صفحه 2 از 55 نخستنخست 12341252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 548

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

Mr.jason آواتار ها
    34,799 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    سلام بنظر من الان که اوایلش هست از کتاب های با حجم کم و درک اسان شروع کنیم
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

2. 21 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

Mr.jason آواتار ها
    34,799 بار در 2,439 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 287 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    بسیار عالی بود محمد جان
    توضیحات خوبی دادین.
    من خودم این کتاب و که میخونم به گفته خود اکهارت تول سعی میکنم فرا کلمات درکش کنم. یعنی دنبال این نیستم که یک هم معنی دیگه براش پیدا کنم. مطمعنا شده بعضی حرفا بیشتر به دلتون نشسته. میگن اون حرفا از دل اومده
    دقیقا همین حالت هست. فرا کلمات؛ در حالت احساس.
    سوال من برای این بود که این تمرینات و دارم ولی میخوام بدونم کسی که راهش و رفته چجوری بهش رسیده و حسش کرده. یعنی اول این مرحله که توش هستم و رد کنم،مراحل بعدی جای خودش. دقیقا همین حالت لحظه حال.
    به زمان فقط جهت دید گرفتن ازش استفاده کنم. برای این زندگی کردن این مفهوم باید ازش لذت برد. من مدتی فقط درگیر این بودم که الان دارم فکر میکنم یا نه؟! یعنی باز هم گفتگو درونی داشتم. ولی فقط تمرین و حس کردن حال باعث شد ازین حالت بتونم فاصله بگیرم.
    میدونستین انسان ها اولیه تا یک مدتی،این چیزی که درون ما صحبت میکنه وقتی حرف میزنیم و نداشتن؟ این صدا و شنیدن و غافل گیر شدن. فکر کردن یک چیز ماوراست
    سلام سروش جان
    یوگی های هندی تونستن مدیتیشنی طراحی کنن که در عرض نیم ساعت وارد حالت بی فکری بشی
    اوایل ورودم این مدیتیشن رو گذاشتم داخل تاپیک روانشناسی که با تحرین مکرر شما سریع تر وارد حالت میشید
    حالا کاملشو از رو کتاب فردا داخل تاپیک میذارم
    و تجربش قابل تعریف کردن نیست
    I Will Never Forgot These Words
    With Great Power
    Comes Great Responsibilities
    This Is My Gift
    My Curse
    ?Who am I
    ........ I am

4. 29 کاربر برای این پست سودمند از Mr.jason عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,641 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1263 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi.for.fx نمایش پست ها
    سلام سروش جان
    یوگی های هندی تونستن مدیتیشنی طراحی کنن که در عرض نیم ساعت وارد حالت بی فکری بشی
    اوایل ورودم این مدیتیشن رو گذاشتم داخل تاپیک روانشناسی که با تحرین مکرر شما سریع تر وارد حالت میشید
    حالا کاملشو از رو کتاب فردا داخل تاپیک میذارم
    و تجربش قابل تعریف کردن نیست
    ممنونم ابی جان
    لطف میکنی بزاری
    دقیقا حس و نمیشه به کلمات گفت. صحبتم روی این هست که دایمی بوده این حالت براتون؟ یعنی میتونید بگید ۱۰۰درصد مواقع تو این آگاهی هستین؟
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

6. 25 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1263 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.samimi نمایش پست ها
    سلامی دوباره
    فک کنم باید ظرفیتش ایجاد بشود وباید امادگی شکل بگیرد و این میتونه با صحبت کردن با فکر کردن درباره این موضوع یا کتاب خودن و انجام تمارین شکل بگیرد و وقتی اینا شکل گرفت در یک لحظه اون اتفاق میافتد و بنظرم روند کار اینجوریه و با تلاش زیاد و اشتیاق زیاد با این طرز فکر ازش بت میسازیمو و دور میشیم.
    باید بهش باور داشت که میرسیم با این کار ما هر روز همون زندگی رو داریم همون شرایط ولی با باور داشتن دیگه در طول روز به چیز هایی که مربوط به باور ماست توجه میکنیم و میگیم چه جالب که این همیشه این جا بوده ولی من توجه نمیکردم بهش یک مثال مثله همین لحظه حال همیشه بوده ولی خوب چون باور ما و طرز فکرمون چیزه دیگری بوده اصلا بهش توجه نمیکردیم و الا میگیم چه جالب که همیشه بوده.
    و یک چیز جالب که در این حالت خیلی از معانی چیز های مادی معنی خودشونو از دست میدهند و به همین دلیل دیگه نه ترسی هست نه طمعی.
    و گفتی بعضی جملات بر دل مینشیند و این جمله کتاب یادم اومد که خورشید تا ابد پشت ابر نمیمونه و بالاخره ی روزی میاد بیرون
    امیدوارم جزوی از جوابتون بوده باشد.
    عالی بود محمد جان ممنونم از تبادل نظرتون.
    دقیقا صحبت شمارو با یکی دیگه از دوستان تو پستها قبل داشتم داشتم.
    تمرین واقعا سازندست. تو هر زمینه ای. به خصوص بودن و آگاهی.

8. 23 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    یاد شده
    در 1263 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط ebi.for.fx نمایش پست ها
    سلام بنظر من الان که اوایلش هست از کتاب های با حجم کم و درک اسان شروع کنیم
    کتاب لحظه حال و خوندین ابی جان؟
    درکش اتفاقا خیلی راحت هست. ترجمه و نوشته روانی داره.

10. 26 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

494 بار در 30 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام به دوستان عزیز و ثروتمند
    ممنونم استاد عزیز که موافقت کردین با این تاپیک و ایجاد کردین
    به نظرم یک کتاب کوچک و ساده کتاب اثرمرکب از دارن هاردی هست
    تقریبا هر فصلی از این کتاب خودش یک کتابه
    من خودم بعد از 13 یا 14 بار خوندن این کتاب و حدود 50 تا کتاب دیگه به این نتیجه رسیدم بیاین از اولش شروع کنیم
    !!!! JUST DO IT !!!!

12. 28 کاربر برای این پست سودمند از hossein.moradi عزیز تشکر کرده اند:

494 بار در 30 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر
    خیلی از دوستان درخواست داشتن که یک تاپیک باز بشه برای این موضوع که کتابی رو انتخاب کنن.
    اون رو بخونن و بعد تجربه و خلاصه و یا نکاتی از اون کتاب که براشون مهم بوده رو قرار بدین.
    و باهم در مورد کتاب صحبت و بحث کنن.
    نظر فوق العاده ای بوده و این تایپ برای این منظوره.
    این شما و این هم این تاپیک
    امینو
    سلام ممنونم استاد زندگی
    خدا خیرتون بده
    !!!! JUST DO IT !!!!

14. 24 کاربر برای این پست سودمند از hossein.moradi عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,930 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    سلام دوستان و استاد عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه
    ممنونم ازتون استاد بابت این تاپیک فوق العاده مفید. خیلی خوب میشه که شما هم دیدگاهتون بیان بکنید تا بتونیم ازش استفاده بکنیم.

دوستان کتابی که میخوام دربارش حرف بزنم، کتاب نیروی حال هست.
    به نظرم این کتاب جزو ۱۰ کتاب اولی هست که بخوام به هرکسی معرفی کنم. این کتاب به شخص برای من خیلی تاثیرگزار بوده. باعث شد خیلی از مشکلات درونیم و باهاش حل کنم.تونستم روی خشم درونم، استرس آینده، خاطرات تلخ گذشته، روابطم با دیگران، ارزشمندی خودم و... خیلی چیزای دیگه و درک کنم.
    همه این ها هم یک راه داشتن و اون این بود:
    لحظه حال

اصول کتاب روی یک صحبت ثابت بیان شده. بودن و تماشگر بدون فکر بودن و لحظه حال حس کردن. برای درک بهتر ازتون میخوام یک سوال از خودتون بپرسین. "فکر بعدی من چی هست؟"
    چند ثانیه روش وقت بزارین و منتظر فکر بعدیتون باشین.

فکری نیست نه؟ یا به این فکر میکنین که فکر بعدیم چی هست؟! شما تونستین مشاهده گر بدون فکر باشین.
    خوبی این کتاب این هست که وقتی با ذهن باز و بدون برداشت شخصی بهش بخونیدش(هر کتابی و البته خوبه اینجوری خوند) میتونید به راحتی باهاش ارتباط بگیرین. در کتاب "تمرین *لحظه حال" به مطالعه به عنوان یک مراقبه صحبت کرده.
    این کتاب نمیخواد چیز جدیدی به دانسته هامون اضافه کنه، فقط میخواد مارو به چیزی که از لحظه بیگ بنگ بوده آشتی بده. بودن. لحظه حال.

دیدین وقتی میرید مسافرت چقدر همه چی رنگی تر و جذابتر و لذت بخش تر هست؟ چقد سبزی درختها دلنشین تر شده؟ ؛ این مثال بر فرض این هست که از سفری که میرین لذت ببرین و زوری نبوده باشه . وقتی از سفر برمیگردین تو خونه اون حس یا از بین میره یا کم میشه. علتش اینه ما با اون محیط آشنا هستیم و همه چی اسم داره برامون. این میز،این کتاب، این دیوار، این درخت و... ولی اگر یکی بیاد بهتون بگه این حیوون عجیب و ببین روی خونه همسایه شما شوک میشین و فقط نگاه میکنین "مشاهده گر بدون فکر میشین"
    این یک گوشه از کل کتاب بود. این کتاب و من خودم هرروز صبح حداقل یکی دو صفحش میخونم و برای خودم دورش میکنم. شاید وقتی این لحظه حال و دوباره حس کردین مثل یک کودک از ته دل بخندین یا اینقدر محو آرامشش بشین که دنیا براتون شکلش عوض بشه

ازاین کتاب نمیشه خلاصه گفت. چون خودش جزیی از یک کل هست. یک حس هست. من سعی کردم گوشه ای از این حس و تو متن بالا بیارم تا حسش کنید و مشتاق بشید برای مطاله بیشترش. جالبی این مفهوم این هست که در همه جا دنیا،فلسفه،سبک،دین و کتاب ،ردپا لحظه حال و میتونید ببینید. سقراط، مولانا،بودا،سعدی،شبستری،ا سلام،مسیحیت،یهود و.. همه و همه این مفهوم و درک کردن و به شکلی بیانش کردن.

برای همین میگن برای شروع از درون خودت شروع کن. با این کتاب میتونید از درون خودتون شروع کنین . من این بیت از بیدل دهلوی خیلی دوست دارم که میگه :
    درون توست اگر خلوتی و انجمنیست برون ز خویش کجا میروی، جهان خالیست

سوالی هم که از همه دوستان که کتاب و مطالعه کردن و استاد عزیز دارم اینه:

- مشاهده گر بدون فکر درون بودن و برای یک حالت ادامه دار و همیشگی حسش کردین؟ چجوری نگهش داشتین؟

امیدوارم براتون مفید باشه
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشید

سلام
    روز بخیر
    در مورد سوالتون من توی پست قبلیم میخاستم ج بدم اما گفتم نه، صبرکردم تا بهتر بررسی کنم بعد جوابتون رو بدم
    این مورد که میگید در واقع همون زندگی کردن در لحظه حال هست از دید من البته
    اینکه هر لحظه بتونید از همون لحظه لذت ببرید و نه به خاطرات گذشته فکر کنید و نه به آینده بیندیشید. صرفا همون لحظه رو زندگی کنید و این حالت که به تازگی فکر میکنم متوجه شدم اسمش استحاله هست (التبه مطمین نیستم فکر کنم جناب آقای ابی @ebi.for.fx بهتر در این خصوص بتونن از ابهام درمون بیارن)
    و اینکه گفتید چه کارهایی رو انجام میدید تا به اون حسه برسید و مانا باشه. برای من که فعلا مانا و دایمی نبوده. یعنی یه جور پرش به حال عالی و حال معمولی زندگیم رو همیشه دارم. اما توی روز خیلی زیاد برام اتفاق میفته و هر بار از چند ثانیه تا چند دقیقه شاید طول میکشه. بستگی به میزان علاقه و اشتیاقم از اون کاری داره که دارم انجام میدم و اینکه اون کار چقدر طول میکشه.
    و کارهای خیلی خیلی زیادی هستن که منو توی لحظه حال نگه میدارن و بهم لذتی وصف نشدنی میدن. بخام مثال بزنم که بتونید شما هم این مورد ها رو تست کنید باید بگم:
    از جزیی ترین کارها مثل رسیدگی به گل و گیاهام و آب دادن هر روزه بهشون. گندم ریختن برای پرنده ها و کلا غذا دادن به حیوانها. رسیدگی به خودم توی طول روز و انجام کارهایی که دوست دارم و خوردن غذاها و میوه های مورد علاقه ام که با لذتی بسیار زیاد میخورمشون(البته شکمو نیستما ولی خوب بعضی از میوه هاو غذاها واقعا بهم میچسبن؛ توی هر ساعتی از شبانه روز که ازشون استفاده کنم )
    یا مثلا وقتی که به یه درخت تکیه میدم و میخام که باهاش حرف بزنم .(شاید یکم غیرمعمولی باشه اما من از صحبت کردن با همه آفریده های خدا به غیر از خیلی از انسانها خیلی خیلی لذت میبرم و باهاشون راحتم. مطمینم که قضاوتم نمیکنن و حرفامو اشتباه برداشت نمیکنن، معدودن آدمای زندگی من که حرفمو بفهمن و درکم کنن.)
    یا مثلا وقتی به مسجدی یا زیارتی میرم وقتی کف مسجد میخابم و به سقف خیلی بلندش نگاه میکنم کلا یادم میره کجام و چی ام. و تا وقتی که کسی اعتراض نکنه ناخودآگاه توی اون حالت میمونم.
    وقتایی که با معبود درد و دل میکنم و به حرفام گوش میده و من سبک میشم.سبک تر از یه پروانه حتی
    و همینطور وقتایی که بخششی انجام میدم که این حالت بسیار قوی هست و به شکل خیلی خیلی خوبی حس عالی میگیرم
    و خیلی خیلی موارد دیگه
    که فک میکنم باید موردای خاص خودتون رو پیدا کنید.
    ولی در کل باید اینو بگم که زندگی در لحظه حال بسیار لذت داره و من کلا توی هر شرایطی که باشم سعیم اینه که گاهی گریزی بزنم به اون حس و حال و انرژی که باید رو بگیرم برای ادامه روزم.
    نمیدونم شاید نباید اینا رو میگفتم. نه اینکه فکر کنید نخام به سوالتون جواب بدم. نه. برای اینکه هر بار با شخصی در خصوص این حالاتم گفتم تا مدتی اون حالت از بین رفته (یه جورایی انگار بسیار حساسه و قهر میکنه)
    اما اینبار قطعا نمیزارم این اتفاق بیفته.
    وقتی خوب فکر میکنم میبینم من از همون بچگی هام هم این حالت ها رو تجربه میکردم. وقتی ساعت ها جلو آینه با خودم حرف میزدم و زمان از دستم میرفت تا مامانم صدام میزد که کجایی و من از اون حال خوب بیرون میومدم.
    در هر صورت امیدوارم این مطالبی که گفتم براتون موثر باشه

روزتون عالی

پ.ن: ماشالله هر هشت تا استیکر که مجاز شده ، توی پیامتون دارید و من هر بار ریپلای میکنم بهم ارور میده.خخخخ
    ویرایش توسط sara.sat : 08-20-2021 در ساعت 10:20
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

16. 28 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    148,981 بار در 1,659 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5659 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام استاد امینو عزیز
    حالتون عالی باشه

استاد نظرشما چیه که اول با کتاب دعوت به تمرین ذن شروع کنیم یا یک کتابی پیشنهاد بدید که چراغ اول رو شما روشن کرده باشید.

ممنون.
    نظر سنجی کنید.
    بر اساس تمایل کلی یک کتاب رو بچه هایی که میخوان انتخاب کنن.
    اثر مرکب خوبه چون اکثرا افراد تنبل هستن این کتاب پوست ادم های تنبل رو که فقط آرزو و رویا بدون عمل دارن میکنه
    Perceive thetime , Change thelife

18. 83 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

.Brave_Heart. آواتار ها
    16,261 بار در 1,679 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 185 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    نظر سنجی کنید.
    بر اساس تمایل کلی یک کتاب رو بچه هایی که میخوان انتخاب کنن.
    اثر مرکب خوبه چون اکثرا افراد تنبل هستن این کتاب پوست ادم های تنبل رو که فقط آرزو و رویا بدون عمل دارن میکنه
    جناب امینو وقتتون بخیر
    اثر مرکب اثر اقای دارن هاردی؟؟
    با تشکر
    In : amiralii.fx

20. 24 کاربر برای این پست سودمند از .Brave_Heart. عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 8 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 8 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع