتی احساس کمبود انرژی داشتم. فعلا در مرحله آزمون و خطا هستم.

من حس کردم یک مقدار دیگر به حل شدن پازل های مغزی نزدیک تر شدم اما این موضوع بسیار پیچیده و عجیب است.
    البته باید تأکید کنم که این موارد برداشت بنده از این موارد بود.

خیلی مشتاقم دوستان دیگر هم در این مورد نظرشون رو بگن.

ارادتمند شما - میلاد
    ویرایش توسط Milad-Trader : 05-21-2022 در ساعت 20:03

☁ «ابرهای فردا، فردا در زمان خود میگذرند» ☁

4. 22 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

Amirhoseinfji آواتار ها
    2,191 بار در 449 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 14 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ma.norouzifar نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید صبح روز یک خرداد شما بخیر و خوشی و موفقیت

در این ماه می خواهم برنامه ریزی جدید روی کارهایم انجام بدم

یکی از مشکلاتی دارم یعنی یک تناقض دارم که ایا در محل کارم که در حال حاضر محل درامد اصلی من هست حقوق کارمندی من تمرین دوره انجام بدهم یا خیر (پرایس یا فراکتالی) چون محل کارم وقت خالی زیاد هست یا اینکه بشینم و فقط در محل کارم کتاب بخونم چرا چنین تصمیم می خواهم بگیرم 1- تمرکز می خواهد برای تمرین 2- همکاران خیلی دارند سرگوش اب میدهند 3- ارباب رجوع میاد وسط تمرین باید بری و مشکلات دیگر ولی در کل وقت زیادی دارم مثلا برای اینکه ارباب رجوع بیاد باید یکی دو ساعت بیکار باشم ... از طرفی میترسم با تمرین دوره های فراکتالی یا پرایس اکشن در محل کار ضربه ای بزنم به شغلم و منبع درامد اصلی به قول یکی از دوستان من باید از این منبع درامد استفاده کنم تا برسم به هدف اصلی یعنی پول بیشتر موفقیت بیشتر

حالا پیشنهاد شما چیست من چطور میتونم به بهترین نحوه از وقتم در محل کار استفاده کنم
    خودم خواستم فعالیتهایم دو بخش کنم یعنی دو شغل ایجاد کنم یک شغل حال حاضرم که از ساعت 7:30 صبح تا 14:15 بعدازظهر و بعد تا ساعت 16:30 استراحت و شغل بعدی یعنی یادگیری مباحث دوره از ساعت 16:30 تا 21:00 شب ولی یک مشکل دیگه دارم ساعت 18 تا 20 من وقت باشگاه دارم پس خیلی وقت کم میارم بخواهم فایل های ویدئویی ببینم پست های اکادمی ببینم یاداشت برداری نکته برداری تمرین روانشناسی و مقالات وبلاگ یوتیوب و..... خیلی وقت کم میشه

لطفا راهنمایی کنید چه برنامه ریزی میتونم بکنم مخصوصا محل کار

باتشکر
    سلام دوست عزیز
    امیدوارم حالتون خوب باشه
    منم چندین ماه پیش اینطوری بودم یعنی نمیدونستم چطوری برنامه بچینم برای خودم
    نمیدونم شما اون دفتری که استاد گفته رو تهیه کردین یا نه
    من یه دفتر دارم شب قبل کار هایی که باید انجام بدم رو مینویسم به صورت کلی
    مثلا ورزش ، بازی فراوانی ، مطالعه کتاب و.*..
    بعد زیرش تمام کار هایی که انجام میدم مینویسم
    مثلا ساعت ۶ از خواب بیدار شدم
    بعدش بازی فراوانی مراقبه
    این دفتر واقعا واقعا زندگی من رو عوض کرد چون هر هفته دارم یه ذره یه ذره به کار هام اضافه میکنم
    مثلا اگر ۱۰ صفحه کتاب میخوندم این هفته کردم ۱۲ صفحه
    هر هفته یه چیز کوچولو
    و اینکه زمانبندی هم باهاش میاد . من زمانبندی خاصی در نظر نگرفتم ولی اتومات خودش اومد
    به نظرم شما میتونید کار هایی که زمان کمتر و تمرکز کمتری داره رو تو محل کار انجام بدین
    مثلا مطالعه یه مقاله ۱۰ دقیقه یا ۱۵ دقیقه زمان میخواد
    بازی فراوانی
    خوندن تاپیک ها
    و کار اصلی که زمان بیشتری میبره و تمرکز بیشتری میخواد توی خونه انجام بدین
    امیدوارم کمک کرده باشم ولی مهم ترین چیز اون دفتر ست

6. 15 کاربر برای این پست سودمند از Amirhoseinfji عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,454 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    فرمول موفقیت در مارکت
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
    خواستم یک موضوع بسیار اساسی که هممون میدونیم ولی متوجه بهش نیستیم رو اینجا باهم یک مروری کنیم که باعث شد هفته پیش کل رویه پوزیشن گیری و نتایج من تغییر کنه و سیر مثبت داشته باشه
    همونطور که استاد همیشه میگن مهمترین فایلها همون فایلهای ابتدای دوره هست و مهمترین فایل دوره پرایس اکشن وبینار اول و تمرین تغییر عادتها بود و در دوره فرکتالی نوشتن برنامه و هدف
    خیلی چیزها باید در مرور زمان درک و قبول بشه و در زمان خودش اتفاق خواهد افتاد
    مهمترین کار در اکانت ریل نوشتن ژورنال معاملاتی از ابتدای پشت چارت نشستن تا پوزیشن گیری و نتیجه پوزیشن هستش
    با این کار شما در آخر هفته با خوندنشون متوجه خیلی چیزها میشید که اگر نمینوشتید همیشه این رو تکرار میکردید و متوجه ایراد کار نمیشدید ، به قول استاد ابتدا باید پیدا کنیم کجای شیر چکه میکنه
    ما همونطور که استاد فرمودند در زندگی شخصی خودمون عادتهایی داشتیم که مارو به اینجا و این شرایط رسونده که خدارو شکر در وبینار اول استاد راهنماییمون کردند که با 21 روز نوشتن تونستیم پیداشون کنیم و تغییرشون بدیم و اون عادت مثبت رو که نتایج مثبت داره رو جاگذاری کنیم ، این موضوع عادت دقیقا در تریدهامون وجود داره که با نوشتن ژورنال اونها خیلی راحت آشکار میشن و کافیه فقط مثل عادتهای زندگیمون ابتدا تمامشون رو بنویسیم و بعد اون عادتهایی رو که میخوایم در ترید موفق داشته باشیم رو بنویسیم و کم کم جاگذاری کنیم و سیستم عصبی جدید بسازیم که در مرور زمان همون که استاد گفتند میشه ذهن جانبی و تبدیل به عادت جدید میشه که نتایج مثبت به بار میاره
    در زیر چند نمونه از عادتهای نادرست و عادتهای درست مشترک اکثریتمون رو مینویسم :
    عادتهای نادرست :
    1- عدم ست کردن استاپ
    2- جابه جایی استاپ یا حذف کردن
    3- ورود به پوزیشن با حجم بالا
    4- پایبند نبودن به هدف و برنامه(طمع)
    5- عدم تیک زدن چک لیست
    6-امیدواری به برگشت قیمت (امیدواری)
    7-صبر نکردن برای رسیدن موقعیت 100*100
    8-اضافه کردن به پوزیشن در ضرر
    9-قبول نکردن اشتباه در ورود به پوزیشن
    10-انتظار داشتن برای حرکت مارکت در جهت میل و خواسته ما
    و
    .
    .
    .
    عادتهای درست :
    1- ست کردن حد سود و حد ضرر(هدف اول و نهایی بقا در بازار میباشد )
    2-داشتن برنامه و هدف و خروج از بازار با گرفتن درصد روزانه
    3-تعهد به چک لیست و تیک زدن تمام موارد
    4-اضافه نکردن به پوزیشن در ضرر
    5-محاسبه میزان حجم ورود به پوزیشن بر اساس منطقه خروج و استاپ
    6-ورود بر اساس چیزی که میبینیم نه چیزی که انتظارش رو داریم
    و
    .
    .
    .
    اینها و بسیاری موارد هستند که ما بر اساس عادتهایی که از لحاظ ترید از قبل داریم اینجا داره تکرار میشه پس لطفا خواهش میکنم ازتون به صورت جدی تمام کارهایی که در زمان پوزیشن گیری انجام میدید رو بنویسید و در انتهای هفته مرورش کنید و عادتهای جدید رو کم کم جای عادتهای نادرست بگذارید تا نتایج تغییر کنه
    نکته مهم دیگه ای که هست و تریدر میدونه اما زمان میبره تا درک کنه ، این هست که نقاط ورود و خروج ما مشخص هست و مارکت بر اساس قوانین تکراری و اصول ثابت هی داره حرکات خودش رو تکرار میکنه اما ما بر اساس عادات گذشته میخوایم به مارکت تحمیل کنیم و پیشبینی کنیم که مارکت در چه جهتی حرکت کنه در صورتی که مارکت بر اساس اصول خودش در انتهای روند نشانه های اتمام روند رو میده و مثلث انتهای روند تشکیل میده و دایورجنس و هیدن دایورجنس میده و روندش رو عوض میکنه اما ما نمیخوایم قبول کنیم ، تنها کاری که باید انجام بدیم انقدر باید صبر کنیم تا مارکت نشانه های خودش رو نشون بده و ما در اون نقطه وارد پوزیشن بشیم نه در هر جایی از مارکت و بر اساس میل و پیشبینی خودمون
    مارکت قانون داره بهش احترام بگذارید بهتون احترام میگذاره و باهاتون دوست میشه
    یک مثال : وقتی در پشت چراغ قرمز در خیابون ایستادید آیا با خودتون میگید که الان باید سبز بشه و در حالی که چراغ قرمز هست شما شروع به حرکت کنید ؟ مطمینا نه پس این قانون رو قبول کردید ، حالا اگر در زمانی که چراغ قرمز هست و شما بر اساس میل خودتون و نظر خودتون حرکت کنید چی میشه ؟ تصادف و متوجه اشتباهتون میشید
    شما نباید چراغ قرمز رو رد کنید حالا گیرم که خواستید رد کنید (شما نباید در هر جای مارکت وارد پوزیشن بشید )، اگر با سرعت کم بخواید رد بشید با تصادف نهایت چراغ و سپر شما میشکنه که همون ورود به پوزیشن با حجم کم هست و گذاشتن استاپ اما نه اگر با سرعت زیاد و با یک تیکاف وارد چهار راه بشید که همون ورود به پوزیشن با حجم بالاست و بدون استاپ در تصادف ماشینتون داغون میشه و شاید برا خودتون هم مشکلاتی به وجود بیاد
    حالا راهکار چی هست و نشانه چی هست در تغییر رنگ چراغ از قرمز به سبز و شروع حرکت ماشین ها ؟
    وقتی پشت چراغ قرمز ایستادید چشمتون به چراغ راهنمایی سمت مخالف چهار راه هست که ماشینهش در حال حرکتند و شما با دیدن چراغ نارنجی چراغ راهنمایی اون سمت خیابون آماده حرکت رو به جلو میشید و مطمین و قطعا و 100*1000 حرکت میکنید و هیچ مشکلی هم براتون پیش نمیاد و شما 100*100 از چهار راه رد میشید چون این قاون هست وقتی چراغ راهنمایی سمت مخالف نارنجی شد بعد قرمز میشه و بعد چراغ راهنمایی شما سبز میشه و در مارکت هم قانون وجود داره و خیلی اصولی داره حرکت میکنه
    حالا لطفا در مارکت صبر کنید و به قوانینش احترام بگذارید و هروقت نشانه هاش رو دیدید (شکست خط روند ، زده شدن آخرین سقف یا کف ، مثلث انتهای روند، دایورجنس،هیدن دایورجنس ) با خیال راحت وارد پوزیشن بشید و سودتون رو بگیرید و از مارکت خارج بشید
    تریدر حرفه ای شدن چه آسان سخت هست
    معامله گری ساده است اما آسان نیست

ویرایش توسط Ali97 : 05-22-2022 در ساعت 12:33
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

8. 17 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

moreza_fx آواتار ها
    1,937 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 51 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ALiamiri نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    من هم قبلا این مشکل را داشتم و با ریشه یابی در ذهن خودم و خنثی کردن و ریشه ها و تغییر ذهنیت و یه چالشی که برای خودم طراحی کردم مشکل برطرف شد.امیدوارم برای شما هم مفید باشه
    1:خاطرات از دست دادن موقعیتهای زندگی:این خاطرات ممکنه مربوط به موقعیتهای شغلی و مالی یا موقعیتهای غیر کاری باشه.مشکل اصلی سرزنشیه که بعد از این مسائل از طرف خودمون و دیگران اتفاق میوفته
    2:خاطرات حس بدی که بخاطر شک و تعلل در زمان معامله داشتیم و موقعیت از دست رفته و حسابی حالمون گرفته شده
    3:خاطرات مربوط به فشار و تنگنای زمانی:من قبلا معمولا آدم دقیقه نودی بودم و کارهایی که باید انجام میدادم (مثلا درس خوندن برای امتحان)را تا آخرین لحظات به تعویق مینداختم و در آخر تحت فشار و استرس بالا و عجله و بی دقتی کارها را انجام میدادم و این در من نهادینه شده بود.
    4:ترس از تمام شدن موقعیتهای بازار:البته این خودش میتونه ریشه در دو مورد اول داره.تا با تمام وجود درک نکنیم که موقعیتها بی نهایته و و همیشه هست و ما فقط باید با لذت منتظر تکمیل و تاییدش مطابق با پلنمون باشیم این نگرانی باعث عجله و بی دقتی میشه.
    5:رنج تلقی کردن پشت چارت نشینی:به هر دلیلی ناخداگاه شما تحلیل و ترید را رنج تلقی کنه سعی میکنه سریعتر از این رنج رها بشه و عجله میکنه
    6:رنج طلقی کردن خوده مفهوم صبر:از اهرم رنج و لذت میتونید برای تغییر این دیدگاه استفاده کنید.اگر براتون سخته میتونید روی رنج صبر کردن برای خروج معامله از ضرر تمرکز کنید که واقعا خیلی خیلی دردناکتره

نهاییتا مشکل آخری که باعث میشد عجله کنم این بود که از سود کردن لذت میبردم.با تغییر سیستم پاداش مغز و انتقال تمرکز از روی پول به روی زمان بود که چالش خودم را با یه قسمت از نتایجش براتون میذارم
    رکورد:
    1: رکورد کمترین زمان مجموع پوزیشن ها برای رسیدن به هدف
    توضیح:مثلا دو تا پوزیشن در یک روز میگیریم تا به هدف روزانه برسیم.تایم باز شدن اولین ترید هر پوزیشن را از تایم بسته شدن آخرین معامله همون پوزیشن کم میکنیم و تایمی که در این پوزیشن بودیم را به دست میاریم.بعد تایم پوزیشنهایی که برای گرفتن هدف روزانه داخل معامله بودیم را حساب میکنیم.
    هدف:افزایش صبر برای پیدا کردن بهترین و قطعی ترین موقعیت.افزایش دقت در زمان ورود برای کاهش زمان حضور معامله در منفی
    2:تایم پوزیشنها در یک هفته:تایم همه پوزیشن های روزانه را جمع میزنیم و مدت زمانی که در یک هفته داخل معامله بودیم را به دست می آوریم
    هدف:تثبیت میان مدت روند صبر دقت و موفقیت.جلوگیری از خارج شدن از برنامه هدف(چون اگه بعد از هدف معامله کنم زمان مجموع پوزیشن ها افزایش پیدا میکنه و رکورد خراب میشه)
    مدت زمان چالش:دو ماه
    نکته:تمامی معاملات باید براساس قوانین زده شود و پوزیشنی که در آن قوانین رعایت نشده باشد از چالش حذف میشود.
    تمام رقابت پوزیشن ها در اینجا به نمایش در می آید

آمار هفته اول
    فایل پیوست 125645
    مجموع هفته:1 ساعت و20 دقیقه
    رکورد هفته :3دقیقه و 32 ثانیه
    تعداد پوزیشنهای هفته:10 عدد
    میانگین زمان بسته شدن هر پوزیشن:8 دقیقه
    میزان سود هدف:16%
    میزان سود حاصل شده:19%
    میانگین سود حاصل از هر پوزیشن: حدود 2%

امیدوارم براتون مفید واقع بشه
    اقا درود بر شما
    امکانش هست بخش دوم(از بخش رکورد) این پست رو بیشتر توضیح بفرمایید؟
    من دقیق متوجه نشدم.
    ممنون

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از moreza_fx عزیز تشکر کرده اند:

moreza_fx آواتار ها
    1,937 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 51 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad8 نمایش پست ها
    Remembering, repeating, working trough
    یادآوری تکرار و حل و فصل(مداقه(working trough)) مقاله ای است که در سال ۱۹۱۴ توسط فروید نوشته شد. از بین حدود ۳۰۰ کتاب و مقاله ای که توسط وی نوشته شده، این مقاله جز مهمترین مقالاتی است که بسیاری از تکنیک های درمان رونکاوی از دل آن بیرون آمده است. فروید در این مقاله به موضوع اجبار به تکرار در انسان ها می پردازد.
    اجبار به تکرار در روانکاوی به چه معناست؟ با توجه به این که فروید یک درمانگر و پژوهشگر در حوزه بالینی بود، دید او نیز در این مقاله دید بالینی است. او در این مقاله به قصه های تکراری انسان ها در زندگی اشاره میکند، به عنوان مثال فردی که مدام شغلهای مختلفی را انتخاب میکند و بعد از مدتی به بن بست رسیده و آن را عوض میکند. زنی که با مردهایی وارد رابطه می شود که در یک قصه ی تکراری به او خیانت میکنند واین قصه ی تکراری رابطه های اوست. مردی که در مواجهه با صاحبان قدرت مانند ريسش در محل کار، استادش در دانشگاه و یا پدرش( نماد اصل قدرت) رفتاری خشمگینانه یا منفعلانه دارد، شخصی که در مواجهه با پول( که یک نماد قدرت است) قصه اجبار به تکرار را به صورت از دست دادن آن، بی ارزش دانستن آن و یا بیش از اندازه چسبیدن به آن نشان میدهد.
    به طور خلاصه او در این مقاله، اجبار به تکرار را ریشه در کودکی می داند. زمانی که کودک در رابطه با نمادهای اولیه ی عشق، نفرت و قدرت که پدر و مادر و یا جانشینان آها باشد، میل و خواسته ای ممنوعه دارد و آن را بصورت ناخوداگاه سرکوب کرده و به ساحت ناهشیار میفرستد. به عنوان مثال کودکی را در نظر بگیرید که پدری سلطه گر و اخته کننده دارد که کودک را انسانی بی عرضه خطاب میکند و مدام به او میگویید که در آینده چیزی نخواهد شد( مانند پدر فروید). در این شکل کودک در آینده در مواجهه با صاحبان قدرت، پیشرفت و پول و.... احتمالا به دو شکل رفتار نشان می دهد. در نوع اول برای فرد در آینده پیشرفت و به قدرت رسیدن به نوعی میل به پیشرفتن از پدر بوده( به صورت ناهشیار و اینکه چون در ناهشیار زمان مطرح نیست، حس شما نسبت به افراد و مکانها و... در بزرگسالی همان حس کودکی تان است) (حتی فروید بعدها از آن به عنوان میل به پدر کشی( افسانه ی ادیپ)) که بصورت ناهشیار سرکوب شده و خارج از حیطه ی آگاهی قرار میگیرد. و چون پدر همزمان نماد عشق او نیز هست، این به قدرت رسیدن و پیشرفتن از پدر برای او معنایی ممنوعه دارد. در این هنگام است که فرد در زمانی که به پیشرفت شغلی، ارتقا، پول و... می رسد دچار اجبار به تکرار شده و آن را از دست می هد تا از موضوع عشق اولیه پیشی نگیرید و یا اینکه همان بی عرضه بماند .
    در حالت دوم شخص میتواند رفتاری تلافی جویانه را در پیش گیرد( مانند خود فروید) و مدام به دنبال این است که در مواجهه با صاحبان قدرت خود را نشان دهد، آنها را تحقیر کند و خود را به آنها ثابت کند(به صورت ناخوداگاه) و این رابطه همراه با خشم، نفرت و قطع رابطه های فراوان است.
    و اما راه حل فروید برای رسیدن به این عناصر در حیطه ی ناهشیار چیست؟
    او بیان میکند که عناصر ناهشیار به دلیل ساحت ممنوعه ای که دارند نمی توانند به راحتی به حیطه هشیاری وارد شوند در مسیر رسیدن آنها به هشیاری یک چیز قرار دارد: مقاومت
    و تا وقتی آن مقاومت شکسته نشود، این قصه اجبار به تکرار در زندگی شخص دیده می شود ورفتارهای تکراری همچنان وجود دارند. چگونه می توان مقاومت را از بین برد؟
    او برای از بین بردن مقاومت بر دو موضوع بیش از هر چیزی تاکید دارد:کلام و مداقه
    این که ما به جای عمل(ACT)، آن را به کلام در آوریم. و وقتی این به کلام در آمدن عمل همراه با تداعی آزاد و در کنار یک ایگو قوی تر( یک درمانگر خبره که قبلا او نیز درمان شده و آموزش دیده باشد) باشد، با گذشت زمان حل و فصل و مداقه(working trough) صورت گرفته و ساحت ناهشیار به آگاهی میرسد و مقاومت ها می شکند.
    با توجه به این مقاله ما میتوانیم به کال شدن اکانت و یا از دست دادن رشدی که در یک زمان طولانی در یک حساب داشته ایم با دید دیگری بنگریم. اینکه چرا بعد از اینکه حسابمان را به مبلغ مشخصی می رسانیم دچار افت شده و یا کال می شویم.
    و ما معمولا زمانی میتوانیم این عددها را جابجا کنیم که آن سقف را بارها مورد مداقه(working trough)قرار دهیم( این کلمه به معنای سایش و از بین بردن در طی زمان طولانی نیز هست، مانند اینکه ما یک پارچه را آنقدر بسیاییم و یا سوهان بزنیم که کم کم تار و پور آن از بین برود). و آن هم در همراهی با ایگویی قوی تر از خودمان(استادی که قبلا این مسیر را رفته و ایگو ما در کنار با او بزرگتر شده و قوی تر میشود).
    از دید دیگر و با نگاه به چارت، چه زمان مقاومت ها در قیمت جابجا می شوند؟ معمولا بعد از اینکه چند بار مورد مداقه قرار گرفته و اصطلاحا قیمت چندباری به آنها بر خورد کند(working trough) و یا اینکه وقتی خبری بصورت ناگهانی با توجهه با بار هیجانی بالا، آن مقاومت را بشکند(که این نکته در مورد ما هم قابل تامل است، هنگامی که در موجهه با اتفاق و خبری ناگهانی، مقاومت ها شکسته شده و خاطراتی که سالها فراموش کرده بودیم به خاطرمان می آید).
    البته که قسمت دوم این نوشته و مقایسه آن با چارت و قیمتها بیشتر جنبه فان داشت، اما من سعی کردم در این نوشته نگاهی متفاوت به عدد ذهنی در معاملاتمان و به طور کلی تر ، دیدی متمایز به پیشرفت های شغلی، مالی و یا حتی در رابطه هایمان داشته باشیم.
    با تشکر
    فرهاد
    اقا درود بر شما.
    امکانش هست این بخش رو بیشتر توضیح بفرمایید. ممنون.
    :
    و اما راه حل فروید برای رسیدن به این عناصر در حیطه ی ناهشیار چیست؟
    او بیان میکند که عناصر ناهشیار به دلیل ساحت ممنوعه ای که دارند نمی توانند به راحتی به حیطه هشیاری وارد شوند در مسیر رسیدن آنها به هشیاری یک چیز قرار دارد: مقاومت
    و تا وقتی آن مقاومت شکسته نشود، این قصه اجبار به تکرار در زندگی شخص دیده می شود ورفتارهای تکراری همچنان وجود دارند. چگونه می توان مقاومت را از بین برد؟
    او برای از بین بردن مقاومت بر دو موضوع بیش از هر چیزی تاکید دارد:کلام و مداقه
    این که ما به جای عمل(ACT)، آن را به کلام در آوریم. و وقتی این به کلام در آمدن عمل همراه با تداعی آزاد و در کنار یک ایگو قوی تر( یک درمانگر خبره که قبلا او نیز درمان شده و آموزش دیده باشد) باشد، با گذشت زمان حل و فصل و مداقه(working trough) صورت گرفته و ساحت ناهشیار به آگاهی میرسد و مقاومت ها می شکند.

12. 7 کاربر برای این پست سودمند از moreza_fx عزیز تشکر کرده اند:

Milad-Trader آواتار ها
    7,638 بار در 2,182 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1174 پست
    برچسب زده شده
    در 13 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    فرمول موفقیت در مارکت
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
    خواستم یک موضوع بسیار اساسی که هممون میدونیم ولی متوجه بهش نیستیم رو اینجا باهم یک مروری کنیم که باعث شد هفته پیش کل رویه پوزیشن گیری و نتایج من تغییر کنه و سیر مثبت داشته باشه
    همونطور که استاد همیشه میگن مهمترین فایلها همون فایلهای ابتدای دوره هست و مهمترین فایل دوره پرایس اکشن وبینار اول و تمرین تغییر عادتها بود و در دوره فرکتالی نوشتن برنامه و هدف
    خیلی چیزها باید در مرور زمان درک و قبول بشه و در زمان خودش اتفاق خواهد افتاد
    مهمترین کار در اکانت ریل نوشتن ژورنال معاملاتی از ابتدای پشت چارت نشستن تا پوزیشن گیری و نتیجه پوزیشن هستش
    با این کار شما در آخر هفته با خوندنشون متوجه خیلی چیزها میشید که اگر نمینوشتید همیشه این رو تکرار میکردید و متوجه ایراد کار نمیشدید ، به قول استاد ابتدا باید پیدا کنیم کجای شیر چکه میکنه
    ما همونطور که استاد فرمودند در زندگی شخصی خودمون عادتهایی داشتیم که مارو به اینجا و این شرایط رسونده که خدارو شکر در وبینار اول استاد راهنماییمون کردند که با 21 روز نوشتن تونستیم پیداشون کنیم و تغییرشون بدیم و اون عادت مثبت رو که نتایج مثبت داره رو جاگذاری کنیم ، این موضوع عادت دقیقا در تریدهامون وجود داره که با نوشتن ژورنال اونها خیلی راحت آشکار میشن و کافیه فقط مثل عادتهای زندگیمون ابتدا تمامشون رو بنویسیم و بعد اون عادتهایی رو که میخوایم در ترید موفق داشته باشیم رو بنویسیم و کم کم جاگذاری کنیم و سیستم عصبی جدید بسازیم که در مرور زمان همون که استاد گفتند میشه ذهن جانبی و تبدیل به عادت جدید میشه که نتایج مثبت به بار میاره
    در زیر چند نمونه از عادتهای نادرست و عادتهای درست مشترک اکثریتمون رو مینویسم :
    عادتهای نادرست :
    1- عدم ست کردن استاپ
    2- جابه جایی استاپ یا حذف کردن
    3- ورود به پوزیشن با حجم بالا
    4- پایبند نبودن به هدف و برنامه(طمع)
    5- عدم تیک زدن چک لیست
    6-امیدواری به برگشت قیمت (امیدواری)
    7-صبر نکردن برای رسیدن موقعیت 100*100
    8-اضافه کردن به پوزیشن در ضرر
    9-قبول نکردن اشتباه در ورود به پوزیشن
    10-انتظار داشتن برای حرکت مارکت در جهت میل و خواسته ما
    و
    .
    .
    .
    عادتهای درست :
    1- ست کردن حد سود و حد ضرر(هدف اول و نهایی بقا در بازار میباشد )
    2-داشتن برنامه و هدف و خروج از بازار با گرفتن درصد روزانه
    3-تعهد به چک لیست و تیک زدن تمام موارد
    4-اضافه نکردن به پوزیشن در ضرر
    5-محاسبه میزان حجم ورود به پوزیشن بر اساس منطقه خروج و استاپ
    6-ورود بر اساس چیزی که میبینیم نه چیزی که انتظارش رو داریم
    و
    .
    .
    .
    اینها و بسیاری موارد هستند که ما بر اساس عادتهایی که از لحاظ ترید از قبل داریم اینجا داره تکرار میشه پس لطفا خواهش میکنم ازتون به صورت جدی تمام کارهایی که در زمان پوزیشن گیری انجام میدید رو بنویسید و در انتهای هفته مرورش کنید و عادتهای جدید رو کم کم جای عادتهای نادرست بگذارید تا نتایج تغییر کنه
    نکته مهم دیگه ای که هست و تریدر میدونه اما زمان میبره تا درک کنه ، این هست که نقاط ورود و خروج ما مشخص هست و مارکت بر اساس قوانین تکراری و اصول ثابت هی داره حرکات خودش رو تکرار میکنه اما ما بر اساس عادات گذشته میخوایم به مارکت تحمیل کنیم و پیشبینی کنیم که مارکت در چه جهتی حرکت کنه در صورتی که مارکت بر اساس اصول خودش در انتهای روند نشانه های اتمام روند رو میده و مثلث انتهای روند تشکیل میده و دایورجنس و هیدن دایورجنس میده و روندش رو عوض میکنه اما ما نمیخوایم قبول کنیم ، تنها کاری که باید انجام بدیم انقدر باید صبر کنیم تا مارکت نشانه های خودش رو نشون بده و ما در اون نقطه وارد پوزیشن بشیم نه در هر جایی از مارکت و بر اساس میل و پیشبینی خودمون
    مارکت قانون داره بهش احترام بگذارید بهتون احترام میگذاره و باهاتون دوست میشه
    یک مثال : وقتی در پشت چراغ قرمز در خیابون ایستادید آیا با خودتون میگید که الان باید سبز بشه و در حالی که چراغ قرمز هست شما شروع به حرکت کنید ؟ مطمینا نه پس این قانون رو قبول کردید ، حالا اگر در زمانی که چراغ قرمز هست و شما بر اساس میل خودتون و نظر خودتون حرکت کنید چی میشه ؟ تصادف و متوجه اشتباهتون میشید
    شما نباید چراغ قرمز رو رد کنید حالا گیرم که خواستید رد کنید (شما نباید در هر جای مارکت وارد پوزیشن بشید )، اگر با سرعت کم بخواید رد بشید با تصادف نهایت چراغ و سپر شما میشکنه که همون ورود به پوزیشن با حجم کم هست و گذاشتن استاپ اما نه اگر با سرعت زیاد و با یک تیکاف وارد چهار راه بشید که همون ورود به پوزیشن با حجم بالاست و بدون استاپ در تصادف ماشینتون داغون میشه و شاید برا خودتون هم مشکلاتی به وجود بیاد
    حالا راهکار چی هست و نشانه چی هست در تغییر رنگ چراغ از قرمز به سبز و شروع حرکت ماشین ها ؟
    وقتی پشت چراغ قرمز ایستادید چشمتون به چراغ راهنمایی سمت مخالف چهار راه هست که ماشینهش در حال حرکتند و شما با دیدن چراغ نارنجی چراغ راهنمایی اون سمت خیابون آماده حرکت رو به جلو میشید و مطمین و قطعا و 100*1000 حرکت میکنید و هیچ مشکلی هم براتون پیش نمیاد و شما 100*100 از چهار راه رد میشید چون این قاون هست وقتی چراغ راهنمایی سمت مخالف نارنجی شد بعد قرمز میشه و بعد چراغ راهنمایی شما سبز میشه و در مارکت هم قانون وجود داره و خیلی اصولی داره حرکت میکنه
    حالا لطفا در مارکت صبر کنید و به قوانینش احترام بگذارید و هروقت نشانه هاش رو دیدید (شکست خط روند ، زده شدن آخرین سقف یا کف ، مثلث انتهای روند، دایورجنس،هیدن دایورجنس ) با خیال راحت وارد پوزیشن بشید و سودتون رو بگیرید و از مارکت خارج بشید
    تریدر حرفه ای شدن چه آسان سخت هست
    معامله گری ساده است اما آسان نیست

علی جان مثل همیشه یک مطلب آموزنده و پر انرژی دیگه،

خیلی عالی بود، ممنونم ازت

☁ «ابرهای فردا، فردا در زمان خود میگذرند» ☁

14. 8 کاربر برای این پست سودمند از Milad-Trader عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,846 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت دوستان عزیزم
    امیدوارم که عالی و پر از انرژی باشید
    یک موردی که واقعا تاثیر گذار هست در روند معامله گری و موفقیت ما و به تازگی من متوجه شدم بحث هوش هیجانی هست ایرادی که خود من داشتم (هنوزم دارم و روش کار میکنم )این بود که به سرعت نسبت به مسائل واکنش نشون میدادم و بعضی اوقات ایجاد مشکل می کرد برام و این عادت روی معاملاتم هم تاثیر خودش رو گذاشته یعنی با سرعت میخوام وارد بشم و به همون سرعت خارج بشم
    مدتی آزارم میداد تا اینکه به توصیه یک روانشناس شروع کردم در مورد هوش هیجانی مطالعه کردن و مطالب جالبی رو متوجه شدم که دوست داشتم با دوستان به اشتراک بزارم شاید کمکی کرده باشم نشانه های افرادی که هوش هیجانی بالا دارند

• کنجکاو بودن
    • رهبر بودن
    • با حوصله کمک کردن به دیگران و همدل بودن
    • داشتن توانایی مدیریت احساسات و هیجانات
    • داشتن توانایی نه گفتن
    • انگیزه داشتن

و در کل جو گیر نشدن و عقلانی و با صبر و حوصله عمل کردن هست(مثال هاش رو در ترید های استاد واضح می تونیم ببینیم)

اما نشانه های افرادی که هوش هیجانی پایین دارند

• نداشتن مهارت کنترل هیجانات
    • نداشتن روحیه انتقاد پذیری
    • مقصر دانستن دیگران در اشتباهات
    • نداشتن مهارت دفاع از خود
    • زود قضاوت کردن
    • نگران بودن مداوم
    • زود رنج بودن
    • مستعد بودن در انفجار ناگهانی احساسات

حالا اگر شما هم نشانه های بالا رو در رفتار خودتون مشاهده کردید می تونید از راهکار های زیر استفاده کنید و خوشبختانه هوش هیجانی اکتسابی هست و می تونید با تمرین اون رو به مرور افزایش بدید

1-گوش دادن :در زمان صحبت اشخاص سعی کنیم فروتنانه گوش کنیم و اظهار نظر تا جایی که می تونیم نداشته باشیم و یک شنونده عالی باشیم و به احساسات اون شخص هم توجه کنیم
    2-آسان گرفتن کار ها و بیش از حد بزرگ نکردن اون ها در ذهن
    3-مدیتیشن یوگا تمرین سکوت در طول روز
    4-داشتن افکار مثبت لبخند زدن و انرژی مثبت دادن به اطرافیان
    5-همدلی کردن با اطرافیان و توجه به احساساتشون
    6-مستقل بودن و دوری از وابستگی زیاد به اشخاص
    7-نوشتن خاطرات روزانه :به صورت خیلی معمولی و ساده نیازی نیست مثل یک نویسنده رفتار کنیم
    8-انعطاف پذیر بودن:همونطوری که استاد هم در وبینار ها گفتن رژیم سفت و سخت هیتلری دیگه جواب نمیده و عین چارت باید دید نرمالی به زندگی مون داشته باشم
    9-داشتن سفر در برنامه زندگی
    10-داشتن روحیه انتقاد پذیری
    این موارد عمومی ترین و ساده ترین روش های افزایش هوش هیجانی هستش که امیدوارم دوستان استفاده کرده باشند

16. 24 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Ha Khani آواتار ها
    2,198 بار در 674 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 22 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان و اساتید
    نمی دونم مطالبی که مینویسم تکراریه یا اصلا دارم توی تاپیک درستی مطرح میکنم یا نه بنابراین پیشاپیش عذر میخوام.
    من عادت دارم مطالب جدیدی که میخونم رو با چیزهایی که قبلا خوندم یا یاد گرفتم بسنجم و با هم منطبق کنم تا یه flow خوب توی ذهنم داشته باشم ولی بعضی وقت ها که بین این مطالب تناقضی پیش میاد یکم اذیت میشم. الان چند وقتیه که این موضوع ذهنم رو مشغول کرده.
    راستش برای دومین باره که دارم کتاب نیروی حال از اکهارت تولی رو میخونم. توی کتاب گفته شده لحظه حال تنها چیزیه که شما واقعا دارید و گذشته و آینده، به عبارتی زمان، فقط یک توهمه. وقتی شما هدفی رو در نظر میگیرید و برای رسیدن بهش فعالیت میکنید باید روی هر گامی که در لحظه بر میدارید تمرکز کنید (دقیقا مثل اثر مرکب: قدم های کوچیک اما اصولی و مستمر) و تمرکز افراطی روی اون هدف باعث میشه قدرت حال صرفا به اندازه یک وسیله برای رسیدن به آینده تنزل پیدا میکنه.
    فکر میکنم آموزش های کتاب تا حد زیادی نزدیک به آموزه های ذن بودیسم (مصداق: زندگی سراسر رنجه ولی راهی برای رهایی از رنج هست) و مکتب تائوئیسمه (مثل آب باش! مانع یا دور زده میشود یا نهایتا خورده میشود)؛ البته شکر گزاری راندا براون هم به بودن در لحظه حال کمک میکنه.
    ولی مسئله من اینجاست که این قضیه با سایکوسایبرنتیک و به طور کلی اکثر سخنران های انگیزشی مثل کوین تردو که دوستان زیادی قبولش دارن تناقض داره چرا که اساس سایکو سایبرنتیک تصویر سازی آینده و تجسم مداوم آینده است. از طرفی اگه واقعا شخصی به روشن بینی که توی کتاب نیروی حال آورده شده برسه اصلا دیدش نسبت به مادیات عوض میشه و صرفا از بودنش خوش حاله. همونطور که توی کتاب هم گفته وقتی به حالت بی زمانی برسید اونوقت از انتظار کشیدن هم لذت می برید که به نظرم یکم منفعلانه میرسه ولی به هر حال منطقی و درست میتونه باشه.
    حال مسئله این است: عرفان شرقی یا علم نوین غربی؟! آیا برداشت من اشتباهه یا هر دو کنار هم امکان پذیره؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید. @amino
    ...If U never TRY, U will never know

18. 15 کاربر برای این پست سودمند از Ha Khani عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,454 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    چند دقیقه دورهمی
    سلام و وقت بخیر
    گاهی وقتها دیدن بعضی فیلمها و یا کلیپها میتونه به آدم انرژی دوباره بده یا اشتیاقش رو بالا ببره یه چندتا کلیپ از آرشیو کلیپهایی که طی این دورانی که در آکادمی هستم و جمع کردم براتون لینک گذاشتم ، امیدوارم برا شما هم مفید باشه
    https://s24.picofile.com/file/845037...D9%85.mp4.html
    https://s24.picofile.com/file/845037...D9%86.mp4.html
    https://s25.picofile.com/file/845037...D9%87.mp4.html
    https://s24.picofile.com/file/845037..._1992.mp4.html
    https://s24.picofile.com/file/845037...D9%88.mp4.html
    https://s25.picofile.com/file/845037...D9%88.mp4.html
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

20. 34 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 26 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 26 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع