صفحه 20 از 23 نخستنخست ... 101819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 191 به 200 از 226

موضوع: شاخص دلار ... Dxy

1,195 بار در 319 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ...

اگر پیگیر پست های قبلی باشید .... و معامله گری باشید که روند بازار براتون مهم باشه ... در یکی از پست ها عرض کردم که الان فدرال رزرو بیشتر توجه خودش رو روی داده pce گداشته ....و امروز این داده همراه با نرخ بیکاری و cpi ناحیه یورو میتونه به بازار روند و شکل خاصی رو بده ....
    نگاهی به چارت شاخض دلار .... طلا ..... و یورو میندازیم ...

در مورد شاخص .... دو تا مخدوده لیکوییدی مهم داریم ..... با اون محدوده ها کاری ندارم ... اما چیزی که میدونم ... زمانی میتونم به خرید دلار فکر کنم که به ناحیه طلایی خودش یعنی بین 0.5 تا 0.618 خودش برسه .... شاخص برای ما های جدید به ثبت رسونده ... و های قبلی خودش رو شکونده مساله اینجاست بعد از زدن های چقتر میخواد اصلاح حرکتی داشته باشه ...

طلا
    یک روند ریزشی میبینم .... که سقف و کف های مشخصی داره و الان در سقف قیمتی هستیم .... وقتی در شقف قیمتی هستیم ... به خرید فکر نمیکنم ... در کف به فروش فکر نمیکنم .....

یورو :
    چرا روی جفت ارزها ترید نمیکنم 2 ماهه اول سال .... دلیلش کاملا در چارت مشخص است ... یک بی تصمیمی .... یک دو دلی ... یک مومنتوم ضعیف .... رفت و برگشت هایی که دلیلی نداره .... به زبان ساده ... روی اصول حرکت نمیکنه ... بهتر بگم .. بازار رو درک نمیکنم ... وقتی درک نمیکنم دلیلی نداره ورود کنم ... در طی این دو ماه کلا 2 تا معامله باز کردم ... اولی دلار نیوزلند بود که شکر خدا تمامی مشکلات اقتصادی و ارزش پول کشور نیوزلند حل شد ... و دومی که دیروز در ناحیه 1.08 یورو خرید کردم با استاپ 1.078 که با داده هایی که امروز داریم .... تقریبا ریسک فری کردم .... اگر بازار بیاد پایین فقط هزینه کمیسیون و سواپ نخواهم داد ...
    روزهایی که از مارکت سر در نمیارید ... معامله نکنید .... همین

من هم مثل شما به شدت علاقه مند هستم که یک مارکت روند دار داشته باشیم .و.. و هفتگی و روزانه تریدهای جدابی داشته باشیم ... ولی متاسفانه بازار راه نمیده ...

روز خوبی رو برای شما عزیزان آرزو میکنم
    There is no such thing as a perfect trader.

We are all lifelong learners.

2. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خلاصه ای از سخنرانی هایی از مقامات پولی کشورها ...

خانم یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده:
    چشم انداز جهانی را کاملاً مطلوب در نظر می گیرم، همواره خطراتی وجود دارد
    اگر جنگ اسرائیل و غزه به درگیری های منطقه ای گسترش یابد، برای چشم انداز جهانی خطر دارد.
    ما تاثیر قابل توجهی از مناقشه خاورمیانه بر اقتصاد جهانی را ندیده ایم
    به نظارت دقیق این موضوع ادامه خواهد داد
    اقتصاد ایالات متحده به طرز خارق العاده ای خوب عمل می کند، اما اگر رشد اقتصادی به زیر 3.1 درصد برسد، تعجب نخواهم کرد.
    من ریسک رکود اقتصادی آمریکا را نمی بینم.
    من فرض می*کنم با گذر در سال جاری، تورم به ۲ درصد نزدیک*تر می*شود.
    قای رامسدن از بانک مرکزی انگلیس :
    ما نمی توانیم ثبات را بدیهی بدانیم.
    ما شروع به عادی سازی ترازنامه می کنیم.
    من از چشم انداز متعادل تر در مورد ریسک های تورم که در آخرین پیش بینی های کمیته mpc ارائه شده است، حمایت می کنم.
    بازارها در حال گذار به حالت عادی جدید هستند.
    شاخص های کلیدی تداوم تورم همچنان بالاست.
    من به دنبال شواهد بیشتری در مورد این هستم که این تداوم چقدر مستحکم خواهد بود و اینکه سطح فعلی نرخ بانکی چقدر باید حفظ شود.
    ما شاهد تداوم تورم در بریتانیا هستیم.
    تورم خدمات بریتانیا بیش از آنچه دیده می شود، کاهش یافته است.
    تورم خدمات برای من یک شاخص مهم بوده و در سطوح بسیار بالاتر از میزان مطابقت با هدف 2 درصدی سرعت رشد قیمت*ها باقی مانده است
    بایدن، رئیس جمهور آمریکا در دیدار با رهبران کنگره :
    باید راه حلی برای تامین مالی دولت پیدا کرد، فکر می کنم که می توانیم این کار را انجام دهیم
    باید به اوکراین کمک مالی کرد، وضعیت وخیم است
    تعطیلی دولت به اقتصاد آسیب می زند.
    خانم بومن از فدرال رزرو:
    من در مورد سیاست پولی محتاط خواهم ماند.
    آخرین داده*های تورم حاکی از پیشرفت آهسته*تر در مورد تورم است.
    کاهش سریع نرخ بهره می تواند منجر به نیاز به افزایش نرخ در آینده شود.
    در صورت توقف یا معکوس شدن تورم، مایل به افزایش نرخ بهره هستم
    اگر تورم به طور پایدار به هدف 2 درصد برسد، در نهایت کاهش نرخ بهره مناسب خواهد بود، اما هنوز آنجا نیست
    من انتظار دارم که تورم با ثابت نگه داشتن نرخ بهره کاهش بیشتری پیدا کند، اما من ریسک های تورمی صعودی را می بینم.
    موضع سیاست پولی فدرال رزرو محدود کننده و به طور مناسب تنظیم شده است.
    فعالیت اقتصادی و هزینه های مصرف کننده قوی و بازار کار تحت فشار است.

بانک مرکزی نیوزیلند نرخ بهره خود را مطابق با انتظارات در رقم قبلی 5.5 درصد ثابت نگه داشت.
    بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی نیوزیلند؛

نرخ بهره (ocr) برای مدت طولانی محدود کننده باقی می ماند تا از نتیجه مطلوب اطمینان حاصل شود
    اقتصاد نیوزلند همانطور که کمیته پیش بینی کرده است، تکامل می یابد.
    تورم خالص و معیارهای مختلف پیش بینی تورم کاهش می یابد و خطرات چشم انداز تورم را متعادل می کند.
    بانک مرکزی نیوزیلند اطمینان دارد که سطح فعلی ocr، تقاضا را محدود می کند
    بانک مرکزی نیوزیلند توانایی تحمل شگفتی های تورمی صعودی را محدود می کند، زیرا تورم زمینه ای از محدوده هدف فراتر می رود.
    فشار ظرفیت کمتر برای رسیدن تورم به هدف مورد نیاز است
    فشار ظرفیت در سال گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است
    بازار کار نیوزلند به دلیل رشد ضعیف تقاضا و مهاجرت بیشتر، محدودیت*های ظرفیت را کاهش می*دهد.
    کمیته موافقت کرده که نرخ بهره باید برای مدت طولانی محدود بماند
    کمیته هماهنگی بهتری بین تقاضای کل و ظرفیت عرضه اقتصاد مشاهده می کند
    فشار ظرفیت در اقتصاد نیوزلند اندکی کمتر از آنچه قبلاً تصور می شد
    کمیته از ظرفیت محدود اقتصاد برای مقابله با شگفتی های تورمی بیشتر آگاه است
    کاهش اخیر در تورم خالص و انتظارات تورم کسب و کار دلگرم کننده است، اما هنوز بالای محدوده هدف تورمی 2% قرار دارد.

خانم ون در لاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا:
    اتحادیه اروپا باید برای ریسک های جنگ آماده باشد.
    تهدید جنگ ممکن است قریب الوقوع نباشد، اما غیرممکن نیست.
    اتحادیه اروپا باید طی 5 سال آینده ظرفیت صنعتی دفاعی خود را به میزان بیشتری شارژ کند.
    آقای دی گویندس از بانک مرکزی اروپا :
    چشم انداز تورم اخیر بسیار مثبت بوده است، قیمت ها به کاهش خود ادامه خواهند داد و ما باید مطمئن باشیم که قیمت ها به سمت هدف 2 درصدی ما حرکت خواهند کرد.
    زمانی که بانک مرکزی اروپا مطمئن شد که تورم به سمت 2 درصد پیش می رود، نرخ ها کاهش می یابد.
    تصمیم گیری ها به داده ها بستگی دارد نه تاریخ ها.
    اگر داده های جدید ارزیابی اخیر ما را تایید کند، شورای حاکم بانک مرکزی اروپا سیاست پولی خود را اصلاح خواهد کرد.

آقای کازمیر از بانک مرکزی اروپا:
    کاهش تورم زمینه ای سریعتر از آنچه پیش بینی می شد پیش می رود، اما تورم خالص هنوز نامشخص است.
    من یک کاهش نرخ در ژوئن و سپس یک چرخه هموار و ثابت کاهش سیاست را ترجیح می دهم.
    من از تغییر اخیر در انتظارات راضی هستم.
    بانک مرکزی اروپا بهبود چشم انداز تورم را تصدیق خواهد کرد، اما باید از راهنمایی های رو به جلو در مورد نرخ ها در ماه مارس اجتناب کند.
    مورد پایه فرود نرم اقتصادی می باشد اما مشکلات رشد ساختاری است و این به دلیل نرخ های بالا نیست.

خانم لوگان از فدرال رزرو:
    باید بین کند شدن سرعت کاهش ترازنامه و پایان انقباض کمی (qt) تمایز قائل شد
    کاهش سرعت در زمینه کوچک کردن ترازنامه به معنای کنترل سرعت است.

خانم کالینز از فدرال رزرو:
    من باید شواهد بیشتری ببینم مبنی بر اینکه روند کاهش تورم قبل از شروع به عادی سازی سیاست ادامه خواهد داشت.
    زمان بیشتری برای تشخیص اینکه آیا اقتصاد به طور پایدار در مسیر ثبات قیمت ها با بازار کار سالم قرار دارد یا خیر، نیاز است.
    ما نباید به خواندن داده های فردی بیش از حد واکنش نشان دهیم.
    من می*خواهم شواهد مستمری ببینم مبنی بر اینکه نشان می*دهد رشد دستمزدها به فشارهای تورمی کمک نمی*کند.
    بازگشت تورم به 2 درصد احتمالاً مستلزم رشد تقاضا با سرعتی معتدل*تر در سال جاری خواهد بود.
    در ارزیابی پیشرفت تورم، من به دنبال این هستم که انتظارات تورمی به خوبی تثبیت شده باشد و یک تعدیل منظم در تقاضای نیروی کار باشد.
    من می خواهم شاهد کاهش مداوم تورم مسکن و تورم خدمات غیرسرپناهی باشم.
    ریسک باقی ماندن تورم بالای 2 درصد کاهش یافته است.من ریسک*ها بین کاهش زود هنگام نرخ بهره و خیلی دیره آن را، متعادل*تر می*بینم.
    وی خاطرنشان می کند که "بسیار بعید" است که بتوان تورم را "به طور پایدار" به 2 درصد کاهش داد، بدون اینکه رشد اقتصادی کندتر شود.
    بانک مرکزی می تواند در مورد کاهش نرخ ها "روشگر و محتاط" عمل کند
    «چیزهایی وجود دارد که می*تواند باعث شود من بخواهم زودتر از موعد نرخ های بهره کاهش یابد، برای مثال اگر بازار کار کمی شکننده*تر به نظر برسد یا اگر برخی از اعداد تورم واقعاً کاهش یابند، که در این صورت در موضع من تفاوت ایجاد می*کند، بنابراین گذره زمانِ بیشتر، مفید خواهد بود.»
    ما انتظار داریم که شاهد کاهش بیشتری در ذخایر باشیم و به این نکته توجه خواهیم کرد که چه نقطه ای ممکن است مناسب باشد که به qt مراجعه کنیم.
    من انتظار دارم که شاهد کاهش بیشتری در ذخایر بانکی باشیم.
    هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا سیگنال درستی را از داده های تورم مسکن استخراج می کنیم یا خیر.
    خانم کالینز پیش از این گفته بود که انتظار دارد بانک مرکزی بتواند در اواخر سال جاری نرخ بهره را کاهش دهد، اما در مصاحبه امروز نشان داد که عجله ای برای انجام این کار ندارد.
    آقای باستیک از فدرال رزرو :
    هنوز کار برای انجام دادن در مورد تورم وجود دارد، هنوز پیروزی را اعلام نکرده ام.
    من انتظار دارم که حرکت تورم در مسیر هدف 2 درصد ادامه داشته باشد.
    این یک پیش روی سریع تا تورم 2 درصد نخواهد بود، انتظار نوسانات را داشته باشید.
    من در مورد سیاست پولی صبور هستم.

آقای ویلیامز از فدرال رزرو:

فشارهای تورمی در بحبوحه بهبود کلی بسیار کاهش یافته است.
    من یک مسیر ناهموار برای بازگشت به تورم 2 درصد را می بینم.
    من اجازه خواهم داد که داده های اقتصادی ورودی مسیر سیاست پولی را تعیین کنند.
    من کاملا متعهد به دستیابی به هدف تورم ۲ درصدی فدرال رزرو هستم.
    هنوز راه هایی برای رسیدن به هدف تورم 2 درصدی وجود دارد.
    نرخ بیکاری 3.7 درصد فعلی در حدود سطح بلندمدت است.
    اقتصاد و بازار کار قوی است و عدم تعادل در حال کاهش است.
    پیش بینی می کنم که تورم امسال به 2 تا 2.25 درصد و در سال 2025 به 2 درصد خواهد رسید.
    من پیش بینی میکنم که رشد اقتصادی در سال جاری به میزان 1.5 درصد و بیکاری به حدود 4 درصد برسد
    ریسک چشم انداز در هر دو طرف بالا و پایین وجود دارد.
    ریسک های مربوط به وظایف بانک مرکزی از قبیل اشتغال و تورم در حال حرکت به سمت تعادل بهتر است.
    بحث بر سر کاهش نرخ بهره نشانه پیشرفت در کاهش تورم است.
    فدرال رزرو احتمالا در اواخر سال جاری نرخ بهره را کاهش خواهد داد.
    پیامدهای همه گیر همچنان بر اقتصاد تأثیر می گذارد، اما من به چشم انداز خوشبین هستم.
    من شاهد قیمت گذاری مجدد املاک تجاری هستم.
    سالها طول می کشد تا املاک تجاری با واقعیت جدید سازگار شوند.
    من مطمئن هستم که می توان از چالش های املاک تجاری عبور کرد.
    سه کاهش نرخ بهره در سال 2024 برای فدرال رزرو منطقی و قابل بحث است.
    اقتصاد کنونی ایالات متحده شبیه به جایی است که در جلسه سیاست گذاری دسامبر برگزار شد.
    مشخص نیست که تعطیلی دولت آمریکا چه تأثیری بر اقتصاد خواهد داشت.

آقای اور، رئیس بانک مرکزی نیوزیلند:

بانک*های مرکزی ممکن است مجبور شوند نرخ*های بهره را بالاتر از انتظارات بازارها نگه دارند
    اقتصاد نیوزلند همانطور که انتظار می رفت «به طور گسترده» تکامل یافته است
    بحث در زمینه افزایش نرخ صورت گرفت، اما نظر اجماع مبنی بر کافی بودن نرخ ها بود
    فشارهای قیمت داخلی همانطور که انتظار می رفت کاهش می یابد
    از دیدن کاهش انتظارات تورمی احساس آرامش می کنیم
    داده ها نسبت به ماه نوامبر به ما اطمینان بیشتری نسبت به چشم انداز داده است
    ما در دوره کاهش تورم هستیم
    اقتصاد با یک سناریوی فرود نرم مواجه است
    بانک ها باید بر سر نرخ وام مسکن رقابت کنند
    بهره وری پایین چالش برانگیزترین متغیر برای مدیریت است.
    از آنجایی که تقاضای کل کاهش یافته است، افزایش هزینه ها سخت تر شده است
    سطح فعلی نرخ بهره در حال محدود کردن تقاضا است
    چشم انداز تورم بسیار متعادل است.
    نرخ بهره باید امسال در جایی که هست بماند.

در اخر .... آرزوی روزهای خوبی برای شما عزیزان دارم ....

4. 4 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    هفته اول ماه مارس

عرض ادب .... خدمت معامله گران عزیز ....

امیدوارم دو ماه اول سال رو با خوبی پشت سر گداشته باشید ... و در پایان این ماه 3 ماهه اول سالتون رو با برایند مثبت تموم کنید

هفته شلوغی رو داریم .... نرخ بهره ا حوزه یورو و سخنرانی پاول و ADP و در روز جمعه هم NFP
    امیدوارم که هفته خوبی برای شما عزیزان باشد ...

اخبار اقتصادی ....

روز دوشنبه خبر خاصی نداریم ...پس چارت ها تکنیکالی حرکت خواهند کرد .... (البته همیشه تکنیکالی هستند ) منظورم این هست که موو بزرگی نمیتونیم داشته باشیم ...
    سه شنبه ساعت 6:15 و 6:30 شاخص PMI خدماتی رو خواهیم داشت ...
    روز چهار شنبه روز پر خبری رو داریم ....
    16:45
    گزارش تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی - ADP (فوریه)
    18:30
    سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا - Powell و گزارش موقعیت های شغلی اشغال نشده (ژانویه)
    19:00
    گزارش هفتگی ذخایر نفت خام - گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
    پنج شنبه
    16:45
    نرخ بهره شبانه تسهیلات سپرده (مارس) و تعیین نرخ بهره (مارس) یورو
    17:00
    شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
    18:30
    سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا - Powell

17:15
    کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا یورو
    و جمعه
    17:00
    شاخص نرخ رشد متوسط درآمد ساعتی (ماهانه) (فوریه) و گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی آمریکا - NFP (فوریه) و نرخ بیکاری (فوریه)
    یه سری اخبار هم در این هفته در حوزه دلار کانادا هست .... که در بالا قسمت خبر ها مشاهده میکنید ... همزمان هم با اخبار دلار خواهد بود ....

سراغ چارهاون میریم .... بررسی داشته باشیم ...
    شاخص دلار و یورو و طلا

اول سراغ چارت طلا

چیزی که من در چارت مشاهده میکردم را بیان کردم ... خودم هم طبق همین مشاهدات حتی روز جمعه معامله هم باز کردم .... بازار من در های های قرار داشت .... قیمت طلای 2050 .... کسی خریدار نیست ... هر کسی خرید کرده و سود کرده نوش جونش .... جزو پلن معاملاتی من نیست ... در سقف ها فروشنده ایم ... در کف ها خریدار ...

در عکس دوم دقیقا جایی که من عرض کرده بودم ... قیمت سقف سقف بود ... دلیلی برای خرید نداشتم ... اگر دلیلی وجود داشت ... از محدوده سواد من خارج هست ...
    اتفاقی که در طلا افتاد ... من تکنیکالی ندیدم ... بیشتر ربط میدم به سخنرانی پوتین ... انتظاری هم که از طلا دارم این هست که رنج بشه .... بیشتر از این نمیتونم چیزی بیان بکنم ...
    دلیل فروش من در این سقف .... گرانی قیمت بود ... ورود برای من در تایم 15 بر اساس الگوهای 1 ساعته بود ... اما چیزی که مهم بود این بود که تایم خبر و ریسک نکردن من بود ... قیمت تا ناحیه 0.618 هم رسید اما من در 0.5 خروج زدم ...

همچنان روز دوشنبه بر اساس الگوهای کندلی .... 4 ساعته منتظر تاییدیه فروش خواهم بود .... مارکت من باید رنج بشه ... بلاتکلیفی به وجود بیاد تا فروشنده باشم ... در ضمن کندلی بالای عدد 2088 کلوز نده ... منظورم از کندل ... 1 ساعته است ...
    چزوری رنج میشه ؟ شکل زیر .... تایم 4 ساعته .... ( مهم هست ) این بلاتکلیفی قیمت باید در تمامی تایم فریم ها بارها و بارها به صورت مولتی تایم بررسی سود ... مثلا قیمت در تایم 4 ساعته این شکلی است ... در تایم 1 ساعته چه شکلی است ... 1 ساعته و 15 دقیقه ..

میخواهعم ورود کنم ... استاپ من کجاست... بر اساس چه تایمی وارد میشوم و چه انتظاری از مارکت دارم ... این ها همه بازها و بارها با مشاهده و درک رفتار مارکت به دست خواهد آمد ...

تحلیل شاخص دلار برا اساس تحلیل قبلی همچنان منتظر هستم ... اگر برای شاخص دلار قصد خرید داشته باشم ... باید بر اساس موج در ارزان ترین ناحیه خریدار باشم ...وگرنه همچنان دلار برای خرید گران است ... بر اساس چیزی که در چارت مشاهده میکنم ...صبوری برای ارزان شدن

و اما یورو ....
    پست قبلی عرض کردم .... 1.08 خریدار یورو بودم .... تی پی 1.09
    تیپی را عوض کردم و در لول 1.085 بستم ... دلیل بستن ... آخر ماه وقتی 50 پیپ در سود هستم ... دلیل ندارد پوزیشن باز داشته باشم ...البته مارکت رنج شده بود و من نمیدیدم ...
    چیزی که الان میبینم ... بین لول 1.08 و 1.085 قیمت در حال رنج میباشد .. سعی میکنم سود بگیرم .... خرید در 1.08 فروش در 1.085 تا رنج من شکسته مسیر مشخص شود و در پولبک وارد روند شوم ... دیدی که دارم .... در چارت مشخص است ..

و در آخر ...
    روند مارکت کدام سمت است ... ؟ نمیدانم ... بخیریم یا بفروشیم ... همان قانون ساده ... در سقف فروشنده ایم ... در کف خریدار .... ورود بکنیم ... حد ضرر داریم ... یا محدوده خروج ... توصیه من همان 0.5 % است ... اگر قرار باشد استاپی بخوریم .... 0.5 % نهایت 1 % حجم

هفته خوبی داشته باشد ....
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-03-2024 در ساعت 08:07

6. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ....

مسایلی که این هفته باید به آنها توجه کنیم ! دقت داشته باشیم و بر اساس این موارد برای این ماه برنامه ریزی و پلن داشته باشیم .... !!!!
    این یعنی فاندامنتال !!!

1: آیا طلا یک ath خواهد زد ؟ دنیا به انس بالای 2000$ باید عادت بکند ؟
    2: نرخ بهره ایالات متحده چه خواهد شد ؟ با توجه به سخنرانی های بالا .... پلن و برنامه فدرال رزرو برای نرخ بهره چیست و من به عنوان یک معامله گر چه واکنشی نسبت به آن باید داشته باشم ؟
    3: گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی آمریکا , پیش بینی جدید و اختلاف فاحش این پیش بینی .... روز جمعه چه اتفاقی برای مارکت خواهد افتاد ... ؟ روند معاملات به چه سمتی خواهد بود ؟
    4: در جلسات آقای پاول چه خواهد گدشت ... ؟ اصلا در چه موردی میخواهد سخنرانی بکند ؟! و تاثیر آن چه خواهد بود ؟ 2 روز پیاپی ایشان موطف هستند ... طبق قانون در برابر مجلس نمایندگان و سنا حاضر شده و سخنرانی بکنند .... این اتفاق هر 6 ماه یک بار رخ میدهد ....موضوع قابل اهمیت این است که نشست دوم آقای پاول بر مارکت بی تاثیر خواهد بود .... چون دایره جواب های ایشون در جلسه دوم همان نکات جلسه اول است .... اگر اتفاق خاصی بیقتد ...و موضعی را ایشان تغییر دهند ... آنگاه مارکت به آن واکنس خواهد داد ...
    5:ایا کانادا نر بهره خود را کاهش و یا افزایش خواهد داد ؟
    6: آیا ناحیه یورو نرخ بهره خود را کاهش یا افزایش خواهد داد ؟

همه این موارد ..... مبحث هایی است که برای ما مهم است و باید به آنها دقت کنیم !!!
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-04-2024 در ساعت 16:15

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب ....

آپدیت مارکت ....

اونی رو که میبینم بیان میکنم ... به هیچ عنوان نه دید خرید دارم ... نه فروش .... این هفته کلا اهل ریسک نیستم .... اصلا هفته ای نیست که حتی بشه ریسک کرد ..

شاخص

نظر من در مورد شاخص همون پست های قبلی هست .... اگر بخواهم خریدار دلار آمریکا باشم ... ارزنده ترین قیمت این نواحی است ... بعد از خرید به رفتار مارکت نگاه خواهم کرد ... و برنامه ریزی خواهم کرد .... مهم است ایا دلار میتواند سقف قبلی را بزند ؟ یا ریزش خواهد کرد .... ؟

یورو
    من بر اساس تکنیکال در تایم روزانه مشاهداتم این است .....
    یورو من خیلی نزدیک لول بانکی خود یعنی 1.10 است .... اگر شاخص من به منطقه مورد نظر برسد .... یورذو من هم به لول بانکی خود خواهد رسید ....

طلا
    در چارت همه چیز مشخص است ... در پست های قبلی عرض کرده بودم ... 1973 رو از دست بدهد ... لول های پایین تر را خواهد دید .... از دست نداد خریداران حمایت کردند .... و قیمت به سمت سقف جدید حرکت کرد ... در مورد لول 2148.99 که قبلا داشتیم باید عرض کنم ... از آنچایی که این قیمت در هیچ سشن رسمی نبوده .... اعتباری ندارد .... و من همیشه سعی کردم این شادو رو فیلتر کنم ....
    قیمت به ناحیه مهمی رسیده .... هیچ تاییدیه فروشی در طلا دیده نمیشد .... در هیچ تایمی .... نه 1 ساعته نه 4 ساعته ... لطفا به فکر فروش نباشید ... خرید هم در سقف منطقی نیست ... بیننده باشیم و آموزشی ... تنها چیزی که مشاهده میشود ... ضعف در مومنتوم صعودی هست ... همین ...

4h

1h

جمع بندی
    فردا شهادت پاول در برابر مجلس سنا است .... سخنرانی بر روی شاخص دلار تاثیر گدار خواهد بود ....
    پنج شنبه اعلان نرخ بهره بانکی یورو .... 55% شاخص دلار را یورو تشکیل میدهد ... مهم خواهد بود ...
    جمعه خبر NFP به شدت میتونه بر بازار تاثیر بگداره ... و خیلی مهم هست ...

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    آقای باستیک از فدرال رزرو :

من پیش*بینی نمی*کنم که کاهش* نرخ های بهره، زمانی که شروع می*شوند، پشت سر هم باشند، اما این به واکنش بستگی دارد.
    من همچنان انتظار دارم امسال دو کاهش 0.25 درصدی داشته باشیم
    من باید قبل از کاهش نرخ بهره، پیشرفت بیشتری ببینم و در مورد کاهش تورم اطمینان حاصل کنم.
    تورم در مسیر بازگشت آرام به هدف 2 درصد قرار دارد، اما برای ادعای پیروزی خیلی زود است.
    استخدام در ژانویه، از جمله گستردگی استخدام، نشانه جدیدی از قدرت برای بازار کار است.
    بازگشت به ثبات قیمت ها بدون دردسرهای اقتصادی قابل توجه، موفقیت چشمگیری برای فدرال رزرو خواهد بود.
    فدرال رزرو زمان دارد تا مطمئن شود که تورم به هدف باز می گردد.
    من به هیچ وجه تنزل در بازار کار را نمی بینم.
    قدرت اقتصاد برای بسیاری از مشاغل کاملاً واضح است.
    کسب*وکارها می*گویند استرس در میان مصرف*کنندگان کم*درآمد وجود دارد و این امر توزیع را گسترش می*دهد.
    ریسک های تورم و اشتغال متعادل شده است.
    شور و نشاط در اقتصاد یک ریسک صعودی برای تورم است که نیاز به بررسی دقیق دارد.
    کسب و کارها مضطرب نیستند و آماده سرمایه گذاری و استخدام در زمان مناسب هستند.
    تا زمانی که رپو معکوس یک شبه در ترازنامه با حجم قابل توجهی فعال است، می تواند به کاهش ادامه دهد.
    من امیدوارم که فدرال رزرو بتواند به سرعت فعلی کاهش ترازنامه تا زمانی که ممکن است ادامه دهد.
    تورم خدمات همچنان بالاتر است و ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد تا تعدیل صورت گیرد.
    من هیچ موردی مبنی بر اینکه چه زمانی ممکن است برای کاهش سرعت کاهش ترازنامه مناسب باشد، ندارم.

12. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekzadeeh نمایش پست ها
    عرض ادب ....

آپدیت مارکت ....

اونی رو که میبینم بیان میکنم ... به هیچ عنوان نه دید خرید دارم ... نه فروش .... این هفته کلا اهل ریسک نیستم .... اصلا هفته ای نیست که حتی بشه ریسک کرد ..

شاخص

نظر من در مورد شاخص همون پست های قبلی هست .... اگر بخواهم خریدار دلار آمریکا باشم ... ارزنده ترین قیمت این نواحی است ... بعد از خرید به رفتار مارکت نگاه خواهم کرد ... و برنامه ریزی خواهم کرد .... مهم است ایا دلار میتواند سقف قبلی را بزند ؟ یا ریزش خواهد کرد .... ؟

یورو
    من بر اساس تکنیکال در تایم روزانه مشاهداتم این است .....
    یورو من خیلی نزدیک لول بانکی خود یعنی 1.10 است .... اگر شاخص من به منطقه مورد نظر برسد .... یورذو من هم به لول بانکی خود خواهد رسید ....

طلا
    در چارت همه چیز مشخص است ... در پست های قبلی عرض کرده بودم ... 1973 رو از دست بدهد ... لول های پایین تر را خواهد دید .... از دست نداد خریداران حمایت کردند .... و قیمت به سمت سقف جدید حرکت کرد ... در مورد لول 2148.99 که قبلا داشتیم باید عرض کنم ... از آنچایی که این قیمت در هیچ سشن رسمی نبوده .... اعتباری ندارد .... و من همیشه سعی کردم این شادو رو فیلتر کنم ....
    قیمت به ناحیه مهمی رسیده .... هیچ تاییدیه فروشی در طلا دیده نمیشد .... در هیچ تایمی .... نه 1 ساعته نه 4 ساعته ... لطفا به فکر فروش نباشید ... خرید هم در سقف منطقی نیست ... بیننده باشیم و آموزشی ... تنها چیزی که مشاهده میشود ... ضعف در مومنتوم صعودی هست ... همین ...

4h

1h

جمع بندی
    فردا شهادت پاول در برابر مجلس سنا است .... سخنرانی بر روی شاخص دلار تاثیر گدار خواهد بود ....
    پنج شنبه اعلان نرخ بهره بانکی یورو .... 55% شاخص دلار را یورو تشکیل میدهد ... مهم خواهد بود ...
    جمعه خبر nfp به شدت میتونه بر بازار تاثیر بگداره ... و خیلی مهم هست ...
    عرض ادب .....

شهادت اقای پاول در برابر مجلس نمایندگان .....
    سوال از ایشون و تکرار جواب های تکراری ....

داده های adp و جدول استعقای خود خواسته نشان از افت بازارهای کار در ایالات متحده را میدهد ....
    نرخ بهره بانکی کانادا ثابت ماند ....
    فردا داده مهم در ناحیه یورو هست ... نظر شخصی من .... ( وقتی نزدیک لول بانکی هست .... اصولا میتونه بره و خودش رو به لول 1.1 برسونه .... همون تشویق مردم به خرید و خروج آرام آرام بزرگان .... در مورد طلا و بیتکوین و حتی دلار و آب شده خودمون هم صدق میکنه ....
    فضا رو برای کل مردم اماده میکنند .... مردم هم وارد بشوند و بزرگان آرام آرام لول به لول میفروشند ....
    شاخص : به لول 0.382 خودش رسید و احترام گداشت .... یور هم همینطور .... پله اول تصمیم گیری ها در لول 0.5% و پله دوم در لول 0.618 میتونه باشه .... تصمیم گیری عرض کردم .... نه خرید فول مارجین ... باید کامل بررسی بشه .... استاپ کامل قیمتی ... رنج و تشکیل منطقه برای چرخش قیمت .. که در چارت طلا مشخص کرده بودم ...

در مورد طلا .... نظر نمیدهم ....

موفق باشید

14. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خلاصه سخنرانی ها ....

آقای پاول، رئیس فدرال رزرو :
    ما انتظار نداریم تا زمانی که اطمینان بیشتری به حرکت پایدار تورم به سمت 2 درصد نداشته باشیم، کاهش نرخ سیاستی مناسب باشد.
    ما به دقت داده های دریافتی، چشم انداز در حال تحول و تعادل ریسک ها را ارزیابی خواهیم کرد.
    چشم انداز اقتصادی نامطمئن است، پیشرفت مداوم تا نرخ تورم 2 درصد مطمئن نیست.
    نرخ بهره احتمالاً در این چرخه در اوج خود است.
    احتمالاً در مقطعی از سال جاری شروع به برقراری محدودیت در سیاست گذاری مجدد مناسب خواهد بود.
    اقتصاد طی سال گذشته پیشرفت قابل توجهی در دستور کار دوگانه داشته است.
    در حالی که تورم هنوز بالای 2 درصد است، اما به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
    ریسک دستیابی به اهداف دوگانه به سمت تعادل بهتر حرکت می کند.
    تقاضای نیروی کار همچنان از عرضه فراتر رفته است، رشد دستمزد اسمی کاهش یافته است.
    موضع محدود کننده فدرال رزرو فشار نزولی بر فعالیت اقتصادی و تورم وارد می کند.
    بازار کار نسبتاً تحت فشار است.
    ریسک ها برای کاهش خیلی زود نرخ بهره و همچنین خیلی دیر یا خیلی کم آن برابر است
    داده های دریافتی تعیین می کند که کاهش نرخ ها چه زمانی آغاز می شود.
    ما دوست داریم به تورم اعتماد بیشتری داشته باشیم، در حال حاضر کمی اطمینان داریم اما اعتماد بیشتری می خواهیم.
    قدرت اقتصاد و بازار کار به این معنی است که ما می*توانیم با دقت و متفکرانه به آن نزدیک شویم
    آنچه تا کنون شاهد آن بوده ایم رشد مستمر بوده است که باید ادامه پیدا کند.
    دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم اقتصاد در کوتاه مدت در معرض خطر رکود قرار دارد یا با آن مواجه است.
    فکر نمی*کنم احتمال رکود در حال حاضر افزایش یافته باشد
    تورم به شدت کاهش یافته است.
    من فکر می کنم که می توانیم به فرود نرم دست پیدا کنیم
    ما از ابزارهای خود برای حفظ بازار کار قوی و رشد قوی و در عین حال پیشرفت در زمینه تورم استفاده می کنیم.
    ما تاکنون در مسیر خوبی قرار داریم و می توانیم به آنجا برسیم.
    ریسک cre (املاک تجاری) قابل کنترل است.
    ما مطمئن هستیم که بانک*هایی که در معرض ریسک بخش املاک تجاری قرار دارند، می*توانند هرگونه زیان را مدیریت کنند و لازم به ذکر است که کار کردن با آن برای چندین سال مشکل خواهد بود.
    ما روی هوش مصنوعی بسیار متمرکز هستیم.
    مهاجرت و مشارکت نیروی کار هر دو به رشد اقتصادی قوی که در سال گذشته داشتیم کمک کردند.
    اگر اقتصاد همانطور که ما امیدواریم تکامل یابد، نرخ بهره باید به میزان قابل توجهی در سال های آینده کاهش یابد.
    بیمه اموال به طور معناداری بر تورم افزوده است.
    ما به دنبال این نیستیم که تورم تا 2 درصد کاهش یابد، اما به شواهد بیشتری نیاز داریم.
    هرچه جلوتر می رویم، تورم 12 ماهه کاهش خواهد یافت، من به دنبال قرائت تورم بهتر از آنچه بودیم نیستم، من به دنبال چیزهایی هستم که دیده ایم.
    املاک تجاری (cre) یک مشکل جدی است و در برخی بانک ها و مکان ها نسبت به سایرین جدی تر است.
    ما باید آماده باشیم که از فصل بعدی اقتصاد غافلگیر شویم

خانم دالی از فدرال رزرو :

ما متعهد به پایان دادن به ثبات قیمت هستیم.
    نرخ های بهره بالا هزینه مسکن را به طور موقت افزایش می دهد، اما برای کاهش تورم لازم است.
    افزایش هزینه های مسکن عامل اصلی افزایش تورم بوده است.
    فدرال رزرو روی کاهش تورم متمرکز و مصمم است.
    سیاست پولی در جای خوبی است، اما کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد.
    من خوشحالم که توانستیم تورم را با وجود استحکام بازار کار کاهش دهیم.
    نگه داشتن بیش از حد طولانیِ نرخ ها، می تواند یک خطای اجباری ایجاد کند و به اقتصاد آسیب برساند.
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-06-2024 در ساعت 23:51

16. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    آپدیت مارکت ....

شاخص .... یورو ...

عرض ادب و احترام ....

شاخص و یورو طبق تحلیلی که از هفته های پیش هم داشتیم .... در همان روند در حال حرکت هستند ... باید منتظر باشیم ...ببینیم فردا مارکت با توجه به داده nfp چه واکنشی خواهد داشت ....

طبق پیش بینی ... قیمت در حال رسیدن به 0.5% لول فیبو خودش هست .... و تقریبا به مرحله ارزندگی نزدیک میشود ... باکس ارزندگی برای یه عده بین 0.618 و 0.786 است و یه عده بین 0.5 و 0.618 .... نظر من ارزی که میخواید معامله کنید رو باید حتما حتما بررسی کنید ... ببینید در گدشته از چه ناحیه هایی برگشت شکل گرفته ... مدل برگشتی چطوری هست ... شارپ برگشته .... استاپ قیمتی شکل گرفته و الی آخر ... همه اینها باید بارها و بارها توسط شما بک تست ... مشاهده شود تا به مرحله اجرا برسد ....در نظر داشته باشید ... رسیدن به لول به معنی برگشت نیست و حتما حتما شما باید تاییدیه های لازم رو بگیرید ...شاخص ما در تایم روزانه بای -4 ساعته بای - 1 ساعته و 15 دقیقه سل است ....

یورو ..

منتظر واکنش قیمت به لول 1.1 هستم ... باید کندل روزانه کلوز بدهد ... و حتی هفتگی .... تا برای خرید وفروش برنامه ریزی کرد ....

اگر قصد خرید داشتی ... باید 1.08 خرید میکردی ... یا بعد از داده امروز ورود میکردی ... الان نه وقت خرید است ... نه فروش ... فردا جمعه خبر nfp حتما بازی قیمتی خواهیم داشت ....
    در مورد طلا ...
    شارپی بای هست دیگه ... چی بگم ؟ وقتی به قوانین احترام نمیگدارد ... قیمت هیجانی خرید است و نظری در مورد طلا ندارم ... چون قابل تحلیل نیست ..ولی چیزی که مشخص شد ... عرض بنده در مورد سقف و کف بود .... سقف و کف های طلا الان این مدلی است ...

از آنجایی که این شادو در هیچ سشنی نبوده .... بابت این مارکت اصلا به این شادو احترام نگداشت و در تایم روزانه .... سقف بعدی معتبر عست و بالاتر ...
    موفق و پیروز باشید

18. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    هفته دوم سومین ماه میلادی ...

نگاهی به هفته گدشته
    هفتـه گذشـته در کنـار رکوردشـکنی بیت کویـن و لمـس سـقف تاریخـی، هفتـه قدرت نمایـی طـلا بـود کـه بـا رشـدی خیره کننـده توانسـت ضمـن عبـور از سـقف تاریخـی قبلـی تـا ۲۱۹۵ دلار صعـود کنـد. داده هـای ضعیـف اقتصـادی ایـالات متحـده، تـداوم خریدهـای اسـتراتژیک بانک هـای مرکـزی کـه به دنبـال متنـوع ســازی ذخایــر خــود و کاهــش وابســتگی بــه دلار هســتند، رشــد تقاضــا از ســوی مصرف کننــدگان نگــرانچینـی و تنش هـای ژئوپلتیکـی دامنـه دار، زمینـه مناسـبی بـرای رشـد طـلا فراهـم سـاخته اسـت. از سـوی دیگـر، چشـم انداز کاهـش نـرخ بهـره فـدرال رزرو و احتمـال بازگشـت ترامـپ بـه کاخ سـفید مسـیر را بـرای رکوردشکنی بیشتر طلا در ماه های آتی هموار می سازد

چنند خبر افتصادی
    کارشناسان صندوق بین المللی پول معتقدندنرخ تورم جهانی در سال های آینده به تدریجکاهش خواهد یافت، اما سرعت کاهش زیادنیست و ممکن است بانک های مرکزی دیرتر ازآنچه تصور می شود برای کاستن از نرخ های بهرهاقدام کنند
    پـس از عملکـرد ضعیـف سـهام اپـل و درمیـان نگرانی هـا نسـبت به تقاضـای ضعیف برایمحصـولات کلیـدی ایـن شـرکت، اپل از فهرسـتخریدهای برتر گروه گلدمن ساکس حذف شد
    اقتصاددانان دویچه بانک، بارکلیز، گلدمنساکس، ولز فارگو، مورگن استنلی، بانک آو آمریکاو کومرتس بانک انتظار دارند بانک مرکزی اروپا درماه ژوئن نرخ بهره را کاهش دهد.
    انویدیا از نظر ارزش بازار، آرامکو را پشت سرگذاشت تا سومین شرکت با ارزش جهان شود.این در حالی است که درآمد شرکت آرامکو حدود۱۰ برابر انویدیا است.

اخبار اقتصادی ...

منطقه یورو در هفته آتی نشست ECOFIN را در پیش دارد. جلسات اکوفین به عنوان مهم ترین نهاد تصمیم گیریً مالی منطقه یورو معمولا در بروکسل و با حضور وزرای دارایی کشورهای عضو اتحادیه اروپا برگزار می شود تا درمورد طیف وسیعی از مسائل مالی مانند ساز وکارهای حمایت از یورو و امور مالی دولتی بحث و تبادل نظر شود.ً جلسات به روی اصحاب رسانه بسته است اما مقامات معمولا در طول روز با خبرنگاران صحبت می کنند و ممکناست پس از پایان جلسات بیانیه رسمی در مورد اهداف جلسه منتشر شود.

دوشنبه ...JPY
    GDP:تولید ناخالص داخلی - GDP

سه شنیه
    یورو ...
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI ...
    دلار
    شاخص بهای مصرف کننده خالص - Core CPI (ماهانه) (فوریه)....شاخص بهای مصرف کننده - CPI (سالانه) (فوریه)...شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (فوریه)

چهارشنبه
    پوند
    تولید ناخالص داخلی - GDP (ماهانه) (ژانویه)
    دلار
    گزارش هفتگی ذخایر نفت خام - گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)
    پنج شنبه
    دلار
    شاخص خرده فروشی خالص (ماهانه) (فوریه)..شاخص مدعیان بیکاری آمریکا...شاخص بهای تولید کننده - PPI (ماهانه) (فوریه)..شاخص خرده فروشی (ماهانه) (فوریه)
    جمعه
    شاخص تولیدات صنعتی (سالانه) (فوریه)...شاخص تولیدات صنعتی (ماهانه) (فوریه)..نتظارات تورمی یک ساله - دانشگاه میشیگان (مارس)

تورم آمریکا
    اما مهم ترین رویداد هفته می تواند شــاخص بهای مصرف کننده ایالات متحده باشــد که برآورد می شود با افتCPI خالص و رشــد CPI هدلاین همراه باشد تا ســیگنالی متناقض به بازارها ارسال کند. با توجه به نوساناتبازار مســکن و رشد هزینه های بیمهو درمان، انتظار می رود در ماه فوریهشاهد شتاب گیری تورم باشیم که خبرخوبی برای فدرال رزرو محسوب نمی شود. اگر داده های تورمی در مجموعبیانگر افزایش فشار قیمت ها باشنداحتمال کاهــش زودهنگام نرخ بهرهتضعیف خواهد شد که این امر به نفعدلار خواهد بود.
    شاخص بهای تولیدکننده ایالات متحده
    شاخص بهای تولیدکننده یا PPI یکی ازشاخص های پیشرو در زمینه میزان تورماست و میزان تغيير بهای تمام شده کالاو خدمات توسط تولید کننده را مشخصً می سازد. معمولا صعود یا نزول بهایتولیدکننده با یک وقفه زمانی در شاخصبهای مصرف کننده یا CPI منعکس می شود.انتظار می رود PPI هدلاین بدون تغييرنسبت به ماه قبل با رشد ۰٫۳ درصدیهمراه باشد اما نسخه خالص که بهای انرژی و مواد غذایی را محاسبه نمی کند به ۰٫۲ درصد کاهش یابد.

هفته خوبی داشته باشید .. در طول هفته سعی میکنم ... با آپدیت مارکت باهاتون باشم ..

منبع
    ویرایش توسط malekzadeeh : 03-11-2024 در ساعت 01:05

20. یک کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)