صفحه 23 از 55 نخستنخست ... 13212223242533 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 221 به 230 از 550

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,699 بار در 1,148 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    خواهش میکنم ممنون از شما که مطالعه اش کردید
    بله
    صحبت جناب آقای راکفلر واقعا درست هست و توی انجمن انسانهایی هستند که حقیقتا تواناییهای بالقوه زیادی دارن که همه ما میتونیم با کمی دقت و توجه کافی این اشخاص رو پیدا کنیم
    کافیه بخاهیم تا در مدارشون قرار بگیریم و بتونیم به قدرت ماورای انسانی تبدیل بشیم
    و مسلما که هر اتفاقی دقیقا سر موعد خودش به وقوع میپیونده چون اساس جهان هستی روی نظم و قانون هست
    من چه داخل انجمن و چه توی محیط کاری فعلیم دوستان و همکاران خیلی عالی دارم که همه قصد و منظورشون ارتقا سطح کمی و کیفی کار و زندگیشون هست و با دل و جان به من کمک کرده و میکنن چون هممون میدونیم برای رسیدن به اهداف قشنگمون باید تلاش گروهی داشته باشیم
    عرض ادب
    اگر درست متوجه شده باشم،انجمن رو بهترین گروه نخبگان باید در نظر بگیریم.که وقعا بهشتی برای ما ایرانی هاست*.
    با کمال تشکر
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,349 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3549 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    همکاری آغاز تمام تلاشهای سازمان یافته است. این درس در مورد همکاری است و ارزش کار تیمی را توضیح میدهد و نحوه اجرایی کردن اصل گروه نخبگان را آموزش میدهد.توسط این درس تلاش ها و آموزشهایتان را با تلاش های دیگران هماهنگ میکنید و همه باهم تبدیل به قدرتی فرای انسانی میشوید که دستیابی به هر هدفی را ممکن میسازد. همکاری شما با گروه نخبگان یک نوع از همکاری هست و نوع دیگر آن همکاری ذهن ناخودآگاه و ذهن هوشیار میباشد که یک فرضیه منطقی در رابطه با توانایی های ارتباطی انسان ها و برقراری ارتباط با هوشیاری بی انتها اجرا میشود

کسب منفعت از شکست: واژه شکست برای همه ما یک مفهومی دارد که در این کتاب این مفهوم به کلی تغییر میکند.این فصل از همه شکستهای گذشته تان پلکانی میسازید رو به بالا. تفاوت شکست و ناکامی را توضیح میدهد.تفاوتی که بسیار مهم است بدانیم. ما باید بتوانیم از طریق تکنیک های ارائه شده در فصل از شکست های خود و اطرافیانمان منفعت کسب کنیم
    در این فصل نویسنده از 7 نقطه تحولی زندگی خودش میگه و اینکه چگونه این نقاط تحولی تونسته اونو به هدفش برسونه. همه ما باید زمانی بزاریم و نقاط تحولی زندگی خودمون رو پیدا کنیم.

درس چهاردهم کتاب در رابطه با صبرو شکیبایی و سازگاری است. باید بدانیم که تعصبات مذهبی و نژادی چه پیامدهای فاجعه باری را برایمان دارند و باید از آنها دوری کنیم. هیچ فردی نمیتواند بدون شکیبایی و سازگاری با دیگران ، افکار دقیقی را در ذهنش بپروراند. معنی سازگاری به این است که به عقاید و نژاد و ملیت همه انسانها احترام بگذرایم و در کمال صبر و شکیبایی بتوانیم از یاری و کمکشان در رسیدن به اهدافمان بهرمند شویم.

و نقطه اوج مبحث قانون موفقیت یعنی قانون طلایی که یکی از جنبه هاش صداقت است. کاری که شما برای دیگران انجام میدهید باعث میشود که زنجیره ای از علت ها و معلول ها به وجود بیایند. زنجیره ای که تاثیرات آن هم روی خودتان و هم دیگران چشمگیر است. قانون طلایی بشری به منظور جلب همکاری همدلانه سایر افراد و گروهها هست. با درک درست قانونی که فلسفه قانون طلایی بر پایه آن بنا شده مهمترین دلیل شکست میلیونها انسان که موجب سرکردن عمری در فقر و فلاکت برایشان شده است روشن میشود

--------------------------------------------

نظرم راجع به کتاب: این کتاب باعث شد که من دید بهتری نسبت به گذشته ام پیدا کنم و خیلی از نقاطی از زندگی ام که تا به حال بهشون دقت نکرده بودم برام روشن شد و فهمیدم علت بوجود اومدن اون اتفاق تلخ یا شیرین توی اون دوران چی بوده
    در کل میتونم بگم باید بیشتر از این روی کتاب وقت بزارم تا همه درسهاش برام نهادینه بشه و بتونم کمال استفاده رو ازش ببرم

تجربه ام از بخش های مختلف کتاب:
    وقتی کمی دقیق شدم توی فصل هاش و بیشتر روی اتفاقات گذشته ام فکر کردم به تجربه هایی رسیدم که دقیقا صحبت ها و درسهای کتاب بوده
    خیلی زیادن ولی یکی دوتاشون رو مختصر شرح میدم

از فصل بازدهی فزاینده من زیاد استفاده کرده و میکنم. حدود سالهای 78 وقتی من یه دختر شاد و شیطون 16 ساله بودم و سال دوم دبیرستان توی شرکتی مشغول به کار شدم که دومین کاری بود که مشغولش میشدم که بابتش حقوق دریافت میکردم. از بدو تاسیس شرکت بودم و تصور کنید که من به تنهایی تمام کارهای ثبت شرکت رو انجام میدادم. علاوه بر اون آقایی که مدیر شرکت بودن خیلی از کارهای دیگه رو که حقیقتا برای یه دختر 16 ساله زیاد مردونه بود از من میخاست که انجام بدم. زیاده گویی نکنم ایشون من رو طی دو یا سه سال از یه دختر شیطون و شاد و سرخوش که همه عشقتش کتابهاش بود تبدیل کرد به یه خانوم که به راحتی با شرکتها و موسسات عالی قراردادهای کاری موفق میبست و و این در حالی بود که هنوز 20 سالم هم نبود. خودشون همیشه به من میگفتن من اگر میتونستم از تو یه کپی سه بعدی بگیرم توی تمام شهرهای ایران یه شعبه میزدم
    اما قانون بازدهی فزاینده حالا کجای این داستان بود؟
    من از همون ابتدا هر زمان کاری از من میخاست که دیگه توی ساعات کاری من نبود بازهم انجام میدادم، گاها تا ساعتها اینکار طول میکشید.
    سال 86 من از اون شرکت اومدم بیرون به خاطر ادامه تحصیلم. و چندماه پیش وقتی برای کارهای بیمه بیکاری ام به یکی از دفاتر کاریابی مراجعه کردم که از اتفاق اون شرکت هم درون همون ساختمان بود اتفاق جالبی افتاد. منشی دفتر کاریابی دیر کرده بود و من توی سالن منتطر بودم که مدیرعامل شرکت مزبور اومد تا بره دفتر خودش که باهم برخورد کردیم . اولش نشناخت بعد که کمی احوالپرسی کردم از روی صدام منو شناخت و گفت اینجا چکار میکنی؟ گفتم از کار اخراجم کردن
    گفت کی جرات کرده خانم ستاری رو از کار اخراج کنه و اصرار و اصرار از سمت ایشون که حتما باید بیای اینجا توی شرکت خودمون کار کنی
    و خوب منم حقیقت دنبال کار بودم و ایشون لطف کردن با همه شرایط من کنار اومدن و گفتن تنها حضورت اینجا برای ما خیلی خیلی باارزشه و لقب منو گزاشتن زیرخاکی

تجربه دیگه ای که بخام بگم مربوط میشه به سال 2007 ، توی اون سال من و یکی از دوستام خیلی سرخوشانه توی لاتاری آمریکا ثبت نام کردیم و کلی خندیدیم و کلا همه چی برامون بازی بود و اونقدر اونروز که تا اونجا که یادم میاد ماه رمضان بود و بعد از افطار ما این ثبت نام رو انجام دادیم خندیدیم که دل درد شدیم
    گذشت و بعد از چندماه مدارکی برای من ارسال شد که وقتی به یه کارشناس نشونش دادیم تایید کرد که من برنده لاتاری شدم و میتونم برم دنبال کارهام و حق شهروندی ایالات متحده رو بهم میدن
    اینکه آخرش چی شد وبه کجا کشید اهمیتی نداره و از حوصله دوستان هم خارجه گفتنش ولی خوب میخام بگم که اینقدر اشتیاق و خنده و اینکه همه چی برات دست یافتنی باشه حتی شهروندی ایالات متحده میتونه اینقدر تاثیرگزار باشه

------------------------------
    سوال
    در بخش مربوط به پس انداز میگه که باید پس انداز داشته باشیم ولی توی بازی فراوانی گفته میشه کل مبلغ رو خرج کنید و چیزی پس انداز نکنید. نمیتونم بین این دوتا رابطه درستی برقرار کنم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

---------------------------------

نتیجه:
    با تثبیت این 15 اصل در زندگی خود یا اطرافیانتان؛ مسیر زندگیتان را به کلی متحول کنید.

---------------------------------

بخاطر طولانی شدن پست از همه دوستان عذرخواهی میکنم
    امیدوارم که مورد استفادتون قرار بگیره
    همواره شاد و سلامت و ثروتمند باشید
    سلام و عرض ادب دارم خدمتتون سرکار خانم سارا

امیدوارم حالتون خوب باشه که قطعا هست

تشکر میکنم از گذاشتن خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

من این کتاب رو حدودا 3 سال پیش خونده بودم که با خوندن خلاصه های قرار داده شده توسط شما انگار کل کتاب همانند یک فیلم در ذهنم مرور شد و خیلی از نکات کلیدی که در ذهنم کمرنگ شده بودن دوباره قدرتشون رو بدست آوردن
    نکته بسیار جالب دیگه این بود که من یکی از جملات این کتاب رو که چندین سال هست دارم هروزه با خودم تکرار میکنم یادم نبود که مال این کتاب هست ( من هر روز نسبت به روز قبلم موفقتر میشوم )
    متشکرم ازتون
    آرزوی سلامتی و موفقیت همراه با شادی و ثروتمندی دارم براتون
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehdi-mv آواتار ها
    6,337 بار در 581 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    فایل پیوست 192089

کتاب : بیندیشید و ثروتمند شوید ( Think and Grow Rich )
    نویسنده : ناپلون هیل ( Napoleon Hill )

موضوع : موفقیت و روانشناسی
    تعداد صفحات : میانگین 300 الی 400

مدت زمان مطالعه : یک ماه
    ( از تاریخ 8 آبان تا 7 آذر )

نظر استاد امینو در مورد این کتاب : @amino

تجربیات دوستان : ( اپدیت میشود )

قوانین تاپیک ( کلیک کنید )

کتاب های خوانده شده :
    اثر مرکب + تجربیات دوستان
    سایکوسایبرنتیک + تجربیات دوستان ( اپدیت میشود )

هدف:
    خوندن کتاب در بازه زمانی ۲ هفته تا ۳هفته و ارایه خلاصه+ نظرات و تجربيات شخصي + در کنار بیان یک مسئله براي حل اون توسط دوستان.

نحوه مشاركت:

- كل كتاب به صورت كاربردي خلاصه بشه( چندين شكل براي خلاصه كردن وجود داره ميتونيد در صورت تمايل سرچ كنيد) بعد از خلاصه كردن نظرات و تجربيات شخصي خودتون و به اشتراك بزاريد و يك مسئله جهت حل توسط گروه ارائه بديد و روي مباحث ديگران هم بحث كنيد.

- بعضي مباحث كتاب ميتونه براتون مفيد باشه يا نياز به توضيح بيشتر داشته باشه ئس به صورت جداگانه بيان كنيدش بعد از ارائه جامع خلاصه.

- دوستان در حين بررسي اين كتاب هم ميتونن كتابهايي كه دوست دارن خلاصش و بگن بيان ارائه بدن و ازش استفاده كنيم.

کتاب های پیشنهادی :

نیروی حال اثر اکهارت تول
    قدرت عادت اثر چالز دوهیک
    ایین دوست یابی اثر دیل کارنگی
    انگشتان ثروت ساز اثر مارگارت ام. لینچ
    سلام و روز بخیر عرض میکنم خدمت همه دوستان گل

در مورد این کتاب من واقعیت کامل نخوندم و هیچ نظری نمیتونم در موردش بدم چون فعلا دارم کتاب سایکوسایبر نتیک رو میخونم ولی گفتم یه مستندی هست درباره کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید

اونو بیام تو این تاپیک معرفی کنم تا دوستانی که ندیدن هم ببینن چون واقعا درک مطالب کتاب رو خیلی واضح میرسونه و تیکه فیلم های از ماجرا های شخصیت های مهم کتاب رو هم به وضوح نشون میده

و مصاحبه با افراد بزرگی که این کتاب الهام بخش موفقیت هاشون شده رو هم شامل میشه اسم اصلی این فیلم ها همون مستند «« بیندیشید و ثروتمند شوید ، میراث ناپلئون هیل »» هستش و

برای دسترسی به این فیلم اگه شما اشتراک سایت جادوی باور رو داشته باشین میتونید رایگان ببیند من خودم چون زیاد از این سایتا خوشم نمیاد اشتراکشو ندارم ولی گوگل که سرچ بزنید باز میتونید پیدا کنید که بیشترشون هم به قیمت های

نسبتا بالا دارنن میفروشنش ولی خب اون ویدیویی که من دیدم رو لینکشو این پایین میزارم خواستین دانلود کنید

لینک دانلود مستند

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mehdi-mv عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,844 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi-mv نمایش پست ها
    سلام و روز بخیر عرض میکنم خدمت همه دوستان گل

در مورد این کتاب من واقعیت کامل نخوندم و هیچ نظری نمیتونم در موردش بدم چون فعلا دارم کتاب سایکوسایبر نتیک رو میخونم ولی گفتم یه مستندی هست درباره کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید

اونو بیام تو این تاپیک معرفی کنم تا دوستانی که ندیدن هم ببینن چون واقعا درک مطالب کتاب رو خیلی واضح میرسونه و تیکه فیلم های از ماجرا های شخصیت های مهم کتاب رو هم به وضوح نشون میده

و مصاحبه با افراد بزرگی که این کتاب الهام بخش موفقیت هاشون شده رو هم شامل میشه اسم اصلی این فیلم ها همون مستند «« بیندیشید و ثروتمند شوید ، میراث ناپلئون هیل »» هستش و

برای دسترسی به این فیلم اگه شما اشتراک سایت جادوی باور رو داشته باشین میتونید رایگان ببیند من خودم چون زیاد از این سایتا خوشم نمیاد اشتراکشو ندارم ولی گوگل که سرچ بزنید باز میتونید پیدا کنید که بیشترشون هم به قیمت های

نسبتا بالا دارنن میفروشنش ولی خب اون ویدیویی که من دیدم رو لینکشو این پایین میزارم خواستین دانلود کنید

لینک دانلود مستند

سلام اقا مهدی عزیز
    شب خوبی رو داشته باشید

منم کامل مطالعه نکردم کتاب رو و در حال خوندش هستم ( واقعا زمان برای من کم بود )
    من این فایل رو نگا کردم که با استادی مثل اقای دارن هاردی ، کاردون و باب پراکتور و ...
    ولی به نظرم کل فیلم به اندازه یک فصل از خوده کتاب نیست و فقط در این قیلم به اندازه سر سوزن به اموزش ها اشاره کرده .

ولی اون قسمت های داستانی کتاب رو خیلی خوب نشون میده و واقعا ادم درکش میکنه .

موفق باشید.

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

nosrat آواتار ها
    7,188 بار در 562 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 39 پست
    برچسب زده شده
    در 5 تاپیک
    سلام
    روز بخیر
    در مورد سوالتون من توی پست قبلیم میخاستم ج بدم اما گفتم نه، صبرکردم تا بهتر بررسی کنم بعد جوابتون رو بدم
    این مورد که میگید در واقع همون زندگی کردن در لحظه حال هست از دید من البته
    اینکه هر لحظه بتونید از همون لحظه لذت ببرید و نه به خاطرات گذشته فکر کنید و نه به آینده بیندیشید. صرفا همون لحظه رو زندگی کنید و این حالت که به تازگی فکر میکنم متوجه شدم اسمش استحاله هست (التبه مطمین نیستم فکر کنم جناب آقای ابی @ebi.for.fx بهتر در این خصوص بتونن از ابهام درمون بیارن)
    و اینکه گفتید چه کارهایی رو انجام میدید تا به اون حسه برسید و مانا باشه. برای من که فعلا مانا و دایمی نبوده. یعنی یه جور پرش به حال عالی و حال معمولی زندگیم رو همیشه دارم. اما توی روز خیلی زیاد برام اتفاق میفته و هر بار از چند ثانیه تا چند دقیقه شاید طول میکشه. بستگی به میزان علاقه و اشتیاقم از اون کاری داره که دارم انجام میدم و اینکه اون کار چقدر طول میکشه.
    و کارهای خیلی خیلی زیادی هستن که منو توی لحظه حال نگه میدارن و بهم لذتی وصف نشدنی میدن. بخام مثال بزنم که بتونید شما هم این مورد ها رو تست کنید باید بگم:
    از جزیی ترین کارها مثل رسیدگی به گل و گیاهام و آب دادن هر روزه بهشون. گندم ریختن برای پرنده ها و کلا غذا دادن به حیوانها. رسیدگی به خودم توی طول روز و انجام کارهایی که دوست دارم و خوردن غذاها و میوه های مورد علاقه ام که با لذتی بسیار زیاد میخورمشون(البته شکمو نیستما ولی خوب بعضی از میوه هاو غذاها واقعا بهم میچسبن؛ توی هر ساعتی از شبانه روز که ازشون استفاده کنم )
    یا مثلا وقتی که به یه درخت تکیه میدم و میخام که باهاش حرف بزنم .(شاید یکم غیرمعمولی باشه اما من از صحبت کردن با همه آفریده های خدا به غیر از خیلی از انسانها خیلی خیلی لذت میبرم و باهاشون راحتم. مطمینم که قضاوتم نمیکنن و حرفامو اشتباه برداشت نمیکنن، معدودن آدمای زندگی من که حرفمو بفهمن و درکم کنن.)
    یا مثلا وقتی به مسجدی یا زیارتی میرم وقتی کف مسجد میخابم و به سقف خیلی بلندش نگاه میکنم کلا یادم میره کجام و چی ام. و تا وقتی که کسی اعتراض نکنه ناخودآگاه توی اون حالت میمونم.
    وقتایی که با معبود درد و دل میکنم و به حرفام گوش میده و من سبک میشم.سبک تر از یه پروانه حتی
    و همینطور وقتایی که بخششی انجام میدم که این حالت بسیار قوی هست و به شکل خیلی خیلی خوبی حس عالی میگیرم
    و خیلی خیلی موارد دیگه
    که فک میکنم باید موردای خاص خودتون رو پیدا کنید.
    ولی در کل باید اینو بگم که زندگی در لحظه حال بسیار لذت داره و من کلا توی هر شرایطی که باشم سعیم اینه که گاهی گریزی بزنم به اون حس و حال و انرژی که باید رو بگیرم برای ادامه روزم.
    نمیدونم شاید نباید اینا رو میگفتم. نه اینکه فکر کنید نخام به سوالتون جواب بدم. نه. برای اینکه هر بار با شخصی در خصوص این حالاتم گفتم تا مدتی اون حالت از بین رفته (یه جورایی انگار بسیار حساسه و قهر میکنه)
    اما اینبار قطعا نمیزارم این اتفاق بیفته.
    وقتی خوب فکر میکنم میبینم من از همون بچگی هام هم این حالت ها رو تجربه میکردم. وقتی ساعت ها جلو آینه با خودم حرف میزدم و زمان از دستم میرفت تا مامانم صدام میزد که کجایی و من از اون حال خوب بیرون میومدم.
    در هر صورت امیدوارم این مطالبی که گفتم براتون موثر باشه

روزتون عالی

پ.ن: ماشالله هر هشت تا استیکر که مجاز شده ، توی پیامتون دارید و من هر بار ریپلای میکنم بهم ارور میده.خخخخ
    باسلام خدمت شما دوست عزیز خیلی لدت بردم از بعضی از حالاتتون که خودمم در بچگی داشتم والانم گاهی دارم وخیلی روان وخودمونی مطرحش کردید ومنو به اون حال وهوای زیارت هم بردید بهرحال ممنونم
    متخصصان علم تمرین میگویند بهترین و منطقی ترین حالت پیشرفت این است که در هر گام ۳ درصد از گام قبلی بهتر باشیم .در حالت حسابی اگر ما ۳۴ گام از خودمان بهتر شویم انسان جدیدی خلق خواهد شد.

10. 6 کاربر برای این پست سودمند از nosrat عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,930 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام
    وقت همه دوستان بخیر باشه
    خلاصه کتابی که تمام کردم را میگذرام و امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره

عنوان کتاب : چهار میثاق
    اثر دون میگوئل روئیز (ترجمه دلارا قهرمان)
    خلاصه کتاب
    در ابتدا داستان شخصی عنوان میشه که با یکسری اتفاقاتی که براش میفته میتوجه میشه که خودش و همه چی از نور ساخته شده و همه چیز یک موجود زنده است؛ حیات داره و تجلی نیرویی است که ما آنرا خالق مینامیم.
    ادراک انسانی نور است و ماده آینه است و نور را بازمی تاباند. جهان مانند دودی است که به ما اجازه نمیدهد آنچه حقیقتا وجود دارد را درست ببینیم. وقتی این موضوع را درک کنیم به آرامش میرسیم ولی انتقال این مطلب به دیگران کار ساده ای نیست.
    همه ما رویا داریم؛مجموعه رویاهای بشر و همه موجودات رویای سیاره زمین را میسازند. ما از کودکی تربیت میشویم که اهلی شویم. در ابتدا توسط خانواده بعد مدرسه و .... و زمانی میرسد که دیگر نیاز نیست دیگران ما را اهلی کنند ما خودمان این راه را انتخاب میکنیم و از سرشت طبیعی خود دور میافتیم. در آنجاست که احساس میکنیم آزاد نیستیم و شروع میکنیم به تغییر داد محیط اطرافمان و مقصر دانستن همگان تا بلکه بتوانیم بخشی از احساس آزادی خود را برگردانیم اما از این غافلیم که حس آزادی را باید در درون خودمان جستجو کنیم.
    مهمترین ترس بشر ترس از مرگ است. و 4 میثاق این کتاب به ما کمک میکند تا با این ترس و ترسهای دیگرمان کنار ببیایم ؛ از ماهیت آنها آگاه شویم و سپس در خودمان آنها را مانند یک زخم بشناسیم و سعی کنیم التیام ببخشیم

میثاق اول: با کلام خود گناه نکنید. به نظر ساده می آید اما خیلی خیلی قدرتمند است. کلام موهبتی است که مستقیما از سمت پروردگار به ما عطا شده است.کلام قدرتمندترین ابزاری است که مثل شمشیر دولبه است. هم میتوان از طریق آن معصوم ماند و نیکو سخن گفت هم میتوان با استفاده از آن جادوگر سیاه شد و طلسم انجام داد.
    کلام انرژی دارد. از آن در جهت حقیقت و عشق ورزیدن استفاده کنید تا تاثیراتش را بر خودتان ببینید.میتوانید با آن سموم عاطفی که در وجودتان وجود داردشستشو دهید یا میتوان با غیبت کردن که بدترین نوع جادوی سیاه است زهر تولید کنید و خودتان و اطرافیانتان را مسموم کنید.
    با خود میثاق ببندید که از کلامتان معصومانه استفاده کنید و بذر نیکی را در زمین حاصلخیز ذهنتان بکارید تا دیگران هم نتوانند با جادوی سیاه کلامشان شما را مسموم کنند.

میثاق دوم: هیچ چیز را به خود نگیرید: هر اتفاقی در اطراف شما می افتد؛ آنرا به خود نگیرید. وقتی دیگران حالشان خوب است با شما با نیکی صحبت می کنند و وقتی حالشان بد است زهر به ذهن شما میریزند
    اگر بخاهید حرف دیگران را به خود بگیرید وابسته به کلام آنها خاهید شد و همواره با ترس زندگی خاهید کرد. با مجهز شدن به این میثاق شما از 75درصد از احساسات آزاردهنده ای که در اطراف شما وجود دارد رها خاهید شد.

میثاق سوم: تصورات باطل نکنید: ما همواره تمایل داریم در رابطه با همه چیز تصوراتی به ذهنمان راه دهیم و مشکل اینجاست که این تصورات را باور میکنیم.ما درباره آنجه دیگران می اندیشند یا انجام میدهند تصوراتی داریم و آنها را به خود میگیریم. آنوقت سرزنششان میکنیم و با ارسال زهر عاطفی در کلاممان واکنش نشان میدهیم.
    در زندگی همواره به دیگران بگویید اگر من همانطور که هستم را دوست دارید مرا انتخاب کنید وچنانچه نمیپسندید خدانگهدار. این مورد را خودتان هم مدنظر داشته باشید. جادوگر سفید باشید زیرا جادوگر سفید از کلام خود برای آفرینش ؛ بخشش ، شراکت و عشق استفاده میکند.
    چهارمین میثاق: همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید
    این میثاق باعث میشود که سه میثاق قبلی در شما به عادت عمیق و ریشه داری مبدل شود.
    بهترین روش برای گفتن خدایا دوستت دارم این است که زندگی کنیم و بیشترین تلاشمان را بکنیم
    بهترین روش برای گفتن خدایا شکرت این است که گذشته را رها کنیم و در زمان حال زندگی کنیم (همین حالا و همین جا)
    شما با حق شاد زیستن، دوست داشتن، لذت بردن؛ و عشق را با دیگران شریک شدن به دنیا آمده اید. شما زنده هستید پس زندگی کنید و از زندگی خود لذت ببرید با زندگی که در درون شما جریان دارد مقابله نکیند. بیان عشق خداوندی است که به خود بگویید دوستت دارم. من شگفت انگیز هستم

هنگامی که چهار میثاق را باهم به کارببندید دیگر در جهنم به سر نخاهید برد. شما دوزخ را به بهشت تبدیل خاهید کرد و در آنجا معرفت در انتظار شماست
    اگر هر زمان هر کدام از میثاق ها را شکستید، دوباره با خود میثاق ببندید. در آغاز دشوار خاهد بود اما به مرور آسانتر میشود. تا اینکه یک روز کشف میکنید زندگیتان را با این چهار میثاق اداره میکنید و از مشاهده اینکه چگونه زندگیتان متحول میگردد شگفت زده میشوید
    بعد از آن نوبت به شکست میثاق های قدیمی و از بین بردن ترسهایتان میشود . سه راهکار هست برای اینکه بتوانید با این ترس ها روبروشوید
    اول: یکی یکی با ترسهایمان رودرروشویم. تسلط بر رفتار خویشتن. توصر کنید بدن شما زخم است، تمیخاهید کسی به آن دست بزند.حال فرض کنید که روح شما آسیب دیده و زخم دارد. باید بتوان با آن روبروشد و ابتدا به امر باید از وجود آن آگاه شد.
    دوم: اگر وضعیت ذهنی خود را یک بیماری بدانیم؛ راه مداوای آن را می یابیم. دیگر نیاز نیست رنج بکشیم. به حقیقت نیاز داریم تا زخم های عاطفی را بگشاید؛زهر بیرون بریزد و آنرا ترمیم کنیم. تصورکنید که این زخم های روحی انگلی هستند که وقتی تغذیه نشوند میمیرند و شما خلاص میشوید
    سوم: تشرف به مرگ: روبرو شدن با فرشته مرگ آخرین راه رسیدن به آزادی و رهایی از ترس است. وقتی بدانیم هرلحظه امکان دارد بمیریم دیگر در لحظه زندگی میکنیم و به همه اطرافیانمان و خودمان عشق میورزیم و آنرا ابراز میکنیم. طوری زندگی کنید که انگار امروز آخرین روز از زندگی شماست. وقتی از خاب بیدار میشوید، خورشید را میبینید سپاسگزار باشید که یک روز دیگر میتوانید خودتان باشید و خود را خوشحال کنید
    شاید من یا شما فردا را نبینیم پس بهترین عمل این است که امروز را زندگی کنید

نطرم راجع به کتاب: کتابی هست که بشه گفت نظر خوبی نسبت بهش ندارم؟!

تجربه ام از کتاب: در حال تجربه کردن 4 میثاق کتاب هستم و فعلا چیزی برای بازگو کردن ندارم

سوال: ندارم

نتیجه:
    همه ما تجلی و آینه خداوندی هستیم پس :
    با کلاممان گناه نکنیم
    هیچ چیز را به خود نگیریم
    تصور باطل نکنیم
    همیشه بیشترین تلاشمان را بکنیم
    در لحظه زندگی کنیم و عشق بورزیم و نگران اینده نیامده نباشیم

شاد و سلامت و ثروتمند باشید
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,844 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک

نظرسنجی

سلام به همه دوستان عزیز
    امیدوارم حالتون عالی باشه

خب از جایی که زمان خوندن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید تموم شده و فقط سرکار خانوم سارا لطف کردند خلاصه هاشونو در اختیار ما قرار دادند تشکر میکنم و بعد از ایشون خلاصه دیگه ای نداشتیم.
    من هم تا صفحه 400 این کتاب مطالعه کردم و در اخر دیدم خب این همه اطلاعات تو این کتاب بوده و من فقط سر سری در حال خوندش بودم و اصلا روش فکر و عمل نداشتم برای همین خوندن این کتاب رو متوقف کردم .

اگر دوستان کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید رو مطالعه کردند خوب اگر قرار باشه اون مسترمایند فعال باشه بهتره در راستای یک هدف واحد باشه و در کنار هم تلاش کنیم و از تجربیات هم استفاده کنیم.
    به نظرم یکی از اهدافی که میتونه اغلب مارو در کنار هم جمع کنه این میتونه باشه که در این مسیر موفقیت با همدیگه پیشرفت کنیم تا هم کمتر اشتباه کنیم و هم از تجربیات دیگران استفاده کنیم.

مورد اول - میتونیم تاپیک رو به صورت ازاد قرار بدیم و هر فردی هر کتابی رو که مطالعه کرد بیاد و خلاصه ، نکات ، تجربیات و... رو در اختیار دوستان بزاره .
    از فوایدش این میتونه باشه که فرمت ازاده و دیگه محدودیتی نیست و هر فردی هر کتابی در هر سلیقه ای که داشته باشه رو میتونه در اینجا قرار بده ( به نظر شخص بنده این فرمت شبیه به تاپیک معرفی کتاب میشه )
    خلاصه های انبوهی از کتاب ها رو میشه در این تاپیک پیدا کرد .
    محدودیت زمان و موضوع نداره .
    و...

مضرات : مسترمایند جمعی فعال نمیشه ( در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته که اگر از مسترمایند استفاده نشه فرد محکوم به چه سرنوشتی هست پس بقیه رو به صورت نقطه چین میزارم )
    و.....

مورد دوم - از حالت تیوری خارج بشیم و سعی کنیم در کنار هم یک کتاب رو مشخص کنیم و فصل به فصل جلو بریم و برای اینکه به فصل بعدی بریم ، به فصل قبلی عمل کرده باشیم ( ممکنه 3 ماه در یک فصل بمونیم بخاطر تمرینی که داده شده باشه مثل کتاب سایکوسایبرنتیک که تمرین های 21 روزه داره )
    چون اغلب کتاب ها در نهایت به چیز های مشابهی اشاره میکنند که اون اطلاعات هم میشه در 5 الی 10 کتاب خلاصه کرد ولی برای مطالعه همین 10 الی 5 کتاب به قول استاد باید چندسال زمان گذاشت .

فواید : فعال شدن مسترمایند ، داشتن قواعد و نظم ، استفاده از تجربیات ( میتونیم از تجربیات دیگران در خصوص تمرین های مشخص استفاده کنیم ) ، داشتن بحث و گفت و گو ( چون موضوع و تمرین مشخصی داریم و یک کلیت نیست که نشه بحث کرد ) و....
    مضرات : کمتر فردی میتونه در این فرمت شرکت کنه چون ذهن ما عادت کرده به انبار کردن اطلاعات و تغییر سخته و مغز سعی میکنه جلوشو بگیره .

و اولین کتابی هم که مد نظر دارم همون کتابی هست که استاد معرفی کرد و ما خیلی سر سری ازش گذشتیم در صورتی که همون کتاب باعث موفقیت خیلی از ادم ها شده .

کتاب اثر مرکب نویسنده اقای دارن هاردی
    کتاب دارای 6 فصل هست ( کتابی که من دارم ترجمه ناهید محمدی از نشریات نگین ایران هست) و 176 صفحه داره .
    در اخر هر فصل تمرین هایی گفته شده که در صورت موافقت دوستان با فرمت دوم
    جزییات بیشتر رو میگم که در چه مدت مطالعه کنیم و چطور پیش بریم که همه بتونند شرکت کنند ( زمان مناسبی انتخاب بشه که دارای انعطاف باشه نه خیلی دقیق روزی 20 صفحه )

اگر فرمت دیگه دوستان مد نظرشون هست لطفا ذکر کنند یا ایده جدید .

موفق باشید.
    ویرایش توسط John D. Rockefeller : 12-17-2021 در ساعت 07:04

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

14. 9 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,930 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزیز

خب از جایی که زمان خوندن کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید تموم شده و فقط سرکار خانوم سارا لطف کردند خلاصه هاشونو در اختیار ما قرار دادند تشکر میکنم و بعد از ایشون خلاصه دیگه ای نداشتیم.
    من هم تا صفحه 400 این کتاب مطالعه کردم و در اخر دیدم خب این همه اطلاعات تو این کتاب بوده و من فقط سر سری در حال خوندش بودم و اصلا روش فکر و عمل نداشتم برای همین خوندن این کتاب رو متوقف کردم .

اگر دوستان کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید رو مطالعه کردند خوب اگر قرار باشه اون مسترمایند فعال باشه بهتره در راستای یک هدف واحد باشه و در کنار هم تلاش کنیم و از تجربیات هم استفاده کنیم.
    به نظرم یکی از اهدافی که میتونه اغلب مارو در کنار هم جمع کنه این میتونه باشه که در این مسیر موفقیت با همدیگه پیشرفت کنیم تا هم کمتر اشتباه کنیم و هم از تجربیات دیگران استفاده کنیم.

مورد اول - میتونیم تاپیک رو به صورت ازاد قرار بدیم و هر فردی هر کتابی رو که مطالعه کرد بیاد و خلاصه ، نکات ، تجربیات و... رو در اختیار دوستان بزاره .
    از فوایدش این میتونه باشه که فرمت ازاده و دیگه محدودیتی نیست و هر فردی هر کتابی در هر سلیقه ای که داشته باشه رو میتونه در اینجا قرار بده ( به نظر شخص بنده این فرمت شبیه به تاپیک معرفی کتاب میشه )
    خلاصه های انبوهی از کتاب ها رو میشه در این تاپیک پیدا کرد .
    محدودیت زمان و موضوع نداره .
    و...

مضرات : مسترمایند جمعی فعال نمیشه ( در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته که اگر از مسترمایند استفاده نشه فرد محکوم به چه سرنوشتی هست پس بقیه رو به صورت نقطه چین میزارم )
    و.....

مورد دوم - از حالت تیوری خارج بشیم و سعی کنیم در کنار هم یک کتاب رو مشخص کنیم و فصل به فصل جلو بریم و برای اینکه به فصل بعدی بریم ، به فصل قبلی عمل کرده باشیم ( ممکنه 3 ماه در یک فصل بمونیم بخاطر تمرینی که داده شده باشه مثل کتاب سایکوسایبرنتیک که تمرین های 21 روزه داره )
    چون اغلب کتاب ها در نهایت به چیز های مشابهی اشاره میکنند که اون اطلاعات هم میشه در 5 الی 10 کتاب خلاصه کرد ولی برای مطالعه همین 10 الی 5 کتاب به قول استاد باید چندسال زمان گذاشت .

فواید : فعال شدن مسترمایند ، داشتن قواعد و نظم ، استفاده از تجربیات ( میتونیم از تجربیات دیگران در خصوص تمرین های مشخص استفاده کنیم ) ، داشتن بحث و گفت و گو ( چون موضوع و تمرین مشخصی داریم و یک کلیت نیست که نشه بحث کرد ) و....
    مضرات : کمتر فردی میتونه در این فرمت شرکت کنه چون ذهن ما عادت کرده به انبار کردن اطلاعات و تغییر سخته و مغز سعی میکنه جلوشو بگیره .

و اولین کتابی هم که مد نظر دارم همون کتابی هست که استاد معرفی کرد و ما خیلی سر سری ازش گذشتیم در صورتی که همون کتاب باعث موفقیت خیلی از ادم ها شده .

کتاب اثر مرکب نویسنده اقای دارن هاردی
    کتاب دارای 6 فصل هست ( کتابی که من دارم ترجمه ناهید محمدی از نشریات نگین ایران هست) و 176 صفحه داره .
    در اخر هر فصل تمرین هایی گفته شده که در صورت موافقت دوستان با فرمت دوم
    جزییات بیشتر رو میگم که در چه مدت مطالعه کنیم و چطور پیش بریم که همه بتونند شرکت کنند ( زمان مناسبی انتخاب بشه که دارای انعطاف باشه نه خیلی دقیق روزی 20 صفحه )

اگر فرمت دیگه دوستان مد نظرشون هست لطفا ذکر کنند یا ایده جدید .

موفق باشید.

سلام
    ممنون از شما بابت وقتی که گذاشتید
    منم به شخصه نظر خودم رو میگم
    هر دو فرمتی که گفتید میتونه خوب باشه؛ از دید من بهتره هر دو رو به کار ببریم
    اینکه گفتید شبیه تاپیک کتابخانی میشه؛ من این دید رو ندارم بهش. به نظر من اینجا کتاب معرفی یا توصیه به خوانشش نمیشه. اینجا خلاصه کتاب و تجربیات و نکات گذاشته میشه تا اونایی که نتونستن به هر دلیلی بخونن بتونن از این خلاصه استفاده کنن
    خوب شاید ترغیب هم شدن که برن بخونن ولی هدف معرفی کتاب نیست
    در مورد مسترمایند
    بهترین فرمتی که میتونید رو بزارید تا دوستان همگی بتونند شرکت کنند. حتی شده برای هر فصل زمان خیلی زیادی گذاشته بشه. چیزیکه زیاد داریم زمان هست چه خوب که مقداریش هم در این جهت صرف بشه
    لطفا تعیین زمان شروع کتاب اثر مرکب رو بگید و فرمت اولیه خوانش و خلاصه گذاری
    کتابی که من دارم ترجمه ساینا لاهیجی هست و 6 فصل داره و 252 صفحه
    باز هم سپاسگزاری میکنم از زحمتی که میکشید
    روز خوش
    @Sorosham @hatami2 @Saman01
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

16. 8 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,699 بار در 1,148 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام
    هر دو فرمتی که گفتید میتونه خوب باشه؛ از دید من بهتره هر دو رو به کار ببریم
    اینکه گفتید شبیه تاپیک کتابخانی میشه؛ من این دید رو ندارم بهش. به نظر من اینجا کتاب معرفی یا توصیه به خوانشش نمیشه. اینجا خلاصه کتاب و تجربیات و نکات گذاشته میشه تا اونایی که نتونستن به هر دلیلی بخونن بتونن از این خلاصه استفاده کنن
    خوب شاید ترغیب هم شدن که برن بخونن ولی هدف معرفی کتاب نیست
    در مورد مسترمایند
    بهترین فرمتی که میتونید رو بزارید تا دوستان همگی بتونند شرکت کنند. حتی شده برای هر فصل زمان خیلی زیادی گذاشته بشه. چیزیکه زیاد داریم زمان هست چه خوب که مقداریش هم در این جهت صرف بشه
    لطفا تعیین زمان شروع کتاب اثر مرکب رو بگید و فرمت اولیه خوانش و خلاصه گذاری
    روز خوش
    عرض ادب و احترام
    ممنون از شما دوستان کتابخوان.
    سرکار خانم شما به تنهایی بار تاپیک رو به دوش گرفتید و باید ی تشکر ویژه از شما کرد.
    بنده با مورد دوم ،فصل به فصل موافق هستم و در خدمتم.
    کتاب بنده هم ترجمه ای فاطمه ندری هست* در شش فصل و ۱۸۳ صفحه.
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

18. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,333 بار در 719 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان اهل کتاب
    تشکر میکنم از شما سرکار خانم بابت ارایه نکات کتاب بیندیشید
    بنده با هر دو فرمت موافقم
    دو پیشنهاد هم داشتم:
    1)دوستانی که به هر دلیلی نتونستن کتاب رو در موعد مقرر بخونن. حتی اگه فرصت خوندن اون کتاب تموم شد و یا از کتاب های قبلی در این تاپیک، کتابی رو انتخاب کنن و درک خودشون و مواردی رو که از نظرشون مهم بوده رو با ما هم شیر کنند .
    2) مورد بعدی در این تاپیک فقط کتابهایی رو که استاد فرمودند برای مطالعه رو قرار بدیم و بر روشون اظهار نظر کنیم( گروه نخبگان بر روی کتاب های استاد) میشه همین فرمتی که داریم پیش میریم .

@hatami2 @Soroosham @John D. Rockefeller

سلام
    روز خوش
    ویرایش توسط Saman01 : 01-01-2022 در ساعت 14:22
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

20. 5 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع