صفحه 13 از 23 نخستنخست ... 31112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 121 به 130 از 225

موضوع: شاخص دلار ... Dxy

1,189 بار در 318 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ....

هفته آخر ماه نوامبر

دوشنبه
    دلار آمریکا
    16:30:شاخص مجوز های ساخت و ساز
    18:00 :
    شاخص فروش خانه های نوساز (اکتبر)

سه شنبه :
    دلار آمریکا
    18:30
    شاخص اطمینان مصرف کننده

چهارشنبه :
    یورو
    16:30:
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (نوامبر)
    دلار آمریکا
    17:00تولید ناخالص داخلی - GDP (فصلی) (سه ماهه سوم)
    19:30:
    گزارش هفتگی ذخایر نفت خام - گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)

پنج شنبه :
    یورو
    13:30: شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه)
    دلار
    17:00: شاخص خالص PCE (ماهانه) (اکتبر)
    شاخص خالص PCE (سالانه) (اکتبر)
    شاخص مدعیان بیکاری آمریکا
    دلار کانادا :
    17:00
    تولید ناخالص داخلی - GDP (سالانه) (سه ماهه سوم)
    تولید ناخالص داخلی - GDP (فصلی) (سه ماهه سوم)
    تولید ناخالص داخلی - GDP (ماهانه) (سپتامبر)
    تولید ناخالص داخلی - GDP (ماهانه)

دلار آمریکا
    شاخص خانه های در معرض فروش (ماهانه) (اکتبر)

و جمعه 1 دسامبر
    تغییرات اشتغال (نوامبر) و نرخ بیکاری (نوامبر)
    دلار آمریکا
    شاخص PMI بخش تولیدی (گزارش موسسه ISM) (نوامبر)
    19:30
    سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا - Powell

هفته ای خوب ... پر سود برای شما عزیزان آرزو دارم

There is no such thing as a perfect trader.

We are all lifelong learners.

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    بررسی چارت شاخص دلار .... یورو ... پوند ... طلا ...

در تایم 4 ساعته ... شاخص دلار ... 2 ماه یک رالی صعودی رو پشت سر گذاشتیم ... و ماه بعد یک باکس رنج .... و از اول این ماه بعد از سخنرانی آقای پاول شاخص دلار شروع به اصلاح اون رالی صعودی کرد ... این هفته تا نزدیک های عدد 103 رسید .... و هنوز هیچ اطمینانی به ما از تغییر روند نزولی نداده اما چیزی که مشاهده میکنیم ... کندل های نزولی مومنتوم کمتری دارند ... طول موج ها کمتر و منیتونه نشونه ای برای تغییر روند ... از نزولی به رنج یا صعودی رو به ما بده ...
    انتظاری که من خودم به شخصه ازش دارم ... تا محدوده 103 بیاد ... و واکنش قیمت به محدوده 103 رو باید ببینیم در نظر داشته باشید ... این یه چرخش در تایم بالا هست پس انتظار این رو نداریم که یهو از 103 برگرده ... زمان خواهد کشید .. باید دیتاهای اقتصادی بیاد و مارکت تصمیم گیری بکنه ....
    در ضمن چارت dxy شاخص دلار هست ... پس به هیچ عنوان به واگرایی ها ... توجه نمیکنیم ... حرکت میتونه حرکت بزرگی باشه ....و حتی ترید سال آینده ما رو هم تحت تاثیر قرار بده ...
    اگر در چارت دقت بکنید ... این ناحیه اول یک ناحیه مقاومتی بود ... که بعد از شکست تبدیل به یک ناحیه حمایتی شده ... بابت این هست که واکنش قیمت به این ناحیه میتونه مهم باشه ...

بررسی چارت یورو ...

من چارت یورو رو در تایم 4 ساعته این شکلی میبینم ... از اول این ماه یورو به شدت روند صعودی رو آغاز کرده ... تونست از باکس رنج خودش خارج بشه ... همون موو بزرگی بود که عرض کرده بودم ... و بعد از زدن سقف روزانه دیگه اصلاح قیمتی نکرد و اصلاح زمانی کرد ...
    حالا تقریبا به لول مهم 1.1 رسیدیم و جایی هست برای تصمیم گیری ....برای ادامه باید واکنش قیمت به ناحیه مهم 1.1 رو ببینیم ... امیدوارم بی مهابا وارد فروش نشیم ... چون چارت کاملا صعودی هست .. اگر موقعیت فروش دیدیم ... در حد 10-20 پیپ
    انتظاری که دارم ... زده شدن قیمت 1.1 و رنج شدن مارکت هست ...و بررسی داده های اقتصادی منطقه یورو .... البته این هفته نشست سران اوپیک پلاس هم هست .. و قیمت انرژی میتونه با توجه به رسیدن فصل سرما تاثیر زیادی بزاره .... سقف مارک شده ... زمانی معتبر خواهد بود که کف متناسبی زده بشه .... یعنی حداقل یه اصلاح 50 % داشته باشه ... وگرنه میتونه از همینجا بره لول 1.1 رو بزنه ... مساله بعدی ... قیمت با رسیدن به لول 1.1 میتونه واکنش های عجیبی از خودش نشون بده ... چون لول مهمی هست ... حتی میتونه بالا بره .. پس به صرف اینکه به این لول رسید ... نمیشه معامله کرد ... چون اصلاح میتونه برای خودش موو خوبی داشته باشه ... اجازه باید داد تا در تایم 4 ساعته چرخش به وضوح دیده بشه ...

پوند به لول بانکی 1.26 رسید ... با توجه به چارت و موممنتوم مارکت به خوبی نشانه های ضعف قیمتی رو میشه در چارت پوند مشاهده کرد و انتظار یک اصلاح رو از چارت پوند میتونیم داشته باشیم .... این چرخش حتما باید در تایم 4 ساعته رخ بده ... و پولبک رو کامل بزنه تا ریسک به ریوارد خوبی برای پوزیشن فروش داشته باشیم ...

طلا ...
    در تایم 4 ساعته به خوبی میتونیم رجگت قیمت رو از ناحیه مورد نظر مشاهده بکنیم ... برای خرید شکست ناحیه در تایم 4 ساعته و پولبک به اندازه کافی رو مد نظر دارم ... دید فروش ندارم ... اصولا وقتی یه ناحیه ای چند باز تست میشه ... بالاخره زده میشه ... خیالی دوست دارم که برگرده به ناحیه پایین و از اونجا برای خرید اقدام کنم ... ناحیه جدابی هست برای خرید و ریسک به ریوارد خوبی هم میتونه بده ... اگه تو اون ناحیه بتونم خریدی برای طلا داشته باشم ... سعی میکنم پوزیشن رو مدیریت کنم و باهاش بمونم ... یه ناحیه 10 دلاری هست ...

ویرایش توسط malekzadeeh : 11-27-2023 در ساعت 02:22

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    خلاصه سخنرانی خانم لاگارد

17:30سخنرانی رئیس بانک مرکزی اروپا - Lagarde

فعالیت منطقه یورو در سه ماهه اخیر راکد بوده و احتمالاً تا پایان سال ضعیف باقی خواهد ماند.
    اکنون زمان شروع اعلام پیروزی نیست.
    انتظار داریم تضعیف فشارهای تورمی ادامه یابد.
    دورنمای میان مدت تورم همچنان با ابهام قابل توجهی احاطه شده است.
    ما باید حواسمان به نیروهای مختلف موثر بر تورم باشد و به طور قاطع بر وظیفه خود برای ثبات قیمت تمرکز کنیم.
    نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد رشد شغل ممکن است در پایان سال شتاب خود را از دست بدهد.
    انتظار داریم تضعیف فشارهای تورمی ادامه یابد.
    احتمالاً اقتصاد تا پایان سال ضعیف باقی خواهد ماند.
    ممکن است تورم زمینه ای در ماه های آینده دوباره افزایش یابد.
    فشار دستمزدها همچنان قوی است.
    سرمایه گذاری مجدد برنامه خرید اضطراری همه گیر در آینده ای نه چندان دور مورد بحث قرار خواهد گرفت.
    ما ادامه سرمایه گذاری مجدد تا پایان سال 2024 را بررسی خواهیم کرد.
    ما نمی توانیم از تورم راضی باشیم.

جفت ارز یورو به دلار ... با سخنرانی خانم لاگارد حدود 20 پیپ ریزش کرد ...

دوستان در نظر داشته باشید .... این هفته هفته خیلی مهمی برای یورو و دلار آمریکا هست ... و یه جورایی تعیین کننده هست ...

6. 4 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سال 2023 ... تموم شد .... این قافله عمر عجب میگدرد ...

نگاهی داریم ... به شاخص دلار در سال 2023 و جفت ارز یورو

شاخص دلار ...

در سال 2023 ... شاخص دلار بین محدوده 105 و 100 در حال جمع آوری اردر های خرید و فروش بود و یک رالی صعودی رو آغاز کرد ....و تا ناحیه 107.4 خودش رو رسوند و از اونجا شروع به اصلاح همین روند صعودی خودش کرد .... حالا .... در اغاز سال باید منتظر حرکت شاخص باشیم .... آیا به سمت کف 99.5 حرکت خواهد کرد ... در این صورت باید منتظر کف جدید ....حدود 96-95 باشیم ..... و یا اینکه از همین حوالی اصلاح روند صعودی خودش رو تموم بکنه که اونوقت باید منتظرسقف 109 باشیم .... گزینه سوم .... همانند سال 2023 نیمه اول سال را در همین نواحی رنج بزنه و منتظر تعیین سیاست های پولی fomc و انتخابات آمریکا باشیم ......البته عوامل ژئوپلیتیک رو هم باید در نظر داشته باشیم .... دو جنگ بزرگ در جهان وجود دارد و اتفاقات جدید در خلیج عدن همه میتواند بازارهای مالی را به چالش بکشد ....

یورو : تقریبا 70 % لگ ریزشی خودش رو اصلاح کرده .... و خودش رو به منطقه خوبی رسونده ..... همانند شاخص دلار .... یورو در صورت برگشت از همین نواحی .... و ادامه لگ نزولی تارگت 1.03 و در صورت ادامه روند صعودی ... تارگت 1.16 رو میشه برای یورو پیش بینی کرد ...
    در نظر باید داشته باشیم که اتحادیه اروپا همیشه 6 ماه از آمریکا در سیاست های پولی عقب تر تصمیم میگیرد در کل اوضاع اقتصادی در اتحادیه اروپا زیاد جالب نیست ...

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب ....

شاخص دلار ....

در تایم روزانه بای هست .... از لول 99.5 تا 107 رفته .... در تایم 4 ساعته سل هست ....از 107 بعد از شکستن محدوده رنج اول تایم 1 ساعته و بعد از زده شدن 102.5 در تایم 4 ساعته سل شد و الان دوباره تایم 15 دقیقه من بای شده یعنی پولبک تایم های بالا رو میزنه .... یکم پیچ در پیچ شد میدونم .... اما همون فراکتالی هست که میدونیم در بازارهای مالی وجود داره ....

چیزی که مهم هست اینه .... قزاز اتفاقات بزرگی بیفته .... بابت این .... سعی میکنیم معاملات روزانه و در حد 20-30 پیپ داشته باشیم .... اگر اسکلپر هستید ... 10-15 پیپ ..... و اگر تریدر روزانه هستید ... 20-30-40 پیپ میتونید از مارکت سود بگیرید ...

اون چیزی که برای من مهم هست در شاخص دلار شکسته شدن محدوده 104.2 هست ..... وگرنه با زده شدن سقف 102.6 هیچ اتفاقی برای من نمیافته و بین مناطق 50 % اصلاحی تا 75 % اصلاحی دنبال نقطه ورود برای فروش شاخص حداقل دوباره تا محدوده 100.6 میشم و لول های پایین تر که 99.7 رو قوانین من میگه ..... روزهای اول مارکت هست ... الکی سرمایه خودمون رو درگیر پوزیشن های پر ریسک نمیکنیم و بیشتر مشاهده میکنیم تا سمت و سوی مارکت برامون آشکار بشه ...

فردا تعطیلی بانک ها در ژاپن رو داریم .... و بجز اون تمامی بانکهای دنیا باز هست و معاملات شکل خواهد گرفت ....
    سال خوبی رو داشته باشید ....
    ویرایش توسط malekzadeeh : 01-03-2024 در ساعت 01:34

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    اخبار مهم ... هفته اول سال میلادی ....

توضیح در مورد تحلیل شاخص دلار :
    DXY(TVC)
    برای درک بهتر شاخص دلار به پست های اول مراجعه بکنید ... اندیکاتور هایی که روی شاخص دلار استفاده میشود جنبه تحلیلی دارد .... مثلا میانگین 20 نمایی از قیمت در 20 روز گدشته (1 ماه )را در تایم روزانه به ما نشان میدهد و میانگین 60 نمایی از حرکت قیمت در 60 روز گدشته (3 ماه ) را به ما نمایش میدهد ....(هر ماه کاری در بازار فارکس معمولا 20 روز حساب مبشود ) در این تحلیل ها اصلا توجهی به سطوح داینامیک نمیشود و بیشتر سطوح استاتیک مورد استفاده قرار میگیرد .... و شاخص بیشتر در تایم روزانه و 4 ساعته بررسی میشود .... و نگاه اکثر معامله گران به شاخص دلار در تایم 4 ساعته و روزانه است .... سطوج اعداد رند با ضریب 5 هستند .... و عدد 100 برای شاخص دلار خیلی مهم هست .... وقتی شاخص دلار عدد 101 را نشان میدهد یعنی هر 100 $ در برابر دیگر جفت ارزها 1 % بیشتر ارزش دارد ....که نشانگر قدرت و یا بر عکس ضعف آن میباشد
    میانگین متحرک تنظیمات کلوز هستند و اندیکاتور هم پیووت پویت ... های و لو فقط برای مشاهده اعداد روی چارت هست و هیچ کاربردی ندارد . در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان .... هیچ اندیکاتوری روی شاخص دلار به شما سیگنال خرید یا فروش نمیدهد ....در مورد چارتی صحبت میکنیم که هیچ معامله روی اون انجام نمیشود و فقط قدرت دلار را در برابر ارزش خودش نشان میدهد .. فقط سقف و کف ها و حمایت مقاومت های استاتیک مد نظر هستند برای تحلیل و با تحلیل شاخص دلار میتونیم روی جفت ارز ها بر اساس حرکت های خودشون معاملات خودمون رو برنامه ریزی بکنیم ...

مهم : تحلیل هایی که من اینجا برای شما در مورد شاخص دلار ارایه میدهم ... بر اساس لایو مارکت و اخبار و دیتایی هست که در آینده ارایه بشود .... بیشتر عزیزان تحلیل گدشته مارکت را انجام میدهند و آموزش هایی هم که اکثرا مشاهده میکنیم .... گدشته مارکت است و برای رفتار مارکت در گدشته همه میتوانند هزاران دلیل و برهان بیاورند ... مهم تحلیل لایو مارکت است ... این تحلیل ها بر اساس های و لو های قیمت در تایم 4 ساعته است ... و قوانین مربوط به خودش را دارد و مثل همه تحلیل ها میتواند اشتباه باشد ...
    اصل مارکت بر اساس مدیریت سرمایه روی 0.5 % و 1 % ریسک تعریف شده است ... یعنی شما اگر هر معامله را باز بکنید بیشترین میزان ریسکی که روی سرمایه خودتون میکنید 0.5 -1 % حجم بالانس شما است .... هیچ کسی با یک معامله میلیاردر نشده ... و ممارست در معاملات است که شما را به سود مستمر میرساند و در آخر ..... بیشترین میزان سودی که معامله گران بر روی اکانت های خود در کل دنیا در طول 1 ماه کاری با مدیریت سرمایه و ریسک مناسب و دراوداون زیر 5 % میکنند .... 10-15 % در بهترین شرایط کاری است ....
    هر مطلب و مدیریت سرمایه بجز این خارج از چهارچوب معامله گری اصولی در دنیا میباشد و در نهایت منجر به از دست دادن سرمایه معامله گر خواهد شد ... پس اگر در تایم های بالا میخواهید معامله کنید .... سقف و کف های 1 ساعته 4 ساعته و روزانه چارت خودتان را در نظر داشته باشید و جوری معامله بکنید که اگر استاپ شما خورد روند شما عوض شده باشد و شما با خوردن استاپ متوجه تغییر روند مارکت بشوید .... و در آخر .... مارکت در تایم 4 ساعته و روزانه در طول سال 5 الی 7 بار تغییر روند میدهد ... اما در تایم 1 دقیقه در طول روز شاید 5-6 بار تغییر روند بدهد .... با آرزوی موفقیت به تمامی معامله گران ...

انتظار رشد دلار تا ناحیه 103.5 رو دارم .... بعد از واکنش قیمت شاخص به 103.5 و رفتار قیمت میشه تصمیم گرفت برای 3 ماهه اول سال میلادی ....

چهارشنبه 3-1

گزارش اشتغال بخش تولیدی (گزارش موسسه ISM) (دسامبر)...شاخص PMI بخش تولیدی (گزارش موسسه ISM) (دسامبر)...شاخص قیمتی ISM بخش تولیدی (دسامبر).... گزارش موقعیت های شغلی اشغال نشده (نوامبر

22:30
    گزارش آخرین نشست پولی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا - FOMC Minutes

پنج شنبه 4-1

16:30
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (دسامبر) Euro

16:45
    گزارش تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی - ADP (دسامبر)

شاخص مدعیان بیکاری آمریکا

18:15
    شاخص PMI بخش خدماتی (دسامبر)

19:30
    گزارش هفتگی ذخایر نفت خام - گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA)

جمعه 5-1

شاخص بهای مصرف کننده - CPI (سالانه) (دسامبر) یورو

گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی آمریکا - NFP (دسامبر)....نرخ بیکاری (دسامبر)....

تغییرات اشتغال (دسامبر)....نرخ بیکاری (دسامبر) دلار کانادا ....

شاخص PMI بخش غیر تولیدی (گزارش موسسه ISM) (دسامبر)..... دلار آمریکا و شاخص مدیران خرید Ivey (دسامبر) دلار کانادا ...

ویرایش توسط malekzadeeh : 01-03-2024 در ساعت 04:52

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    صورتجلسه فدرال رزرو (FOMC Meeting Minutes)

- سیاستگذاران فدرال رزرو ماه گذشته توافق کردند که حفظ یک موضع محدودکننده "برای مدتی" مناسب است، در حالی که اذعان داشتند که احتمالاً در اوج نرخ هستند و کاهش را در سال 2024 آغاز خواهند کرد. بر اساس این صورتجلسه، شرکت*کنندگان نرخ سیاست*گذاری را احتمالاً در اوج خود یا نزدیک به اوج آن برای این چرخه انقباضی می*دانستند.

- با این حال، مقامات "دوباره تاکید کردند که مناسب است سیاست برای مدتی در یک موضع محدودکننده باقی بماند تا زمانی که تورم به وضوح به طور پایدار به سمت پایین حرکت کند."

- این صورتجلسه حاکی از افزایش خوش بینی در میان شرکت کنندگان در مورد مسیر تورم بود و به "پیشرفت واضح" اشاره کرد. این کمیته تمایل خود را برای کاهش نرخ وام معیار در سال 2024 در صورت ادامه این روند ابراز کرد، اگرچه زمان چنین حرکتی نامشخص بود.

- در این صورتجلسه آمده است: «در پیش*بینی*های ارائه*شده خود، تقریباً همه شرکت*کنندگان نشان دادند که با انعکاس بهبود چشم*انداز تورم، پیش*بینی*های پایه آنها حاکی از آن است که محدوده هدف پایین*تر برای نرخ وجوه فدرال تا پایان سال 2024 مناسب خواهد بود».

- صورتجلسه فدرال رزرو نشان داد که هشت نفر از مقامات دو ربع کاهش یا کمتر داشتند، در حالی که 11 مقام انتظار سه یا بیشتر را داشتند. تغییری در بیانیه پس از نشست فدرال رزرو همچنین تغییر لحن را برجسته کرد و مقامات خاطرنشان کردند که طیف وسیعی از داده ها و تحولات را زیر نظر خواهند داشت تا ببینند آیا "هرگونه" تقویت سیاست اضافی مناسب است یا خیر.

- در این صورتجلسه آمده است: "شرکت کنندگان عموماً درجه بالایی از عدم اطمینان را در مورد چشم انداز اقتصادی درک کردند."

بازار در یک شرایط کاملا بالانس هست ... شاخص دلار در روند نزولی قرار دارد .... در پست های قبل هم عرض کردم ... شاخص دلار تا 103.5 هم میتونه بالا بیاد ... اما اصلا تغییری در روند نزولی شاخص تا زمانی که بالای 105 نیاد شکل نخواهد گرفت ... اخبار هم هیچ تاثیری در روند اصلی مارکت ایجاد نمیکند ...
    اخبار امروز هر چقدر هم مهم باشند ... نمیتوانند روند نزولی را به صعودی یا بر عکس تغییر بدهند .... اخر هفته خوبی داشته باشید ...
    امیدوارم در سال جدید .... ولت هاتون پر از پول باشه ....

14. 3 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ...

اولین هفته کاری سال میلادی تمام شد .... و روز جمعه داده های اقتثادی که مهمترین داده NFP بود منتشر شد ....
    متاسفانه فضای مجازی و عزیزان استاد نما ..... یه حرف هایی به زبان میارن که ادم بعضی وقت ها خجالت میکشه .... از عنوان کردن اینکه ما هم در بازارهای مالی فعالیت میکنیم ....
    استاپ فیشینگ ... بازار اومد استاپ من رو زد .... بازی دادن قیمت و این اراجیفی که مخصوصا بعد از داده nfp وایرال شد ....
    داستان از این قرار بود ....داده های گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی آمریکا از پیش بینی قبلی بالاتر بود .... و این داده بالاتر باعث رشد دلار شد .... بعد از منتشر شدن جزِیات داده مشخص شد که تعداد شغل های تمام وقت 1.5 میلیون کمتر از از ماه قبل که میشه پایین ترین سطح از فوریه 2023 و تعداد شغل های نیمه وقت و چند شغله به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده اند ..... این یعنی اوضاع بازار کار ایالات متحده خوب نیست و مارکت به این جزییات داده ها واکنش نشان داد و شاخص دلار ریزش کرد ....
    کل داستان از این قرار بود ....
    در کل هیچ تغییری در بازار رخ نداد فقط و فقط یه سری از عزیزان حساب های خودشون رو از دست دادند .... یا متحمل ضرر های سنگینی شدند ... اصولا اکثر معامله گران روزهایی مثل دیروز را سعی میکنند رفتار مارکت را تماشا و برای هفته پیش رو پلن های معاملاتی خودشون رو برنامه ریزی بکنند ....

با هم نگاهی به شاخص دلار و طلا میاندازیم ....
    در مورد جفت ارز ها .... هیچ نطری نمیتونم داشته باشم فعلا و منتظر هستم تا هفته آینده حرکت مارکت رو ببینم ...

شاخص دلار ....
    برای تصمیم گیری در مورد فروش شاخص دلار همچنان نیاز دارم در نواحی 103 تا 103.5 ضعف روند و تشکیل الگوی برگشتی را ببینم .... و شاخص را تا زیر ناحیه 100.5 تا حدود نواحی 99.5 که همان کف قبلی هست فروشنده باشم .... مگر اینکه شاخص سقف 104.26 را شکسته و کندل 4 ساعته بالای این ناحیه کلوز بدهد .... در این حالت میتونیم در برگشت ها به فکر خرید دلار باشیم ...

طلا ....
    رفتار این فلز گرانبها با توجه به 2 جنگ مهم در جهان و شایعات پایین آمدن نرخ بهره ....به نسبت سال قبل جداب تر شده .... دیروز عصر من در حال تماشای چارت طلا در تایم 1 دقیهق بودم و هر کندل 1 دقیقه بالای 1 دلار حرکت میکرد .... جالب بود ... در کل طلا .... در کل طلا رفت و ATH زد .... ATH: All Time High و اصولا بعد از زده شدن بیشتر معامله گران به فکر فروش هستند ... اما امسال از اون سال ها نیست .... در کل حدود نواحی 2065 .... دنبال دلیل برای فروش هستم ... استاپش 15 دلار هست .... و میتونه قیمت در حرکت اول تا 2020 و حرکت دوم تا 2000 هم بیاد ....
    البته این ها همشون تحلیل هستند و در یک پست عرض کردم ... یک معامله گر با یک پوزیشن پولدار نمیشود ... بلکه مجموع معاملات هستند که شما را سود ده میکنند ... مراقب سرمایه هاتون باشید ... من و شما بالانسمون به چاه نفت وصل نیست و باید مراقب سرمایه هامون باشیم ...معامله میکنیم ... که سود کنیم ... نه زیان ...

آخر هفته ای زیبا ..... برای همه هموطنان و عزیزانی که به حرفه معامله گری علاقه مند هستند را آرزو دارم ....
    ویرایش توسط malekzadeeh : 01-06-2024 در ساعت 11:50

16. 5 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekzadeeh نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام ...

اولین هفته کاری سال میلادی تمام شد .... و روز جمعه داده های اقتثادی که مهمترین داده NFP بود منتشر شد ....
    متاسفانه فضای مجازی و عزیزان استاد نما ..... یه حرف هایی به زبان میارن که ادم بعضی وقت ها خجالت میکشه .... از عنوان کردن اینکه ما هم در بازارهای مالی فعالیت میکنیم ....
    استاپ فیشینگ ... بازار اومد استاپ من رو زد .... بازی دادن قیمت و این اراجیفی که مخصوصا بعد از داده nfp وایرال شد ....
    داستان از این قرار بود ....داده های گزارش اشتغال بخش غیر کشاورزی آمریکا از پیش بینی قبلی بالاتر بود .... و این داده بالاتر باعث رشد دلار شد .... بعد از منتشر شدن جزِیات داده مشخص شد که تعداد شغل های تمام وقت 1.5 میلیون کمتر از از ماه قبل که میشه پایین ترین سطح از فوریه 2023 و تعداد شغل های نیمه وقت و چند شغله به بالاترین سطح تاریخی خود رسیده اند ..... این یعنی اوضاع بازار کار ایالات متحده خوب نیست و مارکت به این جزییات داده ها واکنش نشان داد و شاخص دلار ریزش کرد ....
    کل داستان از این قرار بود ....
    در کل هیچ تغییری در بازار رخ نداد فقط و فقط یه سری از عزیزان حساب های خودشون رو از دست دادند .... یا متحمل ضرر های سنگینی شدند ... اصولا اکثر معامله گران روزهایی مثل دیروز را سعی میکنند رفتار مارکت را تماشا و برای هفته پیش رو پلن های معاملاتی خودشون رو برنامه ریزی بکنند ....

با هم نگاهی به شاخص دلار و طلا میاندازیم ....
    در مورد جفت ارز ها .... هیچ نطری نمیتونم داشته باشم فعلا و منتظر هستم تا هفته آینده حرکت مارکت رو ببینم ...

شاخص دلار ....
    برای تصمیم گیری در مورد فروش شاخص دلار همچنان نیاز دارم در نواحی 103 تا 103.5 ضعف روند و تشکیل الگوی برگشتی را ببینم .... و شاخص را تا زیر ناحیه 100.5 تا حدود نواحی 99.5 که همان کف قبلی هست فروشنده باشم .... مگر اینکه شاخص سقف 104.26 را شکسته و کندل 4 ساعته بالای این ناحیه کلوز بدهد .... در این حالت میتونیم در برگشت ها به فکر خرید دلار باشیم ...

طلا ....
    رفتار این فلز گرانبها با توجه به 2 جنگ مهم در جهان و شایعات پایین آمدن نرخ بهره ....به نسبت سال قبل جداب تر شده .... دیروز عصر من در حال تماشای چارت طلا در تایم 1 دقیهق بودم و هر کندل 1 دقیقه بالای 1 دلار حرکت میکرد .... جالب بود ... در کل طلا .... در کل طلا رفت و ATH زد .... ATH: All Time High و اصولا بعد از زده شدن بیشتر معامله گران به فکر فروش هستند ... اما امسال از اون سال ها نیست .... در کل حدود نواحی 2065 .... دنبال دلیل برای فروش هستم ... استاپش 15 دلار هست .... و میتونه قیمت در حرکت اول تا 2020 و حرکت دوم تا 2000 هم بیاد ....
    البته این ها همشون تحلیل هستند و در یک پست عرض کردم ... یک معامله گر با یک پوزیشن پولدار نمیشود ... بلکه مجموع معاملات هستند که شما را سود ده میکنند ... مراقب سرمایه هاتون باشید ... من و شما بالانسمون به چاه نفت وصل نیست و باید مراقب سرمایه هامون باشیم ...معامله میکنیم ... که سود کنیم ... نه زیان ...

آخر هفته ای زیبا ..... برای همه هموطنان و عزیزانی که به حرفه معامله گری علاقه مند هستند را آرزو دارم ....
    طلا همچنان سل هست .... هیچ دلیلی برای بای در چارت دیده نمیشه .... 2016 زیرش کندل ببنده ..... ریزش خوبی میتونه داشته باشه .... و این روزها طلا همینجوری به تکون میخوره 10-20 $ نوسان داره .... مراقب حجم باشید ....

شاخص دلار
    کاملا معلوم هست که مارکت در حال تصمیم گیری هست .... کاملا در باکس رنج در حال های و لو درست کردن هست .... و منتظر پنج شنبه ... بابت این .... یورو و پوند هم در همین شرایط هستند .... بالای باکس میشه سل و پایین باکس میشه بای گرفت .... در حد 10-20 پیپ ...
    به جر چارت طلا که روند نزولی در تایم 1 ساعته داره یورو و پوند رنج هستند و اصلا حتی نگاه هم نمیکنم ....
    شاخص .... اون شادو ها از نظر من های و لو نیستند ... کاملا در حال رنج زدن هست ...

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از malekzadeeh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    عرض ادب و احترام ....

اخبار امروز ...
    ساعت 17
    دلار آمریکا
    شاخص بیمه شدگان بیکار....
    شاخص بهای مصرف کننده خالص - Core CPI (سالانه) (دسامبر)....
    شاخص بهای مصرف کننده خالص - Core CPI (ماهانه) (دسامبر)....
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (ماهانه) (دسامبر)...
    شاخص بهای مصرف کننده - CPI (سالانه) (دسامبر)

شاخص .....
    همچنان داخل باکس رنج هست ... و هیچ تاثیری بر روی تصمیم گیری برای تعیین مسیر نداره ...
    منتظر داده هستیم .... و بعد از داده نگاهی به روند مارکت خواهیم انداخت ....
    اصل ... های و لو هایی هست که وجود داره .... و میشکنه .... تلاش کنیم در سال 2024 به سطوح استاتیک اهمیت بدهیم .... و منتظر استیتمنت داینامیک کارها باشیم ... !!! کسانی که فقط از فروش اطلاعات پول رسیدند ... وقتش رسیده ..... به همه نشون بدهند که آیا از این اطلاعات که میفروسند ... خودشون هم به پول رسیدند ....

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)