صفحه 118 از 556 نخستنخست ... 1868108116117118119120128168218 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,171 به 1,180 از 5551

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

Ali97 آواتار ها
    20,457 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    دوست دارم زندگی رو ...
    سلام و وقتتون بخیر
    امیدوارم حالتون خوب باشه و زندگیتون سرشار از شادی و پول و ثروت
    امروز برام یک اتفاق بسیار جالب افتاد گفتم با شما به اشتراک بگذارم اونم شنیدن این آهنگ بود که چندین سال پیش گوش داده بودم ، ولی این وسط یک اما وجود داشت ، اونوقتها من به صدای موزیک و ریتم این آهنگ گوش میدادم ولی الان جملاتش رو میشنیدم که سالها گوش داده بودم و این جملات رو در آهنگ نشنیده بودم
    این هم از نشانه های تاید این موضوع هست تا زمانی که ما با چیزهایی که میخواهیم و آرزویش را در سر داریم همسو و هم فرکانس نباشیم قابلیت دریافت آنها را و دیدن نشانه هایش را نخواهیم داشت
    صبحتون رو با گوش دادن به جملات این آهنگ نه ریتم این آهنگ ، فوق العاده شروع کنید و این انرژی رو امروز به تمام دوستان در آکادمی انتقال بدید ، موفق باشید که میدونم هستید
    لینک دانلود : https://s22.picofile.com/d/844862626...o_UpMusic_.mp3

متن آهنگ دوست دارم زندگی رو
    ♪♪♫♫♪♪♯
    یه صبح دیگه یه صدایی توی گوشم میگه ثانیه های تو داره میره امروزو زندگی کن فردا دیگه دیره
    نم نم بارون میزنه به کوچه و خیابون یکی میخنده یکی غمگینه زندگی اینه همه قشنگیش همینه
    خورشید و نورو ابرای دورو هرچی که تو زمین و آسمونه بهم انگیزه میده
    رها کن دیروزو زندگی کن امروزو هر روز یه زندگی دوبارست یه شروع جدیده
    دوست دارم زندگی رو دوست دارم زندگی رو
    خوب یا بد اگه آسون یا سخت نا امید نمیشم چون دوست دارم زندگی رو
    دوست دارم زندگی رو …
    ♪♪♫♫♪♪♯
    چشماتو وا کن یه نگاه به خودت و دنیا کن اگه یه هدف تو دلت باشه میتونه کل دنیا تو دستای تو جا شه
    جاده دنیا میسازه واست کابوس و رویا یکی بیداره و یکی خوابه راهتو مشخص کن این یه انتخابه
    اگه ابرای سیاهو دیدی اگه از آینده ترسیدی پاشو و پرواز کن تو افق های پیش روت
    نگو به سرنوشت میبازی تو بخوای فردا رو میسازی پس دستاتو ببر بالا و بگو
    دوست دارم زندگی رو …
    دوست دارم زندگی رو

آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم برا هممون

ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

2. 19 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    برندگان و بازندگان ...
    برنده متعهد میشود ، بازنده وعده میدهد
    وقتی برنده ای مرتکب اشتباه میشود میگوید : اشتباه کردم
    وقتی بازنده ای مرتکب اشتباه میشود میگوید : تقصیر من نبود
    برنده میداند به خاطر چه چیزی پیکار کند و بر سر چه چیزی توافق و سازش نماید
    بازنده آنجا که نباید سازش میکند و به خاطر چیزهایی که ارزش ندارد مبارزه میکند
    برنده گوش میدهد
    بازنده فقط منتظر رسیدن نوبت خود برای حرف زدن است
    برنده نسبت به ضعفهای دیگران غمخواری میکند ، زیرا ضعفهای خود را درک نموده و آنها را پذیرفته است
    بازنده دیگران را به دلیل ضعفهایشان خوار و خفیف میشمارد ، زیرا وجود ضعف در درون خود را انکار نموده و پنهان میکند
    برنده حتی زمانی که دیگران وی را یک خبره میدانند ، می داند که هنوز خیلی چیزها را نمی داند
    بازنده میخواهد که دیگران او را یک خبره بدانند و این نکته را که بسیار کم میداند را هنوز نیاموخته است
    برنده در برابر افراد سودمند و ناتوان یکسان عمل میکند
    بازنده به تملق قدرتمندان پرداخته و ضعفا را تحقیر میکند
    برنده پس از بیان نکته اصلی مورد نظرش لب از سخن فرو میبندد
    بازنده آنقدر به صحبت ادامه میدهد که نکته اصلی را فراموش میکند
    برنده سعی میکند که رفتارهای خود را بر اساس نتایج منطقی آنها قضاوت کند و رفتارهای دیگران را بر اساس قصد و نیت آنها ارزیابی کند
    بازنده رفتارهای خود را بر اساس قصد و نیت خویش و رفتارهای دیگران را بر اساس نتایج آنها ارزیابی میکند
    برنده در وجود یک آدم بد ، خوبی را میجوید و روی همین قسمت کار میکند
    بازنده در وجود یک انسان خوب ، بدی ها را میجوید از این رو به سختی میتواند با دیگران همکاری کند
    برنده میداند که کدام تصمیم را بطور مستقل بگیرد و کدام یک را پس از مشورت با دیگران
    بازنده به قضا و قدر اعتقاد دارد
    برنده گامهای متعادلی برمیدارد
    بازنده دو نوع سرعت دارد : یا خیلی تند و یا خیلی کند
    برنده میگوید : باید راه بهتری هم وجود داشته باشد
    بازنده میگوید تا بوده همین بوده تا هست همین هست
    برنده با جبران اشتباهاتش تاسف و پشیمانی خود را نشان میدهد و تکرار نمیکند
    بازنده میگوید متاسفم اما در آینده اشتباه خود را تکرار میکند

اشخاص موفق ، نمیخواهند همانند اشخاص ناموفق کاری را که دوست ندارند انجام دهند
    ولی آن را انجام میدهند زیرا انجام آن بهای موفقیت است .

موفق باشید که میدونم هستید
    ما
    ما یک

4. 20 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Proadmin آواتار ها
    17,175 بار در 1,923 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3935 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    سلام
    فعلا خیر چون از نظم خارج میشید و دچار اوور ترید می شید ممکنه شما بعض از روزها 3 درصد ضرر کنید برای این که از نظر روانی قوی بشید بید حد ضرر روزانه ای رو برای خودتون تعریف کنید و بعد از اون دیگه ترید نزنید اگر یک روز ترید نزدید یا حد سود روزانه رو نگرفتید در روزهای بعد با همون 3 درصد اون روز رو جبران کنید و ادامه بدید و تداوم داشته باشید
    ادمین
    نقل قول نوشته اصلی توسط morteza451n نمایش پست ها
    سلام
    درخصوص برنامه هدف سوال داشتم

با فرض هدف روزانه 3 درصد، اگر من امروز تنها 1 درصد بگیرم ، آیا می تونم فردا این 2 درصد عقب افتادگی رو جبران کنم و فردا بجای 3 درصد ، 5 درصد بگیرم؟
    @amino @admin @Proadmin
    برای پاسخ به سوالات تمرین خود @Proadmin را تگ نمایید

6. 23 کاربر برای این پست سودمند از Proadmin عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نگذارید شکست حرف آخر را بزند ...
    آزمایشی که روی میمونها انجام شد
    محققان در قفس یک میمون مکعب هایی به رنگ قرمز و سبز و زرد قرار داده بودند . مکعب قرمز به جریان الکتریسیته متصل بود و میمون با دست زدن به مکعب قرمز دچار شک الکتریکی میشد اما با بازکردن مکعب های دیگر غذا پیدا میکرد .
    مسلما میتوانید حدس بزنید که چه اتفاقی افتاد . میمون خیلی زود یاد گرفت که باید از دست زدن به مکعبهای قرمز خوداری کند . در آزمایش بعدی علاوه بر رنگ قرمز به رنگ زرد هم جریان الکتریسیته متصل شد و میمون که قبلا با خیال راحت به رنگ زرد دست میزد اینبار دچار شک الکتریکی شد . میمون سردرگم شده بود و به گونه ای رفتار میکرد که انگار دچار افسردگی مزمن شده است .
    میمون خیلی زود یاد گرفت که از دست زدن به مکعبهای قرمزی که از ابتدا به جریان الکتریسیته متصل بودند خوداری کند اما وقتی که مکعب زرد هم به جریان الکتریسیته متصل شد ، او از دست زدن به هر مکعبی ، از هر رنگی که بود پرهیز و خوداری میکرد.
    برخی دقیقا همین کار را با خود میکنند . برخی از مردم فقط با یک آزمایش ، تجربه ای را با ناراحتی در ذهنشان مربوط میسازند . مثلا اگر کسی در بازار مالی معاملات منفی داشته باشد یا پول خود را از دست داده باشد دچار شوک و ناراحتی و تعجب میشود و در مغزش چنین ارتباطی برقرار میکند معامله در بازارهای مالی یعنی ناراحتی ، یعنی از دست دادن پول و ... مهم نیست در واقعیت در بازار مالی چه میگذرد ، آنچه در ذهن شما ثبت میشود همانی است که خود انتخاب میکنید ،شما مجبور نیستید تحت تاثیر تجربیات منفی گذشته باشید .
    مثالی دیگر: مثلا با کسی رابطه عاشقانه برقرار میکنند اما کسی که به راستش دوستش دارند آنها را ترک میکند . آنها نیز دچار شک و تعجب و ناراحتی میشوند و در مغزشان چنین ارتباطی برقرار میشود : عشق یعنی ناراحتی
    اگر به ناچار رابطه شما با کسی قطع شد یا در بازارهای مالی پول خود را از دست داید مثل این است که یکبار به یکی از مکعبهای قرمز دست زده اید ، اما یک شوک بدان معنی نیست که هر مکعبی موجب ناراحتی شما میشود . هر عشقی به ناراحتی ختم نمیشود و هر معامله ای باعث ازبین رفتن پول شما نمیشود ، پس هماهنگی منفی را محدود کنید زیرا در غیر این صورت ، مغز شما از هر آزمایشی پرهیز میکند و شما باید بهای نرسیدن به اهداف نهایی خود را بپردازید .

موفقیت از آن کسانی است که یاد گرفته اند که وقتی زمین میخورند ، چگونه دوباره بلند شون

فقط غیر ممکن غیر ممکن است

موفق باشید که قطعا میدونم هستید
    ما
    ما یک

8. 21 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,001 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام
    تا حالا براتون پیش اومد بصورت ناخوداگاه موفقیت و پیشرفت یا هرچیزی رو خراب کنید؟
    یکدفعه بدون اینکه هیچ اتفاقی بدی بیفته صرفا شما متوجه یک پیشرفت یا موفقیت شدید بعد شروع میکنید به خراب کردنش مثلا با عادت های بد یا یجوری انقدر استرس گرفتید چندروز اصلا هیچکاری نکردید
    اگر تا حالا همچین تجربه داشتید میشه اشتراک بذارید
    اگر هم موفق شید این مساله رو حل کنید راه حلش رو هم به اشتراک بذارید
    اگه همکاری کنید بتونیم یک جمع بندی برای حل این مسئله برای تمام بچه ها تو همین تاپیک قرار بدیم
    ویرایش توسط yashar_saheb : 03-30-2022 در ساعت 22:39
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

10. 14 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    سلام
    تا حالا براتون پیش اومد بصورت ناخوداگاه موفقیت و پیشرفت یا هرچیزی رو خراب کنید؟
    یکدفعه بدون اینکه هیچ اتفاقی بدی بیفته صرفا شما متوجه یک پیشرفت یا موفقیت شدید بعد شروع میکنید به خراب کردنش مثلا با عادت های بد یا یجوری انقدر استرس گرفتید چندروز اصلا هیچکاری بکنید
    اگر تا حالا همچین تجربه داشتید میشه اشتراک بذارید
    اگر هم موفق شید این مساله رو حل کنید راه حلش رو هم به اشتراک بذارید
    اگه همکاری کنید بتونیم یک جمع بندی برای حل این مسئله برای تمام بچه ها تو همین تاپیک قرار بدیم
    سلام و وقت بخیر یاشارجان
    یاشار جان این پستی که زدید اکثریتمون باهاش درگیر هستیم ولی در جبه ها و موارد مختلف و شرایط متفاوت و ریشه اون هم همونطور که گفتید در ناخودآگاه و گذشته و باورهامون قرار داره ، در کل یک چرخه و سیکلی هست که هممون به صورت متفاوت داریم تکرارش میکنیم و تا زمانی که ریشه یابی نشه متاسفانه قابل حل نیست
    من از خودم یک سیکل و چرخه رو مثال میزنم تا کامل موضوع مشخص بشه
    من خیلی خوب یک کار و شغل رو شروع میکنم و با علاقه ادامه میدم و کسب درآمد میکنم و درست در نقطه ای که کم کم دارم به راحتی از لحاظ پولی میرسم به صورت ناخودآگاه یا هرچیزی اون شغل و کار رو با یک شغل و کار دیگه عوض میکنم و برای رسیدن به موفقیت در شغل جدید تمام پس اندازی که از کارهای قبلی بدست آورده بودم رو کلا خرج میکنم تا در این کار جدید به موفقیت برسم و دوباره این چرخه تکرار میشه
    این یک مثال از خودم بود و در بیشترمون این چرخه در کارها و شرایط و رفتارهای متفاوت وجود داره
    یک چند ماهی هست که رو این موضوع کار میکنم هنوز نتیجه خاصی نگرفتم ولی اطلاعاتی که بدست آوردم این هست که
    1- این چرخه تکراری رو از شروع تا پاین یک دور کامل رو باید ریز به ریز بنویسم تا کل مسیر رو که در حال تکرارش هستم مشخص باشه و در وسط یکی از این کارهایی که داخل چرخه هست رو حذف یا جایگزینش کنم تا در نهایت دوباره نتیجه ای که در انتهای تمام چرخه ها داشتم رو بدست نیارم
    2- پیدا کردن خاطرات و باورهایی که در مورد پول و آرامش و وفقیت از کودکی داشتم رو دارم پیدا میکنم و مینویسم تا بعد از اون شروع کنم با eft به کمرنگ کردنشون در زندگیم
    کلا ریشه همه این ها در درونمون هست و گفتارهای درونی و باورهایی که داریم و عملکرد ناخودآگاه که در جهت برقرار کردن امنیت ما هست
    مثلا اگر ما نسبت به افراد پولدار باور آدمهای بد بودن و زندگی بدی داشتن و ... رو داشته باشیم چه اتفاقی میفته : ما داریم تلاش میکنیم برا ثروتمند شدن در صورتی که ذهن ناخوداگاه با خودش میگه و هی تکرار میکنه که نه این نباید پولدار بشه و اگه پولدار بشه همون
    تصورات پول و افراد ثروتمند رو که برا ما از کودکی باورسازی شدند رو یادش میاره و یک کارهایی میکنه که از ما محافظت کنه و کاری کنه پولی رو که بدست آوردیم از دست بدیم
    مثالی که استاد در یکی از فایلها زدند در مورد کاهش وزن بود
    در اونجا گفتند که اگر شما با انواع دارو ها و عمل های جراحی وزنتون رو از 100 کیلو بیارید به 80 کیلو چون تغییر بیرونی بوده ذهن این رو قبول نمیکنه و ناخودآگاه شمارو دوباره با خوردن زیاد و ورزش نکردن و ... میکشونه سمت همون وزن 100 کیلو تا دوباره در نظر خودش از ما محافظت کرده باشه برا همین هست که ما باید بیشتر رو خودمون و درونمون کار کنیم و تغییر بدیم تا دنیا و شرایط بیرون تغییر کنه
    به قول استاد گفتنی علت اینکه دوره های من انقدر طول میکشه من دارم روی باورسازی شما کار میکنم و الا مطالب آموزشی کار دو سه ماه هست و تموم میشه
    تمام این مثالها برا این بود که بدونید هممون با همچین موضوعهایی درگیریم ولی در موقعیت و شرایطهای متفاوت
    نکته عالی اینه که قابل تغییر هستن فقط یکم زمان و اراده و پشتکار میخواد
    دوستان قدیمی هم کمکمون کنند خیلی خوشحال میشیم ، مارو از تجربیاتتون بی نصیب نگذارید
    ویرایش توسط Ali97 : 03-29-2022 در ساعت 16:25
    ما
    ما یک

12. 21 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

مهدی موذن آواتار ها
    3,347 بار در 262 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 9 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام

یک فیلم عالی با داستان فوق العاده Nightmare Alley

در فیلیمو تا 13 فروردین این فیلم رو رایگان با دوبله فوق العاده میتونید تماشا کنید

احتمالا بعد از دیدن این فیلم کمی از طمع شما کم بشه

2gX3fDxwVgqxezR524HDQp7Jo6RG2.jpg
    ویرایش توسط مهدی موذن : 03-29-2022 در ساعت 21:24
    نهج البلاغه نامه 69 : واعْتَبِرْبِما مَضى مِنَ الدُّنْيا ما بَقِىَ مِنْها، فَاِنَّ بَعْضَها يُشْبِهُ بَعْضاً، وَ آخِرَها لاحِقٌ بِاَوَّلِها،
    از گذشته جهان برای باقیمانده آن پند گیر، زیرا بعضی از آن شبیه بعض دیگر است، و انجامش به آغازش می پیوندد.

14. 17 کاربر برای این پست سودمند از مهدی موذن عزیز تشکر کرده اند:

yashar_saheb آواتار ها
    11,001 بار در 787 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 27 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali97 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر یاشارجان
    یاشار جان این پستی که زدید اکثریتمون باهاش درگیر هستیم ولی در جبه ها و موارد مختلف و شرایط متفاوت و ریشه اون هم همونطور که گفتید در ناخودآگاه و گذشته و باورهامون قرار داره ، در کل یک چرخه و سیکلی هست که هممون به صورت متفاوت داریم تکرارش میکنیم و تا زمانی که ریشه یابی نشه متاسفانه قابل حل نیست
    من از خودم یک سیکل و چرخه رو مثال میزنم تا کامل موضوع مشخص بشه
    من خیلی خوب یک کار و شغل رو شروع میکنم و با علاقه ادامه میدم و کسب درآمد میکنم و درست در نقطه ای که کم کم دارم به راحتی از لحاظ پولی میرسم به صورت ناخودآگاه یا هرچیزی اون شغل و کار رو با یک شغل و کار دیگه عوض میکنم و برای رسیدن به موفقیت در شغل جدید تمام پس اندازی که از کارهای قبلی بدست آورده بودم رو کلا خرج میکنم تا در این کار جدید به موفقیت برسم و دوباره این چرخه تکرار میشه
    این یک مثال از خودم بود و در بیشترمون این چرخه در کارها و شرایط و رفتارهای متفاوت وجود داره
    یک چند ماهی هست که رو این موضوع کار میکنم هنوز نتیجه خاصی نگرفتم ولی اطلاعاتی که بدست آوردم این هست که
    1- این چرخه تکراری رو از شروع تا پاین یک دور کامل رو باید ریز به ریز بنویسم تا کل مسیر رو که در حال تکرارش هستم مشخص باشه و در وسط یکی از این کارهایی که داخل چرخه هست رو حذف یا جایگزینش کنم تا در نهایت دوباره نتیجه ای که در انتهای تمام چرخه ها داشتم رو بدست نیارم
    2- پیدا کردن خاطرات و باورهایی که در مورد پول و آرامش و وفقیت از کودکی داشتم رو دارم پیدا میکنم و مینویسم تا بعد از اون شروع کنم با eft به کمرنگ کردنشون در زندگیم
    کلا ریشه همه این ها در درونمون هست و گفتارهای درونی و باورهایی که داریم و عملکرد ناخودآگاه که در جهت برقرار کردن امنیت ما هست
    مثلا اگر ما نسبت به افراد پولدار باور آدمهای بد بودن و زندگی بدی داشتن و ... رو داشته باشیم چه اتفاقی میفته : ما داریم تلاش میکنیم برا ثروتمند شدن در صورتی که ذهن ناخوداگاه با خودش میگه و هی تکرار میکنه که نه این نباید پولدار بشه و اگه پولدار بشه همون
    تصورات پول و افراد ثروتمند رو که برا ما از کودکی باورسازی شدند رو یادش میاره و یک کارهایی میکنه که از ما محافظت کنه و کاری کنه پولی رو که بدست آوردیم از دست بدیم
    مثالی که استاد در یکی از فایلها زدند در مورد کاهش وزن بود
    در اونجا گفتند که اگر شما با انواع دارو ها و عمل های جراحی وزنتون رو از 100 کیلو بیارید به 80 کیلو چون تغییر بیرونی بوده ذهن این رو قبول نمیکنه و ناخودآگاه شمارو دوباره با خوردن زیاد و ورزش نکردن و ... میکشونه سمت همون وزن 100 کیلو تا دوباره در نظر خودش از ما محافظت کرده باشه برا همین هست که ما باید بیشتر رو خودمون و درونمون کار کنیم و تغییر بدیم تا دنیا و شرایط بیرون تغییر کنه
    به قول استاد گفتنی علت اینکه دوره های من انقدر طول میکشه من دارم روی باورسازی شما کار میکنم و الا مطالب آموزشی کار دو سه ماه هست و تموم میشه
    تمام این مثالها برا این بود که بدونید هممون با همچین موضوعهایی درگیریم ولی در موقعیت و شرایطهای متفاوت
    نکته عالی اینه که قابل تغییر هستن فقط یکم زمان و اراده و پشتکار میخواد
    دوستان قدیمی هم کمکمون کنند خیلی خوشحال میشیم ، مارو از تجربیاتتون بی نصیب نگذارید
    درود علی جان
    ممنون از مشارکتت
    مثالی که زدید واقعا یکی از مثال های کلیدی هست که در سطح جامعه هم به وفور میبینیم برای خود من هم پیش اومد کسب و کار تا مرحله درامد زایی میبریم بعد یدفعه از این کسب و کار زده میشیم میریم سراغ یکی دیگه.
    این خراب کردن موفقیت در تمام ابعاد دیده میشه. تا حالا براتون پیش اومده برای باشگاه ثبتنام کنید بعد دوسه ماه که تازه نتایج داره خودش رو نشون میده یکدفعه باشگاه رفتن بذارید کنار؟
    دقیقا همین مثال بالا رو با یکی از دوستان که باشگاه داشت بحث میکردیم میگفت از هر صد نفری که تابستون میان باشگاه ثبت نام میکنن فقط کمتر 30 نفرشون تا اخر تابستون باقی میمونن
    یک مثال در سطح روزمره میزنم. مدت کوتاه مثلا هفت روز با بهره وری خیلی بالا تمام کارهارو انجام بدید همه چی میره جلو نتایج رو میبیند بعد روز هشتم تمام انرژی و شوق شما گرفته میشه پر از استرس ناراحتی میشید بعد هرکاری هم میکنید انگار اصلا نمیشه هیچکدوم از کارها رو انجام داد. تا حالا همچین موردی براتون پیش اومده؟
    این چرخه ها یک دلیل خیلی ساده داره و خیلی ساده هم میشه ازشون خلاص شد که بعدا تو جمع بندی تمام پست ها در هفته بعد توضیح میدم.
    اما قدم اول و خیلی مهم اگاهی از این چرخه است که در چه موردی برامون پیش اومده و اثراتش بر زندگی ما چطور بوده.
    امیدوارم دوستان هم مشارکت کنن که بتونیم از نظرات و دیدگاه های بیشتری استفاده کنیم
    ویرایش توسط yashar_saheb : 03-30-2022 در ساعت 10:30
    "it's not knowing what to do;it's doing what you know"

Tony Robbins

16. 17 کاربر برای این پست سودمند از yashar_saheb عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    یک معما برای مشاهده محدودیت ذهنی ...
    نمیدانم تا کنون با معمای ((نه نقطه)) برخورد کرده اید یا نه . این معما از ما میخواهد که : نه نقطه را با چهار خط مستقیم و بدون برداشتن قلم از روی کاغذ به هم وصل کنیم .
    اگر قبلا با این معما برخورد نکرده اید دست به کار شوید.

اگر پیش از این با این معما آشنا نشده اید به احتمال زیاد اکنون در حال تلاش و تقلا برای حل آن در محدوده فضای نقطه ها هستید . گویی نقاط مرزی ، خط محدوده این معما هستند که نباید از آنها خارج شد . مغز شما این نه نقطه را به صورت یک مربع میبیند ، چون با مربع ازگذشته آشنایی دارد . سپس همانجا متوقف میشود و درست مثل میخهایی که روی تابوت کوبیده میشوند تا جلوی هرگونه امکان دیگر را سد کنند . ذهن ما بلافاصله جعبه ای دو بعدی درست میکند که در هر یک از چهر گوشه اش یک نقطه وجود دارد ، اگرچه در حقیقت امر ، هیچ جعبه ای در تصویر قبلی دیده نمیشود .
    مردم تقریبا هر روز مزمون زیر را با آموزشها و دستورالعملهای خود در زندگی می افزایند ، آنها ناخودآگاه اینطور میشنوند : نقطه ها را بدون برداشتن دست از روی صفحه ، با چهار خط مستقیم به شکل مربعی که مرزهایش نقطه های مرزی شکل هست به هم وصل کنید. و در این چارچوب است که هیچ راه حلی برای مشکلاتشان پیدا نمیشود . اما اگر مفهوم اولیه را با افزودن این عبارت اصلاح کنیم که : در استفاده از کل کاغذ آزاد هستید ، بلافاصله امکان جدیدی پیش رویشان روشن میشود .

این معمای شگفت انگیز حقایق مهمی در مورد زندگی و باورهای ما به نمایش میگذارد.همیشه باور داشته ام در جهانی زندگی میکنیم که هستی ، گسترده ای از امکانات و فرصتهای بسیار عالی را ، حتی در بدترین و سخت ترین شرایط در برابر ما قرار داده است . اما موانع و محدودیتهای ذهنی به ما اجازه دیدن و استفاده از امکانات را نمیدهد . آنان که از نبود امکانات و نابرابری ها گلایه دارند ، نمیدانند که در بسیاری از موارد ، اسیر کوته فکری خویشند و درواقع بزرگترین مانع زندگیشان خودشان هستند .

برای کاری که میتوانید بکنید محدودیتی نیست ، محدودیت هرچه هست ، چیزی است که شما برای خود قایل می شوید

موفق باشید که قطعا میدونم هستید
    ما
    ما یک

18. 22 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط yashar_saheb نمایش پست ها
    درود علی جان
    ممنون از مشارکتت
    مثالی که زدید واقعا یکی از مثال های کلیدی هست که در سطح جامعه هم به وفور میبینیم برای خود من هم پیش اومد کسب و کار تا مرحله درامد زایی میبریم بعد یدفعه از این کسب و کار زده میشیم میریم سراغ یکی دیگه.
    این خراب کردن موفقیت در تمام ابعاد دیده میشه. تا حالا براتون پیش اومده برای باشگاه ثبتنام کنید بعد دوسه ماه که تازه نتایج داره خودش رو نشون میده یکدفعه باشگاه رفتن بذارید کنار؟
    دقیقا همین مثال بالا رو با یکی از دوستان که باشگاه داشت بحث میکردیم میگفت از هر صد نفری که تابستون میان باشگاه ثبت نام میکنن فقط کمتر 30 نفرشون تا اخر تابستون باقی میمونن
    یک مثال در سطح روزمره میزنم. مدت کوتاه مثلا هفت روز با بهره وری خیلی بالا تمام کارهارو انجام بدید همه چی میره جلو نتایج رو میبیند بعد روز هشتم تمام انرژی و شوق شما گرفته میشه پر از استرس ناراحتی میشید بعد هرکاری هم میکنید انگار اصلا نمیشه هیچکدوم از کارها رو انجام داد. تا حالا همچین موردی براتون پیش اومده؟
    این چرخه ها یک دلیل خیلی ساده داره و خیلی ساده هم میشه ازشون خلاص شد که بعدا تو جمع بندی تمام پست ها در هفته بعد توضیح میدم.
    اما قدم اول و خیلی مهم اگاهی از این چرخه است که در چه موردی برامون پیش اومده و اثراتش بر زندگی ما چطور بوده.
    امیدوارم دوستان هم مشارکت کنن که بتونیم از نظرات و دیدگاه های بیشتری استفاده کنیم
    سلام و درود مجدد یاشار جان
    امیدوارم حال دلت خوب باشه
    یکی از علتهایی که بیشتر با فکر کردن به این موضوع ها برا من واضح و آشکار میشه حس لیاقتمندی و ارزشمندی نسبت خودم هست که یک جورهایی با توجه به گذشته و کودکیم خودم رو لایق و شایسته موفقیت و آسایش و راحتی نمیدونم ، و نمیتونم باور کنم که موفق شده باشم ، حالا در هر جنبه ای
    ما
    ما یک

20. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 51 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (1 کاربران و 50 مهمان ها)

1. arsalan.b

کلمات کلیدی این موضوع