صفحه 9 از 23 نخستنخست ... 789101119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 223

موضوع: شاخص دلار ... Dxy

1,180 بار در 317 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب واحترام ...

در پست های قبلی ... تناسب شاخص دلار و شرکای تجاری دلار را برایتان توضیح داده بودم ...

امروز دوباره شاخص دلار تونست یک حرکت رو به بالا بزنه .... دلیلش قدرت دلار بود ؟ نه

اخبار مربوط به ژاپن و ادامه سیاست های تسهیلی بانک مرکزی مثبت بودن PPI.CPI ژاپن ... از انجایی که ژاپن و ایالات متحده شرکای تجاری هستند ... تفریبا بانک مرکزی ژاپن بدون مشورت با فدرال رزرو آمریکا کاری از پیش نمیبرد ....

کاملا تاثیر خودش رو بر شاخص دلار گذاشت و تونست دوباره سقف جدید بزند ...

از نظر تکنیکالی با اندازه گیری موج a.b مارکت کاملا میتونست به اندازه 100% هعون موج حرکت بکنه ....دقیقا همون اتفاق افتاد ....

میتونه همینجوری بره بالا ... اما از نظر تکنیکالی تقریبا میشه انتظار یک اصلاح ... تا سقف موج a رو داشته باشیم ...

امروز خبرهای تقریبا مهم در حوزه دلار امریکا رو داریم ....که میتونه دلار رو عرضه بکنه ... یعنی ... طلا ... نفت ... نقره و ...خرید بکنه ...
    15:30 شاخص مجوز های ساخت و ساز (ماهانه)..شاخص مجوز های ساخت و ساز .... و ساعت 16:30 .شاخص بهای مسکن تک خانوار در 20 کلان شهر آمریکا (ماهانه) (ژوئیه)..شاخص بهای مسکن تک خانوار در 20 کلان شهر آمریکا (سالانه) (ژوئیه)..
    17:30
    شاخص اطمینان مصرف کننده CB (سپتامبر)..شاخص فروش خانه های نوساز (ماهانه) (اوت)..شاخص فروش خانه های نوساز (اوت)..
    20:30:
    حراج اوراق با سررسید 2 سال این خبر ... شاید بتونه طلا رو تا میتونه ارزون کنه ... سرمایه گذاران طلا انتظار سود 4-5 درصدی از طلا رو در طول سال دارند ... اگر متوجه بشوند که نرخ بهره قرار هست افزایش پیدا بکند ... شک نکنید .. که سرمایه های خود را میتوانند به بانک ها که درصد اصمینان بالاتری دارد انتقال بدهند ... ( مقاله ای بود که مطالعه کردم و بر حسب اون مقاله عرض میکنم .. امیدوارم دید سیگنال نباشه )
    دو تا خبر هم در حوزه کانادا داریم حدود ساعت 16 :
    شاخص فروش محصولات کارخانجات (ماهانه) و شاخص عمده فروشی (ماهانه)
    ناحیه یورو اونقدر اوضاش خراب هست که هر چی تلاش میکنند گل به خودی میزنن ....
    ساعت 10:30
    سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا - Lane و ساعت 20:30 سخنرانی عضو بانک مرکزی آلمان - Wuermeling
    و در آخر ساعت 21:00 :سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو - Bowman
    به نظر من که مارکت و جفت ارزها میتونن شروع بع اصلاح بکنند ... و بعد از اینکه به اندازه کافی اصلاح کردند ... هنوز شاخص دلار چرخشی انجام نداده ... باید تاییدیه های بیشتری برای ریزش و تغییر روند صعودی دلار داشته باشیم

من استاد رو تگ میکنم ... امیدوارم نظرشون رو در مورد احتمال شروع اصلاح شاخص دلار بیان کنند ... آیا ما تمامی قوانین که در پرایس اکشن و فراکتال یاد گرفتیم رو در مورد شاخص دلار هم میتونیم اجرا کنیم ... یا شاخص دلار رو تقریبا 4 ساعته و 1 ساعته نگاه کنیم و دید داشته باشیم !

@amino

ویرایش توسط malekzadeeh : 09-26-2023 در ساعت 11:59
    There is no such thing as a perfect trader.

We are all lifelong learners.

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اخبار

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ:

جیمی دیمون(مدیرعامل جی*پی مورگان)، عقیده دارد که اقتصاد جهانی احتمالاً برای رویارویی با بدترین سناریوی ممکن یعنی افزایش نرخ بهره ایالات متحده تا 7% و رکود تورمی آماده نباشد.
    فدرال رزرو ایالات متحده از مارس 2022 باهدف مهار تورم، نرخ بهره را هر ماه 0.25% افزایش داده و سپس به 5.5% رسانده است. چرخه انقباض نقدینگی تا حدی عامل سقوط بازار ارزهای دیجیتال در سال گذشته بود. به گفته دیمون، فدرال رزرو برای مهارم تورم مجبور به افزایش مداوم نرخ بهره خواهد بود. مسئله*ای که به احتمال زیاد آسیب بیشتری برای اقتصاد جهانی به همراه خواهد اشت.

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    150,440 بار در 1,686 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5890 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekzadeeh نمایش پست ها
    عرض ادب واحترام ...

در پست های قبلی ... تناسب شاخص دلار و شرکای تجاری دلار را برایتان توضیح داده بودم ...

امروز دوباره شاخص دلار تونست یک حرکت رو به بالا بزنه .... دلیلش قدرت دلار بود ؟ نه

اخبار مربوط به ژاپن و ادامه سیاست های تسهیلی بانک مرکزی مثبت بودن PPI.CPI ژاپن ... از انجایی که ژاپن و ایالات متحده شرکای تجاری هستند ... تفریبا بانک مرکزی ژاپن بدون مشورت با فدرال رزرو آمریکا کاری از پیش نمیبرد ....

کاملا تاثیر خودش رو بر شاخص دلار گذاشت و تونست دوباره سقف جدید بزند ...

از نظر تکنیکالی با اندازه گیری موج a.b مارکت کاملا میتونست به اندازه 100% هعون موج حرکت بکنه ....دقیقا همون اتفاق افتاد ....

میتونه همینجوری بره بالا ... اما از نظر تکنیکالی تقریبا میشه انتظار یک اصلاح ... تا سقف موج a رو داشته باشیم ...

امروز خبرهای تقریبا مهم در حوزه دلار امریکا رو داریم ....که میتونه دلار رو عرضه بکنه ... یعنی ... طلا ... نفت ... نقره و ...خرید بکنه ...
    15:30 شاخص مجوز های ساخت و ساز (ماهانه)..شاخص مجوز های ساخت و ساز .... و ساعت 16:30 .شاخص بهای مسکن تک خانوار در 20 کلان شهر آمریکا (ماهانه) (ژوئیه)..شاخص بهای مسکن تک خانوار در 20 کلان شهر آمریکا (سالانه) (ژوئیه)..
    17:30
    شاخص اطمینان مصرف کننده CB (سپتامبر)..شاخص فروش خانه های نوساز (ماهانه) (اوت)..شاخص فروش خانه های نوساز (اوت)..
    20:30:
    حراج اوراق با سررسید 2 سال این خبر ... شاید بتونه طلا رو تا میتونه ارزون کنه ... سرمایه گذاران طلا انتظار سود 4-5 درصدی از طلا رو در طول سال دارند ... اگر متوجه بشوند که نرخ بهره قرار هست افزایش پیدا بکند ... شک نکنید .. که سرمایه های خود را میتوانند به بانک ها که درصد اصمینان بالاتری دارد انتقال بدهند ... ( مقاله ای بود که مطالعه کردم و بر حسب اون مقاله عرض میکنم .. امیدوارم دید سیگنال نباشه )
    دو تا خبر هم در حوزه کانادا داریم حدود ساعت 16 :
    شاخص فروش محصولات کارخانجات (ماهانه) و شاخص عمده فروشی (ماهانه)
    ناحیه یورو اونقدر اوضاش خراب هست که هر چی تلاش میکنند گل به خودی میزنن ....
    ساعت 10:30
    سخنرانی عضو بانک مرکزی اروپا - Lane و ساعت 20:30 سخنرانی عضو بانک مرکزی آلمان - Wuermeling
    و در آخر ساعت 21:00 :سخنرانی عضو کمیته بازار آزاد فدرال رزرو - Bowman
    به نظر من که مارکت و جفت ارزها میتونن شروع بع اصلاح بکنند ... و بعد از اینکه به اندازه کافی اصلاح کردند ... هنوز شاخص دلار چرخشی انجام نداده ... باید تاییدیه های بیشتری برای ریزش و تغییر روند صعودی دلار داشته باشیم

من استاد رو تگ میکنم ... امیدوارم نظرشون رو در مورد احتمال شروع اصلاح شاخص دلار بیان کنند ... آیا ما تمامی قوانین که در پرایس اکشن و فراکتال یاد گرفتیم رو در مورد شاخص دلار هم میتونیم اجرا کنیم ... یا شاخص دلار رو تقریبا 4 ساعته و 1 ساعته نگاه کنیم و دید داشته باشیم !

سلام وقت بخیر
    بله همه قوانین مارکت روی چارت های شاخص ها هم وجود داره.
    بررسی شاخص ها برای گرفتن دید بلند مدت هست اکثرا و بهتر همون روند کلیش بررسی بشه.
    Perceive thetime , Change thelife

6. 14 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ...

روزهای جذابی رو در مارکت ... و شاید این روزها برای من تریدری که 2 سال هست در مارکت کار میکنم بسیار آموزنده باشد ... را میگدرانیم ...

شاخص دلار تا کجا میتواند برود ؟
    یورو میتواند به نرخ برابری برسد ؟
    چه اتفاقی برای طلا رخ خواهد داد ... ؟ تا کجا میتواند ریزش بکند ؟!

همه این اتفاق ها برمیگردد به جلسه دات پلات .. ! از شما عزیزان میخواهم که سرچ بکنید و اگر علاقه دارید .. مقداری در مورد جلسه دات پلات مطالعه کنید .. !

سیاست های فدرال رزرو ... درست است که نرخ بهره را افزایش نداد ... اما سخنرانی آقای پاول در کل هاوکیش صحبت کردند ... یعنی هدف جلوگیری از تورم و کنترل آن است ... رای 12 عضو جلسه دات پلات و میانگین ارا نیز همین بود ....

اتفاقی که افتاد .. به صورت نرمال میتواند دلار قدرتمند بشود و با ارزش ... مساله دیگر ضعف شدید ... و تورم بسیار بالا در ناحیه یورو است ....اوضاع اقتصادی خیلی بد در انگلستان ... ( جرو اتحادیه اروپا نیست ) اما خود گواه بر ضعف شدید .... میتواند باشد ...

2 عامل اصلی در پرواز شاخص دلار را داشتیم ... 1 سیاست های فدرال رزرو ... 2 ضعف عمده یورو ... هدم تغییر موضع ین ژاپن و ضعف پوند .....
    دلیل ریزش طلا : یک سرمایه دار در طول سال انتظار سود 5-10 % را از سرمایه گداری در طلا را دارد .... وقتی احساس میکند که بانک مرکزی آمریکا قصد دارد نرخ بهره را افزایش بدهد ... ار طرفی حراج اوراق قرضه بانک رخ میدهد ... چه اتفاقی می افتد ... طلاهای خود را تبدیل به دلار میکند و سرمایه خود را به اوراق قرضه تبدیل میکند ... اجازه بدهید من یک مثال ساده برای شما بزنم ....
    فرض کنید فوتبالیستی مثل مسی ... ایشون دارای مشاورین اقتصادی هستند .. که همه علم اقتصاد خوانده ...و همه چشم به داده های اقتصادی دنیا دارند ...در جهان خارج ار ایران ثبت نام ماشین ... خرید آپارتمان و این چیزها سرمایه گدازی محسوب نمیشود شما نمیتوانید پول خود را در بانک بگدارید و ماهانه سود بگیرید ... یک سرمایه دار ... سرمایه خود را یا در بازار سهام ... یا در بازار هایی دیگر مثل طلا ... و یا اوراق قرضه سرمایه گذاری میکند ... مشاورین وقتی متوجه میشوند که قرار است نرخ های بهره افزایش پیدا کند .. به صاحبان سرمایه توصیه های خود را انجام میدهند .... عوض شدن مسیر سرمایه گداری ... فروش طلا ... خرید اوراق قرضه .. با این سیاست دولتی که بعد از دوران کرونا مجبور به چاپ پول برای رونق کسب و کار شد .. نقدینگی را از بازار جمع کرده و تورم را کنترل میکند ... سرمایه دار نیز با خیالی راحت و امن بودن دارایی خود اوراق قرضه 2 و5و10 ساله را خرید میکند ...
    بازار سهام ریزش میکند ... طلا ارزان میشود ...دوباره خود دولت ها (بانک ها )با توجه به نقدینگی فراوان شروع به سرمایه گداری خرید مایحتاج اولیه ..مثل نفت .. طلا ... نقره ارزان و حتی بازار سهام میکنند ...

اینگونه شد که طلا و نقره بدون اصلاح ریخت ... دلار بدون اصلاح رشد کرد .... نقت ... سیاست ها مقداری متفاوت است ... کشورهایی مثل روسیه .. عربستان در قیمت نفت سهیم هستند .
    تا کجا میتواند ادامه پیدا بکند ....
    تا زمانی که داده های اقتصادی بهتری از یورو ... دلار کانادا و تغییر سیاست های دولت ژاپن رخ ندهد ... دلار همینگونه به بالا خواهد رفت ...
    هیچ تحلیل گری نمیتواند عددی بیان بکند ... و تمامی اعداد فقط از گذشته مارکت ارایه میشود ...
    برای درک بهتر اوضاع میتوانید به چارت شاخض دلار در سال قبل همین مواقع مراجعه کنید ...
    فاندامنتال همان تکنیکال است ... هیچ تکنیکالی بدون فاندامنتال رخ نمیدهد ...وقتی یورو روند صعودی دارد .. یعنی فانداهایی که ناحیه یورو میدهند خوب است ... و بر عکس ...
    فاندامنتال میتواند به تکنیکال سرعت بدهد ...
    مطالعه داده ها ... درک بهتر این موارد .. به شما در معاملات کمک های زیادی خواهد کرد ...

عزیزان ... من سعی میکنم که مطالب را از سایت های معتبر جمع آوری بکنم ... امیدوارم که این مطالب کمکی به شما بکند ..

ویرایش توسط malekzadeeh : 09-28-2023 در ساعت 10:45

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اخبار امروز ....

روز مهمی هست برای طلا ... یورو ... دلار ....

یورو ساعت 15:30
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (سپتامبر
    16:00 دلار
    تولید ناخالص داخلی - GDP (فصلی) (سه ماهه دوم)
    شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
    شاخص خانه های در معرض فروش (ماهانه) (اوت)
    حراج اوراق با سررسید 7 سال
    و مهمترین خبر امروز
    سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا - Powell

امیدوارم روز پر سودی را داشته باشید ....
    یه مساله خیلی ساده رو من با مثال ثروتمندی مثل مسی براتون زدم .... نمیتونه نقدینگی رو تو بانک بزاره ... یا باید در سهام سرمایه گداری بکنه ... یا طلا و نقره بخره ... یا کریپتو بخره ( بعید میدونم ) یا اوراق بهادار با نرخ سود ثابت خرید بکنه ....
    الان چرخه پول به این شکل است و این میتونه به من تریدر دید بلند مدت بده ... سمت پوزیشن بای طلا ... نقره ... یورو ... پوند نمیرم ... فاندامنتال به شما دید بلند مدت میده نه تایم 15 دقیقه ...

حواستون باشه ... حراج اوراق قرضه .... فروش سرمایه های طلا و نقره .... و بر عکس .... هر دو میتونه شکل بگیره ...
    یه مساله دیگه هم هست ... خیلی ارزون شدن ... اما سخنرانی آقای پاول میتونه دوباره چرخه مارکت رو عوض بکنه ...

ویرایش توسط malekzadeeh : 09-28-2023 در ساعت 14:37

10. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekzadeeh نمایش پست ها
    اخبار امروز ....

روز مهمی هست برای طلا ... یورو ... دلار ....

یورو ساعت 15:30
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (سپتامبر
    16:00 دلار
    تولید ناخالص داخلی - GDP (فصلی) (سه ماهه دوم)
    شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
    شاخص خانه های در معرض فروش (ماهانه) (اوت)
    حراج اوراق با سررسید 7 سال
    و مهمترین خبر امروز
    سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا - Powell

امیدوارم روز پر سودی را داشته باشید ....
    یه مساله خیلی ساده رو من با مثال ثروتمندی مثل مسی براتون زدم .... نمیتونه نقدینگی رو تو بانک بزاره ... یا باید در سهام سرمایه گداری بکنه ... یا طلا و نقره بخره ... یا کریپتو بخره ( بعید میدونم ) یا اوراق بهادار با نرخ سود ثابت خرید بکنه ....
    الان چرخه پول به این شکل است و این میتونه به من تریدر دید بلند مدت بده ... سمت پوزیشن بای طلا ... نقره ... یورو ... پوند نمیرم ... فاندامنتال به شما دید بلند مدت میده نه تایم 15 دقیقه ...

حواستون باشه ... حراج اوراق قرضه .... فروش سرمایه های طلا و نقره .... و بر عکس .... هر دو میتونه شکل بگیره ...
    یه مساله دیگه هم هست ... خیلی ارزون شدن ... اما سخنرانی آقای پاول میتونه دوباره چرخه مارکت رو عوض بکنه ...

خروج سرمایه از طلا .....

12. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

Warlock آواتار ها
    113 بار در 39 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    جناب ملک زاده سلام
    همین الان با این تاپیک آشنا شدم.
    صرفا گفتم عرض ادبی داشته باشم خدمتتون و تشکر کنم از بابت زحماتی که میکشین.
    سالم و پرسود باشد
    @malekzadeeh

14. یک کاربر برای این پست سودمند از Warlock عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    هغته ای که گذشت ....

شاخص دلار عدد 107 رو تاچ کرد ... هیچ نشونه ای ضعف روند و چرخش مارکت تا الان از خودش بر جا نذاشت ...11 هفته پشت سر هم ... یورو به دلار نزولی بود .... طلا 92 درصد پوزیشن بای در اکثر صرافی ها باز موند این هفته .... 32.000 لات ( اعداد معتبر نیستند ) و نفت عدد 94 رو هم دید....
    دوستانی که در اوپیک نشستن کوتاه بیا نیستند ... زمان کرونا هیچ کشوری به این دولت ها کمک نکرد .. الان زمان تصقیه حساب ها فرا رسیده و تا میتونن قیمت انرژی رو بالا میبرند این وسط تعطیلی دولت آمریکا هم وسط هست .... بدهی دولت ایالات متحده از یک عددی فراتر برود 2 حزب حاکم در کنگره به توافق میرسند در مورد بالا بردن سقف بدهی .... اگر به توافق نرسند دولت ایالات متحده تعطیل میشود ... دولت تعطیل بشود .... ( دو بار دولت اوباما و یک بار دولت ترامپ ) هیچ داده ای بیرون نخواهد امد و مارکت سردرگم خواهد شد ....

DXY

XAU

Euro

XAG

GBP

WTI

و عرض کوچکی در مورد شاخص دلار داشتم ...

از لول 50 % خودش برگشت .... میتونه تا 109 هم بره ... جا داره .... در تایم هفتگی نگاه کنید ... پس مارکت دلار فعلا صعودی هست ....

در ضمن دوشنبه یه گپ چینی احتمالا تو مارکت داشته باشیم .....

همیشه پر سود باشید ....
    ویرایش توسط malekzadeeh : 09-30-2023 در ساعت 11:43

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Warlock نمایش پست ها
    جناب ملک زاده سلام
    همین الان با این تاپیک آشنا شدم.
    صرفا گفتم عرض ادبی داشته باشم خدمتتون و تشکر کنم از بابت زحماتی که میکشین.
    سالم و پرسود باشد
    @malekzadeeh
    عرض ادب دوست عزیز .... از اسم کاربریتون معلوم هست که wow بازی میکنید ...
    من یه warlock داشتم ... تلنت افلیکشن ....

ممنون از لطفتون ...

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    به گزارش CNN :

مجلس نمایندگان و مجلس سنای ایالات متحده در مورد برنامه بودجه جلسه اضطراری برگزار خواهندکرد.
    احتمالاً دولت این کشور از ابتدای روز یکم اکتبر تعطیل شود. در صورت تعطیلی دولت، میلیون*ها کارمند در سراسر کشور ممکن است به مرخصی اجباری فرستاده شوند و کارمندان مشاغل حساس بدون دریافت دستمزد کار خود را ادامه دهند.

تعطیلی دولت ایالات متحده ممکن است باعث کاهش قابل توجه نقدینگی در بازارهای مالی و ایجاد نوسانات غیر قابل پیش*بینی گردد. CNN اعلام کرده که مجلس نمایندگان ایالات متحده در تلاش است تا از این تعطیلی احتمالی جلوگیری کند.
    در این خبر عنوان شده است مشکل زمانی حل میشود که دولت کنونی ایالات متحده بسته کمک مالی به اوکراین را حدف کند .... واقعا بی دلیل نیست که بهترین شطرنج باز جهان .... چندین سال از روسیه بود ...

منبع
    ویرایش توسط malekzadeeh : 09-30-2023 در ساعت 20:38

20. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)