صفحه 49 از 56 نخستنخست ... 394748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 481 به 490 از 552

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

Saman01 آواتار ها
    3,359 بار در 726 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

قورباغه ات را قورت بده (برایان تریسی)

401/9/18
    سلام و عرض ادب دوستان پرتلاشم امیدوارم حالتون عالی باشه

فصل سوم: قانون 80/20 را در همه امور به کار بگیرید

ما همیشه وقت کافی داریم به شرط انکه هم بخواهیم و هم درست از آن استفاده کنیم
    گوته
    قانون ۲۰/۸۰ یکی از سودمند ترین قوانین در زمینه مدیریت زمان و زندگی است. ..نام دیگر این قانون اصل «پارتو» است. که افتخار بنیانگذار آن «ویلفردو پارتو» اقتصاددان ایتالیایی نامگذاری شده است. وی برای نخستین بار در سال ٬1895 این موضوع را در نوشته های خود مطرح کرد:
    پارتو متوجه شد که در جامعه ای که در آن زندگی میکند مردم را میتوان بطور طبیعی به ۲ دسته تقسیم کرد.گروه اول که وی به آنها «اقلیت بسیار مهم» می گوید, جزء ۲۰ درصد افرادی هستند که از نظر اقتصادی و اثربخشی در صدر قرار دارند و گروه دوم که وی به آن «اکثریت کم اهمیت» می گوید ۸۰ درصد را تشکیل میدهد و در سطح پایین جامعه قرار دارند.

به عنوان مثال مطابق این قانون ۸۰ درصد از نتایجی که شما به دست می آورید نتیجه ۲۰نیم درصد از فعالیت های شماست.۲۰ درصد از مشتری های شما ۸۰ درصد از کل فروش شما را خریداری میکنند. ۲۰ درصد از تولیدات یا خدماتی که ارائه می دهید ۸۰ درصد از سود شما را تامین میکند. ۸۰ درصد از کل ارزش فعالیت های شما نتیجه ۲۰ درصد آنها است و الی آخر. این بدان معنی است که اگر در لیست کارهای شما ۱۰ مورد فعالیت وجود داشته باشد, ۲ مورد از این فعالیت ها معادل یا حتی بیش از مجموع ۸ فعالیت دیگر ارزشمند هستند.

در اینجا به کشف جالبی میرسیم.انجام هر کدام از کارهای موجود در لیست شما ممکن است به یک اندازه وقت شما را بگیرد ولی انجام یک یا دوتای آنها چند برابر هر هر یک از سایر موارد برای شما سودمند خواهد بود.
    گاهی پیش می آید که ارزش یکی از ۱۰ کار یا فعالیتی که شما در لیست خود دارید به تنهایی می تواند بیش از مجموع سایر فعالیت ها در موفقیت شما ارزشمند باشد. این کار بی تردید همان قورباغه است که باید اول از همه قورت بدهید.
    واقعیت تاسف بار این است که اکثر مردم در مورد انجام همان ۱۰ یا ۲۰ درصد از فعالیت هایی که در صدر قرار دارند و بیشترین ارزش و اهمیت را دارد تنبلی می کنند. یعنی در مورد همان «اقلیت بسیار مهم».
    در عوض وقت خود را صرف ۸۰ درصد فعالیت هایی می کنند که در موفقیت آنها اهمیت بسیار کمی دارد و تاثیر ناچیزی در دستیابی به نتایج ارزشمند میگذارد. یعنی همان «اکثریت کم اهمیت».
    اغلب افرادی را مشاهده میکنید که ظاهرا در تمام طول روز مشغول فعالیت هستند اما دستاوردهای بسیار اندکی دارند. دلیل آن هم تقریبا همیشه این است که آنها مشغول انجام کارهایی هستند که ارزش پایینی دارند و در انجام یکی دو کاری که واقعا میتواند در موسسه یا حرفه ای که به آن مشغولند تحول ایجاد کند.تنبلی می کنند.
    ارزشمندترین کارهایی که میتوانید در هر روز انجام بدهید, اغلب سخت ترین و پیچیده ترین کارها هستند. اما بازده و پاداش که انجام موفقیت آمیز چنین کارهایی برای شما خواهد داشت می تواند فوق العاده باشد. به همین دلیل باید قاطعانه از انجام کارهایی که جزء ۸۰ درصد کم ارزش هستند خودداری کنید. آن هم هنگامی که کارهایی که جزء ۲۰ درصد ارزشمند هستند, معوق مانده اند.

قبل از شروع هر کاری از خودتان بپرسید:«آیا این کار جزء ۲۰ درصد بالاست یا ۸۰ درصد پایین?»
    قانون: در مقابل این وسوسه که اول کارهای کوچک را سر و سامان دهید مقاومت کنید.

به یاد داشته باشید که وقتی تصمیم می گیرید کاری را بارها و بارها انجام دهید, این کار نهایتا به ۱ عادت تبدیل میشود و ترک آن سخت خواهد بود.اگر تصمیم بگیرید هر روزتان را با انجام کارهای کم ارزش شروع کنید, به زودی عادت در شما شکل بگیرد که هر روز را به کارهای کم ارزش شروع کنید و روزها را با انجام آنها بگذرانید و مناسب نیست که بخواهید چنین عادتی را در خودتان بپرورانید یا آن را حفظ کنید.
    سخت ترین مرحله از انجام هر کار مهمی اولین مرحله یعنی شروع کردن آن است. وقتی انجام ۱ کار مهم را واقعا آغاز می کنید, به طور طبیعی انگیزه پیدا می کنید تا آن را ادامه دهید. قسمتی از ذهن شما همیشه عاشق این است که سرگرم کارهای مهمی باشد که واقعا می تواند در زندگی شما تحول ایجاد کنند. وظیفه شما این است که این قسمت از ذهن خود را دائما تغذیه کنید. حتی فکر کردن به شروع و انجام ۱ کار کلیدی انگیزه شما را بالا می برد و کمک می کند تا بر تنبلی خود غلبه کنید.

واقعیت این است که مدت زمان لازم برای انجام ۱ کار مهم در اغلب موارد معادل مدت زمانی است که برای انجام ۱ کار کم اهمیت لازم است.تفاوت در این است که شما با اتمام کار ارزشمند و قابل توجه بطور فوق العاده احساس خرسندی و غرور می کنید. حال آنکه با صرف همان میزان وقت و انرژی در انجام کاری کم ارزش یا احساس خرسندی نخواهید کرد و یا میزان آن بسیار اندک خواهد بود.

توانایی شما در انتخاب میان کارهای با اهمیت و کم اهمیت کلید تعیین میزان موفقیت شما در زندگی و کار است.

افراد موثر و سازنده همیشه خود را موظف می کنند تا انجام کارهای مهمی را که در پیش رو دارند, آغاز کنند. این افراد خود را مجبور میکنند که قورباغه را هر چه که می خواهد باشد قورت بدهند.
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

2. 6 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

Ali97 آواتار ها
    20,460 بار در 2,525 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3606 پست
    برچسب زده شده
    در 8 تاپیک
    حــالــتـــان چــطـــور اســت ؟

طریقه صحبت شماست که روزتان را میسازد
    جواب سوال حالتان چطور است ؟ بسیار معمولی و ناچیز به نظر می آید . ما باید حداقل روزی 10 بار و شاید هم تا 50 بار به این سوال جواب دهیم . بنابر این ، این مسئله به هیچ عنوان معمولی و پیش پا افتاده نیست . درواقع این سوال ، قسمت قابل توجه و مهم گفتگوی روزانه مان است .
    زمانی که شخصی میپرسد حالتان چطور است ؟ شما چه میگویید ؟ اغلب جواب شما بیش از چند کلمه نیست . ولی با وجود این ، همان پاسخ مختصر چیزهای زیادی درباره شما و نگرشتان می گوید . در واقع جواب شما میتواند به معنی واقعی کلمه گویای نگرشتان باشد و آن را شکل دهد .
    من در مشاهداتم به این نتیجه رسیدم که پاسخ به سوال : حالتان چطور است ؟ میتواند به سه گروه تقسیم بندی شود: منفی ، میانه و مثبت . بیایید این سه گروه و برخی جوابهای رایج را که به هر کدام داده میشود بررسی کنیم .

پاسخ های منفی :
    پاسخ های منفی به سوال حالتان چطور است ؟ شامل عباراتی میشود از قبیل :
    افتضاح
    خیلی بد
    خسته ام
    امروز روز من نیست
    خدارو شکر که امروز جمعه است
    هروز بدتر از دیروز
    نپرس
    وقتی شخصی با عبارت( نپرس ) به من پاسخ میدهد ، می فهمم که به دردسر افتاده ام ، چون این شخص در همان مرحله نخست انبوهی شکوه و شکایت را به سویم روانه کند و من را از طرح سوال حالتان چطور هست ؟ پشیمان کند .
    و من به راستی برای آنهایی که نگرش ( خدارا شکر که امروز جمعه است )به زندگی دارند متاسفم . لحظه ای درباره آنچه این افراد می گویند فکر کنید . دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه و پنج شنبه ی هر هفته روزهای بدی هستند . چهار پنجم از هفته شان افتضاح است . برای اینگونه افراد فقط روز پنجم ، یعنی جمعه قابل تحمل است ، فقط چون میدانند دو روز بعدی را تعطیل خواهند بود . آیا این شیوه ای برای گذران زندگی تان است ؟ میبینید این عبارات منفی چطور میتوانند نگرشتان را مسموم کنند ... دیگران را نیز ناراحت کند ؟

پاسخ های میانه :
    آن هایی که در گروه نه خوب نه بد قرار دارند ، یک قدم پیشتر از افراد منفی هستند ،اما همچنان جا برای پیشرفت دارند . در اینجا برخی از جوابهای که آنها میدهند آورده شده است :
    من خوبم
    نه چندان بد
    میتونست بدتر از این باشه
    مثل ثابق
    سردرگمم
    خوب
    آیا شما به راستی میخواهید زمان زیادی را با کسی صرف کنید که خیال میکند زندگی نه چندان بد است ؟ آیا این همان شخصی است که میخواهید با او کار کنید ؟ وقتی ما از این گونه واژه ها استفاده میکنیم ، درواقع انرژیمان را کاهش میدهیم . آیا میتوانید مجسم کنید شخصی با قیافه و حالتی استوار و با اشتیاق زیاد بگوید : میتوانست بدتر از این باشد ؟ البته که نه . افرادی که از این گونه واژه ها استفاده میکنند ، به نظر می آید که انگار مدت دو روز است نخوابیده اند .
    آنها هیچ دلیلی برای رضایت خاطر ندارند . افرادی که از جملات میانه استفاده میکنند ،نگرش نه خوب و نه بد را بسط خواهند داد ... و نتایجی میانه نیز بدست می آورند و من میدانم که شما چنین چیزی نمی خواهید .

پاسخ های مثبت :
    دست آخر به پاسخهای مثبت میرسیم ، اینها پاسخهای آدمهای مشتاقی است که میگویند :
    معرکه
    عالی
    خیلی خوب
    محشر
    من حسابی خوشحالم
    بهتر از این نمیشه
    افرادی که از کلماتی شبیه این استفاده میکنند در قدمهایشان نشاطی دارند و شما از بودن در کنار آنها احساس بهتری میکنید . صادق باشید چه احساسی به شما دست داد زمانی که فهرست مثبت بالا را خواندید ؟
    نمیدانم شما چه حسی پیدا میکنید ، اما خود من زمانی که این فهرست را مرور میکنم ،هیجان زده و پر از انرژی میشوم . اینها افرادی هستند که من امروز مشتاقانه منتظر دیدنشان هستم . اینها افرادی هستند که به احتمال زیاد حرفهای مرا میفهمند .
    چرا به عقب بر نمیگردید و دوباره فهرست منفی و میانه را نمیخوانید ؟ آنها را با صدای بلند بخوانید آنها چه احساسی در شما به وجود می آورند ؟ بدون شک احساسی بد و مهمل
    میبینید اگر انتخابی باشد من ترجیخ میدهم در کنار افرادی باشم ،مثبت و پر از شور زندگی هستند ، نه افرادی بی حال و منفی . این همانند شعار قدیمی است که : هرکسی اتاقی را روشن میکند ، بعضی ها با آمدنشان به داخل اتاق و بعضی ها هم با رفتنشان . شما میخواهید شخصی باشید که با آمدنش اتاق را روشن میکند !
    خود من وقتی کسی میپرسد حالت چطور است ؟ اغلب جواب میدهم : عالی . این پاسخ نگرش مثبت مرا برای طرف مقابل به تصویر میکشد و هرچه بیشتر آن را میگویم ، احساس عالیتری پیدا میکنم

کتاب نگرش همه چیز است (جف کلر)
    درس هفتم
    صفحات 109تا 113
    ما ذهن نیستیم بلکه ذهن داریم
    ما
    بدن نیستیم بلکه بدن داریم
    ما یک
    آگاهی هستیم که میتوانیم به ذهن و بدن آگاه باشیم

4. 8 کاربر برای این پست سودمند از Ali97 عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    3,851 بار در 512 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام و عشق خدمت همه ی دوستان عزیزم
    با توجه به اینکه این تاپیک یکی از مهم ترین تاپیک های آکادمی هست و دوستان کمتر اینجا فعالیت میکنند
    با اجازه استاد @amino@ میخواستم مثل تاپیک چالش ها که کاملا به بحث تکنیکال می پردازه اینجا به مسایل روانشناسی و کتابخوانی به صورت چالشی و مشارکتی بپردازیم و از نظرات و تجربیات بسیار گران بهای دوستان عزیز هم استفاده کنیم:
    به این صورت که کتابی معرفی میشه و هر شخص تعدادی صفحه رو میخونه و یک خلاصه و نکات مهم و برداشت خودش از تعداد صفحه رو در قالب یک پست میزاره و بقیه هم میتونند نظرات و تجربیات خودشون در مورد موضوع مربوطه ارائه کنند
    دوستی که نوبتش بود از نفر بعدی دعوت میکنه که برای روز بعد چالش رو به عهده بگیره مثل تاپیک چالش ها
    برای انسجام بیشتر و جلوگیری از سر درگمی من تعدادی قانون قرار میدم (البته جسارت به بزرگ تر ها و دوستان نباشه) در طول زمان با توجه به نظرات و روال کار آپدیتش میکنیم
    1-برای هر روز چالش ۵ صفحه کتاب میخونیم
    2-کتاب معرفی شده در فالب pdf باشه تا در دسترس همه ی دوستان قرار بگیره و لینک دانلود رو در پست معرفی کتاب قرار بدید
    3- تا اتمام کتاب لطفا کتاب جدیدی رو معرفی نکنید و در پایان تصمیم گیری میکنیم
    4-سعی کنید خلاصه صفحات مورد مطالعه کتاب ،نکات مهم و برداشت خودتون رو ارائه بدید
    7-کتاب معرفی شده در باب روانشناسی موفقیت و رشد شخصی و مسایل مرتبط با ترید باشه و از معرفی کتاب داستان، رمان های عاشقانه و سیاسی و ... خودداری کنید.
    7-چنانچه فرد دعوت شده تا ساعت 6 بعد از ظهر چالش رو ادامه ندادند ، نفری که آنلاین هستند چالش رو بر عهده بگیرند
    بند ها با توجه به توصیه های استاد و دوستان ممکن هست تغییر کنه و اطلاع رسانی خواهد شد
    ویرایش توسط Mehrdad az : 01-11-2023 در ساعت 18:32

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    چالش روز جمعه مورخ 1401/10/16
    کتاب راز های ترید غیر احساسی
    نوشته لری لوین

صفحه 10 تا 20 کتاب
    -------------------------------------------

باتوجه به اینکه اینترنت علی عزیز @
    DR-ali@ مورد داشت عکس ها رو برای بنده فرستادند
    ایشون زحمت خلاصه نویسی رو کشیدن

برای فردا هر کدام از عزیزان که مایل بودند چالش رو به عهده بگیرند

8. 7 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    چالش روز جمعه مورخ 1401/10/16
    کتاب راز های ترید غیر احساسی
    نوشته لری لوین

صفحه 10 تا 20 کتاب
    -------------------------------------------

باتوجه به اینکه اینترنت علی عزیز @
    DR-ali@ مورد داشت عکس ها رو برای بنده فرستادند
    ایشون زحمت خلاصه نویسی رو کشیدن

برای فردا هر کدام از عزیزان که مایل بودند چالش رو به عهده بگیرند

ممنونم علی جان
    دقیقا صحبت نویسنده در مورد برخورد با پوزیشن های ضرر ده رو استاد در فایل افزایش آگاهی مطرح کردن
    زمانی که استاپ میخوریم اکثرا عکس العمل ناخودآگاه داریم و طبق شرطی شدگی ذهن عمل میکنیم و باعث کاهش آگاهی ما میشه و اگر جایی قطع نشه چرخه تکرار و تکرار میشه
    اما اگر عمل درستی انجام بشه باعث بالا رفتن آگاهی و بزرگ شدن ظرف دریافت ما خواهد شد و به مرور به جایی میرسیم که مثل استاد پوزیشن ضرردهی نخواهیم داشت

10. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    کتاب راز های ترید غیراحساسی
    از صفحات ۲۰ تا ۲۶ خوانده شد
    ( مترجمش ضعیف عمل کرده یکم و در خلاصه هایی که میگذارم برای درک بیشتر به سخنان استاد و کتاب معامله گر منظم نیز رجوع کرده ام)

سر فصل : روش های ترید
    ۱)(ترکیبی با استاد) : شما اگر چک لیست نداشته باشید و مناطق خاصی از مارکت رو طبق چک لیست خودتان نگیرید در دریای بی کران تحلیل و پیش بینی هایتان در مارکت غرق خواهید شد
    ۲)چک لیست باید بر اساس علایق شخصی باشد (چیزی که بتوان آن را راحت فهمید و راحت ترید زد)
    ۳)(ترکیبی با کتاب معامله گر منظم) : ترس باعث میشود که شما نتوانید ذات بازار را ببینید و یاد بگیرید و همواره در فکر عدم ضرر کردن خواهید بود که این نیز خود باعث ضرر کردن شما خواهد شد

سرفصل اجرای بی نقص

۱)اجرای بی نقص به این معنی نیست که در سقف بفروشیم و در کف بخریم (به بیان خودمون یعنی اسنایپ بکنیم) _ اجرای بی نقص یعنی شما توانایی عمل سریع داشته باشید در موقعیت هایی که به دست میاورید و دقیقا بدون استاپی طبق چک لیست وارد بشید
    ۲)در معامله چیزی به اسم معامله تضمینی وجود ندارد (اینو من قبول ندارم _ این دیدگاه برای کسانی که در سطح ما هستند باعث پیشرفت میشه که نویسنده نیز گفته ) _ شما برای پیشرفت در این مارکت نیاز دارید ابتدا ضررهای خودتان را بپذیرید (دید خودم با ترکیب صحبت های استاد : دوستان مراحل موفقیت در تمام مراحل زندگی به این شکل هست که ۱) ابتدا مشکل یا مسئله را بپذیریم _ ۲) سپس ببینیم چرا اون مسئله ایجاد شده و ۳) بعدا دنبال راه حل آن باشیم _ اگر تنها یک پله از این ۳ مرحله حل مشکل رو رد کنیم دوباره برمیگردیم سرجای اول)
    ۳)در ادامه خودشان هم گفتند : تنها راهی که شما بی نقص خواهید بود در معاملات خودتان این است که تمرین تمرین تمرین کنید
    ۴)تنها چیزی که شما در معامله گری نیاز دارید این است که شما چک لیست خودتان را به صورت کامل اجرا کنید و نگران نتایج نباشید
    ۵)شما نباید به خاطر نتایج معاملات خودتان را سرزنش کنید
    ۶)برای ترید های تازه کار حساب دلالی مناسب هست (همون دمو خودمان رو میگه)

اتمام خلاصه بر داری
    اما برای ایجاد جک لیست طبق دسته بندی ای که خودم ایجاد کردم و از منابع به دست آوردم (اصلی ترینش استاد هست)
    ۱)شما ابتدا چک لیست مینویسید
    ۲)اون رو در گذشته حداقل ۱۰۰ مورد بک تست میگیرید
    ۳)با حجم ۰.۰۱ در دمو ترید میزنید (حجم ۰.۰۱ برای این هست که فقط چک لیست رو پیاده کنید به دور از هرگون احساسی نسبت به پول)
    ۴)بر اساس گام یا درصد روزانه اقدام میکنید در دمو
    ۵)مواجه شدن با مشکلات روانشناسی و ارتقا چو لیست در صورت نیاز
    ۶)رفتن به ریل و گرفتن روزی ۱ درصد به مدت ۳ ماه
    ۷)مواجه شدن دوباره با مشکلات روانشناسی در صورت وجود و اقدام یه حل آنها
    ۸)گرفتن سود روزانه بر حسب درصد روزانه شخصی و یا گام
    ۹)موفقیت

برای روزی بعد دعوت میکنم از دوست عزیزمان
    @Saman01
    خیلی خوب بود عرفان جان
    (کاش فرصتی بود دوستان دور هم می نشستیم و صحبت میکردیم اما خوب امکانش نیست)
    جسارتا توی طبقه بندی خوبی که نوشتی بند ۹ موفقیت
    موفقیت رو نباید به چشم یک مقصد ببینیم چون معنی بدی ممکنه داشته باشه و این پیام رو به ناخودآگاه میفرسته:
    من موفق نیستم تا زمانی که ار این بازار پول در نیارم
    و این ما رو در یک چرخه معیوب گرفتار میکنه چون وقتی همچین پیامی توسط ناخودآگاه دریافت بشه نتایجی برای شما به صورت فیزیکی حاصل میشه که اون موفق نیستم رو اثبات کنه
    موفقیت در دل تمام این مراحلی که نوشتید هست و بهتره به صورت درصدی در نظر بگیریم
    مثلا من که چک لیست مکتوب نوشتم نسبت به ماه گذشته که چک لیست مکتوب نداشتم موفق تر هستم
    وقتی چک لیستم رو اجرا میکنم در دمو نسبت به زمانی که بدون چک لیست ترید میکردم موفق تر هستم و به همین صورت

12. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    6,138 بار در 1,523 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    کتاب راز های ترید غیراحساسی
    از صفحات ۲۰ تا ۲۶ خوانده شد
    ( مترجمش ضعیف عمل کرده یکم و در خلاصه هایی که میگذارم برای درک بیشتر به سخنان استاد و کتاب معامله گر منظم نیز رجوع کرده ام)

سر فصل : روش های ترید
    ۱)(ترکیبی با استاد) : شما اگر چک لیست نداشته باشید و مناطق خاصی از مارکت رو طبق چک لیست خودتان نگیرید در دریای بی کران تحلیل و پیش بینی هایتان در مارکت غرق خواهید شد
    ۲)چک لیست باید بر اساس علایق شخصی باشد (چیزی که بتوان آن را راحت فهمید و راحت ترید زد)
    ۳)(ترکیبی با کتاب معامله گر منظم) : ترس باعث میشود که شما نتوانید ذات بازار را ببینید و یاد بگیرید و همواره در فکر عدم ضرر کردن خواهید بود که این نیز خود باعث ضرر کردن شما خواهد شد

سرفصل اجرای بی نقص

۱)اجرای بی نقص به این معنی نیست که در سقف بفروشیم و در کف بخریم (به بیان خودمون یعنی اسنایپ بکنیم) _ اجرای بی نقص یعنی شما توانایی عمل سریع داشته باشید در موقعیت هایی که به دست میاورید و دقیقا بدون استاپی طبق چک لیست وارد بشید
    ۲)در معامله چیزی به اسم معامله تضمینی وجود ندارد (اینو من قبول ندارم _ این دیدگاه برای کسانی که در سطح ما هستند باعث پیشرفت میشه که نویسنده نیز گفته ) _ شما برای پیشرفت در این مارکت نیاز دارید ابتدا ضررهای خودتان را بپذیرید (دید خودم با ترکیب صحبت های استاد : دوستان مراحل موفقیت در تمام مراحل زندگی به این شکل هست که ۱) ابتدا مشکل یا مسئله را بپذیریم _ ۲) سپس ببینیم چرا اون مسئله ایجاد شده و ۳) بعدا دنبال راه حل آن باشیم _ اگر تنها یک پله از این ۳ مرحله حل مشکل رو رد کنیم دوباره برمیگردیم سرجای اول)
    ۳)در ادامه خودشان هم گفتند : تنها راهی که شما بی نقص خواهید بود در معاملات خودتان این است که تمرین تمرین تمرین کنید
    ۴)تنها چیزی که شما در معامله گری نیاز دارید این است که شما چک لیست خودتان را به صورت کامل اجرا کنید و نگران نتایج نباشید
    ۵)شما نباید به خاطر نتایج معاملات خودتان را سرزنش کنید
    ۶)برای ترید های تازه کار حساب دلالی مناسب هست (همون دمو خودمان رو میگه)

اتمام خلاصه بر داری
    اما برای ایجاد جک لیست طبق دسته بندی ای که خودم ایجاد کردم و از منابع به دست آوردم (اصلی ترینش استاد هست)
    ۱)شما ابتدا چک لیست مینویسید
    ۲)اون رو در گذشته حداقل ۱۰۰ مورد بک تست میگیرید
    ۳)با حجم ۰.۰۱ در دمو ترید میزنید (حجم ۰.۰۱ برای این هست که فقط چک لیست رو پیاده کنید به دور از هرگون احساسی نسبت به پول)
    ۴)بر اساس گام یا درصد روزانه اقدام میکنید در دمو
    ۵)مواجه شدن با مشکلات روانشناسی و ارتقا چو لیست در صورت نیاز
    ۶)رفتن به ریل و گرفتن روزی ۱ درصد به مدت ۳ ماه
    ۷)مواجه شدن دوباره با مشکلات روانشناسی در صورت وجود و اقدام یه حل آنها
    ۸)گرفتن سود روزانه بر حسب درصد روزانه شخصی و یا گام
    ۹)موفقیت

برای روزی بعد دعوت میکنم از دوست عزیزمان
    @Saman01
    درود بر شما عرفان عزیز ممنون بابت اینکه با ما به اشتراک گذاشتید

عرفان جان به نظر من هر چیزی که لازمه و خیلی بیشترش رو استاد تو وبینار ها و مقالات و یوتیوب واسه ما قرار دادن
    و تو همین کتاب و تقریبا هر کتاب روانشاسی که ما بخونیم استاد ی توضیحاتی در موردش دادن مثلا 50 صفحه کتاب رو تو س تا جمله بهمون گفتن ((طبق تجربه ))
    محسن جا� @MohsenBjp تو کتاب مارک داگلاس که واسمون خلاصه اش رو قرار دادن ی کار خیلی خوب کردن هر قسمت توضیحات کتاب رو با ی ویس از استاد تکمیل کردن هرجایی از کتاب مربوط میشد به ی قسمت روانشاسی که استاد گفتن رو محسن جان ویس ش رو جدا کرد و ضمیمه خلاصه کرد

فکر میکنم واسه شما دوستان با تجربه ممکن باشه که مثلا بگید ص 20 تا 30 رو هم استاد تو فایل 69 دیقه 20 تا 24 توضیحاتی دادن))((طبق تسلطی که روی فایل ها دارید ))
    تا یکی مثل من واسه بار چندم بره اون قسمت رو ببینه
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ((مغزم خاموشه واقعا ده دیقس میخام این پست رو بزنم هی مغزم ارور لو باطری میده ))

((لطفا تکمیل کنید این پستم رو تا همه دوستان متوجه بشن @Mehrdad az @MohsenBjp

14. 5 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط DR-ali نمایش پست ها

عرفان جان به نظر من هر چیزی که لازمه و خیلی بیشترش رو استاد تو وبینار ها و مقالات و یوتیوب واسه ما قرار دادن
    و تو همین کتاب و تقریبا هر کتاب روانشاسی که ما بخونیم استاد ی توضیحاتی در موردش دادن مثلا 50 صفحه کتاب رو تو س تا جمله بهمون گفتن ((طبق تجربه ))
    محسن جا� @MohsenBjp تو کتاب مارک داگلاس که واسمون خلاصه اش رو قرار دادن ی کار خیلی خوب کردن هر قسمت توضیحات کتاب رو با ی ویس از استاد تکمیل کردن هرجایی از کتاب مربوط میشد به ی قسمت روانشاسی که استاد گفتن رو محسن جان ویس ش رو جدا کرد و ضمیمه خلاصه کرد

فکر میکنم واسه شما دوستان با تجربه ممکن باشه که مثلا بگید ص 20 تا 30 رو هم استاد تو فایل 69 دیقه 20 تا 24 توضیحاتی دادن))((طبق تسلطی که روی فایل ها دارید ))
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ((مغزم خاموشه واقعا ده دیقس میخام این پست رو بزنم هی مغزم ارور لو باطری میده ))

ایده خوبیه علی جان
    ولی خوب چرا دروغ بگم من دقیقه به دقیقه فایل های دوره رو حفظ نیستم
    ولی جایی که شباهتی ببینم گریز میزنم به صحبت های استاد و پیدا کنم حتما شماره فایل رو قرار میدم
    دقیقا استاد صحبت هاشون چکیده صد ها کتاب روانشناسی و خودشناسی هست که کاملا کاربردیه و ما هم اینجا تکرار مکررات میکنیم اا بیشتر و بهتر درک کنیم و به اصطلاح توی پوست و گوشتمون بشینه

16. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    12,716 بار در 4,780 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3617 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام دکتر علی عزیز
    راستش منم نفهمیدم چی شد
    راجع به خلاصه نویسی: بهتره که هر شخصی مجدد اینکارو انجام بده(البته اگر درست متوجه شده باشم)
    راجع به مربوط بودن بحث ها به صحبت های استاد: من ندیدم کسی اینکارو انجام بده، چون لازمه که چندین بار فایل ها دیده شده باشه، فقط اویس عزیز تو تاپیک پرایس برای قسمت تکنیکال، بعضی موقع ها تایمِ ویدیو و شماره ی سوال تو تاپیک سوالات رو مطرح میکرد
    اگر درست متوجه نشدم بگید تا اصلاح کنم...

نقل قول نوشته اصلی توسط DR-ali نمایش پست ها

هر چیز پیش از این بوده، پس از این هم خواهد بود و هر آنچه پیش از این انجام شده، پس از این هم انجام خواهد شد و هیچ چیز زیر این خورشید جدید نیست.
    "ویلیام دلبرت گن"

18. 3 کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    6,138 بار در 1,523 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MohsenBjp نمایش پست ها
    سلام دکتر علی عزیز
    راستش منم نفهمیدم چی شد
    راجع به خلاصه نویسی: بهتره که هر شخصی مجدد اینکارو انجام بده(البته اگر درست متوجه شده باشم)
    راجع به مربوط بودن بحث ها به صحبت های استاد: من ندیدم کسی اینکارو انجام بده، چون لازمه که چندین بار فایل ها دیده شده باشه، فقط اویس عزیز تو تاپیک پرایس برای قسمت تکنیکال، بعضی موقع ها تایمِ ویدیو و شماره ی سوال تو تاپیک سوالات رو مطرح میکرد
    اگر درست متوجه نشدم بگید تا اصلاح کنم...
    درود و صبح بخیر محسن جان
    کاملا حق دارید متوجه نشید چون اصلا خوب بیان نکردم

من میگم اگه واسه دوستان امکان داشت کتابی رو که داریم خلاصه میکنیم و مطالعه میکنیم /مثل شما از استاد بزرگ هم ضمیمه اش کنیم

شاد باشید
    همه عمر بر ندارم / سر از این خمار مستی

20. 4 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 11 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 11 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع