صفحه 120 از 551 نخستنخست ... 2070110118119120121122130170220 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,191 به 1,200 از 5506

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Frederick آواتار ها
    3,680 بار در 873 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 117 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام دوستان امیدوارم که عالی بااشبد
    من یه مسئله ای برام به وجود اومده
    طبق گفته استاد در ویدیو ها که گفتن برا برنامه ریزی کردن بیست ویک روز عادت ها رو بنویسید بیست و یک روز بعد عادت های بد رو کم کم تغییر بدید عادت های خوب رو تقویت و بیست ویک روز سوم رو از افراد موفق برنامشون رو بپرسیم
    خوب من الان چندماهه دارم مینویسم
    الان برا برنامه ریزی برنامه هام رو از شب قبل مینویسم که فردا انجام بدم تیک بزنم من صبح و عصر روزی هشت ساعت سر کارم و کارم یجوریه که میتونم اونجا تمریناتم رو انجام بدم کتاب و غیره ولی مثلا یه هفته شلوغ میشه شاید تو روز فقط به یکی از کارهام برسم یا فقط بازی فراوانی انجام بدم و دقیقا نمیدونم چه حسی به خودم وارد کردم الان جرعت ندارم برم دور سیستم یه مدته سر یه فیلم وایسادم تکون نمیخورم دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم کلا اخر هفته برنامم که نگاه میکنم منظم نیست که تقریبا حداقل نصفش انجام شده باشه در حدی شدم که وقتایی که یکم سرم خلوت میشه هم نمیرم دور سیستم از ترس اینکه دوباره مشتری بیاد تو برنامه باید انعطاف داشته باشییم درسته ولی این دیگه یه روز دو روز نیست مثلا تو ماه بیست روز اینجور 15 الی بیست روز اینجور سرم در میاد که به برنامم نمیرسم
    نمیدونتم کجای کارم اشتباهه نمیدونم چه حسی به خودم وارد کردم که جرعت ندارم پای سیستم برم الان منی که قبلا با وجودی که وقت اونقدر زیاد نداشتم کم کمش چهار ساعت وقت میزاشتم برا تمرینات و غیره الان یه ماهه سر یه فیلم ایست کردم
    ممنون میشم ازتون راهنماییم کنید دوستان

2. 9 کاربر برای این پست سودمند از Frederick عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,412 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3596 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    زندگی بازی است ...

اگر آدمی خود را چنان ببیند که خدا او را میبیند موجودی میشود تابناک و بی زمان و بی تولد و مرگ
    زیرا خدا انسان را به سیمای خود و شبیه خود آفرید .

زنی با مردی ازدواج کرده بود که هر شب می باید با او به مهمانی می رفت. زن که از این مهمانی ها به تنگ آمده بود ، هر شب بیصبرانه آرزو میکرد که ای کاش میتوانست خانه بماند و کتاب بخواند .
    این آرزو چنان نیرومند بود که برآورده شد . همسرش در پی زنی دیگر رفت و در نتیجه زن مجال یافت در خانه بماند و کتاب بخواند .منتها حمایت شوهرش را از دست داد
    در زندگی هیچ رویدادی دعوت نشده به سراغتان نمی آید.
    -هر وضع ناخوشایندی که در زندگیتان پیش می آید ، تبلور اندیشه منفی خودتان است ، حاصل خیالات نادرست .
    -بیشتر مردم زندگی را پیکار می انگارند. اما زندگی پیکار نیست ، بازی است .
    -آدمی تنها آنچه را که میدهد باز میستاند . بازی زندگی بازی بومرنگهاست و پندار و کردار و گفتار انسان ، دیر یا زود با دقتی حیرت انگیز به خود او باز میگردد.
    -هرگاه بدانیم هرآنچه بفرستیم به خودمان باز میگردد ، تازه آنگاه شروع میکنیم به ترسیدن از بومرنگهای خودمان .
    انسان اگر نفرت بورزد ، نفرت به او باز خواهد آمد . و اگر عشق ببخشد ، عشق خواهد ستاند ، اگر انتقاد کند ، از او انتقاد خواهد شد ،اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهند گفت و اگر تقلب کند به او حقه خواهند زد.
    -برای هیچ چیز اندیشه مکنید بلکه در هر چیز با دعا و شکرگزاری خواسته های خود را به خدا بگویید .
    -اگر با بی عدالتی و نفرت هم طیف شوید ، با هر گامی که برمیدارد با بی عدالتی و نفرت رو به رو میشوید، انگاه به فکر فرو میروید که چه دنیای سخت و ظالمی است و میپندارید که همه بر ضد شما جبهه گرفته اند .
    قانون این است : هر آنچه به خود روا نمیداری به دیگران روا مدار ، زیرا هرآنچه صادر کنی همان باز میگردد و هر آنچه با دیگران بکنی با خود تو خواهد شد .
    -ملامتگران همواره مورد ملامت قرار میگیرند زیرا آنها در طیف یا جو انتقاد زندگی میکنند .
    -هر آنچه آدمی درباره دیگران بگوید ، درباره خود او خواهند گفت و هر آنچه برای دیگران آرزو کند همانا برای خود آرزو کرده است .
    -اگر انسانی برای کسی بدبختی بخواهد ، بی تردید به سراغ خود او خواهد آمد ، اگر بخواهد به کسی کمک کند تا به موفقیت برسد همانا راه موفقیت خود را هموار کرده است .

من آزادم تا افکاری شگفت انگیز داشته باشم ، من فراتر از محدودیتهای گذشته و به سوی رهایی حرکت میکنم
    و اکنون همان چیزی میشوم که برای بودنش خلق شده ام

موفق باشید که قطعا میدونم هستید
    ویرایش توسط Ali97 : 04-03-2022 در ساعت 11:17
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mamad7575 آواتار ها
    2,645 بار در 281 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 4 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام
    تا حالا براتون پیش اومد بصورت ناخوداگاه موفقیت و پیشرفت یا هرچیزی رو خراب کنید؟
    یکدفعه بدون اینکه هیچ اتفاقی بدی بیفته صرفا شما متوجه یک پیشرفت یا موفقیت شدید بعد شروع میکنید به خراب کردنش مثلا با عادت های بد یا یجوری انقدر استرس گرفتید چندروز اصلا هیچکاری نکردید
    اگر تا حالا همچین تجربه داشتید میشه اشتراک بذارید
    اگر هم موفق شید این مساله رو حل کنید راه حلش رو هم به اشتراک بذارید
    اگه همکاری کنید بتونیم یک جمع بندی برای حل این مسئله برای تمام بچه ها تو همین تاپیک قرار بدیم
    سلام و وقت بخیر خدمت همه دوستان

من از وقتی وارد این مارکت شدم این مشکلم رو پیدا کردم قبل از مارکت شغل هایی داشتم که نتیجشون میگه که خوب عمل کردم ولی اینجا کار گره خورده ( برای همین این مارکت و شغل رو دوست دارم که بقول استاد تورو با قسمت هایی کشف نشده عمق وجودت رو به رو میکنه ) در پست #1173 همین تاپیک امدم گفتم که یک اکانت رو خیلی خوب روی اصول رشد میدم وه یک روز که انگار خودم نیستم یه محمد دیگه هست میاد میشینه پشت میز و گند میزنه به همه چیز - چون اگه الان راجب مدیریت سرمایه مدیریت ریکس مدیریت معامله و... ازم سوال کنی تا فردا مثل بلبل اطلاعات خوب وکاربردی براتون میگم(که فک کنم همه اینا رو میدونیم ولی عمل بهش ....) و سختی این مرحله از مسیر موفقیت برای من اینه که نمیدونم که چه چیزی رو نمیدونم - نمیدونم به چه نکته ای توجه کنم تا اون کلید طلایی رو بدست بیارم با تریدر هایی عالی و موفقی هم راجبش حرف زدم و همه نظرشون این بوده که پایبند به قوانین یا همین چکلیست باشم ولی بازم میگم وقتی این مشکل پیش مبیاد ما خودمون نیستیم یه باور هایی دیگه دارن کنترولمون میکنن

ممنون از شما و بقیه دوستان برای جمع اوری این مقاله که بشدت بهش نیاز داریم

موفق باشید

6. 11 کاربر برای این پست سودمند از mamad7575 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3596 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Frederick نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم که عالی بااشبد
    من یه مسئله ای برام به وجود اومده
    طبق گفته استاد در ویدیو ها که گفتن برا برنامه ریزی کردن بیست ویک روز عادت ها رو بنویسید بیست و یک روز بعد عادت های بد رو کم کم تغییر بدید عادت های خوب رو تقویت و بیست ویک روز سوم رو از افراد موفق برنامشون رو بپرسیم
    خوب من الان چندماهه دارم مینویسم
    الان برا برنامه ریزی برنامه هام رو از شب قبل مینویسم که فردا انجام بدم تیک بزنم من صبح و عصر روزی هشت ساعت سر کارم و کارم یجوریه که میتونم اونجا تمریناتم رو انجام بدم کتاب و غیره ولی مثلا یه هفته شلوغ میشه شاید تو روز فقط به یکی از کارهام برسم یا فقط بازی فراوانی انجام بدم و دقیقا نمیدونم چه حسی به خودم وارد کردم الان جرعت ندارم برم دور سیستم یه مدته سر یه فیلم وایسادم تکون نمیخورم دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم کلا اخر هفته برنامم که نگاه میکنم منظم نیست که تقریبا حداقل نصفش انجام شده باشه در حدی شدم که وقتایی که یکم سرم خلوت میشه هم نمیرم دور سیستم از ترس اینکه دوباره مشتری بیاد تو برنامه باید انعطاف داشته باشییم درسته ولی این دیگه یه روز دو روز نیست مثلا تو ماه بیست روز اینجور 15 الی بیست روز اینجور سرم در میاد که به برنامم نمیرسم
    نمیدونتم کجای کارم اشتباهه نمیدونم چه حسی به خودم وارد کردم که جرعت ندارم پای سیستم برم الان منی که قبلا با وجودی که وقت اونقدر زیاد نداشتم کم کمش چهار ساعت وقت میزاشتم برا تمرینات و غیره الان یه ماهه سر یه فیلم ایست کردم
    ممنون میشم ازتون راهنماییم کنید دوستان
    سلام و درود خدمت شما دوست عزیز فردریک
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    جمله آخر رو در اول براتون مینویسم
    اگر شما 100 کار و عادت جدید نوشتید که امروز فقط فرصت کردید یک مورد رو انجام بدید ، فردا شما به اندازه انجام همون یک کار نسبت به دیروز خودتون تغییر و پیشرفت کردید ، پس تبریک میگم بهتون شما دارید درست عمل میکنید و موفق میشید
    در مورد تغییر عادتهاتون و جایگزینی با عادتهای جدید زیاد خودتون رو تحت فشار قرار ندید ، این عادتها یک شبه به وجود نیومدند که ما بخوایم در مدت کوتاه بگذاریمشون کنار ، اونم عادتهایی که با این عادتهای جدیدی که میخوایم ایجاد کنیم 180 درجه متفاوت از هم هستند و در خلاف باورها و آموزشهای قبلیمون .
    پیشنهاد میکنم عادتهای جدید رو یکی یکی شروع کنید نه چندین عادت جدید همزمان ، خودش هم اول از ریز ترین و آسونترین عادت شروع کنید تا موفقیت در اون باعث ایجاد انگیزه و اشتیاق و سوخت برای ادامه مسیر و تغییر عادت دیگتون باشه ، ما در مرور زمان سیر تکاملی خودمون رو انجام خواهیم داد نه در زمان ثابت و مشخص و یکدفعه ، اصلا عجله نکنید شما در حال تغییر و تکامل هستید اما در مرور زمان و نتایج همانند اثر مرکب بعد از گذشت زمان خودش رو نشون خواهد داد
    انجام بازی فراوانی فقط یک کار نیست که شما نوشتید ، اون برا خودش یک دنیایی هست ، شما خودتون نوشتید برنامم منظم نیست در حالی که شما با انجام روزانه بازی فراوانی در یک نظم خاصی هستید که روزانه میتونید این بازی رو انجام بدید ، پس از این دید هم به انجام کارهاتون نگاه کنید.
    حسی که نوشتید جرعت ندارم و ترس دارم منشاش رو پیدا کنید
    برای راحتی کارتون من یکی دوتاش رو میگم ، شما حتی در زمان نگاه کردن به اون یک فیلمی که گفتید با تمرکز نگاه نکردید و احتمال بسیار زیاد حواستون پرت هست و به چیزهای دیگه فکر میکنید در زمان تماشا ، لطفا اونهارو یادداشت کنید روی کاغذ خیلی کمکتون میکنه اونها همون چیزهایی هستند که مانع ادامه حرکت و رشد و ادامه مسیر و جرعت نداشتن و ترستون میشن
    یکی دیگه از موارد این میتونه باشه شما خودتون رو با اشخاص دیگه در حال مقایسه هستید ، در صورتی که شما فقط مجاز به مقایسه امروز خودتون نسبت به دیروز خودتون هستید ، حالا در هر جنبه ای
    یکی دیگه از موارد این میتونه باشه که با فشار زیاد و ساعت تمرین زیاد و وقت زیادی گذاشتن به فایلها و آموزش شما تعادل زندگیتون رو به هم زدید و خستگی در شما به وجود اومده ، میتونید کلا 1 هفته دوری از آکادمی و فایلهای آموزشی و فارکس و کلا اینترنت و شبکه های اجتماعی رو انجام بدید و یک هفته با خانواده و بازی و تفریح و طبیعت و تماشای فیلم وقت بگذرونید بسیار تاثیر گذار خواهد بود براتون.
    برنامه و هدف داشته باشید و تقسیم بندیش بکنید به کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت و دیگه در میانه راه نرید سراغ اینکه چقدر پیشرفت کردم اجازه بدید برنامه و هدفی رو که تعیین کردید ذهنتون خودش کارش رو انجام بده مثال استاد : وقتی شما یک دونه ای رو میکارید دیگه هر روز نمیرید خاکش رو بزنید کنار ببینید رشد کرد و جونه زده یا نه شما ایمان دارید که دونه ای که کاشتید در حال رشد هست اما به چشم دیده نمیشه و شما در زمانهای مشخص آب و کودش رو میدید تا در زمان خودش سر از خاک بیرون بیاره و شما نتیجه کار رو مشاهده کنید
    اینها دریافتی ها من از استاد و دوستان تا به اینجای مراحل آموزش بود و آموزش از استاد و شما و دوستان همچنان ادامه داره
    انشالله دوستان قدیمی هم با دیدن این پستتون راهنمایی های عالی انجام خواهند داد
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون
    ویرایش توسط Ali97 : 04-03-2022 در ساعت 13:35
    ما
    ما یک

8. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

9,862 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام علی جان وقتت بخیر تشکر ویژه بابت این پست های زیبا واقعا عالیه

این پست سوالی برای من به وجود اورد
    با این جمله صد در هزار موافقم چون برای خودم پیش امد
    (زنی با مردی ازدواج کرده بود که هر شب می باید با او به مهمانی می رفت. زن که از این مهمانی ها به تنگ آمده بود ، هر شب بیصبرانه آرزو میکرد که ای کاش میتوانست خانه بماند و کتاب بخواند .
    این آرزو چنان نیرومند بود که برآورده شد . همسرش در پی زنی دیگر رفت و در نتیجه زن مجال یافت در خانه بماند و کتاب بخواند .منتها حمایت شوهرش را از دست داد

-هر وضع ناخوشایندی که در زندگیتان پیش می آید ، تبلور اندیشه منفی خودتان است ، حاصل خیالات نادرست .)

حال سوال اینکه بعضی اوقات یه سری چیزها رو میخوایم و طلبشون میکنیم و زمانی که بهش رسیدیم از اون طرف یه سری چیزهای دیگه هم از دست میدیم چرا باید این اتفاق بیفته من هربار که چیزی رو میخوام این احساس رو دارم که باید تاوانش رو بدم یعنی چیزی رو از دست بدم حالا هرچی همیشه با یک تصویر تلخ وناراحت کننده همراه اون شادی که بعد از رسیدن به خواسته هامونه راستش یه مدت که چی عرض کنم تمام زندگیم با این مشکل روبه رو شدم تنها چاره ای که پیدا کردم این بود فقط هدف رو بنویسم راه رسیدن بهش رو ول کنم چون هربار ما هدفی رو تعیین میکنیم ناخوداگاه راه های رسیدن بهش هم تصویر سازی میشه اما این راه رسیدن بهش برای من تصویر تلخیه نمیخوامش فقط رو هدفه تمرکز دارم و اینکه اون هدفم هم رو فرکتالی کردم به گام های بسیار بسیار کوچک که ازش لذت ببرم و اعتماد بنفس پیداکنم که دیگه اون تصاویر جلو چشمم و تو ذهنم نیاد مزخرفه خیلی ناراحتم میکنه با این کار تونستم این مشکل رو تا حدودی حل کنم خدا رو هزار مرتبه شکر جواب داده اما عمل قبلی تبدیل به عادت شده اونم از طریق یکسری فیلم ها و رسانه ها چون خودم رو که بررسی کردم به این نتیجه رسیدم ورودی های افکارم بد بوده اونا رو کاملا حذف کردم اما متاسفانه من اینکارو سال های سال داشتم انجام میدادم و هیچ خبری نداشتم (مثال که شما تو پستت اوردی رو خیلی بهش توجه کن طرف میخواد کتاب بخونه و مدتی برای خودش صرف کنه اما از اون طرف یک نفر رو از دست میده زمانی که هدفش رسید ایا افکارش جوری بوده که رسیدن به هدف باید یک نفر رو از دست بده؟! میتونست اینجوری فکر کنه که طرف مقابلش اگاه بشه و به خواسته و هدفی که داره احترام بزاره و در کنار هم به هدفی که میخواسته برسه)

میخوام اون تایمی که بهش رسیدم تصمیم بگیرم که چه اتفاقی بیفته نه الان که تصمیم بگیرم که زمانی بهش رسیدم چه اتفاقی بیفته

حال به نظرت چجوری میتونم مشکل رو حل کنم؟!

دمت گرم که همیشه کنارمون هستی و کمک میکنی آرزوی بهترین هارو برات دارم. خوشحال میشم نظرات دوستان عزیز دیگر رو نیز بدونم

تشکر و سپاس فراوان

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    زندگی بازی است ...

اگر آدمی خود را چنان ببیند که خدا او را میبیند موجودی میشود تابناک و بی زمان و بی تولد و مرگ
    زیرا خدا انسان را به سیمای خود و شبیه خود آفرید .

زنی با مردی ازدواج کرده بود که هر شب می باید با او به مهمانی می رفت. زن که از این مهمانی ها به تنگ آمده بود ، هر شب بیصبرانه آرزو میکرد که ای کاش میتوانست خانه بماند و کتاب بخواند .
    -هر وضع ناخوشایندی که در زندگیتان پیش می آید ، تبلور اندیشه منفی خودتان است ، حاصل خیالات نادرست .
    -بیشتر مردم زندگی را پیکار می انگارند. اما زندگی پیکار نیست ، بازی است .
    -آدمی تنها آنچه را که میدهد باز میستاند . بازی زندگی بازی بومرنگهاست و پندار و کردار و گفتار انسان ، دیر یا زود با دقتی حیرت انگیز به خود او باز میگردد.
    -هرگاه بدانیم هرآنچه بفرستیم به خودمان باز میگردد ، تازه آنگاه شروع میکنیم به ترسیدن از بومرنگهای خودمان .
    انسان اگر نفرت بورزد ، نفرت به او باز خواهد آمد . و اگر عشق ببخشد ، عشق خواهد ستاند ، اگر انتقاد کند ، از او انتقاد خواهد شد ،اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهند گفت و اگر تقلب کند به او حقه خواهند زد.
    -برای هیچ چیز اندیشه مکنید بلکه در هر چیز با دعا و شکرگزاری خواسته های خود را به خدا بگویید .
    -اگر با بی عدالتی و نفرت هم طیف شوید ، با هر گامی که برمیدارد با بی عدالتی و نفرت رو به رو میشوید، انگاه به فکر فرو میروید که چه دنیای سخت و ظالمی است و میپندارید که همه بر ضد شما جبهه گرفته اند .
    قانون این است : هر آنچه به خود روا نمیداری به دیگران روا مدار ، زیرا هرآنچه صادر کنی همان باز میگردد و هر آنچه با دیگران بکنی با خود تو خواهد شد .
    -ملامتگران همواره مورد ملامت قرار میگیرند زیرا آنها در طیف یا جو انتقاد زندگی میکنند .
    -هر آنچه آدمی درباره دیگران بگوید ، درباره خود او خواهند گفت و هر آنچه برای دیگران آرزو کند همانا برای خود آرزو کرده است .
    -اگر انسانی برای کسی بدبختی بخواهد ، بی تردید به سراغ خود او خواهد آمد ، اگر بخواهد به کسی کمک کند تا به موفقیت برسد همانا راه موفقیت خود را هموار کرده است .

من آزادم تا افکاری شگفت انگیز داشته باشم ، من فراتر از محدودیتهای گذشته و به سوی رهایی حرکت میکنم
    و اکنون همان چیزی میشوم که برای بودنش خلق شده ام

موفق باشید که قطعا میدونم هستید
    ویرایش توسط ARMIN-FX : 04-03-2022 در ساعت 14:09

10. 10 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3596 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad7575 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر یه مشکلی داشتم خواستم به اشتراک بزارم بچه هایی که حساب ریل کار میکنن بتونن راهنمایی کنن ممنون میشم مشکلم حس میکنم روانشناسیه

من حساب رو خیلی درست و اصولی بالا میارم هم مدیتیشن هم تصویر سازی ذهمی هم ترید ذهنی هم ژورنال نویسی مدیریت سرمایه چک لیست و... فک نکنم موردی باشه که روزانه انجام ندم ولی یک بار {که انگار خودم نیستم} میشیم پشت سیستم و گند میزنم به همه چیز همه قوانین و اصول و اصلا کاری میکنم که بعدش خودم خیلی تعجب میکنم این مشکلم هم قبلا وجود داشته و هواسم بهش بوده ولی هر بار این مشکل برام پیش میاد

راهکاری برای این مشکل هست؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید تا با کمک دوستان و استاد عزیز این مرحله رو هم پشت سر بزارم {بار هایی قبل باعث کال شدن شد ولی این بار وسط راه متوجهش شدم و باعث شد 48 درصد حسابم از دست بره که 30 درصدش سودم بود و خیلی از نظر روحی بهم ریختم و الان دارم خودمو اروم میکنم و دو روزه از ترید فاصله گرفتم } @amino
    فایل پیوست 267998
    سلام و وقت بخیر کاربر عزیز محمد7575
    محمد جان من حساب ریل کار نکردم هنوز ولی باتوجه به نوشته های خودتون در پست اگر حسابتون ریل هست احتمالا این موردی که در شما به وجود اومده مربوط میشه به باورهایی که در مورد پول دارید و منشا اونها و ترسهایی که به وجود میاد ، ما در مراحل اول کارمون دریافت اطلاعات و تمرین و تسلط و بعد ترید در دمو هست و بعد شروع حساب ریل ، این نظر شخصی خودم هست که در زمان باز کردن حساب ریل و حتی قبل از اون باید کتاب انگشتان ثروت ساز خونده بشه تا ریشه باورهای منفی که در مورد پول داریم و باعث مقاومت در برابر موفقیت در مارکت میشه رو کنار بزنیم و کمرنگشون کنیم
    اگر این کتاب رو نخوندید پیشنهاد دوستانم اینه که بخونید و تمریناتش رو انجام بدید و اگر هم خوندید یک دور دیگه تمریناتش رو انجام بدید خیلی کمک کننده هستند
    من هم مثل شما منتظر نظرات و ایدهای دوستان نسبت به این پست شما هستم تا اطلاعات تکمیلتری بدست بیاریم
    ما
    ما یک

12. 10 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3596 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojtaba.k94 نمایش پست ها
    سلام ، وقت بخیر دوستان عزیز
    من یه مشکلی دارم که خیلی وقته هست ولی الان خیلی بولد شده برام ، من سود روزانه مو میگیرم گاهی وقتا بیشترم میگیرم ، یکم بعدش انگار معتادم میرم(اعتماد به نفسم هم در این زمان خیلی زیاد میشه) سمت پلتفرم یه موقعیتو بدون بررسی کامل ورود میکنم(با حجم زیاد) و بیش از سودم ضرر میکنم ، هر روز خدا این کار تکرار میشه ، خودم فکر میکنم از طمع و زیاده خواهیم هست و نمیدونم چطوری باید حلش کنم ، موقع اشتباه کردن میدونم که اشتباهه ولی نمیتونم جلو خودمو بگیرم در این مرحله نمیدونم چیکار باید بکنم؟، در این مورد خوشحال میشم منو راهنمایی بفرمایید.
    سلام و وقتتون بخیر دوست خوبم آقا مجتبی
    مجتبی جان این موردی که فرمودید در تمام انسانها وجو داره
    راه کارش شاید براتون خنده دار باشه ولی خیلی وفتها کارها بسیار ساده هستند و ذهن ماست که فقط میخواد پیچیدشون بکنه میتونید سیستم رو خاموش کنید ، اینترنت رو قطع کنید، از پشت میز جاتون رو عوض کنید ، لب تاپ رو بگذارید اتاق دیگه
    در زیر یک فایل از سری بازیهای ذهنی لینک دانلود میگذارم که برا دوستان قبلا ارسال کرده بودم امیدوارم مفید واقع بشه براتون
    لین دانلود : https://s19.picofile.com/d/843898926...c7b4a84/12.mp4
    ما
    ما یک

14. 16 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

9,862 بار در 1,583 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 375 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام دوست عزیز وقتت بخیر

اون اوایل همینجوریه تریدر همیشه یه نوع استرسی داره که امروز درست بود نکنه فردا اشتباه دربیاد همچی بهم بریزه(استرس فردا) من خودم نحوه عملکردم این بود که برای اینکه ایمان به خودم پیدا کنم یک ترید با 1 ورود با حجم 0.01 میزدم و از پای سیستم بلند میشدم تا زمانی که tp و یا sl زده میشد و تعداد پوزیشن های سود ده برام مهم بود نه میزان سود که مثلا x دلار بگیرم و با این کار حتی اشتباهاتتم خیلی خوب رفع میشه با ژورنال نویسی چون تمرکزت بر روی پیشرفت اصولیه

امیدوارم برات مفید باشه موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadnejadi نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر ... دارم روی این سد ذهنی کار میکنم و تا حدودی داره کنترل میشه ممنون میشم کتاب یا روشی رو معرفی کنید بهم
    اوایل که وارد دوره شدم این مشکل وجود نداشت (6 ماه پیش) اما رفته رفته جلوتر که رفتم یه نوع سد ذهنی پیش اومد برام جوری بود که مثلا نمیشد باور کنم که دارم چارت رو درست پیش بینی میکنم .... حال که وارد تاپیک ترید شدم موقعیت های درست رو پیش بینی و ورود میکنم و اکثرا هم حد سود خورده میشه

حال وقتی که تموم میشه از پای چارت بلند میشم اینجا اون سد ذهنی نمایان میشه (موقع ترید و پای چارت این مشکل وجود نداره اما بعدش خیلی اذیت کنندست) که عه چیشد که سود کردی نکنه سری بعد اینکارو کنی اشتباه شه (درحالی که طبق چک لیست زده میشه و درست از اب در میاد) من خودم اسم این نوع مشکل رو گذاشتم حمله دالتون ها ( هر موقع این مشکل پیش میاد میگم ای بابا بازم دالتون ها ) حال نمیدونم این مشکل رو داشتید تابحال یا نه اگر داشتید و تونستید که کنترلش کنید باهام تجربیاتتون رو در اشتراک بزارید ( ما باید ذهنمون رو کنترل کنیم نه دهنمون مارو)

ببخشید یخورده جنبه داستانی داشت ماجرا(حمله دالتون ها) خواستم فقط عمق مطلب بیان شه ... موفق باشید @amino

16. 10 کاربر برای این پست سودمند از ARMIN-FX عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3596 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin_a1a نمایش پست ها
    سلام علی جان وقتت بخیر تشکر ویژه بابت این پست های زیبا واقعا عالیه

این پست سوالی برای من به وجود اورد
    با این جمله صد در هزار موافقم چون برای خودم پیش امد
    (زنی با مردی ازدواج کرده بود که هر شب می باید با او به مهمانی می رفت. زن که از این مهمانی ها به تنگ آمده بود ، هر شب بیصبرانه آرزو میکرد که ای کاش میتوانست خانه بماند و کتاب بخواند .

-هر وضع ناخوشایندی که در زندگیتان پیش می آید ، تبلور اندیشه منفی خودتان است ، حاصل خیالات نادرست .)

حال سوال اینکه بعضی اوقات یه سری چیزها رو میخوایم و طلبشون میکنیم و زمانی که بهش رسیدیم از اون طرف یه سری چیزهای دیگه هم از دست میدیم چرا باید این اتفاق بیفته من هربار که چیزی رو میخوام این احساس رو دارم که باید تاوانش رو بدم یعنی چیزی رو از دست بدم حالا هرچی همیشه با یک تصویر تلخ وناراحت کننده همراه اون شادی که بعد از رسیدن به خواسته هامونه راستش یه مدت که چی عرض کنم تمام زندگیم با این مشکل روبه رو شدم تنها چاره ای که پیدا کردم این بود فقط هدف رو بنویسم راه رسیدن بهش رو ول کنم چون هربار ما هدفی رو تعیین میکنیم ناخوداگاه راه های رسیدن بهش هم تصویر سازی میشه اما این راه رسیدن بهش برای من تصویر تلخیه نمیخوامش فقط رو هدفه تمرکز دارم و اینکه اون هدفم هم رو فرکتالی کردم به گام های بسیار بسیار کوچک که ازش لذت ببرم و اعتماد بنفس پیداکنم که دیگه اون تصاویر جلو چشمم و تو ذهنم نیاد مزخرفه خیلی ناراحتم میکنه با این کار تونستم این مشکل رو تا حدودی حل کنم خدا رو هزار مرتبه شکر جواب داده اما عمل قبلی تبدیل به عادت شده اونم از طریق یکسری فیلم ها و رسانه ها چون خودم رو که بررسی کردم به این نتیجه رسیدم ورودی های افکارم بد بوده اونا رو کاملا حذف کردم اما متاسفانه من اینکارو سال های سال داشتم انجام میدادم و هیچ خبری نداشتم (مثال که شما تو پستت اوردی رو خیلی بهش توجه کن طرف میخواد کتاب بخونه و مدتی برای خودش صرف کنه اما از اون طرف یک نفر رو از دست میده زمانی که هدفش رسید ایا افکارش جوری بوده که رسیدن به هدف باید یک نفر رو از دست بده؟! میتونست اینجوری فکر کنه که طرف مقابلش اگاه بشه و به خواسته و هدفی که داره احترام بزاره و در کنار هم به هدفی که میخواسته برسه)

میخوام اون تایمی که بهش رسیدم تصمیم بگیرم که چه اتفاقی بیفته نه الان که تصمیم بگیرم که زمانی بهش رسیدم چه اتفاقی بیفته

حال به نظرت چجوری میتونم مشکل رو حل کنم؟!

دمت گرم که همیشه کنارمون هستی و کمک میکنی آرزوی بهترین هارو برات دارم. خوشحال میشم نظرات دوستان عزیز دیگر رو نیز بدونم

تشکر و سپاس فراوان
    سلام و درود آرمین عزیز
    امیدوارم حالت خوب باشه و زندگیت سرشار از شادی و پول و ثروت
    آرمین جان این پستی که میزنم براتون کاملا برداشت و نظر شخصیم هست و میتونه درست و حتی غلط از نظر شما و سایر دوستان باشه
    در مورد از دست دادن چیزی برای بدست آوردن یک چیز دیگر ، هر چیزی تاوانی دارد و باید به احتما زیاد چیزی فدا بشه یعنی هیچ هدف یا چیز خوبی بدون از دست دادن چیزهای دیگه بدست نمیاد
    شما کلی گفتید ولی من چندین مثال میزنم شاید جوابگوی سوالتون باشه
    مثال پول و موفقیت و ثروت : این حس در انسان وجود داره که با رسیدن به موفقیت و ثروت نیم نگاهی هم به خانواده و خواهر و برادرانتون داشته باشه که حس عذاب وجدان و اینکه شما ثروتمند بشید اونها نشند در انسان به وجود میاره ،
    جواب : این رو همیشه مد نظر داشته باشید ، ما خدا نیستیم ، ما نمیتونیم کل دنیا رو از لحاظ مالی تامین کنیم اما میتونیم راه پول درآوردن و زندگی کردن رو آموزش بدیم
    - در کل شما برای موفقیت باید سطحتون تغییر پیدا کنه که با این تغییر سطح این تغییرات به وجود میاد که شامل افراد دوروبرتون ، دوستانتون ،لباسهایی که میپوشیدید، کلماتی که استفاده میکردید، جاهایی که میرفتید ، کارهایی که میکردید ، غذاهایی که میخوردید ، آهنگهایی که گوش میدادید ، کتابهایی که میخوندید ، ارتباطی که داشتید و کلا همه چیز باید با تغییر سطح شما تغییر پیدا میکنه
    مثال دیگه در مورد ورزش و تناسب اندام : شما باید برای رسیدن به تناسب اندام غذاهایی رو کنار بگذارید که حتی عاشقشون هستید و لذت میبرید از خوردنش ، اما تاوان رسیدن به وزن دلخواه و تناسب اندام ، از دست دادن خوردن اون غذاهاست
    مثال دیگه : برای موفقیت در مارکت روزانه باید 8 ساعت پشت سیستم باشید و کارو تمرین کنید ، پس شما باید دوستانتون و وقت گذروندن با اونها و دور دور کردن رو که چندین سال بود انجام میدادید و دوست داشتید کنار بگذارید و ترکشون کنید
    مثالهای بسیار بسیار زیادی میشه زد
    پس ببین برای رسیدن به موفقیت حاضری از چه چیزهایی بگذری؟
    انسانهای ثروتمند انسانهای بسیار شریف و مهربان و دوست داشتنی و خانواده دوست و هامی انسانهای نیازمند هستند و همیشه خدارو در کنارشون و ذهنشون دارند و در کل انسانهای با خدایی هستند
    اینها برداشتهای من هست
    ویرایش توسط Ali97 : 04-03-2022 در ساعت 14:27
    ما
    ما یک

18. 12 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

mojtaba.k94 آواتار ها
    8,680 بار در 792 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 20 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقتتون بخیر دوست خوبم آقا مجتبی
    مجتبی جان این موردی که فرمودید در تمام انسانها وجو داره
    راه کارش شاید براتون خنده دار باشه ولی خیلی وفتها کارها بسیار ساده هستند و ذهن ماست که فقط میخواد پیچیدشون بکنه میتونید سیستم رو خاموش کنید ، اینترنت رو قطع کنید، از پشت میز جاتون رو عوض کنید ، لب تاپ رو بگذارید اتاق دیگه
    در زیر یک فایل از سری بازیهای ذهنی لینک دانلود میگذارم که برا دوستان قبلا ارسال کرده بودم امیدوارم مفید واقع بشه براتون
    لین دانلود : https://s19.picofile.com/d/843898926...c7b4a84/12.mp4
    سلام علی جان ، وقت بخیر ، خیلی ممنونم بابت توجه و راهکارت و این فایلی که فرستادین واقعا عالی هستش .متشکرم
    اهمیت هرچیز نه به خاطر ما که به خاطر خود اوست، ای کاش نگاه تو همان باشد که به آن می نگری. ناتانائیل! ای کاش عظمت در نگاه تو باشد نه در آنچه بدان می نگری...

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از mojtaba.k94 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 22 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 22 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع