صفحه 10 از 543 نخستنخست ... 891011122060110510 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 5427

موضوع: روانشناسی بازار و روانشناسی فردی

مجیداحمدی آواتار ها
    457 بار در 16 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    با سلام
    در این تاپیک مباحث مربوط به روانشناسی از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می گیرد
    1-روانشناسی بازار
    2-روانشناسی فردی
    بنظر شما این دو مقوله چقدر در موفقیت یک تریدر می توانند تاثیر داشته باشند؟

امینو
    درود به شما دوستان
    1- روانشناسی بازار : آنچه که من متوجه شدم مجموعه بزرگی از تصمیم گیری ها و انتخاب های معامله گران بزرگ و کوچک هست که بربستری از ذهنیات و دانش های منسجم انجام میشه. در نهایت برایند دهنیت ها و دانش ها مسیر حرکت بازار رو مشخص میکنه. و از نظر من ذهن و ذهنیت هم بخشی از این جهان هست و برای همین از قوانینی این جهان طبعیت می کنه برای همین میتونیم روی روانشناسی بازار حساب کنیم و روی اون به دانش تکنیکال برسیم که به هر دو شکل پرایس اکشن و سیستم های معاملاتی.

2- روانشناسی فردی: از اونجایی که جهان واقعیت بازخوردی مستقیم از ذهنیت ما داره بی شک روانشناسی فردی اصلی ترین و پایه ای ترین مقوله برای هر شغلی هست چه برسه به این کار.

پس اینکه چقدر می تونه در موفقیت یک تریدر تاثیر داشته باشه خوب اصولا موفقیت از این دو مقوله جدا نیست. یا اگر کسی بدون توجه یه این دو مقوله موفقه خود به خود داره این دو مقوله رو به خوبی درک می کنه و اجرا میکنه.

لتبه روانشناسی فردی رو کاملا در شناخت میبیتم تا تکنیک های روانشناسی. تکنیک های روانشانسی برای ایجاد ذهنیت بسیار خوبن. اما شناخت ورای این تکنیک هاست و چرایی پاسخ دهی این تکنیک ها در اون نهفته هست.

اگر ما به چرایی های جواب ده بودن این تکنیک ها هم بپردازیم هوشمندتر و توانمند تر خواهیم بود. که التبه برای همه واجبه اما برای کسب ثروت الزامی نیست و همون تکنیک ها ی دم دستی کافیه.

2. 57 کاربر برای این پست سودمند از مجیداحمدی عزیز تشکر کرده اند:

hamoon آواتار ها
    52,900 بار در 1,830 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 566 پست
    برچسب زده شده
    در 12 تاپیک
    درود دوستان گرامی
    امروز داشتم سرچی می کردم که این ویدیو بهم پیشنهاد شد، 30 نکته طلایی برای تریدرها از بعد روانشناسی و ...
    اکیدا توصیه می کنم ببینید و نکته برداری کنید عالیه

https://www.youtube.com/watch?v=el10dgDa2Do

4. 57 کاربر برای این پست سودمند از hamoon عزیز تشکر کرده اند:

ehsanm65 آواتار ها
    25,059 بار در 803 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamoon نمایش پست ها
    درود دوستان گرامی
    امروز داشتم سرچی می کردم که این ویدیو بهم پیشنهاد شد، 30 نکته طلایی برای تریدرها از بعد روانشناسی و ...
    اکیدا توصیه می کنم ببینید و نکته برداری کنید عالیه

https://www.youtube.com/watch?v=el10dgDa2Do
    عالی بود...
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

6. 39 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

mehrdad آواتار ها
    7,710 بار در 193 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    با سلام خدمت دوستان
    من مشکلاتی در بحث روانشناسی دارم که فکر می کنم تقریباً مشکل همه دوستان و معامله گر های عزیز می باشد.
    1- عدم صبر
    که خود دارای زیر شاخه های فراوانی است و من فکر می کنم در تمامی زیر شاخها ضعف دارم
    a. صبر در پیدا کردن و یافتن موقعیت موقعیتی که با سیستم معاملاتی سازگار باشد یعنی روزی حداقل 5 تا 10 ساعت پای چارت نشستن
    b. صبر در خروج از معامله ( البته با گذاشتن حد سود، تا حد زیادی قابل حل می باشد)
    c. صبر در رشد حساب
    2-ترس از شکست و استاپ خوردن ، بعضاً ترس از ورود معامله به محدوده ضرر
    3- عدم اعتماد به نفس کافی اینکه سیستم معاملاتی با Winrate بالا و ریسک به ریوارد خوبی دارم اما در حساب ریل جور دیگه عمل می کنم.

خوشحال از دوستان با تجربه در مورد مطالب فوق با هم بحث و گفتگو کنیم.
    از گذشته های دنیا برای باقیمانده ی آن عبرت آموز، زیرا پاره های دنیا شبیه یکدیگرند. (نامه 69 نهج البلاغه)

8. 46 کاربر برای این پست سودمند از mehrdad عزیز تشکر کرده اند:

ehsanm65 آواتار ها
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من مشکلاتی در بحث روانشناسی دارم که فکر می کنم تقریباً مشکل همه دوستان و معامله گر های عزیز می باشد.
    1- عدم صبر
    که خود دارای زیر شاخه های فراوانی است و من فکر می کنم در تمامی زیر شاخها ضعف دارم
    a. صبر در پیدا کردن و یافتن موقعیت موقعیتی که با سیستم معاملاتی سازگار باشد یعنی روزی حداقل 5 تا 10 ساعت پای چارت نشستن
    b. صبر در خروج از معامله ( البته با گذاشتن حد سود، تا حد زیادی قابل حل می باشد)
    c. صبر در رشد حساب
    2-ترس از شکست و استاپ خوردن ، بعضاً ترس از ورود معامله به محدوده ضرر
    3- عدم اعتماد به نفس کافی اینکه سیستم معاملاتی با Winrate بالا و ریسک به ریوارد خوبی دارم اما در حساب ریل جور دیگه عمل می کنم.

خوشحال از دوستان با تجربه در مورد مطالب فوق با هم بحث و گفتگو کنیم.
    مهرداد جان سلام و عرض ادب
    به نظرم عدم صبر در واقع به نوعی عدم کنترل جسم و ذهن انسان هستش و اختیار نداشتن در رفتارها و تصمیمات.
    به نظرم با تغییر دیدگاهتون نسبت به اتفاقات و رویدادهای اطرافتون کاملا قابل تغییره.
    با در نظر گرفتن اینکه هر پدیده ای در این جهان مادی در قالب زمان در حال شکل گیریه وباید پروسه ای رو طی بکنه تا به سرانجام برسه.این پروسه میتونه کاشتن دانه ای باشه تا زمان سبز شدن و بزرگ شدن و در نهایت میوه دادن و یا پیدا کردن موقعیت خوب در بازار.
    یه سری نکات به ذهنم رسید در رابطه با مطالبی که گذاشتین.میگم خدمتت:
    a:خودتون رو بشناسید که چه نوع تریدری هستید(بلند مدت-کوتاه مدت-اسکالپر).این موضوع میتونه باتغییر سیستم معاملاتی و یا حتی تایم فریم شما قابل حل شدن باشه
    b:خروج از بازار رو خود بازار مشخص میکنه براتون قبل از ورود به معامله
    c: مطالعه ی برنامه هدف امینو
    https://academywave.com/%D8%A8%D8%B1...C%D9%86%D9%88/
    بقیه سوالاتتون تماما در قسمت روانشناسی بازار توسط استاد پاسخ داده شده.
    حتما حتما مطالعه کنید.

موفق و پیروز باشید
    ویرایش توسط ehsanm65 : 06-21-2020 در ساعت 10:26
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

10. 53 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

mehrdad آواتار ها
    7,710 بار در 193 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    به نام خالق پیدا و پنهان
    که پیدا و نهان داند به یکسان

احسان جان سلام عرض ادب و احترام خدمت شما
    نخست تشکر می کنم از راهنمایی شما و از وقتی که در اختیار من قرار دادید.
    در واقع روحیات من با اسکلپ خیلی سازگار است اما به عنوان مثال اینکه منتظر بنشینیم تا یک واگرایی رخ دهد و یا در ایچیموکو یک کراس به عنوان مثال رخ دهد و یا به طور کلی فرصت ورود به بازار با توجه به پلن معاملاتی و اگر لحظه ایی پای چارت نباشیم برابر است با از دست دادن موقعیت مذکور و یا حداقل کم شدن حد سود.
    می خواستم ببینم فرض بفرمایید شما برای رسیدن به هدف روزانه 3 درصد و یا 5 درصد ساعتها و یا مدت زیادی منتظر می نشینید و به چارت خیره می شید ؟ یا اینکه راهکار بهتری دارید

در مورد اعتماد به نفس: من در دمو و یا حتی شبیه ساز دارای Profit Factor نزدیک به 2 هستم اما حس می کنم برای ورود به حساب ریل هنوز زود است و ترس دارم از این اتفاق، لطفا تجربه خودتونو در اختیار من قرار دهید.

با تشکر
    مهرداد
    از گذشته های دنیا برای باقیمانده ی آن عبرت آموز، زیرا پاره های دنیا شبیه یکدیگرند. (نامه 69 نهج البلاغه)

12. 45 کاربر برای این پست سودمند از mehrdad عزیز تشکر کرده اند:

ehsanm65 آواتار ها
    یاد شده
    در 94 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad نمایش پست ها
    به نام خالق پیدا و پنهان
    که پیدا و نهان داند به یکسان

احسان جان سلام عرض ادب و احترام خدمت شما
    نخست تشکر می کنم از راهنمایی شما و از وقتی که در اختیار من قرار دادید.
    در واقع روحیات من با اسکلپ خیلی سازگار است اما به عنوان مثال اینکه منتظر بنشینیم تا یک واگرایی رخ دهد و یا در ایچیموکو یک کراس به عنوان مثال رخ دهد و یا به طور کلی فرصت ورود به بازار با توجه به پلن معاملاتی و اگر لحظه ایی پای چارت نباشیم برابر است با از دست دادن موقعیت مذکور و یا حداقل کم شدن حد سود.
    می خواستم ببینم فرض بفرمایید شما برای رسیدن به هدف روزانه 3 درصد و یا 5 درصد ساعتها و یا مدت زیادی منتظر می نشینید و به چارت خیره می شید ؟ یا اینکه راهکار بهتری دارید

در مورد اعتماد به نفس: من در دمو و یا حتی شبیه ساز دارای Profit Factor نزدیک به 2 هستم اما حس می کنم برای ورود به حساب ریل هنوز زود است و ترس دارم از این اتفاق، لطفا تجربه خودتونو در اختیار من قرار دهید.

با تشکر
    مهرداد
    عرض ارادت مهرداد جان
    در مورد سوال اول بله .
    ممکنه موقعیت رو همون ابتدای روز بگیرم و یا حتی تا انتهای روز منتظر بمونم.
    در مورد سوال دوم و ترس ها به نظرم باید با استاد صحبت بکنید.من در جایگاهی نیستم که بتونم کامل راهنماییتون بکنم.ممکنه از شروع با حساب ریل و مبالغ خیلی کم باشه و کلی موارد و موانع ذهنی که میتونه وجود داشته باشه.
    بهترین و کامل ترین راهنمایی صحبت با استاد هستش.
    آمین میشود
    هر آنچه میپندارید.

14. 54 کاربر برای این پست سودمند از ehsanm65 عزیز تشکر کرده اند:

Hosseinbagheri آواتار ها
    31,115 بار در 1,268 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 147 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام دوستان وقت همگی بخیر و شادی
    ممنونم بابت این تاپیک عالی و مشارکتتون
    پست ها رو میخونم و استفاده میکنم هر چقدر که تشکر کنم بازم کم لطفی کردم
    منم به نوبه خودم یه سایت رو معرفی میکنم که البته دوستان معرفیش کردن ولی من توصیه میکنم ویدیو هاش رو حتما ببینید مخصوصا مستند تریدر رو
    https://mark3tix.ir/category/movies/

تمام ویدیو ها تو این صفحه هست حتما ببینید و استفاده کنید خیلی خیلی ارزشمنده و به خیلی از حرفای استاد اشاره میکنند
    شانس هرگز کافی نیست.

16. 57 کاربر برای این پست سودمند از Hosseinbagheri عزیز تشکر کرده اند:

my_amin آواتار ها
    2,231 بار در 99 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm65 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.وقتتون بخیر
    کتاب بخواهید تا به شما داده شود
    فایل پیوست 7678

لینک فایل:
    http://s6.picofile.com/file/83850517...p_ir_.pdf.html
    سلام
    خیلی ممنون
    این کتاب واقعا عالیه.
    Change Your Words
    Change Your Mindset
    Change Your Life

18. 42 کاربر برای این پست سودمند از my_amin عزیز تشکر کرده اند:

my_amin آواتار ها
    2,231 بار در 99 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    با سلام
    در این تاپیک مباحث مربوط به روانشناسی از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می گیرد
    1-روانشناسی بازار
    2-روانشناسی فردی
    بنظر شما این دو مقوله چقدر در موفقیت یک تریدر می توانند تاثیر داشته باشند؟

امینو
    سلام
    با توجه به تجربیاتی که در طول چند سال اخیر از بازارهای مالی داشتم، شناخت روانشناسی فردی خیلی میتونه هم به شناخت روانشناسی بازار و هم به نحوه ترید و نتایجی که ازش میگیریم تاثیر بذاره
    از نظر من یکی از مهم ترین عوامل برای موفقیت یک تریدر هست
    وقتی کسی خودش رو از نظر روانشناسی بررسی کنی (روانشناسی فردی)، میتونه علت برخی حرکات قیمتی رو هم متوجه بشه چرا که بازار از همین افراد و عکس العملهای اونها تشکیل شده و عمده رفتارهای تریدرها بر اساس عکس العملهایی هست که یک انسان عادی در مواجهه با شرایط داره. اینه که اگر اون فرآیندهای درونی که منجر به عمل و عکس العملهای بیرونی میشه رو بهتر بشناسیم، میتونیم تسلط بهتری روی اونها داشته باشیم و قطعا با شناخت پیدا کردن و تسلط بر روی اونها، می تونیم نتایج بهتری از تریدهامون بگیریم.

در زمینه شناخت فردی، کتابها و روشهای مختلفی وجود داره. کتابی که دوست عزیزمون آقای احسان با نام "بخواهید تا به شما داده شود" که در پست قبل، ریپلای کردم، یکی از بهترین کتابهایی هست که من هم پیشنهاد میدم حتما دوستان مطالعه کنند چرا که چکیده بسیاری از مطالب در زمینه موفقیت فردی رو یکجا در خودش جا داده و من کتب بسیاری در این زمینه مطالعه کردم اما این کتاب یکی از بهترین ها هست. همچنین دو تا از قوی ترین متدهایی که در زمینه شناخت فردی و ذهن و عواطف مون هست، NLP و EFT هست که حتما در موردشون تحقیق کنید.

در زمینه NLP می تونید از سایت http://nlplife.ir مطالب و فایلهای صوتی رایگان بسیار مفیدی استفاده کنید.
    در زمینه EFT هم می تونید از سایت http://eft.ir مطالب و فایلهای رایگان صوتی و تصویری و pdf بسیار مفیدی رو ببینید و استفاده کنید.

همچنین در زمینه شناخت فردی، تست های شخصیت شناسی هم میتونه تا حدودی کمک کنه. یکی از بهترین تستهای شخصیت شناسی که خودم استفاده کردم و بسیار عالی هست، تست شخصیت شناسی MBTI هست که در سایت http://esanj.ir می تونید بصورت رایگان این تست رو انجام بدید و نتایجش رو بگیرید. البته باید بگم که تست شخصیت شناسی صرفا حالتهای غالب وجودی شما رو شناسایی می کنند و حالت عمومی دارند و اینطور نیست که تمام مطالبی که در مورد شما میگه 100 درصد درست باشه ولی کمک بسیاری به بهتر دیدن برخی رفتارها و عاداتی میشه که در ما هست و با دیدن اونها می تونیم از وجودشون بیشتر و بهتر آگاه بشیم تا بتونیم کنترل شون کنیم و بهبود ببخشیم.

همچنین نوشتن ژورنال شخصی معاملاتی رو به همه توصیه میکنم که بنظرم یکی از بهترین قدمهایی هست که یک تریدر می تونه برای رشد بهتر در زمینه تریدینگ برای خودش برداره. ساده ترین حالت ژورنال نویسی که خیلی هم سخت نباشه و برای نوشتنش تنبلی نکنیم، بسادگی نوشتن نکاتی هست که در هر ترید یا رعایت کردیم یا نکردیم. مخصوصا عمل و عکس العملهامون در مقابل چارت و نحوه و حالت روانی که موقع باز کردن یک پوزیشن معاملاتی و بعد از باز کردنش تا انتها داشتیم، میتونه خیلی به شناخت خودمون و در نتیجه کنترل و بهبودش کمک مون کنه.

در انتها باید بگم که من هم دارم روی خودم کار میکنم و هنوز خیلی جا داره که روی خودم کار کنم تا بتونم به اون تسلط روانی که میخوام برسم. هنوز اشتباهاتی دارم که مطمئنم با تلاش بیشتر و عمل به دانسته ها، هر روز کمتر و کمتر خواهند شد تا جایی که اثری ازشون باقی نمونه.

ممنون از شما که این تاپیک بسیار مفید رو ایجاد کردید.
    ویرایش توسط my_amin : 02-09-2021 در ساعت 15:33
    Change Your Words
    Change Your Mindset
    Change Your Life

20. 68 کاربر برای این پست سودمند از my_amin عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 45 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 45 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع