صفحه 21 از 23 نخستنخست ... 111920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 221

موضوع: شاخص دلار ... Dxy

1,177 بار در 315 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام (هفته سوم )18-22

اخبار اقتصادی

دوشنبه :
    یورو
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (سالانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده خالص - Core CPI (سالانه) (فوریه)

سه شنبه:
    دلار استرالیا
    تعیین نرخ بهره (مارس)
    دلار کانادا
    شاخص بهای مصرف کننده خالص - Core CPI (ماهانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده خالص - Core CPI (ماهانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده - CPI (سالانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (فوریه)

چهارشنبه:
    پوند انگلستان
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (سالانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف*کننده همراه با هزینه*های نگهداری و زندگی در خانه شخصی (سالانه).شاخص بهای مواد اولیه تولید کننده (ماهانه) (فوریه)

دلار آمریکا
    گزارش هفتگی ذخایر نفت خام - گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA).گزارش برآورد های اقتصادی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا .بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا - FOMC.تعیین نرخ بهره.کنفرانس مطبوعاتی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا

پنج شنبه :
    دلار نیوزلند
    تولید ناخالص داخلی - GDP (فصلی) (سه ماهه چهارم)
    فرانک سوییس
    تعیین نرخ بهره (سه ماهه اول).کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی سوئیس
    پوند انگلستان
    تعیین نرخ بهره (مارس).بیانیه سیاست گذاری پولی بانک مرکزی انگلستان
    دلار آمریکا
    شاخص مدعیان بیکاری آمریکا.شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا (مارس).گزارش PMI بخش تولیدی (مارس).شاخص PMI بخش خدماتی (مارس).آمار فروش خانه های دست دوم (فوریه)

جمعه :
    دلار کانادا:
    شاخص خرده فروشی خالص (ماهانه) (ژانویه).شاخص خرده فروشی (ماهانه) (ژانویه).تراز بودجه (سالانه) (ژانویه) .
    سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا - Powell

بررسی چارت ها

شاخص دلار : شاخص در اوایل سال میلادی جدید تا لول 100.5 ریزش کرد که همین ریزش در یک موج بزرگتر اصلاح حرکت صعودی موج قبلی بود .... و بعد از آن در یک روند صعودی تونست تا نزیدکی لول 105 خودش رو برسونه .... کهدر این صعود تونست سقف قبلی خودش رو بشکنه همین به ما میتونه یک نشانه برای اهداف بالاتر شاخص دلار باشه ...در پست های قبلی منطقه ارزندگی شاخص دلار رو براتون عرض کرده بودم دقیقا از همین نواحی ما شاهد برگشت مارکت در هفته قبل به سمت بالا بودیم .... اگر از این نواحی شما پوزیشن برعکس میخواستید میتونستید برای یورو و پوند بزنید .... که این سبک معاملات اول با حجم های خیلی پایین زده میشه و در ادامه ورود های بیشتری رو براش میزنند البته تاییدیه های بیشتری باید داشته باشید ...... به هر حال ... شاخص ما میتونه حتی تا لول 0.718 که در چارت مشخص شده هم اصلاح کنه .... و همچنان سناریو صعودی ما پا بر جا بمونه ...

یورو: هیچ تغییری در روند صعودی یورو شکل نگرفته مارکت در تایم روزانه و 4 ساعته در ساختار صعودی هست .... و همچنان به لول های بالا فکر میکنم ...منطقه ای که مشخص کردم .... برای چرخش مارکت حتما باید ایستایی قیمت شکل بگیرد ..... سیگنال خرید و فورش نیست و ناحیه ارزندگی ... ارزانی چارت در تایم 4 ساعته حتما برای ورود باید طبق چک لیست دلیل ورود داشته باشید ....

طلا :دو هفته پیش کاملا طلا من رو نقره داغ کرد و باعث شد 10 % یکی از اکانت های خودم رو از دست بدم ... بابت این 2 هفته از هرگونه اظهار نظری در مورد طلا خودداری کردم ... چیزی که من میبینم ... شما هم به خوبی مشاهده میکنید ... حالا الگوی پرچم یا هر جیزی .... بزرگان بازارهای مالی و سرمایه گداران روی طلا ... فعلا حاضر به فروش است های(Asset) خودشون نیستند .... و طلا در این هفته تقریبا یک فشردگی قیمت داشت ... زمانی سقف دوم ما مورد تایید هست ... که کف جدیدی رو ما در این هفته شاهد باشیم ...از پیش بینی بازار پر هیجان طلا صرف نظر کرده و بیشتر مشاهده میکنیم ...
    در تایم هفتگی اگز به سقف و کف های موجود در بازار نگاه بکنیم ... تقریبا 20 % سقف جدید خودش را پر کرده .... اما اصلا دلیلی برای فروش طلا در این روزها نیست و عوامل فاندامنتال به شدت روی طلا این روزها تاثیر دارد ... در نظر بگیرید که در این کره 2 جنگ در حال انجام است و اتفاقات خلیج عدن و انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده همه و همه میتواند اتفاقات جدیدی را در بازار شکل بدهد ...

این پست آپدیت خواهد شد ...

چهارشنبه 20 مارس

یک روز پیش از نشسـت بانک مرکزی انگلسـتان، شـاخص بهای مصرف کننده (CPI (در نوبت انتشـار قرار داردکه تخمین زده می شـود در ادامه روند نزولی محسـوس یک سـال اخیر به ۳٫۵ درصد کاهش یابد که در سـالبرگزاری انتخابات، خبر خوبی برای حزب حاکم در انگلسـتان خواهد بود. کاسـته شـدن از فشار قیمت ها در کناررشـد اقتصادی خفیف انگلسـتان ً در ماه ژانویه، احتمالا شـرط بندی بازارها روی کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن راافزایش خواهد داد.

بدون شـک مورد انتظارترین رویداد تقویم اقتصادی برای کلیه فعالین اقتصادی، نشسـت سیاست گذاری کمیتهبازار آزاد فدرال یا FOMC است. بازارها اطمینان دارند که فدرال رزرو در این نشست تغييری در نرخ بهره ایجادنخواهد کرد بنابراین، توجه روی پیش بینی های اعضاء و نمودار دات پلات متمرکز خواهد شد. آخرین دات پلاتمنتشـر شـده به ماه دسـامبر باز می گردد که محتمل ترین مسـیر برای سال ۲۰۲۴ را ۳ پله کاهش ۰٫۲۵ درصدیبرای سال ۲۰۲۴ می دانست. اگر اعضاء همچنان روی نظر قبلی خود ثابت قدم باشند تغيير محسوسی در انتظاراترخ نخواهـد داد، امـا کاهـش تعداددفعات باعث تقویت دلار و افزایش از۳ بـه ۴ پله کاهش، منجر به تضعیفدلار خواهد شـد. شاید برخی اعضایفـدرال رزرو ترجیح دهند کاهش نرخبهـره را تا مشـخص شـدن ریاسـتجمهـوری جدیـد به تعویـق بیندازنـدکـه چنیـن رویکردی ریسـک رکود دراقتصـاد ایـالات متحـده را افزایـشخواهد داد

نگاهی به چارت های ظلا .... یورو ... شاخص

شاخص دلار در زیر لول 104 شروع به اصلاح کرده .... انتظاری که ازش میره ... 1: ریزش کنه و تا محدوده 101.5 و با قدرت بیاد بالا ... یا از همین محدوده بره و های قبلی خودش رو بشکنه که اونوقت میتونیم محدوده 106 رو برای شاخص به عنوان ناحیه جدید تارگت بگیریم ..
    چیزی که من میبینم ... بر اساس تجربه اندکی که دارم ... وقتی شاخص از یک ناحیه رجکت میشه ... دوباره همون ناحیه رو تست میکنه ... پس احتمال اینکه فردا شاخص بر اساس نرخ بهره تا محدوده های پایین بیاد ... وجود داره و روند تکنیکال ما به هم نمیخوره ...مساله دوم اگر شاخص تا محدوده 106 بالا بره ... خیلی راحت خواهد کرد کار من معامله گر را که منتظر پ.لبک شاخص باشم ... و معاملات و پلن خودم رو برنامه ریزی بکنم ... ( معامله گر هستیم و باید برای هر دو پلن داشته باشیم )

طلا : الگوی خودش رو حفط کرده ... به هیچ عنوان سرمایه گداران اجازه افت بیش از حد قیمت را نداده اند ... و طلا علی رغم فشار فروش همچنان بالای ناحیه 2150 در حال جمع آوری اردر های خود است ...

یورو :
    علی رغم ریزش های این هفته همچنان ظاهر صعودی خودش رو حفط کرده ... من یک ورود در حدود قیمت 1.85 داشتم ... البته استاپ من زیر 1.08 هست و اگر استاپ بخورم 0.5 % از سرمایم رو از دست میدم ... تارگتی که دارم بر اساس روند مارکت خواهد بود ... هم میتونم خروج کنم ... هم میتونم حجم اضافه کنم ...

مارکت در تایم 4 ساعته کاملا حالت ایستایی به خودش گرفت و نشان از چرخش مارکت رو به من داد و من با توجه به اینکه مارکت نتونست سقف جدیدی رو بزنه ... 80% پوزیشن رو بستم .... اما همچنان با پوزیشن هستم ... و اگر استاپ هم زده بشه .... باز سود کردیم ...
    استاپ 1.78 هست .... با توجه به روند مارکت ... برخورد اون به لول های مهم و عکس العمل دوباره میشه به حجم پوزیشن اضافه کرد ... باید به مارکت فضا برای حرکت داد
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-20-2024 در ساعت 19:37
    There is no such thing as a perfect trader.

We are all lifelong learners.

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ...

سال جدید شمسی رو خدمت تک تک دوستان و استاد عزیز اقای دهقان و تمامی اعضای مجموعه اکادمی تبریک عرض میکنم ...
    امیدوارم سالی پر از برکت ... سلامتی و شادابی برای تمامی اعضا و استاد عزیز باشه ....
    خوشحال هستم در بین شما عزیزان هستم

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekzadeeh نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام (هفته سوم )18-22

اخبار اقتصادی

دوشنبه :
    یورو
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (سالانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده خالص - Core CPI (سالانه) (فوریه)

سه شنبه:
    دلار استرالیا
    تعیین نرخ بهره (مارس)
    دلار کانادا
    شاخص بهای مصرف کننده خالص - Core CPI (ماهانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده خالص - Core CPI (ماهانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده - CPI (سالانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (فوریه)

چهارشنبه:
    پوند انگلستان
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (سالانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (فوریه).شاخص بهای مصرف*کننده همراه با هزینه*های نگهداری و زندگی در خانه شخصی (سالانه).شاخص بهای مواد اولیه تولید کننده (ماهانه) (فوریه)

دلار آمریکا
    گزارش هفتگی ذخایر نفت خام - گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA).گزارش برآورد های اقتصادی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا .بیانیه کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا - FOMC.تعیین نرخ بهره.کنفرانس مطبوعاتی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا

پنج شنبه :
    دلار نیوزلند
    تولید ناخالص داخلی - GDP (فصلی) (سه ماهه چهارم)
    فرانک سوییس
    تعیین نرخ بهره (سه ماهه اول).کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی سوئیس
    پوند انگلستان
    تعیین نرخ بهره (مارس).بیانیه سیاست گذاری پولی بانک مرکزی انگلستان
    دلار آمریکا
    شاخص مدعیان بیکاری آمریکا.شاخص تولید فدرال رزرو فیلادلفیا (مارس).گزارش PMI بخش تولیدی (مارس).شاخص PMI بخش خدماتی (مارس).آمار فروش خانه های دست دوم (فوریه)

جمعه :
    دلار کانادا:
    شاخص خرده فروشی خالص (ماهانه) (ژانویه).شاخص خرده فروشی (ماهانه) (ژانویه).تراز بودجه (سالانه) (ژانویه) .
    سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا - Powell

بررسی چارت ها

شاخص دلار : شاخص در اوایل سال میلادی جدید تا لول 100.5 ریزش کرد که همین ریزش در یک موج بزرگتر اصلاح حرکت صعودی موج قبلی بود .... و بعد از آن در یک روند صعودی تونست تا نزیدکی لول 105 خودش رو برسونه .... کهدر این صعود تونست سقف قبلی خودش رو بشکنه همین به ما میتونه یک نشانه برای اهداف بالاتر شاخص دلار باشه ...در پست های قبلی منطقه ارزندگی شاخص دلار رو براتون عرض کرده بودم دقیقا از همین نواحی ما شاهد برگشت مارکت در هفته قبل به سمت بالا بودیم .... اگر از این نواحی شما پوزیشن برعکس میخواستید میتونستید برای یورو و پوند بزنید .... که این سبک معاملات اول با حجم های خیلی پایین زده میشه و در ادامه ورود های بیشتری رو براش میزنند البته تاییدیه های بیشتری باید داشته باشید ...... به هر حال ... شاخص ما میتونه حتی تا لول 0.718 که در چارت مشخص شده هم اصلاح کنه .... و همچنان سناریو صعودی ما پا بر جا بمونه ...

یورو: هیچ تغییری در روند صعودی یورو شکل نگرفته مارکت در تایم روزانه و 4 ساعته در ساختار صعودی هست .... و همچنان به لول های بالا فکر میکنم ...منطقه ای که مشخص کردم .... برای چرخش مارکت حتما باید ایستایی قیمت شکل بگیرد ..... سیگنال خرید و فورش نیست و ناحیه ارزندگی ... ارزانی چارت در تایم 4 ساعته حتما برای ورود باید طبق چک لیست دلیل ورود داشته باشید ....

طلا :دو هفته پیش کاملا طلا من رو نقره داغ کرد و باعث شد 10 % یکی از اکانت های خودم رو از دست بدم ... بابت این 2 هفته از هرگونه اظهار نظری در مورد طلا خودداری کردم ... چیزی که من میبینم ... شما هم به خوبی مشاهده میکنید ... حالا الگوی پرچم یا هر جیزی .... بزرگان بازارهای مالی و سرمایه گداران روی طلا ... فعلا حاضر به فروش است های(Asset) خودشون نیستند .... و طلا در این هفته تقریبا یک فشردگی قیمت داشت ... زمانی سقف دوم ما مورد تایید هست ... که کف جدیدی رو ما در این هفته شاهد باشیم ...از پیش بینی بازار پر هیجان طلا صرف نظر کرده و بیشتر مشاهده میکنیم ...
    در تایم هفتگی اگز به سقف و کف های موجود در بازار نگاه بکنیم ... تقریبا 20 % سقف جدید خودش را پر کرده .... اما اصلا دلیلی برای فروش طلا در این روزها نیست و عوامل فاندامنتال به شدت روی طلا این روزها تاثیر دارد ... در نظر بگیرید که در این کره 2 جنگ در حال انجام است و اتفاقات خلیج عدن و انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده همه و همه میتواند اتفاقات جدیدی را در بازار شکل بدهد ...

این پست آپدیت خواهد شد ...

چهارشنبه 20 مارس

یک روز پیش از نشسـت بانک مرکزی انگلسـتان، شـاخص بهای مصرف کننده (CPI (در نوبت انتشـار قرار داردکه تخمین زده می شـود در ادامه روند نزولی محسـوس یک سـال اخیر به ۳٫۵ درصد کاهش یابد که در سـالبرگزاری انتخابات، خبر خوبی برای حزب حاکم در انگلسـتان خواهد بود. کاسـته شـدن از فشار قیمت ها در کناررشـد اقتصادی خفیف انگلسـتان ً در ماه ژانویه، احتمالا شـرط بندی بازارها روی کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن راافزایش خواهد داد.

بدون شـک مورد انتظارترین رویداد تقویم اقتصادی برای کلیه فعالین اقتصادی، نشسـت سیاست گذاری کمیتهبازار آزاد فدرال یا FOMC است. بازارها اطمینان دارند که فدرال رزرو در این نشست تغييری در نرخ بهره ایجادنخواهد کرد بنابراین، توجه روی پیش بینی های اعضاء و نمودار دات پلات متمرکز خواهد شد. آخرین دات پلاتمنتشـر شـده به ماه دسـامبر باز می گردد که محتمل ترین مسـیر برای سال ۲۰۲۴ را ۳ پله کاهش ۰٫۲۵ درصدیبرای سال ۲۰۲۴ می دانست. اگر اعضاء همچنان روی نظر قبلی خود ثابت قدم باشند تغيير محسوسی در انتظاراترخ نخواهـد داد، امـا کاهـش تعداددفعات باعث تقویت دلار و افزایش از۳ بـه ۴ پله کاهش، منجر به تضعیفدلار خواهد شـد. شاید برخی اعضایفـدرال رزرو ترجیح دهند کاهش نرخبهـره را تا مشـخص شـدن ریاسـتجمهـوری جدیـد به تعویـق بیندازنـدکـه چنیـن رویکردی ریسـک رکود دراقتصـاد ایـالات متحـده را افزایـشخواهد داد

نگاهی به چارت های ظلا .... یورو ... شاخص

شاخص دلار در زیر لول 104 شروع به اصلاح کرده .... انتظاری که ازش میره ... 1: ریزش کنه و تا محدوده 101.5 و با قدرت بیاد بالا ... یا از همین محدوده بره و های قبلی خودش رو بشکنه که اونوقت میتونیم محدوده 106 رو برای شاخص به عنوان ناحیه جدید تارگت بگیریم ..
    چیزی که من میبینم ... بر اساس تجربه اندکی که دارم ... وقتی شاخص از یک ناحیه رجکت میشه ... دوباره همون ناحیه رو تست میکنه ... پس احتمال اینکه فردا شاخص بر اساس نرخ بهره تا محدوده های پایین بیاد ... وجود داره و روند تکنیکال ما به هم نمیخوره ...مساله دوم اگر شاخص تا محدوده 106 بالا بره ... خیلی راحت خواهد کرد کار من معامله گر را که منتظر پ.لبک شاخص باشم ... و معاملات و پلن خودم رو برنامه ریزی بکنم ... ( معامله گر هستیم و باید برای هر دو پلن داشته باشیم )

طلا : الگوی خودش رو حفط کرده ... به هیچ عنوان سرمایه گداران اجازه افت بیش از حد قیمت را نداده اند ... و طلا علی رغم فشار فروش همچنان بالای ناحیه 2150 در حال جمع آوری اردر های خود است ...

یورو :
    علی رغم ریزش های این هفته همچنان ظاهر صعودی خودش رو حفط کرده ... من یک ورود در حدود قیمت 1.85 داشتم ... البته استاپ من زیر 1.08 هست و اگر استاپ بخورم 0.5 % از سرمایم رو از دست میدم ... تارگتی که دارم بر اساس روند مارکت خواهد بود ... هم میتونم خروج کنم ... هم میتونم حجم اضافه کنم ...

مارکت در تایم 4 ساعته کاملا حالت ایستایی به خودش گرفت و نشان از چرخش مارکت رو به من داد و من با توجه به اینکه مارکت نتونست سقف جدیدی رو بزنه ... 80% پوزیشن رو بستم .... اما همچنان با پوزیشن هستم ... و اگر استاپ هم زده بشه .... باز سود کردیم ...
    استاپ 1.78 هست .... با توجه به روند مارکت ... برخورد اون به لول های مهم و عکس العمل دوباره میشه به حجم پوزیشن اضافه کرد ... باید به مارکت فضا برای حرکت داد

عرض ادب ....

روز دوشنبه من با توجه به ساختاری که یورو داشت .... عرض کردم که یورو ساختار صعودی خودش رو حفطز کرده و در قیمت 1.08440 یک ورود داشتم ... پایان سشن نیویورک و اغاز سشن آسیا و ساختار مارکت به من نشانه هایی از برگشت قیمت رو داد و من 80 % حجم رو خروج زدم قیمت دوباره به نقطه ورود رسید ... ورود به من داد ... ورود نکردم و الان به سطحی رسیده ... که با توجه به نوع خبری که داریم و روز عید .... ترجیح میدم در زمان اعلان نرخ بهره بیشتر مشاهده کنم ... تا اینکه استرس پوزیشن داشته باشم ...
    نکته : جفت ارز یورو به دلار بسیار مارکت کپ بالایی داره و در مواقع اخبار در بهترین نقاط خودش رو قرار میده ... این رو من به دفعات در هنگام بک آپ از این جفت ارز مشاهده کردم ... پس احتمال ریزش تا لول 1.08 رو دارم بعد از اخبار دوباره مارکت رو بررسی و در صورت داشتن موقعیت مناسب ورود خواهم کرد ...

6. یک کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ...

فدرال رزرو، نرخ بهره خود را مطابق با انتظارات در رقم 5.5% ثابت نگه داشت.

پیش بینی نرخ بهره برای سال اول؛ %3.9 (قبلی %4.6)
    پیش بینی نرخ بهره برای سال دوم؛ %3.1 (قبلی %3.6)
    پیش بینی نرخ بهره برای سالهای بعد؛ %2.6 (قبلی %2.5)

بیانیه سیاست پولی فدرال رزرو:

فعالیت های اقتصادی با سرعت قابل توجهی در حال گسترش است، افزایش شغل همچنان قوی است، نرخ بیکاری پایین است.
    رای به نفع سیاست به اتفاق آرا بود.
    پیش*بینی*های فدرال رزرو نشان می*دهد که نرخ بهره در سال 2024 به میزان 0.75% کاهش خواهد یافت (بدون تغییر نسبت به پیش بینی قبلی)
    میانه نظرات مقامات فدرال رزرو حاکی از نرخ بهره در سطح 4.6 درصد است که تغییری نسبت به دات*پلات قبلی ندارد.
    در سنجش موضع سیاست آتی، فدرال رزرو طیف گسترده ای از داده های اقتصادی را در نظر خواهد گرفت
    فدرال رزرو سرعت فعلی کاهش ترازنامه را حفظ می کند.
    فدرال رزرو تا زمانی که اطمینان بیشتری پیدا نکند که تورم به طور پایدار به سمت هدف 2 درصد حرکت می کند، انتظار کاهش نرخ ها را ندارد.
    ریسک ها برای اشتغال و اهداف تورمی در حال حرکت به سمت تعادل بهتر است.
    پیش*بینی*های فدرال رزرو نشان می*دهد که 9 نفر از 19 مقام، نرخ لهذه را بالاتر از میانگین پیش*بینی 4.6 درصد برای سال 2024 می*بینند.
    پیش بینی های فدرال رزرو حاکی از کاهش 0.75 درصدی نرخ بهره در سال 2024 و همچنین کاهش 0.75 درصدی در سال 2025 است.
    پیش بینی های فدرال رزرو در سال 2025 یک کاهش کمتر از پیش بینی های قبلی را نشان می دهد.
    تورم در سال گذشته کاهش یافته است اما همچنان بالا است.

سخنان آقای پاول، رئیس فدرال رزرو :

اقتصاد پیشرفت قابل توجهی داشته است، تورم به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
    تولید ناخالص داخلی توسط تقاضای مصرف کننده قوی و همچنین زنجیره تامین بهبود یافته است.
    خطرات دستیابی به اهداف فدرال رزرو به سمت تعادل بهتر حرکت می کند.
    نرخ*های بهره بالا بر سرمایه*گذاری با درآمد ثابت مشاغل تأثیر گذاشته است.
    عرضه و تقاضا به تعادل بهتری می رسد.
    تقاضای نیروی کار همچنان از عرضه نیروی کار بیشتر است، پیش بینی های تولید ناخالص داخلی به دلیل داده های مربوط به عرضه نیروی کار بیشتر مورد بازنگری قرار گرفتند.
    شرکت کنندگان fomc انتظار دارند که تعادل مجدد در بازار کار ادامه یابد.
    رشد دستمزد اسمی کاهش یافته است.
    انتظارات تورمی به خوبی ثابت مانده است.
    شرکت کنندگان fomc انتظار دارند که تعادل مجدد در بازار کار ادامه یابد.
    نرخ سیاستی ما احتمالا در اوج خود است.
    احتمالاً در مقطعی در سال جاری نرخ بهره را کاهش خواهیم داد، اما چشم انداز نامشخص است و ما همچنان مراقب ریسک ها هستیم.
    ما آماده ایم در صورت نیاز نرخ ها را برای مدت طولانی تری بالا نگه داریم.
    ما به اطمینان بیشتری نیاز داریم که تورم قبل از کاهش نرخ بهره به طور پایدار در حال کاهش است.
    ضعف غیرمنتظره در بازار کار نیز می*تواند پاسخی را در پی داشته باشد.
    در ترازنامه، ما در مورد مسائل مربوط به کاهش سرعت کاهش دارایی ها بحث کردیم، حس کلی ما این است که به زودی شروع به کار خواهیم کرد.
    سرعت آهسته ریزش، انتقال صاف را تضمین می کند.
    آمار تورم کمی بالاتر از حد انتظار بود.
    پیش بینی ها به معنای تحمل بالاتر برای تورم نیست.
    تا حدودی اطمینان وجود دارد که افزایش کمتر اجاره بهای مسکن در بازار به مرور زمان نمایان خواهد شد، من فقط مطمئن نیستم که چه زمانی خواهد بود
    من فرض می کنم که همچنان شاهد ادامه قیمت کالاها در یک تعادل جدید خواهیم بود.
    در حال حاضر ریسک ها واقعاً دو طرفه هستند.
    اعداد cpi و pce ژانویه بسیار بالا بود، اما می*توانست به دلیل تعدیل*های فصلی باشد.
    فوریه نیز بالا بود، اما وحشتناک نبود
    ما به این داده های این دو ماه واکنش بیش از حد نشان نمی دهیم اما نه اینکه آنها را نادیده بگیریم
    اعداد تورم ژانویه و فوریه به اعتماد ما اضافه نکردند.
    ما می*خواهیم داده*های بیشتری را ببینیم که به ما اطمینان بیشتری نسبت به کاهش پایدار تورم بدهد.
    اگر تضعیف قابل توجهی در بازار کار وجود داشته باشد، دلیلی برای شروع کاهش نرخ خواهد بود.
    تورم کمتر یا داده های شغلی ضعیف تر می تواند باعث کاهش نرخ شود.
    فکر نمی*کنم ما بدانیم که آیا نرخ*ها در بلندمدت بالاتر خواهند بود یا خیر.
    تفکر من این است که نرخ ها به سطوح بسیار پایینی که قبلاً دیده بودیم، برنمی گردد، اما عدم قطعیت فوق العاده ای در مورد آن وجود دارد.
    از نظر اکثر مردم هنوز احتمال کاهش نرخ بهره در سال جاری وجود دارد، اما این به داده ها بستگی دارد.
    من به دنبال داده هایی هستم که آمارهای تورم پایین را در سال گذشته تأیید می کند.
    استخدام قوی به خودی خود دلیلی برای توقف کاهش نرخ نخواهد بود.
    در بازار کار، اگر عرضه و تقاضای زیادی داشته باشیم، به طور بالقوه می*توانید اقتصاد بزرگ*تری داشته باشید که در آن فشارهای تورمی افزایش نمی یابد
    ما در نیمه اول سال شاهد تورم کمی قوی تر هستیم.
    ما نمی دانیم که آیا این یک دست انداز در جاده تورم است یا چیزی بیشتر.
    ما باید زمان بگذاریم و ارزیابی کنیم که آیا تورم اخیر بیش از یک دست اندازها در جاده است یا خیر.
    ما شاهد بازار کار قوی هستیم و عدم تعادل های شدید عمدتاً حل شده است.
    اوضاع بیشتر به حالت قبل از همه*گیری بازمی*گردد.
    ما از نزدیک شاهد اخراج کارکنان هستیم، مطالبات اولیه بسیار بسیار کم است.
    ما انتظار داریم که نرخ بیکاری افزایش یابد.
    نقدینگی به طور مساوی توزیع نمی شود.
    از نظر زمان بندی، در رابطه با اجرای ترازنامه، اطلاعات دقیق تری وجود ندارد.
    شاید بتوانیم این بار به سطح پایین تری از ذخایر برسیم.
    یکی از دلایل کاهش دارایی ها در ترازنامه، اجتناب از تلاطم است.
    با کوچک تر شدن ترازنامه، فکر می کنیم می توانیم جلوتر برویم.
    ما در حال تماشای شاخص هایی هستیم که تلاطم های سال 2019 را پیش بینی می کنند، به این معنی است که ریسک بسیار کمتری در مورد مسائل نقدینگی داریم.
    ما شرایط بازار پول را به دقت رصد خواهیم کرد تا بدانیم چه زمانی باید در ترازنامه متوقف شود.
    در حال حاضر ما ذخایر را "فراوان" توصیف می کنیم.
    مهمتر از همه، ما به داده های تورم ورودی نگاه می کنیم.
    افزایش دستمزدها در طول زمان به تدریج به سطوح پایدارت کاهش می یابد.
    فکر نمی کنم تورم بیشتر ناشی از دستمزدها باشد.
    داده های تورم ورودی برای ژانویه و فوریه به طور کلی نشان می دهد که نظر ما درست بوده که صبر کردیم تا مطمئن شویم.

منبع

یعد از اعلان نرخ بهره ...و سخنرانی اقای پاول ... البته سخنرانی خنثی و حوصله سر بر شاخص دلار با 50 پیپ ریزش به عدد 103.5 و طلا با 30 $ افرایش قیمت به عدد 2187 و یورو هم به محدوده 1.09 رسید ....
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-20-2024 در ساعت 23:01

8. یک کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نرخ بهره بانک مرکزی انگلستان و بیانیه

بانک مرکزی انگلیس نرخ بهره خود را مطابق با انتظارات در رقم 5.25% ثابت نگه داشت

تعداد رای به عدم تغییر: 8 رای (انتظارات: 7 رای)
    تعداد رای به افزایش: 0 رای (انتظارات: 1 رای)
    تعداد رای به کاهش: 1 رای (انتظارات: 1 رای) (خانم دینگرا، به کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره رأی داد)

بیانیه

بازار کار در حال شل شدن است اما همچنان نسبتاً فشرده است.
    کمیته MPC اینکه نرخ بانکی تا چه مدت باید در سطح فعلی باقی بماند را بررسی خواهد کرد.
    ریسک های مادی به ویژه ناشی از تحولات خاورمیانه باقی مانده است
    بانک مرکزی انگلیس دستورالعمل*های نشست فوریه را حفظ می*کند و می*گوید سیاست باید به اندازه کافی برای مدت طولانی بالا بماند.
    شاخص های کلیدی تداوم تورم همچنان بالاست.
    در حال حاضر انتظار می*رود تورم به دلیل تعلیق تعرفه سوخت در بودجه، در سه*ماهه دوم کمی به زیر 2 درصد کاهش یابد.
    موضع سیاست محدود کننده بر اقتصاد فشار می آورد، بازار کار را کاهش می دهد و فشارهای تورمی را کاهش می دهد.
    تورم خدمات همچنان بالاست و انتظار می رود به تدریج کاهش یابد.
    کسب*وکارها انتظار دارند تا حدودی در تسویه حقوق و دستمزدها کاهش پیدا کند و افزایش هزینه*ها به قیمت*ها منتقل شود.
    کارکنان رشد 0.1 درصدی تولید ناخالص داخلی را برای فصل اول پیش*بینی می*کنند، شاهد افزایش اندک بیشتر در Q2 هستند.
    اقدامات بودجه بهاره احتمالاً تولید ناخالص داخلی را حدود 0.25٪ در سال های آینده افزایش می دهد و فشارهای تورمی را کمتر می کند.
    سیاست پولی می تواند محدود کننده باقی بماند حتی اگر نرخ بانکی کاهش یابد.

بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس (BoE) :
    ما هنوز به نقطه ای نرسیده ایم که بتوانیم نرخ ها را کاهش دهیم، اما همه چیز در مسیر درستی پیش می رود.

پوند انگلستان بعد از اعلان نرخ بهره از لول 1.28 به میزان 80 پیپ ریزش کرد ...

منبع
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-21-2024 در ساعت 17:49

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و تبریک سال نو

اخبار اقتصادی

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-24-2024 در ساعت 18:17

12. یک کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نگاهی به هفته گذشته
    ۱۸ تا ۲۲ مارس
    هفته گذشته با پنج نشست سیاست گذاری بانکهای مرکزی استرالیا، ژاپن ایالات متحده، سوئیس و انگلستان روزهای داغ و پرنوسانی را برای بازارهای مالی رقم زد. در این میان سیاست گذاران فدرال رزرو نشان دادند که اهمیت زیادی برای شتاب گیری خفیف تورم در سال جاری قائل نیستند و همچنان بر موضع قبلی خود مبنی بر مرحله کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۴ پافشاری کردند بانک مرکزی ژاپن با افزایش ۰/۱ درصدی نرخ بهره به آخرین رژیم نرخ بهره منفی در جهان پایان داد تا این پدیده فعلاً به بایگانی تاریخ سپرده شود. بانکهای مرکزی استرالیا و انگلستان مطابق با انتظارات عمل کرده و یک گام به عادی سازی سیاستهای پولی نزدیک تر شدند. اما بانک مرکزی سوئیس که سابقه ای طولانی در غافلگیر کردن بازارها دارد چراغ اول کاهش نرخ بهره در میان اقتصادهای توسعه یافته را روشن کرد تا فعلاً پیشگام این مسیر ناهموار باشد.
    در کنار این رویدادها کنفرانس سالانه nvidia برگزار شد که با رونمایی از محصولات جدید و پرقدرت در حوزه هوش مصنوعی همراه بود. Nvidia که با رشدی خیره کننده هم اکنون سومین کمپانی بزرگ جهان از منظر ارزش بازار است یادآور دوران اوج apple تحت مدیریت استیو جابز است. اما هر چه اوضاع برای nvidia امیدوار کننده است apple در وضعیت ناخوشایندی قرار دارد؛ کندی اقتصاد چین و رقبای قدرتمند موجب کاهش فروش آیفون در بزرگترین بازار این شرکت شده و همچنین apple در حوزه هوش مصنوعی از همتایان خود عقب افتاده است. از سوی دیگر درگیری با نهاد رگولاتوری و قانون گذاران جدی تر شده و وزارت دادگستری ایالات متحده از apple برای نقض قوانین ضد انحصار شکایت کرده است. بایستی دید apple به پشتوانه ترازنامه قدرتمند و محبوبیت برند خود میتواند از این بحرانها به سلامت عبور کند یا نوکیای دیگری در راه است.
    در نهایت، درخشش طلا در هفته گذشته نیز تداوم یافت و پس از تأکید فدرال رزرو مبنی بر کاهش نرخ بهره در سال جاری، طلا از ۲۲۲۰ دلار در هر اونس عبور کرد تا برای پنجمین بار در یک ماه اخیر، سقف تاریخی جدیدی به ثبت رسانده باشد.

چین روز دوشنبه داده های کلیدی اقتصادی دو ماه اول سال را منتشر کرد و برخی از شاخص ها به لطف تقاضا در دوره تعطیلات سـال نو بهتر از حد انتظار عمل کردند. آمارهای رسـمی نشـان می دهد که تولید صنعتی ۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته که بسیار بالاتر از پیش بینی ۵ درصدی تحلیلگران بوده است. در این دوره، خرده فروشی ۵٫۵ درصد افزایش یافت که اندکی بهتر از برآوردها بود، اگرچه این نرخ نسبت به رشد ۷٫۴ درصدی در دسامبر ً ، کاهش داشت. اداره ملی آمار چین معمولا داده های ترکیبی ژانویه و فوریه را به صورت
    تجمیعی منتشـر می کند، زیرا تعطیلات سـال نوی چینی تعداد روزهای کاری را محدود می سازد. علیرغم اوضاع مناسب تولیدات صنعتی و خرده فروشی، بخش مسکن همچنان بحرانی است و با وجود کاهش بی سابقه نرخ وام مسکن، قیمت مسکن کاهش شدیدی را تجربه کرده که بیانگر ضعف شدید تقاضا است.

خروج ژاپن از نرخ بهره منفی
    بر اسـاس بیانیه ای که در پایان نشسـت بانک مرکزی ژاپن منتشـر شد، BoJ پس از اعلام هدف تورم ۲ درصدی خود، محدوده نرخ بهره را بین ۰ تا ۰٫۱ درصد تعيين کرد تا پرونده نرخ بهره منفی در جهان بسته شود. در این جلسه، BoJ همچنین برنامه کنترل منحنی بازده(YCC (پیچیده خود را کنار گذاشت و در عین حال متعهد شد در صورت نیاز، به خرید اوراق قرضه دولتی بلندمدت ادامه دهد. با این حال، عدم شـفافیت در مورد سیاسـت هـای آینـده، بازیگـران بازار را در مورد زمان افزایش بعدی نرخ ها دچـار تردید کرد و باعث کاهش ارزش ین در برابر دلار شـد. تحلیلگران می گویند در حالی که این اقدام اولین افزایش نرخ بهره ژاپن در ۱۷ سـال گذشـته بود،
    اما همچنان نرخ بهره را در اطراف صفر نگه می دارد، زیرا ریکاوری اقتصادی شکننده، BoJ را مجبور خواهد کرد تا در زمینه افزایش بیشتر نرخ بهره احتیاط کند.
    گام بعدی RBA ،کاهش نرخ بهره
    بانک مرکزی اسـترالیا برای سـومین جلسـه متوالی نرخ بهره خود را روی ۴٫۳۵ درصد نگه داشت و ضمن حذف عبارت «افزایش احتمالی نرخ بهره در صورت نیاز»، از تغيير بسیار تدریجی به سمت سیاست تسهیلی خبر داد. پیش بینی های آتی بانک از رد نکردن «افزایش نرخ بهره» در نشست قبلی به نشان دادن «ریسک های احتمالی دو طرفه» برای نرخ ها تغيير کرده است. میشل بولاک رئیس RBA در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست اظهار داشـت که RBA به رویکرد وابسـته به داده متعهد اسـت و تنها زمانی شـروع به کاهـش نرخ خواهد کرد که مطمئن شـود تورم در مسیر بازگشت پایدار بـه هدف ۲ تا ۳ درصدی قـرار دارد. معامله گران بر این باورند که سیاست گذاران استرالیایی تا نشست سـپتامبر دسـت به کاهش نرخ بهـره نخواهند زد.
    انتظار می رود بانک مرکزی اسـترالیا در سـال جاری دو پله کاهش نرخ بهره را اعمال کند.
    تورم کانادا نزدیک به هدف BoC نرخ تورم سـالانه کانادا در ماه فوریه به ۲٫۸ درصد کاهش یافت که پایین ترین میزان از ژوئن سـال قبل اسـت. علاوه بر این، شاخص های تورم خالص به پایین ترین حد در بیش از دو سال گذشته کاهش یافتند و انتظارات برای کاهش نرخ بهره در اواسـط سـال را تشـدید کردند. افت تورم، بازارهای پولی را بر آن داشت تا شرط بندی روی اولیـن کاهـش ۲۵ واحـدی نـرخ بهـره در ژوئـن را از ۵۰ درصد بـه ۷۵ درصد افزایش دهنـد. بانک مرکزی کانادا گفته اسـت که به دنبال شـواهدی پایـدار از حرکـت نزولی در تورم زیربنایی است تـا کاهش نرخ بهره را در نظر بگیـرد. نشسـت بعدی BoC در تاریـخ ۱۰ آوریل اسـت که ً بازارهـا عمدتـا انتظـار دارند تغييری در نـرخ بهره صورت نگیرد.
    فدرال رزرو در مسیر کاهش نرخ بهره فـدرال رزرو مطابـق با انتظارات بازار برای پنجمین جلسـه متوالی نرخ وجوه فدرال را در بالاترین حد ۲۳ سال گذشته ثابت نگه داشـت. دات پلات نشـان می دهد که سیاست گذاران همچنان قصد دارند در سـال جاری سه مرحله نرخ بهـره را کاهش دهند. به علاوه، انتظـار می رود سه کاهش نـرخ بهره در سـال ۲۰۲۵ انجام شـود. جـروم پاول، رئیس فـدرال رزرو با بیان اینکه چشـم انداز تورم نامشـخص و با عدم قطعیت هایی همراه اسـت، بیان کرد که به اطمینان بیشتری در خصوص داده های تورمی و رسیدن آن به هدف ۲ درصدی نیاز است. پاول در بخش دیگری از سخنان خـود گفت رشـد اشـتغال به تنهایی دلیلی برای عدم کاهـش نرخ بهره نخواهد بود و انتظار مـی رود نرخ بیکاری افزایش یابد ً . در پیوند با نرخ بهره، پاول گفت که ما احتمالا در مقطعی از سال جاری نرخ بهره را کاهش خواهیم داد، اما چشـم انداز نامشـخص اسـت و ما همچنان ریسـک ها را زیر نظر داریم. پس از انتشار بیانیه فدرال رزرو و ارائه پیش بینی ها در مورد کاهش نرخ بهره در سـال ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ ،شـاخص داوجونز به بالاترین حد خود یعنی ۳۹۳۰۷ رسید و طلا قله های قیمتی جدیدی را فتح کرد.

رکود در نیوزیلند و فشار بر RBNZ داده های رسمی نیوزیلند در روز پنج شنبه نشان داد که تولید ناخالص داخلی پس از کاهش ۰٫۳ درصدی در سه ماه سـوم سـال ۲۰۲۳ ،در سـه ماهه چهارم نیز ۰٫۱ درصد کاهش یافته است تا اقتصاد نیوزیلند به دنبال دو فصل متوالی GDP منفی، وارد رکود فنی شود. سیاست های پولی تهاجمی بانک مرکزی نیوزیلند (RBNZ (که تلاش می کند تورم را تحت کنترل درآورد، اقتصاد را وارد دومین رکود در ۱۸ ماه اخیر کرده است. رشد ضعیف ً احتمالا فشار بر سیاست گذاران را افزایش می دهد تا زودتر از آنچه که انتظار می رفت کاهش نرخ بهره را در نظر بگیرند. RBNZ نرخ بهره را از ماه می روی ۵٫۵ درصد نگه داشته و در نشست ماه گذشته با استناد به رکورد مهاجرت و چسبندگی تورم اعلام کرد که قصد ندارد تا سال ۲۰۲۵ نرخ ها را کاهش دهد.
    قدرت نمایی بازار کار استرالیا نرخ بیکاری استرالیا در ماه فوریه با ۰٫۴ درصد کاهش به ۳٫۷ درصد رسید که نزدیک به پایین ترین سطح تاریخی است. اشتغال نیز ۵۰۰،۱۱۶ شغل در طول ماه رشد کرد که بسیار بیشتر از افزایش مورد انتظار حدود ۰۰۰،۴۰ نفری بود. اداره آمار اسـترالیا افزایش اشـتغال را به افرادی نسـبت داد که پس از انتظار در ماه های تعطیل دسـامبر و ژانویه، به بازار کار بازگشتند. از سوی دیگر، میزان مشاغل تمام وقت بیش از مشاغل پاره وقت بود که نشان دهنده کیفیت اسـتخدام ها اسـت. RBA ً احتمالا انتظار کاهش خفیف در اشـتغال را داشت، اما در صورت تداوم قدرت نمایی بازار کار، ممکن است نیاز به افزایش بیشتر نرخ های بهره را احساس کند.
    SNB پیشگام در کاهش نرخ بهره بانک مرکزی سـوئیس در حرکتی غافلگیرکننده نرخ بهره خود را با ۰٫۲۵ درصد کاهش به ۱٫۵ درصد رسـاند تا به اولین بانک مرکزی در اقتصادهای توسـعه یافته تبدیل شـود که چرخه تسـهیلی را آغاز می کند. فرانک سـوئیس پـس از ایـن تصمیـم ۱٫۲ درصـد در برابر دلار آمریکا تضعیف شـد. توماس جردن، رئیـس SNB در همین زمینه گفت: «کاهش نرخ بهره امکان پذیر شـده زیرا مبارزه با تورم در طی دو سـال ونیم گذشـته مؤثر بوده است. چند ماه است که تورم به زیر ۲ درصد بازگشته است؛ بنابراین در محدوده مورد نظر SNB قرار دارد.» تضعیف فرانک یکی از دلایلی اسـت که SNB وارد چرخه انبسـاطی شـده زیرا فرانک قدرتمند مزیت صادرکنندگان سوئیسـی را در بازارهای جهانی کمرنگ سـاخته اسـت. اقتصاددانان انتظار داشـتند که SNB نرخ بهره را تغيير ندهد، اگرچه گروهی از تحلیلگران با اسـتناد به سـوابق این بانک در تصمیم گیری های جسـورانه، یک کاهش غافلگیرکننده را پیش بینی کرده بودند.
    اجماع در بین اعضای بانک انگلستان پـس از آن کـه دو تـن از اعضـای هاوکیـش بانک مرکزی انگلستان از تقاضای خود برای افزایش نرخ بهـره صرف نظر کردنـد، BoE گام دیگری به سـوی کاهش نرخ بهره در ماه های آینده برداشت. کاترین مـان و جاناتان هسـکل بـه اکثریـت ۸-۱ در کمیته سیاسـت پولی پیوسـتند تا نرخ بهره را در بالاترین سـطح ۱۶ سـاله خود یعنی ۵٫۲۵ درصد نگه دارند. ایـن اولین بار از سـپتامبر ۲۰۲۱ بود که هیچ یک از اعضـاء از افزایش نرخ بهـره حمایت نکردند. اندرو بیلـی رئیـس BoE در همین ارتباط اظهار داشـت: «ما هنوز به مرحله ای نرسیده ایم که بتوانیم نرخ ها را کاهش دهیم، اما شرایط در جهت مطلوبی پیش می رود.» پس از این جلسه، بازارها شرط بندی روی کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن را از ۵۰ درصد در روز چهارشنبه به حدود ۷۵ درصد افزایش دادند.
    رکوردشکنی در فروش خانه های موجود انجمن ملی مشـاوران املاک ایالات متحده اعلام کرد فروش خانه در ماه گذشته ۹٫۵ درصد افزایش یافت و به نرخ سالانه ۴٫۳۸ میلیون واحد رسید که بالاترین سطح از فوریه ۲۰۲۳ است. اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش بینـی کرده بودنـد که فروش مجـدد خانه به نـرخ ۳٫۹۴ میلیون واحـد کاهـش یابد. فـروش خانه های موجود در زمان بسـته شـدن قرارداد محاسـبه می شود، بنابراین فروش در ماه فوریه منعکس کننده قراردادهـای امضا شـده در دو ماه قبل است که نرخ بهره وام مسکن اندکی پایین تر بود.
    خرده فروشی انگلستان فـروش کالاهـای مصرفی در ماه فوریه ۲۰۲۴ نسـبت به افزایش قابـل توجه ۳٫۶ درصدی در ژانویه ۲۰۲۴ ، بدون تغيير ماند. حجم فروش نسبت به سه ماه قبل ۰٫۴ درصد و نسبت به مدت مشابه سال ٢٠٢٣ یک درصد کاهش یافته اسـت. همچنین، ارزش فروش با کاهش جزئی ۰٫۱ درصدی همراه بود و حجم فروش همچنان ۱٫۳ درصد کمتر از سطح قبل از همه گیری در فوریه ۲۰۲۰ باقی مانده است
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-26-2024 در ساعت 01:50

14. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اخبار کوتاه :
    موسسه اقتصادی zew :بیش از ۸۰ درصد از افراد شرکت کننده در نظرسنجی پیش بینی می کنند که بانک مرکزی اروپا در شش ماه آینده نرخ های بهره را کاهش خواهد داد.
    دی کاس، عضو بانک مرکزی اروپا: اگر پیش بینی های کلان اقتصادی ما در ماه های آینده محقق شود، طبیعی است که به زودی کاهش نرخ بهره را آغاز کنیم و ژوئن می تواند تاریخ خوبی برای شروع باشد.
    موسسه جی پی مورگن پیش بینی می کند فدرال رزرو نرخ بهره را در سال ۲۰۲۴ تا ۰٫۷۵ درصد کاهش دهد (پیش بینی قبلی ۱٫۲۵ درصد).
    ولادیمیر پوتین برای پنجمین بار، با کسب ۸۷ درصد آرا برنده انتخابات ریاست جمهوری روسیه شد. نرخ مشارکت در انتخابات ۷۳٫۳۳ درصد اعلام شد.
    سوزوکی، وزیر دارایی ژاپن می گوید ما از نزدیک اقتصاد و بازارهای مالی از جمله فارکس را پس از تصمیم بانک مرکزی ژاپن زیر نظر داریم.
    بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش داد که اپل در حال مذاکره جهت تجهیز آیفون به «gemini ،« هوش مصنوعی مولد گوگل است. قوانین ضدانحصار ممکن است مانع از چنین توافقی شود.
    ان ویدیا در کنفرانس توسعه سالانه خود از تراشه هوش مصنوعی جدیدی رونمایی کرد که برخی پردازش ها را با سرعتی ۳۰ برابر نمونه قبلی انجام می دهد.
    مورگن استنلی با توجه به افزایش تقاضا در سه ماهه سوم، انتظار دارد قیمت نفت برنت تا تابستان ۲۰۲۴ به ۹۰ دلار در هر بشکه برسد.
    جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ معتقد است که etf اسپات اتریوم در ماه می تایید نخواهد شد
    کریستین لاگارد: «داده های ژوئن برای تصمیم گیری در زمینه کاهش نرخ بهره، تعيين کننده هستند.»
    بانک مرکزی ترکیه برای مقابله با تورم و تقاضای قدرتمند داخلی نرخ بهره را از ۴۵ درصد به ۵۰ درصد افزایش داد.
    به گزارش نیکی، بانک مرکزی ژاپن احتمالا به دلیل جلوگیری از تضعیف ین، نرخ بهره خود را در ژوئیه یا اکتبر افزایش می دهد
    عربستان سعودی برای تنوع بخشی به اقتصاد خود قصد دارد ۴۰ میلیارد دلار به توسعه هوش مصنوعی اختصاص دهد.
    موسسه رتبه بندی فیچ: «ما انتظار داریم که بانک مرکزی ژاپن نرخ بهره را تا سال ۲۰۲۵ به ۰٫۲۵ درصد افزایش دهد.»

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    هفته جاری از روز سه شنبه

شاخص سفارشات کالاهای بادوام (خالص) (ماهانه) (فوریه)
    در روز سه شـنبه میزان سفارشـات کالاهای بادوام ایالات متحده در دو نسـخه هدلاین و خالص منتشر می شود. این گزارش نشان دهنده حجم سفارش کالاهایی است که تاریخ انقضای بیش از ۳ سال دارند. نسخه خالص یا هسـته که میزان سفارشـات را بدون آیتم حمل ونقل نمایش می دهد معیار دقیق تری از روند اصلی تقاضا برای ً کالاهای بادوام است. پس از افت شدید سفارشات کالاهای بادوام در ماه ژانویه، که عمدتا به مشکلات کمپانی بوئینگ مرتبط بود، انتظار می رود در هر دو نسخه شاهد بهبود نسبی اوضاع باشیم. تأثیر این گزارش روی بازار، ً معمولا کوتاه مدت است.
    شاخص اطمینان مصرف کننده CB (مارس)
    در ادامه شاخص اعتماد مصرف کننده کنفرانس برد یا CB در نوبت انتشار قرار دارد که یکی از دقیق ترین معیار ها ی اطمينان سنجی است و برای اندازه گیری میزان خوش بینی مصرف کنندگان آمریکایی نسبت به شرایط اقتصادی جامعه به کار می رود. پس از افت محسـوس شـاخص در ماه فوریه، انتظار می رود در ماه مارس اندکی بر میزان خوش بینی مصرف کنندگان نسبت به آینده افزوده شود. شاخص اعتماد مصرف کننده تنها در صورتی بر بازارها اثر محسوسی دارد که بیش از ۵ واحد تغيير داشته باشد.

چهارشنبه
    صبح چهارشنبه با گزارش شاخص بهای مصرف کننده استرالیا آغاز می شود که پیش بینی می شود از ۳٫۴ درصد به ۳٫۵ درصد ً افزایش یابد. بانک مرکزی استرالیا در نشست هفته قبل خود موضعی نسبتا خنثی داشت، اما میشل بولاک بر تعهد RBA مبنی بر کاهش تورم به محدوده هدف ۲ تا ۳ درصدی تأکید کرد. با توجه به فشردگی بازار کار استرالیا، اگر تورم نیز وارد روند صعودی شود میزان انتظارات از RBA برای کاهش نرخ بهره در ماه سپتامبر تعدیل خواهد شد. اگر بانک مرکزی استرالیا دیرتر از سایر همتایان خود وارد چرخه تسهیلی شود، فضایی مناسب جهت تقویت دلار استرالیا در برابر سایر ارزها فراهم می شود.

گزارش هفتگی ذخایر نفت خام - گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
    ذخایر نفت خام Cushing - اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
    حراج اوراق با سررسید 7 سال
    پنج شنبه:
    در روز تعطیلـی بانک هـای اسـترالیا و نیوزیلند، اداره آمار کانادا یکی از مهم ترین گزارش هـا یعنی تولید ناخالص داخلی ماه ژانویه را منتشـر می کند که برآوردها حاکی از رشد ۰٫۴ درصدی GDP در ماه اول سال ۲۰۲۴ اسـت. پایـان اعتصابـات در کبـک، توسـعه بخش خدمات آموزشی و افزایش بهـای نفـت از دلایـل رشـد GDP در مـاه ژانویه عنوان می شود. بازارها در حال حاضر ۷۵ درصد احتمال برای کاهش نرخ بهره توسط BoC قائل هستند؛ رشد فراتر از انتظار GDP موجب تعدیل احتمال کاهش نرخ بهره شده و از دلار کانادا حمایت می کند.
    در ایالات متحده سـومین و آخرین برآورد رشـد تولید ناخالص داخلی برای سـه ماهه چهارم سـال ۲۰۲۳ منتشر خواهد شد. در برآورد دوم رشد تولید ناخالص داخلی ۳٫۲ درصد عنوان شده بود که احتمال بازنگری در آن اندک است. برآوردهای اولیه برای رشد سه ماهه اول حاکی از یک فصل مثبت دیگر در حدود پیش بینی بلندمدت فدرال رزرو یعنی ۱٫۸ درصد است. اگر گزارش نهایی GDP سه ماهه چهارم فاقد هرگونه غافلگیری صعودی یا نزولی باشد تأثیر محسوسی روی بازارها نخواهد داشت.

در نهایت، شاخص بهای مصرف کننده توکیو مورد توجه فعالان اقتصادی قرار خواهد گرفت. پیش بینی می شود ً تورم ماه مارس توکیو که معمولا شـاخصی پیشـرو برای تورم کل کشـور است از ۲٫۶ درصد به ۲٫۴ درصد کاهش یابد که دلیل ایـن افت به برنامه های حمایتـی دولت در زمینـه بهای انرژی بازمی گـردد. با توجه بـه قرارگیری ین ژاپـن در پایین ترین سـطح ۳۰ سـال اخیـر در برابـر دلار آمریـکا، پایـداری تورم بالاتر از سطح ۲ درصدی و چشم انداز افزایش نرخ بهره توسـط BoJ از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

در روز تعطیلی بانک های سوئیس، آلمان، انگلستان، کانادا و بازارهای سهام ایالات متحده، مهم ترین داده هفته یعنی شاخص هزینه های مصرف شخصی (PCE (منتشر می شود که تغييرات قیمت کالاهای مصرفی و خدمات تبادل شده در اقتصاد ایالات متحده آمریکا را اندازه گیری می کند. پیش بینی ها نشان می دهد PCE خالص سالانه در ماه فوریه روی ۲٫۸ درصد ثابت مانده که حاکی از توقف پیشـرفت در روند کاهش تورم اسـت. از آنجایی که PCE معیار ترجیحی فدرال رزرو برای نرخ تورم است، داده های چند ماه گذشته اطمینان لازم را در میان سیاست گذاران برای کاهش نرخ بهره فراهم نساخته است. به طور کلی، مقامات فدرال رزرو ترجیح می دهند نرخ بهره را برای مدت طولانی تری در سطوح فعلی حفظ کنند تا اینکه خیلی زود نرخ بهره را کاهش داده و ریسک بازگشت تورم را به جان بخرند.

هفته خوبی را داشته باشید ایام به کام و کمبود ها را به دلیل سفر ببخشید ...

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام

روز جمعه یک داده بسیار مهم داریم در مورد pce داده بسیار*مهمی است و من در یک پست خدمتتون کامل عرض کردم .... و سخنرانی اقای پاول ، توصیه که میتونم داشته باشم ....کاری که این روزها من با مایند ست خودم دارم انجام میدم ... ۱: ریسک خودم را تا تونستم پایین اوردم ، قرار نیست چون تریدر هستیم ، هر روز ترید کنیم ... امروز هم در سشن لندن و هم در انتهای سشن لندن بر اساس چک لیست فرصت ورود داشتم ... اما معامله نکردم ... تلاش برای داشتن ذهنیت خوب .... قرار نیست هر روز معامله کنیم .... ما تریدر ها کلی وقت میزاریم که ترید کردن یاد بگیریم ... نقطه مقابل موفقیت در ترید .... یاد گرفتن ترید نکردن در هر زمان و مکانی است ... من در مسافرت دلیلی برای معامله ندارم ... و نگته اخر ... روز جمعه خیلی از بانکهای کشور های مختلف تعطیل است ... حتما به صفحه اصلی بروکر خودتون سر بزنید و اطلاعات کامل در*مورد تعطیلی چارت ها داشته باشید ...
    ایام به کام و آرزوی سلامتی و شادابی برای تمامی اعضای اکادمی
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-27-2024 در ساعت 20:35

20. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)