صفحه 133 از 556 نخستنخست ... 3383123131132133134135143183233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,321 به 1,330 از 5552

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط miRHesam نمایش پست ها
    درود برهمگی دوستان
    روز بیست و هفتم تمرکز روی روانشناسی فردی

تمرکز برروی عادات روزانه و ناآگاهانه(مسواک زدن با دست مخالف،پوشیدن اگاهانه شوار و کفش و نیز بستن ساعت به دست مخالف)
    هدف ازین تمرین درکنار اگاهانه انجام دادن عادات وتغییر اون ها، ایجاد مسیرها و سیناپس های عصبی جدید می باشد .
    همانطور که اشاره شد عادات و رفتار گذشته ما منتج به فردی شدن که الان هستیم پس برای تبدیل شدن به یک فرد جدید نیاز هست تغییری در اون ها ایجاد کنیم.

به دید من مهمترین تاپیک این انجمن مبحث روانشناسی هست که کمتر مورد توجه قرار میگیره، امیدوارم سایر دوستان این مبحث رو خیلی جدی تر دنبال کنن.

درفصل سیزدهم کتاب "قدرت شفابخش ذهن" مطلبی هست که خدمتتون میگم

...دانش امروز از پذیرش چیزی که با درک و منطق ما قابل فهم نباشد اجتناب میورزد. حتا دانش ذهنی صرفن از ضمیر خوداگاه گفتگو میکند.اما ضمیر خوداگاه حد ومرزهای تعریف شده و محدودیت های خودش را دارد.وقتی فردی در مدیتیشن عمیقی قرار میگیرد ضمیر ناخوداگاهش به شکل نامحدودی گسترش یافته و با ذهن جهانی پیوند میابد....

جمله بالا حقایقی رو روشن میکنه ازین بابت چرا حاکمان و بطور کلی جامعه نمیخواد ما خودمون رو بهتر بشناسیم ..ما در وجودمون یک خدا یک پزشک ووو داریم که باتوجه عمیق درون خویش دیگر نیازی به عوامل خارجی نداریم .با کنترل بر ذهن و ناخوداگاه خود دیگر محدودیتی برای ما وجود نخواهد داشت.
    دقیقن مارکت براساس خصلت های منفی که جامعه مسبب اصلی جای گذاری اونها در افراد هست( مثل طمع عدم کنترل خویش ترس وغیره )ساخته شده تا بدین طریق ثروت عموم مردم رو تصاحب کنن.
    سلام و وقت بخیر
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    تشکر میکنم از شما بابت این پست عالی
    با اجازتون در مورد این جملتون ( وقتی فردی در مدیتیشن عمیقی قرار میگیرد ضمیر ناخوداگاهش به شکل نامحدودی گسترش یافته و با ذهن جهانی پیوند میابد....) یک مقداربیشتر توضیح میدم تا شما و سایر دوستان یک موضوعی رو متوجه بشید که به قول استاد یا هیچ جا نگفتن یا اگه گفتن ما متوجه نشدیم
    هدف از مدیتیشن آرامش و در لحظه حال بودن و حالت بی فکری هست
    حالا یک مورد رو در این بخش باید متوجه باشیم و اون هم امواج مغزیمون هست که ما در مدیتیشن و در زمان قبل و بعد از خواب ، در موج آلفا ذهنی هستیم ، خوب حالا این به چه دردمون میخوره ؟ وقتی ما در موج آلفا هستیم یعنی وارد ناخودآگاه میشیم و قابلیت تغییر باورهی قدیمی و ساخت باورهای جدید و جاگذاری اطلاعاتی که خودمون دوست داریم رو در درونش داریم ، که یک تکنیکش ساختن و گوش دادن به آهنگهای سابلیمینال بود
    حالا یکم وارد جزئیات بشیم
    اگر دقت کرده باشین وقتی مدیتیشن انجام میدیم ابتدا چشمهامون رو میبندیم ،
    علت این موضوع چی هست ؟
    ما در این لحظه یکی از حواس پنج گانمون رو خاموش کردیم
    و حالا ادامه میدیم تا حس شنوایی رو از دست میدیم و چیزی نمیشنویم
    و بعد حس لامسه رو که بدنمون خستگی نشستن رو نمیفهمه و هیچ حسی نداریم و بعد بویای و چشایی
    حالا ما در این لحظه در اوج حالت مراقبه یا مدیتیشن هستیم و اگر گفتین در کدام یک از امواج ذهنی ؟ درسته رو موج آلفا و دقیقا در درون ناخودآگاهمون
    این قسمت زیر بخشی هست که گفته نمیشه
    در این لحظه شما میتونید در ذهنتون که واقعیت و خیالی بودن رو متوجه نمیشه هر چیزی رو که دوست دارید در ذهنتون تجسم کنید ، دقت کنید که تجسم کنید ، تجسم یعنی دیدن چیزهایی در ذهن و داشتن حواس پنج گانه در اون لحظه
    حالا دقت کردین چی شد ؟
    ما حواس پنجگانه رو از جسممون خاموش کردیم و در ذهنمون در موج آلفا و در ناخودآگاهمون در بخش تجسم چیزهایی که میخوایم روشنشون میکنیم
    یعنی چی ؟
    مثلا در ذهنتون یک گل رو تجسم میکنید بو بکشید و بوی گل رو احساس کنید
    یا در غذاخوری هستید بوی غذاها و طعمشون رو متوجه بشید
    یا در حال رانندگی ماشین دلبخواهتون هستید صدای موتور رو بشنوید یا شیشه رو بدید پایین و باد رو احساس کنید به صورتتون میزنه
    خودتون رو در حال کارهای روز مره یا هر شرایطی که میخواییید ببینید ( حس بینایی اونجا فعاله و شما خودتون رو میتونید ببینید )
    در این لحظات یک تکنیک هم میتونید اضافه کنید و اون هم خود احساس و دگر احساس هست
    مثال : یعنی وقت در حال رانندگی هستید و از دید و چشم خودتون دارید جاده رو میبینید یک لحظه اینطور ببینید که از بالا و از بیرون خودتون رو دارید میبینید که پشت فرمان در حال رانندگی هستید و در جاده دارید میرید فقط در حالت دگر احساس وقتی جسم خودتون رو در تجسمتون میبینید سعی کنید در حد 5 ثانیه باشه و دوباره برگردید درون خودتون و بخش خود احساس
    حالا شما در این لحظات اون زندگی و اهداف و آرزوهایی رو که دوست داشتید تجربه کردید و چیزهایی رو که میخواستید خلق کردید و مغزتون متوجه خیالی بودن اون نمیشه چون تمام حواس پنج گانتون اونجا فعال بود و کار میکرد ، پس تمام تلاشش رو انجام میده تا در این عالم هم براتون محقق کنه اونهارو چون فکر میکنه که داره اونهارو ، اگر شما قدرت این رو داشته باشید که آرزویی بکنید یا چیزی رو در ذهنتون ببینید پس در کل قدرت رسیدن به اون در شما وجود داره و زمینش فراهم شده .
    اینها بخشهای بسیار کوچکی از قدرت مدیتیشن و تجسم و ذهن ناخودآگاه بود که براتون گفتم تا دوستان به قدرت درونشون دست پیدا کنند و زندگی که دوست دارند رو خلق کنند
    اینها تحقیقات و برداشتهای من بود و تکنیکهایی که خودم در حال انجامشون هستم و کاملا میتونن غلط یا صحیح باشن ، دوستان هم میتون یک تحقیقاتی انجام بدن
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ویرایش توسط Ali97 : 06-02-2022 در ساعت 00:07
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 22 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Atiye آواتار ها
    411 بار در 33 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان این روزها که حجم انتقادها علیه آکادمی و سبک آموزشی استاد امینو زیاد شده اکثر افراد هم ریسک به ریوارد رو زیر سوال می برند من یک ویدیو از تلاش یک توله خرس برای رسیدن به بالای یک تپه ی برفی دیدم که خیلی من رو یاد وضعیت ترید کردن خودم انداخت و فکر می کنم خیلی از دوستان هم با این موضوع درگیر باشند.
    دقیقا از زمانی که بپذیرید باید ضرر کنید و از زمانی که می پذیرید حتی ضررها سنگین تر از ریوارد ها باشند و در عین حال باز هم نا امید نشوید و روحیه تان را حفظ کنید و فقط به مسیر ادامه بدید از یک جایی به بعد نه سود کردن برای شما هیجان انگیز میشه و نه ضرر کردن برای شما ناراحت کننده و تنها چیزی که اهمیت داره تکرار یک دیسیپلین مشخص برای ادامه دادن راهه.
    تکرار و تکرار و تکرار. خیلی خشک و بی روح. انگار که وظیفه تریدر این هست که یک چک لیست مشخص رو فارغ از هر نتیجه ای مثل یک ربات تکرار کنه. این نقطه دقیقا جایی است که می تونم ادعا کنم که تازه پیشرفت تریدر استارت میخوره و معجزه بازار خودش رو نشون میده.
    به نظر من این بازار طوری طراحی شده که فقط زمانی توش موفق می شید که نسبت به پولی که از این بازار به دست میاد کاملا زاهدانه و بی رغبت برخورد کنید.
    اگر احساس تعلق و نیاز خودتون رو از بازار قطع کنید و فقط بازار رو همانطوری که هست و باید باشه ببینید پول رو هم بی دریغ و بدون دردسر دو دستی تقدیم شما می کنه. لینک ویدیو رو براتون قرار میدم. موفق و پر سود باشد.

https://youtu.be/Sqbe4Y_TxyI
    ویرایش توسط Atiye : 05-09-2022 در ساعت 15:43
    Even a Thousand mile journey Begins with the FIRST Step

4. 21 کاربر برای این پست سودمند از Atiye عزیز تشکر کرده اند:

moreza_fx آواتار ها
    1,937 بار در 786 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 51 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود
    برداشتی از بخش پنجم ویدیوهای بسیار مهمِ اشتیاق سوزان.
    بازی.jpg

6. 18 کاربر برای این پست سودمند از moreza_fx عزیز تشکر کرده اند:

Mzchart121 آواتار ها
    1,216 بار در 102 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستان گل،امیدوارم حالتون خوب باشه
    یک مسئله ای برای من پیش اومده بود امروز که همش به ضرر کردن فکر میکردم
    و هرکاری هم میکردم من رو به اون سمت می*برد
    میخواستم ازتون بپرسم چه راهکاری رو برای اینجور مواقع پیشنهاد میدید؟
    هرکه مارا یاد کرد ایزد مر او را یاد باد،،،هر که مارا خوار کرد از عمر برخوردار باد،،،هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی،،،هر گلی از باغ وصلش بشکفد بی خار باد،،،در دو عالم نیست مارا باکسی گرد و غبار،،،هر که مارا رنجه دارد، راحتش بسیار باد

8. 11 کاربر برای این پست سودمند از Mzchart121 عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    1,204 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mzchart121 نمایش پست ها
    سلام دوستان گل،امیدوارم حالتون خوب باشه
    یک مسئله ای برای من پیش اومده بود امروز که همش به ضرر کردن فکر میکردم
    و هرکاری هم میکردم من رو به اون سمت می*برد
    میخواستم ازتون بپرسم چه راهکاری رو برای اینجور مواقع پیشنهاد میدید؟
    سلام
    این پست دیدنش خالی از لطف نیست شاید کمکی کنه
    https://forum.academywave.com/showth...l=1#post234348
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

kamal آواتار ها
    1,287 بار در 155 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نتیجه ترید احساسی
    کنار گذاشتن چک لیست شخصی و کال شد اکانت
    DetailedStatement.jpg
    رضایتمندی یعنی از فعالیتت در مارکت راضی هستی.
    ترس و طمع یعنی برنامه ای برای کار توی مارکت نداری

12. 13 کاربر برای این پست سودمند از kamal عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,459 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamal نمایش پست ها
    نتیجه ترید احساسی
    کنار گذاشتن چک لیست شخصی و کال شد اکانت
    DetailedStatement.jpg
    سلام کمال جان
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    کمال جان اصلاح مسیری که کردی تبریک میگم ، بررسیش کن ، نکاتی که در این اکانت بدستشون میاری کلید صندوق طلایی هست که در آینده اکانتهای میلیونیت رو باهاش ترید میزنی و موفقیتت رو تضمین میکنه ، برای رسیدن به نوک قله موفقیت نمیشه کوه رو یکسره و با یک حرکت رو با بالا و شارپ طی کرد قطعا در بعضی جا ها نیاز به استراحت و اصلاح مسیر وجود خواهد داشت ، به قول استاد گفتنی هیچ موفقیتی بدون شکست به وجود نیومده و در طی مسیر موفقیت قطعا و 100*100 چیزی به نام شکست و اصلاح مسیر وجود خواهد داشت که با انرژی و پافشاری نتیجه مورد نظر رو کسب خواهیم کرد
    با هر اکانتی که از دست میدیم نکات روانشناسی و چک لیستی رو برامون آشکار میکنه که اگر در این اکانتها با این ارقام اصلاحش نکنیم در اکانتهای با مبالغ بالا اذیتمون میکنه
    ای کاش از بچگی یادمون میدادند که چطور با شکست مواجه بشیم و از شکست نترسیم و چطور بتونیم رفعش کنیم و یاد میگرفتیم که در این شکستها چه نکات کلیدی وجود داره انسانهایی که میترسن از بدست آوردنشون بی نصیب میمونن
    استاد همیشه قبل از اینکه یک اتفاقی بیفته پیشبینیش کرده و راهکار و مقاله ای براش تهیه کرده ، پیشنهاد میکنم به فایلش گوش بدین و مقالش رو بخونید از لینک زیر : (امروز یکی از بچه ها تو دوره فرکتالی گذاشته بود که برا من هم بسیار مفید بود با وجود این که خیلی وقت پیش خونده بودمش ولی الان به کارم اومد)
    https://academywave.com/five-words-f...s-in-progress/
    منتظر نتایج بسیار فوق العدتون در اکانتهای بعدی هستیم و این اتفاق خیلی نزدیک هست اگر از این اصلاح مسیر به وجود آمده نهایت استفاده رو بکنید
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ویرایش توسط Ali97 : 05-12-2022 در ساعت 16:52
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

14. 19 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

kamal آواتار ها
    1,287 بار در 155 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خیلی ممنونم ازت علی آقا
    بزرگترین موردی که از این دستم اومد این بود که بعد از رشد ۹۰درصدی به خودم گفتم من دیگه نوشتن چک لیست احتیاج ندارم
    بعد شروع کردم کاملا هیجانی ترید کردم دقیقا موقع اخبار که حدضرر شکست و صبر کردم که برگرده واین شد نتیجش که بر نگشت
    ویرایش توسط kamal : 05-12-2022 در ساعت 16:59 دلیل: غلط املایی
    رضایتمندی یعنی از فعالیتت در مارکت راضی هستی.
    ترس و طمع یعنی برنامه ای برای کار توی مارکت نداری

16. 13 کاربر برای این پست سودمند از kamal عزیز تشکر کرده اند:

haj ahmad آواتار ها
    1,204 بار در 229 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام
    زندگی جسی لیور مور پیشسنهاد میکنم ببینید
    https://www.aparat.com/v/coHaz/%D8%A...AF%D8%B1%DB%8C
    FORTIS FORTUNA ADIUVAT

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از haj ahmad عزیز تشکر کرده اند:

Saman.b آواتار ها
    7,309 بار در 669 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 73 پست
    برچسب زده شده
    در 11 تاپیک
    سلام دوستان

این ویدیو در مورد توجه کردن و بودن ذهن در زمان حال هست. چیزی که استاد توی وبینارها در موردش صحبت کردند و تاکید داشتن روش.

https://www.ted.com/talks/amishi_jha...wandering_mind

توی زیرنویسها زیرنویس فارسی هم داره.
    پایین صفحه هم دو مقاله انگلیسی در همین مورد هست که خوندنش بد نیست.
    https://ideas.ted.com/4-simple-exerc...stractibility/

امیدوارم مفید باشه برای دوستان
    شاد و پیروز باشید
    ویرایش توسط Saman.b : 06-11-2022 در ساعت 00:03

20. 17 کاربر برای این پست سودمند از Saman.b عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 61 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 61 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع