صفحه 26 از 56 نخستنخست ... 16242526272836 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

sara.sat آواتار ها
    7,936 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahryar نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسختون حقیقتش اومدم کل تاپیک چک کنم ببینم کسی همچی سوالی نپرسید پیش خودم گفتم فکر نمیکنم که کسی این سوال پرسیده باشه تنبلی بازم منو گول زد
    چک کردن کل تاپیک براتون خیلی میتونه کارآمد باشه چون چند ماه قبل کل این کتاب خلاصه برداری شده . میتونید ازشون استفاده کنید
    تنبلی خصوصیت خوبی نیست بزاریدش کنار لطفا
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

2. 4 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

zamani_m آواتار ها
    2,801 بار در 258 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    درود بر شما.از دیدگاه من، در کتاب trading in the zone داگلاس فقید هم به همین موضوع از زاویه ی دیگر اشاره داره ک انتهای معامله گری ، رسیدن به مرحله شهودی هست که پیشرفته ترین سطح معامله گری هست که به قسمت منطقی ذهن مربوط نمی شود.
    در کتاب جادوگران بازار نوین اثر جک د. شواگر، ایشان با تریدرهای موفقی مصاحبه کرده که فقط با نوعی شهود معامله می کنند.
    البته به نظرم ترجمه این قسمت کتاب که شما گذاشته اید، گنگ و نارسا نیز هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryar نمایش پست ها
    سلام دوستان امیدوارم که حالتون خوب باشه

سوالی داشتم درمورد یه متن از کتاب سایکوسایبرنتیک اثر ماکسول مانتز

فایل پیوست 224790

صفحه 53 فصل دوم

سوالم درمورد اینه ما متوجه شدیم اسنان در کسب دانش دارای استعدادی است که بر کارکرد احساس برتری دارد . منظورش از کارکرد احساس برتری دارد یعنی چی ؟

بعد دانشی در زمینه عینی یعنی چی؟ و دانشی در مقوله ذات یعنی چی ؟

کل این متن درک نمیکنم

این کتاب چندبار خوندم خیلی خوشم اومده ازش و تمریناتش عالیه همین تمریناتم داره استاد امینو به ما میده
    @amino
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده  

.The time you start to "SEE" then you will have no more questions

4. 5 کاربر برای این پست سودمند از zamani_m عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط john d. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به سه دوست عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

واقعا تشکر میکنم از اینکه به خودتون و دوستان و تاپیک احترام گذاشتید و در تایم مشخص کتاب رو مطالعه و طبق فرمت پیش رفتید . ( البته سرکار خانم سارا و اقای حاتمی تمارین رو هم پیش پیش انجام دادن که قرار بود در این هفته انجامش بدیم .)
    بعضی از دوستان هم هستند که نتونستند در روز 2 صفحه کتاب رو مطالعه کنند که به نظر من واقعا باید در زندگی شون یک استاپی بکنند و به این فکر بکنند که چرا واقعا در طول روز 15 دقیقه زمان خالی ندارند تا 2 صفحه کتاب برای رشد شخصی مطالعه کنند ؟ نداشتن زمان ؟ حوصله و... که قطعا همین تامل بهشون کمک میکنه .
    ( من از یکی از دوست های خارج از دوره هم دعوت کرده بودم که شروع کنه به کتاب خوندن با روزی 2 صفحه ولی خب نتونست و بهونه اورد که کاری هست که افراد شکست خورده انجام میدن و مسیولیت زندگی شون رو به عهده نمیگیرن. )

اگر دوستان موافق باشند تا دو همین هفته یعنی جمعه ( 25 دی 1400 ) شروع به انجام تمارین فصل یک کتاب بکنیم .

تمارین فصل اول :
    1- بعضی از بهانه هایی را بنویسید که ممکن هست به ان پناه ببرید مثل به انداره کاقی باهوش نبودن ، تجربه نداشتن ، اموزش های اشتباه و... تصمیم بگیرید که آن ها رو با سخت کوشی و بهبود شخصی جبران کنید تا بتوانید هر کسی از جمله خود قدیمی تان رو شکست بدید .
    2- مثل اسکات باشید . نیم دوجین از قدم های کوچک و به ظاهر بی اهمیتی را بنویسید که می توانید هر روز انجام شان دهید ، کارهایی که میتونید زندگی تان را در مسیر کاملا جدید و مثبت قرار دهند .
    3- مثل براد نباشید . بعضی از گام های کوچک و به ظاهر کم اهمیتی را بنویسید که میتوانید انجام دادن شان را متوقف کنید ، کارهایی که ممکن است مثل اثر مرکب عمل کنند ، ولی وقتی که در جهت معکوس و نتایج منفی به وجود اورند .
    4- فهرستی از مهارت ها ، دست اورد ها و عرصه هایی را بنویسید که در گذشته در ان موفق بوده اید . ببینید در چه زمانی ان را مسلم فرض کرده اید و به بهبودشان ادامه ندادید و در این وضعیت در معرض خطر " از خود راضی بودن " هستید که ان هم در اینده باعث شکست می شود .

در این قسمت به اگر دوستان موافق باشند به مدت یک هفته مشغول به نوشتن بهانه ها ، قدم های کوچیک و مثبت ، قدم های کوچک منفی و فهرست مهارت و موفقیت هایی که به شکست ختم شده رو بنویسیم ( و میتونید در تاپیک قرار بدید و در موردش بحث کنیم )
    و در هفته دوم شروع به عمل کردن به تمارین 2و3 بشیم و کارهامونو ارزیابی کنیم و اگر نتونستیم انجام بدیم علتش رو بررسی کنیم ( که میشه همون بهانه ها )

در این دو هفته بخش عمل کردن هست که به احتمال خیلی زیادی ذهنتون از نوشتن و عمل کردن مقاومت نشون میده چون بخش سخت ماجرا هست و هرکسی نمیتونه انجامش بده .( نسبت 80 به 20 )
    در این نوشتن ها و تمارین شکست ها و موفقیت هایی رو بدست میاریم که میتونیم شکست ها و علت شکست هارو بررسی کنیم و خودمون رو بهتر کنیم .

اگر دوستان موافق هستند به این شکل جلو بریم و زمان مورد نظرشون رو هم لطفا بفرمایید.

ممنون.
    سلام و عرض ادب به دوستان گرامی

طول این یک هفته و قبل تر خیلی فکر میکردم ک چه کارهای مثبتی رو انجام بدم؟چه کارهای منفی رو حذف کنم؟ و مهم تر از اون چجوری انجامشون بدم که بتونه ادامه دار باشه و مرکب بشه.
    یک بار میگفتم از فردا بدون استثنا این کار هارو میکنم و این کارهارو حذف میکنم و تاااامام.... من شدم یک انسان نمونه و بقیه بیان الگو بگیرن:d فرداش ک بیدار میشدم میگفتم حالا یه چیزی گفتم برو بزار از شنبه و.. همینجوری بهانه پشت بهانه و و و ...

تا اینکه گفتم نه واقعا یکدفعه شروع کردن و حذف کردن رو حداقل من نمی تونم، پس بزار بیام هزار تیکش کنم ؛ همون جزئی از کل

1. بهانه ها : 1.خواب 2. کرونا ک باعث تنبلی شده و همش توی خونه ام 3.تنبلی(حالا دیر نمیشه از فردا و...) 4.هوای آزاد نخوردن و کسل موندن 5.کسی نیست مثل یک مربی سخت گیر بهم سخت بگیره برای انجام دادن کارها و واقعا لازمه
    و واقعا هرچی بهانه ک فکرشو میکنم و میخوام بنویسم باز هم بر میگرده به عادت غلط تایم خواب
    که شبا بیدار وفرداش کل روز کسل

2.متوسط تایم خواب (+-11 ساعت در طول روز خواب) کار کوچک مثبت روزی 1 دقیقه صبح ها زودتر بیدار بشم و شب 1 دقیقه زودتر بخوابم(تایم خواب و بیدار یادداشت شده توی دفتر)
    *روزی 3 دقیقه ورزش توی هوای آزاد و کم کم تایم اضافه بشه. *اموزش زبان هفته ای 1 فایل نصرت *روزی 3 روند مشخص بشه همراه با تمارین فورکتال و پرایس *مطالعه روزی 15 دقیقه کتاب *و... خیلیه بخوام همه رو بگم از حوصله ی دوستان خارجه *مطالعه روزی 1 مقاله اکادمی

3. حذف روزی 1-3 تا پیج اینستا. *حذف روزی 1فیلم از کامپیوتر. *1قاشق کمتر غذا *و...

4. مهارت و دست اورد خاصی به نظر خودم نداشتم که بخوام بگم توی اوج بودم و بسه.یکی دوتا کار مهم بوده که به اتمام رسیده و دیگه جایی برای بهبود ناشت که 5سال طول کشید. اکثر کارها نیمه کاره رها شده

کارهای خوب و بد برای انجام یا حذف زیادن ولی مهم ترین اولشون (مهم1 مهم2 مهم3 و...)تقریبا همین هاست که اول بتونم توی اکادمی موفق بشم و همزمان بقیه رو هم بهبود بدم.
    برای انجام یا بهبود هرکدوم از تمرین ها دوستان اگه تجربه یا نظری داشتن رو بگن خوشحال میشم بشنوم و امیدوارم کنار هم بتونیم این عادت ها رو اول مرکب و بعد موجی کنیم

ارزوی موفق همگی

6. 5 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,855 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به سه دوست عزیز

واقعا تشکر میکنم از اینکه به خودتون و دوستان و تاپیک احترام گذاشتید و در تایم مشخص کتاب رو مطالعه و طبق فرمت پیش رفتید . ( البته سرکار خانم سارا و اقای حاتمی تمارین رو هم پیش پیش انجام دادن که قرار بود در این هفته انجامش بدیم .)
    بعضی از دوستان هم هستند که نتونستند در روز 2 صفحه کتاب رو مطالعه کنند که به نظر من واقعا باید در زندگی شون یک استاپی بکنند و به این فکر بکنند که چرا واقعا در طول روز 15 دقیقه زمان خالی ندارند تا 2 صفحه کتاب برای رشد شخصی مطالعه کنند ؟ نداشتن زمان ؟ حوصله و... که قطعا همین تامل بهشون کمک میکنه .
    ( من از یکی از دوست های خارج از دوره هم دعوت کرده بودم که شروع کنه به کتاب خوندن با روزی 2 صفحه ولی خب نتونست و بهونه اورد که کاری هست که افراد شکست خورده انجام میدن و مسیولیت زندگی شون رو به عهده نمیگیرن. )

اگر دوستان موافق باشند تا دو همین هفته یعنی جمعه ( 25 دی 1400 ) شروع به انجام تمارین فصل یک کتاب بکنیم .

تمارین فصل اول :
    1- بعضی از بهانه هایی را بنویسید که ممکن هست به ان پناه ببرید مثل به انداره کاقی باهوش نبودن ، تجربه نداشتن ، اموزش های اشتباه و... تصمیم بگیرید که آن ها رو با سخت کوشی و بهبود شخصی جبران کنید تا بتوانید هر کسی از جمله خود قدیمی تان رو شکست بدید .
    2- مثل اسکات باشید . نیم دوجین از قدم های کوچک و به ظاهر بی اهمیتی را بنویسید که می توانید هر روز انجام شان دهید ، کارهایی که میتونید زندگی تان را در مسیر کاملا جدید و مثبت قرار دهند .
    3- مثل براد نباشید . بعضی از گام های کوچک و به ظاهر کم اهمیتی را بنویسید که میتوانید انجام دادن شان را متوقف کنید ، کارهایی که ممکن است مثل اثر مرکب عمل کنند ، ولی وقتی که در جهت معکوس و نتایج منفی به وجود اورند .
    4- فهرستی از مهارت ها ، دست اورد ها و عرصه هایی را بنویسید که در گذشته در ان موفق بوده اید . ببینید در چه زمانی ان را مسلم فرض کرده اید و به بهبودشان ادامه ندادید و در این وضعیت در معرض خطر " از خود راضی بودن " هستید که ان هم در اینده باعث شکست می شود .

در این قسمت به اگر دوستان موافق باشند به مدت یک هفته مشغول به نوشتن بهانه ها ، قدم های کوچیک و مثبت ، قدم های کوچک منفی و فهرست مهارت و موفقیت هایی که به شکست ختم شده رو بنویسیم ( و میتونید در تاپیک قرار بدید و در موردش بحث کنیم )
    و در هفته دوم شروع به عمل کردن به تمارین 2و3 بشیم و کارهامونو ارزیابی کنیم و اگر نتونستیم انجام بدیم علتش رو بررسی کنیم ( که میشه همون بهانه ها )

در این دو هفته بخش عمل کردن هست که به احتمال خیلی زیادی ذهنتون از نوشتن و عمل کردن مقاومت نشون میده چون بخش سخت ماجرا هست و هرکسی نمیتونه انجامش بده .( نسبت 80 به 20 )
    در این نوشتن ها و تمارین شکست ها و موفقیت هایی رو بدست میاریم که میتونیم شکست ها و علت شکست هارو بررسی کنیم و خودمون رو بهتر کنیم .

اگر دوستان موافق هستند به این شکل جلو بریم و زمان مورد نظرشون رو هم لطفا بفرمایید.

ممنون.

سلام به همه دوستان عزیز

تمرین هفته اول :

1- بزگترین و بیشترین بهونه من در این هفته که همش در ذهنم داشتم 1- زمان خواب 2- نداشتن برنامه ریزی درست در طی روز یا هفته
    و باقی هم شامل 3- تمرکز نداشتن روی کار ها ( که باعث کاهش بازده من شده ) 4- محیط نامتناسب 5- تعهد نداشتن 6- نداشتن چرایی 7- کار های مهم زیاد دارم ولی زمانمو پای چیز های بیهوده مثل یک سریال میزارم 8- تغذیه نامنظم

از جایی که بزرگترین و بیشترین بهونه ای که دارم خواب و برنامه ریزی نادرست هست میخوام به مدت 100 روز طبق اثر مرکب و قدم های کوچک بهبودشون بدم ( برنامه ریزی درست رو به مدت 1 ماه تست کردم و نتایجی که گرفتم فراتر از انتطارم بود ولی طبق تمرین 4 که گفته خواشته شد بعد خودراضی شدن موفقیت شما تبدیل به شکست میشه ، برای منم پیش اومد و این عادت رو از دست دادم )

2-کارهایی که میتونم انجام بدم یا در طول روز اضافه کنم : 1-برنامه روزانه ، هفتگی ، ماهانه و 3 ماهه برای خودم بنویسم که برای انجام این عادت نیاز به
    خاموش کردن گوشی 1 ساعت بعد از خواب و 1 ساعت بعد از بیداری که این زمان رو به صورت مرکب انجام میدم ( هر روز 3-5 دقیقه ) ( که این تمرین برای تمرین 3 هست که کارهایی که نباید انجام بدم و مکمل هم هست )
    2-خوابم رو به صورت مرکب درست کنم ( بزرگ ترین مشکل من زمان خوابم هست و باید زمانش رو درست کنم ( من یک ماه خوابم رو اندازه گرفتم و متوسط 8-9 ساعت میخوام که نرمال هست ولی زمانم خوابم بد هست مثلا ساعت 3 تا 12 ظهر )
    3- کار هایی که برام مهم تر هست رو در زمان هایی قرار بدم که کمترین حواس پرتی رو دارم مثل در صبح ( که نیاز داره اول خوابم رو درست کنم )
    4-قبل از خواب برای فردا برنامه ریزی کنم
    5- بازی فراوانی ( تا روز 45 ررفتم ماه پیش و استاپ خوردم )
    6- قرار دادن تایمر و برنامه روزانه کنارم

3- کارهایی که نباید انجام بدم : 1- یک عدد از سریال هایی که میبینم رو حذف میکنم ( کلا 2 سریال رو دنبال میکنم )
    2- کنار گذاشتن 1 ساعت گوشی قبل و بعد از خواب ( به صورت مرکب )
    3- یک برنامه داخل گوشیم نصب کرده بودم که در مدت زمان استفاده از گوشی و برنامه هارو بهم میگفت که میانگین روزی 1 ساعت بود در این هفته و بیشترینش هم کروم بود که با اونم به تاپیک سر میزدم و تلگرام نهایت 15 دقیقه و اینستا رو هم خیلی وقته ندارم و عادت استفاده زیاد از گوشی رو قبلا ترک کردم و فقط یک بازی مونده بود که اونم 2-3 روز پیش پاک کردم .

4 - موفقیت هایی که به شکست ختم شده .
    1- فکر کنم همه ماها یک دوران اوج رو داشتیم که به شکست ختم شده و اکثرش رو هم به عوامل بیرونی نسبت میدیم مثلا یک دوران میایم همه کار هامون رو برنامه ریزی میکنیم و خیلی اصولی پیش میره ولی یهووو خراب میشه
    خب منم چندماه پیش برنامه روزانه مینوشتم و اکثر کارهام طبق روال بود و تا داشتم پیشرفت میکردم چند روز عادت های خوبم رو کنار گذاشتم که یک لکه سیاه باعث شد هی تکرار و تکرار کنم تا به شکست ختم شد و عادت رو از دست دادم .
    از این مثال ها خیلی زیاده مثل یک مدت که بازی فراوانی انجام میدادم و زمانی به شکست ختم میشه که یکبار به خودت بگی بزار یه رب دیگه انجام میدم و این کار برام مهم تره
    پایبند بودن و تعهد در اینجا رنگ پررنگی رو داره از نظر من .

خوبیش این هست که فردا شنبه اس و مجبوریم شروع کنیم .

موفق باشید.
    ویرایش توسط John D. Rockefeller : 01-08-2022 در ساعت 02:41

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar69830 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب به دوستان گرامی

طول این یک هفته و قبل تر خیلی فکر میکردم ک چه کارهای مثبتی رو انجام بدم؟چه کارهای منفی رو حذف کنم؟ و مهم تر از اون چجوری انجامشون بدم که بتونه ادامه دار باشه و مرکب بشه.
    یک بار میگفتم از فردا بدون استثنا این کار هارو میکنم و این کارهارو حذف میکنم و تاااامام.... من شدم یک انسان نمونه و بقیه بیان الگو بگیرن:d فرداش ک بیدار میشدم میگفتم حالا یه چیزی گفتم برو بزار از شنبه و.. همینجوری بهانه پشت بهانه و و و ...

تا اینکه گفتم نه واقعا یکدفعه شروع کردن و حذف کردن رو حداقل من نمی تونم، پس بزار بیام هزار تیکش کنم ؛ همون جزئی از کل

1. بهانه ها : 1.خواب 2. کرونا ک باعث تنبلی شده و همش توی خونه ام 3.تنبلی(حالا دیر نمیشه از فردا و...) 4.هوای آزاد نخوردن و کسل موندن 5.کسی نیست مثل یک مربی سخت گیر بهم سخت بگیره برای انجام دادن کارها و واقعا لازمه
    و واقعا هرچی بهانه ک فکرشو میکنم و میخوام بنویسم باز هم بر میگرده به عادت غلط تایم خواب
    که شبا بیدار وفرداش کل روز کسل

2.متوسط تایم خواب (+-11 ساعت در طول روز خواب) کار کوچک مثبت روزی 1 دقیقه صبح ها زودتر بیدار بشم و شب 1 دقیقه زودتر بخوابم(تایم خواب و بیدار یادداشت شده توی دفتر)
    *روزی 3 دقیقه ورزش توی هوای آزاد و کم کم تایم اضافه بشه. *اموزش زبان هفته ای 1 فایل نصرت *روزی 3 روند مشخص بشه همراه با تمارین فورکتال و پرایس *مطالعه روزی 15 دقیقه کتاب *و... خیلیه بخوام همه رو بگم از حوصله ی دوستان خارجه *مطالعه روزی 1 مقاله اکادمی

3. حذف روزی 1-3 تا پیج اینستا. *حذف روزی 1فیلم از کامپیوتر. *1قاشق کمتر غذا *و...

4. مهارت و دست اورد خاصی به نظر خودم نداشتم که بخوام بگم توی اوج بودم و بسه.یکی دوتا کار مهم بوده که به اتمام رسیده و دیگه جایی برای بهبود ناشت که 5سال طول کشید. اکثر کارها نیمه کاره رها شده

کارهای خوب و بد برای انجام یا حذف زیادن ولی مهم ترین اولشون (مهم1 مهم2 مهم3 و...)تقریبا همین هاست که اول بتونم توی اکادمی موفق بشم و همزمان بقیه رو هم بهبود بدم.
    برای انجام یا بهبود هرکدوم از تمرین ها دوستان اگه تجربه یا نظری داشتن رو بگن خوشحال میشم بشنوم و امیدوارم کنار هم بتونیم این عادت ها رو اول مرکب و بعد موجی کنیم

ارزوی موفق همگی
    سلام سرکار خانوم سحر
    شب خوبی رو داشته باشید

یکی از جمله های فصل اول : جامعه ، ما را جوری شرطی کرده است که به اثر بخشی تلاش های بزرگ ، به شدت اعتقاد داریم .

اولیش اینکه نداشتن مربی سرسخت در ادامه فصل های کتاب حل میشه ( پیدا کردن چرایی ) و ماشاالله طول خواب
    طول خواب با توجه به سن و فعالیت انسان تعیین میشه . اگر در طول رسسد بدن و سن های جوانی باشه بدن به خواب بیشتری نیاز داره و هرچی سن بیشتر میشه طول خواب ادم هم به نسبت کم میشه ولی میانگین خواب با فعالیت بدنی زیاد حدود 7 الی 8 ساعت هست و شما حداقل 4-3 ساعت خواب اضافه دارید و بازم خواب کلی بحث داره که چقدر خواب عمیق یا سطحی هست و... که میتونید این مورد هارو هم با ساعت های هوشمند اندازه گیری کنید .

خواب اثر موجی رو روی زندگی شما گذاشته و شاهدش هستید پس شما هم مثل من اولویت اولتون درست کردن خواب هست ( البته برای شما طول خواب هست ولی برای من زمان خواب )

مورد اول : من مثل برنامه هدف ترید ، برنامه خوابم رو رو هم نوشتم و روز هاش رو مشخص کردم که هر روز تیک بزنم و به شما هم توصیه میکنم این کار رو انجام بدید .
    مورد دوم : به نظر من یک اشتباهی در برنامه ریزی تون هست ، شروع کردید یهو یه انجام چندین کار در جهات مخلتف زندگی ولی به نظرم باید 3 تا از مهم ترین هاشو انتخاب کنید و انجام بدید ( مثلا در زمینه سلامت 3 دقیقه ورزش در زمنیه ترید تمرین و در زمنیه مطالعه کتاب )
    چون نوشتید که خیلیه پس کار های زیادی رو میخواید مرکب انجام بدید کاری که من دوماه پیش شروع کردم و شکست خوردم چون خیلی فشرده و کار های خورد خیلی زیاد شد ( البته من شکست خوردم ) برای همین در این برنامه ریزی که کردم مهم ترین اولویتم تنظیم خوابه چون اثر موجیش روی کارهای دیگم اثر میزاره

مورد سوم : جامعه ، ما را جوری شرطی کرده است که به اثر بخشی تلاش های بزرگ ، به شدت اعتقاد داریم .
    مورد چهارم : عادت خوبی نداشتید که ازدست داده باشید اون رو ؟!

موفق باشید.

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

10. 7 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

hadi.sh آواتار ها
    465 بار در 113 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان

ببخشید یه سوال داشتم :

شیوه مطالعه و تمرین برای کتاب سایکو سایبرنتیک اجرا شده ؟؟

با تشکر

12. 5 کاربر برای این پست سودمند از hadi.sh عزیز تشکر کرده اند:

2,311 بار در 271 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 17 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi.sh نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت همه ی دوستان

ببخشید یه سوال داشتم :

شیوه مطالعه و تمرین برای کتاب سایکو سایبرنتیک اجرا شده ؟؟

با تشکر
    سلام وقتتون بخیر
    هنوز نه
    ولی قرار بر این بود که بعد از کتاب اثر مرکب شروع بشه.
    ولی منم خیلی دوست دارم زودتر و همزمان باشه مطالعه و تمرین
    اگه دوستان موافق باشن همزمان جلو بریم خیلی خوبه،چون فکر میکنم میتونن مکمل همدیگه باشن

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از Sahar69830 عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar69830 نمایش پست ها
    سلام ظهرتون بخیر
    موقع خوندن کل پستتون :d این شکلی بودم.
    که یک نفر رو با مشکل مشابه خودم پیدا کردم و تنها نیستم "خواب" "سریال"
    زمان خواب هم تاثیر زیادی توی طول خواب من هم داره ؛ منم با اینستا و سریال تا 6صبح بیدارم و تایمی که همه بیدار میشن تازه می خوابم و... در نتیجه یک روز تماما بی حوصله و کسل رو دارم.
    بحث روانشناسی خیلی مهمه؛ یعنی چیزی که دقیقا شبکه های اجتماعی ،بازی ها ، فیلم ها میتونن دقیقا بزنن وسط خال.
    احتمالا خیلی ها این تجربه های شبیه اینچنینی رو داشته باشن : مثلا اگه فصل امتحانات باشه یک کتاب بگیری دستت خوابی؛ ولی اگه همونجا توی گیجی ، با یک چشم باز بری توی گوشی و شبکه های اجتماعی بازی سریال و... مغز بیداره بیدار میشه و ... تا به خودت میای 4 ساعت وقتت رفت سر کار بیهوده.
    بازی کلش اف کلنز رو نمیدونم بازی کردین یا ن؟ توصیه میکنم هیچوقت حتی امتحانش هم نکنین،حدود 10 سال پیش هرکسی رو میدیدم ، میدیدم سرش توی گوشی هست و کلش بازی میکنه و همیشه سرزنششون میکردم، صبح و شب و نصفه شب سرشون توی گوشی، میگفتم این بازی مسخره چیه انقد تایم روش میزارین.
    زمان گشت و گشت و گشت توی 4 5 ماه اخیر برای پسرم که ساکت باشه و اذیت نکنه بتونم تمرینات رو انجام بدم بازی رو توی گوشی همسرم نصب کردم (مثلا زرنگ بودم نمیخواستم خودم معتادش بشم، اونم توی تایم کم گوشی رو بهش می دادم که گوشی ضرر داره)
    و نتیجه چی شد؟؟؟؟؟ دیگه به پسرم اجازه ی ادامه ی بازیشو ندادم ولییی 4صبح مغزم منو بیدار میکنه برو گوشی رو بردار ک کارگره بیکار شده برو بزارش روی کار بعدی :|
    همه ی اینها خیلی منو توی فکر فرو برده که چجوری تونستن تسلط کامل رو به مغز و ذهن ما پیدا می کنن بدون حضور فیزیکی و فقط اونم بوسیله بازی.چجوریه ک ذهنمون همیشه درگیرش هست حتی اگه توی مشغله ی زیاد باشیم یک دفعه میاد حواست باشه 18ساعت کار اون کارگر تموم شده و بیکار و..
    پس چرا خودمون نمی تونیم به همین راحتی اینجوری ذهنمون رو مدیریت کنیم؟؟؟ اینجوری تربیت کنیم؟؟ جوری ک یک بازی میتونه؟؟؟؟؟
    چرا همین ذهن نمیگه برو الان وقت بازی فراوانیه ، الان وقت تمرینه، الان وقت کاره؟؟؟ و برای برنامه ریزیش و مدیریتش و تربیتش بااید پوستمون رو بکنیم.
    ساعت 6 صبح منو بزنن بگن برو پای تمرین -ورزش بلند نمیشم و میخوابم ، ولی همین ذهن برای یک بازی خودش خودکاربیدار میشه و میگه اپدیت فلان بخش بازی تموم شده نوبت بعدیه . ببین چجوری هوشیار بلند می شه تا کار رو به انجام برسونه و تا کار رو تموم نکنه نمیخوابه(مثلا سکه کم میاد باید بری اتک تا سکه جور کنی برای اپدیت شاید یکی دو ساعت وقت خواب
    رو بگیره) اگه بخوای ترکش هم بکنی یک احساس ناخوشایند انقد دنبالت میکنه تا بری اون کار رو انجام بدی بعد اونجا دیگه ذهن اروم میشه و میگه حالا اگه کار خاص دیگه ای حوصلشو داری رو برو انجام بده :|
    *یعنی اعتیاد ،اعتیاد خوب ،اعتیاد بد!!!! مثل کتاب اثر مرکب ک میگه پدرش به دارن هاردی گفته معتاد خوبی از آب در اومده و اگه حتی جور دیگه ای هم بخواد نمی تونه زندگی کنه و از تک تک ثانیه هاش بهترین استفاده رو می بره.
    همین بازی فراوانی ک میگین یک بار فقط یکبار با ارفاااق فراوون به 110 روز رسوندم
    روز های 7 8 10 روزه فراوون دارم و فعلا دوباره به 19 رسیدم ولی باز هم با ارفاق
    کتاب های روانشناسی و مقاله با مبحث ذهن و باور و مغز و کنترل ذهن دوپامین و ... اینا رو دارم میخونم ( واقعا چیزای جالبی داره )تا بتونم اونجوری تربیتش کنم ک اولویت کارهای مهم رو داشته باشه و هم بتونم به جواب سوال هام برسم که چکار کنم مغزم رو مثل موقع انجام بازی که دوپامین ترشح میکنه و خودش رو موظف انجامش میدونه و تا انجام نده آروم نمیگیگیره روی کارهای مهم هم همین قدر اصرار و استمرار داشته باشه.

دیشب کلا اینستارو حذف کردم، تلگرام هم خالی از گروه و کانال
    قسمت چهارمتون هم که گفتید منم شبیهش رو داشتم،توی اوج و بعد شکست. زمانی که دوره اکادمی رو خریدم تا 3ماه کامل اموزش و تمرین بود تایم خواب و بیدار منظم، کارهای بیهوده حذف ،برنامه ریزی دقیق و مرتب و حتی از برنامه هم جلوتر بودم، سریال ها کنسل و حتی یکبار اومدم به خودم استراحت بدم و ادامه ی سریال رو ببینم همون 10 دقیقه اول سریال رو قطع کردم و گفتم اموزش مهم تره و توی اون ده دقیقه عذاب وجدان داشتم ک وقتم داره بیهوده طلف میشه. کل این دوران 3 4 ماه بیشتر طول نکشید که با یک کمر درد زیاد نشستن روی صندلی نامناسب باعث اتمامش شد.
    و دنبال بازگشت اون روزهام...

با ساعت تایمردار دیجیتال رو میزی موافقم و به ذهن خودم هم رسیدده بود، با اینکه توی گوشی هم هست این قابلیت ها ، ولی نمیخوام گوشی اطرافم باشه، چون تا میاد دستم میرم سمت گشتن توی گوشی هرچند هم ک بخواد خالی باشه، عادته دیگه ... :|
    سلام مجدد

مشکل خواب ما شبیه به همه ولی تفاوتش این هست که شما تا صبح داخل اینستاگرام یا تلگرام هستید و من تا صبح پای فایل های آموزشی دوره
    به فصل امتحانات اشاره کردید که موضوع جالبی هست ، اگر فردا امتحان مهمی باشه مثل ترم اول و سوالات هم از منطقه قرار باشه بیاد و همون سوال هایی که استاد تو طول ترم کار نکرده باشه ، خواب به سراغ ادم میاد ولی اون بار فشار امتحان نمیزاره ادم بخوابه و اهرم فشار باعث افزایش تمرکز من میشد و تا خوده صبح درس میخوندم
    و یکی از کارهایی که الان سعی میکنم در خودم ایجاد کنم این هست که این اهرم فشار رو روی خودم بزارم و سخت تلاش کنم ( هر بار سخت تر از دیروز )

درمورد بازی کلش اف کلنز فک میکردم از رده خارج شده و سرور هاش رو اف کردن این قسمت واقعا برام جالب بود و کلی بهش خندیدم که تایم کارگرد هارو هم دارید شیوه ای که من بخوام از یک برنامه دور بشم این جمله هست : این برنامه چه چیزی به من اضافه میکنه که مفید باشه ؟ اگر چیزی اضافه نمیکنه حذف .
    یه جمله زیبایی از یک استاد شنیدم : آزادی یعنی چیزی برای از دست دادن نداشته باشی
    زمانی نمیتونید از یه برنامه یا چیزی دور بشید که براش ارزش قایل شده باشید
    من همیشه سعی کردم به چیزی وابسته نباشم . به اصطلاح همیشه خودم رو تو اهرم فشار بزارم ، من که چیزی برای از دست دادن ندارم پس از چیزهایی مثل شکست ، سرخوردگی ، تنهایی و... نمیترسم و تلاشم رو میکنم و هیچکس و هیچ چیز برام مهم نیست .

پست های استاد رو من چندوقتیه دنبال میکنم و تو دفترم یادداشت میکنم و به این پیامشون رسیدم که جالب بود و قرارش میدم
    " میگویند، شاگرد كه آماده باشد، "استاد" از راه مي رسد.
    در اين جا لغت " آماده " بسيار مهم است و معاني بسياري دارد.
    آماده يعني شخصي كه حاضر است زندگي اكنونش را بدهد تا زندگي جديدي بدست آورد.
    آماده يعني شخصي كه حاضر است درد حاصل از رشد را متحمل شود.
    آماده يعني شخصي كه از لغات، آخه، ديگر ،ولي و اما نميخواهد استفاده كند.
    آماده يعني شخصي كه ديگر توان و تمايل به زندگي به روش اكنونش را ندارد.
    آماده يعني شخصي كه ديگر قصد عقب گرد ندارد.
    آماده يعني شخصي كه از نظر خودش به اندازه كافي تاوان نا آگاهي اش را داده است.
    آماده يعني شخصي كه حاضر است به دل تاريكيها و ناشناخته ها فرو برود.
    آماده يعني شخصي كه ديگر نميخواهد با روش خود محورانه زندگي كند. بلکه میخواهد خدا محور شود
    آماده يعني شخصي كه قصد گزينشي انجام دادن تعاليم استاد را ندارد.
    آماده يعني كسي كه ميخواهد با خود حقيقي اش روبرو شود.
    آماده يعني كسي كه از سختی راه گله و شكايت ندارد.
    آماده يعني كسي كه ميداند راهي غير از عملكرد ندارد.
    آماده يعني كسي كه از شلاق تغيير نمي هراسد.
    آماده يعني كسي كه نميخواهد از ميان راه برگردد.
    آماده يعني كسي كه به فكر كنار نهادن دانش قبلي اش است.
    آماده يعني كسي كه سكوت ميكند و عمل ميكند. "

در فصل اول کتاب دقیقا به این نکته هم اشاره کرد که دلیل اینکه کلی مشغله دارید و میرید سراغ کار های بیهوده :در قسمتی که در مورد براد ( فردی که عادت بد داشت ) اثر موجیش رو توضیح میداد به این نکته اشاره میکنه که براد شروع کرد به وقت تلف کردن با تماشای برنامه های دیروقت و شبانه تلویزیون
    چون کار راحتی بود و توجه اش را از موضوعات اصلی
    منحرف میکرد .
    ما افکار رو کنترل میکنیم یا افکار مارو کنترل میکنند ؟! اگر یاد بگیرید چطوری رنج بکشید کمتر رنج میکشید .
    من روی خیلی از دوست هام تست کردم که ببرمشون ورزش ( باشگاه بدنسازی ) ، برنامه چی خوبه ؟ ، چی بخورم ، سوپرست بزنم یا دراپ ست ، سنگین بزنم یا سبک ، قبل تمرین چی بخورم یا بعد تمرین چی بخورم یا تو چی کار کردی انقدر فیت شدی و جواب کل این سوال ها این هست : تو دو ماه بیا باشگاه بعد من همه چی رو یاد میدم ( یک ماه بعد جواب گوشی ررو نمیده و بهونه میاره که کار داره )
    همه اوایل میخوان سریع نتیجه بگیرن فک میکنن میتونند نتیجه ای که من تو 3 سال گرفتم اون ها تو 3 ماه بگیرن ولی نمیدونند تلاش در کنار زمان هست.
    رنج کشیدن نداشتن تناسب اندام چاقی رو قبول میکنید یا رنج 6-5 روز ، روزانه 45 دقیقه ورزش کردن ؟
    رنج وقت گذروندن با بازی یا تلاش در زمینه کاری ؟
    اگر بتونیم این جمله رو درک کنیم خیلی تو روند زندگی مون تاثیر داره .

تو کتاب بهترین سال زندگی شما اثر دارن هاردی میگه افراد به 2روش عادت هاشون رو تغییر میدن
    1- یهو میپرن تو استخر اب سرد
    2- به صورت مرکب

مورد اولش رو اکثر ماها انجام دادیم و نتیجه هم دیدیم ولی مورد دوم رو خیلی کم انجام دادیم به 2 علت 1 نداشتن مربی 2 ندیدن قدرت اثر مرکب

در مورد کتاب سایکوسایبرنتیک ، خب همونطور که مشاهده میکنید تعداد افرادی که در این قسمت تاپیک فعال هستند از انگشت های دست کمتره
    هر چه سخت تر و بیشترش کنیم کمتر هم میشه ، اولش به نظرم باید یاد بگیرم که چطور عادت بد رو ترک و عادت خوب رو درست کنیم که بتونیم عادت ها و تمرین هایی که کتاب سایکو ارایه میده استفاده کنیم .

موفق باشید.

16. 12 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

hadi.sh آواتار ها
    465 بار در 113 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام، وقت شما همیشه به خوشی

واقعا کتاب بسیار بسیار فوق العاده ای هستش ، امیدورام روزی برسه که همه این کتاب خونده باشند.

من دور دوم این کتاب می خونم و الان فصل 15 و آخرشم ولی مشکلی با جمع خوانی ندارم و باز مثل دفعه ی اول خوندنم ، ذوق می کنم.

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از hadi.sh عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadi.sh نمایش پست ها
    سلام، وقت شما همیشه به خوشی

واقعا کتاب بسیار بسیار فوق العاده ای هستش ، امیدورام روزی برسه که همه این کتاب خونده باشند.

من دور دوم این کتاب می خونم و الان فصل 15 و آخرشم ولی مشکلی با جمع خوانی ندارم و باز مثل دفعه ی اول خوندنم ، ذوق می کنم.
    سلام اقا هادی عزیز
    حالتون عالی باشه

فقط مطالعه کردید یا سعی کردید تمرین ها رو با توجه به مدت زمانی هم که گفته شده انجام بدید به صورت مستمر ؟

20. 4 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 9 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 9 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع