صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 47

موضوع: عادت های تریدر های موفق

1,596 بار در 95 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام وقت بخیر
    به نظر من برای هرکس عادت های متفاوت وجود دارد مثل پرایس اکشن که برای هرکس های ولوو متفاوت وجود دارد.
    چند سال درگیر بودم ولی اول باید ارامش روح روان ام رو درست میکردم بعد اینکار رو انجام میدادم (زمین رو خاک شو اماده میکردم )
    و داخل همه برای موفقیت ی چیز وجود داره ارامش درون همراه با اموزش اصولی

2. 28 کاربر برای این پست سودمند از Shellman عزیز تشکر کرده اند:

arsalan.b آواتار ها
    9,538 بار در 1,503 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 458 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام دوستان امیدوارم حالتون خوب باشه .
    عادتهای زیادی هستش که یک تریدر موفق باید داشته باشه. یکی از این عادتها که روی کار و تمرکز من بسیار بسیار تاثیر مثبت گذاشته و باعث شده چه از لحاظ روانی چه ترید خیلی من رو ارتقا بده مرتب کردن اتاق و محل کار مخصوصا میز کار هستش.
    بهتون نوصیه میکنم حداقل 1 ماه به طور پیوسته این کار رو انجام بدین تا تاثیرات فوق العاده شو ببینین. امیدوارم موفق باشین.

4. 31 کاربر برای این پست سودمند از arsalan.b عزیز تشکر کرده اند:

arsalan.b آواتار ها
    یاد شده
    در 458 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه .
    در یکی از وبینترها استاد 5 راهکار برای بالا بردن اعتماد به نفس معرفی کردند که در کتاب جادوی فکر بزرگ از دکتر شوارتز هم مفصل در فصل 3 به اونها پرداخته شده
    پیشنهاد میکنم این کارهارو انجام بدین تا شاهد تاثیر فوق العاده اون باشید.
    1: همیشه در ردیف جلو بنشینید
    2:نگاه کردن به چشمان دیگران را تمرین کنید
    3:سرعت راه رفتنتان را 25 درصد افزایش دهید
    4:بلند و جدی حرف زدن را تمرین کنید
    5:خندان باشید

6. 43 کاربر برای این پست سودمند از arsalan.b عزیز تشکر کرده اند:

arsalan.b آواتار ها
    یاد شده
    در 458 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه. یک تجربه و عادت شخصی خودم رو قبل ترید میخوام براتون بگم که برای خودم فوق العاده بوده و ازش نتیجه گرفتم.
    من معمولا صبح ها ساعت 11 تا 11:30 بعد باشگاه پای سیستم میشینم که شروع بازار لندن هستش. تا یک مدتی وقتی سیستمو باز میکردم و چارت رو بالا میاوردم معمولا ترید اولم منفی و خیلی پر استرس میشد. تا اینکه تصمیم گرفتم قبل ترید کردن یک کار دیگه انجام بدم تا یکم حواسم جمع تر بشه. من دانشجوی دوره پرایس هستم و در این دوره تاپیکی به نام تاپیک چالش وجود داره که هر روز یکی از بچه ها یک یا دو چارت رو برامون میزاره و ما باید های و لو و خطوط روند و حمایت مقاومت براش بکشیم و یک موقعیت ترید با چک لیستمون داخلش پیدا کنیم. خلاصه تصمیم گرفتم هرروز قبل ترید این چالشو انجام بدم و نتیجه فوق العاده بود . دیگه بعد از انجام چالش بهترین تریدمو میزدم و اون مشکل استرس و با عجله وارد شدن برام حل شد. ممنون از استاد دهقان و اکادمی بزرگ ویو.

8. 48 کاربر برای این پست سودمند از arsalan.b عزیز تشکر کرده اند:

arsalan.b آواتار ها
    یاد شده
    در 458 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام دوستان عزیزم امیدوارم حال تک تکتون خوب باشه.
    میخوام اینجا راجع به یکی از عادتهایی که باعث شد خیلی خیلی تغییرات مثبت در زمینه معامله گری داشته باشم و به کل هر روز با انجام این عادت یک قدم به موفقیت نزدیکتر بشم صحبت کنم
    ژورنال نویسی
    این کارو اوایل من با توصیه های مکرر استاد شروع کردم . البته اولش مثل همه ی کارای دیگه خیلی سخت و حوصله سر بر بود. معمولا فردا یا پس فردای روزی که ترید زده بدم معامله خودم رو روی چارت میاوردم و چند خط راجع به معاملم مینوشتم. اما این طور ژورنال نویسی نمیتونست به کل نوع فکر و احساسات منو رو در اون لحظه ترید بیان کنه و وقتی که چارتی رو که روش معامله کردم و دیگه زمان از روی معامله من گذشته رو بررسی میکردم نمیتونستم حس اون لحظه لایو مارکت رو دوباره درک کنم و تجزیه وتحلیل کنم. برای همین فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که همیشه قبل از اینکه تریدمو باز کنم از تمام تایم هایی که در اونها تحلیل و بررسی داشتم اسکرین شات بگیرم و در لحظه باز کردن معامله هم اسکرین شات بگیرم.و و از وقتی این کارو شروع کردم بعد از معامله هام با چک کردن عکسها که لحظه ی لایو مارکت در موقع معامله ی من بودند با یک نگاه ناظر و بدون ترس و احساسات . تونستم به یک درک عمیق تر از خودم در معامله گری برسم و اشکالات چه در زمینه ی تکنیکال و چه روانشناسی رو پیدا کنم و شروع به رفع اونها بکنم. پیشنهاد میکنم که حتما ژورنال نویسی رو شروع کنید و پیشرفته اش کنید تا بعد یک مدت تاثیرات فوق العادش رو روی معاملاتتون ببینید.

10. 34 کاربر برای این پست سودمند از arsalan.b عزیز تشکر کرده اند:

24 بار در 1 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام خدمت استاد عزیز و دستان گرامی خوشحالم که به جمع شما پیوستم موضوعی که میتواند به عادت تبدیل شود و باعث موفقیت شود پیدا کردن دزد لحظه هاست و برنامه ریزی برای این وقتهایی که قبلا به هدر میدادیم

12. 24 کاربر برای این پست سودمند از مهربانو عزیز تشکر کرده اند:

Baha آواتار ها
    511 بار در 104 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsalan.b نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم امیدوارم حال تک تکتون خوب باشه.
    میخوام اینجا راجع به یکی از عادتهایی که باعث شد خیلی خیلی تغییرات مثبت در زمینه معامله گری داشته باشم و به کل هر روز با انجام این عادت یک قدم به موفقیت نزدیکتر بشم صحبت کنم
    ژورنال نویسی
    این کارو اوایل من با توصیه های مکرر استاد شروع کردم . البته اولش مثل همه ی کارای دیگه خیلی سخت و حوصله سر بر بود. معمولا فردا یا پس فردای روزی که ترید زده بدم معامله خودم رو روی چارت میاوردم و چند خط راجع به معاملم مینوشتم. اما این طور ژورنال نویسی نمیتونست به کل نوع فکر و احساسات منو رو در اون لحظه ترید بیان کنه و وقتی که چارتی رو که روش معامله کردم و دیگه زمان از روی معامله من گذشته رو بررسی میکردم نمیتونستم حس اون لحظه لایو مارکت رو دوباره درک کنم و تجزیه وتحلیل کنم. برای همین فکر کردم و به این نتیجه رسیدم که همیشه قبل از اینکه تریدمو باز کنم از تمام تایم هایی که در اونها تحلیل و بررسی داشتم اسکرین شات بگیرم و در لحظه باز کردن معامله هم اسکرین شات بگیرم.و و از وقتی این کارو شروع کردم بعد از معامله هام با چک کردن عکسها که لحظه ی لایو مارکت در موقع معامله ی من بودند با یک نگاه ناظر و بدون ترس و احساسات . تونستم به یک درک عمیق تر از خودم در معامله گری برسم و اشکالات چه در زمینه ی تکنیکال و چه روانشناسی رو پیدا کنم و شروع به رفع اونها بکنم. پیشنهاد میکنم که حتما ژورنال نویسی رو شروع کنید و پیشرفته اش کنید تا بعد یک مدت تاثیرات فوق العادش رو روی معاملاتتون ببینید.
    سلام
    برای من یه مقدار نوشتن سخت بود . بنابراین کاری که میکنم اینه که در زمان ترید ، سعی میکنم با نرم افزاری که دارم از تریدم فیلم بگیرم ، و خب روی فیلم هم از تحلیلم میگم و هم احساسم رو بیان میکنم. یه مشکلاتی داره این کار ولی مزیت هایی هم نسبت به نوشتن رو کاغذ و یا اسکرین شات داره.

خوشحال میشم نظر دوستان رو هم درباره این نوع ژورنال نویسی بدونم.

14. 19 کاربر برای این پست سودمند از Baha عزیز تشکر کرده اند:

arsalan.b آواتار ها
    یاد شده
    در 458 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط BAHA_Morteza نمایش پست ها
    سلام
    برای من یه مقدار نوشتن سخت بود . بنابراین کاری که میکنم اینه که در زمان ترید ، سعی میکنم با نرم افزاری که دارم از تریدم فیلم بگیرم ، و خب روی فیلم هم از تحلیلم میگم و هم احساسم رو بیان میکنم. یه مشکلاتی داره این کار ولی مزیت هایی هم نسبت به نوشتن رو کاغذ و یا اسکرین شات داره.

خوشحال میشم نظر دوستان رو هم درباره این نوع ژورنال نویسی بدونم.
    سلام دوست عزیز
    به نظر بنده هر نوع ژورنالی خوب و عالی هستش و هدف از ژورنال بدست اوردن مشکلات و عادتهای بد هستش که بعدش هم باید تلاش کنیم برای رفع اونها

16. 15 کاربر برای این پست سودمند از arsalan.b عزیز تشکر کرده اند:

Mohammad.Parsi آواتار ها
    17,336 بار در 1,385 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 349 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام دوستان عزیزم وقت بخیر
    امیدوارم عالی باشید. سال میلادی رو به اتمامه و من میخوام تجربیاتم رو از یک سال ترید با همه دوستان به اشتراک بذارم. انشالله مفید باشه.

اولین چیزی که رعایت کردم و عملکرد من رو خیلی بهبود داد درگیر کردن مقدار مناسب از بالانس با توجه به مهارتم بود. رفتم و بررسی کردم تمام مواردی که حسابم کال مارجین شده بود. در تمامی موارد اگر زیر پنج درصد از بالانسم رو درگیر کرده بودم به هیچ وجه کال نمیشدم و تبعات بعد از اون رو هم نیاز نبود تحمل کنم مثلا از دست دادن زمان...
    پس بهترین عادتی که تریدرهای تازه کار مثل من میتونن در خودشون ایجاد کنن اینه که زیر پنج درصد از بالانسشون رو درگیر کنن. توجه کنین که برای گرفتن ده درصد از مارکت کافیه یک موقعیت با ریسک به ریوارد یک به سه پیدا کنیم و فقط سه و نیم درصد از بالانسمون رو درگیر کنیم. همین.

دومین عادتی که یه تریدر تازه کار مثل من میتونه در خودش ایجاد کنه اینه که به پزیشنی که اشتباهه حجم اضاف نکنه. این مورد طناب داریه که ما دور گردن بالانسمون میندازیم.
    تاکیدم در این عادت اینه که وقتی فهمیدیم تحلیلمون فیلد شده دیگه حجم اضاف نکنیم.

سومین میتونه عادت به پایبندی به منطقه خروج و حدضرر باشه. ی زمانی حدضرر مثل کرونا کل روح جسممو بهم میریخت اما الان برام به شیرینیه عسله چون فهمیدم چه ابزار مهمیه برای قطع ضرر.

چهارمین قطعا عادت به اصولی ترید زدن هست(حالا هر اصولی که داریم که مکتوبش کردیم) چون ما میخوایم حرفه ای باشیم و تا طبق اصول ثابت ترید نزنیم نقاط ضعفمون رو نمیتونیم پیدا کنیم که بتونیم برطرفش کنیم.

در نهایت پنجمین و مهمترین عادت، عادت به رعایت چکلیست هست. تفاوت عادت پنجم با چهارم به نظر من اینه که در رعایت چکلیست جزئیات بیشتر و خلاصه تر میشن.
    میتونم این مورد رو بسط بدم به کل زندگی، چکلیست هایی که برای زندگی داریم رو مو به مو رعایت کنیم و برای هیچ موردی استثنا قائل نشیم.

امیدوارم از اشتباهات هم درس بگیریم و عادت کنیم که تجربه نگر باشیم نه تجربه گر. من این پست رو از بررسی اشتباهاتم زدم. نیاز نیست اشتباهات من رو تکرار کنید.
    موفق و سربلند باشید.

محمد
    ویرایش توسط Mohammad.Parsi : 12-24-2022 در ساعت 00:54
    باور کنید که باورهای شما، خود حقیقت را خلق میکنند.

18. 61 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad.Parsi عزیز تشکر کرده اند:

mahnaz آواتار ها
    7,722 بار در 753 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 97 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.Parsi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم وقت بخیر
    امیدوارم عالی باشید. سال میلادی رو به اتمامه و من میخوام تجربیاتم رو از یک سال ترید با همه دوستان به اشتراک بذارم. انشالله مفید باشه.

اولین چیزی که رعایت کردم و عملکرد من رو خیلی بهبود داد درگیر کردن مقدار مناسب از بالانس با توجه به مهارتم بود. رفتم و بررسی کردم تمام مواردی که حسابم کال مارجین شده بود. در تمامی موارد اگر زیر پنج درصد از بالانسم رو درگیر کرده بودم به هیچ وجه کال نمیشدم و تبعات بعد از اون رو هم نیاز نبود تحمل کنم مثلا از دست دادن زمان...
    پس بهترین عادتی که تریدرهای تازه کار مثل من میتونن در خودشون ایجاد کنن اینه که زیر پنج درصد از بالانسشون رو درگیر کنن. توجه کنین که برای گرفتن ده درصد از مارکت کافیه یک موقعیت با ریسک به ریوارد یک به سه پیدا کنیم و فقط سه و نیم درصد از بالانسمون رو درگیر کنیم. همین.

دومین عادتی که یه تریدر تازه کار مثل من میتونه در خودش ایجاد کنه اینه که به پزیشنی که اشتباهه حجم اضاف نکنه. این مورد طناب داریه که ما دور گردن بالانسمون میندازیم.
    تاکیدم در این عادت اینه که وقتی فهمیدیم تحلیلمون فیلد شده دیگه حجم اضاف نکنیم.

سومین میتونه عادت به پایبندی به منطقه خروج و حدضرر باشه. ی زمانی حدضرر مثل کرونا کل روح جسممو بهم میریخت اما الان برام به شیرینیه عسله چون فهمیدم چه ابزار مهمیه برای قطع ضرر.

چهارمین قطعا عادت به اصولی ترید زدن هست(حالا هر اصولی که داریم که مکتوبش کردیم) چون ما میخوایم حرفه ای باشیم و تا طبق اصول ثابت ترید نزنیم نقاط ضعفمون رو نمیتونیم پیدا کنیم که بتونیم برطرفش کنیم.

در نهایت پنجمین و مهمترین عادت، عادت به رعایت چکلیست هست. تفاوت عادت پنجم با چهارم به نظر من اینه که در رعایت چکلیست جزئیات بیشتر و خلاصه تر میشن.
    میتونم این مورد رو بسط بدم به کل زندگی، چکلیست هایی که برای زندگی داریم رو مو به مو رعایت کنیم و برای هیچ موردی استثنا قائل نشیم.

امیدوارم از اشتباهات هم درس بگیریم و عادت کنیم که تجربه نگر باشیم نه تجربه گر. من این پست رو از بررسی اشتباهاتم زدم. نیاز نیست اشتباهات من رو تکرار کنید.
    موفق و سربلند باشید.

محمد
    ممنون اقای پارسی
    عالی بود
    تنها در فرهنگ لغت می توانید پیروزی را پیش از عمل ببینید

20. 19 کاربر برای این پست سودمند از mahnaz عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع