صفحه 56 از 56 نخستنخست ... 646545556
نمایش نتایج: از 551 به 552 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

1,406 بار در 202 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sadeq.Frotan نمایش پست ها
    سلام دوستانم عزیزم .من ویدیوآموزشی مربوط به روانشناسی فردی از استاد امینو رو دیدم در مورد تبدیل کار به بازی من خیلی متوجه نشدم که چطور کار مان را تبدیل به بازی کنیم و از انجام آن کار لذت ببریم هر دوستی درک کامل کرده ممنون میشم توضیح بده؟
    سلام دوست عزیز
    ساختار هر بازی دو چیز رو حتما داره، یکی مکانیک بازی و دیگری سیستم پاداش و جزا برای نمونه مثال خود استاد در ویدئو رو در این دو بخش توضیح میدم.
    مثال استاد تبدیل کار در انبار به مسابقه قوی ترین مردان بود.
    مکانیک این بازی شامل یک مسابقه است یعنی در یک حوزه مشخص و قابل اندازه گیری اعضا با هم مقایسه میشن مثلا زمان خالی کردن یک قفسه یا تعداد جعبه ای که یک نفر در زمان مشخص جا به جا کرده و امثال این ها که یک معیار مشخص و قابل اندازه گیری هستند و بعد با این معیار افراد رده بندی میشن و برنده و بازنده مشخص میشه.
    حالا برنده و بازنده برای اینکه درگیر بازی بشن نیاز به یک پاداش یا جزا دارند، بازی خوب بازی هست که هم پاداش داشته باشه و هم جزا،
    جزا در مثال استاد میتونه این باشه که نفر آخر باید به همه رو مهمون نوشابه کنه یا صرف اینکه توی جمع ضایع شدن میتونه جزا باشه و پاداش بقیه اینه که یه چیزی به حساب دوستشون بخورن یا اینکه مورد تشویق دیگران قرار بگیرن.

حالا در خصوص تریدری هم میشه کارهایی که باید انجام بدیم رو مشخص کنیم و روشون یه مکانیک ساده بازی مثل همین مسابقه و یه سیستم پاداش و جزا ببندیم
    مثلا رعایت چک لیست
    مسایقه من با خودم که تمام معاملاتم در روز طبق چک لیست باشه و دفعات رعایت نکردن چک لیستم از روز قبل کمتر باشه، پاداش میشه سودی که به دست میاد و بهتر آنکه یه پاداش بیرونی هم باشه، مثلا اگر یه روز هیچ اشتباهی نداشتم برای خودم شیرینی میخرم و از اون طرف جزا میشه ضرر ها و مورد بیرونی هم این که به ازای هر اشتباه آخر شب 10 تا شنا و شکم میزنم.

برای اینکه صجبت هام خیلی هم خارج از تاپیک نباشه 2 تا کتاب رو معرفی میکنم که بیشتر دانش من از همین دو تاست:
    A Theory of Fun for Game Design مولف آقای Raph Koster که اگر اسمشون رو سرچ کنید یه وبسایت هم دارند و اونجا هم مطالب خوبی در این حوزه میذارن.
    The Art of Game Design مولف آقای Jesse Schell

امیدوارم کمکتون بکنه این توضیحات
    موفق باشید!
    ویرایش توسط Mohammad_Hosein : 03-29-2024 در ساعت 15:47

2. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad_Hosein عزیز تشکر کرده اند:

16 بار در 8 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دستت دردنکنه عزیزدل خیلی ممنونم عالی بود توضیحات تتون

4. 2 کاربر برای این پست سودمند از Sadeq.Frotan عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 56 از 56 نخستنخست ... 646545556

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع