صفحه 55 از 55 نخستنخست ... 545535455
نمایش نتایج: از 541 به 548 از 548

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

25 بار در 10 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    سلام دوستانم عزیزم .من ویدیوآموزشی مربوط به روانشناسی فردی از استاد امینو رو دیدم در مورد تبدیل کار به بازی من خیلی متوجه نشدم که چطور کار مان را تبدیل به بازی کنیم و از انجام آن کار لذت ببریم هر دوستی درک کامل کرده ممنون میشم توضیح بده؟

2. یک کاربر برای این پست سودمند از Sadeq.Frotan عزیز تشکر کرده اند:

OmidPouyaan آواتار ها
    925 بار در 190 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sadeq.Frotan نمایش پست ها
    سلام دوستانم عزیزم .من ویدیوآموزشی مربوط به روانشناسی فردی از استاد امینو رو دیدم در مورد تبدیل کار به بازی من خیلی متوجه نشدم که چطور کار مان را تبدیل به بازی کنیم و از انجام آن کار لذت ببریم هر دوستی درک کامل کرده ممنون میشم توضیح بده؟
    سلام دوست عزیز
    ویدئوهای امین جان رو باید چندباره نگاه کنید.
    با هر بار نگاه کردن ویدئو فهم شما بیشتر و بیشتر خواهد شد.
    پیشنهاد من اینه که حداقل این ویدئو رو ده بار نگاه کنید.

4. یک کاربر برای این پست سودمند از OmidPouyaan عزیز تشکر کرده اند:

1,658 بار در 245 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 1 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sadeq.Frotan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ساختار هر بازی دو چیز رو حتما داره، یکی مکانیک بازی و دیگری سیستم پاداش و جزا برای نمونه مثال خود استاد در ویدئو رو در این دو بخش توضیح میدم.
    مثال استاد تبدیل کار در انبار به مسابقه قوی ترین مردان بود.
    مکانیک این بازی شامل یک مسابقه است یعنی در یک حوزه مشخص و قابل اندازه گیری اعضا با هم مقایسه میشن مثلا زمان خالی کردن یک قفسه یا تعداد جعبه ای که یک نفر در زمان مشخص جا به جا کرده و امثال این ها که یک معیار مشخص و قابل اندازه گیری هستند و بعد با این معیار افراد رده بندی میشن و برنده و بازنده مشخص میشه.
    حالا برنده و بازنده برای اینکه درگیر بازی بشن نیاز به یک پاداش یا جزا دارند، بازی خوب بازی هست که هم پاداش داشته باشه و هم جزا،
    جزا در مثال استاد میتونه این باشه که نفر آخر باید به همه رو مهمون نوشابه کنه یا صرف اینکه توی جمع ضایع شدن میتونه جزا باشه و پاداش بقیه اینه که یه چیزی به حساب دوستشون بخورن یا اینکه مورد تشویق دیگران قرار بگیرن.

حالا در خصوص تریدری هم میشه کارهایی که باید انجام بدیم رو مشخص کنیم و روشون یه مکانیک ساده بازی مثل همین مسابقه و یه سیستم پاداش و جزا ببندیم
    مثلا رعایت چک لیست
    مسایقه من با خودم که تمام معاملاتم در روز طبق چک لیست باشه و دفعات رعایت نکردن چک لیستم از روز قبل کمتر باشه، پاداش میشه سودی که به دست میاد و بهتر آنکه یه پاداش بیرونی هم باشه، مثلا اگر یه روز هیچ اشتباهی نداشتم برای خودم شیرینی میخرم و از اون طرف جزا میشه ضرر ها و مورد بیرونی هم این که به ازای هر اشتباه آخر شب 10 تا شنا و شکم میزنم.

برای اینکه صجبت هام خیلی هم خارج از تاپیک نباشه 2 تا کتاب رو معرفی میکنم که بیشتر دانش من از همین دو تاست:
    A Theory of Fun for Game Design مولف آقای Raph Koster که اگر اسمشون رو سرچ کنید یه وبسایت هم دارند و اونجا هم مطالب خوبی در این حوزه میذارن.
    The Art of Game Design مولف آقای Jesse Schell

امیدوارم کمکتون بکنه این توضیحات
    موفق باشید!
    ویرایش توسط Mohammad_Hosein : 03-29-2024 در ساعت 15:47

6. 3 کاربر برای این پست سودمند از Mohammad_Hosein عزیز تشکر کرده اند:

25 بار در 10 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 0 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    دستت دردنکنه عزیزدل خیلی ممنونم عالی بود توضیحات تتون

8. 2 کاربر برای این پست سودمند از Sadeq.Frotan عزیز تشکر کرده اند:

om!d آواتار ها
    2,019 بار در 642 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    سلام خدمت استاد و دوستان عزیز دوستان کسی هست بتونه منو راهنمایی کنه درباره کتاب دعوت به تمرین ذن
    من واقعا بعضی جاهاشو نمیفهمم و درک نمیکنم این کتاب برای من سنگینه و نمیتونم درک کنم تقریبا سه بار خوندمش ولی بعضی جاهاشو نمیفهمم
    و اینکه ایا باید سولات درباره کتاب رو در همین تاپیک مطرح کنم؟ @amino

10. 2 کاربر برای این پست سودمند از om!d عزیز تشکر کرده اند:

om!d آواتار ها
    2,019 بار در 642 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 32 پست
    برچسب زده شده
    در 1 تاپیک
    در مقدمه کتاب گفته میشه هر کس به دلیلی تمرین ذن داره یکی برای تمرکز یکی برای سلامتی جسمی و روحی و ...
    بعد میگه شما چه میخواهید؟
    بعد میگه ایا زندگی ارضا کردن نیاز و رفتن به نیاز دیگر است؟
    خب من با دیدگاه الانم فکر میکنم اره همینه و ما کلا به دنیا اومدیم تا به تکامل برسیم
    بعد میگه خب چه چیزی بالای تمام این مساعل است؟
    خب من نمیدونم من فکر میکنم همینه دیگه نیاز و ارضای نیاز
    بعد تو صفحه 18 میگه وقتی شخص صمیمانه این سوالات رو از خودش بپرسه
    حقیقت عجیبی ظاهر میشه چیزی که نومیدانه انسان اونو میخواد و اسم نمیشه روش گذاشت ولی درد عمیقی هست که به نظر تسکین نداره
    خب برای من هیچ حقیقت عجیبی ظاهر نشد و من چیزی ندیدم که نومیدانه دنبالش باشم و اون درد عمیق رو حس نکردم
    منظور نویسنده چیه من نمیفهمم این چه دردیه و اینکه چه چیزی بالاتر این نیاز و ارضای نیاز ها هست؟
    بعد میگه این درد شالوده تمام نیاز ها و کنجکاوی ها هست
    لطفا کسی که درک کرده به منم کمک کنه به این درک برسم
    خیلی ممنونم بابت زمانی که برای من میزارید @amino
    ویرایش توسط om!d : 05-10-2024 در ساعت 20:31

12. یک کاربر برای این پست سودمند از om!d عزیز تشکر کرده اند:

amino آواتار ها
    150,950 بار در 1,695 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 5998 پست
    برچسب زده شده
    در 30 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط om!d نمایش پست ها
    سلام خدمت استاد و دوستان عزیز دوستان کسی هست بتونه منو راهنمایی کنه درباره کتاب دعوت به تمرین ذن
    من واقعا بعضی جاهاشو نمیفهمم و درک نمیکنم این کتاب برای من سنگینه و نمیتونم درک کنم تقریبا سه بار خوندمش ولی بعضی جاهاشو نمیفهمم
    و اینکه ایا باید سولات درباره کتاب رو در همین تاپیک مطرح کنم؟
    سلام وقت بخیر
    کتاب دو بخش هست. بخش مفهومی و بخش عملی.
    جواب خیلی از سوالات در بخش عملی هست وقتی شما ذن رو به عنوان بخشی از زندگیتون پذیرفتین مثل خوردن وعده های غذایی روزانه(اینکه فکر نمیکنید ایا فردا هم باید باز غذا بخورم.) جواب خیلی از سوالات ناخودآگاه دریافت می کنید توصیه میکنم وقت کمی برای بخش اول و فلسفه اون بزارید و باقی عمر برای بخش دوم که عملی هست
    Perceive thetime , Change thelife

14. 22 کاربر برای این پست سودمند از amino عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,370 بار در 729 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

Post قورباغه ات را قورت بده (برایان تریسی)

403/2/22
    سلام وقتتون بخیر
    امیدوارم عالی باشید
    پیشگفتار نویسنده
    مقدمه
    فصل اول: سفره را بچینید
    فصل دوم: برای هر روز از قبل برنامه ریزی کنید
    فصل سوم: قانون 20/80 را در همه امور به کار بگیرید
    فصل چهارم: پیامد کارها را در نظر داشته باشید
    فصل پنجم: روش الف ب پ ت ث را مدام به کار بگیرید

فصل ششم: روی اهداف اصلی تمرکز کنید
    =================================
    فصل هفتم: به قانون تشخیص ضرورت عمل کنید
    (تمرکز در معنای اصلی و درست کلمه، توانایی دقت و توجه ذهن روی یک موضوع واحد است)
    کمار
    قانون تشخیص ضرورت میگوید:هیچوقت برای انجام همه کارها وقت کافی وجود ندارد ولی همیشه برای انجام مهمترین کارها وقت کافی هست.
    به بیان دیگر شما هرگز نمیتوانید تمام قورباغه ها و بچه قورباغه های داخل برکه را بخورید، اما همیشه میتوانید بزرگترین و زشت ترین انها را بخورید و همین کار حداقل درحال حاضر کفایت میکند. هنگامی که وقت رو به اتمام است و انجام ندادن یک کار یا پروژه مهم عواقب بسیار بدی خواهد داشت، معمولا همیشه وقت کافی برای انجام دادن آن کار پیدا میکنید ان هم اغلب درست در دقایق اخر. کثلا ودتر سرکار میروید، دیرتر از سرکار برمیگردید و خودتان را مجبور میکنید که به جای روبرو شدن با عواقب بدی که در اثر انجام ندادن کار در مدت زمان معین گریبانگیر شما خواهد شد کار را به اتمام برسانید.
    قانون: هرگز برای انجام تمام کارهای لازم وقت کافی وجود ندارد.
    این بدان معناست که شما هرگز نمیتوانید عقب افتادگی ها را جبران کنید و باید این فکر را از ذهن خود بیرون کنید. تنها چیزی که میتوانید به ان امیدوار باشید این است که به کارهای اصلی برسید و سایر کارها باید فعلا در لیست انتظار باشند.
    افرادی که به دلیل تنبلی و تاخیر در انجام کار برای اتمام کارهایشان مهلت تعیین میکنند اغلب دچار استرس بیشتر میشوند، بیشتر مرتکب اشتباه میشوند و مجبور به دوباره کاری بیشتری میشوند.
    در اغلب موارد هنگامی که افراد سعی میکنند کاری را در مهلت سفت و سختی که خودشان مشخص کرده اند به اتمام برسانند باعث خوب انجام ندادن کار و بالا رفتن هزینه ها میشود که در طولانی مدت این مساله مجربه زیان های شدید مالی خواهد شد. گاهی اوقات هنگامی که افراد سعی میکنند کاری را در دقایق اخر به اتمام برسانند به دلیل عجله در کار مجبور به دوباره کاری میشوند و در نتیجه کار در مدت زمانی بسیار طولانی تر به اتمام میرسد.
    برای انکه بتوانید روی مهمترین کارهایتان تمرکز کنید و انها را طبق برنامه به اتمام برسانید سه سوال وجود دارد که میتوانید مرتبا از خود بپرسید.
    1) سوال اول این است: مهمترین و با ارزشترین کارهای من کدامند؟؟؟
    به بیان دیگر بزرگترین قورباغه هایی که باید بخوریدتا مهمترین نقش را در پیش برد اهداف سازمانتان داشته باشید کدامند؟؟؟
    این یک از مهمترین پرسش های است که باید ازخود بپرسید و به ان پاسخ بدهید. مهمترین و باارزشترین کارهایی که باید بکنید کدامند؟ این سوال را ابتدا از خودتان بپرسید. سپس از رییس تان
    همکارانتان و زیردست هایتان نیز همین سوال را بکنید. قبل از شروع به کار باید توجهتان را به فعالیت های کاریتان متمرکز کنید و از پشت ذره بین ذهنتان مهمترین فعالیت های کاری خود را به طور شفاف و روشن ببینید.
    2) دومین سوالی که باید مرتب از خودتان بپرسید این است: چه کاری است که اگر من و فقط من خوب انجام بدهم تفاوت چشمگیری در زندگی و شغلم خواهد داشت؟؟؟
    این یکی از بهترین سوالها برای دستیابی به کارایی فردی است. چه کاری است که شما و فقط شما میتوانید انرا انجام دهید و اگر خوب انجام دهید تفاوت چشمگیر یا تحول احساسی ایجاد میشود. این کاری است که فقط شما میتوانید انجام دهید. اگر شما انجام ندهید هیچکس دیگری انرا انجام نخواهد داد، اما اگر شما انرا انجام بدهید، و خوب انجام بدهید در زندگی و کارتان تحول احساسی ایجاد میکند.
    این چه کاری است؟؟؟
    چه قورباغه ای است که شما باید بخورید؟؟؟ هر ساعت از روز میتوانید این سوال را از خودتان بکنید و مطمین باشید که برای ان پاسخ روشن و سریحی وجود دارد. وظیفه شما این است که این پاسخ روشن و سریح را پیدا کنید و سپس قبل از اقدام به هرکار دیگری این کار را شروع کنید.
    3) سومین سوالی که میتوانید از خودتان بپرسید این است: بهترین استفاده ای که میتوانم در حال حاضر از وقتم بکنم چیست؟؟؟
    به بیان دیگر،( بزرگترین قورباغه من درحال حاضر کدام است؟) این پرسش، کلید اصلی مدیریت زمان، غلبه بر تنبلی و تبدیل شدن به فردی بسیار فعال و سازنده است. در هر ساعتی از روز که این سوال را از خود بپرسید، پاسخی برای ان خواهید داشت.
    وظیفه شما این است که مرتب این سوال را از خود بپرسید و همیشه مشغول به کار شوید که در پاسخ به این سوال معلوم میشود، حال این کار هرچه میخواهد باشد.
    کارهای مهم را اول انجام دهید و کارهایی را که در اولویت نیستند اصلا انجام ندهید.
    همانطور که گوته میگوید: کارهایی که از همه مهمتر هستند هرگز نباید قربانی کارهای غیر ضروری شوند.

ویرایش توسط Saman01 : امروز در ساعت 00:09
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

16. 2 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

صفحه 55 از 55 نخستنخست ... 545535455

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع