صفحه 22 از 55 نخستنخست ... 12202122232432 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 548

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,699 بار در 1,148 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلامی دوباره
    شب خوبی رو داشته باشید

بله حرفتون کاملا درسته و اون چهل بار خوندن برای درک کامل کتاب هست
    فکر کنم شما در هر دو دوره پرایس و فراکتالی شرکت کردید
    و اقای امیر علی حرف عالی رو زدند و من هم اکثر اوقات به همین شیوه عمل میکنم
    ایا شما بعد از دیدن 40 باره فایل شروع به تمرین کردید یا بعد از دیدن فایل ( اگر طبق نقشه راه رفته باشید ) در دور دوم تمرینات رو شروع کردید
    و اگر به صورت معمول رفته باشید بعد از دیدن هر فایل تمرین کردید ؟

در هر دو صورت شما شروع به عمل کردن کردید و طی تمرینات تجربه کسب کردید و در طی مسیر شما پیشرفت و اصلاح کردید .
    یکی از مخالفت هایی که در پست های قبل هم اشاره کردم این بود که ما فقط کتاب سایکوسایبرنتیک رو مطالعه کردیم و گذاشتیم کنار و هیچ بحث یا تمرین و تجربه ای ازش بدست نیاوردیم و شبیه به داستان فیلسوف شدیم که همه چیز رو میدونه ولی شنا کردن بلد نیست .
    سرکار خانوم سارا سوالی پرسیدند فکر کنم به این صورت بود که ایا در گروه نخبگان حضور داشتید ؟
    انجمن
    ولی به نظر من در این تاپیک فقط به دید خوندن و خلاصه برداری داریم جلو میریم و دور از اون جمع نخبگان ( مسترمایند ) هستیم و از دانش و تجربیات همدیگه استفاده نمیکنیم که اقای سروش اشاره کردند که
    در فرمت این تاپیک نیست و فقط در فرمت تاپیک خواسته شده خلاصه کنیم( اشاره کردید که تاپیک ساکت شده )
    در پست های ابتدایی استاد کتاب اثر مرکب رو معرفی کردند که اقای دارن هاردی بشدت روی عمل کردند توصیه کرده بود ولی خب ما فقط مطالعه کردیم و رفتیم سراغ کتاب بعدی .

شما جمله ای رو از استاد نقل کردید و بنده هم چند جمله ای از استاد نقل کنم : ( وبینار 12 مهر 99 پرایس اکشن )

چیزی که یک فکر رو سازنده و غیر سازنده میکنه اعمال هستند .
    تا زمانی که افکار شما از طریق بدن شما تبدیل به عمل نشه تاثیری نمیزاره .
    کشاورزی میتونه سال ها بشینه و در ذهنش یک زمین رو شخم بزنه و بذربکاره و ابیاری و... ولی تا زمانی که پا نشه و این افکار رو عملی نکنه ، اتفاق خاصی نمی افته .
    چه زمانی بهترین عملکرد رخ میده ؟ زمانی که افکار و عمل در راستای هم باشند. زمانی که افکار خوداگاه شما از طریق عمل شما به انجام برسند .
    فکر ~> عمل ~> نتیجه

موفق باشید.
    عرض ادب
    دوست عزیز بنده کاملا با صحبت شما موافق هستم.سر کار خانم سارا ی سوال پرسیدن در مورد گروه نخبگان،همین سوال یکی از سوالهای است که بنده رو هم درگیر کرده،که چطور در مورد شغل تردیدری میتوانم این کار رو انجام بدم.اگر فقط در مورد همین یک سوال بخوایم گفت و گو کنیم فکر نمیکنم بتوانیم به زودی نتیجه ای رو حاصل کنیم.(صرفا فقط یک مثال بود).
    بعداز اینگه کتاب ۶۰۰ صفحه ای خوانده شد چقدر زمان نیاز هست تا به سوالات پاسخ داده شود،و برای پاسخ سوالی از هر فصل دوباره باید ان فصل باز خوانی شود.و خیلی مشتاق هستم ببینم که چطور این ۶۰۰ صفحه رو در یک پست قرار خواهیم داد.
    موردی بعدی اینکه ما برای این کتاب یک ماه زمان مشخص کردیم،و بعد یه سراغ کتاب بعدی خواهیم رفت؟یعنی ما باید در این یک ماه کامل دستوارت کتاب رو اجرا کنیم؟؟؟؟
    نمیشه در این تاپیک هم کتاب رو خواند و هم اجرا کرد.شما مثالی خوبی زدید از نحوه تمرین کردن در دوره،ایا کسی که فول تایم تردیدر هست و از صبح تا شب در حال تمرین کردن هست رو میشه با شخصی مقایسه کرد که فول تایم نیست و فقط ۲ ساعت در روز زمان برای تمرین داره.بله نقش راه یکی است ولی ایا نوع تمرین هم یکی است.
    برای خواندن کتاب اگر روزی یک ساعت زمان گذاشته شود،در زمان تعیین شده تمام خواهد شد.اما برای انجام تمرین های کتاب ...*
    در هر صورت بنده فقط نظرم رو عرض کردم.نمیشه در این تاپیک هم کتاب رو خواند و هم زمان تمرین ها رو انجام داد(در یک ماه)
    با تشکر
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

2. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط .Brave_Heart. نمایش پست ها
    سلام جناب حاتمی
    من کتابی که مطالعه میکنم از روش نقشه راه دوره های استاد استفاده میکنم
    دور اول رو خوانی
    دوم با دقت بیشتر
    دور سوم هایلایت نکات مهم |
    دور چهارم انجام تمارین کتاب
    دور پنجم رو خوانی تمامی های لایت های مهم و مجدد انجام تمارین
    امتحان کنید ببینید چطوره
    قطعا جواب میده
    موفق باشید
    عرض ادب و احترام
    خیلی ممنونم دوست عزیز بابت راهنمایی شما.بله بسیار عالی هست این روش.ولی قرار بر این بود که در این تاپیک در مورد کتاب گفت و گو کنیم ،نه اینکه فقط خلاصه نویسی انجام بشه.
    ویرایش توسط Mr. & Mrs. hatami : 11-09-2021 در ساعت 13:02

4. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,844 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hatami2 نمایش پست ها
    عرض ادب
    دوست عزیز بنده کاملا با صحبت شما موافق هستم.سر کار خانم سارا ی سوال پرسیدن در مورد گروه نخبگان،همین سوال یکی از سوالهای است که بنده رو هم درگیر کرده،که چطور در مورد شغل تردیدری میتوانم این کار رو انجام بدم.اگر فقط در مورد همین یک سوال بخوایم گفت و گو کنیم فکر نمیکنم بتوانیم به زودی نتیجه ای رو حاصل کنیم.(صرفا فقط یک مثال بود).
    بعداز اینگه کتاب ۶۰۰ صفحه ای خوانده شد چقدر زمان نیاز هست تا به سوالات پاسخ داده شود،و برای پاسخ سوالی از هر فصل دوباره باید ان فصل باز خوانی شود.و خیلی مشتاق هستم ببینم که چطور این ۶۰۰ صفحه رو در یک پست قرار خواهیم داد.
    موردی بعدی اینکه ما برای این کتاب یک ماه زمان مشخص کردیم،و بعد یه سراغ کتاب بعدی خواهیم رفت؟یعنی ما باید در این یک ماه کامل دستوارت کتاب رو اجرا کنیم؟؟؟؟
    نمیشه در این تاپیک هم کتاب رو خواند و هم اجرا کرد.شما مثالی خوبی زدید از نحوه تمرین کردن در دوره،ایا کسی که فول تایم تردیدر هست و از صبح تا شب در حال تمرین کردن هست رو میشه با شخصی مقایسه کرد که فول تایم نیست و فقط ۲ ساعت در روز زمان برای تمرین داره.بله نقش راه یکی است ولی ایا نوع تمرین هم یکی است.
    برای خواندن کتاب اگر روزی یک ساعت زمان گذاشته شود،در زمان تعیین شده تمام خواهد شد.اما برای انجام تمرین های کتاب ...*
    در هر صورت بنده فقط نظرم رو عرض کردم.نمیشه در این تاپیک هم کتاب رو خواند و هم زمان تمرین ها رو انجام داد(در یک ماه)
    با تشکر
    سلام مجدد
    حالتون عالی باشه

درمورد انجام تمرینات چیزی گفته نشده و فقط روی خلاصه کردن و بحث و گفت و گو تمرکز کردیم .
    در مورد زمان هم بله حق با شماست و پیامی هم به اقا سروش ارسال کردم که به نظرم برای این کتاب ، زمان کوتاهی در نظر گرفتند و اقا سروش هم 7 روز بیشتر کردند تا یک ماه کامل بشه ( در پست اول تا اخر ابان زمان داده شده بود و بعد تغییر کرد ) ولی باز به نرم زمان کمی درنظر گرفته شده.

موفق باشید.

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,930 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام به همه دوستان
    امیذوارم حالتون عالی باشه
    هفته کتاب و کتابخوانی رو بهتون تبریک میگم
    دنیای کتاب ، دنیایی بی حد و مرز وبی انتهاست، هر کسی به اندازه توان خودش ازش بهرمند میشه

ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

8. 10 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

Mehdi-mv آواتار ها
    6,337 بار در 581 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 7 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    امیذوارم حالتون عالی باشه
    هفته کتاب و کتابخوانی رو بهتون تبریک میگم
    دنیای کتاب ، دنیایی بی حد و مرز وبی انتهاست، هر کسی به اندازه توان خودش ازش بهرمند میشه

خوشبخت کسی است که به دو چیز دسترسی دارد:

یا کتاب های خوب یا دوستانی که اهل کتاب باشند
    «ویکتور هوگو»

به دوستانی که اهل کتاب و کتابخوانی هستن این روز رو تبریک میگم
    امیدوارم که از این کتاب های مفیدی که معرفی شده تو این تاپیک حد اکثر استفاده رو برده باشن
    ویرایش توسط Mehdi-mv : 11-15-2021 در ساعت 20:34

10. 9 کاربر برای این پست سودمند از Mehdi-mv عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    سلام و وقت بخیر خدمت دوستان
    امیدوارم همواره حالتون عالی ترین حال ممکن باشه

عنوان: کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

خلاصه:

چ کسی؟ واقعا چ کسی گفته که نمیتوانید موفق شوید؟ این فرد چ سابقه درخشانی دارد که تونسته شما را مجاب کند به قضاوتش اعتماد کنید؟
    شما اگر ده و نیم میلیارد دلار داشتید باهاش چکار میکردید؟ شاید بگید حالا چرا این مبلغ!! خوب چون من دقیقا میدونم روزیکه این مبلغ رو داشته باشم باهاش چکار خاهم کرد
    و اصلی که در این رابطه هست اینه که فردی که برنامه عملی معتبری برای دستیابی به هدف واضح و مشخصش ایجاد کرده باشد؛ پول مورد نیازش برای اجرایی کردن آنرا هم خاهد یافت
    این کتاب شامل 16 فصل و 15 درس اصولی برای ثروتمند شدن (چه بصورت پول فیزیکی و چه ثروت روح و روان که هر دو لازم و ملزوم هم هستن)ارائه میده
    بصورت خلاصه در مورد هرکدوم چندخطی را عرض میکنم ولی حقیقت اینه که برای ارائه خلاصه مفید برای هر فصل حداقل یک صفحه لازم هست
    جمله ای که در ابتدای اکثر فصلها گفته شده و اونقدر مهم هست که هرکدوم از ماها اونو برای خودمون روزانه تکرار کنیم :
    اگر به خودتان باور داشته باشید، از پس هر کاری بر میایید

درس اول کتاب در مورد هدف واضح و مشخص هست. در مورد برطرف کردن نقاط ضعف و ایجاد هدفمان و اهمیت داشتن یک هدف را توضیح میده .ما بوسیله ارتعاشاتی که ایجاد میکنیم میتوانیم فکر کنیم و ارتباط برقرار کنیم.این افکار دودسته هستن یکی افکاری که درونی هستن وخودمان با فکر کردن خلق میکنیم و دیگری توسط عوامل بیرونی به ذهن ما القا میشوند.این فصل به شما کمک میکند هدفهای بیهوده را کنار بگذارید و همینطور از بی هدفی هم نجات پیدا کنید و بر روی یک موضوع مشخص متمر کز شوید. در مورد اصل گروه نخبگان توضیح میده و لزوم ایجاد این گروه ها و میگه که تمرکز و هدف مشخص دو عامل ضروری برای دستیابی به موفقیت است. در مورد مراحل تحقق بخشیدن به یک اشتیاق اینطور میگه که سه مرحله داره اول باید اشتیاق سوزان داشته باشید. دوم این اشتیاق به شکل هدف واضح متبلور بشه و سوم اقدامات لازم جهت دستیابی به این هدف را انجام بدید
    ومیخام به عنوان یک دوست به شما بگم که : من اطمینان دارم که تو میتونی هدف اصلی خودت رو به واقعیت زندگیت تبدیل کنی

دومین درس در مورد اعتماد به نفس میگه و راههای غلبه بر شش ترس اصلی که شامل ترس از فقر ؛ بیماری؛ کهولت سن؛ انتقاد؛ ترس از دست دادن محبت نزدیکان و ترس از مرگ هست . در این فصل تفاوت بین غرور و اعتماد به نفس را یاد میگیرید. فرمول اعتماد بنفس رو بیان میکنه و از قدرت عادت میگه و پیشنهاد میده که روی میز کارتون کاغدی که با فونت درشت روش نوشته شده باشه " من هر روز نسبت به روز قبل موفق تر میشوم" بگذارید

عادت پس انداز: در این درس در مورد عادت پس انداز کردن صحبت میشه و اینکه چگونه این خصوصیت را در خودتون بوجود بیارید که بوسیله آن بتونید به منبعی از قدرت فردی دست پیدا کنید. اینکه انسان از گوشت و استخوان و خون و مو و سلولهای مغزی تشکیل شده و این مواد از طریق اصل عادت میتونن شخصیت ما رو بسازن. عادت پس از انداز یکی از ضروریات موفقیت است. ذهنیت ثروت از طریق عادت اندیشیدن به ثروت در انسان شکل میگیره.
    و در پایان این فصل سخنی بسیار باارزش از جناب شکسپیر گفته شده که : نه قرض بگیرید ؛ نه قرض بدهید، چون قرض معمولا دوستی ها را تباه میکند.

ادامه پست بعدی...

12. 7 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    درس چهارم در مورد نوآوری و رهبری است. این فصل با جمله زیبایی شروع میشه: لبخند بزنید.وقتی نمیدانید چ کاری انجام دهید و در چ جهتی باید حرکت کنید؛ لبخند بزنید.
    لطفا همین الان لبخند بزنید و بعد بقیه خلاصه را مطالعه بفرمایید.
    شما باید در حوزه فعالیتتان یک رهبر باشید نه یک پیرو.این فصل به شما کمک میکند ویژگی های ذاتی رهبری را در خودتان پرورش دهید و د ر تمام جنبه های زندگی به اوج برسید
    وقتی هدف اصلی زندگیتون رو مشخص کردید میدونید که وظیفه تون رسیدن به این هدف هست و هر روز یک گام برمیدارید در جهت رسیدن به این هدف. و به خاطر داشته باشید که تنها محدودیت شما همان هایی هستن که در ذهنتان ساخته اید.
    قدرت تجسم: با استفاده از راهکارهای ارائه شده این فصل قدرت تجسم را برای دستیابی به هدف اصلی زندگیتان را یاد میگیرید.یاد میگیرید چگونه از تجربه های گذشته و خشت های قدیمی ، ساختمانی نو بنا کنید. قدرت تجسم ، قدرت خلاق روح انسان است. و به راستی که قدرت تجسم نیرویی شگفت انگیز دارد. تصورات شما همچون آینه روح شما هستن. شما حق دارید که روبروی این آینه بایستید و همانطور که دوست دارید خودتان را درون آن ببینید.
    در نهایت هم میگه که باید قدرت تجسم رو به شکلی عالی در کودکانمان نهادینه کنیم.
    شور و شوق یا اشتیاق همان حالتی از ذهن است که به انسان الهام میبخشد و او را ترغیب مکیند تا کارهایش را با انگیزه بیشتری انجام دهد. با استفاده از این خصوصیت میتوانید همه افرادی که با آنها ارتباط دارید را تحت تاثیر قرار دهید. اینکه چگونه اشتیاق شما بر روی دیگران تاثیر میگذارد برمیگرده به اصلی به نام تلقین. مبحث تلقین و خودتلقینی همینطور تله پاتی بصورت مفصل در کتاب در موردش بحث شده . برای داشتن شخصیت خوشایند و جلب مشارکت دیگران نیاز به این خصوصیت یعنی شور و شوق و اشتیاق دارید
    در این فصل در مورد مفاهیمی مثل مواردی که موجب میشه تا شما بتونید از این ویژگی بهرمند بشید یعنی سلامت جسم؛ پوشش مناسب ، ارائه خدمات مفید و موثر به دیگران هست میگه و روانشناسی پوشاک رو بصورت کامل مورد بحث قرار میده.
    کنترل بر خویشتن . این فصل در ادامه فصل اشتیاق است و میگه که اشتیاق ویژگی حیاتی است که شما را به مرحله اقدام عملی میرساند و کنترل بر خویشتن نقطه تعادلی است که اقدامات شما را هدایت میکند. بوسیله این ویژگی شور و شوقتان را کنترل میکنید و در جهتی که میخاهید هدایت میکنید. شما باید بتوانید ارباب سرنوشت خود باشید و روحتان ، افکارتان و جسمتان را تحت کنترل خویش بگیرید
    عادت به تلاش بیشتر از آنچه از شما انتظار دارند بدون چشمداشت به پاداش. یعنی اصل بازدهی فزاینده که بوسیله آن میتوانید پاداشی بیشتر از خدمت ارائه شده دریافت کنید و در زمینه فعالیتتان به یک رهبر تبدیل شوید. همواره سعی کنید کمی بیشتر از آنچه برایتان تعیین تکلیف شده ارائه خدمات داشته باشید که این موضوع در آینده بسیار زیاد برای شما مفید واقع میشود. اگر میخاهید در حرفه کاریتان به یک رهبر تبدیل شوید هرگز این اصل را فراموش نکنید
    شخصیت جذاب: اگر تمام تلاشهایتان را بر این اصل بنا کنید و چنانچه هوشمندانه اینکار را بکنید قادر خاهید بود از هر مانعی عبورکنید. یک علاقه قلبی عمیق نسبت به وضعیت و شرایط زندگی افرادی که با آنها تعامل دارید در خودتان ایجاد کنید و چند راهکار رو بیان میکنه که شامل عادت دیدن ویژگی های مثبت افراد و تحسین اونها ؛ توانایی صحبت کردن با اقتدار و توجه به آراستگی ظاهری، ایجاد ویژگی های درونی مثبت در درون خودتون، هنر دست دادن گرم و صمیمی؛ اینکه مجذوب دیگران شوید تا بتوانید آنها را مجذوب خود کنید و در نهایت بدانید که تمام محدودیت ها در ذهن شما هستن
    تفکر دقیق درسی از دروس این کتاب است که مهم ، جالب و در عین حال سخت است.تفکر دقیق یکی از اصول پایه ای موفقیت ماندگار است.بوسیله آن حقایق را از اطلاعات خام تمایز میدهید و شامل دو دسته حقایق مهم و حقایق بی اهمیت هست که بوسیله آنها میتوانید برنامه کاربردی و دقیقی را برای رسیدن به هدفتان طراحی کنید. اینکه ایمان و اعتماد دو پایه محکمی هستن که با کمک اصل تلقین میتونن شخصی رو از مرگی که از دید یک پزشک حتمی هست نجات بدن
    تاکید بر جمله ای که در جای جای کتاب بیان شده هم از همین اصل باور کردن است چرا که در پس باورهای شما قدرتی وجود دارد که میتواند خاسته هایتان را به واقعیت تبدیل کند

درس یازدهم کتاب در رابطه با قدرت تمرکز است. بر هیچ کس پوشیده نیست که وقتی روی مسئله ای تمرکز میکنیم و تمام توجه و دقتمان را برایش به کار میبریم به نتایج شگفت آوری میرسیم.وقتی تمام توجه شما روی یک مسئله باشد به شما کمک میکندعلاوه بر یافتن راه حل ، همکاری دیگران هم در رسیدن به مقصود دریافت کنید و این خیلی باارزش است. به شما قدرت ماورایی میدهد و این امکان فراهم میاید که بسیار سریعتر به هدفتان برسید
    تمرکز کلید جادویی موفقیت و ثروت برای هر شخصی است.

ادامه پست بعدی...

14. 7 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    همکاری آغاز تمام تلاشهای سازمان یافته است. این درس در مورد همکاری است و ارزش کار تیمی را توضیح میدهد و نحوه اجرایی کردن اصل گروه نخبگان را آموزش میدهد.توسط این درس تلاش ها و آموزشهایتان را با تلاش های دیگران هماهنگ میکنید و همه باهم تبدیل به قدرتی فرای انسانی میشوید که دستیابی به هر هدفی را ممکن میسازد. همکاری شما با گروه نخبگان یک نوع از همکاری هست و نوع دیگر آن همکاری ذهن ناخودآگاه و ذهن هوشیار میباشد که یک فرضیه منطقی در رابطه با توانایی های ارتباطی انسان ها و برقراری ارتباط با هوشیاری بی انتها اجرا میشود

کسب منفعت از شکست: واژه شکست برای همه ما یک مفهومی دارد که در این کتاب این مفهوم به کلی تغییر میکند.این فصل از همه شکستهای گذشته تان پلکانی میسازید رو به بالا. تفاوت شکست و ناکامی را توضیح میدهد.تفاوتی که بسیار مهم است بدانیم. ما باید بتوانیم از طریق تکنیک های ارائه شده در فصل از شکست های خود و اطرافیانمان منفعت کسب کنیم
    در این فصل نویسنده از 7 نقطه تحولی زندگی خودش میگه و اینکه چگونه این نقاط تحولی تونسته اونو به هدفش برسونه. همه ما باید زمانی بزاریم و نقاط تحولی زندگی خودمون رو پیدا کنیم.

درس چهاردهم کتاب در رابطه با صبرو شکیبایی و سازگاری است. باید بدانیم که تعصبات مذهبی و نژادی چه پیامدهای فاجعه باری را برایمان دارند و باید از آنها دوری کنیم. هیچ فردی نمیتواند بدون شکیبایی و سازگاری با دیگران ، افکار دقیقی را در ذهنش بپروراند. معنی سازگاری به این است که به عقاید و نژاد و ملیت همه انسانها احترام بگذرایم و در کمال صبر و شکیبایی بتوانیم از یاری و کمکشان در رسیدن به اهدافمان بهرمند شویم.

و نقطه اوج مبحث قانون موفقیت یعنی قانون طلایی که یکی از جنبه هاش صداقت است. کاری که شما برای دیگران انجام میدهید باعث میشود که زنجیره ای از علت ها و معلول ها به وجود بیایند. زنجیره ای که تاثیرات آن هم روی خودتان و هم دیگران چشمگیر است. قانون طلایی بشری به منظور جلب همکاری همدلانه سایر افراد و گروهها هست. با درک درست قانونی که فلسفه قانون طلایی بر پایه آن بنا شده مهمترین دلیل شکست میلیونها انسان که موجب سرکردن عمری در فقر و فلاکت برایشان شده است روشن میشود

--------------------------------------------

نظرم راجع به کتاب: این کتاب باعث شد که من دید بهتری نسبت به گذشته ام پیدا کنم و خیلی از نقاطی از زندگی ام که تا به حال بهشون دقت نکرده بودم برام روشن شد و فهمیدم علت بوجود اومدن اون اتفاق تلخ یا شیرین توی اون دوران چی بوده
    در کل میتونم بگم باید بیشتر از این روی کتاب وقت بزارم تا همه درسهاش برام نهادینه بشه و بتونم کمال استفاده رو ازش ببرم

تجربه ام از بخش های مختلف کتاب:
    وقتی کمی دقیق شدم توی فصل هاش و بیشتر روی اتفاقات گذشته ام فکر کردم به تجربه هایی رسیدم که دقیقا صحبت ها و درسهای کتاب بوده
    خیلی زیادن ولی یکی دوتاشون رو مختصر شرح میدم

از فصل بازدهی فزاینده من زیاد استفاده کرده و میکنم. حدود سالهای 78 وقتی من یه دختر شاد و شیطون 16 ساله بودم و سال دوم دبیرستان توی شرکتی مشغول به کار شدم که دومین کاری بود که مشغولش میشدم که بابتش حقوق دریافت میکردم. از بدو تاسیس شرکت بودم و تصور کنید که من به تنهایی تمام کارهای ثبت شرکت رو انجام میدادم. علاوه بر اون آقایی که مدیر شرکت بودن خیلی از کارهای دیگه رو که حقیقتا برای یه دختر 16 ساله زیاد مردونه بود از من میخاست که انجام بدم. زیاده گویی نکنم ایشون من رو طی دو یا سه سال از یه دختر شیطون و شاد و سرخوش که همه عشقتش کتابهاش بود تبدیل کرد به یه خانوم که به راحتی با شرکتها و موسسات عالی قراردادهای کاری موفق میبست و و این در حالی بود که هنوز 20 سالم هم نبود. خودشون همیشه به من میگفتن من اگر میتونستم از تو یه کپی سه بعدی بگیرم توی تمام شهرهای ایران یه شعبه میزدم
    اما قانون بازدهی فزاینده حالا کجای این داستان بود؟
    من از همون ابتدا هر زمان کاری از من میخاست که دیگه توی ساعات کاری من نبود بازهم انجام میدادم، گاها تا ساعتها اینکار طول میکشید.
    سال 86 من از اون شرکت اومدم بیرون به خاطر ادامه تحصیلم. و چندماه پیش وقتی برای کارهای بیمه بیکاری ام به یکی از دفاتر کاریابی مراجعه کردم که از اتفاق اون شرکت هم درون همون ساختمان بود اتفاق جالبی افتاد. منشی دفتر کاریابی دیر کرده بود و من توی سالن منتطر بودم که مدیرعامل شرکت مزبور اومد تا بره دفتر خودش که باهم برخورد کردیم . اولش نشناخت بعد که کمی احوالپرسی کردم از روی صدام منو شناخت و گفت اینجا چکار میکنی؟ گفتم از کار اخراجم کردن
    گفت کی جرات کرده خانم ستاری رو از کار اخراج کنه و اصرار و اصرار از سمت ایشون که حتما باید بیای اینجا توی شرکت خودمون کار کنی
    و خوب منم حقیقت دنبال کار بودم و ایشون لطف کردن با همه شرایط من کنار اومدن و گفتن تنها حضورت اینجا برای ما خیلی خیلی باارزشه و لقب منو گزاشتن زیرخاکی

تجربه دیگه ای که بخام بگم مربوط میشه به سال 2007 ، توی اون سال من و یکی از دوستام خیلی سرخوشانه توی لاتاری آمریکا ثبت نام کردیم و کلی خندیدیم و کلا همه چی برامون بازی بود و اونقدر اونروز که تا اونجا که یادم میاد ماه رمضان بود و بعد از افطار ما این ثبت نام رو انجام دادیم خندیدیم که دل درد شدیم
    گذشت و بعد از چندماه مدارکی برای من ارسال شد که وقتی به یه کارشناس نشونش دادیم تایید کرد که من برنده لاتاری شدم و میتونم برم دنبال کارهام و حق شهروندی ایالات متحده رو بهم میدن
    اینکه آخرش چی شد وبه کجا کشید اهمیتی نداره و از حوصله دوستان هم خارجه گفتنش ولی خوب میخام بگم که اینقدر اشتیاق و خنده و اینکه همه چی برات دست یافتنی باشه حتی شهروندی ایالات متحده میتونه اینقدر تاثیرگزار باشه

------------------------------
    سوال
    در بخش مربوط به پس انداز میگه که باید پس انداز داشته باشیم ولی توی بازی فراوانی گفته میشه کل مبلغ رو خرج کنید و چیزی پس انداز نکنید. نمیتونم بین این دوتا رابطه درستی برقرار کنم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

---------------------------------

نتیجه:
    با تثبیت این 15 اصل در زندگی خود یا اطرافیانتان؛ مسیر زندگیتان را به کلی متحول کنید.

بخاطر طولانی شدن پست از همه دوستان عذرخواهی میکنم
    امیدوارم که مورد استفادتون قرار بگیره
    همواره شاد و سلامت و ثروتمند باشید
    ویرایش توسط sara.sat : 11-22-2021 در ساعت 21:54

16. 9 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    همکاری آغاز تمام تلاشهای سازمان یافته است. این درس در مورد همکاری است و ارزش کار تیمی را توضیح میدهد و نحوه اجرایی کردن اصل گروه نخبگان را آموزش میدهد.توسط این درس تلاش ها و آموزشهایتان را با تلاش های دیگران هماهنگ میکنید و همه باهم تبدیل به قدرتی فرای انسانی میشوید که دستیابی به هر هدفی را ممکن میسازد. همکاری شما با گروه نخبگان یک نوع از همکاری هست و نوع دیگر آن همکاری ذهن ناخودآگاه و ذهن هوشیار میباشد که یک فرضیه منطقی در رابطه با توانایی های ارتباطی انسان ها و برقراری ارتباط با هوشیاری بی انتها اجرا میشود

کسب منفعت از شکست: واژه شکست برای همه ما یک مفهومی دارد که در این کتاب این مفهوم به کلی تغییر میکند.این فصل از همه شکستهای گذشته تان پلکانی میسازید رو به بالا. تفاوت شکست و ناکامی را توضیح میدهد.تفاوتی که بسیار مهم است بدانیم. ما باید بتوانیم از طریق تکنیک های ارائه شده در فصل از شکست های خود و اطرافیانمان منفعت کسب کنیم
    در این فصل نویسنده از 7 نقطه تحولی زندگی خودش میگه و اینکه چگونه این نقاط تحولی تونسته اونو به هدفش برسونه. همه ما باید زمانی بزاریم و نقاط تحولی زندگی خودمون رو پیدا کنیم.

درس چهاردهم کتاب در رابطه با صبرو شکیبایی و سازگاری است. باید بدانیم که تعصبات مذهبی و نژادی چه پیامدهای فاجعه باری را برایمان دارند و باید از آنها دوری کنیم. هیچ فردی نمیتواند بدون شکیبایی و سازگاری با دیگران ، افکار دقیقی را در ذهنش بپروراند. معنی سازگاری به این است که به عقاید و نژاد و ملیت همه انسانها احترام بگذرایم و در کمال صبر و شکیبایی بتوانیم از یاری و کمکشان در رسیدن به اهدافمان بهرمند شویم.

و نقطه اوج مبحث قانون موفقیت یعنی قانون طلایی که یکی از جنبه هاش صداقت است. کاری که شما برای دیگران انجام میدهید باعث میشود که زنجیره ای از علت ها و معلول ها به وجود بیایند. زنجیره ای که تاثیرات آن هم روی خودتان و هم دیگران چشمگیر است. قانون طلایی بشری به منظور جلب همکاری همدلانه سایر افراد و گروهها هست. با درک درست قانونی که فلسفه قانون طلایی بر پایه آن بنا شده مهمترین دلیل شکست میلیونها انسان که موجب سرکردن عمری در فقر و فلاکت برایشان شده است روشن میشود

--------------------------------------------

نظرم راجع به کتاب: این کتاب باعث شد که من دید بهتری نسبت به گذشته ام پیدا کنم و خیلی از نقاطی از زندگی ام که تا به حال بهشون دقت نکرده بودم برام روشن شد و فهمیدم علت بوجود اومدن اون اتفاق تلخ یا شیرین توی اون دوران چی بوده
    در کل میتونم بگم باید بیشتر از این روی کتاب وقت بزارم تا همه درسهاش برام نهادینه بشه و بتونم کمال استفاده رو ازش ببرم

تجربه ام از بخش های مختلف کتاب:
    وقتی کمی دقیق شدم توی فصل هاش و بیشتر روی اتفاقات گذشته ام فکر کردم به تجربه هایی رسیدم که دقیقا صحبت ها و درسهای کتاب بوده
    خیلی زیادن ولی یکی دوتاشون رو مختصر شرح میدم

از فصل بازدهی فزاینده من زیاد استفاده کرده و میکنم. حدود سالهای 78 وقتی من یه دختر شاد و شیطون 16 ساله بودم و سال دوم دبیرستان توی شرکتی مشغول به کار شدم که دومین کاری بود که مشغولش میشدم که بابتش حقوق دریافت میکردم. از بدو تاسیس شرکت بودم و تصور کنید که من به تنهایی تمام کارهای ثبت شرکت رو انجام میدادم. علاوه بر اون آقایی که مدیر شرکت بودن خیلی از کارهای دیگه رو که حقیقتا برای یه دختر 16 ساله زیاد مردونه بود از من میخاست که انجام بدم. زیاده گویی نکنم ایشون من رو طی دو یا سه سال از یه دختر شیطون و شاد و سرخوش که همه عشقتش کتابهاش بود تبدیل کرد به یه خانوم که به راحتی با شرکتها و موسسات عالی قراردادهای کاری موفق میبست و و این در حالی بود که هنوز 20 سالم هم نبود. خودشون همیشه به من میگفتن من اگر میتونستم از تو یه کپی سه بعدی بگیرم توی تمام شهرهای ایران یه شعبه میزدم
    اما قانون بازدهی فزاینده حالا کجای این داستان بود؟
    من از همون ابتدا هر زمان کاری از من میخاست که دیگه توی ساعات کاری من نبود بازهم انجام میدادم، گاها تا ساعتها اینکار طول میکشید.
    سال 86 من از اون شرکت اومدم بیرون به خاطر ادامه تحصیلم. و چندماه پیش وقتی برای کارهای بیمه بیکاری ام به یکی از دفاتر کاریابی مراجعه کردم که از اتفاق اون شرکت هم درون همون ساختمان بود اتفاق جالبی افتاد. منشی دفتر کاریابی دیر کرده بود و من توی سالن منتطر بودم که مدیرعامل شرکت مزبور اومد تا بره دفتر خودش که باهم برخورد کردیم . اولش نشناخت بعد که کمی احوالپرسی کردم از روی صدام منو شناخت و گفت اینجا چکار میکنی؟ گفتم از کار اخراجم کردن
    گفت کی جرات کرده خانم ستاری رو از کار اخراج کنه و اصرار و اصرار از سمت ایشون که حتما باید بیای اینجا توی شرکت خودمون کار کنی
    و خوب منم حقیقت دنبال کار بودم و ایشون لطف کردن با همه شرایط من کنار اومدن و گفتن تنها حضورت اینجا برای ما خیلی خیلی باارزشه و لقب منو گزاشتن زیرخاکی

تجربه دیگه ای که بخام بگم مربوط میشه به سال 2007 ، توی اون سال من و یکی از دوستام خیلی سرخوشانه توی لاتاری آمریکا ثبت نام کردیم و کلی خندیدیم و کلا همه چی برامون بازی بود و اونقدر اونروز که تا اونجا که یادم میاد ماه رمضان بود و بعد از افطار ما این ثبت نام رو انجام دادیم خندیدیم که دل درد شدیم
    گذشت و بعد از چندماه مدارکی برای من ارسال شد که وقتی به یه کارشناس نشونش دادیم تایید کرد که من برنده لاتاری شدم و میتونم برم دنبال کارهام و حق شهروندی ایالات متحده رو بهم میدن
    اینکه آخرش چی شد وبه کجا کشید اهمیتی نداره و از حوصله دوستان هم خارجه گفتنش ولی خوب میخام بگم که اینقدر اشتیاق و خنده و اینکه همه چی برات دست یافتنی باشه حتی شهروندی ایالات متحده میتونه اینقدر تاثیرگزار باشه

------------------------------
    سوال
    در بخش مربوط به پس انداز میگه که باید پس انداز داشته باشیم ولی توی بازی فراوانی گفته میشه کل مبلغ رو خرج کنید و چیزی پس انداز نکنید. نمیتونم بین این دوتا رابطه درستی برقرار کنم . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

نتیجه:
    با تثبیت این 15 اصل در زندگی خود یا اطرافیانتان؛ مسیر زندگیتان را به کلی متحول کنید.

بخاطر طولانی شدن پست از همه دوستان عذرخواهی میکنم
    امیدوارم که مورد استفادتون قرار بگیره
    همواره شاد و سلامت و ثروتمند باشید
    عرض ادب و احترام

سرکار خانم خیلی تشکر می کنم.
    در مورد گروه نخبگان به جوابی رسیدید؟

18. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط hatami2 نمایش پست ها
    عرض ادب و احترام

سرکار خانم خیلی تشکر می کنم.
    در مورد گروه نخبگان به جوابی رسیدید؟

سلام
    خواهش میکنم ممنون از شما که مطالعه اش کردید
    بله
    صحبت جناب آقای راکفلر واقعا درست هست و توی انجمن انسانهایی هستند که حقیقتا تواناییهای بالقوه زیادی دارن که همه ما میتونیم با کمی دقت و توجه کافی این اشخاص رو پیدا کنیم
    کافیه بخاهیم تا در مدارشون قرار بگیریم و بتونیم به قدرت ماورای انسانی تبدیل بشیم
    و مسلما که هر اتفاقی دقیقا سر موعد خودش به وقوع میپیونده چون اساس جهان هستی روی نظم و قانون هست
    من چه داخل انجمن و چه توی محیط کاری فعلیم دوستان و همکاران خیلی عالی دارم که همه قصد و منظورشون ارتقا سطح کمی و کیفی کار و زندگیشون هست و با دل و جان به من کمک کرده و میکنن چون هممون میدونیم برای رسیدن به اهداف قشنگمون باید تلاش گروهی داشته باشیم

20. 9 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع