صفحه 50 از 55 نخستنخست ... 404849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 491 به 500 از 550

موضوع: مطالعه.نظرات و خلاصه برداری کتاب

Mehrdad az آواتار ها
    3,817 بار در 511 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    چالش روز جمعه مورخ 1401/10/16
    کتاب راز های ترید غیر احساسی
    نوشته لری لوین

صفحه 10 تا 20 کتاب
    -------------------------------------------

باتوجه به اینکه اینترنت علی عزیز @
    DR-ali@ مورد داشت عکس ها رو برای بنده فرستادند
    ایشون زحمت خلاصه نویسی رو کشیدن

فایل پیوست 444315

فایل پیوست 444316

فایل پیوست 444317

فایل پیوست 444318

برای فردا هر کدام از عزیزان که مایل بودند چالش رو به عهده بگیرند

ممنونم علی جان
    دقیقا صحبت نویسنده در مورد برخورد با پوزیشن های ضرر ده رو استاد در فایل افزایش آگاهی مطرح کردن
    زمانی که استاپ میخوریم اکثرا عکس العمل ناخودآگاه داریم و طبق شرطی شدگی ذهن عمل میکنیم و باعث کاهش آگاهی ما میشه و اگر جایی قطع نشه چرخه تکرار و تکرار میشه
    اما اگر عمل درستی انجام بشه باعث بالا رفتن آگاهی و بزرگ شدن ظرف دریافت ما خواهد شد و به مرور به جایی میرسیم که مثل استاد پوزیشن ضرردهی نخواهیم داشت

2. 5 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

Erfanalk آواتار ها
    12,844 بار در 2,791 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 2115 پست
    برچسب زده شده
    در 6 تاپیک
    سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز
    کتاب راز های ترید غیراحساسی
    از صفحات ۲۰ تا ۲۶ خوانده شد
    ( مترجمش ضعیف عمل کرده یکم و در خلاصه هایی که میگذارم برای درک بیشتر به سخنان استاد و کتاب معامله گر منظم نیز رجوع کرده ام)

سر فصل : روش های ترید
    ۱)(ترکیبی با استاد) : شما اگر چک لیست نداشته باشید و مناطق خاصی از مارکت رو طبق چک لیست خودتان نگیرید در دریای بی کران تحلیل و پیش بینی هایتان در مارکت غرق خواهید شد
    ۲)چک لیست باید بر اساس علایق شخصی باشد (چیزی که بتوان آن را راحت فهمید و راحت ترید زد)
    ۳)(ترکیبی با کتاب معامله گر منظم) : ترس باعث میشود که شما نتوانید ذات بازار را ببینید و یاد بگیرید و همواره در فکر عدم ضرر کردن خواهید بود که این نیز خود باعث ضرر کردن شما خواهد شد

سرفصل اجرای بی نقص

۱)اجرای بی نقص به این معنی نیست که در سقف بفروشیم و در کف بخریم (به بیان خودمون یعنی اسنایپ بکنیم) _ اجرای بی نقص یعنی شما توانایی عمل سریع داشته باشید در موقعیت هایی که به دست میاورید و دقیقا بدون استاپی طبق چک لیست وارد بشید
    ۲)در معامله چیزی به اسم معامله تضمینی وجود ندارد (اینو من قبول ندارم _ این دیدگاه برای کسانی که در سطح ما هستند باعث پیشرفت میشه که نویسنده نیز گفته ) _ شما برای پیشرفت در این مارکت نیاز دارید ابتدا ضررهای خودتان را بپذیرید (دید خودم با ترکیب صحبت های استاد : دوستان مراحل موفقیت در تمام مراحل زندگی به این شکل هست که ۱) ابتدا مشکل یا مسئله را بپذیریم _ ۲) سپس ببینیم چرا اون مسئله ایجاد شده و ۳) بعدا دنبال راه حل آن باشیم _ اگر تنها یک پله از این ۳ مرحله حل مشکل رو رد کنیم دوباره برمیگردیم سرجای اول)
    ۳)در ادامه خودشان هم گفتند : تنها راهی که شما بی نقص خواهید بود در معاملات خودتان این است که تمرین تمرین تمرین کنید
    ۴)تنها چیزی که شما در معامله گری نیاز دارید این است که شما چک لیست خودتان را به صورت کامل اجرا کنید و نگران نتایج نباشید
    ۵)شما نباید به خاطر نتایج معاملات خودتان را سرزنش کنید
    ۶)برای ترید های تازه کار حساب دلالی مناسب هست (همون دمو خودمان رو میگه)

اتمام خلاصه بر داری
    اما برای ایجاد جک لیست طبق دسته بندی ای که خودم ایجاد کردم و از منابع به دست آوردم (اصلی ترینش استاد هست)
    ۱)شما ابتدا چک لیست مینویسید
    ۲)اون رو در گذشته حداقل ۱۰۰ مورد بک تست میگیرید
    ۳)با حجم ۰.۰۱ در دمو ترید میزنید (حجم ۰.۰۱ برای این هست که فقط چک لیست رو پیاده کنید به دور از هرگون احساسی نسبت به پول)
    ۴)بر اساس گام یا درصد روزانه اقدام میکنید در دمو
    ۵)مواجه شدن با مشکلات روانشناسی و ارتقا چو لیست در صورت نیاز
    ۶)رفتن به ریل و گرفتن روزی ۱ درصد به مدت ۳ ماه
    ۷)مواجه شدن دوباره با مشکلات روانشناسی در صورت وجود و اقدام یه حل آنها
    ۸)گرفتن سود روزانه بر حسب درصد روزانه شخصی و یا گام
    ۹)موفقیت

برای روزی بعد دعوت میکنم از دوست عزیزمان
    @Saman01

4. 7 کاربر برای این پست سودمند از Erfanalk عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Erfanalk نمایش پست ها
    ( مترجمش ضعیف عمل کرده یکم و در خلاصه هایی که میگذارم برای درک بیشتر به سخنان استاد و کتاب معامله گر منظم نیز رجوع کرده ام)

۱)(ترکیبی با استاد) : شما اگر چک لیست نداشته باشید و مناطق خاصی از مارکت رو طبق چک لیست خودتان نگیرید در دریای بی کران تحلیل و پیش بینی هایتان در مارکت غرق خواهید شد
    ۲)چک لیست باید بر اساس علایق شخصی باشد (چیزی که بتوان آن را راحت فهمید و راحت ترید زد)
    ۳)(ترکیبی با کتاب معامله گر منظم) : ترس باعث میشود که شما نتوانید ذات بازار را ببینید و یاد بگیرید و همواره در فکر عدم ضرر کردن خواهید بود که این نیز خود باعث ضرر کردن شما خواهد شد

سرفصل اجرای بی نقص

۱)اجرای بی نقص به این معنی نیست که در سقف بفروشیم و در کف بخریم (به بیان خودمون یعنی اسنایپ بکنیم) _ اجرای بی نقص یعنی شما توانایی عمل سریع داشته باشید در موقعیت هایی که به دست میاورید و دقیقا بدون استاپی طبق چک لیست وارد بشید
    ۲)در معامله چیزی به اسم معامله تضمینی وجود ندارد (اینو من قبول ندارم _ این دیدگاه برای کسانی که در سطح ما هستند باعث پیشرفت میشه که نویسنده نیز گفته ) _ شما برای پیشرفت در این مارکت نیاز دارید ابتدا ضررهای خودتان را بپذیرید (دید خودم با ترکیب صحبت های استاد : دوستان مراحل موفقیت در تمام مراحل زندگی به این شکل هست که ۱) ابتدا مشکل یا مسئله را بپذیریم _ ۲) سپس ببینیم چرا اون مسئله ایجاد شده و ۳) بعدا دنبال راه حل آن باشیم _ اگر تنها یک پله از این ۳ مرحله حل مشکل رو رد کنیم دوباره برمیگردیم سرجای اول)
    ۳)در ادامه خودشان هم گفتند : تنها راهی که شما بی نقص خواهید بود در معاملات خودتان این است که تمرین تمرین تمرین کنید
    ۴)تنها چیزی که شما در معامله گری نیاز دارید این است که شما چک لیست خودتان را به صورت کامل اجرا کنید و نگران نتایج نباشید

اتمام خلاصه بر داری
    اما برای ایجاد جک لیست طبق دسته بندی ای که خودم ایجاد کردم و از منابع به دست آوردم (اصلی ترینش استاد هست)
    ۳)با حجم ۰.۰۱ در دمو ترید میزنید (حجم ۰.۰۱ برای این هست که فقط چک لیست رو پیاده کنید به دور از هرگون احساسی نسبت به پول)
    ۹)موفقیت

@Saman01
    خیلی خوب بود عرفان جان
    (کاش فرصتی بود دوستان دور هم می نشستیم و صحبت میکردیم اما خوب امکانش نیست)
    جسارتا توی طبقه بندی خوبی که نوشتی بند ۹ موفقیت
    موفقیت رو نباید به چشم یک مقصد ببینیم چون معنی بدی ممکنه داشته باشه و این پیام رو به ناخودآگاه میفرسته:
    من موفق نیستم تا زمانی که ار این بازار پول در نیارم
    و این ما رو در یک چرخه معیوب گرفتار میکنه چون وقتی همچین پیامی توسط ناخودآگاه دریافت بشه نتایجی برای شما به صورت فیزیکی حاصل میشه که اون موفق نیستم رو اثبات کنه
    موفقیت در دل تمام این مراحلی که نوشتید هست و بهتره به صورت درصدی در نظر بگیریم
    مثلا من که چک لیست مکتوب نوشتم نسبت به ماه گذشته که چک لیست مکتوب نداشتم موفق تر هستم
    وقتی چک لیستم رو اجرا میکنم در دمو نسبت به زمانی که بدون چک لیست ترید میکردم موفق تر هستم و به همین صورت

6. 6 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    5,997 بار در 1,510 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک

سرفصل اجرای بی نقص

اتمام خلاصه بر داری
    ۹)موفقیت

@Saman01
    درود بر شما عرفان عزیز ممنون بابت اینکه با ما به اشتراک گذاشتید

عرفان جان به نظر من هر چیزی که لازمه و خیلی بیشترش رو استاد تو وبینار ها و مقالات و یوتیوب واسه ما قرار دادن
    و تو همین کتاب و تقریبا هر کتاب روانشاسی که ما بخونیم استاد ی توضیحاتی در موردش دادن مثلا 50 صفحه کتاب رو تو س تا جمله بهمون گفتن ((طبق تجربه ))
    محسن جا� @MohsenBjp تو کتاب مارک داگلاس که واسمون خلاصه اش رو قرار دادن ی کار خیلی خوب کردن هر قسمت توضیحات کتاب رو با ی ویس از استاد تکمیل کردن هرجایی از کتاب مربوط میشد به ی قسمت روانشاسی که استاد گفتن رو محسن جان ویس ش رو جدا کرد و ضمیمه خلاصه کرد

فکر میکنم واسه شما دوستان با تجربه ممکن باشه که مثلا بگید ص 20 تا 30 رو هم استاد تو فایل 69 دیقه 20 تا 24 توضیحاتی دادن))((طبق تسلطی که روی فایل ها دارید ))
    تا یکی مثل من واسه بار چندم بره اون قسمت رو ببینه
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ((مغزم خاموشه واقعا ده دیقس میخام این پست رو بزنم هی مغزم ارور لو باطری میده ))

((لطفا تکمیل کنید این پستم رو تا همه دوستان متوجه بشن @Mehrdad az @MohsenBjp

8. 5 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

Mehrdad az آواتار ها
    یاد شده
    در 29 پست
    برچسب زده شده
    در 0 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط DR-ali نمایش پست ها

عرفان جان به نظر من هر چیزی که لازمه و خیلی بیشترش رو استاد تو وبینار ها و مقالات و یوتیوب واسه ما قرار دادن
    و تو همین کتاب و تقریبا هر کتاب روانشاسی که ما بخونیم استاد ی توضیحاتی در موردش دادن مثلا 50 صفحه کتاب رو تو س تا جمله بهمون گفتن ((طبق تجربه ))
    محسن جا� @MohsenBjp تو کتاب مارک داگلاس که واسمون خلاصه اش رو قرار دادن ی کار خیلی خوب کردن هر قسمت توضیحات کتاب رو با ی ویس از استاد تکمیل کردن هرجایی از کتاب مربوط میشد به ی قسمت روانشاسی که استاد گفتن رو محسن جان ویس ش رو جدا کرد و ضمیمه خلاصه کرد

فکر میکنم واسه شما دوستان با تجربه ممکن باشه که مثلا بگید ص 20 تا 30 رو هم استاد تو فایل 69 دیقه 20 تا 24 توضیحاتی دادن))((طبق تسلطی که روی فایل ها دارید ))
    امیدوارم منظورم رو رسونده باشم ((مغزم خاموشه واقعا ده دیقس میخام این پست رو بزنم هی مغزم ارور لو باطری میده ))

ایده خوبیه علی جان
    ولی خوب چرا دروغ بگم من دقیقه به دقیقه فایل های دوره رو حفظ نیستم
    ولی جایی که شباهتی ببینم گریز میزنم به صحبت های استاد و پیدا کنم حتما شماره فایل رو قرار میدم
    دقیقا استاد صحبت هاشون چکیده صد ها کتاب روانشناسی و خودشناسی هست که کاملا کاربردیه و ما هم اینجا تکرار مکررات میکنیم اا بیشتر و بهتر درک کنیم و به اصطلاح توی پوست و گوشتمون بشینه

10. 4 کاربر برای این پست سودمند از Mehrdad az عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    12,323 بار در 4,694 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3505 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    سلام دکتر علی عزیز
    راستش منم نفهمیدم چی شد
    راجع به خلاصه نویسی: بهتره که هر شخصی مجدد اینکارو انجام بده(البته اگر درست متوجه شده باشم)
    راجع به مربوط بودن بحث ها به صحبت های استاد: من ندیدم کسی اینکارو انجام بده، چون لازمه که چندین بار فایل ها دیده شده باشه، فقط اویس عزیز تو تاپیک پرایس برای قسمت تکنیکال، بعضی موقع ها تایمِ ویدیو و شماره ی سوال تو تاپیک سوالات رو مطرح میکرد
    اگر درست متوجه نشدم بگید تا اصلاح کنم...

هر چیز پیش از این بوده، پس از این هم خواهد بود و هر آنچه پیش از این انجام شده، پس از این هم انجام خواهد شد و هیچ چیز زیر این خورشید جدید نیست.
    "ویلیام دلبرت گن"

12. 3 کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

DR-ali آواتار ها
    5,997 بار در 1,510 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 379 پست
    برچسب زده شده
    در 2 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط MohsenBjp نمایش پست ها
    سلام دکتر علی عزیز
    راستش منم نفهمیدم چی شد
    راجع به خلاصه نویسی: بهتره که هر شخصی مجدد اینکارو انجام بده(البته اگر درست متوجه شده باشم)
    راجع به مربوط بودن بحث ها به صحبت های استاد: من ندیدم کسی اینکارو انجام بده، چون لازمه که چندین بار فایل ها دیده شده باشه، فقط اویس عزیز تو تاپیک پرایس برای قسمت تکنیکال، بعضی موقع ها تایمِ ویدیو و شماره ی سوال تو تاپیک سوالات رو مطرح میکرد
    اگر درست متوجه نشدم بگید تا اصلاح کنم...
    درود و صبح بخیر محسن جان
    کاملا حق دارید متوجه نشید چون اصلا خوب بیان نکردم

من میگم اگه واسه دوستان امکان داشت کتابی رو که داریم خلاصه میکنیم و مطالعه میکنیم /مثل شما از استاد بزرگ هم ضمیمه اش کنیم

شاد باشید
    همه عمر بر ندارم / سر از این خمار مستی

14. 4 کاربر برای این پست سودمند از DR-ali عزیز تشکر کرده اند:

MohsenBjp آواتار ها
    12,323 بار در 4,694 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 3505 پست
    برچسب زده شده
    در 3 تاپیک
    پس درست متوجه شدم
    همونطور که گفتم، برای انجام اینکار لازمه که چندین بار فایل ها دیده بشه و با دیدن اون مبحث تو یه جای دیگه، به صحبت های استاد تو فایل ها ربط داده بشه
    خیلی عالی میشه اگر بقیه دوستان هم این ایده رو اجرایی کنند...

درود و صبح بخیر محسن جان
    کاملا حق دارید متوجه نشید چون اصلا خوب بیان نکردم

من میگم اگه واسه دوستان امکان داشت کتابی رو که داریم خلاصه میکنیم و مطالعه میکنیم /مثل شما از استاد بزرگ هم ضمیمه اش کنیم

شاد باشید
    هر چیز پیش از این بوده، پس از این هم خواهد بود و هر آنچه پیش از این انجام شده، پس از این هم انجام خواهد شد و هیچ چیز زیر این خورشید جدید نیست.
    "ویلیام دلبرت گن"

16. 6 کاربر برای این پست سودمند از MohsenBjp عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,333 بار در 719 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad az نمایش پست ها
    ایده خوبیه علی جان
    دقیقا استاد صحبت هاشون چکیده صد ها کتاب روانشناسی و خودشناسی هست که کاملا کاربردیه و ما هم اینجا تکرار مکررات میکنیم اا بیشتر و بهتر درک کنیم و به اصطلاح توی پوست و گوشتمون بشینه
    @Saman01
    سلام دوستان عزیزم
    حالتون عالی باشه
    عذرخواهی میکنم مهران جان نتونستم دیروز خلاصه قرار بدم دی ماهه ایام امتاحاناتم هست.
    عرفان جان عالی بود
    امروز من تا شب ارسال میکنم 26 تا 35 رو

باتشکر
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

18. 7 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

Saman01 آواتار ها
    3,333 بار در 719 پست از ایشان تشکر شده است
    یاد شده
    در 99 پست
    برچسب زده شده
    در 4 تاپیک

Post ( راز های ترید غیر احساسی)

سلام وقتتون بخیر دوستان عزیز
    حالتون عالی باشه
    از صفحه 26 تا 41 مطالعه شد.
    چون زیاد بودن مطالب با تصویر قرار میدم

ویرایش توسط Saman01 : 01-08-2023 در ساعت 22:18
    این جهان کوه است و فعل ما ندا، سوی ما آید ندا هارا صدا

20. 4 کاربر برای این پست سودمند از Saman01 عزیز تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع