صفحه 3 از 55 نخستنخست 123451353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 550

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

Armando آواتار ها
    7,077 بار در 502 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 30 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    نظر سنجی کنید.
    بر اساس تمایل کلی یک کتاب رو بچه هایی که میخوان انتخاب کنن.
    اثر مرکب خوبه چون اکثرا افراد تنبل هستن این کتاب پوست ادم های تنبل رو که فقط آرزو و رویا بدون عمل دارن میکنه
    بنده هم موافقم
    هر چند نیروی حال اکهارت تله در زمینه مراقبه و درک وجود بسیار به دید انسان کمک میکنه
    ولی به نظرم مشکل اصلی ما در ابتدای راه نبود نظم ، تعهد و تلاش است
    مولوی در اثر مرکب تنبلی در طول زمان بسیار زیبا گفته :

تو که می گويی که فردا اين بدان . . . که به هر روزی که می آيد زمان
    آن درخت بد جوانتر می شود . . . وين کننده پير مضطر ميشود
    خاربن در قوت و برخاستن . . . خارکن در پيری و در کاستن
    خاربن هر روز و هر دم سبز و تر . . . خارکن هر روز زار و خشک تر
    او جوان تر می شود تو پيرتر . . . زود باش و روزگار خود مبر
    خار بن دان هر يکی خوی بدت . . . بارها در پای خار آخر زدت
    بارها از خوی خود خسته شدی . . . حس نداری سخت بی حس آمدی
    يا تبر برگير و مردانه بزن . . . تو علی وار اين در خیبر بکن
    .........
    ویرایش توسط Armando : 08-20-2021 در ساعت 18:13

2. 41 کاربر برای این پست سودمند از Armando عزیز تشکر کرده اند:

John D. Rockefeller آواتار ها
    15,844 بار در 3,026 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    سلام به همه دوستان گل
    حالتون عالیییی باشه

ایا با ایده زیر موافق هستید ؟!

خب از اونجایی استاد کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی رو پیشنهاد کردن
    به نظرم به مدت دو هفته ( از شنبه 30 مرداد 1400 ) تا هفته اینده ( جمعه 12 شهریور 1400 ) مهلت بدیم هرفردی دیدگاه، تجربه ، نظر و نکاتشون رو در طی این دو هفته در تاپیک قرار بدند ، تا دوستانی هم که با این کتاب اشنایی ندارند بتونند در طی این دو هفته این کتاب رو مطالعه کنند
    چون کتاب ، کتاب قطوری نیست و در حدود 150 الی 180 صفحه هست ( با توجه به ترجمه های مختلف ) به نظر معقول میاد که بشه در این دو هفته ، این کتاب رو تموم کرد.
    در طی این دو هفته هم دوستان میتونن با یک دیگه تبادل نظر ، نکات و تحقیق کنیم.

و برای اینکه بدونیم هفته های اینده چه کتابی رو اکثریت دوستان تمایل دارند بخونیم
    میتونن در زیر دیدگاه، تجربه ، نظر و نکاتشون ، تعدادی هم کتاب معرفی کنند و کتابی که اکثریت دوستان هم نظر بودند رو استارت بزنیم.

ایده بعدی که دارم این هست که
    دیدگاه، تجربه ، نظر و نکاتشون در اخر هفته در غالب یک پی دی اف جمع اوری و در پستی ثابت هر هفته اون رو اپدیت کنیم تا یک ارشیو کامل از تجربیات رو داشته باشیم ( الگو برداری از تاپیک موفقیت به سبک امینو)

اگر هم اکثریت از یک مترجم خوب این کتاب رو بتونند بخونند که خیلی هم عالی میشه
    چون برای من پیش اومده که نسخه پی دی اف کتاب با نسخه چاپی کتاب هم از لحاظ معنایی و هم از لحاظ تعداد صفحات و هم از لحاظ عنوان فرق داشته

دوستان اگر ایده و نظری هم دارند خوشحال میشیم بیان کنند تا خیلی زود این تاپیک راه بیوفته .

ممنون

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

4. 25 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

sara.sat آواتار ها
    7,930 بار در 858 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 161 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط John D. Rockefeller نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان گل
    حالتون عالیییی باشه

به نظرم به مدت دو هفته ( از شنبه 30 مرداد 1400 ) تا هفته اینده ( جمعه 12 شهریور 1400 ) مهلت بدیم هرفردی دیدگاه، تجربه ، نظر و نکاتشون رو در طی این دو هفته در تاپیک قرار بدند ، تا دوستانی هم که با این کتاب اشنایی ندارند بتونند در طی این دو هفته این کتاب رو مطالعه کنند
    چون کتاب ، کتاب قطوری نیست و در حدود 150 الی 180 صفحه هست ( با توجه به ترجمه های مختلف ) به نظر معقول میاد که بشه در این دو هفته ، این کتاب رو تموم کرد.

میتونن در زیر دیدگاه، تجربه ، نظر و نکاتشون ، تعدادی هم کتاب معرفی کنند و کتابی که اکثریت دوستان هم نظر بودند رو استارت بزنیم.

دیدگاه، تجربه ، نظر و نکاتشون در اخر هفته در غالب یک پی دی اف جمع اوری و در پستی ثابت هر هفته اون رو اپدیت کنیم تا یک ارشیو کامل از تجربیات رو داشته باشیم ( الگو برداری از تاپیک موفقیت به سبک امینو)

چون برای من پیش اومده که نسخه پی دی اف کتاب با نسخه چاپی کتاب هم از لحاظ معنایی و هم از لحاظ تعداد صفحات و هم از لحاظ عنوان فرق داشته

دوستان اگر ایده و نظری هم دارند خوشحال میشیم بیان کنند تا خیلی زود این تاپیک راه بیوفته .

ممنون

سلام
    ممنون از وقتی که گزاشتید
    من موافقم
    هر دو حالتی که گفتید عالی هستن
    اما به نظرم به خاطر جلوگیری از ایجاد پست های زیاد و منسجم تر کردن تاپیک اون حالت دوم که پی دی اف تهیه بشه پایان هفته بهتر هست
    باز هم هرچی که نظر اکثریت باشه
    روز خوش
    ای تو در کشتی تن، رفته به خواب
    آب را دیدی... نگر در آب، آب

آب را آبی است کو می راندش
    روح را روحی است و می خواندش

6. 20 کاربر برای این پست سودمند از sara.sat عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,699 بار در 1,148 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    نظر سنجی کنید.
    اثر مرکب خوبه چون اکثرا افراد تنبل هستن این کتاب پوست ادم های تنبل رو که فقط آرزو و رویا بدون عمل دارن میکنه
    عرض ادب و احترام
    بسیار عالی بنده هم موافق هستم.با کمال میل
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

8. 18 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Mr. & Mrs. hatami آواتار ها
    14,699 بار در 1,148 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 34 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام به همه دوستان گل
    حالتون عالیییی باشه

ممنون
    عرض ادب و احترام

بله بسیار عالی
    اگر میخواهید مانند استاد امینو شوید،مانند استاد امینو شوید.
    موفق باشید(که میدونم قطعا موفق هستید) امینو(پدر معنوی)

در هر معامله فکر کنید که ان معامله تنها ترید در طول زندگی شماست(امینو)

و خداوند امینو را آفرید...

10. 17 کاربر برای این پست سودمند از Mr. & Mrs. hatami عزیز تشکر کرده اند:

Soroosham آواتار ها
    26,642 بار در 2,362 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1264 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara.sat نمایش پست ها
    سلام
    روز بخیر
    در مورد سوالتون من توی پست قبلیم میخاستم ج بدم اما گفتم نه، صبرکردم تا بهتر بررسی کنم بعد جوابتون رو بدم
    این مورد که میگید در واقع همون زندگی کردن در لحظه حال هست از دید من البته
    اینکه هر لحظه بتونید از همون لحظه لذت ببرید و نه به خاطرات گذشته فکر کنید و نه به آینده بیندیشید. صرفا همون لحظه رو زندگی کنید و این حالت که به تازگی فکر میکنم متوجه شدم اسمش استحاله هست (التبه مطمین نیستم فکر کنم جناب آقای ابی @ebi.for.fx بهتر در این خصوص بتونن از ابهام درمون بیارن)
    و اینکه گفتید چه کارهایی رو انجام میدید تا به اون حسه برسید و مانا باشه. برای من که فعلا مانا و دایمی نبوده. یعنی یه جور پرش به حال عالی و حال معمولی زندگیم رو همیشه دارم. اما توی روز خیلی زیاد برام اتفاق میفته و هر بار از چند ثانیه تا چند دقیقه شاید طول میکشه. بستگی به میزان علاقه و اشتیاقم از اون کاری داره که دارم انجام میدم و اینکه اون کار چقدر طول میکشه.
    و کارهای خیلی خیلی زیادی هستن که منو توی لحظه حال نگه میدارن و بهم لذتی وصف نشدنی میدن. بخام مثال بزنم که بتونید شما هم این مورد ها رو تست کنید باید بگم:
    از جزیی ترین کارها مثل رسیدگی به گل و گیاهام و آب دادن هر روزه بهشون. گندم ریختن برای پرنده ها و کلا غذا دادن به حیوانها. رسیدگی به خودم توی طول روز و انجام کارهایی که دوست دارم و خوردن غذاها و میوه های مورد علاقه ام که با لذتی بسیار زیاد میخورمشون(البته شکمو نیستما ولی خوب بعضی از میوه هاو غذاها واقعا بهم میچسبن؛ توی هر ساعتی از شبانه روز که ازشون استفاده کنم )
    یا مثلا وقتی که به یه درخت تکیه میدم و میخام که باهاش حرف بزنم .(شاید یکم غیرمعمولی باشه اما من از صحبت کردن با همه آفریده های خدا به غیر از خیلی از انسانها خیلی خیلی لذت میبرم و باهاشون راحتم. مطمینم که قضاوتم نمیکنن و حرفامو اشتباه برداشت نمیکنن، معدودن آدمای زندگی من که حرفمو بفهمن و درکم کنن.)
    یا مثلا وقتی به مسجدی یا زیارتی میرم وقتی کف مسجد میخابم و به سقف خیلی بلندش نگاه میکنم کلا یادم میره کجام و چی ام. و تا وقتی که کسی اعتراض نکنه ناخودآگاه توی اون حالت میمونم.
    وقتایی که با معبود درد و دل میکنم و به حرفام گوش میده و من سبک میشم.سبک تر از یه پروانه حتی
    و همینطور وقتایی که بخششی انجام میدم که این حالت بسیار قوی هست و به شکل خیلی خیلی خوبی حس عالی میگیرم
    و خیلی خیلی موارد دیگه
    که فک میکنم باید موردای خاص خودتون رو پیدا کنید.
    ولی در کل باید اینو بگم که زندگی در لحظه حال بسیار لذت داره و من کلا توی هر شرایطی که باشم سعیم اینه که گاهی گریزی بزنم به اون حس و حال و انرژی که باید رو بگیرم برای ادامه روزم.
    نمیدونم شاید نباید اینا رو میگفتم. نه اینکه فکر کنید نخام به سوالتون جواب بدم. نه. برای اینکه هر بار با شخصی در خصوص این حالاتم گفتم تا مدتی اون حالت از بین رفته (یه جورایی انگار بسیار حساسه و قهر میکنه)
    اما اینبار قطعا نمیزارم این اتفاق بیفته.
    وقتی خوب فکر میکنم میبینم من از همون بچگی هام هم این حالت ها رو تجربه میکردم. وقتی ساعت ها جلو آینه با خودم حرف میزدم و زمان از دستم میرفت تا مامانم صدام میزد که کجایی و من از اون حال خوب بیرون میومدم.
    در هر صورت امیدوارم این مطالبی که گفتم براتون موثر باشه

روزتون عالی

پ.ن: ماشالله هر هشت تا استیکر که مجاز شده ، توی پیامتون دارید و من هر بار ریپلای میکنم بهم ارور میده.خخخخ
    بسیار عالی بود سرکار خانم
    لذت بردم از صحبتهاتون.
    این حالت شما و ژاپنی های خیلی روش حساسن و بهش میگن فلو. که همون جریان میشه. تو جریان و ریتم خاصی از انجام دادن یک کاری قرار میگیرین.( تو موسیقی رپ هم به جریان خوندن خواننده فلو میگن)
    اگر دوست داشتین برای اون حالتون که گفتید خیلی حساس هست منم حسش کردم. دوست داشتید کتاب شفا کودک درون و مطالعه کنید و تمریناتش و انچام بدید خیلی کمکتون میکنه.
    این حالت و ما همیشه داشتیم و داریم فقط از ذهنمون رفته. وقتی یاد میگیری دوچرخه سواری کنی، تا ۱۰ سال بعدش هم دوچرخه سواری نکرده باشی، اگر سوار بشی بازم آروم آروم راه میافتی.هممون داریمش. تو متنمم گفتم. با این حس قرار آشتی کنیم و همه جا ازش استفاده کنیم.
    بازم ممنونم از جوابتون
    شاد و پر از انرژی های مثبت باشین
    I have my Own Dream, I have my Own Goal, I'm LIVING it

12. 20 کاربر برای این پست سودمند از Soroosham عزیز تشکر کرده اند:

hoseinrahimi آواتار ها
    30,265 بار در 4,516 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 586 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    نظر سنجی کنید.
    سلام استاد عزیز بنده هم موافقم و با کتاب اثر مرکب شروع بشه عالی هست
    درک زمان .......تغییر زندگی.......

14. 18 کاربر برای این پست سودمند از hoseinrahimi عزیز تشکر کرده اند:

hoseinrahimi آواتار ها
    30,265 بار در 4,516 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 586 پست
    برچسب زده شده
    در 7 تاپیک
    سلام به همه دوستان گل
    حالتون عالیییی باشه

ممنون
    سلام حمیدرضای عزیز بله بنده هم موافقم و از همین امشب شروع میکنم.موفق باشید
    درک زمان .......تغییر زندگی.......

16. 17 کاربر برای این پست سودمند از hoseinrahimi عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Soroosham نمایش پست ها
    بسیار ایده عالی هست ممنونم ازتون
    من خودم با هردو حالت موافقم.

لینک دانلود پی دی اف + تمرینات (۲۳۸صفحه)

لینک دانلود فایل صوتی کتاب اثر مرکب

ممنونم از هماهنگیتون
    سلام اقا سروش گل
    حالتون عالی باشه

اول یه تشکر بابت فایل اموزشی که در اختیار ما گذاشتید بکنم
    و تشکر بعدی بابت همراهی تون

اگر اکثر دوستان موافق باشند این روش رو شروع میکنیم که به نظرم قراره خیلی عالی بشه( فردا یا امشب )
    چون زمانی که به صورت گروهی یک کتاب رو بخونیم خیلی جذاب میشه و انگیزه خوبیه

و تشکر دیگه بابت لینکی که قرار دادید
    یک موردی که هست این پی دی اف چون اسکن شده کتابه میتونه مرجع خوبی باشه و من قبلا این کتاب رو از سایت رویال مایند میخوندم و تجربه بدی که دارم این هست که
    کتاب ثروتمند ترین مرد بابل رو وقتی از رویال مایند خوندم ( pdf ) و زمانی که این کتاب رو از انتشارات اتیسا خریدم دیدم حدود 50 صفحه اختلاف داشت و کلی مطالب جدید داشت
    برای همین ، همین دیشب این کتاب اثر مرکب رو هم سفارش دادم تا توی کتابخونه ام داشته باشم و بعد ها برای دور بعدی بخونم.

برای همین اگر یه کتاب به صورت لینک یا یک انتشارات خاص مدنظر باشه خیلی بهتر میشه

آن شب خوش را به سادگی نپذیر پیری را نابود و در انتهای روز طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی ، اگرچه خردمندان در نهایت تاریکی را حقیقت میدانند ، زیرا که کلامشان به نبود روشنایی انجامیده ، اما آنها آن شب خوش را به سادگی نپذیرفته اند ، طغیان کن ، طغیان کن علیه مرگ روشنایی

18. 25 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

یاد شده
    در 332 پست
    برچسب زده شده
    در 10 تاپیک

اولین کتاب : اثر مرکب

سلام به همه دوستان عزیز
    حالتون عالی باشه

( این پست در اینده اپدیت میشود )
    استاد امینو کتاب اثر مرکب (the compound effect) نوشته اقای دارن هاردی (Darren Hardy) رو در اول برای ما پیشنهاد کردن ، پس در ابتدا ما این کتاب رو شروع میکنیم.

کتاب : اثر مرکب (the compound effect)
    نویسنده : اقای دارن هاردی (Darren Hardy)
    تعداد صفحات : 238 صفحه

تجربیات دوستان

برداشت استاد امینو از این کتاب : اثر مرکب خوبه چون اکثرا افراد تنبل هستن این کتاب پوست ادم های تنبل رو که فقط آرزو و رویا بدون عمل دارن میکنه
    __________________________________________________ _________________________
    ❇️دوستان یک نکته ای : از اونجایی که استاد پیشنهاد کردن یک کتاب رو فقط یکبار نخونیم پس در هفته های اینده ممکنه باز به کتاب های اولیه ( طبق آرا ) برگردیم.
    ❇️این اولین فرمت مطالعه هست و در اینده قطعا بهتر میشود .
    ❇️تمام تجربیات دوستانی که پست قرار دادند در اخرین روز جمع اوری و در قالب یک پی دی اف قرار میگیره .
    ❇️دوستانی هم که با این کتاب اشنایی ندارند میتونند در طی این دو هفته کتاب رو مطالعه کنند و تجربیاتشون رو در اختیار ما قرار بدهند.
    ❇️علت ایجاد این فرمت یا نظم این بود که دیدم در ابتدا دوستان خیلی پراکنده نظر میدادند و از هرکتاب دستی میکشند و تمرکز کافی وجود نداشت.
    ❇️دوستان میتونن خلاصه برداری های خودشون رو هم در اختیار ما قرار بدهند.

استاد ایا به این شیوه شروع کنیم ؟ @amino
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوستان میتونند در طی این دو هفته نظرات ، برداشت هاشون ، نکات ، تجربه و دیدگاه شون رو قرار بدند و بحث و گفتگو داشته باشیم.
    ⭕️دوستان در ابتدا که نظراتشون رو قرار میدهند اخر پستشون به این صورت میتونند برای هفته های اینده کتاب معرفی کنند و کتابی که بیشترین معرفی رو داشته باشه برای هفته های اینده قرار میگیره مثال :

نکات :
    نظرم راجب این کتاب :
    تجربه ای که من از این کتاب داشتم :
    سوالاتم :
    ---------------

کتاب های پشنهادی :
    ویرایش توسط John D. Rockefeller : 09-12-2021 در ساعت 00:28

20. 31 کاربر برای این پست سودمند از John D. Rockefeller عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع